Login |
forgot?
LIVE VIDEO:  Watch | Events | FAQ | Archives
Sponsor 1031
Sponsor 717

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

  • Join us on Twitter Join us on Facebook
Sponsor 525

Weekly Late Model Results

Alabama

East Alabama Motor Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Grady Holmes
2. Dylan Holmes
3. Timmy Bosley
4. Patrick Harrelson
5. Timothy Smith

Deep South Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Bo Slay
2. Steven Jernigan
3. Jack Daughtry
4. Jesse Enterkin
5. Steven Nasse

Kevin Mitchell won the 602 Crate feature.

ECM Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brown
2. Brad Berry
3. Cole Brown
4. Chris Whaley
5. Greg Love

Doodle Lowe won the 602 Crate feature.

Talladega Short Track
August 1, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Tim Busha
2. Josh Adkins
3. Jackson Hale
4. Dallas Cooper
5. Tim Roszell

Busha won the Jerry Goodwin Challenge. ... Joe Noojin won the Limited Late Model feature. ... Mike Combs (604) and Ryan King (602) won Crate features.

Fort Payne Motor Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Lucas Burns
2. Ronnie Johnson
3. D.J. Hayes

Bobby Pruitt won the 604 feature. ... Jay Cromer won the 602 feature.

North Alabama Speedway
August 1, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Bryson Mitchell
2. Bryant Marsh
3. Eric Hickerson
4. Matthew Brocato
5. Kyle May

Silas Hamm won the 602 Crate feature over Blake Ray.

Talladega Short Track
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Josh Adkins
2. Tim Roszell
3. Dallas Cooper
4. Jeff Johns
5. Todd Hurst

Joe Noojin won the Limited Late Model feature ... Crate victories went to T.J. Brittain (604) and Ryan King (602).

ECM Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brown
2. Lance Stewart
3. Travis Kress
4. Nick Deweese
5. Chris Whaley

Hollis Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Russell Teal
(No other results available)

Fort Payne Motor Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andy Picklesimer
2. Jackie Knighton

Kasey Hall won the Crate feature over Bobby Pruitt.

Talladega Short Track
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
First feature
1. Todd Morrow
2. Tim Roszell
3. Dillon Tidmore
4. Sam Seawright
5. Tim Busha

Second feature
1. Tim Busha
2. Dillon Tidmore
3. Josh Adkins
4. Todd Morrow
5. Sam Seawright

Deep South Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Stephen Brantley
2. D.G. Hawkins
3. James Gilmore
4. Steven Jernigan
5. John Bryant

East Alabama Motor Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Dylan Knowles
2. Jake Rainey
3. Jimmy Thomas
4. Dusty Jones
5. Jordy Nipper

Knowles earned $1,500.

ECM Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brown
2. Travis Kress
3. Lance Stewart
4. Will Perrell
5. Nick Deweese

Sam Ramsey won the 602 Crate feature.

Hollis Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Knight
(No other results available)

North Alabama Speedway
July 18, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Bryson Mitchell
2. Matthew Brocato
3. Billy Flannagan Jr.
4. Ben Brocato
5. Mike Henn

Talladega Short Track
July 11, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Tim Busha
2. Cruz Skinner
3. Tim Roszell
4. Dallas Cooper
5. Zach Leonhardi

Busha won from the pole. ... Brad Berry won the Limited Late Model feature. ... Mike Combs (604) and Ryan King (602) won Crate features.

Tri-County Speedway
July 11, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Steven Brantley
2. D.G. Hawkins
3. Josh Huss
4. Cody Smith
5. Isaiah Day

J.C. Wilson won the 602 Crate feature.

ECM Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Doodle Lowe
2. Sherman Everett
3. Caleb Coan
4. Logan Moore
5. Josh Stansell

Lowe won on the undercard of Todd Morrow's Southern All Star victory.

East Alabama Motor Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Dalton Hood
2. Dana Eiland
3. Clint Thornton
4. Bubba Gorman
5. Campbell Hughes

Hollis Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Knight
(No other results available)

North Alabama Speedway
July 11, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Seth McCormack
2. Bryson Mitchell
3. Billy Flannagan
4. Braden Mitchell
5. Josh Amacher

Cruz Wallace won the 602 Crate feature over Tony Chaney.

Fort Payne Motor Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Joe Noojin
2. Dillon Tidmore
3. Tod Hernandez

Noojin earned $4,000 in the Firecracker 50. ... Rod Carroll won the Crate Late Model feature over Bobby Pruitt and Kenny Kizzar.

ECM Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brown
2. Shane Holder
3. Will Perrell
4. Randy Fowler
5. Will Brown

Brett White won the 602 Crate feature.

North Alabama Speedway
July 4, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Billy Flannagan
2. Bryant Marsh
3. Braden Mitchell
3. Evan Ellis
5. Greg Wilhite

Ryan King won the 602 Crate feature over Jeremy Nichols.

Talladega Short Track
July 3, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Todd Morrow
2. Dallas Cooper
3. Dalton Polston
4. Terry Smith
5. Tim Roszell

Dylan Knowles won the night's Crate Racin’ USA Series feature.

Deep South Speedway
July 3, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Bo Slay
2. Steven Jernigan
3. Joey Pilgrim
4. Stephen Brantley
5. D.G. Hawkins

Arkansas

Riverside Int'l Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Ashley Newman
2. Brian Woodard
3. Brandon Poppenheimer
4. Nathan Brown
5. T.J. Hughes

Crowley's Ridge Raceway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. John Hill
2. Mark Nichols
3. Scott Bell
4. Devin McLean
5. Matthew Tribble

Riverside Int'l Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Troy Dow
2. Shane Stephens
3. Brandon Poppenheimer
4. Howard Kimbrough
5. Otis Lester

Crowley's Ridge Raceway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Nichols
2. John Hill
3. Matthew Tribble
4. Ed Hill
5. Thomas Newman

Crowley's Ridge Raceway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kyle Downs
2. Mark Nichols
3. Scott Bell
4. Dewayne Kiefer
5. Scott Tracer

Downs scored his first Super Late Model in only a handful of starts in his new Kryptonite Race Car by Burwell Motorsports.

Riverside Int'l Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Brandon Poppenheimer
2. T.J. Hughes
3. Dillon Knight
4. Otis Lester
5. Bubba Wilburn

Riverside Int'l Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Brandon Poppenheimer
2. T.J. Hughes
3. Nathan Brown
4. Mike Carr
5. Dillon Knight

Crowley's Ridge Raceway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Steven Crocker
2. Jamie Robards
3. Scott Tracer
4. Mark Jordan
5. Matthew Tribble

Riverside Int'l Speedway
July 2, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Mike Carr
2. Henry Gustavus
3. Brandon Poppenheimer
4. Bobby Jordan
5. Josh Ray

California

Placerville Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Dan Jinkerson
2. Ray Trimble
3. Jay Norton
4. Dan Brown Jr.
5. Tyler Lightfoot

Placerville Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Dan Brown Jr.
2. Ray Trimble
3. Dan Jinkerson
4. Matt Davis
5. Jay Norton

Delaware

Delaware International Speedway
August 1, 2020

RUSH Crates:
1. Derek Magee
2. Billy Thompson
3. Amanda Robinson
4. Mark Pettyjohn
5. Joe Warren

Magee led all the way.

Delaware International Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Amanda Robinson
2. Donald Lingo Jr.
3. Kevin Scott Jr.
4. Nick Davis
5. Roy Deese Jr.

Robinson earned $2,000 in the non-stop main event. ... Matt Hill won the Crate feature, outdueling Zac Weller and Derek Magee early (both fell from the race with mechanical failures).

Delaware International Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Amanda Robinson
2. Donald Lingo Jr.
3. Mark Pettyjohn
4. Kevin Scott
5. Roy Deese Jr.

Zac Weller won the Crate Late Model feature over Joe Warren.

Florida

North Florida Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Nevin Gainey
2. Hunter Sweet
3. Sonny Thompson
4. J.O. Nobles
5. Dan Olson

Gainey also won the previous night's Summer Slam feature for 602 Crates.

All-Tech Raceway
August 1, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Clay Harris
2. Mark Whitener
3. Trey Mills
4. Garrett Mosley
5. Shan Smith

Shane Riner won the 602 Crate feature.

North Florida Speedway
July 31, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Nevin Gainey
2. Russell Brown Jr.
3. Kevin Davis
4. David Ponton
5. Dean Sands

Gainey won in the first round of the Summer Slam.

Southern Raceway
July 25, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Stephen Brantley
2. Jonathan Joiner
3. Bo Slay
4. Tim Anderson
5. Micha McCall

Volusia Speedway Park
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Fitzgerald
2. Trey Mills
3. Joe Kump
4. Jackson Hise
5. David Showers Jr.

Northwest Florida Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Brandon Kilpatrick
2. Johnny Wright
3. Dewayne Moms
4. David Smith
5. Greg Galbreath

East Bay Raceway Park
July 17, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Jeff Mathews
2. Travis Varnadore
3. Raymond Rogers
4. Ken Monahan
5. Tanner Cobb

Mathews won with a last-lap pass.

Southern Raceway
July 11, 2020

Unsanctioned Crates:
1. David Markham Jr.
2. Mike Lane
3. Mickey Trosclair
4. Tim Anderson
5. Bud Thompson

Markham won his first Southern feature. ... Mike Lane won the 602 Crate feature.

Georgia

Cochran Motor Speedway
August 1, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Corey Dunn
2. Jody Knowles
3. Jordy Nipper
4. Parker Martin
5. Logan Palmer

Waycross Motor Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kyle Bridges
2. Rhett Carter
3. Bo Allen
4. Andy Purvis
5. Jonah Bozeman

Hartwell Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Parker Herring
(No other results available)

Winder-Barrow Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kenny Collins
(No other results available)

Collins picked up $500 for lowering the track record to 14.03 seconds.

Toccoa Raceway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Payton Freeman
2. David McCoy
3. Blake Craft
4. Frankie Beard
5. Adam Smith

Dixie Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jason Croft
(No other results available)

Landon Bagby won the Limited Late Model feature.

Hartwell Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Parker Herring
2. Danny Sanders
3. Tim Jones
4. Chris Segars

Toccoa Raceway
July 25, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. David McCoy
(No other results available)

Lavonia Speedway
July 24, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kenny Collins
2. Adam Smith
3. Payton Freeman
4. Blake Craft
5. Drew Benefield

Collins overtook Freeman and led the final six laps. ... Kole Hardy won the 602 Crate feature.

Screven Motor Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Jason Fitzgerald
2. Trent Ivey
3. Ches Chester
4. Brandon Carpenter
5. Tyler Mimbs

Fitzgerald won on the undercard of Brandon Overton's Schaeffer's Southern Nationals victory.

Hartwell Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Adam Partain
(No other results available)

Lavonia Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Drew Benefield
2. Russell Fleeman
3. Mason Tucker
4. Andy Lee
5. Kenny Collins

Senoia Raceway
July 16, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Mark Whitener
2. Mason Massey
3. Dylan Knowles
4. Bubba Pollard
5. Jamie Maurice.

Whitener won on the undercard of Brandon Overton's Schaeffer's Southern Nationals victory. ... Dana Eiland won the 602 Crate feature.

Senoia Raceway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Austin Horton
2. Chaz Haskins
3. Dennis Hale
4. Glenn Morris
5. Rucker Orr

Dylan Knowles won the Crate feature over Mason Massey.

Patriots Park Raceway
July 11, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Blake Smith
2. Ricky McClain
3. Eric Register
4. Adam Higginbotham
5. Matt Davis

Dixie Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Oliver Gentry
(No other results available)

Hartwell Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mason Tucker
2. Parker Herring
3. Larry Timms
4. David McCoy
5. Dale Timms

Winder-Barrow Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Nick Sellers
2. John Anderson
3. Justin Sims
4. Dustin Cason
5. Will Harris

Dixie Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Oliver Gentry
2. Taylor Puckett
3. Jimmy Price
4. Cody Overton
5. Jimmy Johnson

Logan Palmer won the Crate Late Model feature.

Dixie Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Tyler Millwood
2. Dalton Polston
3. Jason Croft
4. Will Roland
5. Justin Shipley

Millwood earned $3,000 in the Fourth of July special. ... He inherited the lead when Michael Page retired after leading the first 21 laps. ... “You have to be there to capitalize on those situations, and we did just that,” Millwood said. “That win definitely gives us a much-needed shot in the arm heading into" the Schaeffer's Southern Nationals. | Slideshow

Hartwell Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Larry Timms
2. Parker Herring
3. Jimmy Johnson
4. Adam Partain
5. Kenny Collins

Winder-Barrow Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ken Lampp
2. John Anderson
3. Nick Sellers
4. Justin Sims
5. Dustin Cason

Iowa

Hamilton County Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Griffith
2. Jason Hahne
3. Gabe Umbarger
4. Rusty Patterson
5. Jill George

Independence Motor Speedway
August 1, 2020

IMCA Late Models:
1. Sean Johnson
2. Mitch Manternach
3. Logan Duffy
4. Darren Ackerman
5. Jon Passick

Johnson earned $1,250 on Iowa Donor Network Night.

Marshalltown Speedway
July 31, 2020

IMCA Late Models:
1. Curtis Glover
2. Luke Pestka
3. Darrel DeFrance
4. Logan Duffy
5. Bobby Hansen

Pepsi Lee County Speedway
July 31, 2020

IMCA Late Models:
1. Mark Burgtorf
2. Nick Marolf
3. Dustin Griffin
4. C.J. Horn
5. Andy Eckrich

Burgtorf overtook Marolf on the fifth lap and raced to his second victory of the season.

Independence Motor Speedway
July 25, 2020

IMCA Late Models:
1. Sean Johnson
2. Curt Martin
3. Jeff Aikey
4. Curran Beckler
5. Eric Pollard

Aikey won the modified feature. ... One more Late Model event wraps up the season with the champion crowned Aug. 1.

Hamilton County Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Hahne
2. Charlie McKenna
3. Ryan Griffith
4. Richie Gustin
5. Darrel DeFrance

The reigning track champ extended his 2020 points lead.

34 Raceway
July 25, 2020

IMCA Late Models:
1. Nick Marolf
2. Matt Ryan
3. Matt Strassheim
4. Jay Johnson
5. Mark Burgtorf

Marolf started outside the front row.

Davenport Speedway
July 24, 2020

IMCA Late Models:
1. Justin Kay
2. Matt Ryan
3. Chuck Hanna
4. Andy Nezworski
5. Jacob Waterman

Kay won his fifth race and third track championship, but first since 2014.

Marshalltown Speedway
July 24, 2020

IMCA Late Models:
1. Darrel DeFrance
2. Dalton Simonsen
3. Shawn Cooney
4. Ben Seemann
5. Logan Duffy

Pepsi Lee County Speedway
July 24, 2020

IMCA Late Models:
1. Dustin Griffin
2. Nick Marolf
3. Mark Burgtorf
4. Tommy Elston
5. Denny Woodworth

Griffin led all the caution-free race. ... He returned to action in 2020 after sitting out the last three seasons.

Dubuque Speedway
July 19, 2020

IMCA Late Models:
1. Bryce Garnhart
2. Joel Callahan
3. Logan Duffy
4. Luke Merfeld
5. Ryan Hill

Driving Brad Coin's car in making his first Late Model start, the modified ace Garnhart of Shannon, Ill., won from the 12th starting spot. ... Terry Neal normally drives the car but is out with a back injury.

Hamilton County Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeff Aikey
2. Jason Hahne
3. Gabe Umbarger
4. Lyle Klein
5. Joel Callahan

Aikey won from the third row.

Marshalltown Speedway
July 17, 2020

IMCA Late Models:
1. Logan Duffy
2. Dalton Simonsen
3. Jill George
4. Darrel DeFrance
5. Curt Schroeder

Duffy took the lead from George on the eighth of 15 laps.

Davenport Speedway
July 17, 2020

IMCA Late Models:
1. Justin Kay
2. Matt Ryan
3. Chuck Hanna
4. Joe Zrostlik
5. Gary Webb

Pepsi Lee County Speedway
July 17, 2020

IMCA Late Models:
1. Andy Eckrich
(No other results available)

Dubuque Speedway
July 12, 2020

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Dalton Simonsen
3. Eric Pollard
4. Logan Duffy
5. David Webster

Hamilton County Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeff Aikey
2. Charlie McKenna
3. Ryan Griffith
4. Curtis Glover
5. Paul Conrad

Aikey held off the seventh-starting McKenna. ... Griffith improved six positions.

Shelby County Speedway
July 11, 2020

IMCA Late Models:
1. Nick Deal
2. Brandon Saltzman
3. Todd Bell
4. Don Beckstrom
5. Tyler Harr

Deal stayed unbeaten at his hometown track in 2020.

Davenport Speedway
July 10, 2020

IMCA Late Models:
First feature
1. Justin Kay
2. Matt Ryan
3. Brian Harris
4. Joe Zrostlik
5. Logan Duffy

Second feature
1. Joel Callahan
2. Justin Kay
3. Matt Ryan
4. Darrel DeFrance
5. Andy Nezworski

Dubuque Speedway
July 5, 2020

IMCA Late Models:
1. Eric Pollard
2. Logan Duffy
3. Dalton Simonsen
4. Matt Ryan
5. Luke Merfeld

Pollard overtook Duffy after a caution with two laps remaining.

Independence Motor Speedway
July 4, 2020

IMCA Late Models:
1. Eric Pollard
2. Curt Martin
3. Sean Johnson
4. Logan Duffy
5. Jeff Aikey

Marshalltown Speedway
July 3, 2020

IMCA Late Models:
1. Curtis Glover
2. Dalton Simonsen
3. Logan Duffy
4. Darrel DeFrance
5. Jill George

Illinois

Peoria Speedway
August 1, 2020

DIRTcar Supers:
1. Allen Weisser
2. Bob Gardner
3. Travis Denning
4. Roger Rebholz
5. Brent McKinnon

Weisser took the lead from Denning on the seventh lap in the 16-car feature.

Spoon River Speedway
August 1, 2020

DIRTcar Crates:
1. Aaron Heck
2. Dane Arvin
3. Austin May
4. Logan Moody
5. Torin Mettille

Macon Speedway
July 25, 2020

DIRTcar Crates:
1. Jake Little
2. Aaron Heck
3. Brandon Eskew
4. Chuck Mitchell
5. Brady Lynch

Jose Parga beat Aaron Heck in Crate makeup feature.

Fairbury Speedway
July 25, 2020

DIRTcar Supers:
1. McKay Wenger
2. Kevin Weaver
3. Billy Drake
4. Jay Morris
5. Donny Walden

Wenger won by a half-track margin for his third consecutive victory. ... "I think the car was pretty good running the middle, but honestly it was boring," said Wenger, who earned $2,500. "I put it back on the top, full send. I wanted to put on a show for the fans." ... Drake started 15th.

Highland Speedway
July 25, 2020

DIRTcar Supers:
1. Michael Kloos
2. Jason Suhre
3. Matt Bailey
4. Jason Zobrist
5. Blaze Burwell

Kloos started outside the front row.

Sycamore Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeremy Spoonmore
2. Greg Cantrell Jr.
3. Glen Toppel
4. Jim Klingel
5. Victor Benedetto

Spoonmore won on the undercard of Garrett Alberson's $4,000 Super Late Model victory.

Farmer City Raceway
July 24, 2020

DIRTcar Crates:
1. Kyle McMahon
2. Shawn Diggs
3. Chase Osterhoff
4. Torin Mettille
5. Blake Damery

McMahon won on the undercard of McKay Wenger's $3,000 Jr. Kimler Memorial victory for Super Late Models.

Jacksonville Speedway
July 24, 2020

DIRTcar Crates:
1. Jake Little
2. Dakota Ewing
3. Braden Bilger
4. Tucker Finch
5. Jose Parga

Bullring at RICo Fairgrounds
July 19, 2020

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. LeRoy Brenner
3. Andy Nezworski
4. Milo Veloz
5. Jacob Waterman

Fairbury Speedway
July 18, 2020

DIRTcar Supers:
1. McKay Wenger
2. Allen Weisser
3. Mike Spatola
4. Kevin Weaver
5. Scott Schmitt

Using a slide job to overtake Spatola after a late restart, Wenger earned his second $2,500 FALS Cup victory of the season.

Macon Speedway
July 18, 2020

DIRTcar Crates:
1. Jose Parga
2. Dakota Ewing
3. Cody Maguire
4. Chuck Mitchell
5. Blake Damery

Parga outran his teammate Ewing. ... Jake Little's race ended against the backstretch concrete.

Farmer City Raceway
July 17, 2020

DIRTcar Crates:
1. Aaron Heck
2. Jose Parga
3. Shawn Diggs
4. Blaise Baker
5. Chris Dick

Heck won on the undercard of Brian Shirley's DIRTcar Summer Nationals victory.

Lincoln Speedway
July 17, 2020

DIRTcar Crates:
1. Jake Little
2. Brandon Eskew
3. Roben Huffman
4. Ryan Little
5. Cody Maguire

Kankakee County Speedway
July 17, 2020

DIRTcar Crates:
1. Chase Osterhoff
2. Torin Mettille
3. Kyle Cooper
4. Chad Osterhoff
5. Matt Hammond

The winner started fourth in winning the 17-car feature.

Highland Speedway
July 11, 2020

DIRTcar Supers:
1. Chad Zobrist
2. Rusty Griffaw
3. Matt Bailey
4. Jason Zobrist
5. Mark Voigt

Griffaw started ninth.

Lincoln Speedway
July 10, 2020

DIRTcar Crates:
1. Dakota Ewing
2. Brandon Eskew
3. Jake Little
4. Tommy Sheppard Jr.
5. Roben Huffman

Ewing fended off Eskew for the victory in the 17-car feature. ... Early leader Jose Parga spun out of the top five amid traffic on lap 11.

Farmer City Raceway
July 10, 2020

DIRTcar Supers:
1. Kevin Weaver
2. Mike Glasscock
3. Myles Moos
4. Eric Smith
5. Bill Hough

Aaron Heck won the Crate feature.

Kankakee County Speedway
July 10, 2020

DIRTcar Crates:
1. Torin Mettille
2. Kyle Cooper
3. Chad Osterhoff
4. Chase Osterhoff
5. Mike Marden

Mettille won the track's delayed season opener which drew 24 Crate Late Models. ... Tom Knippenberg started 20th and finished ninth.

Fairbury Speedway
July 4, 2020

DIRTcar Supers:
1. McKay Wenger
2. Mike Spatola
3. Ryan Unzicker
4. Jeffrey Ledford
5. Allen Weisser

Wenger earned $2,500 for his FALS Cup victory as he won by a straightaway margin.

Macon Speedway
July 4, 2020

DIRTcar Crates:
1. Jose Parga
2. Dakota Ewing
3. Jake Little
4. Cody Maguire
5. Tyler Robbins

Parga overtook teammate Dakota Ewing in the final five laps to win the 95Q & Dynagraphics Firecracker 40.

Peoria Speedway
July 4, 2020

DIRTcar Supers:
1. Rich Bell
(No other results available)

Lincoln Speedway
July 3, 2020

DIRTcar Crates:
1. Brandon Eskew
2. Jose Parga
3. Jake Little
4. Dakota Ewing
5. Blaze Burwell

Eskew regained the lead from Ewing on the 19th lap in the 20-car feature.

Tri-City Speedway
July 3, 2020

DIRTcar Supers:
1. Gordy Gundaker
2. Daryn Klein
3. Billy Laycock
4. Jeremy Sneed
5. Jason Suhre

Farmer City Raceway
July 3, 2020

DIRTcar Supers:
1. Allen Weisser
2. Eric Smith
3. Kevin Weaver
4. Mike Chasteen Jr.
5. Jeffrey Ledford

Aaron Heck won the Crate feature.

Indiana

Brownstown Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Tyler Collins
2. Raymond Humphrey
3. Marty O'Neal
4. Colton Sullivan
5. Greg Kendall

Collins won his first Crate feature.

Shadyhill Speedway
July 25, 2020

DIRTcar Crates:
1. Torin Mettille
2. Jace Owens
3. Kyle Cooper
4. Adam Williams
5. Bill Knippenberg

Brownstown Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Greg Johnson
2. Shelby Miles
3. Chad Stapleton
4. Jeff Roth
5. Zak Blackwood

Shelby Miles won the Crate feature.

Shadyhill Speedway
July 18, 2020

DIRTcar Crates:
1. Torin Mettille
3. Aaron Heck
3. Michael Marden
4. Jace Owens
5. Zach Hall

Shadyhill Speedway
July 11, 2020

DIRTcar Crates:
1. Kyle Cooper
2. Torin Mettille
3. Jace Owens
4. Zach Hall
5. Lynn Johns

Cooper won the 17-car feature.

Kansas

Caney Valley Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. David Young
2. Dustin Bolster
3. Joe Gorby
4. Clint McFadden
5. Eddie Martin

The event drew 11 Late Models.

Lakeside Speedway
July 24, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Park
2. Darren Kling
3. Donnie Brown
4. Marshall Jewett
5. Jim Baker

Lakeside Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Donnie Brown
2. Don Marrs
3. Darren Kling
4. Larry Ferris
5. Marshall Jewett

Lakeside Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Don Marrs
2. Darren Kling
3. Donnie Brown
4. Steven Dibben
5. Trey Bruner

Caney Valley Speedway
July 3, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dusty Leonard
2. Joe Gorby
3. Cory Green
4. Gary Gorby
5. Andy Gerstenkorn

Kentucky

Florence Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Austyn Mills
2. Trevor Landrum
3. Duane Chamberlain
4. Bill Sheets
5. Conner Meade

Mills earned $2,000 for his first Super Late Model victory. ... Trent Green won the Crate feature over Josh Dietz.

Richmond Raceway
July 11, 2020

Fastrak Crates:
1. Jim Couch
2. Jeff Watson
3. Todd Coffman
4. Richard Musick
5. B.J. Branham

Rockcastle Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Victor Lee
(No other results available)

Lee earned $2,000.

Mountain Motorsports Park
July 10, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jamie Maggard
2. Justin King
3. Ryan Shepherd
4. Johnson Fields

Florence Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Tyler Neal
2. Steve Peeden
3. Cody Mahoney
4. Josh Dietz
5. Brad Rickels

Rockcastle Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Brian Smith
2. Jeff Watson
3. Justin Smith
4. Wesley Brummett
5. B.J. Branham

Lake Cumberland Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Scott James
2. Camaron Marlar
3. Rod Carter Jr.
4. Steve Stollings
5. Larry Greer

James earned $3,000 in the Freedom 30.

Rockcastle Speedway
July 3, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Victor Lee
2. Derek Fisher
3. David Webb
4. Nick Hoffman
5. Kenneth Howell

Lee earned $2,000 in the holiday special.

Mountain Motorsports Park
July 3, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Raymond Nichols
2. Stephen Martin
3. Allen Salisbury
4. Jody Adkins
5. Brian Blevens

Nichols set fast time at 16.47 seconds and won the Kennedy Paige Memorial.

Louisiana

Revolution Park
August 1, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Chase Delrio
2. Rob Litton
3. Rick Duke

Delrio won his first Crate Late Model feature.

Boothill Speedway
August 1, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Cliff Tupper
2. Tony Lindsey
3. David Winslett
4. Billy Meazell
5. Boone Evans

Revolution Park
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Mason Jordan
2. Jon Mitchell
3. Derrick Nichols
4. Lynn Beach
5. Wayne Patton

Unsanctioned Crates:
1. Rob Litton
2. Jamie Burford
3. David Winslett
4. Chase Delrio
5. B.J. Robinson

Baton Rouge Raceway
July 18, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Donald Watson
2. Brandon Buhler
3. Shawn Gay

Boothill Speedway
July 18, 2020

Crate Racin’ USA:
1. David Winslett
2. Coty Tupper
3. Chase Delrio
4. Nick Brown
5. Garren Lindsey

Thunder Valley Speedway
July 18, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Rob Litton
2. Kevin DuPont
3. Blane Perkins4. Ty Veuleman
5. Jerry Basco

Baton Rouge Raceway
July 11, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Alex Ashley
2. Brandon Buhler
3. Brady Walton
4. Mason Jordan
5. Luke Bennett

Thunder Valley Speedway
July 11, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Rick Duke
2. Rob Litton
3. Adam Willis
4. Joel Couvillion
5. Dakota Smith

Duke completed a sweep of the Jackie Thacker II Memorial.

Revolution Park
July 11, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Brad Couch
2. Chase Delrio
3. Cliff Tupper
4. Tyler Burnett
5. Jason Cowan

Thunder Valley Speedway
July 10, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Rick Duke
2. Joel Couvillion
3. Kevin DuPont
4. Rob Litton
5. Adam Willis

Duke won on the opening night of the Jackie Thacker II Memorial weekend.

Boothill Speedway
July 4, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Tracy Denby Jr.
2. Jamie Burford
3. Kevin DuPont
4. David Winslet
5. Patrik Daniel

Denby won on the undercard of the Terry Phillips victory on the Comp Cams Super Dirt Series.

Maryland

Greater Cumberland Raceway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Drake Troutman
2. Chuck Clise
3. Travis Stickley
4. Kirk Baker
5. Matt Sponagule

Jesse Snyder won the Semi-Late feature.

Potomac Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andy Anderson
2. Derick Quade
3. Tyler Emory
4. Brandon Long
5. Jonathan Raley

"We seem to be on a roll right now and I hope we can keep it going." Anderson . "(Car owner) Bruce (Kane) and all the guys on this team work real hard and I'm the fortunate one that gets to drive." ... Jonathan Raley led early in his first career Limited Late Model start. ... Jeremy Pilkerton became the Crate division's first repeat winner.

Potomac Speedway
July 3, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Andy Anderson
2. Justin Weaver
3. Dale Hollidge
4. Kenny Moreland
5. Jamie Lathroum

Anderson earned $3,500. ... "I have to thank Bruce Kane for the opportunity to drive his car this year." Anderson said. "I knew when we drew the No. 1 pill for the feature it would be my race to lose, and I'm happy we were able to get the win here tonight." ... Chuck Bowie won the Crate feature.

Michigan

Thunderbird Raceway
August 1, 2020

DIRTcar Supers:
1. Travis Stemler
2. Nick Kurtz
3. Ryan VanderVeen
4. Dona Marcoullier
5. Bill Bray

Earning $2,000, Stemler stretched his personal winning streak to four in a row while running a new Longhorn Chassis.

Merritt Speedway
August 1, 2020

DIRTcar Supers:
1. Chad Finley
2. David Hilliker
3. Brandon Thirlby
4. Andrew Terrill
5. David Mielke

Silver Bullet Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Rob Westergard
2. Shawn O'Connor
3. Adam Friend
4. Keith Finkbeiner
5. Curtis O'Connor

Crystal Motor Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Michael Archer
2. Kyle Borgman
3. Garrett Wiles
4. Scott Baker
5. Jimmy Gallagher

I-96 Speedway
July 31, 2020

DIRTcar Supers:
1. Travis Stemler
2. Logan Arntz
3. Justin White
4. Amanda Wing
5. Scott Fisk

Stemler extended a personal three-race winning streak in debuting a Longhorn Chassis for Anklam Racing.

Tri-City Motor Speedway
July 31, 2020

DIRTcar Supers:
1. Dona Marcoullier
2. David Hilliker
3. David Mielke
4. Derrick Hillicker
5. Chad Finley

Marcoullier earned $2,000.

Winston Speedway
July 31, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Nick Kurtz
2. Kyle Borgman
3. Eric Spangler
4. Ryan VanderVeen
5. Rich Neiser

Crystal Motor Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ryan VanderVeen
2. Michael Archer
3. Scott Baker
4. Kyle Borgman
5. Josh Borton

VanderVeen rallied from his eighth starting spot.

Winston Speedway
July 24, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Rich Neiser
2. Ryan VanderVeen
3. Mike Vandermark Jr.
4. Nick Kurtz
5. Bill Bray

Kurtz started 12th in the 22-car field.

Thunderbird Raceway
July 18, 2020

DIRTcar Supers:
1. Ryan VanderVeen
2. Garrett Wiles
3. Rich Neiser
4. Nick Kurtz
5. Bill Bray

Kurtz started 12th and Bray 13th.

Merritt Speedway
July 18, 2020

DIRTcar Supers:
1. Chad Finley
2. David Mielke
3. Greg Gokey
4. Jake Thompson
5. David Hilliker

Tri-City Motor Speedway
July 17, 2020

DIRTcar Supers:
1. Dona Marcoullier
2. Travis Stemler
3. David Hilliker
4. Chad Finley
5. Eric Spangler

Marcoullier, the track's all-time winningest driver, led all 30 laps.

Winston Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Bill Bray
2. Nick Kurtz
3. Rich Neiser
4. Kyle Borgman
5. Dave Baker

Crystal Motor Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Garrett Wiles
2. Taylor Wiles
3. Scott Baker
4. Kurt Mesman
5. Ryan Lanphierd

Merritt Speedway
July 11, 2020

DIRTcar Supers:
1. David Mielke
2. Chad Finley
3. Cody Bauer
4. Derrick Hilliker
5. Jake Thompson

Mielke started seventh and took the lead on lap 10 in the 40-lapper.

Silver Bullet Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Shawn O'Connor
2. Rob Westergard
3. Keith Finkbeiner
4. Loren Short
5. Curtis O'Connor

Thunderbird Raceway
July 11, 2020

DIRTcar Supers:
1. Travis Stemler
2. Eric Spangler
3. Tom Sprague Jr.
4. Rich Neiser
5. Chad White

Stemler started eighth en route to his first Thunderbird victory.

Winston Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dona Marcoullier
2. Nick Kurtz
3. Travis Stemler
4. Mike Vandermark Jr.
5. Eric Spangler

The 12th-starting Marcoullier took the lead on the 17th lap on earned $2,500.

Thunderbird Raceway
July 4, 2020

DIRTcar Supers:
1. Rich Neiser
2. Nick Kurtz
3. Tom Sprague Jr.
4. Mike Vandermark Jr.
5. Bill Bray

Crystal Motor Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Borgman
2. David Hilliker
3. Scott Baker
4. Megan Carpenter
5. Ryan Lanphierd

Silver Bullet Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Scott Moenaert
2. Shawn O'Connor
3. Eric Lake
4. Adam Friend
5. Keith Finkbeiner

Winston Speedway
July 3, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ryan VanderVeen
2. Garrett Wiles
3. Kyle Borgman
4. Mike Vandermark Jr.
5. Nick Kurtz

A $500 bounty on VanderVeen went unclaimed.

Merritt Speedway
July 3, 2020

DIRTcar Supers:
1. David Mielke
2. Dona Marcoullier
3. Eric Spangler
4. Brandon Thirlby
5. Chad Finley

Mielke earned $2,500 in a tuneup for July 4's $10,000-to-win event.

Minnesota

Hibbing Raceway
August 1, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Kyle Peterlin
2. Derek Vesel
3. Jay Kintner
4. Travis Budisalovich
5. Terry Lillo

Viking Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Mikkelson
2. Greg Umlauf
3. Dustin Johanneck
4. Richard Chasteen
5. Zack Tysdal

Madison Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Brady Mellendorf
2. Keith Konold
3. Kris Wilke
4. Brad Staples
5. Kyle Jensen

Grand Rapids Speedway
July 30, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Derek Vesel
2. Jeffrey Massingill
3. Kyle Peterlin
4. Jeff Provinzino
5. Zach Wohlers

Viking Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Rick Nelson
2. Nick Panitzke
3. Ryan Mikkelson
4. Dustin Johanneck
5. Larry Fitzsimmons

Madison Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Brad Staples
2. Keith Konold
3. Kris Wilke
4. Kyle Jensen
5. Buddy Thorstad

I-94 Sure Step Speedway
July 24, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Cole Schill
2. Dave Mass
3. Shawn Meyer
4. Dan Ebert
5. Dustin Hapka

Schill started outside the front row. ... Mass improved six positions. ... Brad Staples won the Limited Late Model feature.

Hibbing Raceway
July 24, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Travis Budisalovich
2. Jeffrey Massingill
3. Derek Vesel
4. Jay Kintner
5. Keith Niemi

Massingill rallied from 15th to second.

Viking Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Mikkelson
2. Greg Umlauf
3. Dustin Johanneck
4. Derek Quinn
5. Scott Zimmerman

Madison Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Tony Croninger
2. D.J. Tesch
3. Brady Mellendorf
4. Kris Wilke
5. Ross Bjerkeset

Croninger won from the eighth starting spot.

Hibbing Raceway
July 11, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Derek Vesel
2. Jay Kintner
3. Travis Budisalovich
4. Kyle Peterlin
5. Kevin Carlson

Vesel overtook Kintner on the last lap.

Viking Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Dustin Johanneck
2. William Lund
3. Blake Saathoff
4. Scott Lehn
5. Buddy Thorstad

I-94 Sure Step Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Tony Robertson
2. William Lund
3. Mike Hart
4. Greg Umlauf
5. Ryan Bjerke

I-94 Sure Step Speedway
July 3, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Dave Mass
2. Bryce Sward
3. Shawn Meyer
4. Shawn Kirwin
5. Casey Meyer

Ben Wolden won the Limited Late Model feature over Larry Fitzsimmons.

Missouri

I-35 Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mike Taylor Jr.
2. Darek Wiss
3. Kerry Davis
5. Gregg Truelove
5. Tommy Cordray

The polesitter Taylor took the lead from Wiss on the 17th lap. ... Cordray led the first 13 laps.

Monett Motor Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Richard Shepler
2. Shawn Strong
3. Ryan Hendrix
4. Eric Tinderholt
5. Matthew Thulin

Nevada Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jerry Morgan
2. Bobby Penney
3. Foxie Sumner
4. Arley Orcutt
5. Bobby King

Lucas Oil Speedway
August 1, 2020

ULMA Late Models:
1. Johnny Fennewald
2. Cole Henson
3. Dalton Imhoff
4. Larry Ferris
5. Larry Clawson

Fennewald regained the lead from Henson on the last-lap, the seventh lead change in 10 laps. ... "We've been off about the last five weeks. We've been horrible," Fennewald said. "We've struggled with some shock and spring issues and the driveshaft. We had the fire (in week one). I don't think we're gonna win the points this year, but we're gonna win the rest of the races."

Randolph County Raceway
July 26, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Richard Kimberling
2. Brandon Queen
3. Ashlee Lancaster
4. David Melloway
5. Ben Ballard

Lucas Oil Speedway
July 25, 2020

ULMA Late Models:
1. Tucker Cox
2. Kaeden Cornell
3. Dustin Walker
4. Cole Henson
5. Johnny Fennewald

The 20-year-old Jefferson City, Mo., racer beat Kaeden Cornell by a length for his first Wheatland victory. ...  "Last week I was pretty frustrated. I was ready to park it for a couple of weeks," Cox said. "I felt like we could have won the last two or three weeks, but everything fell our way tonight and it was awesome."

Federated Raceway at I-55
July 25, 2020

DIRTcar Supers:
1. Ashton Winger
2. Jeff Herzog
3. Rusty Griffaw
4. Tim Ratajczyk
5. Kyle Stolzer

Winger, the leading World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series rookie, made a guest appearance at I-55.

I-35 Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kerry Davis
2. Tommy Cordray
3. John Willard
4. Gregg Truelove
5. Mike Taylor Jr.

Lake Ozark Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Russell
2. Derek Henson
3. Todd McCoin
4. Curt Potter
5. Jake Morris

Nevada Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jerry Morgan
2. Dustin Mooneyham
3. Kylan Garner
4. Darek Wiss
5. Craig Wood

I-35 Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kerry Davis
2. Larry Clawson
3. Dean Wray
4. Mike Taylor Jr.
5. Houston Johnson

Legit Speedway Park
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Logan Martin
2. Kaleb Stolba
3. Robby Moore
4. Hunter Gilmore
5. Jamie Robards

Randolph County Raceway
July 12, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. David Melloway
2. Dylan Hoover
3. Kayden Clatt
4. Ashlee Lancaster
5. Ben Ballard

Lake Ozark Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Russell
2. David Melloway
3. Curt Potter
4. Richard Kimberling
5. Mark Simon

Lucas Oil Speedway
July 11, 2020

ULMA Late Models:
1. Kaeden Cornell
2. Larry Ferris
3. Johnny Fennewald
4. Cole Henson
5. Todd Shute

Cornell led all 20 laps. ... "It got a little dicey there in lapped traffic," Cornell said. "I didn't really know where to go because I hadn't run anywhere but the bottom."

Monett Motor Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Dustin Mooneyham
2. Ryan Hendrix
3. Matthew Thulin
5. Eric Tinderholt

Nevada Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Foxie Sumner
2. Arley Orcutt

I-35 Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kerry Davis
2. Paul Glendenning
3. Tommy Cordray
4. Dean Wray
5. Mike Taylor Jr.

Legit Speedway Park
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Robby Moore
2. Joey Smith
3. Austin Vincent
4. Hunter Gilmore
5. Steve Karnes

Nevada Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Johnny Fennewald
2. Jerry Morgan
3. Shannon Phillips
4. Foxie Sumner
5. Arley Orcutt

Lucas Oil Speedway
July 2, 2020

ULMA Late Models:
1. Brad Looney
2. Cole Henson
3. Tucker Cox
4. Matt Becker
5. Johnny Fennewald

Dylan Hoover led 14 laps when he slowed with mechanical problems. ... That handed the lead to Kaeden Cornell, who also departed after leading a single lap. ... Looney led the rest of the way. ... "It was a fast track. I just tried to stay patient and maybe those guys would mess up in front of me and sneak in there and get the win," Looney said. "It worked out for us tonight."

Mississippi

Greenville Speedway
August 1, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Peter Hazzard
2. Christopher Showah
3. Bubba Harrison
4. Anthony Andrews
5. Brent Dillon

Pike County Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Chad Thrash
2. Manny Falcon
3. Dwight Falcon
4. Cole Cameron
5. Terry Wilson

Noah Daspit won the Crate feature and Kody Barber won a makeup Crate feature (Scott Ladner was second in both races).

Whynot Motorsports Park
August 1, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Randall Beckwith
2. Jamey Boland
3. Cliff Ross
4. Josh Thomas
5. Chris McElhenney

Brett White won the 602 Crate feature.

Hattiesburg Speedway
July 31, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Shannon Lee
2. Scott Ladner
3. Tootie Arnold
4. Jeremy Idom
5. Rodney Bruce

Jackson Motor Speedway
July 25, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Tootie Arnold
2. Sid Scarbrough
3. Doug Sanchagrin
4. Jason Henry
5. Brent Dillon

Whynot Motorsports Park
July 25, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Randall Beckwith
2. Jamey Boland
3. Cliff Ross
4. Josh Thomas
5. Chris McElhenney

Brett White won the 602 Crate feature over Nick Thrash.

Magnolia Motor Speedway
July 18, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Jeremy Shaw
2. Bryant Marsh
3. Randall Beckwith
4. Grant Pearl
5. Jamie Pickard

Shaw's victory came on the undercard of Chad Thrash's Mississippi State Championship Challenge Series triumph.

Crossroads MotorPark Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Cole Long

The division's other four entrants (Creighton Nelms, Grant Nelms, Neil Brown and Chris Whitmire) scratched from the feature.

Pike County Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jason Taylor
2. Michael Rodriguez
3. Bryan Anthony
4. Daniel Funderburk

Scott Ladner won the Crate Late Model feature over Jeremy Idom.

Jackson Motor Speedway
July 18, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Sid Scarbrough
2. Chris McElhenney
3. Eli Thomas
4. Claude Brewer
5. Bill Dunaway

Hattiesburg Speedway
July 17, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Shannon Lee
2. Tootie Arnold
3. Scott Ladner
4. Chris McElhenney
5. Sid Scarbrough

Pike County Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Jason Taylor
2. Michael Rodriguez
3. Bryan Anthony

Shannon Lee won the Crate Late Model feature over Jeremy Idom.

Crossroads MotorPark Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Morgen Lambert
2. Ray Alexander
3. Creighton Nelms
4. Zachary Strange

Whynot Motorsports Park
July 11, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Chris McElhenney
2. Randall Beckwith
3. Jamey Boland
4. Tim Dees
5. Joey Pilgrim

Brett White won the 602 Crate feature.

Montana

Big Sky Speedway
July 11, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Eric Mass
2. Kellly Hample
3. Lyndon Bolt
4. Beau Nave
5. Rob Odegard

Mass earned $1,500 in the Firecracker Challenge finale.

Big Sky Speedway
July 10, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Kelly Hample
2. Lyndon Bolt
3. Eric Mass
4. Kinzer McCord
5. Jim Zaremski

Hample won the opener of the doubleheader weekend Firecracker Challenge.

North Carolina

311 Motor Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Justin Williams
2. Gary Mabe
3. Dale Moore
4. Cole Apple
5. Corey Almond

Williams earned $2,000. ... Jamison McBride won the 602 Crate feature.

Halifax County Motor Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Christian Joyner
2. Mason Price
3. J.P. Cascell
4. Cy Nelms Sr.
5. Trevor Peoples

Friendship Motor Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Nathan Walker
2. Jordan Koehler
3. Chase McCormick
4. Dylan Watson
5. Andrew Durham

Walker won on the undercard of Robbie Emory's FUEL victory.

East Lincoln Motor Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Chris Smith
2. Josh Harris
3. Jason Womack
4. Cody Dellinger
5. Jonathan Petrea

311 Motor Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Gary Mabe
2. Mark Crowe
3. Cole Apple
4. Colby Quick
5. Steve Blackburn

Jamison McBride won the 602 Crate feature.

Friendship Motor Speedway
July 18, 2020

DIRTcar Supers:
1. Justin Hudspeth
2. Tristen Love
3. Steve Blackburn
4. Chase McCormick
5. Jeffery Johnson

Nathan Walker won the 602 Crate feature.

311 Motor Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Dale Moore
2. Justin Wiliams
3. Timmie Harrelson
4. Dustin Brim
5. Cole Apple

Brandon Hall won the 602 Crate feature.

Fayetteville Motor Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Case Daniels
2. Greg Cain
3. Eric Bentley
4. Brian Strickland
5. A.J. Belanger

County Line Raceway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Dustin Mitchell
2. Michael Rouse
3. Robbie Emory
4. Matthew Bissette
5. Skeeter Liles

East Lincoln Motor Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Womack
2. Chris Smith
3. Cody Dellinger
4. Jonathan Petrea
5. Jerry Farley

311 Motor Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Justin Williams
2. Gary Mabe
3. Cole Apple
4. Timmie Harrelson
5. Jamison McBride

Jamison McBride won the 602 Crate feature.

Halifax County Motor Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Michael Batten
2. Cody Wright
3. Trevor Peoples
4. Mason Price
5. J.P. Cascell

Carolina Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. TImbo Mangum
2. Justin Norman
3. Gary Puckett
4. Tommy Knight
5. Jonathan Petrea

Dixieland Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Billy Hubbard
2. John Staton
3. Mark Wertz
4. Kerry King
5. Will Pritchard

Tri-County Racetrack
July 9, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Shawn Chastain
2. Jason Hiett
3. Jamie Oliver
4. Cody King
5. Danny Ledford

Chastain earned $1,500 ... Brian Kinnersley won the Crate Late Model feature. ... John Ownbey won the night's Southeastern Sportsman event.

Carolina Speedway
July 3, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Womack
2. Gary Puckett
3. Justin Norman
4. Randy Morrison
5. Brad Ostrander

Chase Havely was disqualified.

North Dakota

River Cities Speedway
July 24, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Dustin Strand
2. Brad Seng
3. Tom Corcoran
4. Brody Troftgruben
5. Joey Pederson

River Cities Speedway
July 10, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Dustin Strand
2. Brad Seng
3. Lance Schill
4. Troy Schill
5.. Kevin Robertson

Strand started sixth.

River Cities Speedway
July 3, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Dustin Strand
2. Joey Pederson
3. Steffen Snare
4. Tom Corcoran
5. Brad Seng

Strand started sixth.

Nebraska

Junction Motor Speedway
August 1, 2020

IMCA Late Models:
1. Cory Dumpert
2. Les Siebert
3. Micah Veleba
4. Zach Zentner
5. Alex Banks

Off Road Speedway
August 1, 2020

IMCA Late Models:
1. Ben Sukup
2. Jon Haase
3. Matt Haase
4. Chase Osborne
5. Devin Johnson

Boone County Raceway
July 31, 2020

IMCA Late Models:
1. Greg Krohn
2. Alex Banks
3. Cory Dumpert
4. Zach Zentner
5. Chase Osborne

I-80 Speedway
July 31, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Tilley
2. Jacob Brown
3. Mike Morton Jr.
4. Dan Jackson
5. Jake Bridge

Junction Motor Speedway
July 25, 2020

IMCA Late Models:
1. Cory Dumpert
2. Micah Veleba
3. Alex Banks
4. Denton Duncan
5. Todd Buller

I-80 Speedway
July 23, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Nick Deal
2. Andy Eckrich
3. Cory Dumpert
4. Justin Kay
5. Ben Sukup

Junction Motor Speedway
July 18, 2020

IMCA Late Models:
1. Cory Dumpert
2. Zach Zentner
3. Denton Duncan
4. Micah Veleba
5. Matt Buller

Off Road Speedway
July 18, 2020

IMCA Late Models:
1. Jim Johnson
2. Nelson Vollbrecht
3. Chase Osborne
4. Devin Johnson
5. Eric Vanosdall

Boone County Raceway
July 17, 2020

IMCA Late Models:
1. Cory Dumpert
2. Zach Zentner
3. Mark Lueken
4. Robert Osborne
5. Nelson Vollbrecht

I-80 Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Saltzman
2. Jake Bridge
3. Jacob Brown
4. Micah Brown
5. Cole Waymon

Saltzman, who was sidelined by a brain tumor in June 2019, scored his first Late Model victory.

U.S. 30 Speedway
July 16, 2020

IMCA Late Models:
1. Ben Sukup
2. Cory Dumpert
3. Jim Johnson
4. Chase Osborne
5. Alex Banks

Junction Motor Speedway
July 11, 2020

IMCA Late Models:
1. Cory Dumpert
2. Matt Buller
3. Alex Banks
4. Micah Veleba
5. Zach Zentner

Off Road Speedway
July 11, 2020

IMCA Late Models:
1. Jim Johnson
2. Devin Johnson
3. Eric Vanosdall
4. Nelson Vollbrecht
5. Ben Sukup

Winner Jim Johnson started fifth.

I-80 Speedway
July 10, 2020

NASCAR Late Models:
1. Josh Krug
2. Ben Schaller
3. Tad Pospisil
4. John Anderson
5. Nick Deal

Bill Leighton Jr. was the flagged winner but disqualified in postrace technical inspection. ... Andrew Tilley won the Limited Late Model feature.

Boone County Raceway
July 3, 2020

IMCA Late Models:
1. Cory Dumpert
2. Jim Johnson
3. Robert Osborne
4. Mark Lueken
5. Chase Osborne

I-80 Speedway
July 3, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jacob Brown
2. Jake Bridge
3. Micah Brown
4. Alex Humphrey
5. Todd Bell

I-80 Speedway
July 3, 2020

NASCAR Late Models:
1. Bill Leighton Jr.
2. Andrew Kosiski
3. Josh Leonard
4. Tad Pospisil
5. Brian Kosiski

Jacob Brown won the Limited Late Model feature.

Off Road Speedway
July 1, 2020

IMCA Late Models:
1. Cory Dumpert
2. Ben Sukup
3. Eric Vanosdall
4. Chase Osborne
5. Zach Zentner

New York

Woodhull Raceway
August 1, 2020

RUSH Crates:
1. Jason Knowles
2. John Waters
3. Jeremy Wonderling
4. Steve LeBarron
5. Chris Fleming

Woodhull Raceway
July 25, 2020

RUSH Crates:
1. Jason Knowles
2. Kurt Stebbins
3. Clayton Tarabori
4. T.J. Downs
5. Alan Chapman

Steve LeBarron tried a high-side pass for the lead on lap 29 but spun off turn four. ... Knowles earned $1,000 in topping the 19-car field.

Woodhull Raceway
July 18, 2020

RUSH Crates:
1. Jason Knowles
2. Brian Knowles
3. Jason McGregor
4. Steve LeBarron
5. John Haggerty

Genesee Speedway
July 18, 2020

RUSH Crates:
1. Jimmy Johnson
2. Billy Holmes
3. J.J. Mazur
4. Doug Ricotta
5. Greg Mrzywka

Johnson went around the pole-starting Ricotta on the sixth lap. ... “My car was bogging down on restarts again tonight but once I got going this car likes to run right through the black (center of the track) and it worked great again tonight,” Johnson said.

Stateline Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Supers:
1. David Scott
2. Dave Hess Jr.
3. Bob Dorman
4. Dave Lyon
5. Chad Valone

Scott earned $2,500 as the track opened its coronavirus-delayed season. ... Max Blair was leading the event when Easton Hedman bounced off the backstretch wall and collected him, ending Blair's race. ... Blair salvaged the night with a $1,500 victory in the Bill Law Memorial for Crate Late Models.

Genesee Speedway
July 9, 2020

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
2. Doug Ricotta
3. Austin Hauser
4. Brian Kotarski
5. Austin Fugle

Wonderling was penalized early in the race when he wrecked Paul Grigsby on a slide job. ... He restarted sixth and made his way to the front, overtaking early leader Doug Ricotta.

Genesee Speedway
July 4, 2020

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
2. David Pangrazio
3. Jimmy Johnson
4. Bill Holmes
5. J.J. Mazur

“I was licking my chops when I saw (David Pangrazio) pick the bottom on that restart,” Wonderling said in victory lane.  “He took the top line in the restart before and got me so when he picked the bottom I was like ‘All right, game on.’ ” ... The event drew a full 24-car field.

Ohio

Hilltop Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Corey Conley
2. Brandon Francis
3. J.R. Gentry
4. Rick Mardis
5. Dave Hornikel

Conley led all the way.

Attica Raceway Park
July 31, 2020

DIRTcar Supers:
1. Rusty Schlenk
2. Ryan Missler
3. Matt Irey
4. Devin Shiels
5. Tim Sabo

Schlenk slid past Missler with three laps remaining. ... “The car was awesome. Thanks to my guys for busting their butts. We lost something in this thing a couple of weeks ago and we’ve been chasing it. I think we finally found it. ... we had a bad shock," Schlenk said. "Car is back on point."

Raceway 7
July 31, 2020

RUSH Crates:
1. Joe Long
2. Matt Latta
3. Jason Genco
4. Cory Sines
5. Kyle Zimmerman

Long grabbed his first career feature victory. ... Zimmerman spun running second past halfway and rallied back to fifth.

Hilltop Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Shane McLoughlin
2. Dave Hornikel
3. Corey Conley
4. Rick Mardis
5. Brandon Francis

McLoughlin led all the way.

Oakshade Raceway
July 25, 2020

DIRTcar Supers:
1. Chris Keller
2. Devin Shiels
3. Dusty Moore
4. Colin Shipley
5. Jake Rendel

Polesitter Dusty Moore led most of the way, but Keller took over on lap 17 amid traffic. ... A red flag was required for cleanup of an early wreck. ... Colin Shipley was fourth on his 15th birthday.

Attica Raceway Park
July 24, 2020

DIRTcar Supers:
1. Devin Shiels
2. Jon Henry
3. Matt Miller
4. Matt Irey
5. Ryan Markham

Shiels survived two late-race restart. ... “You start hearing things that aren’t there and don’t hear things that are," Shiels said of the final tense moments. "When that 23 car spun out coming  to the checkers I probably yelled loud enough for him to hear."

Raceway 7
July 24, 2020

RUSH Crates:
1. Matt Latta
2. Jason Genco
3. Breyton Santee
4. Darrell Bossard
5. Kyle Zimmerman

Latta won his second in a row.

Wayne County Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. J.R. Gentry
2. Jerry Bowersock
3. Brad Malcuit
4. Mitch Caskey
5. Larry Bellman

Gentry won from the pole. ... Cody Scott lost a top-five spot late with a flat tire. ... Caskey rallied from 15th for hard charger honors. ... Will Thomas earned $200 from National Floor Source as fast-timer.

Oakshade Raceway
July 18, 2020

DIRTcar Supers:
1. Rusty Schlenk
2. Jonathan Henry
3. Devin Shiels
4. Colin Shipley
5. Steve Kester

Schlenk got his fifth victory of the season. ... Colin Shipley and Jonathan Hendry led early. ... Schlenk took the lead from Henry on the 17th lap. ... Cleveland Clinic sponsored the $1,750-to-win purse. ... Shiels started 11th.

Midway Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Todd Brennan
2. Ronnie Mayle
3. T.J. Watson
4. Ralph Withem
5. Steve Prince

Hilltop Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Corey Conley
2. Ryan Markham
3. Rick Mardis
4. Brandon Francis
5. Shane McLoughlin

Conley led all 25 laps.

Moler Raceway Park
July 17, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Bill Sheets
(No other results available)

Jacob Hawkins won on the Steel Block Late Model Series on the same card.

Raceway 7
July 17, 2020

RUSH Crates:
1. Matt Latta
2. Breyton Santee
3. Josh Ferry
4. Darrell Bossard
5. Kyle Zimmerman

Latta led all the way.

Oakshade Raceway
July 11, 2020

DIRTcar Supers:
1. Rusty Schlenk
2. Jake Rendel
3. Devin Shiels
4. Casey Noonan
5. Steve Kester

Schlenk won the Attica-Oakshade Challenge event. ... Casey Noonan led early. ... Jake Rendell still leads the points chase.

Wayne County Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Mitch Caskey
2. Ryan Markham
3. J.R. Gentry
4. Corey Conley
5. Justin Chance

Caskey won his second weekend in a row following a victory at Midway Speedway in Crooksville, Ohio. ... Cody Scott started 15th and finished sixth after having a flat tire in his heat race.

Atomic Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Freddie Carpenter
2. Rod Conley
3. Delmas Conley
4. Andy Bond
5. Kirk Phillips

Carpenter led all 25 laps.

Midway Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Shane McLoughlin
2. Ronnie Mayle
3. Steve Prince
4. Kevin Smith
5. Aaron Phillis

Hilltop Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ryan Markham
2. Cody Scott
3. Corey Conley
4. J.R. Gentry
5. Kyle Thomas

Kyle Thomas led most of the race but got into the wall on back-to-back laps, allowing Markham to close in and take the lead on lap 22.

Jackson County Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Corey DeLancey
(No other results available)

Oakshade Raceway
July 4, 2020

DIRTcar Supers:
1. Devin Shiels
2. Chris Keller
3. Jonathan Henry
4. Dusty Moore
5. Jake Rendel

Leading all 25 laps, Shiels completed a weekend sweep at Attica and Oakshade. ... An early backstretch pileup involved Hillard Miller, Matt Lindsey, Ron Miller, Wayne Miller and Casey Noonan, who entered the race leading the division points. ... Jake Rendel moved into the points lead.

Portsmouth Raceway Park
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Billy Staker
2. Mike Meyers
3. Kent Keyser
4. Kevin Terry
5. Charlie Mullett

Staker won on the undercard of the Lucas Oil Late Model Dirt Series event captured by Jimmy Owens.

Midway Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Mitch Caskey
2. Shane McLoughlin
3. Ronnie Mayle
4. John Wyer
5. Todd Brennan

Mitch Caskey won the 25-lapper over a 15-car field.

Attica Raceway Park
July 3, 2020

DIRTcar Supers:
1. Devin Shiels
2. Jonathan Henry
3. Mike Bores
4. Eric Wilson
5. Matt Irey

Shiels took the lead on the 14th lap and grabbed his seventh career victory at Attica.

Raceway 7
July 3, 2020

RUSH Crates:
1. Jason Genco
2. Darrell Bossard
3. Dave Airgood
4. Breyton Santee
5. Chad Sines

Genco led all the way, holding off Bossard by three-hundredths of a second at the checkers.

Oregon

Coos Bay Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Braden Fugate
2. Brody Montgomery
3. Jordan Wright
4. Jason Johnson
5. Jeremy Short

Cottage Grove Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jimmy Whisler
2. Chad Groves
3. Mark Wauge
4. Kye Frick
5. Brian Smith

Whisler took the lead on lap 21. ... McLain Beaudoin crossed the line second but was disqualified. ... Brian Smith piloted a Jerry and Mandee Casey-owned car.

Coos Bay Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Preston Luckman
2. Jason Johnson
3. Brody Montgomery
4. Braden Fugate
5. Chuck Christian

Luckman won from the pole.

Cottage Grove Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Preston Luckman
2. Jimmy Whisler
3. Mark Wauge
4. Chad Groves
5. Kye Frick

Luckman overtook Whisler on the 17th lap. ... Wauge led the first six laps and one late in the race.

Coos Bay Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Preston Luckman
2. Jason Johnson
3. Kye Frick
4. Jimmy Whisler
5. Brody Montgomery

Cottage Grove Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Chad Groves
2. Doug Elkins
3. Thomas Hunziker
4. Rob Campos
5. B.J. Donofrio

Groves won in the Jerry and Mandee Casey-owned entry after taking the lead from Kye Frick on the 13th lap.

Pennsylvania

Lernerville Speedway
July 31, 2020

DIRTcar Supers:
1. Michael Norris
2. Colton Flinner
3. Tyler Dietz
4. Ken Schaltenbrand
5. Will Thomas

Norris drove Todd Cerenzia's No. 2 to victory. ... Flinner briefly edged ahead of Norris on a restart, but Norris went back ahead to complete the victory.

Bradford Speedway
July 26, 2020

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
(No other results available)

Wonderling won on the undercard of Max Blair's ULMS victory for Super Late Models.

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 26, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Clinton Hersh
(No other results available)

Ryan Frazee won the Crate feature.

Selinsgrove Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Andy Haus
2. Jeff Rine
3. Dylan Yoder
4. Brett Schadel
5. Jim Yoder

Haus earned $3,000 for his third career Selinsgrove feature. ... Haus held off Rine late. ... Dylan Yoder advanced six positions. ... An eight-car pileup slowed the race early.

Eriez Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Mike Knight
3. Steve Kania
4. Matt Lux
5. Matt Urban

Hess, who won for the third time in three races and took the lead from Knight for good on lap 21, started ninth as Eriez ran Saturday again following the closure of nearby Stateline Speedway in Busti,, N.Y. ... Breyton Santee won the Crate Late Model feature over Jason Genco.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
July 25, 2020

RUSH Crates:
1. Ben Policz
2. John Mollick
3. Tommy Schirnhofer
4. Christian Schneider
5. Michael Duritsky

Policz was the fourth winner in four 2020 Crate races at PPMS.

Hummingbird Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Doug Eck
2. Paul Kot
3. Jeremy Wonderling
4. Mike Wonderling Jr.
5. Kenny Schaffer

Eck led all 25 laps.

Latrobe Speedway
July 25, 2020

Fastrak Crates:
1. Troy Shields
2. Michael Ott
3. Braeden Dillinger
4. Andrew Koenig
5. Russell Baird Jr.

Shields led all 20 laps.

Path Valley Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Randy Burkholder
2. Derick Quade
3. Bryan Benton
4. Jake Moser
5. Wesley Bonebrake

Burkholder won the Austin Gelwicks Memorial.

Hidden Valley Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ryan Scott
2. Luke Hoffner
3. John Wayne Weaver
4. Billy Eash
5. Dylan Fenton

Scott scored his first career Hidden Valley victory. ... Bob Dorman contended early, but mechanical woes forced him out. ... Dylan Fenton spun to lose the third spot but rallied back to fifth. ... Gary Little won the Semi-Late feature.

Thunder Mountain Speedway
July 24, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Chris Hackett
2. Matt Lux
3. Jeremy Wonderling
4. Will Thomas
5. Dave Blazavich

Lernerville Speedway
July 24, 2020

RUSH Crates:
1. Kyle Lukon
2. John Mollick
3. Joe Martin
4. Logan Zarin
5. Josh Ferry

Lukon outdueled Mollick for his first Lernerville victory.

Clinton County Motor Speedway
July 24, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Matt Cochran
2. Jim Yoder
3. Kevin Probst
4. Joe Lusk
5. Bryan Benton

Cochran took the lead from polesitter Nick Loffredo on the ninth lap.

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 24, 2020

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
(No other results available)

Port Royal Speedway
July 19, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Marvin Winters
2. Chad Myers
3. Dillan Stake
4. Andrew Yoder
5. Shawn Shoemaker

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 19, 2020

Fastrak Crates:
1. Michael Duritsky
(No other results available)

Eriez Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Darrell Bosssard
3. Greg Oakes
4. Steve Kania
5. Matt Urban

With Stateline Speedway dark, Eriez moved to Saturday from Sunday night. ... Hess took the lead on a lap-four restart and went on to win by more than a straightaway margin. ... Darrell Bossard won the Crate feature.

Hidden Valley Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Billy Eash
2. Ryan Scott
3. John Wayne Weaver
4. Luke Hoffner
5. Denny Fenton

Eash scored his third victory of the season. ... Jon Lee won the Semi-Late feature.

BAPS Motor Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Gregg Satterlee
2. Dan Stone
3. Coleby Frye
4. Kyle Lee
5. Andy Haus

In his first visit to the York Haven, Pa., oval., Satterlee led all the way to earn $3,000. ... “I got a good (qualifying) time and was able to get on the front row for the feature. We’ve had a really good car, lately. We went to Thunder Mountain (the previous night) and struggled a little bit all night, so it’s good to get back and get a win.”

Hummingbird Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. David Scott
2. Wyatt Scott
3. Mike Wonderling Jr.
4. Kyle Scott
5. Jeremy Ohl

David Scott led all the way and won by 1.2 seconds over his son.

Latrobe Speedway
July 18, 2020

Fastrak Crates:
1. Dan Angelicchio
2. Bryan Benton
3. Michael Ott
4. Joe Moyer
5. Braeden Dillinger

Outside front-row starter Clate Copeman was leading when contact from Braeden Dillinger sent him for a spin. ... Dillinger was sent to the tail and Angelicchio inherited the lead and led the rest of the way.

Thunder Mountain Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. David Scott
3. Doug Eck
4. Michael Lake
5. Greg Oakes

Blair earned $3,000 on Grady's Decision Night, postponed a week by inclement weather. ... Twenty-eight drivers started the main event with 14 completing all 30 laps. ... Nick Erskine won the Limited Late Model feature.

Lernerville Speedway
July 17, 2020

DIRTcar Supers:
1. Tommy Beck
2. Colton Flinner
3. Tyler Dietz
4. Clate Copeman5. Gary Lyle

Beck earned his first Lernerville Super Late Model victory. ... Jayme Beck led early before retiring, handing the lead to Flinner. ... Tommy Beck inherited the second spot when Ken Schaltenbrand retired on the 22nd lap, then took the lead on the next restart.

Clinton County Motor Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Jim Yoder
3. Kevin Probst
4. Joe Lusk
5. Mike Smith

The winner passed his uncle in the late going for the victory. ... “It’s great when you can race like that against family," winner Andrew Yoder said. "That was fun." ... Late Model racer Luke Hoffner won the four-cylinder feature.

Bedford Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim McBee
2. Ryan Sager
3. Tyler Ritchey
4. Donnie Farlling
5. Greg "Spike" Moore

McBee, 72, won his first Bedford feature since 1982 and first race at any track in 25 years. ... Ryan Sager won the regularly scheduled Limited Late Model feature over Brad McGinnis and Greg Moore.

Eriez Speedway
July 12, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Chub Frank
3. David Scott
4. Bob Dorman
5. Greg Oakes

Hess led all the way in the 20-car main event. ... He's the first repeat winner in five division events. ... Chub Frank won the Crate feature over Darrell Bossard and Breyton Santee.

Bradford Speedway
July 12, 2020

RUSH Crates:
1. Scott Gurdak
2. Andy Michael
3. Ward Schell
4. Jeremy Wonderling
5. Dustin Waters

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 12, 2020

Unsanctioned Supers:
1. L.C. Powers
(No other results available)

Braeden Dillinger won the Crate Late Model feature.

BAPS Motor Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Daulton Bigler
2. Chase Billet
3. Ben Whitaker
3. Troy Miller
5. Wayne Pfeil

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
July 11, 2020

RUSH Crates:
1. Keith Barbara
2. Ben Policz
3. John Mollick
4. Daryl Charlier
5. Nico Dibecco

Barbara, who started seventh and took the lead on the third lap, won by 1.2 seconds. ... The track was back after a one-week shutdown because of Covid-19 restrictions.

Selinsgrove Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jared Fulkroad
2. Todd Snook
3. J.R. Toner
4. Zach Kauffman
5. Shawn Miller

Port Royal Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Greg "Spike" Moore
3. Devin Hart
4. Donnie Farlling
5. Curt Dunn

Yoder won on the undercard of Gregg Satterlee's $3,000 Super Late Model victory.

Eriez Speedway
July 5, 2020

RUSH Crates:
1. Chub Frank
2. Jeremy Wonderling
3. Max Blair
4. Steve Dixon
5. Breyton Santee

Frank won the Crate feature just before he captured the ULMS-sanctioned Mike Farr Memorial at Eriez.

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 5, 2020

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
(No other results available)

Dillinger's victory came on the undercard of Dan Angelicchio's Ultimate Northeast victory.

BAPS Motor Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Troy Miller
2. Sean Merkel
3. Devin Frey
4. Eric Hohol
5. Derrick Mease

Port Royal Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Rick Eckert
2. Colton Flinner
3. Andy Haus
4. Jason Covert
5. Dylan Yoder

Eckert earned $2,500 after slipping past Flinner. ...“Colton does a really good job up there on the cushion and he drives it hard,” Eckert said. “I didn’t think I could pass him without him making a mistake, so I just tried to stay as close as I could and hope for an opportunity.”

Latrobe Speedway
July 4, 2020

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
2. Andrew Koenig
3. Troy Shields
4. Zack Kane
5. Vince Masi

Dillinger won his third straight. ... Koenig posted his best career finish.

Hidden Valley Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Joe Petyak
2. Denny Fenton
3. Luke Hoffner
4. David Scott
5. Ryan Scott

Leading all the way, Petyak, of Gallitzin, Pa., won his first Hidden Valley feature. ... The event drew 21 cars.

Bedford Speedway
July 3, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Alex Ferree
2. Rick Eckert
3. Dylan Yoder
4. Chad Julius
5. Kyle Lee

Ferree earned $3,000, rising to the top after Gregg Satterlee, Kyle Lee and Jeff Rine were among frontrunners with flat tires. ... Randy Burkholder had a rollover accident in heats, but no injuries were reported.

Clinton County Motor Speedway
July 3, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Matt Cochran
3. Nick Erskine
4. Dan Zechman
5. Joe Lusk

Cody Lucas had a rollover accident in turn one in heat action, but he climbed out OK.

South Carolina

Laurens County Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Frank Coates
2. Justin Simms
3. Austin Watkins
4. Jimmy Taylor
5. Mike Kernels

Rod Tucker won the 602 Crate feature.

Cherokee Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Brent Dixon
2. David Yandle
3. Johnny Pursley
4. Jeff Smith
5. Joey Moriarty

Dixon earned $3,000 in the rare unsanctioned Super Late Model event at Cherokee. ... Travis Steele won the Crate feature over Rick Kuiken.

Lancaster Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kevin Godwin
(No other results available)

Lancaster Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mike Huey
2. Timbo Mangum
3. Chris Fite
4. Kevin Godwin
5. Mac Huey

Mike Huey won by two-tenths of a second, denying Mangum a $500 bonus posted by Montgomery Towing and Scrapyard. ... Mangum had won his previous three visits to the track.

Sumter Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. David Linville
2. Gene Kinard
3. Banks Johnson

Cherokee Speedway
July 17, 2020

Crate Racin’ USA:
1. John Ruggiero
2. Dillon Brown
3. Bryan Mullis
4. Rich Kuiken
5. Owen Osteen

Lake View Motor Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Willie Milliken
2. Shaun Harrell
3. Christian Thomas
4. Ethan Wilson
5. Dean Bowen

Sumter Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Mintz
2. Tony Terry
3. Eugene Kinard
4. Kale Green
5. David Pack Jr.

Cherokee Speedway
July 4, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Bryan Mullis
2. Owen Osteen
3. Carson Ferguson
4. Dillon Brown
5. Gray Parton

Mullis won on the undercard of Chris Ferguson's Ultimate Southeast victory.

Laurens County Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Frank Coates
2. Austin Watkins
3. Steven Bowie

Colt Smith won the 602 Crate feature.

Lancaster Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mike Huey
2. Kevin Godwin
3. Jason Burroughs
4. David Yandle
5. Chris Fite

South Dakota

Miller Central Speedway
August 1, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Cole Searing
2. Chad Becker
3. Tyler McDonald
4. Josh Skorczewski
5. David McDonald

Searing notched his first Late Model victory.

Brown County Speedway
July 31, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Curt Gelling
3. David Carlson
4. Josh Skorczewski
5. Tyler McDonald

Miller Central Speedway
July 25, 2020

WISSOTA Late Models:
1. David McDonald
2. Tyler McDonald
3. Cole Searing
4. Josh Skorczewski
5. David Carlson

David McDonald outran his son Tyler.

Black Hills Speedway
July 24, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Eric Mass
2. Lyndon Bolt
3. Nick Grehl
4. Lynn Amick
5. Tyler Reagle

Mass started fourth and won the nine-car feature.

Wagner Speedway
July 24, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Doug Tomka
2. Jared Hoerle
3. Gale Vogt
4. Mike Babcock
5. Jared Jelsma

Casino Speedway
July 19, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Tyler McDonald
2. Morgan Ward
3. D.J. Tesch
4. Curt Kranz
5. David McDonald

McDonald won his first Late Model feature; his father David finished fifth. ... Brady Mellendorf took the Limited Late Model feature.

Miller Central Speedway
July 18, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Josh Skorczewski
2. Cole Searing
3. Chad Becker
4. David Carlson
5. David McDonald

Wagner Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Doug Tomka
2. Lane Brenden
3. Gale Vogt
4. Mike Babcock
5. Brad Vogt

Jared Hoerle was leading when he slid over the turn-two banking into crashed into a large pile of tires he wasn't hurt and returned to the race. ... "I didn't even see him go over," winner Doug Tomka said. "I just saw him bouncing up top and I didn't see him go over. I might have caught him, but I don't think I could have passed him." ... Lane Brenden was second in his Wagner debut.

Casino Speedway
July 12, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Trevor Anderson
3. Curt Kranz
4. D.J. Tesch
5. David Carlson

Becker won from seventh one night after his $10,000 Dacotah Rumble victory at Brown County.

Miller Central Speedway
July 4, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Curt Gelling
3. Josh Skorczewski
4. David Carlson
5. Cole Searing

Brown County Speedway
July 3, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Josh Skorczewski
2. Kent Arment
3. David Carlson
4. Cole Searing
5. Jordan Tollakson

Tennessee

Mountain View Raceway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Ethan Hunter
2. Sylvan Schuette
3. Andy Miller
4. Ruben Mayfield
5. Barry Goodman

Unsanctioned Crates (602):
1. Jed Emert
2. Justin Cameron
3. Josh Walker
4. Matt Henderson
5. Aaron Watson

I-75 Raceway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kyle Courtney
2. Jerry Green
3. Bobby Giffin
4. Jim Clark
5. Travis McDowell

Wartburg Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Mike Weeks
2. Eddie King Jr.
3. Darrick York
4. Perry Delaney
5. Dan Tipton

Weeks led the final four laps as Tim Damron retired after leading most of the way.

Clarksville Speedway
August 1, 2020

DIRTcar Supers:
1. David Seibers
2. Richard Frost
3. Michael Seibers
4. Wendell Bratton
5. Charles Zimmerman

Richie Ary won the 602 Crate feature.

411 Motor Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Jesse Lowe
2. Josh Henry
3. Terry Poore
4. Layne Clifton
5. Ross White

Zach Sise took the checkers first but was disqualified for a postrace incident in the pits with another competitor. ... “Sometimes it pays to just be patient and stay out of trouble,” Lowe said after his 10th vicotry of 2020. ... Jeremy Broome won the 602 Crate feature.

Tazewell Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Trammell
2. Brian Smith
3. Steve Smith
4. Aaron Guinn
5. John Llewellyn

Duck River Raceway Park
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Matt Odeneal
2. Jadon Frame
3. Randy Gifford
4. Jimmy Nowlin
5. Jordan Judge

Oakley Johns (604) and Freddie Smith (602) won Crate features.

Mountain View Raceway
July 25, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Jesse Lowe
2. William Blankenship
3. Barry Goodman
4. Zach Shannon
5. Josh Collins

Lowe also won the 602 Crate feature, dominating both main events.

Clarksville Speedway
July 25, 2020

DIRTcar Crates:
1. Hunter Blackwell
(No other results available)

Blackwell won on the undercard of Brian Shirley's DIRTcar Summer Nationals victory.

Tennessee National Raceway
July 25, 2020

Crate Racin’ USA:
1. Oakley Johns
2. Eric Hickerson
3. Scott Spurgeon
4. Cody Martin
5. Mark Fields

411 Motor Speedway
July 24, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Jesse Lowe
2. Rusty Ballenger
3. Jason Cardwell
4. Brandon Miller
5. Josh Henry

Lowe's won on the undercard of Chris Madden's Schaeffer's Southern Nationals victory.

Volunteer Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Jensen Ford
2. Cameron Weaver
3. Rusty Ballenger
4. Adam Ahl
5. Tim Maupin

Ford kept Weaver in check all the way for a $1,000 victory. ... Clyde Stanton won the 602 Crate feature.

Tazewell Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Trammell
2. Greg Estes
3. Austin Neely
4. Brian Shockley
5. Aaron Guinn

Clarksville Speedway
July 18, 2020

DIRTcar Supers:
1. David Seibers
2. Michael Seibers
3. Larry Barber Jr.

Larry Delong won the Crate feature. ... Clarksville hosts a DIRTcar Summer Nationals doubleheader July 25-26.

Mountain View Raceway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jesse Lowe
2. Kyle Courtney
3. Jason Manley
4. Brad Berry
5. Sylvan Schuette

Lowe earned $2,300 for his fifth victory of the season.

Wartburg Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Dan Tipton
2. Jaylon Shannon
3. Mike Weeks
4. Perry Delaney
5. Shannon Elrod

Thunderhill Raceway Park
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Daniel Miller
2. Jordan Judge
3. Eric Hickerson
4. Greg Love
5. Donald Johns

Crate Racin’ USA:
1. Oakley Johns
2. Brad Skinner
3. Brock Hall
4. Eric Hickerson
5. Josh Amacher

Crossville Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andy Picklesimer
2. Andy Miller
3. Ruben Mayfield
4. Perry Delaney
5. Jeff Walker

Jesse Lowe won the 604 Crate feature. ... Booger Brooks won the night's Red Clay Series feature for 602 Crate Late Models.

Wartburg Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Eddie King Jr.
2. Jake Teague
3. Jason Cardwell
4. Anthony White
5. Dan Tipton

Leading all 25 laps, King won the double-points feature.

Mountain View Raceway
July 11, 2020

Crate Racin’ USA:
1. William Blankenship
2. Josh Collins
3. Michael Evans
4. Tyler Price
5. Jimmy Elliott

Clarksville Speedway
July 11, 2020

DIRTcar Supers:
1. Richard Frost
2. Don Young
3. Gwynn Newby

411 Motor Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Gary Lee
2. Adam Mitchell
3. Micheal Woods
4. David Miley
5. Jacob Hamby

Thunderhill Raceway Park
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Randy Gifford
2. Greg Love
3. Jason Partin
4. Justin Weaver
5. Clint Armstrong

Smoky Mountain Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Kyle Courtney
2. Cory Hedgecock
3. Austin Neely
4. Chase King
5. Bobby Giffin

Courtney won the 20-lapper on the undercard of Chris Madden's Schaeffer's Southern Nationals victory.

Crossville Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Cody Overton
2. Perry Delaney
3. Jason Manley
4. Andy Miller
5. Jason Trammell

Randy Weaver won the Crate feature over William Blankenship.

I-75 Raceway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Manley
2. Kyle Courtney
3. Ronnie Johnson
4. Jason Cardwell
5. Mitchell Childress

Crossville Speedway
July 3, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Randy Weaver
2. Brett Wyatt
3. Riley Hickman
4. Jake Teague
5. Rusty Ballenger

Weaver won the J. Paul Smith Memorial honoring the track founder, earning $3,000. ... Andy Picklesimer won the Limited Late Model feature over Robby Mason.

Duck River Raceway Park
July 3, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Scott Cook
2. David Brannon
3. Jason Milam
4. Dean Carpenter
5. Tommy Taylor

Cook earned $2,000 in the Independence Shootout. ... Christian Hanger was disqualified. ... Matt Odeneal won the Limited Late Model feature. ... Chase Walls won the Crate Late Model feature over Logan Brown.

Clarksville Speedway
July 2, 2020

DIRTcar Supers:
1. Richard Frost
2. Oakley Johns
3. Larry Barber Jr.
4. Caleb Ashby
5. Gavin Schmidt

Caleb Ashby went for a wild ride in turn four, flipping multiple times in prelims. He climbed out unhurt and drove his Crate Late Model in the feature.

Texas

Big O Speedway
August 1, 2020

DIRTcar Supers:
1. Sloppy Hogg
2. Mike Fenton
3. Trey Langley
4. Jim Moon
5. Gary Lowe

I-37 Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brzozowski
2. Marcus Mikulencak
3. Jamie Campbell
4. Landon Sowder
5. Trey Votion

“If someone stuck their nose in there I could have gone a little harder, " Brzozowski said. "The track was kind of technical tonight. There were some spots that were slick, spots where there was traction, rough in spots, smooth in others. I just kind of biding my time and trying not to over drive the car.” ... Frank Okruhlik broke running second.

Big O Speedway
July 25, 2020

DIRTcar Supers:
1. Mike Fenton
2. Jim Moon
3. Dylan Glass
4. Mangker Sigrah
5. Ortanik Mikel

Big O Speedway
July 18, 2020

DIRTcar Supers:
1. Dylan Glass
2. Mike Fenton
3. Jim Moon
4. Sloppy Hogg
5. Trey Langley

I-37 Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Marcus Mikulencak
2. Trey Votion
3. Frank Okruhlik
4. Jason Kelly
5. Landon Sowder

Big O Speedway
July 11, 2020

DIRTcar Supers:
1. Mike Fenton
2. Nate Jantz
3. Sloppy Hogg
4. Kara Langley
5. Mangker Sigrah

South Texas Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeff Markert
2. Howie Marcx
3. Landon Farquer
4. Bobby Jack
5. Pete Arce

South Texas Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Landon Farquer
2. Jeff Markert
3. Matt Fox
4. Adrian Awalt
54. Pete Arce

Virginia

Ararat Thunder Raceway
July 31, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Andrew Durham
2. Brandon Hall
3. Dylan Watson
4. Joel Bray
5. Randy Pfaff

Winchester Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Logan Roberson
(No other results available)

Roberson earned $3,000 in the Lee Stultz Memorial. ... Levi Crowl won the Crate feature. | Video

Winchester Speedway
July 25, 2020

RUSH Crates:
1. Levi Crowl
2. Al Shawver Jr.
3. Scott Sweeney Jr.
4. Samuel Bryant
5. Steve Lowery

Crowl won on the undercard of Logan Roberson's $3,000 Super Late Model victory in the Lee Stultz Memorial for his first Winchester feature victory. ... "It's true when they say you don't know what to say after a win is true," said Crowl, who started on the pole. "I'm speechless right now." ... Bryant improved 14 positions.

Ararat Thunder Raceway
July 24, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Justin Williams
2. Steve Blackburn
3. Teddy Musgrave
4. Ronnie Sessney
5. Jessi Quick

Chris Joyce won the 602 Crate feature.

Winchester Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Samuel Bryant
2. Keith Koontz
3. Derick Quade
4. Wesley Bonebrake
5. Jakob Piper

Bryant is a first-time Winchester winner in the division. ... Kyle Hardy won the Crate feature in Chuck Bowie's Late Model.

Natural Bridge Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Derrick Rankin
2. Larry Ramsey
3. Billy Beachler
4. Roger Robertson Jr.
5. Justin Fulton

Shawn Wetzel won the Crate feature over Tyler Hoy.

Ararat Thunder Raceway
July 17, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Justin Hudspeth
2. Steve Blackburn
3. Dale Moore
4. Dylan Watson
5. Robert Owens

Randy Pfaff won the 602 Crate feature.

Winchester Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Andy Anderson
2. Tyler Emory
3. Wesley Bonebrake
4. Scott Palmer
5. Derick Quade

"With the way the track was here tonight I knew I had to get to the front first." Anderson said after leading all 35 laps. "I just want to thank Bruce Kane and everybody on this team for a great car tonight."

Winchester Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Scott Palmer
(No other results available)

Palmer was emotional after his victory because of close relationship with engine builder Curt Hershey, who died June 23.

Ararat Thunder Raceway
July 3, 2020

Unsanctioned Crates (602):
1. Dylan Watson
(No other results available)

Natural Bridge Speedway
July 3, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Williams
2. Derrick Rankin
3. Billy Beachler

Wisconsin

Plymouth Dirt Track
August 1, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Turk Leitizia
2. Justin Schmidt
3. Brad Mueller
4. Tim Buhler
5. Glen Blanke

Cedar Lake Speedway
August 1, 2020

USRA Limiteds:
1. Josh Wahlstrom
2. Shaun Mann
3. Miranda Carlson
4. Gavin Tarras
5. Lucas Peterson

Shawano Speedway
August 1, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ron Berna
2. Nick Anvelink
3. Joel Bennett
4. Tom Naeyaert
5. Brett Swedberg

Lafayette County Speedway
July 31, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jamie Pfeiffer
2. Jason Robbins
3. D.J. Sweet
4. Steve Schueller
5. Jeff Parks

Eagle River Speedway
July 28, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Marcus Dunbar
2. Jason Zdroik
3. Dustin White
4. Darren Dunbar
5. Dan Zelten

Dunbar edged Zdroik at the checkers.

Plymouth Dirt Track
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Brad Mueller
2. Mitch McGrath
3. Mark Rose
4. Turk Letizia
5. Justin Ritchie

Brad Mueller grabbed the lead from polesitter Tony Peterson on the eighth lap and held off a hard-charging, rim-riding Mitch McGrath to win in his new MB Customs entry.

Shawano Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Nick Anvelink
2. Mike Mullen
3. Troy Springborn
4. Brett Swedberg
5. John Kaanta

Anvelink earned $1,500 in completing a Mid-Summer Classic sweep.

Mississippi Thunder Speedway
July 24, 2020

USRA Limiteds:
1. Alex Williamson
2. Lance Hofer
3. Shaun Mann
4. Triton Krause
5. Kory Ressie

Shawano Speedway
July 24, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Nick Anvelink
2. Tom Naeyaert
3. Joe Reuter
4. Justin Ritchie
5. Mike Mullen

Anvelink won the first round of the Mid-Summer Classic.

Lafayette County Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jamie Pfeiffer
2. Jason Robbins
3. Mike Kline
4. D.J. Sweet
5. Steve Schueller

Lafayette County Speedway
July 17, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Robbins
2. Jamie Pfeiffer
3. John Squires
4. Mike Kline
5. D.J. Sweet

Mississippi Thunder Speedway
July 17, 2020

USRA Limiteds:
1. Lance Hofer
2. Shaun Mann
3. Alex Williamson
4. Matt LaDuke
5. Barry Johnson

Shawano Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Ron Berna
2. Tom Naeyaert
3. Troy Springborn
4. Mike Mullen
5. Chris Engels

Cedar Lake Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. A.J. Diemel
2. Darrell Nelson
3. Steve Laursen
4. Kevin Adams
5. James Giossi

Johnny Emerson won the USRA Limited feature.

Gondik Law Speedway
July 10, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Mike Prochnow
2. Darrell Nelson
3. Derek Vesel
4. Steve Laursen
5. Pat Doar

Prochnow won on Red Cedar Speedway Night as the Superior, Wis., track supported the sister oval that's been unable to open in 2020.

Lafayette County Speedway
July 10, 2020

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Robbins
2. Steve Schueller
3. Jamie Pfeiffer
4. Jeff Parks
5. David Webster

Mississippi Thunder Speedway
July 10, 2020

USRA Limiteds:
1. Joe Provinzino
2. Justin Sass
3. Alex Williamson
4. Matt LaDuke
5. Triton Krause

Provinzino cashed a $300 bounty on Lance Hofer.

Eagle River Speedway
July 7, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Marcus Dunbar
2. Dustin White
3. Jason Zdroik
4. Darren Dunbar
5. Russ Krueger

Shawano Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Mike Mullen
2. Justin Ritchie
3. Troy Springborn
4. Tom Naeyaert
5. Joe Reuter

West Virginia

Ohio Valley Speedway
July 31, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Freddie Carpenter
2. Tyler Evans
3. Tyler Carpenter
4. Colten Burdette
5. Logan Roberson

Carpenter earned $3,000. ... Corey DeLancey won the night's Steel Block Late Model Series event.

I-77 Speedway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Kenneth Howell
2. Freddie Carpenter
3. Zach Hill
4. Rod Evans
5. Tyler Evans

Delbert Crum Jr. won the Limited Late Model feature.

Elkins Raceway
July 25, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Tim Senic
2. Bob Gordon
3. Shane Hitt
4. Billy Holbert
5. Cody Rogers

Derrick Shaw won the Fastrak Crate feature over Logan Hitt.

Tyler County Speedway
July 25, 2020

DIRTcar Supers:
1. Shawn Jett
2. Chuck Kimble
3. Travis Brown
4. Chad A. Smith
5. Derek Stefanik

Winning comfortably, Jett became the division's first repeat winner in nine events. ... He dueled the first few laps with Kyle Thomas before mechanical woes forced Thomas out. ... Trey Watson won the Crate feature.

Tyler County Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Derek Doll
2. Colten Burdette
3. Ryan Montgomery
4. Kyle Thomas
5. Cody Rogers

Doll earned $3,000 for his second career Topless 50 victory. ... Henry Hornsby III led laps 1-39 until contact with a lapped car flattened his right-rear tire. ... Montgomery inherited the lead but jumped the cushion with two laps remaining, with Doll taking advantage. ... Kyle Lukon led ever lap of the Crate feature for $1,500. | Slideshow

I-77 Speedway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Tyler Evans
2. Zach Hill
3. Kelby Abels
4. Robbie Bostic
5. David Gibson

Chris Carpenter won the Limited Late Model feature over Eric Monk.

Elkins Raceway
July 18, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Billy Holbert
2. Michael Lake
3. Tim Senic
4. Chad Tasker
5. Ronnie Tincher

Lake announced after the race taht he's decided to step away from racing because "it's just not fun anymore." ... Holbert won the seven-car feature by a 2.785-second margin. ... Corey Almond won the Crate feature over Derrick Shaw.

Ohio Valley Speedway
July 17, 2020

DIRTcar Supers:
1. Freddie Carpenter
2. K.C. Burdette
3. Tyler Evans
4. Colten Burdette
5. Henry Hornsby III

K.C. Burdette drove his father Jeff's CT 525-engine powered entry.

Elkins Raceway
July 11, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Shane Hitt
2. Michael Lake
3. Logan Hitt
4. Garrett Paugh
5. Joe Petyak

Craig Daft won his first career Crate Late Model feature.

I-77 Speedway
July 11, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Chris Garnes
2. Zach Hill
3. Tyler Evans
4. David Gibson
5. Brandon Francis

Zach Milbee won the Limited Late Model feature over Delbert Crum.

Tyler County Speedway
July 11, 2020

DIRTcar Supers:
1. Kyle Thomas
2. Derek Doll
3. Shawn Jett
4. Derek Stefanick
5. Sonny Conley

Thomas overtook Doll on the 16th of 25 laps. ... He's the seventh Super Late Model winner in as many 2020 races. ... A.J. Spagnuolo won the Crate feature.

Beckley Motorsports Park
July 11, 2020

Unsanctioned Crates:
1. Henry Hornsby III
2. Eddie Hambrick
3. T.J. Salango
4. Teddy Stover
5. Jim Rader

I-77 Speedway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Corey DeLancey
2. Kenneth Howell
3. Tony Roush
4. Ed Shuman
5. David Gibson

Zach Milbee won the Limited Late Model feature.

Tyler County Speedway
July 4, 2020

DIRTcar Supers:
1. Travis Brown
2. Steve Weigle
3. Derek Doll
4. Kyle Thomas
5. Shawn Jett

After didn't time-trial, but he rallied to a heat race victory and led every lap of the feature. ... Garrett Paugh won the Crate Late Model feature over Brandon Weigle and Hayden Jacobs.

Elkins Raceway
July 4, 2020

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Tim Senic
3. Billy Holbert
4. Shane Hitt
5. D.Jay Miller

Derek Shaw won the Crate feature.

Ohio Valley Speedway
July 3, 2020

DIRTcar Supers:
1. Colten Burdette
(No other results available)

Wyoming

Gillette Thunder Speedway
August 1, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Steven Gerber
2. Teresa Schuler
3. Jim Hawkins
4. Tim Gerber
5. Eddie Kirchoff

Gillette Thunder Speedway
July 25, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Lyndon Bolt
2. Eddie Kirchoff
3. Virgil Randall
4. Cody Cantonwine
5. Steven Gerber

Gillette Thunder Speedway
July 11, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Ed Kirchoff
2. Steven Gerber

Ontario

Brighton Speedway
July 25, 2020

RUSH Crates:
1. Phil Potts
2. Brandon Mowat
3. Austin King
4. Charlie Sandercock
5. Andrew Hennessy

Humberstone Speedway
July 12, 2020

RUSH Crates:
1. Charlie Sandercock
2. Andrew Hennessy
3. John Pinsonneault
4. Austin King
5. Jim Dale Jr.

Saskatchewan

Estevan Motor Speedway
August 1, 2020

WISSOTA Late Models:
1. Shane Edginton
2. Aaron Turnbull
3. Mike Balcaen
4. Jim Harris
5. David Smith

Edginton won the opening night of the Western Canadian Late Model Nationals, an event drawing several Late Model drivers who've been prevented from competing across the border because of coronavirus restrictions.

Search for results

advertisement
Sponsor 774
 
Sponsor 615
 
Sponsor 728