Login |
forgot?
Watch LIVE at | Events | FAQ | Archives
Sponsor 1209
Sponsor 717

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

  • Join us on Twitter Join us on Facebook
Sponsor 525

History

Gobbler

2023

Nov. 18 - Duck River Raceway Park, Wheel, Tenn. (Hunt the Front)

Pos. Driver, hometown

1. Tanner English, Benton, Ky., $10,000

2. Spencer Hughes, Meridian, Miss.

3. Jadon Frame, Decherd, Tenn.

4. Christian Hanger, Winchester, Tenn.

5. Sam Seawright, Fort Payne, Ala.

6. Heath Hindman, Signal Mountain, Tenn.

7. T.J. Brittain, Centre, Ala.

8. Ray Cook, Brasstown, N.C.

9. John Ownbey, Cleveland, Tenn.

10. Andy Picklesimer, Ooltewah, Tenn.

11. Ross Bailes, Clover, S.C.

12. Tripp Gerrald, Versailles, Ky.

13. Brad Skinner, Springhill, Tenn.

14. Michael Seibers, Chapel Hill, Tenn.

15. Daniel Miller, Lynchburg, Tenn.

16. Caden Mullinax, Birmingham, Ala.

17. Scott Cook, Shelbyville, Tenn.

18. Caleb Ashby, Cunningham, Tenn.

19. Dallas Miller, Hamilton, Ohio

20. Chase Walls, Shelbyville, Tenn.

21. Jordon Horton, Sneedville, Tenn.

22. Larry Barber Jr., Hopkinsville, Ky.

23. Joe Denby, Tullahoma, Tenn.

24. Brandon Hardgrove, Burnside, Ky.

Lap leaders: English 1-12, 29-50; Seatwright 13-28

Fast qualifier (among 29 cars): Hughes, 13.228 seconds

Heat race winners: Hughes, English, Seawright, Frame

Consolation race winners: Gerrald

2022

Nov. 20 - Boyd’s Speedway, Ringgold, Ga. (Iron-Man)

Pos. Driver, hometown

1. Dale McDowell, Chickamauga, Ga., $10,000

2. Mack McCarter, Pigeon Forge, Tenn.

3. Cory Hedgecock, Loudon, Tenn.

4. Michael Page, Douglasville, Ga.

5. Michael Chilton, Salvisa, Ky.

6. Cameron Weaver, Crossville, Tenn.

7. Sam Seawright, Rainsville, Ala.

8. Ross Bailes, Clover, S.C.

9. Ray Cook, Brasstown, N.C.

10. Tod Hernandez, Chattanooga, Tenn.

11. Jimmy Owens, Newport, Tenn.

12. Robby Mason, Hixson, Tenn.

13. Eli Beets, Knoxville, Tenn.

14. Jed Emert, Maryville, Tenn.

15. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

16. Jason Croft, Woodstock, Ga.

17. Tucker Anderson, Toccoa, Ga.

18. Jordan Rodabaugh, Soddy Daisy, Tenn.

19. Will Roland, Jasper, Ga.

20. Robby Moses, Maryville, Tenn.

21. Josh Walker, Ringgold, Ga.

22. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.

23. Stacy Boles, Clinton, Tenn.

24. Chase Oliver, Crossville, Ala.

Lap leader: McDowell 1-40

Fast qualifier (among 39 cars): Chilton, 14.312 seconds

Heat race winners: Chilton, Seawright, McDowell, Cook

Consolation race winners: Beets, Croft

Provisional starters: Boles, Johnson

2021

Nov. 20 - Boyd’s Speedway, Ringgold, Ga. (Iron-Man)

Pos. Driver, hometown

1. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn., $5,000

2. Jensen Ford, Johnson City, Tenn.

3. Chase King, Seymour, Tenn.

4. Cory Hedgecock, Loudon, Tenn.

5. Eli Beets, Knoxville, Tenn.

6. Heath Hindman, Signal Mountain, Tenn.

7. Cameron Weaver, Crossville, Tenn.

8. Robby Mason, Hixson, Tenn.

9. Dalton Cook, Smiths Station, Ala.

10. Tod Hernandez, Chattanooga, Tenn.

11. Sam Seawright, Rainsville, Ala.

12. Jadon Frame, Decherd, Tenn.

13. David Payne, Murphy, N.C.

14. Josh Hall, Prestonsburg, Ky.

15. Jeff Neubert, Rockford, Tenn.

16. Kyler Haygood, Douglasville, Ga.

17. Andy Picklesimer, Ooltewah, Tenn.

18. Steve Smith, Powell, Tenn.

19. Christian Hanger, Winchester, Tenn.

20. Ethan Hunter, Harrison, Tenn.

21. Chris Jones, Forest, Va.

22. Ray Cook, Brasstown, N.C.

23. Jordan Rodabaugh, Soddy Daisy, Tenn.

24. David Seibers, Chapel Hill, Tenn.

Lap leaders: Hunter 1-10; Ford 11; Johnson 12-50

Fast qualifier (among 36 cars): Johnson, 14.048 seconds

Consolation race winners: Hanger, Picklesimer

2020

Nov. 14 - Boyd’s Speedway, Ringgold, Ga. (Schaeffer’s Fall Nationals)

Pos. Driver, hometown

1. Michael Page, Douglasville, Ga., $5,000

2. Randy Weaver, Crossville, Tenn.

3. Donald McIntosh, Dawsonville, Ga.

4. Austin Smith, Cedartown, Ga.

5. Heath Hindman, Signal Mountain, Tenn.

6. John Ownbey, Cleveland, Tenn.

7. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

8. Justin Shipley, Douglasville, Ga.

9. Landon Bagby, Winston, Ga.

10. Casey Turman, Lafayette, Ga.

11. Justin Owens, Rossville, Ga.

12. Dillon Tidmore, Glencoe, Ala.

13. Andy Picklesimer, Ooltewah, Tenn.

14. Matt Dooley, Brooks, Ga.

15. Stacy Boles, Clinton, Tenn.

16. Craig Greer, Cleveland, Tenn.

17. Matthew Turner, Dawsonville, Ga.

18. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.

19. Jordan Rodabaugh, Soddy Daisy, Tenn.

20. Tommy Taylor, Laccases, Tenn.

21. Joey Standridge, Tellico Plains, Tenn.

22. Mark Page, Winston, Ga.

23. Craig Scott, Newnan, Ga.

24. Scott Shelton, Sparta, Tenn.

Lap leader: Page 1-50

Fast qualifier (among 28 cars): Hindman, 15.120 seconds

Dash winner: Page

Heat race winners: Johnson, Ownbey

2019

Nov. 16 - Boyd’s Speedway, Ringgold, Ga. (Unsanctioned)

Pos. Driver, hometown

1. Jason Hiett, Oxford, Ala., $3,500

2. Jadon Frame, Decherd, Tenn.

3. Donald McIntosh, Dawsonville, Ga.

4. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

5. John Ownbey, Cleveland, Tenn.

6. David Payne, Murphy, N.C.

7. Booger Brooks, Chattanooga, Tenn.

8. Andy Standridge, Tellico Plains, Tenn.

9. Jay Scott, Fayetteville, Tenn.

10. Jason Welshan, Maryville, Tenn.

11. Ahnna Parkhurst, Evans, Ga.

12. Brandon Brown, Hanceville, Ala.

13. Christian Hanger, Winchester, Tenn.

14. Jordan Rodabaugh, Soddy Daisy, Tenn.

15. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.

16. Heath Hindman, Signal Mountain, Tenn.

17. Andrew Littleton, Chatsworth, Ga.

18. Ray Cook, Brasstown, N.C.

19. David Seibers, Chapel Hill, Tenn.

20. Robby Mason, Hixson, Tenn.

21. Justin Litchford, Tullahoma, Tenn.

22. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

23. Casey Turman, Lafayette, Ga.

24. Tod Hernandez, Chattanooga, Tenn.

Lap leaders: Hiett 1-18, 30-41; Frame 19-29

Fast qualifier (among 31 cars): Hiett, 13.583 seconds

Heat race winners: Hickman, Hernandez, Rodabaugh, Seibers

2018

Nov. 17 - Boyd’s Speedway, Ringgold, Ga. (Schaeffer’s Fall Nationals)

Rained out

2017

Nov. 18 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Schaeffer’s Fall Nationals)

Pos. Driver, hometown

1. Brandon Overton, Evans, Ga., $5,000

2. Donald McIntosh, Dawsonville, Ga.

3. Jadon Frame, Decherd, Tenn.

4. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

5. Devin Moran, Dresden, Ohio

6. Austin Smith, Cedartown, Ga.

7. Brandon Kinzer, Allen, Ky.

8. David Payne, Murphy, N.C.

9. Will Roland, Jasper, Ga.

10. John Ownbey, Cleveland, Tenn.

11. Johnny Cloer Jr., Chatsworth, Ga.

12. Zack Leonhardi, Cartersville, Ga.

13. Mason Massey, Winston, Ga.

14. Justin Shipley, Douglasville, Ga.

15. Jerry Ashley, Elora, Tenn.

16. Joseph Faulkner, Flintville, Tenn.

17. Craig Greer, Cleveland, Tenn.

18. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

19. Joey Standridge, Tellico Plains, Tenn.

20. Jeff Neubert, Rockford, Tenn.

21. Caleb Ashby, Cunningham, Tenn.

22. Michael Page, Douglasville, Ga.

Lap leaders: McIntosh, 1, 8-32; Page 2-7; Overton 33-50

Fast qualifier (among 26 cars): McIntosh, 14.216 seconds

Consolation race winners: Moran, Kinzer

Provisional starters: Neubert, Greer

2016

Nov. 19 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Schaeffer’s Fall Nationals)

Pos. Driver, hometown

1. Brandon Overton, Evans, Ga., $10,000

2. Chris Madden, Gray Court, S.C.

3. Donald McIntosh, Dawsonville, Ga.

4. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

5. Jason Hiett, Oxford, Ala.

6. Chase Junghans, Manhattan, Kan.

7. David Payne, Murphy, N.C.

8. Jason Welshan, Maryville, Tenn.

9. Cody King, McDonough, Ga.

10. Austin Smith, Cedartown, Ga.

11. Derek Ellis, Chatsworth, Ga.

12. Jason Croft, Woodstock, Ga.

13. Will Roland, Jasper, Ga.

14. Austin Arnold, Kosciusko, Miss.

15. Stacy Boles, Clinton, Tenn.

16. Ryan King, Knoxville, Tenn.

17. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

18. Jamie Perry, Cleveland, Tenn.

19. Jimmy Owens, Newport, Tenn.

20. Casey Roberts, Toccoa, Ga.

21. David Breazeale, Four Corners, Miss.

22. Frank Ingram, Acworth, Ga.

23. Doug Smith, Harriman, Tenn.

24. Skip Arp, Georgetown, Tenn.

Lap leaders: Madden 1-20; Overton 21-60

Fast qualifier (among 35 cars): Junghans, 14.509 seconds

Heat race winners: McIntosh, Madden, Owens, Overton

Consolation winners: Breazeale, Welshan

2015

Nov. 21 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern Nationals Bonus)

Pos. Driver, hometown

1. Chris Madden, Gray Court, S.C., $10,000

2. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

3. Randy Weaver, Crossville, Tenn.

4. Chase Junghans, Manhattan, Kan.

5. Mike Marlar, Winfield, Tenn.

6. Jimmy Owens, Newport, Tenn.

7. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

8. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

9. Derek Ellis, Chatsworth, Ga.

10. Jason Hiett, Oxford, Ala.

11. Billy Moyer Jr., Batesville, Ark.

12. Bryan Rowland, Woodward, Okla.

13. David Payne, Murphy, N.C.

14. Tommy Bailey, Corbin, Ky.

15. Aaron Ridley, Chatsworth, Ga.

16. Mack McCarter, Pigeon Forge, Tenn.

17. Donald McIntosh, Dawsonville, Ga.

18. Skip Arp, Georgetown, Tenn.

19. Ray Cook, Brasstown, N.C.

20. Shawn Chastain, Murphy, N.C.

21. Cory Hedgecock, Loudon, Tenn.

22. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

Lap leader: Madden 1-77

Fast qualifier (among 30 cars): McDowell, 13.893 seconds

Heat race winners: McDowell, Madden, Junghans

Consolation winner: Hedgecock

Provisional starters: Payne, Arp

2014

Nov. 21 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn., $5,000

2. Kent Robinson, Bloomington, Ind.

3. David Payne, Murphy, N.C.

4. Jason Welshan, Maryville, Tenn.

5. Aaron Ridley, Chatsworth, Ga.

6. Cory Hedgecock, Loudon, Tenn.

7. Austin Kirkpatrick, Ocala, Fla.

8. Vic Hill, Mosheim, Tenn.

9. Ray Cook, Brasstown, N.C.

10. Nick Latham, Cincinnati, Ohio

11. Shawn Chastain, Murphy, N.C.

12. Chris Wilson, Louisa, Ky.

13. Dylan Ames, Harvest, Ala.

14. Dusty Carver, Englewood, Tenn.

15. Ellery Leake, Knoxville, Tenn.

16. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

17. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

18. Derek Ellis, Chatsworth, Ga.

19. Rex Richey, Ringgold, Ga.

20. Johnny Chastain, Murphy, N.C.

21. John Ownbey, Cleveland, Tenn.

22. Stacy Boles, Clinton, Tenn.

23. Mike Marlar, Winfield, Tenn.

24. Josh Putnam, Florence, Ala.

Lap leaders: Robinson 1-36; Hickman 37-50

Fast qualifier (among 35 cars): Marlar, 13.55 seconds

Consolation race winners: Cook, Kirkpatrick

Provisional starters: Morrow, Putnam

2013

Nov. 16 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Jake Knowles, Tyrone, Ga., $5,000

2. Jason Hiett, Oxford, Ala.

3. Clint Smith, Senoia, Ga.

4. Michael Asberry, Crossville, Tenn.

5. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

6. Chris Wilson, Louisa, Ky.

7. Randy Weaver, Crossville, Tenn.

8. Stacy Boles, Clinton, Tenn.

9. Kenny Collins, Colbert, Ga.

10. Shawn Chastain, Murphy, N.C.

11. Bret Holmes, Munford, Ala.

12. Jeff Neubert, Rockford, Tenn.

13. Wesley English, Murphy, N.C.

14. Skip Arp, Georgetown, Tenn.

15. William Thomas, Phenix City, Ala.

16. Derek Ellis, Chatsworth, Ga.

17. David Payne, Murphy, N.C.

18. Cory Hedgecock, Loudon, Tenn.

19. Josh Henry, Newport, Tenn.

20. Austin Smith, Cedartown, Ga.

21. Johnny Chastain, Murphy, N.C.

22. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

23. Jason Croft, Woodstock, Ga.

24. Kurt English, Murphy, N.C.

Lap leader: Knowles 1-50

Fast qualifier (among 28 cars): Knowles, 12.804 seconds

Consolation race winners: Boles, Asberry

Provisional starters: Weaver, Ogle

2012

Nov. 17 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Randy Weaver, Crossville, Tenn., $5,000

2. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

3. Jimmy Owens, Newport, Tenn.

4. Jamie Lathroum, Mechanicsville, Md.

5. Jake Knowles, Tyrone, Ga.

6. Jason Hiett, Oxford, Ala.

7. Jonathan Davenport, Blairsville, Ga.

8. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

9. Derek Ellis, Chatsworth, Ga.

10. David Payne, Murphy, N.C.

11. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

12. Jason Welshan, Maryville, Tenn.

13. T.J. Alford, Ballplay, Ala.

14. Johnny Chastain, Murphy, N.C.

15. Mack McCarter, Pigeon Forge, Tenn.

16. Bret Holmes, Munford, Ala.

17. Kayne Hickman, Soddy Daisy, Tenn.

18. Josh Henry, Newport, Tenn.

19. Skip Arp, Georgetown, Tenn.

20. Jackson Hale, Southside, Ala.

21. Gabe Wilson, Andrews, N.C.

22. Mike Weeks, Friendsville, Tenn.

23. Jason Wilson, Margaret, Ala.

24. Kurt English, Murphy, N.C.

Lap leader: Weaver 1-50

Fast qualifier (among 32 cars): McDowell, 13.210 seconds

Consolation race winners: Hickman, Alford

2011

Nov. 19 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Ray Cook, Brasstown, N.C., $5,000

2. Jonathan Davenport, Blairsville, Ga.

3. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

4. Brian Reese, Sharpsburg, Ga.

5. Shane Clanton, Locust Grove, Ga.

6. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

7. William Thomas, Phenix City, Ala.

8. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

9. Michael Page, Douglasville, Ga.

10. Jason Wilson, Margaret, Ala.

11. Kayne Hickman, Soddy Daisy, Tenn.

12. Steve Smith, Powell, Tenn.

13. Shawn Chastain, Murphy, N.C.

14. Dennis Erb Jr., Carpentersville, Ill.

15. Shan Smith, Dade City, Fla.

16. George Mashburn, Murphy, N.C.

17. David Payne, Murphy, N.C.

18. Johnny Chastain, Murphy, N.C.

19, Derek Ellis, Chatsworth, Ga.

20. Ronny Lee Hollingsworth, Northport, Ala.

21. Brett Miller, Greeneville, Tenn.

22. Brad Hall, Knoxville, Tenn.

23. Preston Graves, Murphy, N.C.

24. Tommy Kerr, Maryville, Tenn.

Lap leader: Cook 1-50

Fast qualifier (among 30 cars): Reese, 13.193 seconds

Consolation race winners: Payne, Ellis

2010

Nov. 20 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Jonathan Davenport, Blairsville, Ga., $5,000

2. Clint Smith, Senoia, Ga.

3. Mark Douglas, Knoxville, Tenn.

4. David Payne, Murphy, N.C.

5. Skip Arp, Georgetown, Tenn.

6. Shane Clanton, Locust Grove, Ga.

7. Tommy Kerr, Maryville, Tenn.

8. Jake Knowles, Tyrone, Ga.

9. Derek Ellis, Chatsworth, Ga.

10. Randy Weaver, Crossville, Tenn.

11. Brian Reese, Sharpsburg, Ga.

12. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

13. Dennis Erb Jr., Carpentersville, Ill.

14. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

15. Chad Ogle, Sevierville, Tenn.

16. Scott Creel, Franklinton, La.

17. Brett Wyatt, Crossville, Tenn.

18. Kevin Gibson, Cleveland, Tenn.

19. Jeff Neubert, Rockford, Tenn.

20. Daniel Baggerly, Rural Retreat, Va.

21. Doug Smith, Harriman, Tenn.

22. Mike Hill, Rockwood, Tenn.

23. Benji Cole, Canon, Ga.

24. Freddy Smith, Knoxville, Tenn.

Lap leader: Davenport 1-50

Fast qualifier (among 32 cars): Erb, 14.239 seconds

Consolation race winners: Hill, Kerr

Provisional starters: Smith, Baggerly

2009

Nov. 21 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Chris Madden, Gray Court, S.C., $5,000

2. Skip Arp, Georgetown, Tenn.

3. Clint Smith, Senoia, Ga.

4. Rick Rogers, Knoxville, Tenn.

5. Ronny Lee Hollingsworth, Northport, Ala.

6. Frank Heckenast Jr., Frankfort, Ill.

7. Randy Weaver, Crossville, Tenn.

8. Billy Mayo, Cleveland, Tenn.

9. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

10. Tony Knowles, Tyrone, Ga.

11. Kevin Gibson, Cleveland, Tenn.

12. David Payne, Murphy, N.C.

13. Derek Ellis, Chatsworth, Ga.

14. Mike Hill, Rockwood, Tenn.

15. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

16. Ethan Hunter, Harrison, Tenn.

17. Brian Booze, Marion, Pa.

18. Jacob Grizzle, Blairsville, Ga.

19. John Ownbey, Cleveland, Tenn.

20. Jonathan Davenport, Blairsville, Ga.

21. Bobby Giffin, Maryville, Tenn.

22. David Crabtree, Maryville, Tenn.

23. Jake Knowles, Tyrone, Ga.

24. Shane Clanton, Locust Grove, Ga.

Lap leaders: Rogers 1-6; Madden 7-50

Fast qualifier (among 31 cars): Madden, 14.038 seconds

Consolation race winners: Weaver, Hickman

Provisional starters: Giffin, Morrow

2008

Nov. 23 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Shane Clanton, Locust Grove, Ga., $5,000

2. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

3. Skip Arp, Georgetown, Tenn.

4. Randy Weaver, Crossville, Tenn.

5. Clint Smith, Senoia, Ga.

6. Chris Madden, Gray Court, S.C.

7. Ray Cook, Brasstown, N.C.

8. Jake Knowles, Tyrone, Ga.

9. Jimmy Owens, Newport, Tenn.

10. Anthony White, Clinton, Tenn.

11. Lamar Scoggins, Cleveland, Tenn.

12. Tommy Kerr, Maryville, Tenn.

13. Jason Welshan, Maryville, Tenn.

14. Brad Coffey, Maryville, Tenn.

15. Shawn Chastain, Murphy, N.C.

16. Johnny Chastain, Murphy, N.C.

17. Anthony Hill, Carrollton, Ga.

18. Ruben Mayfield, Lenoir City, Tenn.

19. Kevin Gibson, Cleveland, Tenn.

20. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

21. Derek Ellis, Chatsworth, Ga.

22. Ivedent Lloyd Jr., Ocala, Fla.

23. Ethan Hunter, Harrison, Tenn.

24. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

Lap leaders: Madden, Clanton

Fast qualifier (among 31 cars): Clanton, 14.541 seconds

2007

Nov. 17 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Shane Clanton, Locust Grove, Ga., $5,000

2. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

3. Randy Weaver, Crossville, Tenn.

4. Chris Madden, Gray Court, S.C.

5. Jimmy Owens, Newport, Tenn.

6. Ray Cook, Brasstown, N.C.

7. Clint Smith, Senoia, Ga.

8. David Breazeale, Four Corners, Miss.

9. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

10. Brandon Kinzer, Allen, Ky.

11. Mark Vineyard, Knoxville, Tenn.

12. Ivedent Lloyd Jr., Ocala, Fla.

13. Josh McGuire, Grayson, Ky.

14. Kayne Hickman, Soddy Daisy, Tenn.

15. Lamar Scoggins, Cleveland, Tenn.

16. Brett Wyatt, Crossville, Tenn.

17. Anthony White, Clinton, Tenn.

18. Stacy Holmes, Munford, Ala.

19. Lee Sutton, Taylorsville, Ga.

20. Mike Hill, Rockwood, Tenn.

21. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

22. Steve Smith, Powell, Tenn.

23. Skip Arp, Georgetown, Tenn.

24. Jake Knowles, Tyrone, Ga.

Lap leaders: Clanton 1-47, 49-50; McDowell 48

Fast qualifier (among 43 cars): McDowell, 13.285 seconds

Consolation race winners: C. Smith, Vineyard, Hill

Provisional starters: Holmes, Knowles

2006

Nov. 18 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Clint Smith, Senoia, Ga., $5,000

2. Chris Madden, Gray Court, S.C.

3. Mike Weeks, Friendsville, Tenn.

4. Anthony White, Clinton, Tenn.

5. Bo Feathers, Winchester, Va.

6. Shawn Chastain, Murphy, N.C.

7. Randy Weaver, Crossville, Tenn.

8. Jimmy Owens, Newport, Tenn.

9. Ray Cook, Brasstown, N.C.

10. Mark Douglas, Knoxville, Tenn.

11. Mark Vineyard, Knoxville, Tenn.

12. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

13. Brett Wyatt, Crossville, Tenn.

14. Brian Booze, Marion, Pa.

15. Jake Knowles, Tyrone, Ga.

16. Justin Rattliff, Campbellsville, Ky.

17. Scott Bloomquist, Mooresburg, Tenn.

18. Lamar Scoggins, Cleveland, Tenn.

19. Steve Smith, Powell, Tenn.

20. David Payne, Murphy, N.C.

21. Shane Tankersley, Blue Ridge, Ga.

22. Johnny Chastain, Murphy, N.C.

23. Jonathan Davenport, Blairsville, Ga.

24. Ricky Arms, Moss, Tenn.

Lap leaders: C. Smith 1, 3, 5, 20-75; Madden 2, 4, 6-19

Fast qualifier (among 51 cars): Madden, 14.590 seconds

Consolation race winners: Morrow, Vineyard, Scoggins

Provisional starters: Smith, Tankersley

2005

Nov. 19 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Scott Sexton, Pigeon Forge, Tenn., $5,000

2. Clint Smith, Senoia, Ga.

3. Johnny Wheeler, Campbellsville, Ky.

4. John Gill, Mitchell, Ind.

5. Steve Smith, Powell, Tenn.

6. Chris Madden, Gray Court, S.C.

7. Ray Cook, Brasstown, N.C.

8. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

9. Greg Knight, Suwanee, Ga.

10. Aaron Ridley, Chatsworth, Ga.

11. Shane Tankersley, Blue Ridge, Ga.

12. Derrick Rainey, Powder Springs, Ga.

13. Josh McGuire, Grayson, Ky.

14. Joe Armistead Jr., Sharpsburg, Ga.

15. Mark Vineyard, Knoxville, Tenn.

16. Johnny Chastain, Murphy, N.C.

17. Benji Cole, Canon, Ga.

18. Rodney Martin, Cartersville, Ga.

19. Jimmy Owens, Newport, Tenn.

20. Freddy Smith, Knoxville, Tenn.

21. Randy Weaver, Crossville, Tenn.

22. Jonathan Davenport, Blairsville, Ga.

23. Randle Chupp, Mooresville, N.C.

24. Michael England, Glasgow, Ky.

Lap leaders: Sexton 1-30, 32-77; C. Smith 31

Fast qualifier (among 64 cars): Sexton, 13.906 seconds

Consolation race winners: Madden, S. Smith, Chupp

2004

Nov. 20 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Skip Arp, Georgetown, Tenn., $5,000

2. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

3. Clint Smith, Senoia, Ga.

4. David Gentry, Shelbyville, Tenn.

5. Ray Cook, Brasstown, N.C.

6. Jeff Smith, Dallas, N.C.

7. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

8. Joe Armistead Jr., Sharpsburg, Ga.

9. Mike Head, Ellenwood, Ga.

10. Lamar Scoggins, Cleveland, Tenn.

11. Jeff Cooke, Spartanburg, S.C.

12. David Payne, Murphy, N.C.

13. Kent Hicks, Cleveland, Tenn.

14. Shane Tankersley, Blue Ridge, Ga.

15. Jonathan Davenport, Blairsville, Ga.

16. Joe Armes, Petros, Tenn.

17. Scott Sexton, Pigeon Forge, Tenn.

18. Johnny Chastain, Murphy, N.C.

19. Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

20. Justin Winters, Cleveland, Tenn.

21. Ed Basey, Evans, Ga.

22. Bobby Mayse, Harrison, Tenn.

23. Vic Chandler, Weaverville, N.C.

24. Kevin Gibson, Cleveland, Tenn.

Lap leaders: McDowell 1-62; Arp 63-75

Fast qualifier (among 66 cars): McDowell, 13.250 seconds

Consolation race winners: Chastain, Payne, Davenport

Provisional starter: Tankersley

2003

Nov. 22 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Dale McDowell, Chickamauga, Ga., $5,000

2. Ray Cook, Brasstown, N.C.

3. Clint Smith, Senoia, Ga.

4. Jeff Cooke, Spartanburg, S.C.

5. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

6. Mike Head, Ellenwood, Ga.

7. James Huff, Milton, Ky.

8. Jake Lowry, Georgetown, Tenn.

9. Paul Tims, Georgetown, Tenn.

10. Jeff Walker, McMinnville, Tenn.

11. Danny Byers, Brasstown, N.C.

12. Dewayne Aldridge, Lithia Springs, Ga.

13. Bryan Hendrix, Knoxville, Tenn.

14. John Llewellyn, Knoxville, Tenn.

15. Junior Brown, Baxter, Tenn.

16. Mike Tinker, Ringgold, Ga.

17. Johnny Chastain, Murphy, N.C.

18. Shawn Chastain, Murphy, N.C.

19. Anthony White, Clinton, Tenn.

20. Sam Simmons, Taylorsville, Ga.

21. Lamar Scoggins, Cleveland, Tenn.

22. Zack Nichols, Cedartown, Ga.

23. Vic Chandler, Weaverville, N.C.

24. Mark Martin, Baxter, Tenn.

Lap leader: McDowell 1-75

Fast qualifier (among 44 cars): McDowell, 13.635 seconds

Consolation winners: Scoggins, Huff, Head

2002

Nov. 23 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Dale McDowell, Chickamauga, Ga., $5,000

2. Ray Cook, Brasstown, N.C.

3. Duayne Hommel, Newport, Tenn.

4. Clint Smith, Senoia, Ga.

5. Patrick Duggan, Lenoir City, Tenn.

6. Johnny Chastain, Murphy, N.C.

7. Doug English, Murphy, N.C.

8. Terrance Nowell, Phenix City, Ala.

9. Shane Tankersley, Blue Ridge, Ga.

10. Vic Chandler, Weaverville, N.C.

11. Brandon Kinzer, Allen, Ky.

12. Jeff Smith, Dallas, N.C.

13. Todd Morrow, East Ridge, Tenn.

14. Kevin Gibson, Cleveland, Tenn.

15. Randy Weaver, Crossville, Tenn.

16. Roy Ledbetter, Maryville, Tenn.

17. Anthony White, Clinton, Tenn.

18. Lamar Scoggins, Cleveland, Tenn.

19. Gary McPherson, Dalton, Ga.

20. Mark Douglas, Knoxville, Tenn.

21. Jamie Perry, Cleveland, Tenn.

22. Mike Head, Ellenwood, Ga.

23. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

24. Paul Tims, Georgetown, Tenn.

Lap leader: McDowell 1-75

Fast qualifier (among 71 cars): McDowell, 13.100

Consolation winners: White, Ogle, Tims

Provisional starters: Hommel, Nowell

2001

Nov. 17 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Dale McDowell, Chickamauga, Ga., $5,000

2. Mark Martin, Baxter, Tenn.

3. Duayne Hommel, Newport, Tenn.

4. Mike Head, Ellenwood, Ga.

5. Clint Smith, Senoia, Ga.

6. Ray Cook, Brasstown, N.C.

7. Rex Richey, Ringgold, Ga.

8. Patrick Duggan, Lenoir City, Tenn.

9. Jimmy Owens, Newport, Tenn.

10. Shane Tankersley, Blue Ridge, Ga.

11. John Llewellyn, Knoxville, Tenn.

12. Mike Tinker, Ringgold, Ga.

13. Anthony White, Clinton, Tenn.

14. Joey Roland, Jasper, Ga.

15. David Payne, Murphy, N.C.

16. Don Jenkins, Kingston, Ga.

17. Wade Knowles, Tyrone, Ga.

18. Jason Welshan, Maryville, Tenn.

20. Vic Hill, Mosheim, Tenn.

21. Bruce Taylor, Toccoa, Ga.

22. Mark Mears, Florence, Ala.

23. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

24. Ed Basey, Evans, Ga.

Lap leader: McDowell 1-75

Fast qualifier (among 72 cars): McDowell, 13.550 seconds

Consolation race winners: Duggan, Tinker, Richey

Provisional starters: Llewellyn, Mears

2000

Dec. 10 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Patrick Duggan, Lenoir City, Tenn., $5,000

2. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

3. Mark Mears, Florence, Ala.

4. Chris Madden, Gray Court, S.C.

5. Paul Tims, Georgetown, Tenn.

6. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

7. Rex Richey, Ringgold, Ga.

8. Jimmy Owens, Newport, Tenn.

9. Randy Burrows, Chattanooga, Tenn.

10. Clint Smith, Senoia, Ga.

11. Johnny Chastain, Murphy, N.C.

12. Keith Frazier, Cleveland, Tenn.

13. Shane Tankersley, Blue Ridge, Ga.

14. Jerry Coffman, Soddy Daisy, Tenn.

15. Jason Welshan, Maryville, Tenn.

16. John Jones, Rock Springs, Ga.

17. David Killian, Murphy, N.C.

18. John Llewellyn, Knoxville, Tenn.

19. Stan Amacher, Tullahoma, Tenn.

20. David Gentry, Shelbyville, Tenn.

21. Keith Hays, Morris, Ala.

22. Ricky Holland, Cleveland, Tenn.

23. Mark Martin, Baxter, Tenn.

24. Greg Skinner, Oxford, Ala.

Lap leaders: Welshan 1-94; Duggan 95-100

Fast qualifier (among 69 cars): Welshan, 14.653 seconds

Consolation race winners: Smith, Gentry, Martin, Chastain

1999

Nov. 20 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. John Jones, Rock Springs, Ga., $5,000

2. Jamie Perry, Cleveland, Tenn.

3. Jeff Smith, Dallas, N.C.

4. Johnny Chastain, Murphy, N.C.

5. Jeff Walker, McMinnville, Tenn.

6. Mark Mears, Florence, Ala.

7. David Millians, Chickamauga, Ga.

8. Paul Tims, Georgetown, Tenn.

9. Ricky Holland, Cleveland, Tenn.

10. Phil Coltrane, Free Home, Ga.

11. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

12. Dewayne Wilson, Chattanooga, Tenn.

13. Stan Amacher, Tullahoma, Tenn.

14. Patrick Duggan, Lenoir City, Tenn.

15. Mike Head, Ellenwood, Ga.

16. Jerry Coffman, Soddy Daisy, Tenn.

17. John Ownbey, Cleveland, Tenn.

18. Carson Burris, Cleveland, Tenn.

19. Brandon King, Florence, Ala.

20. Mike Hawley, Paintsville, Ky.

21. Jason McMahon, Knoxville, Tenn.

22. Clint Smith, Griffin, Ga.

23. David Gentry, Shelbyville, Tenn.

24. Jerry Robertson Jr., hometown unavailable

Lap leaders: Perry 1-35; Jones 36-100

Fast qualifier (among 66 cars): Mears

Heat race winners: Jones, Perry, Smith, Duggan, Ogle, Chastain

Consolation winners: Robertson, McMahon

1998

Nov. 22 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Danny Peoples, Margaret, Ala., $5,000

2. Patrick Duggan, Lenoir City, Tenn.

3. Mark Mears, Florence, Ala.

4. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.

5. Robby Mason, Hixson, Tenn.

6. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

7. Paul Tims, Georgetown, Tenn.

8. John Jones, Rock Springs, Ga.

9. Stacy Boles, Clinton, Tenn.

10. Roger Best, Knoxville, Tenn.

11. David Gentry, Shelbyville, Tenn.

12. Vic Hill, Mosheim, Tenn.

13. Hillard Miller, Defiance, Ohio

14. David Payne, Murphy, N.C.

15. Randle Chupp, Mooresville, N.C.

16. Ray Cook, Brasstown, N.C.

17. David Crabtree, Maryville, Tenn.

18. Mike Hawley, Paintsville, Ky.

19. Lamar Scoggins, Cleveland, Tenn.

20. Steve Smith, Powell, Tenn.

21. Ross Martin, Talladega, Ala.

22. Jeff Walker, McMinnville, Tenn.

23. Dewayne Smith, Cleveland, Tenn.

24. Shawn Chastain, Murphy, N.C.

Lap leader: Peoples 1-100

Fast qualifier: Peoples

1997

Nov. 23 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Dale McDowell, Chickamauga, Ga., $5,000

2. Lamar Scoggins, Cleveland, Tenn.

3. John Jones, Rock Springs, Ga.

4. Mark Miner, Stockbridge, Ga.

5. Billy Ogle Jr., Knoxville, Tenn.

6. Danny Peoples, Margaret, Ala.

7. Jeff Stansberry, Cleveland, Tenn.

8. Andy Dill, Georgetown, Tenn.

9. Kevin Tallent, Gadsden, Ala.

10. Roger Best, Knoxville, Tenn.

11. Tim Roszell, Coldwater, Ala.

12. David Gentry, Shelbyville, Tenn.

13. Jamie Perry, Cleveland, Tenn.

14. Greg Skinner, Oxford, Ala.

15. Butch Heatherly, Chattanooga, Tenn.

16. Frank Ingram, Acworth, Ga.

17. Brad Coffey, Maryville, Tenn.

18. Paul Tims, Georgetown, Tenn.

19. Jerry Ashley, Elora, Tenn.

20. Randle Chupp, Mooresville, N.C.

21. Gary McPherson, Dalton, Ga.

22. Kevin Coffey, Friendsville, Tenn.

23. Jeff Walker, McMinnville, Tenn.

24. Buddy Morris, Rome, Ga.

Disqualified: Mike Head, Ellenwood, Ga. (tires)

Lap leader: McDowell 1-100

Fast qualifier (among 76 cars): McDowell

1996

Nov. 24 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn., $4,000

2. Mark Martin, Baxter, Tenn.

3. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

4. Scott Sexton, Pigeon Forge, Tenn.

5. Clint Smith, Griffin, Ga.

6. Mark Miner, Stockbridge, Ga.

7. Mike Head, Ellenwood, Ga.

8. John Jones, Rock Springs, Ga.

9. Jeff Stansberry, Cleveland, Tenn.

10. Roger Best, Knoxville, Tenn.

11. David Gentry, Shelbyville, Tenn.

12. Stan Massey, Mableton, Ga.

13. Gary McPherson, Dalton, Ga.

14. Frank Ingram, Acworth, Ga.

15. Buddy Morris, Rome, Ga.

16. Derrick Rainey, Powder Springs, Ga.

17. Jody Summerville, Rome, Ga.

18. Dewayne Wilson, Chattanooga, Tenn.

19. Rodney Martin, Cartersville, Ga.

20. Dan Schlieper, Pewaukee, Wis.

21. Bo Shirley, Gadsden, Ala.

22. Jeff Walker, McMinnville, Tenn.

23. Hillard Miller, Defiance, Ohio

24. David Millians, Chickamauga, Ga.

25. Patrick Duggan, Lenoir City, Tenn.

Lap leader: Johnson 1-100

Fast qualifier (among 62 cars): Morris, 15.026 seconds

Heat race winners: Johnson, Sexton, McDowell, Massey, Head, Martin

Consolation winners: Martin, Millians

1995

Nov. 19 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Don O’Neal, Martinsville, Ind., $4,000

2. Jake Lowry, Georgetown, Tenn.

3. Derrick Rainey, Powder Springs, Ga.

4. Randy Weaver, Crossville, Tenn.

5. Dewayne Smith, Cleveland, Tenn.

6. Dickie Miller, Cullman, Ala.

7. Gary McPherson, Dalton, Ga.

8. David Gentry, Shelbyville, Tenn.

9. Steve Barnett, Franklin, Ind.

10. Jamie Perry, Cleveland, Tenn.

11. Rick Hixson, Soddy Daisy, Tenn.

12. Frank Thompson, Franklin, N.C.

13. Rodney Martin, Cartersville, Ga.

14. Lamar Scoggins, Cleveland, Tenn.

15. Jeff Stansberry, Cleveland, Tenn.

16. Bill Mahan, Lacey Springs, Ala.

17. Marshall Green, Dalton, Ga.

18. Skip Freeman, Pell City, Ala.

19. Mike Head, Ellenwood, Ga.

20. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

21. John Jones, Rock Springs, Ga.

22. Mark Miner, Stockbridge, Ga.

23. David Millians, Chickamauga, Ga.

24. Dewayne Wilson, Chattanooga, Tenn.

Lap leader: O’Neal 1-100

Fast qualifier (among 60 cars): O’Neal

Heat race winners: O'Neal, Lowry, McDowell, Barnett

1994

Nov. 20 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Frank Ingram, Acworth, Ga., $4,000

2. John Jones, Rock Springs, Ga.

3. Robby Mason, Hixson, Tenn.

4. Phil Coltrane, Free Home, Ga.

5. Steve Warren, Chattanooga, Tenn.

6. Frank Thompson, Franklin, N.C.

7. Stan Amacher, Tullahoma, Tenn.

8. Gary McPherson, Dalton, Ga.

9. Jeff Stansberry, Cleveland, Tenn.

10. Dewayne Wilson, Chattanooga, Tenn.

11. Tony Clonce, Ooltewah, Tenn.

12. Mike Tinker, Ringgold, Ga.

13. Mark Martin, Baxter, Tenn.

14. Marshall Green, Dalton, Ga.

15. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

16. Rick Hixson, Soddy Daisy, Tenn.

17. Mike Lee, Cleveland, Tenn.

18. Curtis Gattis, Little Rock, Ark.

19. Wren Turner, Munford, Ala.

20. Patrick Duggan, Lenoir City, Tenn.

21. Jamie Perry, Cleveland, Tenn.

22. Paul Tims, Georgetown, Tenn.

23. Shane McDowell, Chickamauga, Ga.

24. Jason Lowry, Georgetown, Tenn.

Lap leaders: S. McDowell 1-44; Jones 45-63; Ingram 64-100

1993

No race

1992

Nov. 29 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn., $4,000

2. Clint Smith, Griffin, Ga.

3. Jason Lowry, Georgetown, Tenn.

4. Andy Dill, Georgetown, Tenn.

5. Rick Hixson, Soddy Daisy, Tenn.

6. Granger Howell, Kingston, Ga.

7. Duane Mayo, Cleveland, Tenn.

8. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

9. Gary McPherson, Dalton, Ga.

10. Jimmy Hudgins, Talladega, Ala.

11. Herman Goddard, Knoxville, Tenn.

12. Mike Lee, Cleveland, Tenn.

13. John Jones, Rock Springs, Ga.

14. Stan Amacher, Tullahoma, Tenn.

15. Michael Dillard, Cleveland, Tenn.

16. Mike Head, Ellenwood, Ga.

17. Danny Peoples, Margaret, Ala.

18. Lamar Lowry, Georgetown, Tenn.

19. Jeff Stansberry, Cleveland, Tenn.

20. Mike Tinker, Ringgold, Ga.

21. Rex Richey, Ringgold, Ga.

22. Frank Thompson, Franklin, N.C.

23. Marshall Green, Dalton, Ga.

Lap leaders. Smith 1-20 Johnson 21-100

Fast qualifier (among 44 cars): C. Smith, 13.82 seconds

1991

Dec. 8 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Rex Richey, Ringgold, Ga., $4,000

2. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.

3. Mike Head, Ellenwood, Ga.

4. Wade Knowles, Tyrone, Ga.

5. Clint Smith, Griffin, Ga.

6. Lamar Lowry, Georgetown, Tenn.

7. Greg Skinner, Oxford, Ala.

8. Johnny Johnson, West Burlington, Iowa

9. Rick Hixson, Soddy Daisy, Tenn.

10. Wayne McCullough, Cedar Bluff, Ala.

Lap leader: Richey 1-100

Fast qualifier: Richey

1990

Nov. 25 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Southern All Stars)

Pos. Driver, hometown

1. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn., $4,000

2. Danny Peoples, Margaret, Ala.

3. James Cline, Oxford, Ala.

4. Ted Lackey, Munford, Ala.

5. Mike Head, Ellenwood, Ga.

Lap leaders: John Jones, Rock Springs, Ga. 1-9; Johnson 10-100

1989

Nov. 26 - Cleveland (Tenn.) Speedway (Unsanctioned)

Pos. Driver, hometown

1. Lamar Lowry, Georgetown, Tenn., $3,000

2. Mark Martin, Baxter, Tenn.

3. Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

4. Jeff Stansberry, Cleveland, Tenn.

5. Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.

6. Mike Head, Ellenwood, Ga.

7. Wade Knowles, Tyrone, Ga.

8. John Jones, Rock Springs, Ga.

9. Gar Dickson, Flintstone, Ga.

10. Andy Dill, Georgetown, Tenn.

Lap leader: Lowry 1-150

Consolation winner: Gary McPherson, Dalton, Ga.


Race Winners

Year: Winner, hometown

2023: Tanner English, Benton, Ky.

2022: Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

2021: Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.

2020: Michael Page, Douglasville, Ga.

2019: Jason Hiett, Oxford, Ala.

2018: Rained out

2017: Brandon Overton, Evans, Ga.

2016: Brandon Overton, Evans, Ga.

2015: Chris Madden, Gray Court, S.C.

2014: Riley Hickman, Ooltewah, Tenn.

2013: Jake Knowles, Tyrone, Ga.

2012: Randy Weaver, Crossville, Tenn.

2011: Ray Cook, Brasstown, N.C.

2010: Jonathan Davenport, Blairsville, Ga.

2009: Chris Madden, Gray Court, S.C.

2008: Shane Clanton, Locust Grove, Ga.

2007: Shane Clanton, Locust Grove, Ga.

2006: Clint Smith, Senoia, Ga.

2005: Scott Sexton, Pigeon Forge, Tenn.

2004: Skip Arp, Georgetown, Tenn.

2003: Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

2002: Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

2001: Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

2000: Patrick Duggan, Lenoir City, Tenn.

1999: John Jones, Rock Springs, Ga.

1998: Danny Peoples, Margaret, Ala.

1997: Dale McDowell, Chickamauga, Ga.

1996: Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.

1995: Don O’Neal, Martinsville, Ind.

1994: Frank Ingram, Acworth, Ga.

1993: No race

1992: Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.

1991: Rex Richey, Ringgold, Ga.

1990: Ronnie Johnson, Chattanooga, Tenn.

1989: Lamar Lowry, Georgetown, Tenn.

advertisement
Sponsor 682
 
Sponsor 1249
 
Sponsor 728
©2006-Present FloSports, Inc. All rights reserved. Privacy Policy | Cookie Preferences / Do Not Sell or Share My Personal Information