Login |
forgot?
LIVE VIDEO:  Watch | Events | FAQ | Archives
Sponsor 923
Sponsor 717

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

  • Join us on Twitter Join us on Facebook
Sponsor 525

Weekly Late Model Results

Pennsylvania

Roaring Knob Mtsprts Complex
August 9, 2020

Fastrak Crates:
1. Michael Duritsky
(No other results available)

Bedford Speedway
August 9, 2020

Unsanctioned Supers:
First feature
1. Jeff Rine
2. Chuck Clise
3. Tyler Horst
4. Nathan LaSalle
5. Wayne Johnson

Second feature
1. Jeff Rine
2. Tyler Horst
3. Chuck Clise
4. Wayne Johnson

Eriez Speedway
August 8, 2020

RUSH Crates:
1. Jason Genco
2. Matt Latta
3. Kyle Zimmerman
4. Scott Gurdak
5. Darrell Bossard

Inheriting the lead when Kyle Zimmerman was penalized for jumping a start, Genco won on the undercard of the ULMS-sanctioned Dick Litz Memorial. ... Several cautions slowed the action. ... A late flat tire knocked Breyton Santee from contention.

BAPS Motor Speedway
August 8, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Tommy Slanker
2. Troy Miller
3. Ben Whitaker
4. Joe Lusk
5. Charles Potts

The fifth-starting Slanker overtook the pole-starting Whitaker after a lap-eight restart. ... Miller started 16th. ... Bobby Beard led the first eight laps before his car gave up, handing the lead to Whitaker.

Port Royal Speedway
August 8, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Gregg Satterlee
2. Roy Deese Jr.
3. Jeff Rine
4. Donald Lingo Jr.
5. Kyle Lee

Taking the lead from Deese with three laps remaining, Satterlee earned $2,544 in an event that drew a whopping 43 Super Late Models. .. Andy Haus started 24th and finished seventh.

Latrobe Speedway
August 8, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Mike Pegher Jr.
2. Matt Lux
3. Dan Angelicchio
4. Drake Troutman
5. Charles Powell Jr.

The fifth-starting Pegher earned $3,000. ... He overtook Angelicchio on the 20th lap. ... Braeden Dillinger won the Crate feature.

Path Valley Speedway
August 8, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Sean Merkel
2. Taylor Farlling
3. Randy Burkholder
4. Kyle Moser
5. Shyann Smith

Hummingbird Speedway
August 8, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Mike Wonderling Jr.
2. Damian Bidwell
3. Doug Eck
4. Jeremy Ohl
5. Garrett Mott

The event drew a track-record 146 race cars overall.

Lernerville Speedway
August 7, 2020

DIRTcar Supers:
1. Jared Miley
2. Russ King
3. Drake Troutman
4. Mike Miller
5. Tyler Dietz

Miley overtook King on the 16th lap.

Thunder Mountain Speedway
August 7, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Damian Bidwell
2. Doug Eck
3. Chris Hackett
4. Ryan Scott
5. Greg Oakes

Doug Surra won the Limited Late Model feature.

Bedford Speedway
August 7, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Greg "Spike" Moore
(No other results available)

Bradford Speedway
August 6, 2020

RUSH Crates:
1. Steve Dixon
2. Jeremy Wonderling
3. Andy Michael
4. Jason Harmon
5. Ward Schell

Dixon won by one-thousandth of a second in a Thursday event. ... Dixon also won the pro mod feature.

Roaring Knob Mtsprts Complex
August 2, 2020

Fastrak Crates:
1. Ryan Frazee
(No other results available)

Braeden Dillinger won a makeup feature.

Bedford Speedway
August 2, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Clinton Hersh
2. Jim McBee
3. Matt Parks
4. Justin Weaver
5. Shawn Shoemaker

Hersh won unchallenged. ... John Seiler smashed in the inside frontstretch wall on lap 22, but he wasn't injured. ... Weaver started 12th. ... Heat winner Greg "Spike" Moore was an early retiree.

Lernerville Speedway
July 31, 2020

DIRTcar Supers:
1. Michael Norris
2. Colton Flinner
3. Tyler Dietz
4. Ken Schaltenbrand
5. Will Thomas

Norris drove Todd Cerenzia's No. 2 to victory. ... Flinner briefly edged ahead of Norris on a restart, but Norris went back ahead to complete the victory.

Bradford Speedway
July 26, 2020

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
(No other results available)

Wonderling won on the undercard of Max Blair's ULMS victory for Super Late Models.

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 26, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Clinton Hersh
(No other results available)

Ryan Frazee won the Crate feature.

Selinsgrove Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Andy Haus
2. Jeff Rine
3. Dylan Yoder
4. Brett Schadel
5. Jim Yoder

Haus earned $3,000 for his third career Selinsgrove feature. ... Haus held off Rine late. ... Dylan Yoder advanced six positions. ... An eight-car pileup slowed the race early.

Eriez Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Mike Knight
3. Steve Kania
4. Matt Lux
5. Matt Urban

Hess, who won for the third time in three races and took the lead from Knight for good on lap 21, started ninth as Eriez ran Saturday again following the closure of nearby Stateline Speedway in Busti,, N.Y. ... Breyton Santee won the Crate Late Model feature over Jason Genco.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
July 25, 2020

RUSH Crates:
1. Ben Policz
2. John Mollick
3. Tommy Schirnhofer
4. Christian Schneider
5. Michael Duritsky

Policz was the fourth winner in four 2020 Crate races at PPMS.

Hummingbird Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Doug Eck
2. Paul Kot
3. Jeremy Wonderling
4. Mike Wonderling Jr.
5. Kenny Schaffer

Eck led all 25 laps.

Latrobe Speedway
July 25, 2020

Fastrak Crates:
1. Troy Shields
2. Michael Ott
3. Braeden Dillinger
4. Andrew Koenig
5. Russell Baird Jr.

Shields led all 20 laps.

Path Valley Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Randy Burkholder
2. Derick Quade
3. Bryan Benton
4. Jake Moser
5. Wesley Bonebrake

Burkholder won the Austin Gelwicks Memorial.

Hidden Valley Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ryan Scott
2. Luke Hoffner
3. John Wayne Weaver
4. Billy Eash
5. Dylan Fenton

Scott scored his first career Hidden Valley victory. ... Bob Dorman contended early, but mechanical woes forced him out. ... Dylan Fenton spun to lose the third spot but rallied back to fifth. ... Gary Little won the Semi-Late feature.

Thunder Mountain Speedway
July 24, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Chris Hackett
2. Matt Lux
3. Jeremy Wonderling
4. Will Thomas
5. Dave Blazavich

Lernerville Speedway
July 24, 2020

RUSH Crates:
1. Kyle Lukon
2. John Mollick
3. Joe Martin
4. Logan Zarin
5. Josh Ferry

Lukon outdueled Mollick for his first Lernerville victory.

Clinton County Motor Speedway
July 24, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Matt Cochran
2. Jim Yoder
3. Kevin Probst
4. Joe Lusk
5. Bryan Benton

Cochran took the lead from polesitter Nick Loffredo on the ninth lap.

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 24, 2020

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
(No other results available)

Port Royal Speedway
July 19, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Marvin Winters
2. Chad Myers
3. Dillan Stake
4. Andrew Yoder
5. Shawn Shoemaker

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 19, 2020

Fastrak Crates:
1. Michael Duritsky
(No other results available)

Eriez Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Darrell Bosssard
3. Greg Oakes
4. Steve Kania
5. Matt Urban

With Stateline Speedway dark, Eriez moved to Saturday from Sunday night. ... Hess took the lead on a lap-four restart and went on to win by more than a straightaway margin. ... Darrell Bossard won the Crate feature.

Hidden Valley Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Billy Eash
2. Ryan Scott
3. John Wayne Weaver
4. Luke Hoffner
5. Denny Fenton

Eash scored his third victory of the season. ... Jon Lee won the Semi-Late feature.

BAPS Motor Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Gregg Satterlee
2. Dan Stone
3. Coleby Frye
4. Kyle Lee
5. Andy Haus

In his first visit to the York Haven, Pa., oval., Satterlee led all the way to earn $3,000. ... “I got a good (qualifying) time and was able to get on the front row for the feature. We’ve had a really good car, lately. We went to Thunder Mountain (the previous night) and struggled a little bit all night, so it’s good to get back and get a win.”

Hummingbird Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. David Scott
2. Wyatt Scott
3. Mike Wonderling Jr.
4. Kyle Scott
5. Jeremy Ohl

David Scott led all the way and won by 1.2 seconds over his son.

Latrobe Speedway
July 18, 2020

Fastrak Crates:
1. Dan Angelicchio
2. Bryan Benton
3. Michael Ott
4. Joe Moyer
5. Braeden Dillinger

Outside front-row starter Clate Copeman was leading when contact from Braeden Dillinger sent him for a spin. ... Dillinger was sent to the tail and Angelicchio inherited the lead and led the rest of the way.

Thunder Mountain Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. David Scott
3. Doug Eck
4. Michael Lake
5. Greg Oakes

Blair earned $3,000 on Grady's Decision Night, postponed a week by inclement weather. ... Twenty-eight drivers started the main event with 14 completing all 30 laps. ... Nick Erskine won the Limited Late Model feature.

Lernerville Speedway
July 17, 2020

DIRTcar Supers:
1. Tommy Beck
2. Colton Flinner
3. Tyler Dietz
4. Clate Copeman5. Gary Lyle

Beck earned his first Lernerville Super Late Model victory. ... Jayme Beck led early before retiring, handing the lead to Flinner. ... Tommy Beck inherited the second spot when Ken Schaltenbrand retired on the 22nd lap, then took the lead on the next restart.

Clinton County Motor Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Jim Yoder
3. Kevin Probst
4. Joe Lusk
5. Mike Smith

The winner passed his uncle in the late going for the victory. ... “It’s great when you can race like that against family," winner Andrew Yoder said. "That was fun." ... Late Model racer Luke Hoffner won the four-cylinder feature.

Bedford Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim McBee
2. Ryan Sager
3. Tyler Ritchey
4. Donnie Farlling
5. Greg "Spike" Moore

McBee, 72, won his first Bedford feature since 1982 and first race at any track in 25 years. ... Ryan Sager won the regularly scheduled Limited Late Model feature over Brad McGinnis and Greg Moore.

Eriez Speedway
July 12, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Chub Frank
3. David Scott
4. Bob Dorman
5. Greg Oakes

Hess led all the way in the 20-car main event. ... He's the first repeat winner in five division events. ... Chub Frank won the Crate feature over Darrell Bossard and Breyton Santee.

Bradford Speedway
July 12, 2020

RUSH Crates:
1. Scott Gurdak
2. Andy Michael
3. Ward Schell
4. Jeremy Wonderling
5. Dustin Waters

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 12, 2020

Unsanctioned Supers:
1. L.C. Powers
(No other results available)

Braeden Dillinger won the Crate Late Model feature.

BAPS Motor Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Daulton Bigler
2. Chase Billet
3. Ben Whitaker
3. Troy Miller
5. Wayne Pfeil

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
July 11, 2020

RUSH Crates:
1. Keith Barbara
2. Ben Policz
3. John Mollick
4. Daryl Charlier
5. Nico Dibecco

Barbara, who started seventh and took the lead on the third lap, won by 1.2 seconds. ... The track was back after a one-week shutdown because of Covid-19 restrictions.

Selinsgrove Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jared Fulkroad
2. Todd Snook
3. J.R. Toner
4. Zach Kauffman
5. Shawn Miller

Port Royal Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Greg "Spike" Moore
3. Devin Hart
4. Donnie Farlling
5. Curt Dunn

Yoder won on the undercard of Gregg Satterlee's $3,000 Super Late Model victory.

Eriez Speedway
July 5, 2020

RUSH Crates:
1. Chub Frank
2. Jeremy Wonderling
3. Max Blair
4. Steve Dixon
5. Breyton Santee

Frank won the Crate feature just before he captured the ULMS-sanctioned Mike Farr Memorial at Eriez.

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 5, 2020

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
(No other results available)

Dillinger's victory came on the undercard of Dan Angelicchio's Ultimate Northeast victory.

BAPS Motor Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Troy Miller
2. Sean Merkel
3. Devin Frey
4. Eric Hohol
5. Derrick Mease

Port Royal Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Rick Eckert
2. Colton Flinner
3. Andy Haus
4. Jason Covert
5. Dylan Yoder

Eckert earned $2,500 after slipping past Flinner. ...“Colton does a really good job up there on the cushion and he drives it hard,” Eckert said. “I didn’t think I could pass him without him making a mistake, so I just tried to stay as close as I could and hope for an opportunity.”

Latrobe Speedway
July 4, 2020

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
2. Andrew Koenig
3. Troy Shields
4. Zack Kane
5. Vince Masi

Dillinger won his third straight. ... Koenig posted his best career finish.

Hidden Valley Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Joe Petyak
2. Denny Fenton
3. Luke Hoffner
4. David Scott
5. Ryan Scott

Leading all the way, Petyak, of Gallitzin, Pa., won his first Hidden Valley feature. ... The event drew 21 cars.

Bedford Speedway
July 3, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Alex Ferree
2. Rick Eckert
3. Dylan Yoder
4. Chad Julius
5. Kyle Lee

Ferree earned $3,000, rising to the top after Gregg Satterlee, Kyle Lee and Jeff Rine were among frontrunners with flat tires. ... Randy Burkholder had a rollover accident in heats, but no injuries were reported.

Clinton County Motor Speedway
July 3, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Matt Cochran
3. Nick Erskine
4. Dan Zechman
5. Joe Lusk

Cody Lucas had a rollover accident in turn one in heat action, but he climbed out OK.

Bradford Speedway
June 28, 2020

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
2. Jeff Hoffman
3. Ward Schell
4. Tim Schram
5. Scott Gurdak

BAPS Motor Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Daulton Bigler
2. Chase Billet
3. Troy Miller
4. Ben Whitaker
5. Alan Sagi

Selinsgrove Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Supers:
1 Jeff Rine
2. Dylan Yoder
3. Bryan Bernheisel
4. Andy Haus
5. Jim Yoder

Path Valley Speedway
June 27, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Devin Hart
2. Dillan Stake
3. Randy Burkholder
4. Jennae Piper
5. Shyann Smith

Bedford Speedway
June 26, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Matt Sponaugle
3. Tim Smith
4. Dylan Yoder
5. Chuck Clise

Rine won from the front row for his 29th career Bedford victory. ... Bryan Weyandt won the Semi-Late feature.

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 21, 2020

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
(No other results available)

Dillinger notched his 50th career victory.

Eriez Speedway
June 21, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Chub Frank
3. Mike Knight
4. Chris Hackett
5. John Lobb

Hess took the lead from Steve Kania on the seventh lap. ... Dutch Davies exited late after hitting the frontstretch wall. ... Max Blair won the Crate feature of Chub Frank and Kyle Zimmerman.

Hummingbird Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Doug Eck
2. Mike Wonderling
3. Scott Alvetro
4. Rod Phillips
5. Levi Sikora

Eck led flag-to-flag. ... Engine problems hampered Mike Pegher Jr.'s team.

Selinsgrove Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Troy Miller
3. Todd Snook
4. Jared Fulkroad
5. Devin Hart

Yoder won on the undercard of the $4,000 Late Model National Open victory for Jeff Rine.

Lincoln Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Alan Sagi
2. Chad Earnst
3. Craig Wagaman
4. Kurt Zimmerman
5. D.J. Mease

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
June 20, 2020

RUSH Crates:
1. Christian Schneider
2. John Mollick
3. Garrett Paugh
4. Daryl Charlier
5. Ben Policz

Schneider led all 20 laps. ... Justin Lamb ralliied from 16th to sixth.

Latrobe Speedway
June 20, 2020

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
2. Troy Shields
3. Michael Ott
4. John Over
5. Russell Baird Jr.

Dillinger took the lead from Shields in turn four on the 13th lap and raced to his second straight victory.

Hidden Valley Speedway
June 20, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Billy Eash
2. Joe Petyak
3. Ryan Scott
4. John Wayne Weaver
5. Dylan Fenton

Derek Rodkey made his first Super Late Model start in two years. ... Josh Jacoby won the Semi-Late feature.

Lernerville Speedway
June 19, 2020

DIRTcar Supers:
1. Russ King
2. Matt Lux
3. Michael Lake
4. Will Thomas
5. Colton Flinner

King overtook Lux late in the race.

Bedford Speedway
June 19, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Donnie Farlling
2. Devin Weyandt
3. Matt Parks
4. Bryan Benton
5. Taylor Farlling

Greg "Spike" Moore was leading when he headed pitside on lap 11, opening the door for Donnie Farlling's victory. ... Scheduled polesitter Jim McBee scratched.

Bradford Speedway
June 14, 2020

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
2. Scott Gurdak
3. Andy Michaels
4. Jeff Hoffman
5. Ward Schell

Eriez Speedway
June 14, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Chub Frank
3. Dave Hess Jr.
4. Mike Knight
5. Steve Kania

Blair overtook Frank on the final lap with an outside pass in the Mill Run Collision-sponsored division. ... Alex Ferree's car went up in smoke on the final lap. ... Blair also won the Crate Late Model feature with Frank second again.

Hidden Valley Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Darrell Bossard
3. John Wayne Weaver
4. Billy Eash
5. Ryan Scott

Jarid Ivory won the Limited Late Model feature. ... Dads get $2 for June 20's Father's Day weekend event.

Port Royal Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Gregg Satterlee
2. Rick Eckert
3. Trever Feathers
4. Jason Covert
5. Marvin Winters

Satterlee earned $2,500 as the track returned to action. ... “I honestly couldn’t tell you the last time we won here, but it feels like it’s been a while,” Satterlee said. “You have got to be good here to win, so it says we are doing something right and I’m pretty proud of this one.” ... Andrew Yoder won the Limited Late Model feature. ... The event drew 32 Super Late Models.

Hummingbird Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jon Lee
2. Damian Bidwell
3. Kenny Schaffer
4. Scott Alvetro
5. Jason Dobson

Lee took the lead on the 20th lap when Wyatt Scott cut down a tire. ... Front-row starter Michael Lake was disqualified after contending and then retiring on the 10th lap.

Selinsgrove Speedway
June 13, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Brett Schadel
(No other results available)

Latrobe Speedway
June 13, 2020

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
(No other results available)

Selinsgrove Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Shaun Miller
3. Kevin Probst
4. Jared Fulkroad
5. Brad Mitch

Bedford Speedway
June 12, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ross Robinson
2. Tim Smith
3. Nathan Lasalle
4. Drake Troutman
5. Chuck Clise

Robinson, of Georgetown, Del., scored his first Bedford victory. ... Jeff Rine was scheduled to start on the front row but scratched. ... Jason Covert spun on the first start. ... Greg "Spike" Moore won the Limited Late Model feature.

Bradford Speedway
June 7, 2020

RUSH Crates:
1. J.J. Mazur
2. Ward Schell
3. Scott Gurdak
4. Jeremy Wonderling
5. Brian Knowles

Damian Bidwell was the apparent winner but disqualified in postrace tech because his rear deck height was too high.

Bedford Speedway
June 7, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Travis Stickley
3. Jeremy Miller
4. Tim Wilson
5. Drake Troutman

Greg "Spike" Moore won the Limited Late Model feature.

Hidden Valley Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Billy Eash
2. Ryan Scott
3. Damian Bidwell
4. Doug Eck
5. Kenny Shaffer

Three drivers shared the lead the first three laps with Eash eventually overtaking Eck to take command. ... Rich Wicker won the Semi-Late feature.

BAPS Motor Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ben Whitaker
2. Alan Sagi
3. Doug Surra
4. Troy Miller
5. Travis Mease

Miller rallied from 22nd to fourth.

Path Valley Speedway
June 6, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Wesley Bonebrake
2. Sean Merkel
3. Jakob Piper
4. Shyann Bard
5. Kyler Moser

Jakob Piper earned hard charger honors.

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 6, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ryan Montgomery
2. Jared Miley
3. Drake Troutman
4. Tim Senic
5. Michael Lake

Joe Martin won the Crate feature.

BAPS Motor Speedway
May 30, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Troy Miller
2. Chase Billet
3. Derrick Mease
4. Joey Hoffer
5. D.J. Groft

Starting outside the front row, Miller overtook Mease on the sixth lap and led the rest of the 20-lapper.

Path Valley Speedway
May 30, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Andy Fries
3. Ronnie Bottenfield
4. Sean Merkel
5. Devin Hart

Roaring Knob Mtsprts Complex
May 23, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ryan Montgomery
2. Tyler Carpenter
3. Matt Sponaugle
4. Bryan Bernheisel
5. Drake Troutman

Troutman advanced nine positions. ... Braeden Dillinger won the Crate feature.

Roaring Knob Mtsprts Complex
May 16, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Trever Feathers
2. Tyler Carpenter
3. Michael Lake

Joe Martin won the Crate feature.

Roaring Knob Mtsprts Complex
May 10, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jakob Piper
2. Dylan Lewis
3. Dashawn Gingery
4. John Wayne Weaver
5. Ryan Claycomb

Piper won his first Super Late Model feature. ... Joe Martin won the Crate main event.

Port Royal Speedway
March 14, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Donald Lingo Jr.
2. Ross Robinson
3. Trever Feathers
4. Mike Lupfer
5. Tim Smith

The Delaware driver led all 25 laps for his first career Port Royal victory.

Port Royal Speedway
March 8, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Trever Feathers
2. Dan Stone
3. Jason Covert
4. Andy Haus
5. Ross Robinson

Feathers led 25 laps for a $2,500 in the season opener that drew 27 cars. | Slideshow

Search for results

advertisement
Sponsor 1070
 
Sponsor 615
 
Sponsor 728