Login |
forgot?
LIVE VIDEO:  | Order | FAQ | Archives
Sponsor 923
Sponsor 717

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

  • Join us on Twitter Join us on Facebook
Sponsor 525

Weekly Late Model Results

Alabama

North Alabama Speedway
June 30, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Christian Hanger
2. Seth McCormack
3. Jadon Frame
4. Matthew Brocato
5. Greg Wilhite

Bryson Mitchell won the 602 Crate feature. ... The track ran Sunday afternoon to make up a Saturday rainout.

Fort Payne Motor Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Sam Seawright
2. Bill Mahan
3. Rod Carroll

Kasey Hall won the Crate Late Model feature.

Deep South Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Joey Pilgrim
(No other results available)

Hollis Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Kyle Clifton
(No other results available)

Tri-County Speedway
June 22, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Bo Slay
2. D.G. Hawkins
3. Isaiah Day
4. Josh Huss
5. Joe Richbourg

Colton Leyendecker won the 602 Crate feature over J.C. Wilson.

North Alabama Speedway
June 22, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Matt Cooper
2. Chase Washington
3. Bryant Marsh
4. Chase Walls
5. Greg Wilhite

Bryson Mitchell won the 602 Crate feature.

Fort Payne Motor Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Travis Kress
2. Kasey Hall
3. Bill Mahan

Ty Roberts won the Crate Late Model feature.

Moulton Speedway
June 21, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Cruz Skinner
2. Jadon Frame
3. Greg Wilhite
4. Mike Combs
5. Travis Smith

Bryan Murray won the 602 Crate feature.

North Alabama Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Josh Putnam
2. Daniel Miller
3. Billy Flannagan
4. Shay Miller
5. Bill Mahan

Steve Russell (604) and Bryson Mitchell (602) won Crate features.

Talladega Short Track
June 15, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Sam Seawright
2. T.J. Alford
3. Dallas Cooper
4. Douglas Stewart
5. Danny Peoples

Bubba Lackey won the Limited Late Model feature after apparent winner Austin Polston refused to tear down his engine in inspection. ... David Kay (604) and Ryan King (602) won Crate features.

Fort Payne Motor Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Robert Gant
2. D.J. Hayes
3. Kasey Turman

Kenney Hall (604) and Kasey Hall (602) won Crate features.

ECM Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brown
2. Travis Kress
3. Lance Stewart
4. Thomas Langley
5. Hayden Franklin

Cole Brown won the 602 Crate feature.

Hollis Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Corey Elliott
(No other results available)

Moulton Speedway
June 14, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Braden Mitchell
2. Cole Smartt
3. Mike Combs
4. Matthew Brocato
5. Zach Graham

North Alabama Speedway
June 1, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Braden Mitchell
2. Jadon Frame
3. Seth McCormack
4. Jason Markewitz
5. Matthew Brocato

Donovan Henry won the 602 Crate feature.

Talladega Short Track
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. T.J. Alford
2. Sam Seawright
3. Dallas Cooper
4. Tim Roszell
5. Terry Smith

Joe Noojin won the Limited Late Model feature. ... Heath Carr (604) and Justin Angle (602) won Crate features.

Fort Payne Motor Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Tom Maddox
(No other results available)

Josh Walker won the Crate Late Model feature.

ECM Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Lance Stewart
2. Clint Armstrong
3. Brandon Brown

Unsanctioned Crates (602):
1. Cole Brown
2. Ryan King
3. Colton Leyendecker
4. Sherman Everette
5. John Miller

Hollis Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Chad Wallace
(No other results available)

Arkansas

Crowley's Ridge Raceway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Scott Tracer
2. John Hill
3. Chris Jones
4. Kyle Downs
5. Matthew Tribble

Old No. 1 Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Steven Crocker
2. Henry Gustavus
3. Nathan Brown

Old No. 1 Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Henry Gustavus
(No other results available)

Crowley's Ridge Raceway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Nichols
2. Mike Carr
3. Matthew Tribble
4. Scott Tracer
5. Charles Freeman

Old No. 1 Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Henry Gustavus
2. Gary Needham
3. Ronnie Holt
4. Steven Crocker
5. Jeremy Hill

Four cars finished the seven-car event.

Riverside Int'l Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Shane Stephens
2. Josh Ray
3. Troy Dow
4. Ronnie Brown
5. Brandon Poppenhiemer

Crowley's Ridge Raceway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Steven Crocker
2. Ed Hill
3. Scott Tracer
4. Mike Carr
5. Jeremy Creasey

Riverside Int'l Speedway
June 14, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Nathan Brown
2. Justin Glover
3. Troy Dow
4. Henry Gustavus
5. Josh Ray

Riverside Int'l Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Brandon Poppenheimer
2. Bubba Wilburn
3. Howard Kimbrough
4. Ronnie Brown
5. J.C. Waller

Crowley's Ridge Raceway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Nichols
2. Ed Hill
3. Scott Tracer
4. Larry Newman
5. Mark Jordan

Old No. 1 Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Kyle Beard
(No other results available)

Beard earned $1,500 for the Ray Tribble Memorial.

California

Placerville Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Matt Davis
2. Jay Norton
3. Tyler Lightfoot
4. Ray Trimble
5. Dan Brown Jr.

Davis won by more than three seconds.

Antioch Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Kimo Oreta
2. Jim Freethy
3. Chad Hammer
4. Mike Birch
5. John Evans

Antioch Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Freethy
2. Mike Gustafson
3. Kimo Oreta
4. Mike Walko
5. Chad Hammer

Freethy led all the way.

Placerville Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Ray Trimble
2. Dan Brown Jr.
3. Don Keenan
4. Tyler Lightfoot
5. Jay Norton

Delaware

Georgetown Speedway
June 28, 2019

RUSH Crates:
1. Matt Hill
2. Amanda Whaley
3. Joey Warren
4. Nick Davis
5. Ross Robinson

The hometowner Hill won on the undercard of Jamie Lathroum's $3,500 Super Late Model victory. ... Ross Robinson rallied from the tail of the 18-car field to finish fifth.

Delaware International Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Donald Lingo Jr.
2. Dylan Evans
3. Mark Pettyjohn
4. Kevin Scott Jr.
5. Herb Tunis

Delaware International Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Donald Lingo Jr.
2. Amanda Whaley
3. Kevin Scott Jr.
4. Roy Deese Jr.
5. Herb Tunis

Unsanctioned Crates:
1. Sparky White
2. Tyler Reed
3. Matt Hill
4. Derek Magee
5. Geoff Carey

Delaware International Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Mark Pettyjohn
2. Danny Snyder
3. Donald Lingo Jr.
4. Herb Tunis
5. Roy Deese Jr.

Matt Hill won the Crate feature.

Delaware International Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Mark Pettyjohn
2. Roy Deese Jr.
3. Austin Hubbard
4. Kevin Scott Jr.
5. Dylan Evans

Pettyjohn led every lap. ... Jason Dean won the Crate feature.

Florida

Southern Raceway
June 29, 2019

Durrence Layne Crates (602):
1. Taylor Jarvis
2. Colton Leyendecker
3. Dewayne Morris
4. Dale Lucas
5. Jason Messick

All-Tech Raceway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. David Whitener
2. Trey Pearson
3. Tyler Crowder
4. Clay Harris
5. Jamie Carter

David Whitener earned $4,000. ... His brother Mark Whitener led early before retiring. ... Bo Allen's race was over after his car caught fire in turn four; he suffered blisters but was otherwise OK, according to the team.

Volusia Speedway Park
June 22, 2019

Unsanctioned Crates (602):
1. Brenden Smith
2. Robert Gast
3. Donnie Birdwell

Southern Raceway
June 15, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Jonathan Joiner
2. D.G. Hawkins
3. Bo Slay
4. Joseph Joiner
5. Tim Anderson

North Florida Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Nevin Gainey
2. Richard Ferry
3. Hunter Sweet
4. Chuck Cumby
5. Cameron Saunders

Volusia Speedway Park
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jared Allison
2. Joe Kump
3. Trever Taylor
4. Bubba Christian
5. Adam Bennett

Trey Mills, 11 years old, won his first 602 Crate Late Model feature.

Southern Raceway
June 1, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Bo Slay
2. Jonathan Joiner
3. Taylor Jarvis
4. Steven Jernigan
5. D.G. Hawkins

East Bay Raceway Park
June 1, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Travis Varnadore
2. Keith Nosbisch
3. Steve Mathis Jr.
4. Jimmy Waldrop
5. Clay Harris

Varnadore won the Prevatt Family Memorial.

Georgia

Rome Speedway
June 30, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Austin Horton
2. Jake Knowles
3. Tyler Millwood
4. Derek Ellis
5. Donald McIntosh

Horton earned $3,000 in the Indpendence Day Celebration. ... Ahnna Parkhurst was disqualified after crossing the line first in the Limited Late Model feature. ... Cruz Skinner took the Crates.

Dixie Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Michael Page
2. Austin Horton
3. Austin Smith
4. T.J. Reaid
5. Casey Roberts

Page led all 40 laps of the Independence Day Celebration to earn $3,000. ... Dalton Polston won the Limited Late Model feature. ... Luther Jenkins won the Crate feature.

Boyd's Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Andy Miller
2. Justin Owens
3. Jordan Rodabaugh
4. Tod Hernandez
5. Booger Brooks

Bryan Pritchard won the Crate feature.

Waycross Motor Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Kyle Van Sickle
2. Scott Johnson
3. Mark Whitener
4. Rhett Carter
5. Ryan Carter

Van Sickle earned $2,500.

Senoia Raceway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Clint Smith
2. Russ Ogletree
3. Chaz Haskins
4. Glenn Morris
5. Jacques Daniel

Bubba Pollard won the Crate feature.

Toccoa Raceway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Drew Benfield
2. Danny Ledford
3. Wesley English
4. Chris Woods
5. David Conley

Benfield also won a secondo Limited Late Model feature. ... David McCoy (604) and Crandall Turner (602) won Crate features.

Hartwell Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Mason Tucker
2. Drew Cole
3. Jimmy Ivester
4. Scotty Chattham
5. Grant Jordan

Cody Pritchett won the Crate Late Model feature.

Lavonia Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Bubba Russell
(No other results available)

Cody Overton won the 602 Crate feature.

West Georgia Speedway
June 28, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Phillip Deal
2. Drew Deaver
3. Clyde Alexander
4. David Kay
5. Michael Kensley

Lavonia Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Larry Timms
2. Taylor Puckett
3. Kenny Collins
4. Drew Cole
5. Jay Motes

Timms earned an extra $500 for a bounty on Collins.

Dixie Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Cass Fowler
2. Randall Powell
3. Tate McCollum
4. Travis Price
5. John Williams

T.J. Brittain won the Crate Late Model feature.

Toccoa Raceway
June 22, 2019

Fastrak Crates:
1. Frankie Beard
2. Drew Collins
3. Sylvan Schuette
4. David McCoy
5. Derrick Harvey

Hartwell Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Haley
2. Jimmy Johnson
3. Grant Jordan
4. Scotty Chatham
5. Chris Segars

Adam Smith won the four-car Crate feature.

West Georgia Speedway
June 21, 2019

Unsanctioned Crates (602):
1. Cody Overton
2. Dana Eiland
3. Jordan Benefield
4. Shane Payton
5. Ryan Knight

Cochran Motor Speedway
June 15, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Parker Martin
2. Jimmy Thomas
3. Pearson Lee Williams
4. Travis Pennington
5. Ches Chester

Martin earned $3,000.

Senoia Raceway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Clint Smith
2. Dalton Cook
3. Russ Ogletree
4. Jake Traylor
5. Terrance Nowell

Smith's victory was his 60th at the track since it reopened as a dirt oval in 2010. ... Dylan Knowles (604) and Jason Williams (602) won Crate Late Model feature.

Lavonia Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Kenny Collins
(No other results available)

Toccoa Raceway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. David McCoy
2. Clayton Turner
3. Danny Ledford
4. Drew Benfield
5. Brandon Loudermilk

Drew Collins won the Crate feature over Peyton Freeman.

Dixie Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Michael Page
2. T.J. Reaid
3. Derek Ellis
4. Johnny Chastain
5. Zach Leonhardi

Page earned $3,000 in the Bill Ingram Memorial. ... Oliver Gentry won the Limited Late Model feature. ... Logan Palmer (604) and Jonathan Martin (602) won Crate features. | Slideshow

Golden Isles Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Whitener
2. Rhett Carter
3. Kelly Walker
4. Brian Smith
5. Russell Brown Jr.

Whitener earned $2,500 in the Chuck Scott Tribute, winning by more than seven seconds.

Hartwell Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Haley
2. Grant Jordan
3. Ted Crunkleton

Adam Partain won the Crate Late Model feature.

West Georgia Speedway
June 14, 2019

Unsanctioned Crates (602):
1. Ryan Knight
2. Shane Payton
3. Mitchell Keaton

Dixie Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Dalton Polston
2. Cass Fowler
3. Dale Thurman
4. Justin Shipley
5. Ronnie Johnson

Logan Palmer won the Crate Late Model feature over Colby Kilgore.

Toccoa Raceway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Kenny Collins
2. Drew Benfield
3. Clayton Turner
4. Drew Collins
5. Wesley English

Collins won on the same card as Carson Ferguson's Fastrak Racing Series victory for Crate Late Models.

Hartwell Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Larry Timms
2. Grant Jordan
3. Ted Crunkleton
4. Jody Russell
5. Chris Segars

Despite a $200 bounty on him, Adam Partain won the Crate feature over Blake Craft.

Patriots Park Raceway
June 1, 2019

Fastrak Crates:
1. Chris Usry
(No other results available)

Dylan Knowles won the 602 Crate feature.

Senoia Raceway
June 1, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Colby Darda
2. Ahnna Parkhurst
3. Austin Aldridge
4. Blant Duke
5. Matthew Wyatt

Darda, the sone of 41-time Senoia winner Tod Darda, won on the undercard of Clint Smith's $3,000 National Late Model Super Car Series victory for his first Senoia victory. ... Dylan Knowles won the 602 Crate feature.

Blue Ridge Motorsports Park
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Deal
2. Brian Kinnersley
3. Danny Ledford
4. Drew Deaver
5. Rodney Weeks

Winder-Barrow Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Gus Simpson
2. Cole Stinchcomb
3. Brandon Roberts
4. Andy Barton
5. John Anderson

Iowa

Hamilton County Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Griffith
2. Darrel DeFrance
3. Charlie McKenna
4. Jason Hahne
5. Gabe Umbarger

34 Raceway
June 29, 2019

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Tommy Elston
3. Jay Johnson
4. Sam Halstead
5. Tom Darbyshire

Ryan won from the pole.

Maquoketa Speedway
June 29, 2019

IMCA Late Models:
1. Joe Zrostlik
2. Jeff Tharp
3. Andy Nezworski
4. Jeremiah Hurst
5. Donnie Pataska

Zrostlik led all 25 laps for his first victory in two years. ... “I loved there were no cautions and didn’t think too much about the (hot) weather,” Zrostlik added. “I was scared because I knew Tharp is good up high and Andy’s won here already. So I’m just thankful it worked this way.”

Pepsi Lee County Speedway
June 28, 2019

IMCA Late Models:
1. Brian Harris
2. Nick Marolf
3. Jay Johnson
4. Matt Strassheim
5. Ron Boyse

Harris led all 20 laps, fending off late challenges from Marolf amid traffic in the 15-car feature.

Independence Motor Speedway
June 22, 2019

IMCA Late Models:
1. Tyler Bruening
2. Russell Hesse
3. Curt Martin
4. Travis Smock
5. Jeff Aikey

Benton County Speedway
June 16, 2019

IMCA Late Models:
1. Jeff Aikey
2. Justin Kay
3. Todd Cooney
4. Curtis Glover
5. Ben Seeman

Aikey earned his fourth victory in five starts in his Rick Dralle-owned car now numbered 77 (formerly 1D when Ryan Dolan drove it). ... Runner-up Justin Kay advanced seven positions.

Shelby County Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Allan Hopp
2. Josh Leonard
3. Bill Leighton Jr.
4. Zach Zeitner
5. Charlie McKenna

Marshalltown Speedway
June 14, 2019

IMCA Late Models:
1. Todd Cooney
2. Kyle Hinrichs
3. Jeremiah Hurst
4. Jeff Aikey
5. Andy Eckrich

Dubuque Speedway
June 9, 2019

IMCA Late Models:
1. Jeff Tharp
2. Justin Kay
3. Luke Merfeld
4. Eric Pollard
5. Jeremiah Hurst

Ron Klein was leading the 25-lapper when he got caught up with a lapped car, handing the lead to Tharp. ... Kay started 10th in the 12-car feature.

Maquoketa Speedway
June 8, 2019

IMCA Late Models:
1. Todd Malmstrom
2. Justin Kay
3. Jeremiah Hurst
4. Todd Van Tassel
5. Jeff Tharp

The fifth-starting Malmstrom snapped Andy Nezworski's two-race win streak. ... Nezworski finished sixth after going over the turn-two banking to draw a yellow.

Hamilton County Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Charlie McKenna
2. Jason Hahne
3. Ryan Griffith
4. Gabe Umbarger
5. Todd Johnson

Shelby County Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Brett Hopp
2. Jake Bridge
3. Jacob Brown
4. A.J. Jorgenson
5. Andrew Tilley

Hopp improved four positions.

Independence Motor Speedway
June 8, 2019

IMCA Late Models:
1. Jeff Aikey
(No other results available)

Marshalltown Speedway
June 7, 2019

IMCA Late Models:
1. Jeff Aikey
2. Andy Eckrich
3. Todd Cooney
4. Jeremiah Hurst
5. Paul Nagle

Marshalltown Speedway
June 4, 2019

IMCA Late Models:
1. Jeremiah Hurst
2. Jeff Aikey
3. Justin Kay
4. Andy Eckrich
5. Darrel DeFrance

Dubuque Speedway
June 2, 2019

IMCA Late Models:
1. Luke Merfeld
2. Joel Callahan
3. Jeremiah Hurst
4. Eric Pollard
5. Jeff Tharp

Luke Merfield led all 25 laps. ... His brother Jon Merfeld ran second early but drew a late caution and ended up seventh.

Shelby County Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Zach Zeitner
2. Allan Hopp
3. Troy Daly

Maquoketa Speedway
June 1, 2019

IMCA Late Models:
1. Andy Nezworski
2. Matt Ryan
3. Jeff Tharp
4. Justin Kay
5. Jeremiah Hurst

Nezworski started sixth and grabbed the lead from Ryan on the seventh lap for his second straight victory.

Independence Motor Speedway
June 1, 2019

IMCA Late Models:
1. Eric Pollard
2. Jeff Aikey
3. Sean Johnson
4. Travis Smock
5. Curt Martin

Illinois

Quincy Raceway
June 30, 2019

DIRTcar Crates:
1. Denny Woodworth
2. Chuck Mitchell
3. Laine Van Zandt
4. Darin Weisinger
5. Melvin Linder

Spoon River Speedway
June 29, 2019

DIRTcar Crates:
1. Aaron Heck
(No other results available)

Fairbury Speedway
June 29, 2019

DIRTcar Supers:
1. Dennis Erb Jr.
2. Mike Spatola
3. Chase Junghans
4. Ryan Unzicker
5. Donny Walden

Erb overtook Spatola on the last lap. ... World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series regulars Erb and Junghans got some laps at Fairbury ahead of late July's Prairie Dirt Classic on the national circuit.

Macon Speedway
June 29, 2019

DIRTcar Crates:
1. Dakota Ewing
2. Brandon Eskew
3. Shawn Diggs
4. Donny Koehler
5. Blake Damery

Ewing overtook Jake Little late. ... Little tried to regain the lead but ended up getting into the backstretch wall.

Peoria Speedway
June 29, 2019

DIRTcar Supers:
1. Mike Chasteen Jr.
2. Todd Bennett
3. Roger Rebholz
4. Jason Jaggers
5. Shawn Mulvany

Chasteen notched his seventh victory of the season.

Farmer City Raceway
June 28, 2019

DIRTcar Supers:
1. Kevin Weaver
2. McKay Wenger
3. Donny Walden
4. Mike Glasscock
5. Myles Moos

Tri-City Speedway
June 28, 2019

DIRTcar Supers:
1. Daryn Klein
2. Gordy Gundaker
3. Michael Kloos
4. Ken Rumble
5. Rickey Frankel

Aaron Heck won the Crate feature.

Kankakee County Speedway
June 28, 2019

DIRTcar Crates:
1. Chad Osterhoff
2. Torin Mettille
3. Jeremy McLaughlin
4. Mitch Hahn
5. Bill Knippenberg

Peoria Speedway
June 22, 2019

DIRTcar Supers:
1. Mike Chasteen Jr.
2. Todd Bennett
3. Bob Gardner
4. Jason Wagner
5. Roger Rebholz

Peoria Speedway
June 16, 2019

DIRTcar Supers:
1. Matt Shannon
2. Charley Hess
3. Todd Bennett
4. Wes Steidinger
5. Robbie Bauman

Quad City Speedway
June 16, 2019

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Todd Malmstrom
3. Gary Webb
4. Andy Nezworski
5. Mike Guldenpfennig

Kankakee County Speedway
June 13, 2019

DIRTcar Crates:
1. Dakota Ewing
(No other results available)

Ewing won on the undercard of the DIRTcar Summer Nationals victory for Brian Shirley.

Macon Speedway
June 8, 2019

DIRTcar Crates:
1. Dakota Ewing
2. Jake Little
3. Jeff Reed Jr.
4. Logan Moody
5. Colby Sheppard

Ewing extended his track points lead.

Fairbury Speedway
June 8, 2019

DIRTcar Supers:
1. Mike Spatola
2. McKay Wenger
3. Ryan Unzicker
4. Kevin Weaver
5. Mike Glasscock

Spatola earned $2,500 in the Pappy Allen Memorial. ... "I am worn out now," Spatola said. "The top was treacherous, so I tried to be conservative thru the race and run the middle when I could.  ... We have been doing everything to get a win and finally got one."

Peoria Speedway
June 8, 2019

DIRTcar Supers:
1. Mike Chasteen Jr.
2. Todd Bennett
3. Jason Wagner
4. Chris Morefield
5. Robbie Bauman

The winning division rookie started sixth.

Sycamore Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Greg Cantrell Jr.
(No other results available)

Jeff Kerley won the Limited Late Model feature.

Lincoln Speedway
June 7, 2019

DIRTcar Crates:
1. Jake Little
2. Denny Woodworth
3. Brandon Eskew
4. Ryan Little
5. Roben Huffman

Little led all the way and moved into a tie for the track points lead with Woodworth.

Farmer City Raceway
June 7, 2019

DIRTcar Supers:
1. Allen Weisser
(No other results available)

Weisser also captured the modified feature.

Tri-City Speedway
June 7, 2019

DIRTcar Supers:
1. Gordy Gundaker
2. Michael Kloos
3. Rickey Frankel
4. Ken Rumble
5. Mark Voigt

Aaron Heck won the Crate feature over Trevor Gundaker.

Kankakee County Speedway
June 7, 2019

DIRTcar Supers:
1. Torin Mettille
2. Chad Osterhoff
3. Mitch Hahn
4. Mike Marden
5. Chase Osterhoff

Quincy Raceway
June 2, 2019

DIRTcar Crates:
1. Tommy Elston
2. Denny Woodworth
3. Sam Halstead
4. Andy Minett
5. Cliff Powell

Quad City Speedway
June 2, 2019

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Todd Malmstrom
3. Andy Nezworski
4. Chad Holladay
5. B.J. Jackson

Macon Speedway
June 1, 2019

DIRTcar Crates:
1. Dakota Ewing
2. Jake Little
3. Chris Dick
4. Cody Maguire
5. Donny Koehler

Fairbury Speedway
June 1, 2019

DIRTcar Supers:
1. Ryan Unzicker
2. McKay Wenger
3. Kevin Weaver
4. Mike Spatola
5. Scott Schmitt

Unzicker earned $2,500 as the track offered free admission. ... He moved to the top side and pulled away from Wenger's challenges in the 30-lapper.

Peoria Speedway
June 1, 2019

DIRTcar Supers:
1. Todd Bennett
2. Billy Drake
3. Mike Chasteen Jr.
4. Bob Gardner
5. Jason Jaggers

Sycamore Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeff Kerley
2. Greg Cantrell Jr.
3. Dale Markham
4. Matt Fabrizius
5. Glen Toppel

Spoon River Speedway
June 1, 2019

DIRTcar Crates:
1. Logan Moody
2. Brandon Eskew
3. Jeff Dotzer
4. Kasey Helm
5. Jacob Denney

Indiana

Brownstown Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Marty O'Neal
2. Zack Burton
3. Shelby Miles
4. Steve Godsey
5. Tyler Collins

Dylan Norman was disqualified.

Brownstown Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Devin Gilpin
2. Chad Stapleton
3. Shelby Miles
4. Greg Johnson
5. Jared Bailey

Steve Peeden won the Crate Late Model feature.

Twin Cities Raceway Park
June 1, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Joey Kramer
(No other results available)

The program drew 107 race teams.

Kansas

Caney Valley Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Jacob Magee
2. Jason Redman
3. Nick Whitehead
4. Steve Johnson
5. Mark Daye

Caney Valley Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Joe Gorby
2. Gary Gorby
3. Jake Davis
4. Mark Daye
5. Andy Gersternkorn

Humboldt Speedway
June 21, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Payton Looney
2. Larry Ferris
3. Cory Green
4. Gary Gorby
5. Shannon Phillips

Looney earned $1,000 in the rare Humbolt Late Model event.

Kentucky

Lake Cumberland Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Camaron Marlar
2. Rod Carter Jr.
3. Bryson Center
4. Steve Elliott
5. Mike Strunk

Todd Coffman won the Crate Late Model feature.

Richmond Raceway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Jason Barrett
2. Kirk Phillips
3. Dennis Roberson
4. Jeff Watson
5. Jonathon Couch

Jeff Watson won the Crate feature.

Florence Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Jordan Hedger
2. Grant Garrison
3. Joey Kramer
4. Josh Dietz
5. Tyler Cain

Hedger won on the undercard of Jonathan Davenport's $12,000 Ralph Latham Memorial victory on the Lucas Oil Late Model Dirt Series.

Mountain Motor Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Stephen Martin
2. Jackie Fields
3. Ryan Shepherd

Mountain Motor Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jamie Maggard
(No other results available)

Lake Cumberland Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Jason Jameson
2. Victor Lee
3. Michael Chilton
4. Jared Hawkins
5. Zack Dohm

Jameson earned $3,000. | Video

Mountain Motor Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jamie Maggard
(No other results available)

Ponderosa Speedway
June 14, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Jeff Watson
(No other results available)

Watson won on the undercard of Zack Dohm's $4,088 Big Daddy Classic victory for Super Late Models.

Lake Cumberland Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Dustin Nobbe
2. Rod Carter Jr.
3. Steve Elliott
4. Bryson Center
5. Daniel Dial

Nobbe led all 25 laps. ... Jesse Lowe won the Crate Late Model feature, earning $1,500.

Mountain Motor Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jamie Maggard
(No other results available)

Florence Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. David Webb
2. Billy Green
3. Joe Brewer
4. Chris Shannon
4. Jesse Lay

Jordan Hedger won the Crate feature over Brad Rickels.

Louisiana

Baton Rouge Raceway
June 29, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Brandon Buhler
2. Chris Buhler
3. Mason Jordan
4. Dannon LaCoste
5. Jason Polite

Baton Rouge Raceway
June 15, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Kody Barber
2. Donald Watson
3. Chris Buhler
4. Mason Jordan
5. Donny Campbell

Chatham Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Bubba Mullins
(No other results available)

Mullins drove Tanner Kellick's car to victory (Kellick was on vacation).

Baton Rouge Raceway
June 8, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Brandon Buhler
2. Brady Walton
3. Chris Buhler
4. Donald Watson
5. Jason Polite

Thunder Valley Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Rob Litton
2. Brandon Highrower
3. Robbie Starnes

Litton earned $1,000 in the 12-car feature.

Baton Rouge Raceway
June 1, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Brady Walton
2. Donald Watson
3. Mason Jordan
4. Christopher Reid
5. Brandon Buhler

Chatham Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Tanner Kellick
2. Brandon Hightower
3. Ronny Adams
4. Trey Beene
5. Colton Horner

Kellick won a race as the track paid tribute to Adams, who was making his last start before undergoing treatment for pancreatic cancer. ... The event drew 11 Late Models; fitting, to make the No. 11A of Adams.

Maryland

Hagerstown Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Bruce Kane
2. Randy Burkholder
3. Cody Kershner
4. Taylor Farlling
5. Chad Myers

Kane outdueled Burkholder and Kershner in a tight battle after lap-16 restart in the 20-lapper.

Hagerstown Speedway
June 23, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Lee
2. Jason Covert
3. Trever Feathers
4. Gene Knaub
5. Tyler Bare

Lee earned $2,000 in the third annual Frank Sagi Tribute. ... Marvin Winters seven laps before retiring, handing the lead to Covert. Lee overtook Covert shortely after a lap-seven restart and cruised the rest of the way. ... Scott Palmer won the Limited Late Model feature.

Potomac Speedway
June 21, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Jason Covert
2. Dale Hollidge
3. Darryl Hills
4. Jamie Lathroum
5. Andy Anderson

Covert earned $2,500 in the Gene Van Meter Memorial.

Potomac Speedway
June 14, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Derick Quade
2. Tyler Emory
3. Brandon Long
4. Sam Archer
5. Billy Tucker

Quade dedicated the victory to the late Billy Vacek of MBH Race Cars, who died in a camper fire earlier in the week. "He was a big help to our team throughout the years and we're going to miss him," he said. ... Dale Hollidge won the Crate Late Model feature.

Hagerstown Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Weaver
2. Barry Miller
3. Jonathan DeHaven
4. Greg "Spike" Moore
5. James Lichliter

"This one’s for my grandmother, man. We lost her this week, and this win’s for her," Weaver said in victory lane. "I just got to thank all of these guys, they worked so hard this week. It just feels good to stand here after the week we’ve had.”

Potomac Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Sam Archer
2. Derick Quade
3. Tyler Emory
4. Brandon Long
5. Dale Muprhy.

"We don't have any sponsors and I have to thank my dad and fiancee for the win," said Archer, who led 25 laps. "They work hard the car and it's great to get another win." ... Kyle Lear notched his first career RUSH Crate victory.

Michigan

Crystal Motor Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Montana Bupp
2. Amanda Wing
3. Ryan Paradise
4. Chris Rinard
5. Ryan Lanphierd

Bupp, who also competes in asphalt action at Mid-Michigan Speedway in Springport, Mich., won his first-ever Late Model feature.

Merritt Speedway
June 29, 2019

DIRTcar Supers:
1. Eric Spangler
2. David Mielke
3. Kyle Novak
4. Cody Bauer
5. Steven Hilliker

Thunderbird Raceway
June 29, 2019

DIRTcar Supers:
1. Rich Neiser
2. Zack Olger
3. Andy Sprague
4. Greg Gokey
5. Mike Vandermark Jr.

Rallying from his 11th starting spot, Neiser earned $2,000 in the Haulin' Fast 35.

Crystal Motor Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Scott Baker
2. Montana Bupp
3. Carl Ries
4. Kyle Borgman
5. Ryan Lanphierd

Merritt Speedway
June 22, 2019

DIRTcar Supers:
1. Nick Kurtz
2. Isaac Wolfgang
3. David Mielke
4. Kyle Kovak
5. Jeremy Tulick

Kurtz pocketed $2,000.

Tri-City Motor Speedway
June 21, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Dona Marcoullier
2. Derrick Hilliker
3. Kyle Roberts
4. Andrew Terrill
5. Alex Hupert

Rookie Chris Malek led the first 12 laps before Marcoullier, who started 12th, took command. ... Malek ended up eighth.

I-96 Speedway
June 21, 2019

DIRTcar Supers:
1. Chad Finley
2. Zack Olger
3. Chad White
4. Scott Fisk
5. Dan Wallace

The event drew 24 cars. ... White rallied from his 20th starting spot to finish behind the front-row starters.

Thunderbird Raceway
June 15, 2019

DIRTcar Supers:
1. Rich Neiser
2. Ryan Vanderveen
3. Eric Spangler
4. Brandon Thirlby
5. Zack Olger

Crystal Motor Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Chris Rinard
2. Kurt Mesman
3. Tyler Norton
4. Ryan Kent
5. Josh Borton

Merritt Speedway
June 8, 2019

DIRTcar Supers:
1. David Mielke
2. Brandon Thirlby
3. Eric Spangler
4. Steven Hilliker
5. Chad Finley

Mielke won from the pole position.

Thunderbird Raceway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Shawn Reed
2. Tom Sprague Jr.
3. Jared Guinn
4. Rich Neiser
5. Kevin Juusola

Reed notched his first career Super Late Model victory.

Minnesota

Viking Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Mikkelson
2. Bryce Sward
3. Ben Wolden
4. Dustin Johanneck
5. Layne Saathoff

Fiesta City Speedway
June 28, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Jordan Tollakson
3. Blake Swenson
4. Chuck Swenson
5. Damin Eilers

I-94 Speedway
June 28, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Don Shaw
2. Jeff Wildung
3. Kevin Robertson
4. Blair Nothdurft
5. Cole Schill

Ben Wolden won the Limited Late Model feature. ... The track announced an increased purse of $4,586-to-win for Aug. 23's Dick Johanneck Memorial after the rainout of June 21's King of the Dirt event.

Hibbing Raceway
June 22, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Terry Lillo
2. Derek Vesel
3. Jeffrey Massingill
4. Kyle Peterlin
5. Jeff Provinzino

Viking Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Mikkelson
2. Bryce Sward
3. Rick Nelson
4. Tony Robertson
5. Layne Saathoff

Fiesta City Speedway
June 21, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Scott Ward
3. Blake Swenson
4. Jordan Tollakson
5. Curt Kranz

Becker was the fourth leader following Kranz, Tollakson and Swenson.

Proctor Speedway
June 16, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Darrell Nelson
2. Kyle Peterlin
3. Jeffrey Massingill
4. Gunner Frank
5. Terry Lillo

Hibbing Raceway
June 15, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Kyle Peterlin
2. Jay Kintner
3. Derek Vesel
4. Jeffrey Massingill
5. Jeff Provinzino

Peterlin started fifth.

Fiesta City Speedway
June 14, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Damin Eilers
3. Blake Swenson
4. Thomas Weisgram
5. Corey Nelson

I-94 Speedway
June 14, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Don Shaw
2. Dave Mass
3. Ben Wolden
4. Shawn Meyer
5. Casey Meyer

Ryan Mikkelson won the Limited Late Model feature.

Grand Rapids Speedway
June 13, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Kyle Peterlin
2. Derek Vesel
3. Deven VanHouse
4. Terry Lillo
5. Jeffrey Massingill

Hibbing Raceway
June 8, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Jeffrey Massingill
2. Kyle Peterlin
3. Jay Kintner
4. Deven VanHouse
5. Derek Vesel

Massingill, who started fourth, overtook Peterlin just past halfway.

I-94 Speedway
June 7, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Don Shaw
2. Shawn Meyer
3. Dave Mass
4. Trevor Walsh
5. Kevin Robertson

Shaw started fifth. ... Brad Staples won the Limited Late Model feature.

Fiesta City Speedway
June 7, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Corey Nelson
3. Jordan Tollakson
4. Damin Eilers
5. Chris Winter

The event was the first at the Montevideo facility since the oval was shortened to 3/8-mile from a 4/10-mile configuration.

Hibbing Raceway
June 1, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Deven VanHouse
2. Jay Kintner
3. Jeff Provinzino
4. Derek Vesel
5. Terry Lillo

VanHouse briefly lost the lead to Provinzino on the last lap, but was able to score his first career Late Model victory in his third division start.

Missouri

Lucas Oil Speedway
June 29, 2019

ULMA Late Models:
1. Johnny Fennewald
2. Larry Ferris
3. Cole Henson
4. Kaeden Cornell
5. Aaron Marrant

Fennewald overtook the race-long leading Ferris on lap 18. ... "I had a good run on him when that caution came out," Fennewald said. "I knew he saw I was up there, so I figured he would start blocking me. Any good racer would. That's how I got beat last week. I just didn't think quick enough, when Todd Shute won, to move down to the bottom."

I-35 Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Tommy Cordray
2. Todd Shute
3. Bobby Penney
4. Mike Taylor Jr.
5. Houston Johnson

Nevada Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Rusty Skaggs
2. Jerry Morgan
3. Craig Wood
4. Shannon Phillips
5. Bobby King

Lake Ozark Speedway
June 22, 2019

ULMA Late Models:
1. Aaron Marrant
2. Cole Henson
3. Larry Ferris
4. Justin Russell
5. Todd McCoin

Midway Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Shane McLoughlin
2. Anthony Kinkade
3. Corey Conley
4. Steve Prince
5. Todd Brennan

Derek Doll set fast time.

Nevada Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Shannon Phillips
2. Rusty Skaggs
3. Jerry Morgan
4. Craig Wood
5. Jason Sivils

Lucas Oil Speedway
June 15, 2019

ULMA Late Models:
1. Todd Shute
2. Johnny Fennewald
3. Kaeden Cornell
4. Larry Ferris
5. Cole Henson

"I knew (Fennewald would) be strong. He's always tough on this kind of surface," said Shute, who made his second Late Model start of 2019. "I just kept a straight line and tried to avoid the lapped cars as best I could. But could hear him."

I-35 Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Tommy Cordray
2. Eddie Schwope Jr.
3. Gregg Truelove
4. Mike Taylor Jr.
5. John Willard III

Monett Motor Speedway
June 9, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Logan Martin
2. Justin Wells
3. Darrell Mooneyham
4. Aaron Scroggins
5. Shannon Phillips

Lucas Oil Speedway
June 8, 2019

ULMA Late Models:
1. Kaeden Cornell
2. Johnny Fennewald
3. Shane Essary
4. Aaron Marrant
5. Todd Shute

Cornell started fifth. ... The track returned to the action for the first time since May 20 storms left heavy damage, forcing the cancellation of the Show-Me 100 over Memorial Day weekend.

I-35 Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Tommy Cordray
2. Houston Johnson
3. Bobby Penney
4. Gregg Truelove
5. Matthew Lance

Nevada Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Shannon Phillips
2. Rusty Skaggs
3. Nick Whitehead
4. Jerry Morgan
5. Justin Henson

Legit Speedway Park
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Kaleb Stolba
2. Sawyer Crigler
3. Jamie Robards
4. Steve Karnes
5. Robert Nash

Stolba led all 20 laps.

Lake Ozark Speedway
June 1, 2019

ULMA Late Models:
1. Aaron Marrant
2. Ryan Johnson
3. Kaeden Cornell
4. Justin Russell
5. Jon Melloway

The program included Lucas Oil Midwest LateModel Racing Association action, but the MLRA feature was rained out.

I-35 Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Tommy Cordray
2. Gregg Truelove
3. Bobby Penney
4. Eddie Schwope Jr.
5. Donnie Brown

Mississippi

Magnolia Motor Speedway
June 29, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Jamie Elam
2. Steve Russell
3. Chase Washington
4. Casey Haney
5. Ryan Colby

Elam won on the undercard of Chad Thrash's Mississippi State Championship Challenge Series victory.

Pine Ridge Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Crates (602):
1. Russ Brasel
2. Kurt Radojcsics
3. Stevie Thompson
4. Richard Cox
5. Kyle Whisenant

Jackson Motor Speedway
June 29, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Shannon Lee
2. Sid Scarbrough
3. Jason Jarrell
4. Ryan Boudreaux
5. Mark Townsend

Michael Santangelo won the 602 Crate feature.

Jackson Motor Speedway
June 22, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Sid Scarbrough
2. Bill Dunaway
3. James Moore

Michael Santangelo won the 602 Crate feature. ... Each Crate division had four cars.

Greenville Speedway
June 22, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Ryan Colby
2. Christopher Showah
3. Randall Beckwith
4. Carl Kilgore IV
5. Brent Dillon

Colby won on the undercard of Mike Palasini Jr.'s Mississippi State Championship Challenge Series victory.

Hattiesburg Speedway
June 21, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Cole Cameron
2. Shannon Lee
3. Jason Jarrell
4. Kody Barber
5. Scott Ladner

Pine Ridge Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Crates (602):
1. Morgen Lambert
2. Austin Holder
3. Brooke Carter
4. Felix George
5. Stevie Thompson

Jackson Motor Speedway
June 15, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Sid Scarbrough
2. Shannon Lee
3. Tootie Arnold
4. Jason Jarrell
5. Cliff Ross

Brian Jones won the 602 Crate feature.

Whynot Motorsports Park
June 15, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Spencer Hughes
2. Jim McDuffie
3. Casey Haney
4. Randall Beckwith
5. Randy Boyd

Hattiesburg Speedway
June 14, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Shannon Lee
2. Jason Jarrell
3. Cole Cameron
4. Joey Pilgrim
5. Chris McElhenney

Pine Ridge Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Crates (602):
1. Austin Holder
2. Brandon Carpenter
3. Michael Dickinson
4. Tracy Martin
5. Kyle Whisenant

Greenville Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Mike Palasini Jr.
2. Chad Thrash
3. Derrick Nichols
4. Justin Paxton
5. Steven Crocker

Christopher Showah won the Crate feature.

Jackson Motor Speedway
June 8, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Shannon Lee
2. Sid Scarbrough
3. Bill Dunaway
4. Jim Churches
5. Cole Cameron

Chase Williams won the 602 Crate feature.

Hattiesburg Speedway
June 1, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Shannon Lee
2. Joey Pilgrim
3. K.I. Davis III

Magnolia Motor Speedway
June 1, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Spencer Hughes
2. Justin McRee
3. Randall Beckwith
4. Evan Ellis
5. Chase Washington

Hughes won on the undercard of Mike Marlar's $15,000 Lucas Oil Late Model Dirt Series victory. ... Hughes won for the second straight night, as did 602 Crate winner Tyler Burgess.

Pine Ridge Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Crates (602):
1. Russ Brasel
2. Keith Flurry
3. Brandon Carpenter
4. Austin Holder
5. Kyle Whisenant

Montana

Big Sky Speedway
June 29, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Kelly Hample
2. Casey Skyberg
3. Hank Bery
4. Kinzer McCord
5. Lynn Amick

Hample won the second round of WISSOTA's Wild West Shootout.

Big Sky Speedway
June 28, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Eric Mass
2. Kelly Hample
3. Casey Skyberg
4. Dan Henriksen
5. Chris Dunn

Mass won the opener of WISSOTA's Wild West Tour. ... The event drew 25 cars.

Electric City Speedway
June 22, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Beau Nave
2. Jim Zaremski
3. Chris Dunn
4. Kelly Hample
5. Rock Degele

Nave, 38, scored his first career Late Model victory. ... He's been a dirt racer for 10 years and in Late Models for three.

North Carolina

East Lincoln Motor Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Womack
2. Randy Morrison
3. Jimbo Bray
4. Jeff Morgan
5. Chris Smith

311 Motor Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Mark Crowe
2. Steve Blackburn
3. Colby Quick
4. Timmie Harrellson
5. Gary Mabe

County Line Raceway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Michael Rouse
2. Michael Batten
3. Russell Erwin
4. Daniel Baggerly
5. Chris Radford

Fayetteville Motor Speedway
June 28, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Shaun Harrell
2. Timmy Blackwell
3. Dean Bowen
4. Ethan Wilson
5. Jimmy Ray

Tri-County Racetrack
June 28, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Brian Kinnersley
2. Danny Ledford
3. Jason Deal
4. Jacob Anderson
5. Jamison Earley

Kinnersley won on the same night as the Red Clay Dirt Series victory for Booger Brooks.

311 Motor Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Joey Washburn
2. Raymond Brown
3. Steve Blackburn
4. Luke Fleming
5. Tommy Taylor

J. Dalton Jacobs won the 602 Crate feature.

Fayetteville Motor Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Shaun Harrell
2. Willie Milliken
3. Timmy Blackwell
4. Brian Strickland
5. Bradley Shampy

Harrell's victory came the weekend after promoter Jim Long Jr. vowed to step away from promotions at the conclusion of a curtailed 2019 season.

County Line Raceway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Michael Rouse
2. Ethan Wilson
3. Michael Batten
4. Matthew Bissette
5. Christian Joyner

Dixieland Speedway
June 21, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. John Staton
2. Ethan Wilson
3. Robbie Emory
4. Russell Erwin

Staton, of Chesapeake, Va., earned $4,000 in the division's biggest race of the season. ... He led all 50 laps from the pole. ... Willie Milliken retired in the second half of the race while running in the top three.

311 Motor Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Dale Moore
2. Justin Hudspeth
3. Matthew Nance
4. Timmie Harrelson
5. Kent Peckham

Tri-County Racetrack
June 14, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Shawn Chastain
(No other results available)

Dixieland Speedway
June 14, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Billy Hubbard
2. Larry Jackson
3. Sherman Underwood
4. Dennis Nash
5. Curtis Hughes

County Line Raceway
June 8, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Dustin Mitchell
2. Ethan Wilson
3. Matthew Bissette
4. Michael Rouse
5. Cy Nelms Sr.

Mitchell drove Gary Dillon's No. 82 to victory.

311 Motor Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Mark Crowe
2. Dale Moore
3. Hank Taylor
4. Spencer Apple
5. Cole Apple]

Crowe led all 30 laps. ... Randy Pfaff won the 602 Crate feature.

North Dakota

Devils Lake Speedway
June 29, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Brad Seng
2. Dustin Strand
3. Brody Troftgruben
4. Cole Schill
5. Jesse Teunis

River Cities Speedway
June 28, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Dustin Strand
2. Shane Edginton
3. Bill Mooney
4. Brad Seng
5. Mike Balcaen

Strand won by more than two seconds.

Southwest Speedway
June 15, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Aaron Turnbull
2. Steven Pfeiffer
3. Eric Mass
4. Chris Dunn
5. Jim Harris

Turnbull earned $2,000 in the second round of the Can Am miniseries.

McLean County Speedway
June 14, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Steven Pfeiffer
2. Aaron Turnbull
3. Chris Dunn
4. Wayne Johnson
5. Jim Harris

Pfeiffer earned $2,000 in the Can Am miniseries event and a rare Late Model event at the Underwood, N.D., oval.

River Cities Speedway
June 14, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Dustin Strand
2. Mike Balcaen
3. Brad Seng
4. Joey Pederson
5. Shane Edginton

Strand started fourth in the 15-car event.

Nebraska

Off Road Speedway
June 29, 2019

IMCA Late Models:
1. Jim Johnson
2. Ben Sukup
3. Travis Dickes
4. Matt Haase
5. Robert Osborne

Boone County Raceway
June 28, 2019

IMCA Late Models:
1. Jim Johnson
2. Zach Zentner
3. Chase Osborne
4. Robert Osborne
5. Travis Dickes

I-80 Speedway
June 28, 2019

NASCAR Late Models:
1. Andrew Kosiski
2. Josh Krug
3. Josh Leonard
4. Brian Kosiski
5. Bill Leighton Jr.

Brett Hopp won the Limited Late Model feature.

Off Road Speedway
June 15, 2019

IMCA Late Models:
First feature
1. Ben Sukup
2. Nelson Vollbrecht
3. Travis Dickes
4. Matt Haase
5. Devon Johnson

Second feature
1. Robert Osborne
2. Devin Johnson
3. Ben Sukup
4. Travis Birkley
5. Matt Haase

Boone County Raceway
June 14, 2019

IMCA Late Models:
1. Zach Zentner
2. Cory Dumpert
3. Travis Dickes
4. Jim Johnson
5. Les Siebert

I-80 Speedway
June 14, 2019

NASCAR Late Models:
1. Bill Leighton Jr.
2. Josh Leonard
3. Andrew Kosiski
4. Ben Schaller
5. Corey Zeitner

Jacob Brown won the Limited Late Model feature.

Junction Motor Speedway
June 8, 2019

IMCA Late Models:
1. Micah Veleba
2. Tom Svoboda
3. Todd Buller
4. Tyler Mark
5. Jacob Kubicka

Boone County Raceway
June 7, 2019

IMCA Late Models:
1. Cory Dumpert
2. Travis Dickes
3. Les Siebert
4. Chase Osborne
5. Bryan Molt

I-80 Speedway
June 7, 2019

NASCAR Late Models:
1. Corey Zeitner
2. Josh Krug
3. Bill Leighton Jr.
4. Ben Schaller
5. Andrew Kosiski

U.S. 30 Speedway
June 6, 2019

IMCA Late Models:
1. Zach Zentner
2. Todd Cooney
3. Tad Pospisil
4. Cory Dumpert
5. Kale Kosiski

Junction Motor Speedway
June 1, 2019

IMCA Late Models:
1. Cory Dumpert
2. Tyler Mark
3. Denton Duncan
4. Todd Buller
5. Alex Humphrey

New Hampshire

Rumtown Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Avery
(No other results available)

Rumtown Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Avery
(No other results available)

Rumtown Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Avery
(No other results available)

Rumtown Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Robert Crawford
(No other results available)

Rumtown Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Avery
2. Alex Poisson
3. Scott Heath
4. Russ Coutu
5. Brad Shanks

New Mexico

Vado Speedway Park
June 15, 2019

DIRTcar Supers:
1. Jake Gallardo
2. Fito Gallardo
3. Josh Cain
4. Eric McNutt
5. Javier Zapien Jr.

Jake Gallardo swept the track's opening weekend.

Vado Speedway Park
June 14, 2019

DIRTcar Supers:
1. Jake Gallardo
2. Fito Gallardo
3. Josh Hooter
4. Eric McNutt
5. Javier Zapien Jr.

Jake Gallardo christened the sparkling new oval in the track's first Late Model event.

New York

Stateline Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Max Blair
3. Kyle Zimmerman
4. Jason Genco
5. Scott Gurdak

Hess overtook Genco before the 10th lap. ... Blair challenged Hess, who held on for his second Stateline victory of 2019. ... Darrell Bossard won the Crate Late Model feature.

Genesee Speedway
June 29, 2019

RUSH Crates:
1. Dave DuBois
2. Beamer Guzzardi
3. David Pangrazio
4. J.J. Mazur
5. Doug Ricotta

DuBois took the lead from Guzzardi on a lap-12 restart to capturing the 25-lapper. ... “Beamer was at a disadvantage because being out front he didn’t know the top of (turns) three and four was so good so when he chose the bottom lane (for the restart) I knew if I just got a good run down the backstretch I could beat him around in three and four.”

Genesee Speedway
June 22, 2019

RUSH Crates:
1. Jimmy Johnson
2. Dave DuBois
3. Bill Holmes
4. Doug Ricotta
5. J.J. Mazur

“We’ve had a tough year and the season just started,” said Johnson, who had problems with two engines. “I just kept doing what my dad told me to do: go slow into the corner and drive off fast.”

Fulton Speedway
June 22, 2019

RUSH Crates:
First feature
1. Chad Homan
2. Kyle Sopaz
3. Jason Parkhurst
4. Chris Fleming
5. Kevan Cook

Second feature
1. Bret Belden
2. Kyle Sopaz
3. Chad Homan
4. Jason Parkhurst
5. Chris Fleming

Stateline Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Greg Oakes
2. Andy Boozel
3. Steve Kania
4. Chad Valone
5. Joel Watson

The 2015 track champ outdueled Boozel early and raced to victory.

Stateline Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Ryan Scott
2. Darrell Bossard
3. Dave Hess Jr.
4. Max Blair
5. Jake Finnerty

Scott, who took the lead from Kyle Bedell on the third lap, earned his first Stateline Super Late Model victory. ... Scott is the reigning division champ.

Fulton Speedway
June 8, 2019

RUSH Crates:
1. Kevan Cook
2. Chris Fleming
3. Chad Homan
4. Harry Halliday
5. Dale Caswell

Cook turned back challenges from Fleming in leading all the way.

Genesee Speedway
June 8, 2019

RUSH Crates:
1. Doug Ricotta
2. David Pangrazio
3. Jon Rivers
4. Bill Holmes
5. J.J. Mazur

Ricotta led all 25 laps of the caution-free feature for his first win in three seasons. .. “It has taken a lot of work to get this car right to the point where we can be competitive,” Ricotta said.

Freedom Motorsports Park
June 7, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Bryce Davis
2. Dutch Davies
3. Dave DuBois
4. Nathan Hill
5. Kyle Bedell

Davis notched his first career Super Late Model victory.

Ohio

Oakshade Raceway
June 29, 2019

DIRTcar Supers:
1. Chris Keller
2. Devin Shiels
3. Casey Noonan
4. Jeff Warnick
5. Dan Wallace

The pole-starting Keller won the Attica-Oakshade Challenge event.

Wayne County Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Doug Drown
2. J.R. Gentry
3. Ryan Markham
4. Mitch Caskey
5. Cody Scott

Drown overtook Gentry on the 19th lap amid traffic. ... Charlie Duncan retired on the fourth lap while running second. ... Justin Chance started 15th and finished ninth for hard charger honors.

Portsmouth Raceway Park
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Shannon Thornsberry
2. R.J. Conley
3. Audie Swartz
4. Dustin Linville
5. Kevin Wagner

Billy Staker won the Limited Late Model feature.

Attica Raceway Park
June 28, 2019

DIRTcar Supers:
1. Ryan Markham
2. Doug Drown
3. Steve Kester
4. Matt Irey
5. Dan Wallace

Markham turned back Drown on restarts for his 15th career Attica victory. ... "We've been starting at the back all year and working our way to the front," Markham said. "Luckily tonight we got a good starting spot ... the competition here every week is just stellar and sometimes you start back there in 10th and it's a tough deal."

Raceway 7
June 28, 2019

RUSH Crates:
1. Darrell Bossard
2. Kyle Zimmerman
3. Chad Sines
4. Matt Latta
5. Bruce Hordusky Jr.

Bossard overtook the race-long leading Sines in the waning laps for his third consecutive victory.

Hilltop Speedway
June 28, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Corey Conley
2. J.R. Gentry
3. Anthony Kinkade
4. George Lee
5. Dave Hornikel

Conley cruised to victory, leading every lap. ... George Lee made his first start of the season.

Oakshade Raceway
June 22, 2019

DIRTcar Supers:
1. Devin Shiels
2. Steve Kester
3. Ryan Missler
4. Chris Keller
5. Dan Wallace

Sheils started ninth.

Hilltop Speedway
June 21, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Corey Conley
2. Shane McLoughlin
3. Ryan Markham

Conley overtook McLoughlin late in the race.

Muskingum County Speedway
June 16, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Freddie Carpenter
2. Todd Brennan
3. Shane McLoughlin
4. Mitch Caskey
5. Steve Prince

Carpenter earned his third victory of the weekend; he also won at Hilltop Speedway in Millersburg, Ohio, and Ohio Valley Speedway in Lubeck, W.Va.

Portsmouth Raceway Park
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Larry Holbrook
2. John Melvin
3. Billy Staker
4. Evyian Terry
5. Cameron Logan

Holbrook won on the undercard of Steve Casebolt's $5,000 victory in the Boone Coleman Memorial Gator 50 for Super Late Models.

Moler Raceway Park
June 15, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Kody Evans
2. Chad Stapleton
3. Robbie Lewis
4. Austin Burns
5. Joe Brewer

Attica Raceway Park
June 14, 2019

DIRTcar Supers:
1. Devin Shiels
2. Ryan Missler
3. Ryan Markham
4. Doug Drown
5. Eric Spangler

Shiels earned $2,000 for the caution-free victory, his sixth career at Attica. ... "We have made some changes to the car lately and it's a lot better," the winner said. "I was not going to come off that bottom ... there was some moisture down there and it came to me."

Raceway 7
June 14, 2019

RUSH Crates:
1. Darrell Bossard
2. Jason Genco
3. Dave Airgood
4. Chad Sines
5. Breyton Santee

Bossard led all the way.

Hilltop Speedway
June 14, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Freddie Carpenter
(No other results available)

Wayne County Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Charlie Duncan
2. Doug Drown
3. Ryan Markham
4. Matt Irey
5. J.R. Gentry

Drown briefly slipped ahead of Duncan in turn three on the final lap, Duncan regained the point to complete a flag-to-flag victory.

Oakshade Raceway
June 8, 2019

DIRTcar Supers:
1. Ryan Missler
2. Herb Reich
3. Steve Kester
4. Mathew Chapman
5. Mike Bores

Missler overtook Reich on an early restart.

Midway Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Corey Conley
(No other results available)

Raceway 7
June 7, 2019

RUSH Crates:
1. Breyton Santee
2. Chad Sines
3. Kyle Zimmerman
4. Darrell Bossard
5. Dave Airgood Jr.

Santee led all the way.

Hilltop Speedway
June 7, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Corey Conley
2. Ryan Markham
3. Shane McLoughlin
4. Dave Hornikel
5. Vic Hottinger

Conley led all the way. ... McLoughlin advanced 11 positions.

Portsmouth Raceway Park
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Josh Bocook
2. R.J. Conley
3. Kenny Christy
4. Delmas Conley
5. Kevin Wagner

Billy Staker won the Limited Late Model feature.

Muskingum County Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Doug Drown
2. Shane McLoughlin
3. Steve Prince
4. Freddie Carpenter
5. Ryan Markham

Leading all 25 laps, Drown earned $2,000 for his seventh victory of the season.

Oregon

Coos Bay Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Preston Luckman
2. Brody Montgomery
3. Chase Hitner
4. Wayne Butler
5. Thor Kristensen

Cottage Grove Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Paul Culp
2. Craig Hanson
3. Bryan Norton
4. Randy Barley
5. Brian Smith

Madras Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Johnson
2. Jesse Roberts
3. Trevor Klassen
4. Jerry Phillips
5. Jeremy Short

Coos Bay Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Brody Montgomery
2. Preston Luckman
3. Wayne Butler
4. Chase Hitner
5. Chris Kristensen

Willamette Speedway
June 22, 2019

DIRTcar Supers:
1. Thomas Hunziker
(No other results available)

The Switzerland transplant now living in Bend, Ore., notched his first career Super Late Model victory. ... Doug Elkins won the Limited Late Model feature.

Madras Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Johnson
2. Trevor Klassen
3. Hunter Johnson
4. Jesse Roberts
5. Brad Short

Johnson won the 20-lapper.

Sunset Speedway Park
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Brian Winkler
2. Dave Miller

Willamette Speedway
June 8, 2019

DIRTcar Supers:
1. Joey Tanner
2. Doug Elkins
3. Mark Wauge
4. McLain Beaudoin
5. Thomas Hunziker

Madras Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jesse Roberts
2. Jason Johnson
3. Trevor Klassen
4. Brad Short
5. Nate Augustine

Coos Bay Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Brody Montgomery
2. Preston Luckman
3. Richard Wallace
4. Wayne Butler
5. Tom Williams

Willamette Speedway
June 1, 2019

DIRTcar Supers:
1. Jody Tanner
2. McLain Beaudoin
3. Justin Duty
4. Thomas Hunzicker
5. Rob Mayea

The early leader Duty was aiming for a victory in the second night of the Strawberry Cup when a broken valve spring slowed his machine.

Madras Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Johnson
2. Jesse Roberts
3. Trevor Klassen
4. Brad Short
5. Hunter Johnson

Pennsylvania

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 30, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Hardy
2. D.J. Troutman
3. Joe Petyak

Eriez Speedway
June 30, 2019

RUSH Crates:
1. Jason Genco
2. Kyle Zimmerman
3. Scott Gurdak
4. Bruce Hordusky
5. Breyton Santee

Genco emerged from a three-wide battle with Zimmerman and Hordusky to grab the victory in the final laps.

Dog Hollow Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
First feature
1. Shawn Claar
2. Clate Copeman
3. John Weaver
4. Mike Laughard
5. Billy Eash

Second feature
1. Kyle Hardy
2. Billy Eash
3. Clate Copeman
4. Joe Petyak
5. Mike Laughard

Thunder Mountain Speedway
June 28, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Mike Pegher Jr.
2. Matt Lux
3. Bob Dorman
4. Chad McClellan
5. Chris Hackett

Pegher won by a 2.375-second margin.

Bedford Speedway
June 28, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. George Dixon
2. Clinton Hersh
3. Taylor Farlling
4. Tyler Ritchey
5. Travis Wilson

Dixon took the lead from Kaeden Smith on the third lap, then dominated for his second straight Bedford victory. ... Bob Jay won the Semi-Late feature.

Eriez Speedway
June 23, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Darrell Bossard
3. Steve Kania
4. Mike Knight
5. Greg Oakes

Blair made a high-side pass on the 10th lap to take the lead from Kania. ... Blair is 4-for-4 in Eriez Super Late Model events.

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 23, 2019

RUSH Crates:
1. Braeden Dillinger
(No other results available)

BAPS Motor Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Chase Billet
2. Charles Potts
3. Joey Hoffer
4. Alan Sagi
5. Bobby Beard

Selinsgrove Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Coleby Frye
2. Jim Yoder
3. Hayes Mattern
4. Brett Schadel
5. Bryan Bernheisel

Frye won by a 1.7-second margin in becoming the division's first repeat winner. ... “We really like running up here, but it’s hard to come from the back.” Frye said. “Well I guess it wasn’t that bad — we won. The crew worked on the track and it was really racy.”

Hummingbird Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Paul Kot
2. Kenny Schaffer
3. Jerry Redden
4. Jason Dobson
5. Ed Coast

Port Royal Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Dylan Yoder
2. Kyle Hardy
3. Andy Haus
4. Mike Lupfer
5. Gene Knaub

Yoder overtook Hardy on the 16th lap. ... “It was a lot of fun out there,” Yoder said. “I didn’t feel like I could really do anything wrong out there. We’ve been second and third so many times this year. It’s nice to get a win a be here in victory lane.” ... Todd Snook won the Limited Late Model feature.

Path Valley Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Walls
2. Randy Burkholder
3. Tyler Kirby
4. Cuyler Upperman
5. Kyle Moser

Walls won during the Austin Gelwicks Memorial.

Hidden Valley Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Billy Eash
2. Luke Hoffner
3. Joe Petyak
4. Tom Decker Sr.
5. Chris Farrell

Joe Petyak won the King of the Hill competition. ... Tom Decker Jr. won the Semi-Late feature.

Hesston Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Greg "Spike" Moore
2. Brad McGinnis
3. Ryan Sager
4. Matt Parks
5. Shawn Shoemaker

Clinton County Motor Speedway
June 21, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Yoder
2. Matt Cochran
3. Kevin Probst
4. Andrew Yoder
5. Dylan Yoder

Yoder took the lead from Probst on the 20th of 25 laps. ... Polesitter Luke Hoffner led only the first lap.

Selinsgrove Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Andy Haus
2. Nick Dickson
3. Tim Wilson
4. Donnie Schick
5. Randy Christine Jr.

Haus also won the previous night at Bedford (Pa.) Speedway.

Latrobe Speedway
June 15, 2019

Fastrak Crates:
1. Russell Baird Jr.
(No other results available)

Lernerville Speedway
June 14, 2019

DIRTcar Supers:
1. Michael Norris
2. Colton Flinner
3. Jared Miley
4. Alex Ferree
5. Ken Schaltenband

Driving Todd Cerenzia's car, Norris led 25 laps. ... He earned a guaranteed starting spot in the following week's Firecracker 100 on the World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series.

Bedford Speedway
June 14, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Andy Haus
2. Matt Sponaugle
3. Chuck Clise
4. Jeff Rine
5. Travis Stickley

Haus overtook Sponaugle on the 22nd of 25 laps.

Thunder Mountain Speedway
June 14, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Knapp
2. Gale Huey
3. Chris Hackett
4. Greg Oakes
5. Bob Dorman

Knapp led all 25 laps for his first-ever Thunder Mountain feature victory.

Clinton County Motor Speedway
June 14, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Mike Smith
3. Jim Yoder
4. Joe Lusk
5. Dylan Yoder

Eriez Speedway
June 9, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Dave Hess Jr.
3. Steve Kania
4. Jake Finnerty
5. Russ King

Blair took the lead on the sixth lap. ... Also winning the Crate Late Model feature, Blair notched his 14th and 15th victories of the season.

Bradford Speedway
June 9, 2019

RUSH Crates:
1. Jeff Hoffman
2. Ward Schell
3. Andy Michael
4. Chad Schauers
5. Zach Wiech

Damian Bidwell broke on the sixth lap while running second.

Dog Hollow Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Jared Miley
2. Shawn Claar
3. Kirk Baker
4. Michael Lake
5. Cody Hardesty

A lap-14 caution erased Miley's half-track lead. ... Miley kept sixth-starting Shawn Claar at bay the rest of the way. ... Jamey Swank won the Crate Late Model feagture and Nate Smith won the Semi-Late main event.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
June 8, 2019

RUSH Crates:
1. Michael Duritsky
2. John Mollick
3. Christian Schneider
4. Tommy Schirnhofer
5. Russ Matejka

Hummingbird Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Paul Kot
2. Kyle Knapp
3. Chris Farrell
4. Jerry Redden
5. Larry Hollenbaugh

Latrobe Speedway
June 8, 2019

Fastrak Crates:
1. Braeden Dillinger
2. Troy Frazier
3. Joel Prosser
4. Troy Shields
5. Bob Nelson

Dillinger led by as much as eight seconds.

Path Valley Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Devin Hart
2. Chase Billet
3. Eric Hohol
4. Sean Merkel
5. Travis Mease

Hidden Valley Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Joe Petyak
2. Bob Dorman
3. Mike Wonderling Jr.
4. Luke Hoffner
5. Denny Fenton

Hesston Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Sager
2. Greg "Spike" Moore
3. Shawn Shoemaker
4. George Dixon Jr.
5. Barry Miller

Lernerville Speedway
June 7, 2019

DIRTcar Supers:
1. Dan Angelicchio
2. Ken Schaltenbrand
3. Mike Miller
4. Clayton Kennedy
5. Clate Copeman

Thunder Mountain Speedway
June 7, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Matt Lux
2. Chris Hackett
3. Kyle Knapp
4. Bob Dorman
5. Gale Huey

Eriez Speedway
June 2, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Dave Hess Jr.
3. Greg Oakes
4. Mike Knight
5. Chub Frank

Blair also won the Sweeney Cars RUSH touring feature for Crate Late Models.

BAPS Motor Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Chase Billet
2. Travis Mease
3. Alan Sagi
4. Troy Miller
5. Charlie Potts

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
June 1, 2019

RUSH Crates:
1. John Mollick
2. Ben Policz
3. Christian Schneider
4. Nico Dabecco
5. Scott Gunn

Hidden Valley Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Bob Dorman
2. Dan Smeal
3. Denny Fenton
4. Joe Petyak
5. Luke Hoffner

Rain washed out the remainder of the program.

South Carolina

Laurens County Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Frank Coates
2. Tony Quarles
3. Austin Watkins
4. Mac Huey
5. Mike Kernells

Brad Rachels (604) and Michael Smith (602) won Crate features.

Laurens County Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Deano Long
2. Frank Coates
3. Tony Quarles
3. Mike Huey
5. Austin Watkins

Laurens County Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Mike Huey
2. Tony Quarles
3. Frank Coates
4. Deano Long
5. Austin Watkins

Brad Rachels (604) and Travis Morgan (602) won Crate Late Model features among 10 cars between the divisions.

Lake View Motor Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Johnny Pridgen
2. Albert Brayfield
3. Wilds Coggeshall

Lancaster Speedway
June 15, 2019

SECA Crates:
1. Bryan Mullis
2. Gary Parton
3. Timbo Mangum
4. Travis Steele
5. Ron Geehring

Mullis won on Buddy Crook Memorial night.

Cherokee Speedway
June 14, 2019

SECA Crates:
1. Bryan Mullis
2. Layton Sullivan
3. John Ruggiero Jr.
4. Furman Parton
5. Colby Quick

Mullis won on the undercard of Mike Marlar's Lucas Oil Late Model Dirt Series victory.

Laurens County Speedway
June 11, 2019

Unsanctioned Crates (602):
1. Billy Rushton
(No other results available)

Rushton won on the undercard of the Carolina Clash race won by Kenny Collins.

Lake View Motor Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Brian Strickland
2. Johnny Pridgen
3. Kerry Gibbons
4. Shaun Sewell
5. David Duke

Strickland led all the way in the Saundra Miller Memorial.

Laurens County Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Frank Coates
2. Mike Huey
3. Tony Quarles
4. Deano Long
5. Mac Huey

Gray Parton won the Crate Late Model feature.

Sumter Speedway
June 1, 2019

SECA Crates:
1. Austin Mintz
2. Justin Hobgood
3. Ron Geehring II

South Dakota

Casino Speedway
June 30, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Curt Gelling
3. Brandon Moser
4. Scott Ward
5. Chuck Swenson

Miller Central Speedway
June 29, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Blair Nothdurft
3. Kent Arment
4. Josh Skorczewski
5. Curt Kranz

Wagner Speedway
June 28, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Seth Fischer
2. Jared Hoerle
3. Gale Vogt
4. Mike Babcock
5. Doug Tomka

Brown County Speedway
June 28, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Thomas Weisgram
2. Kent Arment
3. Chad Becker
4. Josh Skorczewski
5. Curt Gelling

Weisgram snapped Becker's personal five-race win streak.

Miller Central Speedway
June 22, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Thomas Weisgram
3. Josh Skorczewski
4. Dustin Arthur
5. Tyler Reagle

Black Hills Speedway
June 21, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Eric Mass
2. Casey Skyberg
3. Craig Rodgers
4. Tyler Reagle
5. Chris Johnson

Mass also won the modified feature.

Casino Speedway
June 16, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Curt Gelling
3. Blake Swenson
4. Ryan Engels
5. Chad Olsen

The fifth-starting Becker completed a three-victory weekend.

Miller Central Speedway
June 15, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Josh Skorczewski
3. Mike Stearns
4. Dustin Arthur
5. Craig Rodgers

Casino Speedway
June 9, 2019

WISSOTA Late Models:
First feature
1. Curt Gelling
2. Brandon Moser
3. Blair Nothdurft
4. Josh Skorczewski
5. Chad Becker

Second feature
1. Scott Ward
2. Kent Arment
3. Gary Brown Jr.
4. Chad Becker
5. Chad Olsen

Miller Central Speedway
June 8, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Kent Arment
3. Josh Skorczewski
4. Curt Kranz
5. Dustin Arthur

Brown County Speedway
June 7, 2019

WISSOTA Late Models:
First feature
1. Curt Gelling
2. Josh Skorczewski
3. Kent Arment
4. Chad Becker
5. Curt Kranz

Second feature
1. Chad Becker
2. Curt Gelling
3. Curt Kranz
4. Dustin Arthur
5. Kent Arment

Wagner Speedway
June 7, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jared Hoerle
2. Quentin Myers
3. Gale Vogt
4. Doug Tomka
5. Mike Babcock

Tennessee

I-75 Raceway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Mike Price
2. Jerry Green
3. Kyle Courtney
4. Johnny Ridings
5. Daniel Richards

Wartburg Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Glen Vanover
2. Darrick York
3. Tim Damron
4. Wesley Lester
5. Perry Delaney

Clarksville Speedway
June 29, 2019

DIRTcar Supers:
1. David Seibers
2. Richard Frost
3. Gavin Schmidt
4. Dustin Rollins
5. Don Young

Shannon Ardry won the three-car Crate feature.

Volunteer Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Heath Alvey
2. Tim Byrd
3. Trevor Sise
4. Shannon Emery
5. Adam Ahl

Alvey's last-lap pass amid traffic gave him a victory by a nose over Byrd. ... Alvey earned $1,500.

Camden Speedway
June 29, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Jimmy Halford
2. Ronnie Cooper
3. Ben Garner
4. Chad Harrah
5. Ashley Newman

Thunderhill Raceway Park
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brown
2. Farrell Skelton
3. Mark Dalton
4. Trevor Woodard
5. Grant Helms

Shane Echols won the Crate Late Model feature.

Duck River Raceway Park
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Eric Hickerson
2. Jordan Judge
3. Jimmy Nowlin
4. Todd Minner
5. Cole Smartt

Durrence Layne Crates:
1. Jadon Frame
2. Christian Hanger
3. Travis Smith
4. Randy Gifford
5. Rudder Harper

Crossville Speedway
June 28, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Jesse Lowe
2. Cameron Weaver
3. Trent Mullinay
4. Andy Miller
5. Christian Hanger

Lowe won on the undercard of Ashton Winger's Schaeffer's Iron-Man Championship Series victory for Super Late Models.

411 Motor Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Trevor Sise
2. Michael Courtney
3. Rusty Ballenger
4. Greg Martin
5. Jesse Lowe

Sise won on the undercard of the $3,000 Topless Outlaws Series victory for Ryan King.

Smoky Mountain Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Cruz Skinner
2. Cory Hedgecock
3. Chase King
4. David Crabtree
5. Austin Neely

Skinner, who took the lead from Hedgecock on the ninth lap, won on the undercard of Hudson O'Neal's $15,000 Lucas Oil Late Model Dirt Series victory.

Volunteer Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Rusty Ballenger
2. Brandon Williams
3. Zach Sise
4. Chris Chandler
5. Bobby Mays

Tyler Arrington led six laps before retiring to the infield pits, handing the lead to his fellow front-row starter, Ballenger.

Clarksville Speedway
June 15, 2019

DIRTcar Supers:
1. David Seibers
2. Tanner English
3. Richard Frost
4. Jeremy Anderson
5. John Minon Jr.

Hunter Blackwell won the Crate feature over Michael Seibers.

Wartburg Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Eddie King Jr.
2. Patrick Duggan
3. Wesley Lester
4. Tim Damron
5. Darrick York

I-75 Raceway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Kyle Courtney
2. Ryan Tims
3. Jerry Green
4. Daven Dilbeck
5. Ruben Mayfield

Tazewell Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Steve Smith
2. Jody Horton
3. Brian Shockley
4. Danny Helton
5. Robbie Buchanan

Camden Speedway
June 15, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Ben Garner
2. Jimmy Halford
3. Ronnie Cooper
4. Adam Ray
5. Craig Lindsey

Thunderhill Raceway Park
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Eric Hickerson
2. Grant Helms
3. Charlie Ray Howell
4. Justin Weaver
5. Jason Walker

Durrence Layne Crates:
1. Brock Hall
2. Scott Spurgeon
3. Shane Echols
4. Mark Fields
5. Justin Maxwell

Duck River Raceway Park
June 15, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Tyler Wood
2. Jadon Frame
3. Oakley Johns
4. Riley Hickman
5. Brad Skinner

Wood, of Hohenwald, Tenn., swept June 14-15 features in the Johns Timber Special.

Crossville Speedway
June 14, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Trent Mullinax
2. Andy Miller
3. Colton Proffitt
4. Anthony Conley
5. Floyd Turner

Duck River Raceway Park
June 14, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Tyler Wood
2. Oakley Johns
3. Brad Skinner
4. Jadon Frame
5. Riley Hickman

Clarksville Speedway
June 2, 2019

DIRTcar Supers:
1. David Seibers
2. Richard Frost
3. Larry Barber Jr.

Jeremy Holtzclaw won the three-car Crate feature.

I-75 Raceway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Zach Sise
2. Matt Henderson
3. Jerry Green
4. Johnny Ridings
5. Michael Evans

Thunderhill Raceway Park
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Weaver
2. Skelton Farrel
3. Cody Springer

Durrence Layne Crates:
1. Brock Hall
2. Randy Gifford
3. Mark Fields

Tazewell Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Mack McCarter
2. Jason Trammell
3. Dakotah Knuckles
4. Jody Horton
5. Brian Shockley

McCarter wrestled the lead away from the pole-starting Trammell on the fifth lap and captured his first Tazewell victory in the division.

Camden Speedway
June 1, 2019

Durrence Layne Crates:
1. Oakley Johns
2. Tyler Wood
3. Adam Ray
4. Ben Garner
5. Joe Mike III

Wartburg Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Darrick York
2. Eddie King Jr.
3. Glen Vanover
4. Tim Damron
5. Ted Lowe

Texas

I-37 Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Frank Okruhlik
2. Patrick Kelly
3. Tommy Grimes
4. Jason Kelly
5. Matt Fox

Big O Speedway
June 29, 2019

DIRTcar Supers:
First feature
1. Mike Fenton
2. Dylan Glass
3. Jim Moon

Second feature
1. Jim Moon
2. Jimmy Glass
3. Mike Fenton

I-37 Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Frank Okruhlik
2. Tommy Grimes
3. Jason Kelly
4. Jacob Crow
5. Michale Pesek

Rebounding from a spin and loss in the Grudge Race, Okruhlik held off a hard-charging Tommy Grimes in the 20-lap feature. ...  A turn-one red flag appeared when Jeremy Hernandez and Howie Marcx made contact, sending both over the turn-two hill. Neither was injured but both were done for the night.

South Texas Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Adrian Awalt
2. Matt Fox
3. Michale Pesek
4. Chandler Fox
5. Harold Marcx

I-37 Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Frank Okruhlik
2. Tommy Grimes
3. Harold Marcx
4. Jason Kelly
5. Ron Sprayue

South Texas Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Matt Fox
2. Dakota Farquer
3. James Zabrock
4. Fred Vannoy
5. Adrian Awalt

Virginia

Virginia Motor Speedway
June 29, 2019

Fastrak Crates:
1. Corey Almond
2. Justin Williams
3. Matt Glanden
4. Davis Lipscombe
5. Jared Powell

Billy Hubbard took the checkers first but was disqualified for weighing in light at the scales.

Winchester Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Trever Feathers
2. Allen Brannon
3. Justin Weaver
4. Kyle Lee
5. Tyler Horst

Feathers, who took the lead from Brannon on the 16th lap, earned $3,000 in the Clash for Cash. ... Mike Franklin won the Crate Late Model feature.

Winchester Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Jason Covert
2. Justin Weaver
3. Kyle Lee
4. Allen Brannon
5. Trever Feathers

Covert, who overtook Lee on the 22nd lap, earned $3,000 in the Red Nininger Memorial ... Coupled with Friday's Gene Van Meter Memorial victory at Potomac Speedway in Budds Creek, Md., Covert had a $5,500 weekend. | Slideshow

Natural Bridge Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Samuel Bryant
2. Aaron Bryant
3. Larry Ramsey
4. Josh Lilly
5. Phillip Woods

Unsanctioned Crates:
1. Justin Williams
2. Dustin Ferguson
3. Tyler Bare

Natural Bridge Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Phillip Woods
2. Samuel Bryant
3. Eric Groah
4. Josh Lilly
5. Derrick Rankin

Unsanctioned Crates:
1. B.J. Mongold
2. Bud Stinson
3. Dustin Ferguson
4. Bobby Ayers
5. Mike Lawhorne

Winchester Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Weaver
2. Derick Quade
3. James Lichliter
4. Jonathan DeHaven
5. Brad Omps

"We did a little testing the last time we were here and I think the changes we made worked out pretty good," said Weaver, who led all 25 laps. "Derick has been on a roll here lately and I knew I had to get to the front first and once this car was in clean air I knew we'd be hard to beat." ... Mike Franklin won the Crate Late Model feature.

Winchester Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Derick Quade
2. Justin Weaver
3. Jonathan DeHaven
4. Logan Roberson
5. Wesley Bonebrake

"I think we've got this car going pretty good right now." Quade said. "Trust me, it always helps to start up front, but our team works hard and this is another big win for us." ... Jakob Piper won the Crate Late Model feature over Logan Roberson.

Virginia Motor Speedway
June 1, 2019

Fastrak Crates:
1. Justin Williams
2. Jared Powell
3. Corey Almond
4. Matt Glanden
5. Davis Lipscombe

Williams took the lead from Powell on the 20th of 25 laps. ... “If not for that heavy traffic I am not sure I could have gotten by Powell and Almond," Williams said. "My car could just drive through traffic a little easier.”

Winchester Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Trever Feathers
2. Scott Merryman
3. Brad Omps
4. Wesley Bonebrake
5. Kris Holliday

Feathers also won the Crate Late Model feature. ... He drove a Larry and Lisa Royston-owned Black Diamond Chassis in the Crates, and a Bubby Dillman-owned Barry Wright Race Car in the Limiteds.

Natural Bridge Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Samuel Bryant
2. Eric Groah
3. Walker Arthur
4. Michael Alderman
5. Derrick Rankin

Unsanctioned Crates:
1. Dustin Ferguson
2. Mike Lawhorn
3. Walker Arthur
4. Trevor Creggar
5. Bryan Smith

Clay Valley Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Crates:
1. Josh Henry
2. T.J. Salango
3. Rick Solari

Wisconsin

Gondik Law Speedway
June 30, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Darrell Nelson
2. Pat Doar
3. John Kaanta
4. Don Shaw
5. Jesse Glenz

Nelson completed a $4,000 sweep of the Late Model portion of the Border Battle.

Cedar Lake Speedway
June 29, 2019

USRA Limiteds:
1. Dan Gullikson
2. Michael Bruggeman
3. Jarrett Loe
4. Ashley Wahlstrom
5. Dennis Larson

Gondik Law Speedway
June 29, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Darrell Nelson
2. Jimmy Mars
3. Devin VanHouse
4. Pat Doar
5. Rick Hanestad

Nelson earned $2,000 as part of the Border Battle weekend.

Plymouth Dirt Track
June 28, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Rick Scheffler
2. Troy Springborn
3. Taylor Scheffler
4. Joel Bennett
5. Tim Buhler

Scheffler earned $2,574 in a tribute race for Scheffler's late brother, Russ Scheffler. ... The event drew 28 cars and Rick Scheffler won his first race of the season. | Slideshow

Plymouth Dirt Track
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Jim Schmidt
2. Justin Schmidt
3. Justin Ritchie
4. Charlie Schmidt
5. Brad Mueller

Jim Schmidt won his first race in his own No. 79 for the first time in four years ... He'd previously driven the Scheuffner Racing No. 70 now driven by Ritchie.

Cedar Lake Speedway
June 22, 2019

NASCAR Late Models:
1. John Kaanta
2. Jake Redetzke
3. Jake Timm
4. Pat Doar
5. Darrell Nelson

Shawano Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Ron Berna
2. Nick Anvelink
3. Troy Springborn
4. Brett Swedberg
5. Joe Reuter

Red Cedar Speedway
June 21, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Mike Prochnow
2. Jake Redetzke
3. John Kaanta
4. Mark Hessler
5. Buddy Hanestad

Redetzke started seventh.

Cedar Lake Speedway
June 15, 2019

USRA Limiteds:
1. Dan Gullikson
2. Justin Sass
3. Dennis Larson
4. Cale Anderson
5. Johnny Emerson

Gullikson won on the undercard of Pat Doar's $10,000 Masters victory for NASCAR-sanctioned Late Models.

Plymouth Dirt Track
June 15, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Justin Ritchie
2. Justin Schmidt
3. Brad Mueller
4. Jim Schmidt
5. Brett Swedberg

Ritchie won from his pole position.

Lafayette County Speedway
June 14, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jamie Pfeiffer
2. Jeff Parks
3. John Squires
4. D.J. Sweet
5. Jason Robbins

Shawano Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Nick Anvelink
2. Joe Reuter
3. Justin Ritchie
4. Ron Berna
5. Brett Swedberg

Reuter led early from outside the front row, but the fifth-starting Anvelink grabbed the lead and the victory.

Mississippi Thunder Speedway
June 7, 2019

USRA Limiteds:
1. Lance Hofer
2. Shaun Mann
3. Barry Johnson
4. Nate Wasmund
5. Troy Langowski

Red Cedar Speedway
June 7, 2019

WISSOTA Late Models:
First feature
1. Michael Keller
2. Mike Prochnow
3. Ben Hanke
4. James Giossi
5. Greg Nippoldt

Second feature
1. Mark Hessler
2. Jim Carlson
3. Michael Keller
4. Mike Prochnow
5. Steve Laursen

Lafayette County Speedway
June 7, 2019

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Robbins
2. D.J. Sweet
3. Steve Schueller
4. Jamie Pfeiffer
5. John Squires

Plymouth Dirt Track
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Brad Mueller
2. Justin Schmidt
3. Turk Letizia
4. Tim Buhler
5. Joe Bongiorno

Mueller took the lead from Tim Buhler on the fourth laps. ... Justin Schmidt and Taylor Scheffler were shifted to second-row starts after failing three times to start successfully from the front row.

Cedar Lake Speedway
June 1, 2019

NASCAR Late Models:
1. James Giossi
2. Marshall Fegers
3. Lance Matthees
4. Greg Nippoldt
5. Jim Carlson

Giossi led all but the first lap. ... Dan Gullikson won the USRA Limited Late Model feature.

Shawano Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Nick Anvelink
2. Troy Springborn
3. Brett Swedberg
4. Chris Engels
5. Luke Postl

West Virginia

Tyler County Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Thomas
2. Colten Burdette
3. Shane Hitt
4. Brian Baumberger
5. Steve Weigle

Tyler Riggs won the Crate Late Model feature.

Beckley Motorsports Park
June 29, 2019

Fastrak Crates:
1. T.J. Salango
2. Tyler Cox
3. Shane Greco
4. Patrick Solari
5. Eddie Hambrick

Ohio Valley Speedway
June 29, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Tyler Evans
2. Chris Carpenter
3. Andy Bond
4. Zack Dohm
5. Henry Hornsby III

Evans, using his father's steel-block engine from a modified, won his first Late Model feature.

Elkins Raceway
June 28, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Paul Wilmoth Jr.
2. Shane Hitt
3. Steve Wilmoth
4. Ryan Montgomery
5. Tim Senic

Paul Wilmoth Jr. overtook his brother Steve on lap 23 to capture the Mid-Season Championship. ... A.J. Spagnuolo won the Crate feature.

Lizard Creek Speedway
June 22, 2019

Fastrak Crates:
1. Ted Johnson
2. Dallas Hatfield
3. Jim Rader
4. Brandon Urban
5. Shane Greco

Ohio Valley Speedway
June 22, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Freddie Carpenter
(No other results available)

Tyler Evans had the race in the bag until his car broke late and was towed off the track. ... Carpenter inherited the lead and stretched a personal winning streak to five in a row.

Elkins Raceway
June 21, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Cody Hardesty
2. Shane Hitt
3. Paul Wilmoth Jr.
4. Logan Hitt
5. D.J. Miller

Corey Almond won the Crate Late Model feature, his first at Elkins.

Lizard Creek Speedway
June 15, 2019

Fastrak Crates:
1. Eddie Hambrick
2. Shane Greco
3. Dallas Hatfield
4. Jeff Wolford
5. Ted Johnson

Hambrick won from the pole.

Tyler County Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Thomas
2. Travis Brown
3. Brian Baumberger
4. Jeromy Misel
5. Steve Weigle

Thomas inherited the victory when apparent winner Derek Doll was disqualified at the scales (he'd taken te checkers a half-track ahead of Thomas). ... Thomas also won the Fastrak Crate feature, pocketing $2,000 in the Eaton-Childers Memorial.

I-77 Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Tyler Carpenter
2. Chris Carpenter
3. Tyler Evans
4. Kyle Bond
5. David Gibson II

Tyler Evans led the first 14 laps before the Carpenter brothers went by. ... Chris Carpenter won the makeup Dirt Late Model feature over Tyler. ... Cruz Vandall won the Limited Late Model feature, overtaking Eric Monk late for his first Late Model victory. ... Zach Milbee won the makeup Limited feature over Buddy Brogan.

Ohio Valley Speedway
June 15, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Freddie Carpenter
(No other results available)

Elkins Raceway
June 14, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Paul Wilmoth Jr.
2. Logan Hitt
3. Cody Hardesty
4. Steve Wilmoth
5. Shane Hitt

Logan Roberson won the Crate feature.

Lizard Creek Speedway
June 8, 2019

Fastrak Crates:
1. Shane Greco
2. Eddie Hambrick
3. Michael Bland
4. Dallas Hatfield
5. Jeremy Livingood

Ohio Valley Speedway
June 8, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Colten Burdette
(No other results available)

Elkins Raceway
June 7, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Travis Stickley
2. D. Jay Miller
3. Michael Lake
4. Billy Holbert
5. Shaun Poling

Stickley captured his first Elkins Super Late Model victory. ... Logan Roberson won the Crate feature.

Lizard Creek Speedway
June 1, 2019

Fastrak Crates:
1. Eddie Hambrick
2. Dallas Hatfield
3. Shane Greco
4. Jeff Wolford
5. Joseph Zupanick

Ohio Valley Speedway
June 1, 2019

Unsanctioned Supers:
1. Ronnie Mayle
2. Andy Bond
3. Rod Evans
4. Zach Hill
5. David Gibson

Tyler County Speedway
June 1, 2019

Fastrak Crates:
1. A.J. Spagnuolo
2. Trey Watson
3. Sparky Davisson
4. Tyler Riggs
5. Wylie Ford

Spagnuolo won on the undercard of the $5,000 Zimmer's United Late Model Series victory for Jacob Hawkins in the Super Late Model division.

Wyoming

Sheridan Speedway
July 1, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Eric Mass
2. Casey Skyberg
3. Jim Harris
4. Chris Dunn
5. Kelly Hample

Mass won the fourth round of WISSOTA's Wild West Shootout.

Sheridan Speedway
June 30, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Kelly Hample
2. Eric Mass
3. Jim Harris
4. Dan Henrikson
5. Casey Skyberg

Hample won his second in a row in the third leg of WISSOTA's Wild West Tour.

Gillette Thunder Speedway
June 29, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Teresa Schuler
2. Eddie Kirchoff

Only two Late Models competed.

Gillette Thunder Speedway
June 22, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Craig Rodgers
2. Eddie Kirchoff
3. Marv Christopherson
4. Teresa Schuler

Gillette Thunder Speedway
June 8, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Eddie Kirchoff
2. Craig Rodgers
3. Casey Skyberg
4. Lyndon Bolt
5. Dan Henrikson

Gillette Thunder Speedway
June 1, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Eddie Kirchoff
2. Hank Berry
3. Dan Henrikson
4. Eric Mass
5. Craig Rodgers

Alberta

Castrol Raceway
June 22, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Alana Carter
(No other results available)

Manitoba

Red River Co-op Speedway
June 27, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Shane Edginton
2. Mike Balcaen
3. Jesse Teunis
4. Ryan Kereluk
5. Mike Martin

Red River Co-op Speedway
June 20, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Ryan Kereluk
2. Mike Martin
3. Shane Edginton
4. Mike Balcaen
5. Shane Holden

Kereluk won by 1.171 seconds for his first career Late Model victory.

Red River Co-op Speedway
June 13, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Kevin Sexton
2. Shane Holden
3. Rick Fawcett
4. Mike Balcaen
5. Shane Edginton

The fifth-starting Sexton topped the pole-starting Holden.

Red River Co-op Speedway
June 6, 2019

WISSOTA Late Models:
1. Dustin Strand
2. Shane Edginton
3. Mike Balcaen
4. Jesse Teunis
5. Walt Morris

Stand started sixth, two spots ahead of Edginton.

Ontario

Southern Ontario Motor Speedway
June 29, 2019

DIRTcar Supers:
1. Brad Authier
2. Brad McLeod
3. C.J. Field
4. Gregg Haskell
5. Tim Mackenzie

Brighton Speedway
June 29, 2019

RUSH Crates:
1. Charlie Sandercock
2. Phil Potts
3. Brandon Mowat
4. Tim Kerr
5. Austin King

Sandercock overtook Potts with 10 laps remaining for his fifth victory of 2019.

Humberstone Speedway
June 23, 2019

RUSH Crates:
1. Sam Pennacchio
2. Rob Pietz
3. Adam Ferri

Brighton Speedway
June 22, 2019

RUSH Crates:
1. Bradley Rayner
2. Tim Kerr
3. Brandon Mowat
4. Phil Potts
5. Austin King

Southern Ontario Motor Speedway
June 22, 2019

DIRTcar Supers:
1. Dale Glassford
2. Jake Hooker
3. Doris Lajeunesse
4. C.J. Field
5. Jim Dale Jr.

Brighton Speedway
June 15, 2019

RUSH Crates:
1. Charlie Sandercock
2. Steve Baldwin
3. Caley Weese
4. Brandon Mowat
5. Andy Mayhew

Sandercock started 10th and took the lead from Baldwin on the 14th lap. ... Weese lead early in the 35-lapper.

Southern Ontario Motor Speedway
June 14, 2019

DIRTcar Supers:
1. Gregg Haskell
2. Dale Glassford
3. Tyler Lozon

Humberstone Speedway
June 9, 2019

RUSH Crates:
1. Rob Pietz
2. Sam Pennacchio
(No other results available)

Brighton Speedway
June 8, 2019

RUSH Crates:
1. Charlie Sandercock
2. Phil Potts
3. Brandon Mowat
4. Adam Mayler
5. Steve Baldwin

Sandercock won a late duel with Potts.

Southern Ontario Motor Speedway
June 8, 2019

DIRTcar Supers:
1. Gregg Haskell
2. Brad Authier
3. C.J. Field
4. Doris Lajeunesse
5. Mike Lewis

Authier rallied from his 11th starting spot to finish second.

Brighton Speedway
June 1, 2019

RUSH Crates:
1. Charlie Sandercock
2. Bradley Rayner
3. Brandon Mowat
4. Terry Hunt
5. Adam Nayler

Casey Weese was leading when she slipped up on lap 19, allowing Sandercock to grab the point.

Search for results

advertisement
Sponsor 924
 
Sponsor 615
 
Sponsor 728