Login |
forgot?
Watch LIVE at | Events | FAQ | Archives
Sponsor 1264
Sponsor 717

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

  • Join us on Twitter Join us on Facebook
Sponsor 525

Weekly Late Model Results

Alabama

Deep South Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 30, 2024
  1. Dale Lucas
  2. Taylor Jarvis
  3. Ricky Gilmore
  4. Kody Cook
  5. John Bryant

The pole-starting Lucas, of McKenzie, Ala., led all 20 laps to top the division opener. ... The event drew eight entries.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 29, 2024
  1. Covy Parsons
  2. Cruz Wallace
  3. Jordan Phillips
  4. Logan McClanahan
  5. Bron Rutledge

The second-starting Parsons, of Iuka, Miss., grabbed the lead on lap five and paced the final 11 circuits to top Friday's 13-car field. ... Parsons and Jordan Phillips won heats.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 24, 2024
  1. Jason Lively
  2. Kenny Hall
  3. Kevin Hale
  4. Justin Jacobs
  5. Bree Whittmore

The pole-starting Lively, of Jacksonville, Ala., led all 20 laps to top the five-car field. ... Lively was fast qualifier.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 24, 2024
  1. Seth Lacy
  2. Casey Barber
  3. Logan Bradford
  4. Austin Steele
  5. Jeremy Sharp

The pole-starting Lacy, of Hartselle, Ala., led all 15 laps to top the eight-car field. ... Lacy won the lone heat.

Dothan Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 24, 2024
  1. Dale Lucas
Tri-County Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 23, 2024
  1. Dale Lucas
  2. Isaiah Day
  3. Josh Huss
  4. Jeremiah Joyner
  5. Jamie Mozingo

The pole-starting Lucas, of McKenzie, Ala., led all 15 laps and topped the six-car field, winning by 1.668 seconds over second-starting Isaiah Day. ... Lucas won the heat. ... Saturday's feature lasted four minutes, with five running at the finish.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
March 23, 2024
  1. Richie Stephens
  2. Larry Harrod
  3. Jake Rainey
  4. Russ Ogletree
  5. Colby Darda

The pole-starting Stephens led all 25 laps to top Saturday's season opener. ... Sixth-starting Larry Harrod trailed Stephens for the final six laps, finishing 1.275 seconds back. ... Stephens topped the 19-car field in time trials. ... The feature lasted 17 minutes.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 23, 2024
  1. Wiley McDaniel
  2. Josh Taylor
  3. Marvin Fulford
  4. Jackson Thomasson
  5. Braxtin Barber

The second-starting McDaniel, of Byron, Ga., paced all 20 laps to top the 23-car field. ... Pole-starting Josh Taylor trailed McDaniel the entire distance, finishing 0.646 of a second back. ... Taylor topped the 23-car field in qualifying. ... Saturday's feature lasted 18 minutes.

Deep South Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 23, 2024
  1. Steven Jernigan
  2. Taylor Jarvis
  3. Jesse Enterkin
  4. Kevin Mitchell
  5. K.I. Davis III

The third-starting Jernigan, of Milton, Fla., led the final 13 laps to win Deep South's season opener. ... Eighth-starting Taylor Jarvis pursued Jernigan for the final eight laps, finishing 2.855 seconds back. ... Jade Luzenberg topped the 16-car field in time trials.

Dothan Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 23, 2024
  1. John Wright
  2. Tyler Webb
  3. Dustin Hughes
  4. Kody Cook
  5. John Wright Jr.
Talladega Short Track
Crate Racin’ USA non-touring
March 16, 2024
  1. Tucker Anderson
  2. Hayden Cardwell
  3. Jason Hiett
  4. Dylan Knowles
  5. Matt Henderson

The pole-starting Anderson, of Blairsville, Ga., took the lead on a late-race restart and won $2,000 on the undercard of the HTF season opener. ... Third-starting Hayden Cardwell finished 0.989 of a second back. ... Anderson topped the 24-car field in time trials.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 10, 2024
  1. Grayson Brewer
  2. Bryson Mitchell
  3. Justin McRee
  4. Greg Wilhite
  5. Morgen Lambert
  6. Travis Smith
  7. Justin Jacobs
  8. Cruz Skinner

The second-starting Brewer, of Lawrenceburg, Tenn., led all 30 laps to collect the $3,000 payday. ... Fourth-starting Bryson Mitchell grabbed second on lap 19 and trailed Brewer for the final 12 laps, finishing a scant 0.224 of a second back. ... Fifth-starting Justin McRae finished third, the only other driver to complete the distance. ... Brewer and Morgen Lambert won heats. ... Lambert topped the eight-car field in time trials.

West Alabama Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 9, 2024
  1. Ray Alexander
  2. Johnny Faucett
  3. Brady Hand
  4. Colby Ponds
  5. Hunter McIntyre
North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 2, 2024
  1. Chris Tays
  2. Dillard Hatchett
  3. Logan Bradford
  4. Billy Flannagan
  5. Justin Owens

The second-starting Hays, of Corinth, Miss., led the first seven laps before giving way to Ricky Lard and appearing to finish nearly 10 seconds back; however, Hays inherited the win when Lard was moved to finish behind the other seven drivers who completed all 15 laps. ... Tays and Cruz Wallace won heats.

Arkansas

Old No. 1 Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 30, 2024
  1. Henry Gustavus
  2. Steven Crocker
  3. Kris Lloyd
  4. Devon Andrews
  5. Sawyer Crigler

The pole-starting Gustavus of West Memphis, Ark., led all 20 laps and topped Saturday's 14-car field. ... Gustavus and Kris Lloyd won heats.

Old No. 1 Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 23, 2024
  1. Scott Crigler
  2. Chance Mann
  3. Eric Perry
  4. Henry Gustavus
  5. Shane Hight

The third-starting Crigler, of Alton, Mo., led the final nine laps and topped Saturday's 10-car field. ... Fifth-starting Chance Mann grabbed the runner-up spot, with seventh-starting Eric Perry completing the podium. ... Devon Andrews and Henry Gustavus won heats.

Two Dollar Pistol Motor Speedway
Titan Legends Late Model Series
March 16, 2024
  1. Chandler Petty
  2. Chris Reed
  3. Derrick Nichols
  4. Geoff Aitken
  5. Bryan Glaze
  6. Joseph Long
  7. Eric Perry
  8. Cole Farmer
  9. Eddie Hoyer
  10. Josh Jackson

The pole-starting Petty, of Cabot, Ark., led all 25 laps to top Saturday's 16-car field and collect $1,500, earning his series-leading 10th career Titan Legends feature victory. ... Chris Reed regained the runner-up spot on lap 19 and trailed Petty the final seven laps, finishing 7.379 seconds back. ... Derrick Nichols improved eight positions and finished third. ... Joseph Long gained nine spots and finished sixth. ... Petty and Nathan Stewart won heats. ... Saturday's feature lasted 11 minutes, with eight drivers completing the distance and 10 running at the finish.

Delaware

Georgetown Speedway
Unsanctioned Supers
March 29, 2024
  1. Ross Robinson
  2. Rick Eckert
  3. Bryan Bernheisel
  4. Trever Feathers
  5. Jamie Lathroum
  6. Trevor Collins
  7. Jakob Piper
  8. A.J. Miller
  9. Donald Lingo Jr.
  10. Sean Merkel

Racing at his hometown track, Ross Robinson grabbed the lead on a lap-two restart and never looked back en route to a $3,026 victory in the 26-lap Mark "Coot" Williams Memorial. ... Rick Eckert finished 2.364 seconds behind in second while Bryan Bernheisel recovered from an opening-lap spin to place third. ... Trever Feathers finished fourth after leading laps 1-2 before slowing to draw a caution. ... The field numbered 13 cars. ... Matt Hill won the Crate Late Model feature.

Georgetown Speedway
RUSH Crates
March 29, 2024
  1. Matt Hill
  2. Rob Pitcher
  3. Derek Magee
  4. Ben Scott
  5. Nick Davis

The fourth-starting Hill grabbed the lead on lap four and paced the final 17 circuits to win Friday's RUSH Crate portion of the Mark "Coot" Williams Memorial at his home track. ... Rob Pitcher won the heat.

Florida

All-Tech Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
March 16, 2024
  1. Kyle Bridges
  2. Garret Stewart
  3. Bubba Whitener
  4. Jason Garver
  5. Bubba Roling

The second-starting Bridges, of Moultrie, Ga., all but two laps to win the $1,533 Donnie Dobbins Memorial. ... Garrett Smith finished 4.165 seconds back. ... Bridges and Nevin Gainey won heats. ... Saturday's feature lasted 14 minutes, with 12 drivers completing 25 laps.

All-Tech Raceway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 16, 2024
  1. Wyatt Gainey
  2. Jason Garver
  3. Richard Ferry
  4. Nick Johnson
  5. Nick Kirkus

The third-starting Gainey, of Fort White, Fla., led the final 13 laps to win the $1,033 Donnie Dobbins Memorial. ... Jason Garver paced the opening 7 circuits before giving way to Gainey and finishing 0.360 of a second back. ... Gainey, Garver and Nick Kirkus won heats.

East Bay Raceway Park
Unsanctioned Crates (604)
March 16, 2024
  1. Keith Nosbisch
  2. Steve Mathis Jr.
  3. Travis Varnadore
  4. Tanner Cobb
  5. Phillip Cobb
Hendry County Motorsports Park
Crate Racin’ USA non-touring
March 9, 2024
  1. Christian Augspurger
  2. Brandon Yates
  3. Jason Intoppa
  4. Brody Smith
  5. Eli Johnson

The third-starting Augspurger, of West Palm Beach, Fla., led the final 15 circuits to win by 5.064 seconds over Brandon Yates, who led the opening lap from the pole. ... Yates and Brody Smith won heats. ... Saturday's feature was shortened to 16 laps — from 20 — after 25 minutes.

Georgia

Needmore Speedway
Southern Clash Late Models
March 30, 2024
  1. Mark Whitener
  2. Mark Fleischer
  3. Blake Craft
  4. Adam Bedenbaugh
  5. Ivedent Lloyd Jr.
  6. Bubba Roling
  7. Rucker Orr
  8. Scott Johnson
  9. Garrett Bullington
  10. Tracy Jorgenson

The pole-starting Whitener, of Middleburg, Fla., led all 35 laps to win Saturday's $5,000 inaugural Southern Heritage Classic on the undercard of the Crate Racin' USA season opener, earning his second career series victory. ... Mark Fleischer went fifth-to-second on the opening lap and finished 4.792 seconds back. ... Adam Bedenbaugh improved seven positions, placing fourth. ... Ivedent Lloyd Jr. gained eight spots and completed the top-five. ... Whitener and Bubba Roling won Friday's heats. ... Whitener topped the 19-car field in time trials.

Needmore Speedway
Rogers-Dabbs Crate Racin’ USA 602 Series
March 30, 2024
  1. Jason Garver
  2. Bubba Roling
  3. J. Jay Reich
  4. Mikey Kopka
  5. Koulten Herbert
  6. John Baker
  7. Wiley McDaniel
  8. Chase Giddens
  9. Russell Brown Jr.
  10. Ashley Murphy

Garver, of Starke, Fla., advanced from 12th and led the final 22 laps to win Saturday's $4,000 inaugural Southern Heritage Classic on the undercard of the Crate Racin' USA 604 Series season opener. ... It was the season opener for the fledgling 602 Crate Sportsman tour. ... Fourth-starting Bubba Roling trailed Garver the final 19 circuits, finishing 1.342 seconds back. ... Roling, Logan Bradford, Kevin Bennett and Victor Matthews won Friday's eight-lap heats. ... Chase Giddens topped the 40-car field in time trials.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 30, 2024
  1. Ken Lampp
  2. James Cason
  3. Chris Woods
  4. John Anderson
  5. Joe Yarbrough

The pole-starting Lampp, of Statham, Ga., led all 20 laps to grab his first Limited feature win of the season at Winder-Barrow. ... Chris Woods topped the five-car field in time trials.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 30, 2024
  1. Shane Chastain
  2. Frankie Barrett
  3. Chris Woods
  4. Randy Jackson
  5. Aaron Terry

The second-starting Chastain, of Gainesville, Ga., led all 15 laps to collect his first 602 Crate feature win of the season at Winder-Barrow. ... Frankie Barrett topped the five-car field in time trials.

North Georgia Speedway
United Championship Racing Alliance
March 30, 2024
  1. Chip Brindle
  2. Will Roland
  3. Mitchell Stanley
  4. Michael Page
  5. Addison Cardwell
  6. Cody Haskins
  7. Matt Shannon
  8. Kasey Hall
  9. Jeff Smith
  10. Tucker Anderson

The pole-starting Brindle, of Chatsworth, Ga., led the final 28 laps to win Saturday's $3,000 UCRA season opener. ... Junior Whitener led the opening 12 laps before pulling off. ... Will Roland inherited the runner-up spot when Whitener called it a night, finishing 0.972 of a second behind Brindle. ... Brindle, Whitener, Roland and Mitchell Stanley won heats. ... Tucker Anderson topped the 33-car field in time trials.

North Georgia Speedway
Unsanctioned Supers
March 30, 2024
  1. Oliver Gentry
  2. Tate McCollum
  3. Dante Curtis
  4. Tyler Nichols
  5. Randy Dillard

The second-starting Gentry, of Newnan, Ga., led all 25 laps to top Saturday's 15-car field. ... Gentry and Tate McCollum won heats. ... Tyler Nichols was fast qualifier.

North Georgia Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 30, 2024
  1. Colton Berrong
  2. Hayden Swaney
  3. Cody Newton
  4. Colten Jackson
  5. Olivia Gentry

The second-starting Berrong, of Murphy, N.C., led all 20 laps to top Saturday's 16-car field. ... Hayden Swaney was fast qualifier.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 30, 2024
  1. Devon Morgan

Morgan, of Easley, S.C., topped Saturday's 10-car field. ... Nathan Bray won the 602 Crate Late Model feature.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 23, 2024
  1. Brandon Dockery
  2. James Cason
  3. Ken Lampp
  4. Austin Fox
  5. Chris Woods

The pole-starting Dockery, of Gastonia, N.C., led all 20 laps to top the nine-car field. ... Fourth-starting James Cason trailed Dockery the entire distance, finishing 2.426 seconds back. ... Dockery was fast qualifier. ... Saturday's feature lasted six minutes.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 23, 2024
  1. Chase Watkins
  2. Cade Cagle
  3. Jackson Wages
  4. Frankie Barrett
  5. Shane Chastain

The pole-starting Watkins, of Nicholson, Ga., inherited the win after apparent race-long leader, Chris Woods was disqualified in post-race technical inspection. ... Third-starting Cade Cagle inherited the runner-up spot after crossing the checkers 2.349 seconds behind Watkins.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 16, 2024
  1. Cade Cagle
  2. Chris Woods
  3. Chase Watkins
  4. Jackson Wages
  5. Crandall Turner

The third-starting Cagle, of Winder, Ga., led the final two laps to win the 602 Crate portion of The Baja. ... Chris Woods led the first 13 laps before giving way to Cagle and finishing 0.369 of a second back. ... Woods topped the 12-car field in time trials.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 16, 2024
  1. James Cason
  2. Ken Lampp
  3. Chris Woods
  4. Caylan Kettle
  5. Alex Yarbrough

The second-starting Cason, of Pendergrass, Ga., led all 20 laps to top the Limited Late Model portion of The Baja. ... Ken Lampp trailed Cason the entire way, finishing 1.921 seconds back. ... Lampp topped the eight-car field in qualifying. ... Saturday's feature lasted eight minutes.

Swainsboro Raceway
Unsanctioned Crates (602)
March 16, 2024
  1. Koulten Herbert
  2. Eric Register
  3. Payton Stevenson
  4. Speedy Baughman
  5. Donnie Bazemore Jr.

The pole-starting Herbert, of Locust Grove, Ga., led all 20 laps to win Saturday's Crank It Up 100. ... Third-starting Eric Register trailed Herbert for 12 laps, finishing 1.815 seconds back. ... Register topped the 15-car field in qualifying. ... Herbert and Mavrick Davidson won heats.

Swainsboro Raceway
Unsanctioned Crates (604)
March 16, 2024
  1. John Ruggiero Jr.
  2. Ches Chester
  3. Ricky McClain
  4. Allen Styck
  5. Roger McKenzie

The pole-starting Ruggiero, of Lincolnton, N.C., scored a flag-to-flag victory in Saturday's Crank It Up 100. ... Ches Chester pursued Ruggiero, finishing 3.614 seconds back. ... Roger McKenzie was fast qualifier among 11 cars. ... Ruggiero and Chester won heats.

North Georgia Speedway
Unsanctioned Supers
March 16, 2024
  1. Dante Curtis
  2. Tyler Nichols
  3. Josh Walker
  4. Randy Dillard
  5. James Nash

The pole-starting Curtis, of Murphy, N.C., topped Saturday's 15-car field to win the season opener. ... Tyler Nichols pursued Curtis for the entire distance. ... Josh Walker and Randy Dillard each improved four positions, finishing third and fourth. ... Curtis was fast qualifier.

North Georgia Speedway
Unsanctioned Crates (604)
March 16, 2024
  1. Matt Shannon
  2. Jason Deal
  3. Cade Brookshire
  4. Ryan Ray
  5. Jake Rainey

The second-starting Shannon, of Delano, Tenn., outpaced Saturday's eight-car field to win the season opener. ... Third-starting Jason Deal grabbed the runner-up spot. Deal, who missed much of the 2023 season because of injuries suffered in a work-related accident, made his return to the track in a Jacob Hamby car. ... . ... Pole-starting Cade Brookshire slipped to finish third. ... Brookshire was fast qualifier. ... Four cars finished.

North Georgia Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 16, 2024
  1. Sawyer Tinker
  2. Cody Newton
  3. Hayden Swaney
  4. Colton Berrong
  5. Michael Layman

The pole-starting Tinker, of Ringgold, Ga., cruised to win Saturday's season opener. ... Third-starting Cody Newton finished runner-up. ... Fifth-starting Hayden Swaney completed the podium. ... Newton topped the 15-car field in qualifying. ... Tinker and Colton Berrong won heats.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 9, 2024
  1. Jackson Wages
  2. Kenny Collins
  3. Chris Woods
  4. Randy Jackson
  5. Cade Cagle

The second-starting Wages, of Winder, Ga., led all 15 laps to win by 0.543 of a second. ... Kenny Collins stopped the five-car field in time trials. ... Cade Cagle scratched from the main event lineup. ... Saturday's feature was completed without incident.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 9, 2024
  1. Chris Wood
  2. Austin Fox
  3. Gus Simpson
  4. Ken Lampp
  5. James Cason

The pole-starting Wood, of Dalton, Ga., led all 18 laps and won by 4.587 seconds over third-starting Austin Fox. ... Wood topped the six-car field in qualifying. ... All six competitors made the call for Saturday's four-minute feature and completed the entire distance.

Illinois

Highland Speedway
DIRTcar Supers
March 30, 2024
  1. Jake Little
  2. Mike Harrison
  3. Jordan Suhre
  4. Claude Walker
  5. Blaze Burwell

The third-starting Little, of Springfield, Ill., took command on lap 11 and paced the final 15 laps to top the 13-car field and win Saturday's opener in the land of lincoln. ... Little and Claude Walker won heats.

Kentucky

Florence Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 30, 2024
  1. Trent Green
  2. Skylar Marlar
  3. Joey Kramer
  4. Justin Smith
  5. Billy Vaughn

The fourth-starting Green, of Milton, Ky., regained the point on the final lap and topped the 16-car field on the undercard of Saturday's unsanctioned Super Late Model Easter special; Green led 12 of 20 laps to grab his second Florence victory of the season.

Florence Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 16, 2024
  1. Trent Green
  2. Dustin Linville
  3. Dwight Smith
  4. Billy Vaughn
  5. Elliott Williams

The pole-starting Green, of Milton, Ky., led all 20 laps to win $1,200 on the undercard of the 48th annual Spring 50. ... Dustin Linville finished 1.431 seconds back. ... Linville topped the 18-car field in group qualifying. ... Green, Linville and Dwight Smith won heats.

Louisiana

Baton Rouge Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
March 29, 2024
  1. TeWayne May
  2. K.I. Davis III
  3. Brady Walton
  4. Wyatt Wilkerson
  5. Shannon Lee

The pole-starting May, of Walker, La., topped Friday's 15-car field to grab his first career Crate Late Model victory. ... May and K.I. Davis III won heats. ... May was fast qualifier.

Super Bee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 23, 2024
  1. Austin Storm
  2. Darin Patrick
  3. Carlton Traweek
  4. Peyton Spear
  5. Derrick Lofton

The pole-starting Storm, of West Monroe, La., led all but one lap to top Saturday's 13-car field. ... Second-starting Darin Patrick led lap six before trailing Storm the final 14 laps, finishing 1.067 seconds back. ... Storm and Patrick won heats.

Baton Rouge Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
March 22, 2024
  1. Luke Bennett
  2. Mikey Kile
  3. Ryan Fenech
  4. Corey Joiner
  5. Kenneth Ginn Jr.

The pole-starting Bennett, of Ethel, La., led all 20 laps to top Friday's 14-car field. ... Third-starting Mikey Kile finished second, 0.7 of a second back. ... Bennett and Brady Walton won heats. ... Friday's feature lasted 10 minutes, with seven drivers completing the distance.

Super Bee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 16, 2024
  1. Darin Patrick
  2. Seth Traweek
  3. Ryan Fenech
  4. Derrick Lofton
  5. James Shirley

The pole-starting Patrick, of West Monroe, La., led all 15 laps to earn his second victory of the season. ... Seth Traweek trailed Patrick the entire way, finishing 1.062 seconds back. ... Saturday's feature lasted 12 minutes, with five running at the finish. ... Patrick won the heat.

Super Bee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 9, 2024
  1. Darin Patrick
  2. Ryan Colby
  3. Austin Storm
  4. Chris Reed
  5. Zachary Heflin

The pole-starting Patrick of West Monroe, La., led all 20 laps to win by 0.379 of a second over third-starting Ryan Colby. ... Patrick and James Shirley won heats. ... Saturday's feature lasted 10 minutes, with with nine of 14 competitors running at the finish.

Missouri

Federated Raceway at I-55
DIRTcar Supers
March 30, 2024
  1. Daryn Klein
  2. Jordan Bauer
  3. Jeffrey Ledford
  4. Rusty Griffaw
  5. Michael Kloos

The second-starting Klein, of Fairview Heights, Ill., led all 25 laps to top Saturday's 11-car field, winning Federated I-55's season opener. ... Klein and Mark Voigt won heats.

Mississippi

Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 30, 2024
  1. Josh Parkerson
  2. Colby Ponds
  3. Andy Pippin
  4. Allen Edwards
  5. Blake McNeill

The third-starting Parkerson, of Millspring, Miss., led all 15 laps to top Saturday's CRUSA 602 Sportsman feature on the undercard of an MSCCS-sanctioned Super Late Model stop there. ... Andy Pippin topped the 12-car field in time trials.

Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA non-touring
March 30, 2024
  1. Chris McElhenney
  2. David Williamson
  3. Jason Henry
  4. Casey Haney
  5. Nick Thrash

The pole-starting McElhenney, of Decatur, Miss., led all 20 laps to win Saturday's CRUSA 604 feature on the undercard of an MSCCS-sanctioned Super Late Model stop there. ... McElhenney topped the 15-car field in time trials.

Pine Ridge Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 30, 2024
  1. Bryson Mitchell
  2. Steve Russell
  3. Grayson Brewer
  4. Jimmy Halford
  5. Willie McElhiney

Justin Carter won the 602 Crate feature. ... Pine Ridge reopened for the first time since 2020.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 23, 2024
  1. Randall Beckwith
  2. Bailey Callahan
  3. Greg Wilhite
  4. Robert Moore
  5. Riley Sheedy

The second-starting Beckwith, of Kilmichael, Miss., led eight laps — including the final seven — to top Saturday's eight-car field. ... Third-starting Bailey Callahan trailed Beckwith the final five laps, finishing 1.865 seconds back. ... Greg Wilhite was fast qualifier.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 23, 2024
  1. Bailey Callahan
  2. Josh Parkerson
  3. Terrell Harris
  4. Jimmy Anderson
  5. Hunter McIntyre

The pole-starting Callahan, of Weir, Miss., topped the 17-car field after finishing second in the 604 Crate feature. ... Josh Parkerson trailed Callahan all 15 laps, finishing 0.436 of a second back. ... Callahan and Parkerson won heats. ... Jimmy Anderson was fast qualifier.

Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 23, 2024
  1. Ryan Colby
  2. Chris McElhenney
  3. Shannon Lee
  4. David Williamson
  5. Sid Scarbrough

The seventh-starting Colby, of Chatham, Miss., led the final two laps to top Saturday's 15-car field. ... Chris McElhenney settled for second, 0.847 of a second back, after leading the opening 18 laps. ... McElhenney and Sid Scarbrough won heats. ... McElhenney was fast qualifier.

Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 23, 2024
  1. Matt Grable
  2. Devin Whatley
  3. Kason Harper
  4. Anthony Thoman
  5. Brandon Lunsford

Second-starting Grable, of Mathiston, Miss., led the final nine laps to top Saturday's 13-car field. ... Devin Whatley finished second, 2.255 seconds back. ... Zack Owens led the opening six laps before pulling off. ... Owens and Grable won heats. ... Owens was fast qualifier.

Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 16, 2024
  1. Terry Wilson
  2. Bailey Callahan
  3. Josh Parkerson
  4. Dustin Hughes
  5. Tyler Burgess

The second-starting Wilson, of West, Miss., led the final 14 laps to win the $1,000 11th annual Battle of the States. ... Ninth-starting Bailey Callahan finished second, 1.146 seconds back. ... Tyler Burgess topped the 24-car field in time trials. ... Burgess and Wilson won heats.

Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 2, 2024
  1. Ryan Colby
  2. Chase Williams
  3. Jason Henry
  4. Richie Ginn
  5. David Williamson

Colby Ponds won the 602 Crate feature.

North Carolina

Fayetteville Motor Speedway
Mid-East 602 Crates (weekly)
March 30, 2024
  1. John Ruggiero Jr.
  2. Chase Blackwell
  3. Tyler Payne
  4. Bladen Core
  5. Steven Thompkins II

The second-starting Ruggiero, of Lincolnton, N.C., led all 20 laps and topped Saturday's 16-car Mid-East 602 weekly field on the undercard of the Steel Block Bandits season opener. ... Chase Blackwell was fast qualifier.

Ultimate Motorsports Park
Unsanctioned Crates (602)
March 29, 2024
  1. Benji Hicks
  2. Evan Koehler
  3. Cole Apple
  4. Dalton Jacobs
  5. Colton Stanley

The pole-starting Hicks of Mount Airy, N.C., led all 20 laps to win Friday's 602 Crate feature on the undercard of the Mid-East Super Late Model Series season opener. ... Hicks topped the 20-car field in time trials.

Fayetteville Motor Speedway
Mid-East 602 Crates (weekly)
March 29, 2024
  1. Chase Blackwell
  2. Jason Dickerson
  3. Zach Cox
  4. Austin Mintz
  5. Steven Thompkins II

The second-starting Blackwell, of Grayas Creek, N.C., led the final 13 laps to top Friday's 16-car field. ... Jason Dickerson was fast qualifier.

County Line Raceway
Unsanctioned Limiteds
March 23, 2024
  1. Michael Rouse
  2. Dustin Mitchell
  3. Matthew Bissette
  4. Cy Nelms Jr.
  5. Bobby Liles
  6. Roger Lucas
  7. Carl Vaughn
  8. Daniel Tucker

The pole-starting Rouse, of Wilson, N.C., led all 30 laps to earn $3,000. ... Second-starting Dustin Mitchell trailed Rouse the entire way, finishing 0.797 of a second back. ... Cy Nelms Jr. improved two positions and finished fourth. ... Roger Lucas gained two spots and placed sixth.

Fayetteville Motor Speedway
Mid-East 602 Crate Late Model Series
March 2, 2024
  1. Dustin Mitchell
  2. Zach Cox
  3. Jason Dickerson
  4. Nathan Walker
  5. Carl Currin
  6. Daniel Durham
  7. Dalton Jacobs
  8. Tyler Kussman
  9. Chason Beasley
  10. John Eller

The pole-starting Mitchell, of Pine Level, N.C., led all the way to win Saturday's $1,500 Mid-East 602 portion of the fourth annual North Carolina Speedweek. ... Third-starting Zach Cox trailed Mitchell for the final 10 laps, finishing 0.924 of a second back. ... Jason Dickerson improved five positions and finished third. ... Carl Currin gained 12 spots and rounded-out the top five. ... Mitchell topped the 21-car field in time trials. ... John Eller won the consolation. ... Saturday's feature was cut to 24 laps (from 25) after nearly 40 minutes.

Fayetteville Motor Speedway
Mid-East 604 Crate Late Model Series
March 2, 2024
  1. Dillon Brown
  2. Stephen Pedulla
  3. Colby Quick
  4. Chase Blackwell
  5. Keaton Smith
  6. Justin Hudspeth
  7. Austin Yarbrough
  8. Hunter Kohn
  9. Dalton Jacobs
  10. Jacob Brown

The pole-starting Brown, of Gaffney, S.C., led all 30 laps to win Saturday's Mid-East 604 season opener in the fourth annual North Carolina Speedweek. ... Stephen Pedulla pursued Brown for the final eight laps, finishing 4.175 seconds back. ... Colby Quick improved four positions and completed the podium finishers. ... Keaton Smith gained six spots and finished fifth. ... Brown topped the 15-car field in qualifying. ... Saturday's feature lasted 15 minutes, with nine drivers completing the distance.

Ohio

Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
March 29, 2024
  1. Travis Stemler
  2. Rusty Schlenk
  3. Devin Shiels
  4. John Lee
  5. Ryan Markham

Inheriting the point when early pacesetter Todd Brennan slowed with apparent mechnical woes, second-starting Travis Stemler of Ionia, Mich., led the rest of the way to win Friday's opener at Attica. ... Stemler, Rusty Schlenk and Kyle Moore won heats.

Pennsylvania

BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 16, 2024
  1. Coleby Frye
  2. Drew Weisser
  3. Travis Horan
  4. Scott Palmer
  5. Matt Adams

The ninth-starting Frye, of Dover, Pa., led the final five laps to top Saturday's 18-car field. ... Apparent second- and third-place finishers Lane Snook and Maddox Smith were disqualified in post-race inspection. ... Drew Weisser inherited second. ... Snook and Weisser won heats.

South Carolina

Lake View Motor Speedway
Cagle Automotive Blue Ridge Outlaw Late Models
March 30, 2024
  1. Matt Long
  2. Justin Mintz
  3. Deano Long
  4. James Lindsay
  5. Scott Shirey
  6. Mike Huey
  7. Timbo Mangum
  8. Aaron Weed
  9. Matthew Nance
  10. Steve Blackburn

The second-starting Long, of Concord, N.C., took command on lap 34 and led the final seven circuits to win Saturday's $3,000 season opener. ... Eighth-starting Justin Mintz trailed Long the final five laps, finishing 1.640 seconds back. ... Deano Long improved 10 positions and rounded-out the podium. ... James Lindsay gained 15 spots, finishing fourth. ... Long, Brandon Dockery and Nathan Walker won heats. ... Lindsay won the consolation. ... Dockery topped the 29-car field in time trials. ... The season opener lasted 72 minutes.

Laurens County Speedway
GM Performance 602 Series
March 30, 2024
  1. Kenny Collins
  2. Michael Smith
  3. Colby Cannon
  4. Brad Rachels
  5. Beckham Malone
  6. Jason Alexander
  7. Danny Hurley
  8. Alex Vance
  9. Brian Grumbles
  10. Luke Cooper

The pole-starting Collins, of Colbert, Ga., led the final four laps to win $1,500, earning his fourth overall victory of the season and his third straight at Laurens County. ... Third-starting Michael Smith trailed Collins the final three laps, finishing 1.897 seconds back. ... Luke Cooper led the opening 21 circuits before being overtaken by Collins and appeared to finish fifth before being disqualified. ... Brad Rachels imroved three positions and finished fourth. ... Teenage sensation Beckham Malone completed the top five. ... Collins topped the 10-car field in time trials.

Laurens County Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 23, 2024
  1. Kenny Collins
  2. Jasper Brown
  3. Mitchell Dickerson
  4. Jason Alexander
  5. Doug Bragg

The pole-starting Collins, of Colbert, Ga., led all 20 laps to top Saturday's eight-car field and collect his third win of the season, his second straight at Laurens County. ... Fifth-starting Jasper Brown finished second, 5.719 seconds back. ... Collins was fast qualifier.

Cherokee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
March 23, 2024
  1. John Ruggiero Jr.
  2. Bryson Harper
  3. John Price
  4. Dillon Brown
  5. Jeremy Steele

The second-starting Ruggiero, of Lincolnton, N.C., led all 20 laps to collect his second feature victory of the season at Cherokee. ... Pole-starting Bryson Harper trailed Ruggiero the entire way, finishing 2.724 seconds back. ... Harper topped Saturday's 13-car field in time trials.

Laurens County Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 16, 2024
  1. Kenny Collins
  2. Michael Smith
  3. Jasper Brown
  4. Steven Grube
  5. Danny Hurley

The pole-starting Collins, of Colbert, Ga., led all 20 laps to win the season opener; it's Collins second victory after winning Feb. 24 at Lavonia (Ga.) Speedway. ... Collins was fast qualifier. ... Saturday's feature lasted 24 minutes, three were running at the finish.

Cherokee Speedway
Mid-East 604 Crate Late Model Series
March 3, 2024
  1. Luke Cooper
  2. John Ruggiero Jr.
  3. Dillon Brown
  4. Tucker Anderson
  5. Jacob Brown
  6. Owen Osteen
  7. Bryson Harper
  8. Colby Quick
  9. Hunter Kohn
  10. Austin Yarbrough

The pole-starting Cooper, of Woodruff, S.C., led the entire distance in a Crate Late Model for the second straight day at Cherokee, this time topping the Mid-East 604 field for $2,000. ... For the second consecutive race, John Ruggiero Jr. trailed Cooper in the closing laps and finished 0.945 of a second back. ... Winner of Saturday's Mid-East 604 season opener at Fayetteville, Dillon Brown completed the podium. ... Cooper topped the 25-car field in time trials. ... Sunday's feature lasted 14 minutes, with 15 drivers completing 25 laps.

Cherokee Speedway
Southeastern Late Model Sportsman Series
March 2, 2024
  1. Blake Craft
  2. Owen Osteen
  3. Brandon Dockery
  4. Bryson Harper
  5. Charlie Walker
  6. Landen Zakalowski
  7. Floyd Self
  8. Lance Brasington
  9. Shun Thomas

The pole-starting Craft, of Lavonia, Ga., all 30 laps to win his second Southeastern feature of the season after topping Feb. 24's opener at Lavonia (Ga.) Speedway; Craft's $3,000 payday lifts his total race winnings to more than $5,000. ... Fourth-starting Owen Osteen grabbed second on lap 23 and trailed Craft for the final eight laps, finishing 1.807 seconds back. ... Craft topped the nine-car field in time trials. ... Saturday's feature lasted 12 minutes, with six running at the finish.

Cherokee Speedway
GM Performance 602 Series
March 2, 2024
  1. Luke Cooper
  2. John Ruggiero Jr.
  3. Seth Wimpey
  4. Nick Dietz
  5. Beckham Malone
  6. Mitchell Dickerson
  7. Alex Vance
  8. Tony Whittier
  9. Bo Smith
  10. John Snow

The second-starting Cooper, of Woodruff, S.C., fired off from the outside pole and never looked back, leading all 25 laps to claim Saturday's $1,500 GM Performance 602 season opener. ... Third-starting John Ruggiero Jr. trailed Cooper for the final 15 laps and challenged him in the closing stages, finishing 1.290 seconds back. ... Teenager Beckham Malone improved eight positions and rounded-out the top five. ... Jeff Robinson topped the 14-car field in qualifying. ... Saturday's feature lasted 15 minutes, with eight drivers running at the finish.

Tennessee

Tennessee National Raceway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 30, 2024
  1. Dillard Hatchett
  2. Dylan Baus
  3. Trace Armstrong
  4. Jack Franklin
  5. Logan McClanahan

The pole-starting Hatchett, of Cornersville, Tenn., led the final 12 laps to win Saturday's Icebreaker finale, grabbing his second straight win at Tennessee National. ... Hatchett and Dylan Baus won heats. ... Hatchett topped the 14-car field in Friday's time trials.

Mountain View Raceway
Unsanctioned Limiteds
March 30, 2024
  1. Kelby Norwood
  2. Tyler Norwood
  3. Barry Goodman
  4. Michael Evans
  5. Hunter Jenkins

Second-starting Kelby Norwood, of Athens, Tenn., led all 25 laps to top Saturday's 11-car field. ... Tyler Norwood was fast qualifier.

Clarksville Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 30, 2024
  1. Braeden Frost
  2. Jim Gray
  3. Gavin Minnehan
  4. Steve Ellis

The third-starting Frost inherited the win at his home track after the CRUSA 602 Sportsman feature was cut to three laps — from 12 — on the undercard of Saturday's Tuckassee Toilet Bowl Classic finale.

I-75 Raceway
American All-Star Crates (non-touring)
March 29, 2024
  1. Cory Hedgecock
  2. Addison Cardwell
  3. Michael Courtney
  4. Bradley Lewelling
  5. Matt Shannon

The third-starting Hedgecock, of Loudon, Tenn., led the final three laps to win Friday's 604 Crate feature on the undercard of the Schaeffer's Spring Nationals stop at I-75. ... Addison Cardwell and Deke Waters won heats. ... Hedgecock topped the 16-car field in time trials.

Clarksville Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 29, 2024
  1. Joseph Mike
  2. Joe Mike III
  3. Jimmy Halford
  4. Bryce Minnehan
  5. Braeden Frost

The second-starting Mike, of Mayfield, Ky., topped Friday's 12-lap CRUSA Sportsman 602 feature on the undercard of the Tuckassee Toilet Bowl Classic opener. ... Joe Mike III was fast qualifier.

I-75 Raceway
Unsanctioned Crates (602)
March 28, 2024
  1. David Singleton
  2. Hayden Swaney
  3. Sam Green
  4. Cody Moffett
  5. Daniel Helton

The third-starting Singleton, of Lenoir City, Tenn., led the final 11 laps to grab his second straight 602 Crate victory at I-75 and $600. ... Spencer Singleton led the opening nine circuits before pulling off on lap 19. ... Spencer Singleton and Dawson Lowe won heats.

Tennessee National Raceway
Unsanctioned Limiteds
March 23, 2024
  1. Eric Hickerson
  2. Haden Duncan
  3. Freddie Smith
  4. Donald Johns
  5. Grayson Brewer

The ninth-starting Hickerson, of Linden, Tenn., used a last-lap pass to top Saturday's 11-car field. ... Pole-starting Haiden Duncan led nine laps before giving way to Hickerson and settling for runner-up, 0.032 of a second back. ... Duncan was fast qualifier.

Tennessee National Raceway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 23, 2024
  1. Dillard Hatchett
  2. Jason Hayes
  3. Logan McClanahan
  4. Dylan Baus
  5. Sam Davis

The pole-starting Hatchett, of Cornersville, Tenn., led all 15 laps to top the eight-car field. ... Third-starting Jason Hayes trailed Hatchett for the final seven laps, finishing 2.233 seconds back. ... Hatchett won the heat. ... Saturday's feature lasted eight minutes.

Mountain View Raceway
Unsanctioned Limiteds
March 23, 2024
  1. Barry Goodman
  2. Kelby Norwood
  3. Michael Evans
  4. Seth Jolley
  5. Mike Bishop

The second-starting Goodman, of Spring City, Tenn., led the final 16 laps to top Saturday's eight-car field. ... Kelby Norwood led the opening nine circuits from the pole before giving way to Goodman and finishing 2.712 seconds back. ... Norwood was fast qualifier.

I-75 Raceway
Unsanctioned Limiteds
March 23, 2024
  1. Booger Brooks
  2. Hayden Ownbey
  3. Cody Courtney
  4. Robby Mason
  5. Jason Manley

The pole-starting Brooks, of Chattanooga, Tenn., led all 25 laps to top Saturday's 13-car field. ... Hayden Ownbey trailed Brooks all the way, finishing 3.549 seconds back after winning last weekend's opener. ... Brooks and Ownbey won heats. ... Brooks was fast qualifier.

I-75 Raceway
American All-Star Crates (non-touring)
March 23, 2024
  1. Bradley Lewelling
  2. Michael Courtney
  3. Addison Cardwell
  4. Jason Cardwell
  5. Cade Brookshire

Pole-starting Lewelling, of Seymour, Tenn., led all 20 laps to top Saturday's 17-car field. ... Sixth-starting Michael Courtney trailed him the final 11 laps, finishing 0.518 of a second back. ... Lewelling, Trevor Sise and Addison Cardwell won heats. ... Lewelling was fast qualifier.

I-75 Raceway
Unsanctioned Crates (602)
March 23, 2024
  1. David Singleton
  2. Sam Green
  3. Hayden Swaney
  4. Dawson Lowe
  5. Blake Jenkins

The second-starting Singleton, of Lenoir City, Tenn., paced all 20 circuits to top Saturday's nine-car 602 Crate field. ... Pole-starting Sam Green trailed Singleton the entire way, finishing 8.857 seconds back. ... Singleton and Green won heats. ... Reed Hatchett was fast qualifier.

Clayhill Motorsports Park
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 23, 2024
  1. Tanner Meals
  2. Mason Pickens
  3. Clent Busby
  4. Jerry Arnett
  5. Chris Tays

The third-starting Meals, of Henderson, Tenn., led the final 14 laps to top Saturday's six-car field. ... Second-starting Mason Pickens trailed Meals the final 14 circuits, finishing 3.416 seconds back. ... Chris Tays led the opening lap before pulling off.

Clarksville Speedway
DIRTcar Supers
March 23, 2024
  1. Ronnie Cooper
  2. Michael Luna
  3. Brandon Tibaldi
  4. Billy Denby

The pole-starting Cooper, of McKenzie, Tenn., led all 12 laps to collect his second feature victory of the season at Clarksville. ... Third-starting Michael Luna trailed Cooper the final nine laps, finishing 1.937 seconds back.

Clarksville Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 23, 2024
  1. Braeden Frost
  2. Caleb Ashby
  3. Dustin Rollins
  4. David Gentry
  5. Michael Seibers

Pole-starting Frost led all 20 laps to win $1,000 at his home track. ... Second-starting Caleb Ashby trailed Frost the entire way, finishing 0.810 of a second back. ... Frost and Ashby won heats. ... Frost topped the 11-car field in time trials. ... Saturday's feature lasted 14 minutes.

Tennessee National Raceway
Unsanctioned Limiteds
March 16, 2024
  1. Dusty Quillen
  2. Cody Martin
  3. Freddie Smith
  4. Donald Johns
  5. Travis Kress

The pole-starting Quillen, of Florence, Ala., led all 25 laps to win top Saturday's eight-car field. ... Cody Martin regained the runner-up spot on lap 19 and finished 1.003 seconds back. ... Quillen was fast qualifier. ... The feature lasted eight minutes, with seven completing the distance.

I-75 Raceway
American All-Star Crates (non-touring)
March 16, 2024
  1. Trevor Sise
  2. Tyler Price
  3. Brad Dyer
  4. Addison Cardwell
  5. Brandon Miller

The pole-starting Sise, of Knoxville, Tenn., led all 20 laps to win $900. ... Tyler Price trailed Sise the entire way, finishing 2.312 seconds back. ... Brad Dyer improved four positions and finished third. ... Sise topped the 11-car field in time trials. ... Sise and Price won heats.

I-75 Raceway
Unsanctioned Limiteds
March 16, 2024
  1. Hayden Ownbey
  2. Cody Courtney
  3. Robby Mason
  4. Jason Manley
  5. Rusty Ballenger

The pole-starting Ownbey, of Cleveland, Tenn., led all but one lap to win $1,200. ... Fourth-starting Cody Courtney pursued Ownbey for the final 24 laps, finishing 2.531 seconds back. ... Ownbey topped the 14-car field in time trials. ... Ownbey and Jason Manley won heats.

Duck River Raceway Park
Unsanctioned Supers
March 16, 2024
  1. Christian Hanger
  2. Booger Brooks
  3. Chase Oliver
  4. Brayden Skinner
  5. Corey Posey
  6. Jordon Horton
  7. Clint Nichols
  8. Mike Weeks
  9. Jack Franklin
  10. Jadon Frame

The third-starting Hanger, of Winchester, Tenn., led all 40 laps to win the $3,024 Spring Fling. ... Pole-starting Booger Brooks trailed Hanger the entire way, finishing 1.076 seconds back. ... Chase Oliver improved eight positions and completed the podium. ... Brayden Skinner gained three spots and finished fourth. ... Mike Weeks advanced four positions and placed eighth. ... Brooks topped the 21-car field in time trials. ... Saturday's feature lasted 17 minutes, with six drivers completing the entire distance and 13 running at the finish.

Duck River Raceway Park
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 16, 2024
  1. Dustin Harris
  2. Logan McClanahan
  3. Jason Savage
  4. Landon Franklin
  5. James Sullivan

Apparent third-place finisher, Harris, of Flintville, Tenn., inherited the $1,000 Spring Fling victory after Mark Haddon and Dillard Hatchett were disqualified. ... Harris topped the 19-car field in time trials. ... Saturday's feature was shortened to 14 laps after 32 minutes.

Clarksville Speedway
DIRTcar Supers
March 16, 2024
  1. Larry Barber Jr.
  2. Dustin Rollins
  3. Jeff Sloan
  4. Robert Ardry
  5. Ronnie Cooper

The fourth-starting Barber, of Hopkinsville, Ky., led the final three laps to top the seven-car field. ... Dustin Rollins finished 0.671 of a second back. ... Ronnie Cooper was fast qualifier. ... Saturday's feature lasted 10 minutes, with four drivers completing 12 laps.

Clarksville Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 16, 2024
  1. Braeden Frost
  2. Joseph Mike
  3. Dustin Rollins
  4. Joe Mike III
  5. Austin Anderson

The pole-starting Frost led all 12 laps to top the 10-car field at his home track. ... Joseph Mike trailed Frost the entire way, finishing 1.745 seconds. ... Dustin Rollins improved four positions and completed the podium. ... Frost was fast qualifier. ... Frost and Mike won heats.

Clarksville Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 9, 2024
  1. Brody Yarbrough
  2. Steve Ellis
  3. Brennan Black
  4. Austin Anderson
  5. Noah Armstrong

The pole-starting Yarbrough, of Paducah, Ky., led all 12 laps to win by 1.055 seconds. ... Yarbrough topped the five-car field in time trials. ... Saturday's main event lasted nine minutes.

Clarksville Speedway
DIRTcar Supers
March 9, 2024
  1. Ronnie Cooper
  2. Brandon Tibaldi
  3. Michael Luna
  4. Adam Ray
  5. Billy Denby

The pole-starting Cooper, of McKenzie, Tenn., led all 15 laps to win by 5.152 seconds over Brandon Tibaldi. ... Cooper topped the seven-car field in qualifying. ... Saturday's main event lasted just shy of five minutes, with six completing the distance.

Clarksville Speedway
DIRTcar Supers
March 2, 2024
  1. Dennis Erb Jr.
  2. Allen Weisser
  3. Tanner English
  4. Ricky Weiss
  5. Jadon Frame
  6. Chase Osterhoff
  7. Ronnie Cooper
  8. Jason Strand
  9. Brad Skinner
  10. Michael Luna

The third-starting Erb, of Carpentersville, Ill., took command on lap three and led the rest of the way to win Saturday's $2,500 opener of the 20th annual Tuckasee Toilet Bowl. The prestigious event continues with $10,000-to-win features on March 8-9; Friday's opener was rained out. ... Pole-starting Allen Weisser led the first two laps before giving way to Erb and settling for second, 0.272 of a second back. ... Tanner English topped the 20-car field in qualifying. ... Erb, Weisser and Ricky Weiss won heats.

Texas

Big O Speedway
DIRTcar Supers
March 30, 2024
  1. Jim Moon
  2. Dennie Gieber
  3. Trey Langley
  4. Ortanik Mikel
  5. Sloppy Hogg

The second-starting Moon, of Grand Prairie, Texas, led all 15 laps to top Saturday's 10-car field, earning his second Super Late Model victory of the season at Big O. ... Dennie Gieber was fast qualifier.

Big O Speedway
DIRTcar Crates
March 30, 2024
  1. Jim Moon
  2. Dennie Gieber
  3. Trey Langley
  4. Kara Langley
  5. Jack Lewis

The fifth-starting Moon, of Grand Prairie, Texas, led all 11 laps to top the 10-car field and sweep the night at Big O, grabbing his first Crate Late Model victory of the season there. ... Dennie Gieber was fast qualifier.

Big O Speedway
DIRTcar Supers
March 23, 2024
  1. Dennie Gieber
  2. Jim Moon
  3. Trey Langley
  4. Ortanik Mikel
  5. Sloppy Hogg

The pole-starting Gieber, of Frankston, Texas, led the final 10 laps to top Saturday's 10-car field. ... Third-starting Jim Moon trailed Gieber the final six laps, finishing 0.307 of a second back. ... Moon was fast qualifier.

Big O Speedway
DIRTcar Crates
March 23, 2024
  1. Dennie Gieber
  2. Trey Langley
  3. Sloppy Hogg
  4. Ortanik Mikel
  5. Jim Moon

Eighth-starting Gieber, of Frankston, Texas, led all nine laps to earn his second Crate feature victory of the season at Big O. ... Trey Langley topped Saturday's eight-car field in time trials.

I-37 Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 9, 2024
  1. Jared Maupin
  2. Steven Whiteaker Jr.
  3. Ray Doyon III
  4. Robby Minten
  5. Kody Hardage

The pole-starting Maupin, of College Station, Texas, led all 14 laps to top the 15-car field. ... Maupin and Robby Minten won heats. ... Saturday's feature was shortened to 14 circuits — from 20 — after 30 minutes.

Big O Speedway
DIRTcar Supers
March 9, 2024
  1. Jim Moon
  2. Dennie Gieber
  3. Ortanik Mikel
  4. Kara Langley
  5. Bill Layne

The pole-starting Moon, of Grand Prairie, Texas, topped the 12-car field to win Saturday's 15-lap main event. ... Moon was fast qualifier.

Big O Speedway
DIRTcar Crates
March 9, 2024
  1. Dennie Gieber
  2. Jim Moon
  3. Ortanik Mikel
  4. Kara Langley
  5. Sloppy Hogg

The second-starting Gieber, of Frankston, Texas, overtook the pole-starting Jim Moon to win Saturday's 15-lap feature. ... Moon won the heat.

Virginia

Winchester Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 30, 2024
  1. Kyle Hardy
  2. Austin Stover
  3. Michael Carter
  4. Davin Kaiser
  5. Mike Franklin

Leading all 20 caution-free laps, Hardy made it 2-for-2 on the season.

Winchester Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 16, 2024
  1. Kyle Hardy
  2. Derick Quade
  3. Austin Stover
  4. Wes Bonebrake
  5. Tyler Hoy

Kyle Hardy led all the way from the pole in winning the season opener. ... Among cautions was a first-lap yellow when Chase Hardy hit the turn-three wall.

Search for results

advertisement
Sponsor 1269
 
Sponsor 1249
 
Sponsor 728
©2006-Present FloSports, Inc. All rights reserved. Privacy Policy | Cookie Preferences / Do Not Sell or Share My Personal Information