Login |
forgot?
LIVE VIDEO:  Watch | Events | FAQ | Archives
Sponsor 257
Sponsor 717

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

  • Join us on Twitter Join us on Facebook
Sponsor 525

Weekly Late Model Results

Alabama

Talladega Short Track
June 27, 2020

Crate Racin’ USA:
1. David Kay
2. Andy Picklesimer
3. Jake Traylor
4. Lane Suhler
5. Mike Combs

Kay won on the undercard of the Lucas Oil Late Model Dirt Series victory for Jimmy Owens. ... Shun Thomas won the 602 Crate feature.

Tri-County Speedway
June 27, 2020

Crate Racin’ USA:
1. D.G. Hawkins
2. Steven Brantley
3. Isaiah Day
4. Bailey Martin
5. Josh Huss

J.C. Wilson won the 602 Crate feature.

East Alabama Motor Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Dalton Hood
2. Jimmy Thomas
3. Thomas Lewis
4. Kevin Knotts
5. Campbell Hughes

Hollis Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Cody Prater
(No other results available)

Talladega Short Track
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jason Hiett
2. Todd Morrow
3. Jake Knowles
4. Dallas Cooper
5. Jadon Frame

Hiett earned $2,000 in the NASCAR weekend event. ... Bubba Lackey won the Limited Late Model feature. ... T.J. Brittain (604) and Ryan King (602) won Crate features.

East Alabama Motor Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Al Walker
2. Grady Holmes
3. Timmy Bosley
4. Patrick Harrelson
5. Hunter Robbins

Deep South Speedway
June 20, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Bo Slay
2. Stephen Brantley
3. Tim Anderson
4. Osmon Jones
5. Rodney Bruce

Colton Leyendecker won the 602 Crate feature.

North Alabama Speedway
June 20, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Braden Mitchell
2. Bryson Mitchell
3. Matthew Brocato
4. Oakley Gillespie
5. Mitchell Holloway

Morgen Lambert won the 602 Crate feature.

Fort Payne Motor Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andy Picklesimer
2. Clay Joseph
3. Lucas Burns

Brent Rhodes won the Crate Late Model feature.

Talladega Short Track
June 19, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dillon Tidmore
2. Jason Hiett
3. Will Roland
4. Tim Roszell
5. Terry Smith

Bubba Lackey won the Limited Late Model feature. ... T.J. Brittain (604) and Chris Hough (602) won Crate features.

North Alabama Speedway
June 13, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Ben Brocato
(No other results available)

Russ Brasel won the 602 Crate feature.

East Alabama Motor Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Dalton Hood
(No other results available)

Talladega Short Track
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Josh Adkins
2. Dillon Tidmore
3. Jackson Hale
4. Tim Busha
5. Jake Knowles

Jason Welshan won the night's UCRA feature for Crate Late Models. ... Garrett Glass scored his first Limited Late Model victory.

Tri-County Speedway
June 13, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Josh Huss
2. Steven Brantley
3. D.G. Hawkins
4. Isaiah Day
5. Taylor Jarvis

J.C. Wilson won the 602 Crate feature.

Hollis Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Chad Marchman
(No other results available)

Deep South Speedway
June 13, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Steven Jernigan
2. Bo Slay
3. Cody Smith
4. Rodney Bruce
5. Tim Anderson

Jernigan's victory was on the undercard of the $5,000 Southern All Star victory for Ashton Winger in the Super Late Model division.

Deep South Speedway
June 12, 2020

Crate Racin’ USA (602):
1. Mike Lane
2. Osman Jones
3. Dale Lucas
4. John Bryant
5. Kevin Mitchell

Lane won on the undercard of David Breazeale's $3,000 Southern All Star victory.

North Alabama Speedway
June 11, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Christian Hanger
(No other results available)

Ryan King won the 602 Crate feature.

East Alabama Motor Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Jimmy Thomas
2. Thomas Lewis
3. Shep Lucas
4. Dana Eiland
5. Kevin Knotts

North Alabama Speedway
June 6, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Bryson Mitchell
2. Braden Mitchell
3. Seth McCormack
4. Matthew Brocato
5. Jason Markewitz

Russ Brasel won the 602 Crate feature.

ECM Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Cole Brown
2. Lance Stewart
3. Clint Armstrong
4. Cale Finley
5. Lee Burdett

Sam Ramsey won the 602 Crate feature. ... ECM hosts the Mississippi State Championship Challenge Series on June 13 with $100 posted for hard charger by Rapid Race Graphix and $100 for fast time in memory of former racer Gene Norman.

Talladega Short Track
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Sam Seawright
2. Dillon Tidmore
3. Josh Adkins
4. Jackson Hale
5. Dallas Cooper

Chris Fennell won the Limited Late Model feature. ... Crate Racin’ USA winner David Kay dedicated his victory to late racer Mack Abercrombie, his uncle.

Hollis Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Nicholas Kimbrell
(No other results available)

Arkansas

Crowley's Ridge Raceway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Nichols
3. Jeremy Creasey
3. Shawn Griffin

Riverside Int'l Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Nathan Brown
2. Mike Carr
3. Bubba Wilburn
4. T.J. Hughes
5. Brian Woodard

Old No. 1 Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Blaze Burwell
2. Devin McLean
3. Kyle Downs

Crowley's Ridge Raceway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mike Carr
2. Mark Nichols
3. Scott Tracer
4. Landon Meilke
5. Matthew Tribble

Nichols came from 10th to second.

Riverside Int'l Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Nathan Brown
2. Bubba Wilburn
3. Brandon Poppenheimer
4. T.J. Hughes
5. Otis Lester

Old No. 1 Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kyle Beard
2. Blaze Burwell
3. Henry Gustavus
4. Jeff Wells
5. Devin McLean

Beard earned $1,500 in the Ray Tribble Memorial.

Crowley's Ridge Raceway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Nichols
2. Scott Tracer
3. Jeremy Creasey
4. Mark Jordan
5. Rich Mathis

Crowley's Ridge Raceway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Nichols
2. Steven Crocker
3. Matthew Tribble
4. Scott Bell
5. Glen Thompson

Buckingham, Ill., driver Glen Thompson made the tow to Arkansas for a top-five finish.

Old No. 1 Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Henry Gustavus
2. Nathan Brown
3. Devin Mclean
4. Blaze Burwell
5. Mike Carr

Arizona

Cocopah Speedway
June 13, 2020

IMCA Late Models:
1. Kent Rosevear
2. John Cornell
3. Brad Williams
4. Craig Parker
5. Kelly Johnson

California

Placerville Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ray Trimble
2. Dan Jinkerson
3. Clark Guguliemoni
4. Jay Norton
5. Tyler Lightfoot

Delaware

Delaware International Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Donald Lingo Jr.
2. Amanda Robinson
3. Mark Pettyjohn
4. Nick Davis
5. Kevin Scott Jr.

Lingo took the point from Nick Davis on the second lap and cruised. ... Derek Magee overtook Matt Hill at halfway and captured the Crate Late Model feature.

Georgetown Speedway
June 13, 2020

RUSH Crates:
1. Amanda Robinson
2. Matt Hill
3. Trevor Collins
4. Billy Thompson
5. Matt Glanden

Amanda Robinson (formerly Amanda Whaley) won a duel with Hill when he went over the berm in turns one and two but rebounded to finish second in the non-stop feature.

Delaware International Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Donald Lingo Jr.
(No other results available)

Matt Hill won the Crate feature.

Florida

Southern Raceway
June 27, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Bo Slay
2. Taylor Jarvis
3. Tim Anderson
4. Mickey Trosclair
5. Micha McCall

Mike Lane won the 602 Crate feature.

All-Tech Raceway
June 27, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Joe Kump
2. Shan Smith
3. Nevin Gainey
4. Jason Fitzgerald
5. David Showers Jr.

Travis Varnadore led early but retired. ... The event drew 26 cars. ... Trey Mills won the 602 Crate feature.

East Bay Raceway Park
June 27, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Jeff Mathews
2. Tanner Cobb
3. Forrest Gough
4. Scotty Williams
5. Jesse Brown

Bubba Raceway Park
June 26, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Raymond Folwell
2. Brenden Smith
3. Devin Walker
4. Jared Allison
5. Craig Montesi

East Bay Raceway Park
June 20, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Jeff Mathews
2. Kenny Monahan
3. Phillip Cobb
4. Waylon Haynes
5. Tim Dowling

After pitting to change a tire, Mathews rallied for a $2,000 victory.

Hendry County Motorsports Park
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Granger Perra
2. Don Sniff
3. Craig Montesi Jr.
4. Larry Hubbard Jr.
5. Ken Ellefson

Southern Raceway
June 13, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Kevin Mitchell
2. Mike Lane
3. John Bryant
4. Bud Thompson
5. Tyler Webb

East Bay Raceway Park
June 13, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Tanner Cobb
2. Kenny Monahan
3. Jesse Brown
4. Buck Woodhouse
5. Brenden Smith

Georgia

Winder-Barrow Speedway
June 28, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kenny Collins
(No other results available)

The track completed the program Sunday after Saturday night rain.

Needmore Speedway
June 27, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Ronnie Newsome
2. Leon Childs
3. Cameron Metts
4. Jason Price

Senoia Raceway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Dennis Hale
2. Glenn Morris
3. Rucker Orr
4. Chaz Haskins
5. Marty Lunsford

Landon Bagby started from the pole and had a 10-second lead when his engine belched smoke, forcing him out. ... Bagby had led the division's previous 45 feature laps over two races. ... Dylan Knowles (604) and Brandon McDaniel (602) won Crate features.

Toccoa Raceway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. David McCoy
(No other results available)

Needmore Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Clay Harris
2. Ronnie Lee Newsome
3. Steven Bryant
4. Tim Dixon
5. Scott Crews

Senoia Raceway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Landon Bagby
2. Chaz Haskins
3. Marty Lunsford
4. Thomas Mewborn
5. Dennis Hale

“I finally got it done at the place I’ve wanted one so bad at,” said Bagby, who won his first Limited Late Model feature. “We set fast time, and led every lap.  I can’t say enough about this race car. I love it.” ... Bubba Pollard (604) and Cory Compton (602) won Crate features.

Waycross Motor Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Whitener
2. Kyle Van Sickle
3. Bo Allen
4. Jason Fitzgerald
5. Chad Tuten

Whitener earned $3,000 in the Southern Clash-style event. ... Bubba Whitener won the 602 Crate feature.

Patriots Park Raceway
June 20, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Jordan Yawn
(No other results available)

Yawn is the former Jordan Feider. ... Eric Register won the 602 Crate feature.

Hartwell Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Adam Partain
2. Bubba Russell
3. Parker Herring
4. Mason Tucker
5. Danny Sanders

Winder-Barrow Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ken Lampp
2. Aaron Calvert
3. David McCoy
4. John Anderson
5. Nick Sellers

Senoia Raceway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Dennis Hale
2. Clint Smith
3. Oliver Gentry
4. Landon Bagby
5. Rucker Orr

Hale set fast time and led every lap. ... Rodney Martin (604) and Booger Brooks (602) won Crate features.

Needmore Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Whitener
2. John Baker
3. Tom Jones Jr.
4. Kyle Bridges
5. Clay Harris

Whitener earned $2,000.

Hartwell Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kenny Collins
2. David McCoy
3. Larry Timms
4. Dale Timms
5. Bubba Russell

Dixie Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Austin Smith
2. Shawn Chastain
3. Justin Shipley
4. Jason Croft
5. Will Roland

Smith, of Rome, Ga., earned $2,000 for his first career Super Late Model victory. ... Landon Bagby won the Limited Late Model feature. ... Blant Duke won the Crate Late Model feature.

Hartwell Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Bubba Russell
2. Dale Timms
3. David McCoy
4. Tim Jones
5. Adam Partain

Patriots Park Raceway
June 6, 2020

 Unsanctioned Crates:
1. Jimmy Sharpe Jr.
2. Jake Traylor
3. Dusty Jones
4. Tyler Sanders
5. Cody Overton

Caleb Gay won the 602 Crate feature. 

Winder-Barrow Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. John Anderson
2. Ken Lampp
3. Nick Sellers
4. Dustin Cason
5. Brandon Roberts

Lavonia Speedway
June 5, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Drew Benefield
2. Taylor Puckett
3. Adam Smith
4. David McCoy
5. Stephen Segars

Ty Lowe won the 602 Crate feature over Dale Timms.

Iowa

Dubuque Speedway
June 28, 2020

IMCA Late Models:
1. Eric Pollard
2. Logan Duffy
3. Ron Klein
4. Dalton Simonsen
5. Mitch Manternach

Pollard started fifth.

Shelby County Speedway
June 27, 2020

IMCA Late Models:
1. Nick Deal
2. Jacob Brown
3. A.J. Jorgensen
4. Brandon Saltzman
5. Brett Hopp

Rallying from his 10th starting spot, Deal stayed perfect with his fourth in a row at his hometown track.

Marshalltown Speedway
June 26, 2020

IMCA Late Models:
First feature
1. Darrel DeFrance
2. Jill George
3. Shawn Cooney
4. Colton Leal
5. Michael Leal

Second feature
1. Dalton Simonsen
2. Darrel DeFrance
3. Logan Duffy
4. Curtis Glover
5. Michael Leal

Pepsi Lee County Speedway
June 26, 2020

IMCA Late Models:
1. Nick Marolf
2. Andy Nezworski
3. Dustin Griffin
4. Tommy Elston
5. Sam Halstead

Marolf led all the way in a race on the undercard of Bobby Pierce's MARS Racing Series victory.

Davenport Speedway
June 25, 2020

IMCA Late Models:
1. Justin Kay
2. Matt Ryan
3. Nick Marolf
4. Brian Harris
5. Logan Duffy

Kay also won the night's makeup feature from the previous week, outrunning Matt Ryan and Andy Nezworski. ... Both victories came on the undercard of the first MARS victory for Frank Heckenast Jr.

300 Raceway
June 24, 2020

IMCA Late Models
1. Matt Ryan
2. Eric Pollard
3. Justin Kay
4. Travis Smock
5. Chuck Hanna

Ryan, the IMCA points leader, started sixth.

Dubuque Speedway
June 21, 2020

IMCA Late Models:
1. Eric Pollard
2. Logan Duffy
3. Mitch Manternach
4. Jason Udelhofen
5. Colt Leal

Shelby County Speedway
June 20, 2020

IMCA Late Models:
1. Nick Deal
2. Kale Kosiski
3. Brandon Saltzman
4. Andrew Tilley
5. Micah Brown

Deal won for the third week in a row in his Getzschman Racing ride.

Echo Valley Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brown
2. Joe Noojin
3. Lance Stewart
4. Chris Whaley
5. James Garmon

Buddy George won the 602 Crate feature.

Dubuque Speedway
June 14, 2020

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Terry Neal
3. Jeff Aikey
4. Logan Duffy
5. Mitch Manternach

Independence Motor Speedway
June 13, 2020

IMCA Late Models:
1. Logan Duffy
2. Jeff Aikey
3. Sean Johnson
4. Curt Martin
5. Greg Kastli

Hamilton County Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Charlie McKenna
2. Jason Hahne
3. Rusty Patterson
4. Darrel DeFrance
5. Ryan Griffith

Shelby County Speedway
June 13, 2020

IMCA Late Models:
1. Nick Deal
2. Andrew Tilley
3. Sterling Perkins
4. Brett Hopp
5. Tyler Harr

34 Raceway
June 13, 2020

IMCA Late Models:
1. Jay Johnson
2. Matt Ryan
3. Mark Burgtorf
4. Matt Strassheim
5. Ray Raker

Davenport Speedway
June 12, 2020

IMCA Late Models:
1. Andy Nezworski
2. Matt Ryan
3. Dave Wada
4. Joe Zrostlik
5. Jacob Waterman

Nezworski won the non-stop 25-lapper by taking the lead from Dave Wada on the 11th lap. ... Veteran Gary Webb led the first seven laps.

Pepsi Lee County Speedway
June 12, 2020

IMCA Late Models:
1. Mark Burgtorf
2. Darin Duffy
3. Denny Woodworth
4. Tommy Elston
5. Dustin Griffin

Dustin Griffin drove Denny Woodworth's backup car and rallied from his involvement in a lap-11 caution to finish fifth.

Dubuque Speedway
June 7, 2020

IMCA Late Models:
1. Joel Callahan
2. Logan Duffy
3. Terry Neal
4. Eric Pollard
5. Andy Nezworski

Duffy improved from his 11th starting spot.

Independence Motor Speedway
June 6, 2020

IMCA Late Models:
1. Jeff Aikey
2. Darren Ackerman
3. Logan Duffy
4. Curt Martin
5. Eric Pollard

Aikey also won the modified feature.

Hamilton County Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Hahne
2. Charlie McKenna
3. Ryan Griffith
4. Rusty Patterson
5. Gabe Umbarger

Hahne started fourth.

Shelby County Speedway
June 6, 2020

IMCA Late Models:
1. Nick Deal
2. Sterling Perkins
3. Todd Bell
4. Robbie Jorgenson
5. Eric Wolf Jr.

Deal drove a Karl Getzschman-owned Rocket to victory ... “I haven’t raced since January and to come out and get the win the first night back, it’s a great feeling. Thank you to all the sponsors who support Karl’s team and my team as well.” ... Bell started 12th.

Davenport Speedway
June 5, 2020

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Justin Kay
3. Jacob Waterman
4. Terry Neal
5. Andy Nezworski

The fourth-starting Ryan overtook Jacob Waterman on the sixth lap and pulled away.

Marshalltown Speedway
June 5, 2020

IMCA Late Models:
1. Logan Duffy
2. Curtis Glover
3. Luke Pestka
4. Darrel DeFrance
5. Dalton Simonsen

Duffy scored his first Late Model victory.

300 Raceway
June 3, 2020

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Justin Kay
3. Jeff Tharp
4. Eric Pollard
5. Joel Callahan

The third-starting Ryan won the season opener in Farley with 14 Late Models entered.

Illinois

Bullring at RICo Fairgrounds
June 28, 2020

IMCA Late Models:
1. Jacob Waterman
2. Chuck Hanna
3. Andy Nezworski
4. Joe Ross
5. Gary Webb

Highland Speedway
June 27, 2020

DIRTcar Supers:
1. Michael Kloos
2. Chad Zobrist
3. Daryn Klein
4. Rodney Melvin
5. Shannon Kuhn

Lincoln Speedway
June 26, 2020

DIRTcar Crates:
1. Jake Little
2. Brandon Eskew
3. Chuck Mitchell
4. Colby Sheppard
5. Kyle McMahon

Little won a lead-swapping battle with Eskew in the final laps with the pair rubbing on the way to the checkers. ... Little started sixth and took the lead on the 11th lap, but Eskew went back ahead to lead through lap 18. ... Little led the final two laps.

Farmer City Raceway
June 26, 2020

DIRTcar Supers:
1. Allen Weisser
2. Jeffrey Ledford
3. Mike Glasscock
4. Mike Spatola
5. Bill Giannetti

Torin Mettille won the Crate Late Model feature.

Tri-City Speedway
June 26, 2020

DIRTcar Supers:
1. Gordy Gundaker
2. Billy Laycock
3. Kolby Vandenbergh
4. Michael Kloos
5. Jason Riggs

Jose Parga won the Crate feature.

Highland Speedway
June 20, 2020

DIRTcar Supers:
1. Daryn Klein
2. Chad Zobrist
3. Matt Bailey
4. Jason Suhre
5. Mark Voigt

Mark Voigt started 14th and finished fifth. ... Michael Kloos and Tim Manville were among retirees.

Spoon River Speedway
June 20, 2020

DIRTcar Crates:
1. Logan Moody
2. Brandon Eskew
3. Torin Mettille
4. Michael Marden
5. Charles Mitchell

Lincoln Speedway
June 19, 2020

DIRTcar Crates:
1. Brandon Eskew
2. Jake Little
3. Chris Morefield
4. Colby Sheppard
5. Roben Huffman

Eskew led all the way.

Farmer City Raceway
June 19, 2020

DIRTcar Supers:
1. Mike Spatola
2. Jason Feger
3. Brian Shirley
4. Allen Weisser
5. Kevin Weaver

Dakota Ewing won the Crate feature.

Tri-City Speedway
June 19, 2020

DIRTcar Supers:
1. Daryn Klein
2. Gordy Gundaker
3. Michael Kloos
4. Jason Riggs
5. Billy Laycock

Aaron Heck won the Crate feature.

Macon Speedway
June 13, 2020

DIRTcar Crates:
1. Jake Little
2. Dakota Ewing
3. Chris Dick
4. Jose Parga
5. Colby Sheppard

Little won the season opener. ... Teammates Dakota Ewing and Jose Parga tangled in turn two, but both managed to continue.

Peoria Speedway
June 13, 2020

DIRTcar Supers:
1. Mike Chasteen Jr.
2. Rich Bell
3. Jason Wagner
4. Bob Gardner
5. Jason Feger

The reigning track champ picked up where he left off last season in Peoria's opener with a $1,500 victory. ... The track has moved the flagstand to outside the frontstretch instead of the infield.

Lincoln Speedway
June 12, 2020

DIRTcar Crates:
1. Jose Parga
2. Jake Little
3. Aaron Heck
4. Dakota Ewing
5. Brandon Eskew

Parga's early slide job on Jake Little gave him the lead. ... A late caution slowed the action but all 20 starters were running at the finish.

Indiana

Shadyhill Speedway
June 27, 2020

DIRTcar Crates:
1. Kyle Cooper
2. Ben Kirchner
3. Josh Knebel
4. Rob Heinberg
5. Adam Williams

Brownstown Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Shelby Miles
2. Tyler Neal
3. Greg Kendall
4. Tyler Cain
5. Tyler Collins

Miles is 3-for-3 in 2020.

Daugherty Speedway
June 14, 2020

DIRTcar Crates:
1. Blaze Burwell
2. Bodi Henry
3. Kyle Cooper
4. Matt Hammond
5. Chad Gross

Brownstown Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Shelby Miles
2. Steve Peeden
3. Tyler Neal
4. Marty O'Neal
5. Billy Green

Brownstown Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Devin Gilpin
2. Greg Johnson
3. Shelby Miles
4. Jared Bailey
5. R.J. Conley

Gilpin earned $2,200 in the track's Super Late Model as he regained the lead from Greg Johnson.

Kansas

Caney Valley Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Joe Gorby
2. David Young
3. Cory Green
4. Andy Gerstenkorn
5. Brandon Givens

Lakeside Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Park
2. Don Marrs
3. Darren Kling
4. Marshall Jewett
5. Terry Bruner

Caney Valley Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dusty Leonard
2. Clint McFadden
3. Joe Gorby
4. Gary Gorby
5. Jerry Morgan

Leonard started outside the front row and led flag-to-flag to top a 17-car field. ... Polesitter Shannon Phillips fell back to third on the second lap and ended up sixth.

Lakeside Speedway
June 5, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Park
2. Darren King
3. Terry Bruner
4. Marshall Jewett
5. Larry Ferris

Kentucky

Lake Cumberland Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Scott James
2. Connor Meade
3. Daniel Dial
4. Caleb Ashby
5. Steve Stollings

Richmond Raceway
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dustin Linville
2. David Webb
3. Logan Roberson
4. Derek Fisher
5. Skylar Marlar

Linville earned $2,500 in an event that drew 22 cars.

Mountain Motorsports Park
June 20, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Raymond Nichols
2. Cody Courtney
3. B.J. Branham
4. Stephen Martin
5. Brandon Urban

Kenneth Howell was a heat winner and started on the front row, but after leading early, mechanical woes forced him out.

Ponderosa Speedway
June 19, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Camaron Marlar
2. Dustin Linville
3. Josh Rice
4. Scott James
5. Greg Johnson

Marlar earned a $2,500 Junebug Rowland Memorial victory. ... Todd Coffman won the Crate feature.

Lake Cumberland Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Camaron Marlar
2. Connor Meade
3. Caleb Ashby
4. Drew Kennedy
5. Kirk Phillips

Marlar led all 30 laps of the Finn Watson Memorial for a $2,500 payday.

Rockcastle Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Todd Coffman
2. Zane Powell
3. Daniel Shelton
4. Paul Feistritzer
5. Richard Musick

Coffman earned $1,400 in the inaugural Tommy Lanham Memorial. ... The event drew 17 entries.

Mudlick Valley Raceway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. B.J. Branham
(No other results available)

Mountain Motorsports Park
June 12, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Raymond Nichols
2. Stephen Martin
3. Jody Atkins

Nichols and Martin swapped the top spot three times in the 20-lapper.

Lake Cumberland Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Kirk Phillips
2. Steve Stollings
3. Tommy Carlton
4. Daniel Dial
5. Derrick Meadors

June 13's Finn Watson Memorial pays $3,000-to-win for Super Late Models.

Richmond Raceway
June 6, 2020

Fastrak Crates:
1. Josh Dietz
(No other results available)

Mudlick Valley Raceway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Lee Brewer
(No other results available)

Louisiana

Baton Rouge Raceway
June 27, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Brady Walton
2. Brandon Buhler
3. Donald Watson

Thunder Valley Speedway
June 27, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Rob Litton
2. Dakota Smith
3. Brock Williams
4. Blane Perkins
5. Ty Veuleman

Chatham Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Brandon Hightower
(No other results available)

Baton Rouge Raceway
June 20, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Brandon Buhler
2. Brady Walton
3. Donald Watson

Thunder Valley Speedway
June 20, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Rick Duke
2. Rob Litton
3. Dakota Smith
4. Brock Williams
5. Blane Perkins

Sabine Motor Speedway
June 19, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Rob Litton
2. Kevin Sitton
(No other results available)

LItton earned $2,000.

Boothill Speedway
June 19, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Jamie Burford
2. David Winslet
3. Kevin Sitton
4. Brandon Hightower
5. Joel Couvillion

Chatham Speedway
June 14, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Joel Couvillion
2. Tyler Owens
(No other results available)

Couvillion's second victory of the weekend came on the undercard of the Ollie's Bargain Outlaw All Star Circuit of Champion sprint cars.

Baton Rouge Raceway
June 13, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Donald Watson
2. Jason Polite
3. Brandon Buhler
4. Ryan Carter

Thunder Valley Speedway
June 13, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Joel Couvillion
2. Rick Duke
3. Rob Litton
4. Jamie Burford
5. Kevin Sitton

Sabine Motor Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Rob Litton
(No other results available)

Thunder Valley Speedway
June 6, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Kevin DuPont
2. Rick Duke
3. Blane Perkins
4. Daniel Stanley
5. Rob Litton

Chatham Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Tanner Kellick
(No other results available)

Boothill Speedway
June 6, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Chad DuPont
2. Jamie Burford
3. David Winslet
4. Cliff Tupper
5. Josh Baucom

Maryland

Hagerstown Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Tyler Emory
2. Greg "Spike" Moore
3. Garrett Walls
4. Scott Palmer
5. Keith Koontz

Emory won an eight-lap shootout after a pair of preliminary races. ... Winning for the second week in a row, Devin Brannon won the Fastrak Crate feature over Transton Stoner.

Potomac Speedway
June 26, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dustin Mitchell
2. Jamie Lathroum
3. Jason Miller
4. Andy Anderson
5. Justin Weaver

With his first victory at Potomac, Mitchell earned $2,512 in the Gene Van Meter Memorial, leading all 35 laps. ... "We've been here a few times in the past and ran well and it feels good to finally get one here." Mitchell said. "When the track started to take rubber I knew if I stayed in the black we'd be tough to beat and it worked in our favor tonight." ... Trevor Collins won the Crate Late Model feature, his first in the division.

Hagerstown Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Marvin Winters
2. Justin Weaver
3. Barry Miller
4. Rodney Walls
5. Donnie Farlling

Winters got his 47th Hagerstown victory in the division. ... Devin Brannon won the Fastrak Crate feature over his father Allen Brannon. “I knew the lapped traffic I seen it coming, and they was gonna be hard to get around, but, I thought my dad was gonna close in on me in lapped traffic and get around me, but I guess we did all right," the winner said.

Hagerstown Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Derick Quade
2. Scott Palmer
3. James Lichliter
4. Dan Zechman
5. Taylor Farlling

The sixth-starting Quade notched his Hagerstown victory. ... He overtook Palmer on the 13th lap with a high-side pass down the backstretch. ... “It’s never easy here," Quade said. "We’d always start out good here, but could never finish it off for some reason. This place has been a struggle for a long time, and I’m just super excited to get this one. This is awesome.”

Potomac Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Derick Quade
(No other results available)

Jeremy Pilkerton won his first career Crate Late Model feature.

Hagerstown Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Weaver
2. Andy Anderson
3. Dillan Stake
4. Greg Moore
5. Marvin Winters

The Hub City 100 drew 53 Limited Late Models. ... Weaver started on the pole, lost the lead to Anderson early and regained it for good on the 20th lap. ... He earned $2,000 for his 28th victory in the division at Hagerstown. ... A five-car pileup drew an early caution. ... “I didn’t know if I had a good enough piece to get back by (Anderson), but we kept working that bottom. ... It just all worked out," Weaver said.

Michigan

Thunderbird Raceway
June 27, 2020

DIRTcar Supers:
1. Ryan VanderVeen
2. Travis Stemler
3. Mike Vandermark Jr.
4. Chad White
5. Bill Bray

The seventh-starting VanderVeen earned $2,000. ... White started 14th.

Crystal Motor Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Scott Baker
2. Kyle Borgman
3. Rachel Carpenter
4. Tyler Norton
5. Garrett Wiles

Merritt Speedway
June 27, 2020

DIRTcar Supers:
1. Brandon Thirlby
2. Cody Bauer
3. David Mielke
4. Kyle Roberts
5. Derrick Hilliker

Silver Bullet Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Rob Westergard
2. Shawn O'Connor
3. Keith Finkbeiner
4. Scott Moenaert
5. Adam Friend

Crystal Motor Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Borgman
2. Mike Vandermark Jr.
3. Michael Archer
4. Scott Baker
5. Garrett Wiles

Merritt Speedway
June 20, 2020

DIRTcar Supers:
1. Chad Finley
2. David Mielke
3. Travis Stemler
4. Eric Spangler
5. Cody Bauer

Silver Bullet Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Rob Westergard
2. Shawn O'Connor
3. Adam Friend
4. Keith Finkbeiner
5.. Scott Moenaert

Thunderbird Raceway
June 20, 2020

DIRTcar Supers:
1. Ryan VanderVeen
2. Andy Sprague
3. Nick Kurtz
4. Rich Neiser
5. Tom Sprague Jr.

Winston Speedway
June 19, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ryan VanderVeen
2. Nick Kurtz
3. Mike Vandermark Jr.
4. Chad White
5. Rich Neiser

Tri-City Motor Speedway
June 19, 2020

DIRTcar Supers:
1. Dona Marcoullier
2. Derrick Hilliker
3. Travis Stemler
4. Chad Finley
5. David Mielke

Marcoullier rallied from his 12th starting spot to earn $2,500. ... He overtook David Mielke on the 32nd lap. ... Mielke started alongside Marcoullier on the fifth row. ... The night's racing drew 27 Super Late Models. ... David Hilliker was the only driver under the 13-second mark in time trials; he finished 11th in the main event.

Thunderbird Raceway
June 13, 2020

DIRTcar Supers:
1. Ryan VanderVeen
2. Rich Neiser
3. Chad White
4. Greg Gokey
5. Nick Kurtz

VanderVeen won his second weekend feature a night after winning at Winston.

Winston Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ryan VanderVeen
2. Garrett Wiles
3. Nick Kurtz
4. Chad White
5. Mike Vandermark Jr.

Merritt Speedway
June 6, 2020

DIRTcar Supers:
1. Dona Marcoullier
2. Cody Bauer
3. David Mielke
4. Eric Spangler
5. Logan Arntz

Marcoullier led flag-to-flag to deny Bauer a second straight victory. ... The fifth-finishing Arntz was coming off his first career Attica (Ohio) Raceway Park victory a night earlier.

Minnesota

Hibbing Raceway
June 27, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Kyle Peterlin
2. Derek Vesel
3. Jeff Provinzino
4. Travis Budisalovich
5. Keith Niemi

I-94 Sure Step Speedway
June 26, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Mikkelson
2. Ben Wolden
3. Larry Fitzsimmons
4. Tony Croninger
5. Derek Quinn

I-94 Sure Step Speedway
June 19, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Ryan Mikkelson
2. Dave Mass
3. Cole Schill
4. Jordan Tollakson
5. Shawn Meyer

I-94 Sure Step Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ben Wolden
2. Brady Mellendorf
3. Ryan Bjerke
4. Keith Konold
5. Rick Nelson

Missouri

Randolph County Raceway
June 28, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. David Melloway
2. Jon Melloway
3. Lane Ehlert
4. Chase Breid
5. Matt Becker

I-35 Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kerry Davis
2. Bobby Penney
3. Tucker Cox
4. Gregg Truelove
5. J.D. Gresham

Legit Speedway Park
June 27, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Robby Moore
2. Kaleb Stolba
3. Cole Wells
4. Steve Stultz
5. Scott Crigler

Monett Motor Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Eric Tinderholt
2. Kylan Garner
3. Matthew Thulin
4. Ryan Hendrix
5. Nathan Wheeler

Poplar Bluff Motorsports Park
June 27, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Beard
2. Robby Moore
3. Chris Jones
4. Scott Tracer
5. Adam Elliott

Beard led every lap for a $1,000 victory.

Randolph County Raceway
June 21, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. David Melloway
2. Ashlee Lancaster
3. Kayden Clatt

Federated Raceway at I-55
June 20, 2020

DIRTcar Supers:
1. Gordy Gundaker
2. Trevor Gundaker
3. Jeff Herzog
4. Dave Jumper
5. Paul Roider

Gundaker won his second in a row at I-55.

Lucas Oil Speedway
June 20, 2020

ULMA Late Models:
1. Dustin Walker
2. Justin Russell
3. Kaeden Cornell
4. Larry Ferris
5. Todd Shute

Winning on the last lap, Walker started fourth and won for the second time in three weeks. ... Walker overtook Russell after a caution with two laps remaining.

Monett Motor Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Johnson
2. Jon Driskill
3. Eric Tinderholt
4. Greg Strong

Nevada Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jerry Morgan
2. Steve Johnson
3. Foxie Sumner
4. Bobby King

I-35 Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kerry Davis
2. Bobby Penney
3. Paul Glendenning
4. Tommy Cordray
5. Houston Johnson

Lucas Oil Speedway
June 13, 2020

ULMA Late Models:
1. Todd Shute
2. Johnny Fennewald
3. Larry Ferris
4. Cole Henson
5. Tucker Cox

Shute's car had a broken low gear. ... "It won't take off my itself. But once I get going and into high gear, it's fine. ... I know old Fennewald was back there. I felt like my tires were going away at the end. I'm just glad to be here."

Federated Raceway at I-55
June 13, 2020

DIRTcar Supers:
1. Gordy Gundaker
2. Rusty Griffaw
3. Mark Voigt
4. Scott Schmitt
5. Daryn Klein

Gundaker took the lead from Voigt on the 16th of 25 laps.

Legit Speedway Park
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Scott Crigler
2. Travis Ashley
3. Robby Moore
4. Kaleb Stolba
5. Brandon Baldridge

I-35 Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kerry Davis
2. Houston Johnson
3. Tommy Cordray
4. Mike Taylor Jr.
5. Alvie Christofferson

Monett Motor Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Hendrix
2. Matthew Thulin

Nevada Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jerry Morgan
2. Bobby King
3. Foxie Sumner

Randolph County Raceway
June 7, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Reed
2. David Melloway
3. Kayden Clatt
4. Ben Ballard
5. Jon Melloway

Lucas Oil Speedway
June 6, 2020

ULMA Late Models:
1. Dustin Walker
2. Brad Looney
3. Todd Shute
4. Johnny Fennewald
5. Larry Ferris

Walker's first Wheatland feature win came in less than six minutes in a caution-free affair. ... Looney was two lengths behind in second in the 20-lapper. ... "You can't beat a Scott Bailey powerplant," Walker said. "I only saw (Looney) the one time there. I thought, 'We're either gonna crash or win this deal  because we weren't gonna pussyfoot in there again.' ”

Federated Raceway at I-55
June 6, 2020

DIRTcar Supers:
1. Tim Manville
2. Rusty Griffaw
3. Tim Ratajczyk
4. Chad Zobrist
5. Jeff Herzog

Manville led all 25 laps. ... Griffaw and Ratajczyk started on the fourth row. ... Trevor Gundaker started 18th and finished sixth.

I-35 Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kerry Davis
2. Gregg Truelove
3. Darek Wiss
4. Tommy Cordray
5. Paul Glendenning

Legit Speedway Park
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Robby Moore
2. Chris Jones
3. Joey Smith
4. Kaleb Stolba
5. Austin Vincent

Nevada Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Cayden Campbell
(No other results available)

Mississippi

Pike County Speedway
June 27, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Shannon Lee
2. Scott Ladner
3. Joey Pilgrim
4. Tootie Arnold
5. Cole Cameron

Pike County Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Chad Thrash
2. Mason Jordan
3. Michael Santangelo
4. Patrick Michel
5. Jason Michau

Thrash earned $2,000. ... Shannon Lee topped Scott Ladner in the Crate Late Model feature.

Jackson Motor Speedway
June 27, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Brant Dillon
2. Jason Henry
3. Doug Sanchagrin
4. Jim Paxton
5. Josh Thomas

Whynot Motorsports Park
June 27, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Chris McElhenney
2. Jamey Boland
3. Tim Dees
4. Larry Murphy

Magnolia Motor Speedway
June 20, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Jeremy Shaw
2. Evan Ellis
3. Monte Skinner
4. Randall Beckwith
5. Jamie Tollison

Shaw won on the undercard of the Lucas Oil Late Model Dirt Series victory for Jimmy Owens at the General Tire Clash at the Mag.

Pike County Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jason Tayor
2. Mason Jordan
3. Scott Abraham
4. Doug Sanchagrin
5. Ben Bishop

Shannon Lee won the Crate Late Model feature over Sid Scarbrough. ... June 27's Super Late Model feature pays $2,000-to-win.

Magnolia Motor Speedway
June 19, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Jeremy Shaw
2. Randall Beckwith
3. Monte Skinner
4. Bryant Marsh
5. Hunter Carroll

Shaw won on the undercard of the Lucas Oil Late Model Dirt Series victory for Jimmy Owens on the General Tire Clash at the Mag weekend.

Hattiesburg Speedway
June 19, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Shannon Lee
2. Jeremy Idom
3. Jeremy Eaton
4. Ryan Boudreaux
5. Derek Smith

Greenville Speedway
June 13, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Ashley Newman
2. Brent Dillon
3. Buddy Wilkins
4. Bubba Harrison
5. Tyler Burnett

Whynot Motorsports Park
June 13, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Monte Skinner
2. Chris McElhenney
3. Jamey Boland
4. Tim Dees
5. Austin Franklin

Brett White won the 602 Crate feature over Tody Ratcliff.

Pike County Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Luke Bennett
2. Scott Abraham
3. Jason Taylor
4. MIchael Santangelo

Cole Cameron won the Crate feature over Neal Temple.

Jackson Motor Speedway
June 13, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Sid Scarbrough
2. Jason Henry
3. Chase Williams
4. Jason Jarrell
5. Bill Dunaway

Chase Wililams won the 602 Crate feature.

Hattiesburg Speedway
June 12, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Scott Ladner
2. Shannon Lee
3. Sid Scarborough
4. Jeremy Idom
5. Tootie Arnold

Jason Jarrell crossed the line fifth but was disqualified for using an illegal driveshaft.

Magnolia Motor Speedway
June 6, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Jeremy Shaw
2. Randall Beckwith
3. Ryan Colby
4. Jamie Tollison
5. Austin Franklin

Greenville Speedway
June 6, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Brent Dillon
2. Christopher Showah
3. Bobby Jordan
4. Jim Paxton
5. Jonathan Bates

Pike County Speedway
June 6, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Sid Scarborough
2. Luke Bennet
3. Ronnie Graham
4. Kody Barber
5. Tootie Arnold

The reopened track drew 18 Crate Late Models.

Hattiesburg Speedway
June 5, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Shannon Lee
2. Scott Ladner
3. Jeremy Idom
4. Ronnie Graham
5. Jason Jarrell

North Carolina

Friendship Motor Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ron Parker
2. Tommy Jones
3. Matthew Nance
4. Michael Alderman
5. Josh Lilly

Fastrak Crates:
1. Justin Hudspeth
2. Jeffery Johnson
3. Chub Gunter
4. Teddy Musgrave
5. Tristen Love

East Lincoln Motor Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Womack
2. Chris Smith
3. Jonathan Petrea
4. Cody Dellinger
5. Carter Fischlein

Carolina Speedway
June 26, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Timbo Mangum
2. Jason Womack
3. Chris Smith
4. Gary Puckett
5. Jonathan Petrea

Dixieland Speedway
June 26, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. John Staton
2. Ryan Steeley
3. Austin Hubbard
4. Tom Wilson
5. Brent Robinson

Staton led all the way for a $2,000 victory.

311 Motor Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Justin Williams
2. Teddy Musgrave
3. Gary Mabe
4. Steve Blackburn
5. Jamison McBride

Jamison McBride won the 602 Crate feature. ... Fearing bad weather, the track called off the night's Ultimate Southeast event for Super Late Models.

Halifax County Motor Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Willie Milliken
2. Mason Price
3. Austin Holcombe

Brian Hankins won the Crate feature.

Tri-County Racetrack
June 19, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Deal
2. Daniel Wilson
3. Chuck Southard
4. Brian Kennersley

311 Motor Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Justin Williams
2. Colby Quick
3. Gary Mabe
4. Cole Apple
5. Jamison McBride

Chris Joyce topped Keith Holder in the 602 Crate feature.

East Lincoln Motor Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Womack
2. Chris Smith
3. Jonathan Petrea
4. Carter Fischlein
5. Cody Dellinger

Friendship Motor Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Nathan Walker
2. Joel Bray
3. Chase McCormick
4. Cody Shaw
5. Joey Johnson

Walker's win was on the undercard of Zack Mitchell's Ultimate Southeast victory.

Tri-County Racetrack
June 12, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kip Cochran
2. Daniel Wilson
3. Daven Dilbeck
4. Jason Deal
5. Brian Kinnersley

County Line Raceway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Dustin Mitchell
2. Matthew Bissette
3. Michael Rouse
4. Christian Joyner
5. Russell Erwin

Friendship Motor Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Isaak Love
2. Chub Gunter
3. Jeffery Johnson
4. Pat Lindsay
5. Daniel Stolte

Love, of Midland, N.C., scored his first career Crate Late Model victory. ... The 17-year-old is in his second Crate Late Model season and has nine starts overall.

311 Motor Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Justin Williams
2. Teddy Musgrave
3. Gary Mabe
4. Cole Apple
5. Dustin Brim

Jamison McBride won the 602 Crate feature.

Carolina Speedway
June 5, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Timbo Mangum
2. Mike Huey
3. Jason Womack
4. Gary Puckett
5. Mac Huey

Dixieland Speedway
June 5, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Austin Hubbard
2. Tom Wilson
3. John Staton
4. Ryan Steeley
5. Billy Hubbard

Hubbard, of Seaford, Del., drove the No. 38 owned by Bubba and Billy Hubbard; he's splitting time in the car with Mark Wertz.

North Dakota

McLean County Speedway
June 27, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Cole Schill
2. Eric Mass
3. Robert Hellebust
4. Jeff Hapala
5. Blaine Doppler

River Cities Speedway
June 26, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Tom Corcoran
2. Joey Pederson
3. Jeffrey Massingill
4. Steve Anderson
5. Brad Seng

Corcoran won a feature in his 51st racing season and sixth decade. ... He's won from the 1970s to 2020s. ... His previous victory came July 8, 2016.

McLean County Speedway
June 26, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Eric Mass
2. Craig Rodgers
3. Steven Pfeifer
4. Lynn Amick
5. Blaine Doppler

River Cities Speedway
June 19, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Lance Schill
2. Brad Seng
3. Dustin Strand
4. Tom Corcoran
5. Steve Anderson

Schill notched his first Late Model victory. ... Seng pressured Schill late in traffic with Seng losing momentum when they made contact in turn one on the last lap.

Devils Lake Speedway
June 13, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Dustin Strand
2. Kevin Robertson
3. Shawn Meyer
4. Casey Meyer
5. Troy Schill

River Cities Speedway
June 12, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Brad Seng
2. Joey Pederson
3. Dustin Strand
4. Dan Dowling
5. Brandon Fuller

After Fuller led the first two laps, Seng led the rest of 20-lap feature.

River Cities Speedway
June 5, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Ryan Corbett
2. Dustin Strand
3. Brad Seng
4. Joey Pederson
5. Tom Corcoran

Nebraska

Off Road Speedway
July 1, 2020

IMCA Late Models:
1. Cory Dumpert
2. Ben Sukup
3. Eric Vanosdall
4. Chase Osborne
5. Zach Zentner

Off Road Speedway
June 27, 2020

IMCA Late Models:
1. Jim Johnson
2. Chase Osborne
3. Cory Dumpert
4. Blake Andersen
5. Kaleb Jasperson

Boone County Raceway
June 26, 2020

IMCA Late Models:
1. Cory Dumpert
2. Bryan Molt
3. Nelson Vollbrecht
4. Robert Osborne
5. Zach Zentner

I-80 Speedway
June 26, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kale Kosiski
2. Andrew Tilley
3. Cole Wayman
4. Alex Humphrey
5. Jacob Brown

Off Road Speedway
June 20, 2020

IMCA Late Models:
1. Eric Vanosdall
2. Cory Dumpert
3. Alex Banks
4. Zach Zentner
5. Chase Osborne

Dumpert rallied from 10th.

Boone County Raceway
June 19, 2020

IMCA Late Models:
1. Ben Sukup
2. Cory Dumpert
3. Mark Lueken
4. Jim Johnson
5. Zach Zentner

Dumpert started 10th.

Off Road Speedway
June 13, 2020

IMCA Late Models:
1. Nelson Vollbrecht
2. Ben Sukup
3. Travis Birkley
4. Cory Dumpert
5. Devin Johnson

Off Road Speedway
June 6, 2020

IMCA Late Models:
1. Ben Sukup
2. Zach Zentner
3. Chase Osborne
4. Jim Johnson
5. Robert Osborne

New Hampshire

Rumtown Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kelley Miller
2. Bradley Shanks
3. Scott Heath
4. Carl Eldridge
5. Bob Crawford

New York

Woodhull Raceway
June 27, 2020

RUSH Crates:
1. Jason Knowles
2. Scott Waters
3. Brian Knowles
4. J.J. Mazur
5. Kurt Stebbins

Jason Knowles took the lead from waters on the sixth lap. ... Mazur started near the rear of the 10-car field.

Genesee Speedway
June 26, 2020

RUSH Crates:
1. Jimmy Johnson
2. Billy Holmes
3. Dave DuBois
4. J.J. Mazur
5. Brian Kotarski

Woodhull Raceway
June 20, 2020

RUSH Crates:
1. Brian Knowles
2. Jason Knowles
3. John Haggerty
4. Joe Moyer
5. Kurt Stebbins

Woodhull Raceway
June 13, 2020

RUSH Crates:
1. David Pangrazio
2. Brian Knowles
3. Jeremy Wonderling
4. Clayton Tarabori
5. Kurt Stebbins

Second-running Jason Knowles tried a last-lap high-side move on Pangrazio but a broken suspension left him stranded without crossing the finish line.

Ohio

Oakshade Raceway
June 27, 2020

DIRTcar Supers:
1. Rusty Schlenk
2. Dusty Moore
3. Jonathan Henry
4. Steve Kester
5. Casey Noonan

Taking the lead early from Dusty Moore, Schlenk earned $1,200 in the Oakshade-Attica Challenge event. ... Matthew Chapman wasn't hurt in a rollover accident on the second lap. ... Jonathan Henry rallied from 16th to third.

Wayne County Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Supers:
1. J.R. Gentry
2. Mitch Caskey
3. Brad Malcuit
4. Justin Chance
5. Alan Baker

Attica Raceway Park
June 26, 2020

DIRTcar Supers:
1. Matt Irey
2. Rusty Schlenk
3. Matt Miller
4. Jonathan Henry
5. Devin Shiels

Irey led all 25 laps for his fourth career Attica victory. ... “We've been fast all year. Last year we brought a backup car out and won. This is a brand new car again and I can't beat it. The driver gave one up two weeks ago and I knew I couldn’'t give another one up."

Moler Raceway Park
June 26, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Bil Sheets
2. Tyler Cain
3. Derek Fisher
4. Trent Green
5. Todd Coffman

Sheets earned $1,400 in the event that drew 23 entries. ... Sheets set fast time (13.982 seconds), won his heat race and the main event.

Attica Raceway Park
June 19, 2020

DIRTcar Supers:
1. Matt Miller
2. Matt Irey
3. Devin Shiels
4. Tim Sabo
5. Jon Henry

"We haven't raced in like a year and a half so it took a little bit to knock the rust off. I can't thank (car owner) Rick DeLong enough. ... he does this all out of his own pocket," said Miller, who swapped the lead with Shiels before leading the final 19 laps.

Hilltop Speedway
June 19, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Corey Conley
2. Cody Scott
3. George Lee
4. D.J. Cline
5. Rick Mardis

Conley outran the fast-qualifying Scott for the 25-lap victory.

Raceway 7
June 19, 2020

RUSH Crates:
1. Josh Ferry
2. Matt Latta
3. Kyle Zimmerman
4. John Watson
5. Breyton Santee

Ferry's first Crate Late Model victory came in his second start in the division. .. Runner-up Matt Latta celebrated his 28th birthday. ... Jason Genco charged from 17th to sixth.

Wayne County Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Doug Drown
2. Will Thomas
3. Cody Scott
4. Matt Lux
5. Brad Malcuit

Drown earned his third victory over two weekends. ... He overtook Thomas in the final five laps for the victory. ... Malcuit led briefly in the early going. ... Rick Conley had a rollover accident in his heat race that collected Corey Conley and J.R. Gentry; no one was injured.

Oakshade Raceway
June 13, 2020

DIRTcar Supers:
1. Jake Rendel
2. Casey Noonan
3. Mike Bores
4. Michael Archar
5. Ken Hahn

Starting fifth, Rendel scored his first career Super Late Model victory. ... Rendel also leads division points after three races and three top-five finishes. ... Reigning track champ Devin Shiels had a rollover accident in his heat race, but he wasn't injured.

Muskingum County Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Freddie Carpenter
2. Todd Brennan
3. Mitch Caskey
4. John Wyer
5. Jerry Bowersock

Carpenter earned $1,500.

Attica Raceway Park
June 12, 2020

DIRTcar Supers:
1. Ryan Markham
2. Devin Shiels
3. Matt Irey
4. Larry Bellman
5. Tim Sabo

Aided by a late caution, Markham overtook Shiels on the last lap for his 16th career Attica victory. ... After overheating his tires, "I needed that caution just to settle things back down," Markham said. "After that it was just get up on the wheel and see what happens. It was treacherous (on the cushion)...we had to let her hang out but hey, we're up here."

Hilltop Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Corey Conley
2. Rick Mardis
3. Cody Scott
4. George Lee
5. Vic Hottinger

Conley led all the way in the track's first race of 2020 with spectators.

Wayne County Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Doug Drown
2. Matt Lux
3. Corey Conley
4. Ryan Markham
5. Cody Scott

Drown led all the way despite losing his power steering in the final five laps. ... Mitch Caskey went over the turn-two guardrail as the checkers flew but he wasn't injured.

Oakshade Raceway
June 6, 2020

DIRTcar Supers:
1. Rusty Schlenk
2. Steve Kester
3. Jake Rendel
4. Casey Noonan
5. Hillard Miller

Oakshade ran without spectators.

Attica Raceway Park
June 5, 2020

DIRTcar Supers:
1. Logan Arntz
2. Matt Irey
3. Travis Stemler
4. Doug Drown
5. Devin Shields

Arntz won his first Attica feature by four-hundredths of a second over the reigning track champ. ...  "I saw the number 36 behind me on the scoreboard on that second restart (with five laps to go) and I knew I would have my hands full," the fifth-starting Arntz said. "We don't get to race here much but I always enjoy the competition here."

Oregon

Coos Bay Speedway
June 28, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jason Johnson
2. Doug Elkins
3. Brody Montgomery
4. Braden Fugate
5. Mike Taylor

Johnson swept the two-race weekend.

Coos Bay Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jason Johnson
2. Brody Montgomery
3. Braden Fugate
4. Doug Elkins
5. Mike Taylor

Coos Bay Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. B.J. Donofrio
2. Brody Montgomery
3. Braden Fugate
4. Jason Johnson
5. Rob Campos

Montgomery rallied from outside the fifth row.

Pennsylvania

Bradford Speedway
June 28, 2020

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
2. Jeff Hoffman
3. Ward Schell
4. Tim Schram
5. Scott Gurdak

BAPS Motor Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Daulton Bigler
2. Chase Billet
3. Troy Miller
4. Ben Whitaker
5. Alan Sagi

Selinsgrove Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Supers:
1 Jeff Rine
2. Dylan Yoder
3. Bryan Bernheisel
4. Andy Haus
5. Jim Yoder

Path Valley Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Devin Hart
2. Dillan Stake
3. Randy Burkholder
4. Jennae Piper
5. Shyann Smith

Bedford Speedway
June 26, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Matt Sponaugle
3. Tim Smith
4. Dylan Yoder
5. Chuck Clise

Rine won from the front row for his 29th career Bedford victory. ... Bryan Weyandt won the Semi-Late feature.

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 21, 2020

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
(No other results available)

Dillinger notched his 50th career victory.

Eriez Speedway
June 21, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Chub Frank
3. Mike Knight
4. Chris Hackett
5. John Lobb

Hess took the lead from Steve Kania on the seventh lap. ... Dutch Davies exited late after hitting the frontstretch wall. ... Max Blair won the Crate feature of Chub Frank and Kyle Zimmerman.

Hummingbird Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Doug Eck
2. Mike Wonderling
3. Scott Alvetro
4. Rod Phillips
5. Levi Sikora

Eck led flag-to-flag. ... Engine problems hampered Mike Pegher Jr.'s team.

Selinsgrove Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Troy Miller
3. Todd Snook
4. Jared Fulkroad
5. Devin Hart

Yoder won on the undercard of the $4,000 Late Model National Open victory for Jeff Rine.

Lincoln Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Alan Sagi
2. Chad Earnst
3. Craig Wagaman
4. Kurt Zimmerman
5. D.J. Mease

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
June 20, 2020

RUSH Crates:
1. Christian Schneider
2. John Mollick
3. Garrett Paugh
4. Daryl Charlier
5. Ben Policz

Schneider led all 20 laps. ... Justin Lamb ralliied from 16th to sixth.

Latrobe Speedway
June 20, 2020

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
2. Troy Shields
3. Michael Ott
4. John Over
5. Russell Baird Jr.

Dillinger took the lead from Shields in turn four on the 13th lap and raced to his second straight victory.

Hidden Valley Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Billy Eash
2. Joe Petyak
3. Ryan Scott
4. John Wayne Weaver
5. Dylan Fenton

Derek Rodkey made his first Super Late Model start in two years. ... Josh Jacoby won the Semi-Late feature.

Lernerville Speedway
June 19, 2020

DIRTcar Supers:
1. Russ King
2. Matt Lux
3. Michael Lake
4. Will Thomas
5. Colton Flinner

King overtook Lux late in the race.

Bedford Speedway
June 19, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Donnie Farlling
2. Devin Weyandt
3. Matt Parks
4. Bryan Benton
5. Taylor Farlling

Greg "Spike" Moore was leading when he headed pitside on lap 11, opening the door for Donnie Farlling's victory. ... Scheduled polesitter Jim McBee scratched.

Bradford Speedway
June 14, 2020

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
2. Scott Gurdak
3. Andy Michaels
4. Jeff Hoffman
5. Ward Schell

Eriez Speedway
June 14, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Chub Frank
3. Dave Hess Jr.
4. Mike Knight
5. Steve Kania

Blair overtook Frank on the final lap with an outside pass in the Mill Run Collision-sponsored division. ... Alex Ferree's car went up in smoke on the final lap. ... Blair also won the Crate Late Model feature with Frank second again.

Hidden Valley Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Darrell Bossard
3. John Wayne Weaver
4. Billy Eash
5. Ryan Scott

Jarid Ivory won the Limited Late Model feature. ... Dads get $2 for June 20's Father's Day weekend event.

Port Royal Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Gregg Satterlee
2. Rick Eckert
3. Trever Feathers
4. Jason Covert
5. Marvin Winters

Satterlee earned $2,500 as the track returned to action. ... “I honestly couldn’t tell you the last time we won here, but it feels like it’s been a while,” Satterlee said. “You have got to be good here to win, so it says we are doing something right and I’m pretty proud of this one.” ... Andrew Yoder won the Limited Late Model feature. ... The event drew 32 Super Late Models.

Hummingbird Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jon Lee
2. Damian Bidwell
3. Kenny Schaffer
4. Scott Alvetro
5. Jason Dobson

Lee took the lead on the 20th lap when Wyatt Scott cut down a tire. ... Front-row starter Michael Lake was disqualified after contending and then retiring on the 10th lap.

Selinsgrove Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Brett Schadel
(No other results available)

Latrobe Speedway
June 13, 2020

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
(No other results available)

Selinsgrove Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Shaun Miller
3. Kevin Probst
4. Jared Fulkroad
5. Brad Mitch

Bedford Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ross Robinson
2. Tim Smith
3. Nathan Lasalle
4. Drake Troutman
5. Chuck Clise

Robinson, of Georgetown, Del., scored his first Bedford victory. ... Jeff Rine was scheduled to start on the front row but scratched. ... Jason Covert spun on the first start. ... Greg "Spike" Moore won the Limited Late Model feature.

Bradford Speedway
June 7, 2020

RUSH Crates:
1. J.J. Mazur
2. Ward Schell
3. Scott Gurdak
4. Jeremy Wonderling
5. Brian Knowles

Damian Bidwell was the apparent winner but disqualified in postrace tech because his rear deck height was too high.

Bedford Speedway
June 7, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Travis Stickley
3. Jeremy Miller
4. Tim Wilson
5. Drake Troutman

Greg "Spike" Moore won the Limited Late Model feature.

Hidden Valley Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Billy Eash
2. Ryan Scott
3. Damian Bidwell
4. Doug Eck
5. Kenny Shaffer

Three drivers shared the lead the first three laps with Eash eventually overtaking Eck to take command. ... Rich Wicker won the Semi-Late feature.

BAPS Motor Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ben Whitaker
2. Alan Sagi
3. Doug Surra
4. Troy Miller
5. Travis Mease

Miller rallied from 22nd to fourth.

Path Valley Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Wesley Bonebrake
2. Sean Merkel
3. Jakob Piper
4. Shyann Bard
5. Kyler Moser

Jakob Piper earned hard charger honors.

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ryan Montgomery
2. Jared Miley
3. Drake Troutman
4. Tim Senic
5. Michael Lake

Joe Martin won the Crate feature.

South Carolina

Lake View Motor Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Michael Marlowe
2. Johnny Pridgen
3. Timmy Blackwell
4. Dustin Perritt
5. Steven Blanton

Lancaster Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kevin Godwin
2. Mike Huey
3. Jason Burroughs
4. Chris Fite
5. Jeff Morgan

Cherokee Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Jacob Brown
2. Russell Wright
3. Jared Broome
4. James Jamison
5. Chance Cunningham

Laurens County Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Nick Deitz
2. Frank Coates
3. Tony Quarles
4. Jimmy Taylor
5. Austin Watkins

A Limited Late Model driven by Mike Kernells went through the turn-four fence and into the pit bleachers, injuring four spectators, including a 24-year-old woman who suffered breaks in both legs. ... Colt Smith won the 602 Crate feature. | Story

Lancaster Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Timbo Mangum
2. Kevin Godwin
3. Jason Burroughs
4. Josh Harwell
5. Mac Huey

Mangum won on the sixth annual Buddy Crook Memorial night.

Cherokee Speedway
June 20, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Bryan Mullis
2. Travis Steele
3. Dillon Brown
4. Gray Parton
5. Layton Sullivan

Laurens County Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Larry Timms
2. Frank Coates
3. Tony Quarles
4. Jimmy Taylor
5. Dustin Sloan

Dale Timms won the City Chevrolet Thunder feature for 602 Crates.

Laurens County Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Frank Coates
2. Deano Long
3. Jimmy Taylor
4. Mike Huey
5. Tony Quarles

Rod Tucker won the 602 Crate feature.

Sumter Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Mintz
2. Scott Shirey
3. Zach Cox
4. Tom Egner
5. Garrett Shurling

Lancaster Speedway
June 13, 2020

Fastrak Crates:
1. Timbo Mangum
2. Travis Steele
3. Dillon Brown
4. Kevin Godwin
5. Jason Burroughs

Laurens County Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Larry Timms
2. Frank Coates
3. Tony Quarles
4. Deano Long
5. Mike Huey

Timms led 25 laps as he closes in on his 100th Laurens victory. ... Colt Smith edged Colby Cannon at the flagstand in the 602 Crate feature, winning by 0.109 seconds.

Lake View Motor Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Willie Milliken
2. Shaun Harrell
3. Christian Thomas
4. Dustin Perritt
5. Bryson Harper

Milliken earned $4,522 in the inaugural J.D. Pridgen Memorial. ... He led all 22 laps.

Cherokee Speedway
June 6, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Gray Parton
2. Dillon Brown
3. Owen Osteen
4. Furman Parton
5. Justin Wofford

John Ruggiero Jr., the flagged winner, was disqualified when he was light at the scales. ... Ruggiero overtook Gray Parton on the 12th lap.

Sumter Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Scott Shirey
2. Eugene Kinard
3. Justin Shumpert
4. David Pack Jr.
5. Tony Ayers

South Dakota

Casino Speedway
June 28, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Chad Becker
3. David McDonald
4. David Carlson
5. Chad Olsen

Ward earned $1,971 in the Marilyn Olson Memorial.

Miller Central Speedway
June 27, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Kent Arment
2. Chad Becker
3. Tyler McDonald
4. David McDonald
5. David Carlson

Arment earned $2,000.

Brown County Speedway
June 26, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Kent Arment
2. Trevor Anderson
3. David McDonald
4. David Carlson
5. Lyndon Bolt

McDonald improved eight positions.

Wagner Speedway
June 26, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Doug Tomka
2. Terry McCarthy
3. Mike Babcock
4. Gale Vogt
5. Eric Vanosdall

Casino Speedway
June 21, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Chad Becker
3. David McDonald
4. Curt Kranz
5. Blair Nothdurft

Ward started fifth.

Black Hills Speedway
June 19, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Lyndon Bolt
2. Eric Mass
3. Lynn Amick
4. Tyler Reagle
5. John Snyder

Brown County Speedway
June 19, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Chad Becker
3. Kent Arment
4. Curt Gelling
5. David McDonald

Ward started sixth.

Wagner Speedway
June 19, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Gale Vogt
2. Terry McCarthy
3. Doug Tomka
4. Jared Hoerle
5. Nick Grehl

Casino Speedway
June 14, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. D.J. Tesch
3. David Carlson
4. Curt Kranz
5. Ryan Engels

Brown County Speedway
June 12, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Ryan Engels
3. Kent Arment
4. Chad Becker
5. David McDonald

Ward started fifth and took the lead from Engels midway through the 25-lapper. ... Curt Kranz led early but ended up sixth.

Wagner Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jared Hoerle
2. Brad Vogt
3. Doug Tomka
4. Seth Fischer
5. Justin Havranek

Hoerle started fourth and took the lead on the fifth lap. ... "I didn't think (the track) was going to get as dry as it did," Hoerle said. "This little motor still works on a dry slick and I gave it all it had and it worked. I was hittin' the cushion up top and flat footin' it!"

Casino Speedway
June 7, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Chad Becker
3. David Carlson
4. Blair Nothdurft
5. Cole Schill

Black Hills Speedway
June 5, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Eric Mass
2. Lynn Amick
3. Lyndon Bolt
4. Dan Henrikson
5. Tyler Reagle

Brown County Speedway
June 5, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Kent Arment
2. Chad Becker
3. Josh Skorczewski
4. Scott Ward
5. David Carlson

Arment started outside the front row.

Tennessee

Wartburg Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Tim Damron
2. Dan Tipton
3. Mike Weeks
4. Eddie King Jr.
5. Anthony White

I-75 Raceway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. John Ownbey
2. Mitchell Childress
3. Jerry Green
4. Darren Goins
5. Ross White

Duck River Raceway Park
June 27, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Josh Putnam
2. David Brannon
3. Jadon Frame
4. Tommy Taylor
5. David Seibers

Matt Odeneal won Limited Late Model feature. ... Brad Skinner won the Crate Late Model feature over David Seibers.

Volunteer Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Travis Fultz
2. Jake Whitehead
3. Adam Mitchell
4. Clyde Stanton
5. Brad Seagle

411 Motor Speedway
June 26, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Trevor Sise
2. Zach Sise
3. Rusty Ballenger
4. Josh Henry
5. Jensen Ford

Trevor Sise won on the undercard of the Lucas Oil Late Model Dirt Series victory for Jimmy Owens. ... David Miley won the 602 Crate feature.

Clarksville Speedway
June 20, 2020

DIRTcar Supers:
1. David Seibers
2. Jay Scott
3. Gavin Schmidt
4. Larry Barber Jr.
5. Jeremy Anderson

Seibers also won the Crate Late Model feature.

Mountain View Raceway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. John Ownbey
2. Josh Collins
3. Bryan Pritchard
4. Ryan Tims
5. Jarrett Choate

Wartburg Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Manley
2. Anthony White
3. Jesse Lowe
4. Darrick York
5. Tim Damron

I-75 Raceway
June 20, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Colton Profitt
2. David Singleton
3. Jerry Green
4. Nick Perry
5. Cody Courtney

Duck River Raceway Park
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Matt Odeneal
2. Daniel Miller
3. Jordan Judge
4. Matt Jackson
5. Jason Partin

Brad Skinner (604) and Colton Roberts (602) won Crate features.

Tennessee National Raceway
June 20, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Oakley Johns
2. Cody Martin
3. Dustin Harris
4. Josh Amacher
5. Donald Johns

Crossville Speedway
June 19, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jesse Lowe
2. Kyle Courtney
3. Andy Miller
4. Anthony Conley
5. Perry Delaney

Zach Sise won the Crate feature over Jake Teague.

Clarksville Speedway
June 13, 2020

DIRTcar Supers:
1. Gavin Schmidt
2. David Seibers
3. Larry Barber Jr.
4. Dustin Rollins
5. Keith Richardson

Dusitn Rollins won the 604 Crate feature and Richie Ary won the 602 Crate feature.

Wartburg Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Anthony White
2. Tim Damron
3. Shannon Elrod
4. Jaylon Shannon
5. Ted Lowe

Smoky Mountain Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kyle Courtney
2. Bobby Giffin
3. Mack McCarter
4. Austin Neely
5. Aaron Guinn

Courtney's victory came on the undercard of the Lucas Oil Late Model Dirt Series event won by Brandon Overton. ... Jed Emert won the 602 Crate feature.

Mountain View Raceway
June 13, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Ethan Hunter
2. Rusty Ballenger
3. William Blankenship
4. Josh Collins
5. Addison Cardwell

Ballenger was the fast qualifier in 11.267 seconds. ... Justin Cameron won the 602 Crate feature over Sylvan Schuette.

Thunderhill Raceway Park
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Oakley Johns
2. Mark Fields
3. Donald Johns
4. Greg Love
5. Scott Spurgeon

Camden Speedway
June 13, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Adam Ray
2. Ronnie Cooper
3. Jimmy Halford
4. Ben Garner
5. Joe Mike III

Duck River Raceway Park
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Litchford
2. Daniel Miller
3. Brad Skinner
4. Jadon Frame
5. Randy Gifford

Crate Racin’ USA:
1. Shannon Davis
2. Dustin Harris
3. Logan Brown
4. Brad Skinner
5. Chuck Lynch

Crossville Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kyle Courtney
2. Andy Miller
3. Jordan Rodabaugh
4. Brandon Williams
5. Jody Hixson

Unsanctioned Crates:
1. Cameron Weaver
2. Zach Sise
3. William Blankenship
4. Colton Profitt
5. Anthony Conley

Duck River Raceway Park
June 6, 2020

Limited Late Models
1. Daniel Miller
2. Randy Gifford
3. Rory Lohr II
4. Justin Taylor
5. Chris Brown

Unsanctioned Crates:
1. Brad Skinner
2. Shannon Davis
3. Dustin Harris
4. James Sullivan
5. Clint Nichols

Mountain View Raceway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ethan Hunter
2. Jordan Rodabaugh
3. Bryan Pritchard
4. Barry Goodman
5. Anthony White

Sylvan Shuette won the Sportsman Late Model feature.

Tazewell Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Aaron Guinn
2. Greg Estes
3. Austin Neely
4. Steve Smith
5. Jason Trammell

Thunderhill Raceway Park
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Donald Johns
2. Justin Weaver
3. Farrel Skelton
4. Scott Spurgeon
5. Chris Harris

Brock Hall won the Crate feature over Mark Fields.

Clarksville Speedway
June 6, 2020

DIRTcar Supers:
1. David Seibers
2. Caleb Ashby
3. Gavin Schmidt
4. Levi Ashby
5. Larry Barber Jr.

Dustin Rollins won the Crate feature.

Volunteer Speedway
June 5, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Jensen Ford
2. Jason Cardwell
3. Shannon Emery
4. Taylor Coffman
5. Jacob Owens

Jensen Ford led flag-to-flag for a $1,000 victory. ... Adam Mitchell won the 602 Crate feature.

Texas

Big O Speedway
June 27, 2020

DIRTcar Supers:
1. Sloppy Hogg
2. Ortanik Mikel
3. Nate Jantz
4. Trey Langley
5. Kara Langley

Big O Speedway
June 20, 2020

DIRTcar Supers:
1. Chase Allen
2. Kaden Honeycutt
3. Mike Fenton
4. Landon Zakalowski
5. Sloppy Hogg

I-37 Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Frank Okruhlik
3. Brandon Brzozowski
3. Harold Marcx
4. Landon Sowder
5. Aaron Driscoll

Big O Speedway
June 13, 2020

DIRTcar Supers:
1. Bo Day
2. Jim Moon
3. Phillip Smith
4. Sloppy Hogg
5. Kara Langley

South Texas Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Pete Arce
2. Adrian Awalt
3. Landon Farquer
4. Felix George
5. Howie Marcx

Big O Speedway
June 6, 2020

DIRTcar Supers:
1. Jim Moon
2. Mangker Sigrah
3. Kara Langley
4. Rickey Whitney
5. Trey Langley

I-37 Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brzozowski
2. Frank Okruhlik
3. Trey Votion
4. Jason Kelly
5. Harold Marcx

Virginia

Winchester Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Wesley Bonebrake
2. Justin Weaver
3. Derrick Rankin
4. Derick Quade
5. Brad Omps

Bonebrake won his second straight. ... Weaver rallied from seventh but couldn't catch the winner.

Ararat Thunder Raceway
June 26, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Dylan Watson
2. Andrew Durham
3. Joey Johnson
4. Joel Bray
5. Dale Tilley

Winchester Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Wesley Bonebrake
2. Walter Crouch
3. Bruce Kane
4. Austin Stover
5. Scott Sweeney

Driving the Mark and Fran Wright-owned No. 37, Bonebrake overtook Bruce Kane on lap 28. ... "It's better to be lucky than good sometimes." Bonebrake said. "I think we had the better car all night, but we got bottled up a bit and when the lapped car was there, I knew it was my shot to win."

Ararat Thunder Raceway
June 19, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Nathan Walker
2. Joey Johnson
3. Dylan Watson
4. Joel Bray
5. Jacob Steele

Winchester Speedway
June 13, 2020

RUSH Crates:
1. Jeremy Pilkerton
2. Mike Franklin
3. Steve Lowery
4. Dale Hollidge
5. Timmy Booth

Pilkerton, who took the lead from Hollidge after a lap-29 restart, scored his first victory at Winchester. ... "We came here tonight looking for a good finish and to get a win is amazing." Pilkerton said. "We only have one start here in the Crate cars and to beat Dale, as good as he is here, it's a night I'll never forget."

Ararat Thunder Raceway
June 12, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Joel Bray
2. Keith Holder
3. Dylan Watson
4. Randy Pfaff
5. Andrew Durham

Bray won on the same card as Matthew Nance's Blue Ridge Outlaws victory for Limited Late Models.

Ararat Thunder Raceway
June 5, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Andrew Durham
(No other results available)

Wisconsin

Eagle River Speedway
June 30, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Jason Zdroik
(No other results available)

Gondik Law Speedway
June 28, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Pat Doar
2. Mike Prochnow
3. Travis Budisalovich
4. John Kaanta
5. Jeffrey Massingill

Doar, who overtook Prochnow early, earned $1,200. ... Budisalovich started 10th in the Sunday special. ... Modified ace Kevin Eder drove a Late Model at Superior for the first time.

Cedar Lake Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Pat Doar
2. John Kaanta
3. Rick Hanestad
4. Buddy Hanestad
5. Darrell Nelson

Doar won the 17-car main event from outside the front row.

Shawano Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Brett Swedberg
2. Nick Anvelink
3. Troy Springborn
4. Joel Bennett
5. Justin Ritchie

Swedberg, who took the lead from Bennett on the eighth lap, started sixth. ... Bob Maas and Mark Mitchell were inducted into the track's Hall of Fame at intermission.

Mississippi Thunder Speedway
June 26, 2020

USRA Limiteds:
1. Lance Hofer
2. Alex Williamson
3. Joe Provinzino
4. Shaun Mann
5. Kory Ressie

Eagle River Speedway
June 23, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Dustin White
(No other results available)

Gondik Law Speedway
June 19, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Travis Budisalovich
2. Derek Vesel
3. Steve Laursen
4. Jeffrey Massingill
5. Deven VanHouse

Budisalovich started seventh and took the lead from the race-long leading Vesel with three laps remaining. ... VanHouse started 14th in the 20-car field.

Mississippi Thunder Speedway
June 19, 2020

USRA Limiteds:
1. Lance Hofer
2. Shaun Mann
3. Derek Nelson
4. Kory Ressie
5. Gavin Tarras

Plymouth Dirt Track
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Justin Schmidt
2. Justin Ritchie
3. Jim Schmidt
4. Turk Letizia
5. Tim Buhler

Justin Schmidt won a 25-lap thriller with a last-lap pass, narrowling edging Ritchie after a cushion-riding run. ... The two traded the lead several times the final 15 laps.

Cedar Lake Speedway
June 13, 2020

USRA Limiteds:
1. Lance Hofer
2. Gavin Tarras
3. James Kannegiesser
4. Josh Walstrom
5. Justin Sass

Hofer's victory was on the undercard of Rick Hanestad's $10,000 Masters victory for Late Models.

Shawano Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Tom Naeyaert
2. Chris Engels
3. Ron Berna
4. Troy Springborn
5. Joe Reuter

Cedar Lake Speedway
June 12, 2020

USRA Limiteds:
1. Joe Provinzino
2. Dan Gullikson
3. Josh Wahlstrom
4. Lance Hofer
5. Johnny Emerson

Provinzino won his second Limited Late Model feature of the Masters weekend.

Gondik Law Speedway
June 12, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Rick Hanestad
2. Kevin Adams
3. Kyle Peterlin
4. Buddy Hanestad
5. Deven VanHouse

Hanestad led all but three laps in his first 2020 outing.

Lafayette County Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jamie Pfeiffer
2. Travis Johnson
3. D.J. Sweet
4. Jeff Parks
5. Brandon Leverington

A rain shower pushed back the night's action temporarly.

Cedar Lake Speedway
June 11, 2020

USRA Limiteds:
1. Joe Provinzino
2. Lance Hofer
3. Dan Gullikson
4. Josh Wahlstrom
5. Nick Panitzke

Provinzino led the final nine laps of the feature on the opening weekend of the Masters.

Rice Lake Speedway
June 6, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Pat Doar
2. Chad Mahder
3. Derek Vesel
4. A.J. Diemel
5. Steve Laursen

Doar earned $2,000. | Slideshow

Shawano Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Nick Anvelink
2. Troy Springborn
3. Brett Swedberg
4. Ron Berna
5. Joe Reuter

Plymouth Dirt Track
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Taylor Scheffler
2. Justin Schmidt
3. Mitch McGrath
4. Tim Buhler
5. Kevin Baldry

Gondik Law Speedway
June 5, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Travis Budisalovich
2. Darrell Nelson
3. Derek Vesel
4. Pat Doar
5. Jake Redetzke

Budisalovich took the lead from Vesel on the 11th of 25 laps.

Lafayette County Speedway
June 5, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jamie Pfeiffer
2. D.J. Sweet
3. David Webster
4. Jeff Parks
5. Brandon Leverington

Mississippi Thunder Speedway
June 5, 2020

USRA Limiteds:
1. Lance Hofer
2. Alex Williamson
3. Nick Panitzke
4. Shaun Mann
5. Triton Krause

Hofer won flag-to-flag.

West Virginia

I-77 Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Zack Dohm
2. Zach Hill
3. Chris Carpenter
4. David Gibson
5. Freddie Carpenter

Zach Milbee won the Steel Block Late Model feature.

Elkins Raceway
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Bob Gordon
(No other results available)

Brent Trimble won the Crate feature.

I-77 Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Pete Crum
2. Tyler Evans
3. Brandon Francis
4. David Gibson
5. Bub Crume

Tyler County Speedway
June 20, 2020

DIRTcar Supers:
1. Shawn Jett
2. Derek Doll
3. Shane Hitt
4. Colten Burdette
5. Zach Hill

Driving for Irvin-Brown Racing, Jett led every lap for his first career Super Late Model victory (he'd won previously in several divisions, including Crate Late Models). ... Derek Doll was a hard-charging second. ... Kyle Lukon won the Crate feature.

Ohio Valley Speedway
June 19, 2020

DIRTcar Supers:
1. Freddie Carpenter
2. Tyler Evans
3. Tyler Carpenter
4. Colten Burdette
5. Ryan Montgomery

Freddie Carpenter led every lap.

Tyler County Speedway
June 13, 2020

DIRTcar Supers:
1. Mike Pegher Jr.
2. Brian Baumberger
3. Kyle Thomas
4. Tyler Stutler
5. Steve Weigle

Pegher made a high-side move on the race-long leading Baumberger after a restart with four laps remaining to take the victory. ... Kyle Lukon won the Fastrak Crate feature.

Elkins Raceway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Tyler Bare
2. Billy Holbert
3. Bob Gordon
4. Chad Tasker
5. Ace Howdershelt

Luke Hyre captured the Crate feature.

I-77 Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Tyler Evans
(No other results available)

Ohio Valley Speedway
June 12, 2020

DIRTcar Supers:
1. Tyler Carpenter
2. Ryan Montgomery
3. Tyler Evans
4. Rod Conley
5. Zach Hill

Carepnter led every lap with 26 cars on hand for the opener. ... Freddie Carpenter, the winner's father, had a flat tire running second. ... Tyler Carpenter's son, Coleson (born May 20), joined him in victory lane.

Tyler County Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Tyler Carpenter
2. Mike Pegher Jr.
3. Shawn Jett
4. Harold Redman Jr.
5. Tyler Stutler

Carpenter led all but the first lap. ... First-lap leader Derek Doll retired after a single circuit. ... Donnie Dotson won the Crate feature over Kyle Lukon (who won in the modified division).

Elkins Raceway
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Bob Gordon
(No other results available)

Brent Trimble won the Crate feature.

Wyoming

Gillette Thunder Speedway
June 27, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Steven Gerber
2. John Snyder
4. Dan Henrikson
4. Dillon Johnson

Gillette Thunder Speedway
June 20, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Craig Rodgers
2. Dillon Johnson
3. John Snyder
4. Steven Gerber
5. Richard Haberstroh

Search for results

advertisement
Sponsor 682
 
Sponsor 615
 
Sponsor 728