Login |
forgot?
Watch LIVE at | Events | FAQ | Archives
Sponsor 258
Sponsor 717

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

  • Join us on Twitter Join us on Facebook
Sponsor 525

Weekly Late Model Results

January 2021

Alaska

Alaska Raceway Park
Unsanctioned Limiteds
August 1, 2021
  1. Marty Flora
  2. Monte Pearson
  3. Jerry Parsons
Alaska Raceway Park
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Alex Schwochert
  2. Billy Magers
  3. Jerry Parsons
  4. Monte Pearson
  5. Marty Flora
Twin City Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Alex Schwochert
Twin City Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 23, 2021
  1. Alex Schwochert
Mitchell Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Alex Schwochert
Mitchell Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 25, 2021
  1. Mike Braddock

Alabama

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
October 2, 2021
  1. Chad McCool

McCool wrapped up the track championship.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
October 1, 2021
  1. Sam Seawright
  2. Dillon Tidmore
  3. Cruz Skinner
  4. Tim Busha
  5. Todd Morrow
  6. Dallas Cooper
  7. Ryan Wilson
  8. Tim Roszell
  9. Maddux Mullinax
  10. Rod Carroll

Seawright, of Fort Payne, Ala., captured $3,800 in the opening round of NASCAR Weekend at Talladega Short Track. … He finished 1.648 seconds ahead of polesitter Dillon Tidmore. ... Matt Henderson won the Crate Racin' USA tour event while Buddy George won the Limited Late Model feature and Ryan King the 602 Crate main event.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 26, 2021
  1. Joseph Brown
  2. Dale Timms
  3. Mario Gresham
  4. Dusty Jones
  5. Rodney Martin
  6. Landon Bagby
  7. James Roulette
  8. Nick Biddle
  9. Jimmy Price
  10. Dalton Hood

Brown earned $5,000 in the Limited Late Model portion of the Alabama State Championships. ... The event drew 11 cars but Rucker Orr scratched from the feature.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 26, 2021
  1. Jimmy Thomas
  2. Pearson Lee Williams
  3. Wil Herrington
  4. Jordy Nipper
  5. Cody Overton
  6. Ricky Culpepper
  7. Chase Edge
  8. Cruz Skinner
  9. Jake Traylor
  10. Ty Ellis

Jimmy Thomas led all 40 laps for a $5,000 604 Crate Late Model victory at the Alabama State Championships.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 26, 2021
  1. Steven Bryant
  2. Richie Stephens
  3. Dustin Diem
  4. Cody Overton
  5. David Whitener
  6. Logan Stinchcomb
  7. Matt Thompson
  8. Dawson Martin
  9. Jay Elliott
  10. Josh Gorman

Bryant earned $5,000 for his 602 Crate Late Model victory during the Alabama State Championships.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
September 25, 2021
  1. Tim Busha
  2. Todd Morrow
  3. Dillon Tidmore
  4. Ryan Wilson
  5. Dallas Cooper

Busha won the Ice Bowl qualifying event. ... Bubba Lackey won the Limited Late Model feature. ... Jake Knowles (604) and Ryan King (602) won Crate features.

Tri-County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 25, 2021
  1. Taylor Jarvis
  2. Isaiah Day
  3. Josh Huss
  4. Parker Bell
  5. Bailey Martin

Dale Lucas won the 602 Crate Late Model feature.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 25, 2021
  1. Bradley Price

An accident cautions injuries to members of the Nix and Berryhill families; the track didn't reveal details of the incident.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 24, 2021
  1. Oakley Johns
  2. Jason Markewitz
  3. Matthew Brocato
  4. Mike Henn
  5. Tyler Britnell

Caleb Coan won the 602 Crate feature over Morgen Lambert.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 17, 2021
  1. Seth McCormack
  2. Oakley Johns
  3. Matthew Brocato
  4. Logan Moore
  5. Austin Steele

Bryson Mitchell won the 602 Crate feature.

Tri-County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 11, 2021
  1. Josh Huss
  2. Isaiah Day
  3. D.G. Hawkins
  4. Parker Bell
  5. Shannon Martin

Dale Lucas won the 602 Crate feature.

Fort Payne Motor Speedway
United Championship Racing Alliance
September 11, 2021
  1. Andy Picklesimer
  2. Chase Oliver
  3. Brian Kinnersley
  4. Chip Brindle
  5. Josh Amacher
  6. Kasey Hall
  7. Jesse Hughes
  8. Kenny Kizzar
  9. Brent Rhodes
  10. Thomas Willoughby

Picklesimer earned $2,500.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 11, 2021
  1. Kevin Knotts
  2. John Holdinghausen
  3. Tim Lenz
  4. Mario Gresham
  5. Shane Payton
Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 10, 2021
  1. Cale Finley
  2. Oakley Johns
  3. Greg Wilhite
  4. Jason Markewitz
  5. Matthew Brocato

Bryson Mitchell won the 602 Crate Late Model feature over Morgen Lambert.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
September 5, 2021
  1. Cruz Skinner
  2. Tim Roszell
  3. Dallas Cooper
  4. Shun Thomas
  5. Bubba Lackey

Brad Berry won the Limited Late Model feature. ... Maddux Mullinax (604) and Ryan King (602) won Crate features.

Fort Payne Motor Speedway
Unsanctioned Supers
September 4, 2021
  1. Josh Putnam
  2. Sam Seawright
  3. Daniel Miller
  4. Shay Miller
  5. Bill Mahan

Josh Putnam of Florence, Ala., earned $4,000 for winning Fort Payne's Labor Day 40 (corrects fourth-place finisher). ... Putnam lowered the track record with a 13.267-second time trial lap. ... Andy Pickelsimer won the Crate Late Model feature.

Deep South Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 4, 2021
  1. Bo Slay
  2. Ryan Boudreaux
  3. Kyle Bryant
  4. Joey Moxley
  5. Joe Adams
ECM Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 4, 2021
  1. Brandon Brown

Ryan King won the 602 Crate Late Model feature.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 4, 2021
  1. Kyle Whisenant
  2. Jason Byrd
  3. Lance Hubbert
  4. Kurt Radojcsics
  5. Paul Alred
Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 4, 2021
  1. Rucker Orr

Cole Ingram won the 602 Crate feature.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 3, 2021
  1. Seth McCormack

Morgen Lambert won the 602 Crate Late Model feature.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. Josh Adkins
  2. Tim Roszell
  3. Brad Berry
  4. Jeff Johns
  5. Blake Hood

Bubba Lackey won the Limited Late Model feature ... David Kay (604) and Campbell Hughes (602) won Crate features.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
August 28, 2021
  1. Chad McCool
ECM Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Brandon Brown
  2. Travis Kress
  3. Cole Brown
  4. Clint Armstrong
  5. Tyler Britnell

Adam Cummings won the 602 Crate feature.

Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Lance Stewart

Stewart earned $1,500 in the points finale.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
August 21, 2021
  1. Todd Morrow
  2. Ryan Wilson
  3. Dallas Cooper
  4. Tim Roszell
  5. T.J. Alford

Bubba Lackey won the Limited Late Model feature while Jason Lively (604) and Adam Cummings (602) won Crate features.

Deep South Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 21, 2021
  1. Bo Slay
  2. Steven Jernigan
  3. D.G. Hawkins
  4. Joey Moxley
  5. Joe Adams
Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 20, 2021
  1. Oakley Johns
  2. Tyler Wood
  3. Matthew Brocato
  4. Greg Wilhite
  5. Chase Oliver

Morgen Lambert won the 602 Crate Late Model feature over Hayden Duncan.

Talladega Short Track
Unsanctioned Limiteds
August 14, 2021
  1. Brad Berry
  2. Brandon Brown
  3. Marty Lunsford
  4. Dustin Stewart
  5. Chris Fennell

Berry won on the undercard of Michael Page's $10,000 Southern All Star triumph. ... Matthew Brocato (604) and Ryan King (602) won Crate features.

Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 14, 2021
  1. Patrick Taylor

Cole Ingram won the 602 Crate Late Model feature.

Fort Payne Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 14, 2021
  1. Kenny Hall
  2. Shane Griffith
  3. Brent Rhodes
  4. Jessie Hughes
  5. Nickie Odell

The Late Model feature was rained out, but Richard Smith of Hartselle, Ala., lowered the track record with a 13.406-second lap; the previous mark was 13.480 by Jadon Frame of Decherd, Tenn., in September 2019.

North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 7, 2021
  1. Mitchell Holloway
  2. Seth McCormack
  3. Oakley Gillespie
  4. Blake Ray
  5. Matthew Brocato
ECM Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Brandon Brown

Brown earned $2,500 in the Wayne Cates Memorial. ... Sherman Everett won the 602 Crate feature.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
August 7, 2021
  1. Dillon Tidmore
  2. Dallas Cooper
  3. Tim Roszell
  4. Cody Overton
  5. Josh Adkins

Brad Berry won the Limited Late Model feature, earning $1,026 in the Larry Spurlock Memorial. ... Heath Carr (604) and Ryan King (602) won Crate Late Model features.

Deep South Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
August 7, 2021
  1. Dale Lucas
  2. Jason Barnhill
  3. Osman Jones
  4. Kevin Mitchell
  5. Dustin Boothe
Fort Payne Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Andy Picklesimer
  2. Richard Smith
  3. D.J. Hayes
  4. Rod Carroll
  5. Bill Mahan
Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 6, 2021
  1. Oakley Johns
  2. Greg Wilhite
  3. Tyler Wood
  4. Austin Steele
  5. Billy Steagell

Morgen Lambert won the 602 Crate feature.

North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 31, 2021
  1. Matthew Brocato

Cruz Wallace won the 602 Crate feature.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 31, 2021
  1. Brayden Williams
  2. Johnny Faucett
  3. Paul Alred
  4. Lance Hubbert
  5. Zach Cook
Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Erik Smith

Cole Ingram won the 602 Crate feature.

Fort Payne Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Sam Seawright
  2. Chase Oliver
  3. Shay Miller
  4. Daniel Miller
  5. D.J. Hayes

Jessie Hughes won the Crate feature.

ECM Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Brandon Brown
  2. Lance Stewart
  3. Clint Armstrong
  4. Will Brogan Jr.
  5. Will Perrell

Ryan King won the 602 Crate feature.

North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 24, 2021
  1. Seth McCormack

Morgen Lambert won the 602 Crate feature.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
July 24, 2021
  1. Sam Seawright
  2. Tim Busha
  3. Dylan Knowles
  4. T.J. Alford
  5. Dillon Tidmore

Brad Berry won the Limited Late Model feature. .... T.J. Brittain (604) and Adam Curmmings (602) won Crate Late Model features.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 24, 2021
  1. Richie Stephens
  2. Jimmy Thomas
  3. Bobby Eiland
  4. Bubba Gorman
  5. Pat Wall
Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 24, 2021
  1. Chad McCool
Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Nick Kimbrell
Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 23, 2021
  1. Cody Ballard
  2. Oakley Johns
  3. Tyler Wood
  4. Matthew Brocato
  5. Logan Moore

Dusty Quillen won the 602 Crate feature.

Tri-County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 17, 2021
  1. Colton Leyendecker
  2. Josh Huss
  3. Steven Jernigan
  4. Stephen Brantley
  5. J.C. Wilson

Dale Lucas won the 602 Crate race. ... Leyendecker also won the Challenge event between 604 and 602 competitors, earning $2,500.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 17, 2021
  1. Brayden Williams
  2. Chad McCool
  3. Johnny Faucett
Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 17, 2021
  1. Steve Ingram
Tri-County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 16, 2021
  1. Monte Skinner
  2. Steven Jernigan
  3. Josh Huss
  4. D.G. Hawkins
  5. Stephen Brantley

Campbell Hughes won the 602 Crate feature.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 16, 2021
  1. Oakley Johns
  2. Bryson Mitchell
  3. Matthew Brocato
  4. Grayson Brewer
  5. Chuck Tuck

Caleb Coan won the 602 Crate feature.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 10, 2021
  1. Bobby Eiland
  2. Dana Eiland
  3. Bubba Gorman
  4. Tim Lenz
  5. Allen McConnell
Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
July 10, 2021
  1. Dylan Knowles
  2. Tim Busha
  3. Todd Morrow
  4. Tim Roszell
  5. Chase Oliver

Joe Noojin won the Limited Late Model feature. ... Caden Mullinax (604) and Brandon Crosby (602) won Crate Late Model features.

ECM Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Brandon Brown
  2. Travis Kress
  3. Lance Stewart
  4. Clint Armstrong
  5. Thomas Langley

Cole Brown won the 602 Crate feature.

North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 10, 2021
  1. Chase Walls
  2. Blake Ray
  3. Jim Gray
  4. Steve Canfield
  5. Billy Flannagan

Caleb Coan won the 602 Crate feature.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 10, 2021
  1. Chad McCool
Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 9, 2021
  1. Matthew Brocato

Morgen Lambert won the 602 Crate feature.

Fort Payne Motor Speedway
Unsanctioned Supers
July 3, 2021
  1. Sam Seawright

Seawright earned $4,000 for his Firecracker 50 victory.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
July 3, 2021
  1. Cruz Skinner
  2. Todd Morrow
  3. Dallas Cooper
  4. Tim Roszell
  5. Lucas Burns

Jimmy Thomas won the Crate Racin' USA touring event. ... Buddy George won the Limited Late Model feature and Adam Cummings won the 602 Crate feature.

East Alabama Motor Speedway
United Championship Racing Alliance
July 3, 2021
  1. Bobby Eiland
  2. Campbell Hughes
  3. Bubba Gorman
  4. Nick Biddle
  5. Allen McConnell
North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
July 3, 2021
  1. Silas Hamm
Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 3, 2021
  1. Matt Golden
  2. Kyle Whisenant
  3. Johnny Faucett
  4. Paul Alred
  5. Lance Hubbert
East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 26, 2021
  1. Dana Eiland
  2. Bubba Gorman
  3. Pat Wall
  4. Campbell Hughes
  5. Josh Gorman
Deep South Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
June 26, 2021
  1. Dustin Boothe
  2. Kevin Mitchell
  3. John Bryant
  4. Joe Adams
  5. Hunter Ward
Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. Tim Roszell
  2. Dillon Tidmore
  3. T.J. Alford
  4. Matt Dooley
  5. Lucas Burns

Brandon Brown won the Limited Late Model feature to stretch his person winning streak to six in a row among five tracks. ... Seth McCormack (604) and Ryan King (602) won Crate features.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 26, 2021
  1. Chad McCool
Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Patrick Taylor
Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 25, 2021
  1. Oakley Johns

Caleb Coan won the 602 Crate feature.

North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 19, 2021
  1. Bryson Mitchell

Morgen Lambert won the 602 Crate feature.

North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 12, 2021
  1. Billy Flannagan

Cruz Wallace won the 602 Crate feature.

Fort Payne Motor Speedway
United Championship Racing Alliance
June 12, 2021
  1. Kasey Hall
  2. Sam Seawright
  3. Kenny Kizzar
  4. Shane Griffith
  5. Chip Brindle
  6. Kyle Courtney
  7. Kevin Hale
  8. Bobby Pruitt
  9. Jessie Hughes

Hall earned $2,500 in winning a nine-car feature (Thomas Willoughby scratched). ... Cody Courtney won the Limited Late Model feature.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
June 12, 2021
  1. Cruz Skinner
  2. Dillon Tidmore
  3. Todd Morrow
  4. Dallas Cooper
  5. Jeff Johns

Bubba Lackey won the Limited Late Model feature ... Lane Shuler (604) and Ryan King (602) won Crate features.

Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Bobby Marler

James George won the 602 Crate feature.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 11, 2021
  1. Oakley Johns
  2. Tyler Wood
  3. Grayson Brewer
  4. Daniel Miller
  5. Steve Canfield

Caleb Coan won the 602 Crate feature.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 5, 2021
  1. Pat Wall
  2. Steven Gaines
  3. Josh Gorman
  4. Kevin Knotts
  5. Nick Biddle
Tri-County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 5, 2021
  1. Isaiah Day
  2. J.C. Wilson
  3. Josh Huss
  4. D.G. Hawkins
  5. Parker Bell

Day won on the undercard of Joseph Joiner's MSCCS victory. ... Dustin Boothe won the 602 Crate feature.

North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 5, 2021
  1. Bryson Mitchell
  2. Seth McCormack
  3. Matthew Brocato
  4. Braden Mitchell
  5. Mitchell Holloway

Morgen Lambert won the 602 Crate feature.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 5, 2021
  1. Chad McCool
  2. Bradley Price
  3. Andrew Taylor
  4. Matt Golden
  5. Lance Hubbert
Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Scott Seabolt

Brandon Crosby won the 602 Crate feature.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 4, 2021
  1. Oakley Johns
  2. Greg Wilhite
  3. Seth McCormack
  4. Jason Markewitz
  5. Mitchell Holloway

Caleb Coan won the 602 Crate feature.

Deep South Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 29, 2021
  1. Bo Slay
  2. Steven Jernigan
  3. James Gilmore
  4. D.G. Hawkins
  5. Ryan Boudreaux

Murder Creek Distillery provided moonshine for Slay in victory lane.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 29, 2021
  1. Dana Eiland
  2. Bubba Gorman
  3. Wade Walker
  4. Josh Gorman
  5. Peyton Downing
Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 29, 2021
  1. Chad McCool
North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 29, 2021
  1. Dustin Harris
  2. Bryson Mitchell
  3. Oakley Gillespie
  4. Mike Henn
  5. Jason Markewitz

Caleb Coan won the 602 Crate feature.

Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 29, 2021
  1. Garrett Glass
Fort Payne Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 29, 2021
  1. Andy Picklesimer
  2. Dee Vaught
  3. Chase Oliver
  4. Dillon Tidmore
  5. D.J. Hayes

Jay Cromer won the Crate feature.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 28, 2021
  1. Oakley Johns
  2. Tyler Wood
  3. Seth McCormack
  4. Matthew Brocato
  5. Mike Henn

Morgen Lambert won the 602 Crate feature.

ECM Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Brandon Brown
Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
May 22, 2021
  1. Dallas Cooper
  2. Tim Roszell
  3. Joe Noojin

Sam Seawright scratched. ... Skip Freeman won the Limited Late Model feature. ... David Kay (604) and Ryan King (602) won Crate features.

Tri-County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 22, 2021
  1. Josh Huss
  2. Steven Jernigan
  3. Lee Mason
  4. Isaiah Day
  5. D.G. Hawkins

Dale Lucas won the 602 Crate feature.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 22, 2021
  1. Bobby Eiland
  2. Dana Eiland
  3. Josh Gorman
  4. Campbell Hughes
  5. Peyton Thompson
Fort Payne Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Andy Picklesimer
  2. D.J. Hayes
  3. Richard Smith
  4. Rod Carroll
  5. Scott Seabolt

Kasey Hall won the Crate feature.

Deep South Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 22, 2021
  1. James Gilmore
North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 22, 2021
  1. Dustin Harris
  2. Seth McCormack
  3. Jadon Frame
  4. Mitchell Holloway
  5. Blake Ray

Morgen Lambert won the 602 Crate feature.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 21, 2021
  1. Tyler Wood
  2. Oakley Johns
  3. Cody Ballard
  4. Bryson Mitchell
  5. Matthew Brocato

Morgen Lambert won the 602 Crate feature.

North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 15, 2021
  1. Billy Flannagan
  2. Bryson Mitchell
  3. Oakley Gillespie
  4. Blake Ray
  5. Greg Wilhite

Flannagan won by a few inches over Mitchell. ... Cruz Wallace won the 602 Crate feature.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 15, 2021
  1. Pat Wall
  2. Bubba Gorman
  3. Josh Gorman
  4. Timothy Smith
  5. John Holdinghausen
Fort Payne Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Dalton Polston
  2. D.J. Hayes
  3. Richard Smith
  4. Bobby Pruitt
  5. Teddy Snow

Kasey Hall won the Crate Late Model feature.

ECM Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Brandon Brown
  2. Cole Brown
  3. Shay Miller
  4. Lance Stewart
  5. Clint Armstrong

Doodle Lowe won the 602 Crate feature over Sherman Everett.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 15, 2021
  1. Chad McCool
Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 14, 2021
  1. Bryson Mitchell
  2. Tyler Wood
  3. Oakley Johns
  4. Greg Wilhite
  5. Bobby Pruitt

Morgen Lambert won the 602 Crate feature over Levi Aldridge.

Tri-County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 8, 2021
  1. Taylor Jarvis
  2. D.G. Hawkins
  3. Parker Bell
  4. Isaiah Day
  5. Stephen Brantley

Dale Lucas won the 602 Crate feature.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
May 8, 2021
  1. Dillon Tidmore
  2. Dallas Cooper
  3. Dalton Polston
  4. Tim Roszell
  5. Maddux Mullinax

Bubba Lackey won the Limited Late Model feature. ... Cruz Skinner (604) and Ryan King (602) won Crate features.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 8, 2021
  1. Bobby Eiland
  2. Bubba Gorman
  3. Sterling Evilsizer
  4. John Holdinghausen
  5. Allen McConnell
North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 8, 2021
  1. Seth McCormack
  2. Greg Wilhite
  3. Jason Markewitz
  4. Oakley Gillespie
  5. Matthew Brocato

Covy Parsons won the 602 Crate feature.

Fort Payne Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Jordan Rodabaugh
  2. Brent Rhodes
  3. D.J. Hayes
  4. Richard Smith
  5. Scott Seabolt
ECM Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
May 8, 2021
  1. Sherman Everett
  2. Caleb Coan
  3. Heather Lowe
  4. Josh Stansell
  5. Silas Hamm

Everett won on the undercard of Billy Franklin's MSCCS victory.

Tri-County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 7, 2021
  1. Josh Huss
  2. Isaiah Day
  3. J.C. Wilson
  4. D.G. Hawkins
  5. Parker Bell

Nick Lambeth won the 602 Crate feature.

Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 7, 2021
  1. Seth McCormack
  2. Tyler Wood
  3. Oakley Johns
  4. Matthew Brocato
  5. Greg Wilhite

Caleb Coan won the 602 Crate feature over Morgen Lambert.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Dallas Cooper
  2. Tim Busha
  3. Tim Roszell
  4. Cruz Skinner
  5. Ryan Wilson

The event was the track's first since the announcement that it's being sold to Adam Stewart and David Miller. ... Jason Morris won the Limited Late Model feature. ... Seth McCormack (604) and Brandon Crosby (602) won Crate features.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 1, 2021
  1. Dana Eiland
  2. Logan Turner
  3. Campbell Hughes
  4. Rodgerick Dykes
  5. Bubba Gorman
Deep South Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 1, 2021
  1. Bo Slay
  2. D.G. Hawkins
  3. Steven Jernigan
  4. Tim Anderson
  5. Kyle Bryant

Kevin Mitchell won the 602 Crate feature over Dustin Boothe.

ECM Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Shay Miller
  2. Will Perrell
  3. Tim Hixen
  4. Dan Cox

Caleb Coan won the 602 Crate feature.

Fort Payne Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. D.J. Hayes
  2. Scott Seabolt
  3. Richard Smith

Jay Cromer won the Crate feature.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 1, 2021
  1. Bradley Price
Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 30, 2021
  1. Oakley Johns
  2. Christian Hanger
  3. Matthew Brocato
  4. Tyler Wood
  5. Mitchell Holloway

Caleb Coan won the 602 Crate feature.

ECM Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 24, 2021
  1. Clint Armstrong
  2. Lance Stewart
  3. Garrett Glass
  4. Nick Busby
  5. Randy Fowler

Armstrong, 17, won his first career feature. ... Jeremy Hollis won the 602 Crate feature.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
April 24, 2021
  1. Josh Gorman
  2. Allen McConnell
  3. Jaxon Morris
Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
April 24, 2021
  1. Austin Horton
  2. Todd Morrow
  3. Dillon Tidmore
  4. Sam Seawright
  5. Dillon Crim

Horton also won the night's Crate Racin' USA tour event. ... Shun Thomas won the Limited Late Model feature and Ryan King won the 602 Crate feature for the second night in a row on NASCAR weekend.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
April 24, 2021
  1. Chad McCool
Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
April 23, 2021
  1. Sam Seawright
  2. Austin Horton
  3. Todd Morrow
  4. Dillon Tidmore
  5. Josh Adkins

Seawright earned $2,000 in the NASCAR weekend opener. ... Matt Henderson won the Crate Racin' USA tour feature while Landon Bagby (Limited Late Models) and Ryan King (602 Crates) also grabbed victories.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
April 17, 2021
  1. Todd Morrow
  2. Tim Busha
  3. Dallas Cooper
  4. Josh Adkins
  5. Tim Roszell

Dennis Collins won the Limited Late Model feature while Tanner Collins (604) and Brandon Cosby (602) won Crate features.

North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 17, 2021
  1. Braden Mitchell
  2. Greg Wilhite
  3. Jeremy Idom
  4. Oakley Gillespie
  5. Jason Markewitz

Morgen Lambert won the 602 Crate feature over Caleb Coan.

ECM Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Shay Miller
  2. Brandon Brown
  3. Will Brown
  4. Clint Armstrong
  5. Lance Stewart

Sherman Everett won the 602 Crate feature.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
April 17, 2021
  1. Kurt Radojcsics
Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Patrick Taylor
Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 16, 2021
  1. Tyler Wood
  2. Oakley Johns
  3. Bryant Marsh
  4. Matthew Brocato
  5. Seth McCormack

After setting the fast time (14.200 seconds), Wood led every lap of the feature from the pole position. ... Morgen Lambert won the CRUSA 602 Crate feature over Caleb Coan.

North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 11, 2021
  1. Oakley Gillespie
  2. Greg Wilhite
  3. Matthew Brocato
  4. Bryson Mitchell
  5. Jason Markewitz

Morgen Lambert won the 602 Crate feature.

Tri-County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 10, 2021
  1. D.G. Hawkins
  2. Isaiah Day
  3. Shannon Martin
  4. Bailey Martin

Dale Lucas won the 602 Crate feature over Nick Lambeth.

Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
April 10, 2021
  1. Chad McCool
Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 9, 2021
  1. Seth McCormack
  2. Braden Mitchell
  3. Donald Johns
  4. Greg Wilhite
  5. Matthew Brocato

Caleb Coan won the 602 Crate feature over Mario Gresham.

Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
April 3, 2021
  1. Dillon Tidmore
  2. Josh Adkins
  3. Maddux Mullinax
  4. Dallas Cooper
  5. Tim Roszell

Tidmore won his second in a row. ... Dustin Stewart won the Limited Late Model feature ... Cruz Skinner (604) and Mario Gresham (602) won Crate Late Model features.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
April 3, 2021
  1. Ricky Culpepper
  2. Rodgerick Dykes
  3. John Holdinghausen
  4. Campbell Hughes
  5. Steven Gaines

Josh Gorman won the 602 Crate feature.

Deep South Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
April 3, 2021
  1. Osman Jones
  2. Todd Jones
  3. Zack Combs
  4. Joe Adams
  5. Nick Lambeth
Thunder Valley Speedway
Unsanctioned Crates (602)
April 3, 2021
  1. Bradley Price
North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 3, 2021
  1. Bryant Marsh
  2. Billy Flannagan
  3. Oakley Gillespie
  4. Bryson Mitchell
  5. Matthew Brocato

“We couldn’t have scripted our first race of the year to go any better than it did," Marsh said. "We came out with blazing speed off the trailer, qualified fastest, and then led every lap of the feature.” ... Caleb Coan won the 602 Crate Late Model feature over Morgen Lambert.

Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. Patrick Taylor
Moulton Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 2, 2021
  1. Oakley Johns
  2. Seth McCormack
  3. Matthew Brocato
  4. Greg Wilhite
  5. Brian Woodard

Five of 12 starters finished. ... Jesse Lowe was disqualified for not using a Raceceiver. ... Caleb Coan won the 602 Crate Late Model feature over Cruz Wallace.

East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 27, 2021
  1. Bubba Gorman
  2. Braxtin Barber
  3. Jake Rainey
  4. Allen McConnell
  5. Logan Turner
Talladega Short Track
Unsanctioned Supers
March 27, 2021
  1. Dillon Tidmore
  2. Sam Seawright
  3. Tim Busha
  4. Todd Morrow
  5. Josh Adkins

Tidmore topped the 10-car field. ... Brad Berry won the Limited Late Model feature while Matt Henderson (604) and Brian Qualls (602) won Crate Late Model features. ... Henderson won with a last-lap pass of T.J. Brittain. ... TST raced while remembering those nearby who suffered losses in Thursday's tornados, including Alabama Gang racer Red Farmer, whose house and shop suffered damage.

Tri-County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 27, 2021
  1. Colton Leyendecker
  2. D.G. Hawkins
  3. Steven Jernigan
  4. Rod Carroll
  5. Stephen Brantley

Leyendecker took the lead from Bo Slay on the seventh lap. ... SLay ended up sixth after starting on the pole. ... Kevin Mitchell won the 602 Crate feature. ... Both Crate winners were on the undercard of Joseph Joiner's $4,000 Southern All Star victory.

Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 27, 2021
  1. Russell Teal
East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 20, 2021
  1. Dana Eiland
  2. Bobby Eiland
  3. Josh Gorman
  4. Allen McConnell
  5. Jaxon Morris
Deep South Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 20, 2021
  1. Kevin Mitchell
  2. Osman Jones
  3. Michael Lane
  4. John Bryant
  5. Todd Jones
Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 20, 2021
  1. Danny Whitten
East Alabama Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
March 13, 2021
  1. Pat Wall
  2. Dana Eiland
  3. Bobby Eiland
  4. Campbell Hughes
  5. Joey Keyser
North Alabama Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 13, 2021
  1. Bryson Mitchell
  2. Greg Wilhite
  3. Matthew Brocato
  4. Robert Moore
  5. Logan Moore

Caleb Coan won the 602 Crate feature.

Hollis Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 13, 2021
  1. Russell Teal
Deep South Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 6, 2021
  1. Bo Slay
  2. Chase Cooper
  3. Joey Pilgrim
  4. D.G. Hawkins
  5. James Gilmore

Slay captured the season opener. ... Jesse Enterkin won the 602 Crate Late Model feature.

Fort Payne Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
February 21, 2021
  1. Cody Overton
  2. Jeff Helms
  3. Colten Jackson
  4. Don Shaw
  5. Brian Qualls

Overton's victory was on the undercard of the Eddie Davis Memorial Bama Brawl including Super Late Models and UCRA competitors.

Moulton Speedway
Unsanctioned Crates (604)
February 7, 2021
  1. Jordy Nipper
  2. Jesse Lowe
  3. Jadon Frame
  4. Dustin Harris
  5. Matt Cooper
  6. Donald Johns
  7. Matthew Brocato
  8. Greg Wilhite
  9. Ronnie Cooper
  10. Brock Hall

Nipper won the $3,000 Winter Freeze Classic from his fourth starting spot. ... Polesitter Christian Hanger led much of the race before running into trouble in traffic. ... Seth Wimpey won the 602 Crate feature, his third victory in 2021. ... The feature was held Sunday with prelims Friday after weather postponed Saturday's scheduled action. ... New track owners Keith and Amanda Steele drew 192 race cars overall for their first event at Moulton.

Talladega Short Track
Unsanctioned Limiteds
January 10, 2021
  1. Matt Henderson
  2. Marty Lunsford
  3. Jordan Judge
  4. Oliver Gentry
  5. Ruben Mayfield

Henderson's victory came on the undercard of Michael Page's $6,000 Super Late Model Ice Bowl victory. ... Seth Wimpey won the 602 Crate feature.

Arkansas

North Central Arkansas Speedway
Unsanctioned Supers
October 9, 2021
  1. Will Vaught
  2. Matthew Tribble
  3. Geoff Aitken
  4. Mark Nichols
  5. Justin Koch

Vaught earned $2,000 in the Dan R. Duren Memorial.

Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 9, 2021
  1. Ashley Newman
  2. Christopher Showah
  3. Henry Gustavus
  4. Troy Dow
  5. Josh Ray
Crawford County Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
September 25, 2021
  1. Eddie Martin
  2. Dustin Allen
  3. Kip Hughes
  4. Eddie Tidwell
  5. Rob Powell
  6. Hayden Ross
  7. Gary Kilbourn
  8. Gary Lowe
  9. Scott Donnell
  10. Richard Shepler

Martin started outside the front row in the 10-car feature and captured his third career Sooner tour event. ... The Stilwell, Okla., driver's tour victory was his first since he won twice in the Oklahoma tour's inaugural season of 2016 at Caney Valley Speedway in Caney, Kan., and Longdale (Okla.) Speedway. ... Martin is the season's 13th series winner. ... Series points leader Dustin Allen finished second.

Diamond Park Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Jon Kirby
  2. Rick Hearnsberger
  3. Chris Taylor
  4. Tim Baker
  5. Arlen Stewart
Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 25, 2021
  1. Brandon Poppenheimer
  2. Jake Elam
  3. Nathan Brown
  4. Henry Gustavus
  5. Steven Howell

Poppenheimer captured the Fall Nationals main event.

Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 11, 2021
  1. Shane Stephens
  2. Henry Gustavus
  3. Brandon Poppenheimer
  4. Bubba Wilburn
  5. Ashley Newman
Texarkana 67 Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 10, 2021
  1. Tony Lindsey
  2. David Winslett
  3. Tim Eaves
  4. Jarret Stuckey
  5. Dennis Gardner
Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 4, 2021
  1. Henry Gustavus
  2. Brandon Poppenheimer
  3. Nathan Brown
  4. Bubba Wilburn
  5. Steven Howell
Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Scott Tracer
  2. John Hill
  3. Kyle Downs
  4. Jason Miles
  5. Gavin Jordan
Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 28, 2021
  1. Henry Gustavus
  2. Brandon Poppenheimer
  3. Blake Allen
  4. Bubba Wilburn
  5. Otis Lester
I-30 Speedway
Southern Outlaw Late Model Series
August 27, 2021
  1. Jon Kirby
  2. Rob Powell
  3. Arlen Stewart
  4. Terry Henson
  5. Henry Gustavus
  6. Donnie Pate
  7. Jeffery Garringer
  8. Alan Brown
  9. Boyd Black
  10. Kenny Basco

After mechanical issues in his heat dropped him to the tail of the feature, Kirby of Russellville, Ark., stole the lead from pacesetter Arlen Stewart with two laps remaining to capture the $1,000 Southern Outlaw Late Model Series victory. He also pocketed the $50 hard-charger award. ... Stewart and Powell recorded heat wins.

Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Chris Jones
  2. Scott Tracer
  3. Kyle Downs
  4. Gavin Jordan
  5. Ed Hill
Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 14, 2021
  1. Matthew Tribble
  2. Henry Gustavus
  3. Otis Lester
  4. Gavin Jordan
  5. John Hill
Texarkana 67 Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 13, 2021
  1. Brandon Ball
  2. Jon Mitchell
  3. David Winslett
  4. Garrett Gibson
  5. Clayton Stuckey
Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Steven Crocker
  2. Gavin Jordan
  3. Scott Tracer
  4. Kyle Downs
  5. Ed Hill
Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 7, 2021
  1. Shane Stephens
  2. Ashley Newman
  3. Chandler Petty
  4. Henry Gustavus
  5. Christopher Showah
Old No. 1 Speedway
Southern Outlaw Late Model Series
July 31, 2021
  1. Steven Crocker
  2. Henry Gustavus
  3. Mike Carr
  4. Terry Henson
  5. Eddie Hoyer
  6. Brian Woodard
  7. Rob Powell
  8. Kanyan Methvin
  9. Joseph Long
  10. Jeffery Garringer

Crocker topped a field of 12 cars to win his first career Southern Outlaw tour victory, worth $1,000. ... Henry Gustavus of West Memphis, Ark., finished in the runner-up position, 3.532 seconds behind Crocker. ... Saturday's feature lasted only 7 minutes, with six competitors completing all 25 laps. ... The series heads to I-30 Speedway on Aug. 7. ... Aug. 28's event at Old No. 1 Speedway has been postponed because the track has decided to take an August break.

Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Kyle Downs
  2. Gavin Jordan
  3. Matthew Tribble
  4. Ed Hill
  5. Thomas Newman
Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Crates (604)
July 31, 2021
  1. Brandon Poppenheimer
  2. Bubba Wilburn
  3. Blake Allen
  4. Chase Honeycutt
Texarkana 67 Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 30, 2021
  1. Jon Mitchell
  2. Jamie Burford
  3. Jarret Stuckey
  4. Clayton Stuckey
  5. Barron Prince
Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Crates (604)
July 25, 2021
  1. Ashley Newman
  2. Brandon Poppenheimer
  3. Shane Stephens
  4. Mike Carr
  5. Steven Howell
Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. John Hill
  2. Thomas Newman
  3. Nathan Brown
  4. Mark Jordan
  5. Larry Newman
I-30 Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Jon Kirby

Kirby topped a 15-car field.

Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 17, 2021
  1. Chris Jones
  2. Travis Ashley
  3. Keith Hammett
  4. Henry Gustavus
  5. Kyle Downs
Texarkana 67 Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 16, 2021
  1. Jon Mitchell
  2. Clayton Stuckey
  3. Brandon Ball
  4. Kaden Honeycutt
  5. Jarret Stuckey

Mitchell's victory came a week ahead of the track's $5,555-to-win Kenneth Mitchell Memorial, a race honoring Jon Mitchell's late father. ... “My dad loved racing, and he instilled that in me," Mitchell said. "He did a lot to help guys in our area with their racing programs, and many of those same people are now supporting this event. It all really means a lot, and I’m looking forward to it.”

Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Josh Ray
Central Arkansas Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 9, 2021
  1. Steven Crocker
  2. Geoff Aitken
  3. Eddie Hoyer
  4. Randy Jones
  5. Eckie Harrison
Texarkana 67 Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 9, 2021
  1. Jarret Stuckey
  2. Jon Mitchell
  3. Garrett Gibson
  4. Tim Eaves
  5. Jamie Burford
Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 3, 2021
  1. Mike Carr
  2. Henry Gustavus
  3. Scott Bell
  4. John Hill
  5. Otis Lester
Texarkana 67 Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 2, 2021
  1. Jon Mitchell
  2. Garrett Gibson
  3. Jamie Burford
  4. Clayton Stuckey
  5. Alan Brown
Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 26, 2021
  1. Howard Kimbrough
  2. Nathan Brown
  3. Brian Woodard
  4. Blake Allen
  5. Otis Lester
I-30 Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Jon Kirby
Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. John Hill
  2. Dewayne Kiefer
  3. Jim Eubanks
  4. Mark Jordan
  5. Jake McKuin

Only three of the night's eight entrants were running at the finish.

Diamond Park Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Jon Kirby
  2. Arlen Stewart
  3. Steven Crocker
  4. Chandler Petty
  5. Derrick Nichols
Central Arkansas Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 25, 2021
  1. Jon Kirby
  2. Joseph Long
  3. Jim Freeman
  4. Tim Baker
  5. Ross Farmer
Texarkana 67 Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 25, 2021
  1. Tyler Stevens
  2. Jon Mitchell
  3. Robbie Starnes
  4. Jamie Burford
  5. Brandon Ball

Stevens earned $1,500 for his seventh overall victory of the season. ... He won from the pole position.

Batesville Motor Speedway
Southern Outlaw Late Model Series
June 19, 2021
  1. Jon Kirby
  2. Steven Crocker
  3. Ross Farmer
  4. Rob Powell
  5. Terry Henson
  6. Alan Brown
  7. Dustin Holmes
  8. Robert Myers
  9. Scotty Freeman
  10. Eddie Martin

Jon Kirby of Russellville, Ark., topped a field of 11 cars on Saturday, earning his second career series victory and collecting $1,200. ... Steven Crocker led the first half of the feature before Kirby took command. ... The next series event ia Aug. 7 at I-30 Speedway in Little Rock, Ark.

Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 19, 2021
  1. Ryan Colby
  2. Henry Gustavus
  3. Christopher Showah
  4. Brandon Poppenheimer
  5. Mike Carr
Diamond Park Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 19, 2021
  1. Ross Farmer
  2. Derrick Nichols
  3. Jason Miles
  4. Scotty Freeman
  5. Mark Nichols
Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 12, 2021
  1. Brandon Poppenheimer
  2. Dale Howard
  3. Josh Ray
  4. Blake Allen
  5. Bubba Wilburn
I-30 Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Jon Kirby
  2. Eddie Hoyer
  3. Jeff Aitken
  4. Arlen Stewart
  5. Alan Brown
Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Mike Carr
  2. Ashley Newman
  3. Arlen Stewart
  4. Kyle Downs
  5. Gavin Jordan

Kyle Downs started 13th and finished fourth.

Crawford County Speedway
Southern Outlaw Late Model Series
May 30, 2021
  1. Alan Brown
  2. Jason Miles
  3. Rob Powell
  4. Jon Kirby
  5. Daniel Hughes
  6. Terry Henson
  7. Eddie Hoyer
  8. Hank Long
  9. Geoff Aitken
  10. Mark Martin

Leading all the way, the polesitting Brown, of Alexander, Ark., won his first Late Model feature. ... Fellow front-row starter Jon Kirby had passes for the lead erased by cautions. ... Brown earned $1,000. ... Rob Powell's sixth-to-third run gave him hard charger honors. ... The tour heads to Batesville, Ark., on June 19.

Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 29, 2021
  1. Johnny Waters
  2. Troy Dow
  3. Steven Crocker
  4. Shane Stephens
  5. Brian Woodard
Central Arkansas Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 28, 2021
  1. Jon Kirby
  2. Alan Brown
  3. Eddie Hoyer
  4. Jason Miles
  5. Terry Henson
Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 22, 2021
  1. Henry Gustavus
  2. Brandon Poppenheimer
  3. Jeff Scott
  4. Brian Woodard
  5. Bubba Wilburn
Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Steven Crocker
  2. Johnny Waters
  3. Kyle Downs
  4. Chase Honeycutt
  5. Ed Hill
I-30 Speedway
Southern Outlaw Late Model Series
May 15, 2021
  1. Jon Kirby
  2. Derrick Nichols
  3. Terry Henson
  4. Arlen Stewart
  5. Eddie Hoyer
  6. Rob Powell
  7. Ross Farmer
  8. Tim Baker
  9. Mark Martin
  10. Alan Brown

Kirby earned $1,000 for his first SOLMS victory, leading all the way from the pole. ... Eddie Hoyer's 12th-to-fifth run as hard charger earned him $150. ... The event drew 14 cars. ... The series heads to Van Buren, Ark.'s Crawford County Speedway on May 30.

Riverside Int'l Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 15, 2021
  1. Henry Gustavus
  2. Josh Ray
  3. Chandler Petty
  4. Brandon Poppenheimer
  5. Shane Stephens
Central Arkansas Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 14, 2021
  1. Jon Kirby
  2. Steven Crocker
  3. Brayden Proctor
  4. Eddie Hoyer
  5. Scotty Freeman
I-30 Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Derrick Nichols
  2. Mark Nichols
  3. Chandler Petty
  4. Terry Henson
  5. Eddie Hoyer
Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Joe Godsey
  2. Jeff Roth
  3. Chris Jones
  4. John Hill
  5. Kyle Downs

Godsey notched his third victory of the season.

Diamond Park Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Derrick Nichols
  2. Mark Nichols
  3. Chandler Petty
  4. Terry Henson
  5. Eddie Hoyer
Crowley's Ridge Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Scott Bell
  2. Steven Crocker
  3. Matthew Tribble
  4. Mark Nichols
  5. Kyle Downs
Old No. 1 Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Steven Crocker
  2. Josh Ray
  3. Kyle Downs
  4. Courtney Ray
  5. Chase Honeycutt
Diamond Park Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. Jason Miles
  2. Jon Kirby
  3. Cole Farmer
  4. Dustin Holmes
  5. Chris Taylor
Old No. 1 Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. Steven Crocker
  2. Henry Gustavus
  3. Brian Woodard
  4. Christopher Showah
  5. Courtney Ray
Crawford County Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
March 20, 2021
  1. Dustin Allen
  2. Hayden Ross
  3. Steven Hawkins
  4. Zach Nickell
  5. Jason Redman
  6. Dan Moreno
  7. Eric Brill
  8. Kip Hughes
  9. David Lane
  10. Richard Shepler

The pole-starting Allen, of Enid, Okla., won in his fourth Late Model start and third with the series. ... He led all 25 laps. ...“We did a bunch of homework this winter to try and be where we need to be and I am happy with where we are at,” said Allen, a veteran of modified action. ... Reigning tour champ Kip Hughes ran second early but caught a rut in turn one and hit the wall.

Old No. 1 Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 13, 2021
  1. Henry Gustavus
  2. Brian Woodard

The event drew two cars. ... Old No. 1 hosts the Comp Cams Super Dirt Series on March 19 for the $5,000-to-win Cow Patty 50.

Arizona

FK Rod Ends Arizona Speedway
Southwest Dirt Racing Association
October 9, 2021
  1. Rob Mayea
  2. Brad Williams
  3. Bruce Duckett
  4. John Cornell
  5. Kent Rosevear
  6. John Morris
  7. Chris Caldwell
  8. Bud Grossenbacher
  9. Paul Rios

Mayea, of Bend, Ore., earned $1,000 for his second career SWDRA triumph and second in 2021. ... He finished 3.799 seconds ahead of Williams. ... Seven of the nine starters finished the race, six completing all 20 laps. ... Mayea's first career SWDRA win came at FK Rod Ends Arizona Speedway on May 29, 2021. ... There have been six different winners in 12 series races this season.

FK Rod Ends Arizona Speedway
Southwest Dirt Racing Association
August 28, 2021
  1. John Cornell
  2. Rob Mayea
  3. Bud Grossenbacher
  4. John Morris
  5. Kent Rosevear
  6. James Webster
  7. Dallas Caldwell
  8. Bruce Duckett
  9. Brad Williams

Cornell, who led all 20 laps, won his second SWDRA victory of the season and 23rd of his career. ... The event was the first after the tour's summer break. ... Bud Grossenbacker started on the tail and finished third. ... Dallas Caldwell of Tucson, Ariz., made his first series appearance. ... Bryan Miller scratched from the main event. ... The event drew 10 cars at the track slated to close at the conclusion of the 2021 season.

FK Rod Ends Arizona Speedway
Southwest Dirt Racing Association
May 30, 2021
  1. Austin Kuehl
  2. Brad Williams
  3. John Morris
  4. John Cornell
  5. Rob Mayea
  6. Jeff Schildmeyer
  7. James Webster
  8. Bruce Duckett
  9. Lance White
  10. Paul Rios

Austin Kuehl of Cave Creek, Ariz., led the entire 20-lap distance to earn $1,000 for his first-ever SWDRA victory. ... Kuehl was the second first-time SWDRA winner in as many nights of the ninth annual John Morris Classic at FK Rod Ends Arizona Speedway, joining Saturday victor Rob Mayea.

FK Rod Ends Arizona Speedway
Southwest Dirt Racing Association
May 29, 2021
  1. Rob Mayea
  2. John Morris
  3. Brad Williams
  4. Bruce Duckett
  5. Austin Kuehl
  6. John Cornell
  7. James Webster
  8. Chris Caldwell
  9. Michael Humphreys
  10. Lance White

Third-starting Rob Mayea of Bend, Ore., topped a 14-car field to win $1,000, his first career SWDRA feature victory. ... The series concludes their weekend doubleheader with another $1,000-to-win feature at FK Rod Ends Arizona Speedway on Sunday.

Canyon Speedway Park
Southwest Dirt Racing Association
May 15, 2021
  1. Craig Parker
  2. Rob Mayea
  3. Jeff Schildmeyer
  4. Steve Ricehouse
  5. Austin Kuehl
  6. Michael Humphreys
  7. John Cornell
  8. Brad Williams
  9. Paul Rios
  10. Mark Hodges

Parker, of Phoenix, Ariz., completed a weekend SWDRA sweep at Canyon. ... He took the mid-race lead from Brad Williams, who was running third when he retired on the 18th lap. ... Parker's 14 career SWDRA victories put him in a tie for the fifth on the all-time seris list with R.C. Whitwell. ... After the Canyon weekend, Rob Mayea has 648 points to lead Brad Williams (609) and John Cornell (537).

Canyon Speedway Park
Southwest Dirt Racing Association
May 14, 2021
  1. Craig Parker
  2. John Cornell
  3. Rob Mayea
  4. Austin Kuehl
  5. Brad Williams
  6. James Webster
  7. Jeff Schildmeyer
  8. Steve Ricehouse
  9. Bruce Duckett
  10. Michael Humphreys

Parker notched his 13th career SWDRA victory and first since Oct. 17, 2020, at Arizona Speedway. ... Parker started outside the front row and led all 20 laps. ... The event drew 11 cars (Paul Rios scratched).

Cocopah Speedway
Southwest Dirt Racing Association
April 24, 2021
  1. John Cornell
  2. Rob Mayea
  3. Bruce Duckett
  4. Craig Parker
  5. Kent Rosevear
  6. Jeff Schildmeyer
  7. James Webster
  8. Brad Williams

Cornell's 22nd career SWDRA victory moves him into second on the tour's all-list list. ... He led all 20 laps and had a 4.310-second edge at the checkers. ... Oregon's Rob Mayea and Nevada's Jeff Schildmeyer were the lone non-Arizona starters in the eight-car field.

Canyon Speedway Park
Southwest Dirt Racing Association
April 10, 2021
  1. Eston Whisler
  2. James Webster
  3. Jimmy Whisler
  4. Brad Williams
  5. Bruce Duckett
  6. John Cornell
  7. Steve Stultz
  8. Steve Ricehouse
  9. Kent Rosevear
  10. Craig Parker

Fourth-starting Eston Whisler of Otis, Ore., topped polesitter James Webster to claim his first Southwest Dirt Racing Association victory worth $1,000.

Canyon Speedway Park
Southwest Dirt Racing Association
March 27, 2021
  1. Don Shaw
  2. Eston Whisler
  3. Bruce Duckett
  4. John Cornell
  5. Jimmy Whisler
  6. Bud Grossenbacher
  7. Jeff Schildmeyer
  8. Brad Williams
  9. Steve Ricehouse
  10. Rob Mayea

Shaw, the Ham Lake, Minn., driver who has a winter home in Arizona, won his fourth straight Southwest Dirt Racing Association event. ... He started fourth and took the checkers ahead of the polesitting Eston Whisler, the Oregon youngster who posted his best SWDRA finish. ... Eight drivers were running at the finish.

FK Rod Ends Arizona Speedway
Southwest Dirt Racing Association
February 27, 2021
  1. Don Shaw
  2. Eston Whisler
  3. Jimmy Whisler
  4. John Morris
  5. Jeff Manka
  6. James Webster
  7. Brad Williams
  8. Rob Mayea
  9. John Cornell
  10. Paul Rios

Shaw earned his 20th career SWDRA victory. ... Shaw led all 25 laps of an event that drew 14 cars. ... Eight drivers were running at the finish. ... The series also added Aug. 28 and Oct. 29 dates at Arizona Speedway.

Cocopah Speedway
Southwest Dirt Racing Association
January 30, 2021
  1. Don Shaw
  2. Rob Mayea
  3. Jimmy Whisler
  4. Kent Rosevear
  5. Brad Williams
  6. Jeff Manka
  7. Paul Guglielmoni
  8. Chris Caldwell
  9. Paul Rios
  10. James Laing

Scoring his second SWDRA victory of the weekend, Shaw took the lead from Mayea on the seventh lap. ... The Late Models were part of the Winter Nationals Hangover.

Cocopah Speedway
Southwest Dirt Racing Association
January 29, 2021
  1. Don Shaw
  2. Rob Mayea
  3. Jeff Manka
  4. Brad Williams
  5. Paul Rios
  6. Jimmy Whisler
  7. Matt Sparby
  8. Paul Guglielmoni
  9. Dana Fite
  10. Kent Rosevear

Shaw overtook Mayea with three laps remaining in the Southwest Dirt Racing Association opener of the Winter Nationals Hangover. ... Kent Rosevear crossed the line third but was disqualified. ... Third-finishing Jeff Manka posted his first touring finish since 2014.

California

Placerville Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Dan Jinkerson
  2. Dan Brown Jr.
  3. Kiely Ricardo
  4. Clark Guglielmoni
  5. Ray Trimble
Placerville Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Tyler Lightfoot
  2. Dan Jinkerson
  3. Randy Shafer
  4. Rod Oliver
  5. Eddie Gardner
Placerville Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 4, 2021
  1. Dan Jinkerson
  2. Wayne Trimble
  3. Dan Brown Jr.
  4. Andrew Pearce
  5. Ray Trimble
Placerville Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Bobby Hogge IV
  2. Dan Brown Jr.
  3. Jay Norton
  4. Dan Jinkerson
  5. Clark Guglielmoni
Placerville Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 23, 2021
  1. Tyler Lightfoot
  2. Ray Trimble
  3. Tom Tilford
  4. Rod Oliver
  5. Dan Jinkerson
Placerville Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Tyler Lightfoot
  2. Rod Oliver
  3. Kiely Ricardo
  4. Ray Trimble
  5. Tom Tilford
Placerville Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 24, 2021
  1. Ray Trimble
  2. Dan Jinkerson
  3. Tyler Lightfoot
  4. Dan Brown Jr.
  5. Kiely Ricardo
Placerville Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 10, 2021
  1. Ray Trimble
  2. Dan Jinkerson
  3. Tom Tilford
  4. Tyler Lightfoot
  5. Jay Norton

Colorado

I-76 Speedway
High Plains Late Model Series
October 9, 2021
  1. Scott Rhoades
  2. Scott Lewis
  3. Matt Firme
  4. Greg Sharpe
  5. Tyler Reagle
  6. Scott Cimfl
  7. Frank Denning
  8. Brandon Lewis
  9. Maria Hankins
  10. Jake Neal

Driving Scott Cimfl’s car, Rhoades, of Wheat Ridge, Colo., won with a last-lap pass of Scott Lewis in Dave Garmann Memorial. … Rhoades earned $1,000 for his fourth career win with the High Plains tour and moved into a tie with Justin Bussell for third on the fifth-year tour’s all-time list. … The main event was trimmed from 25 laps to 20 laps as officials tried to squeeze in the 12-division program. ... Scott Cimfl secured his second championship.

El Paso County Raceway
High Plains Late Model Series
September 11, 2021
  1. Scott Lewis
  2. Gale Vogt
  3. Greg Sharpe
  4. Randy Hoff
  5. Scott Cimfl
  6. Brandon Lewis
  7. Aaron Monie
  8. Albert Sack
  9. Maria Hankins
  10. James Young

Lewis earned $1,000 for his third career High Plains victory. ... Early leader Gale Vogt settled for tsecond. ... Series points leader Scott Cimfl was fifth. ... The series heads to Desert Thunder Raceway in Price, Utah, for a Sept. 24-25 event.

Honor Speedway
High Plains Late Model Series
September 10, 2021
  1. Brandon Lewis
  2. Gale Vogt
  3. Greg Sharpe
  4. Scott Cimfl
  5. Albert Sack
  6. Barry Halley
  7. Aaron Monie
  8. James Young
  9. Chris Hoff
  10. Maria Hankins

The pole-starting Lewis, the High Plains tour's inaugural champ in 2017, won his first career series feature. ... He earned $1,000. ... Scott Cimfl started 11th and finished third. ... The series shifts to El Paso County Speedway in Calhan, Colo., for a Sept. 11 event.

El Paso County Raceway
High Plains Late Model Series
June 12, 2021
  1. David Wheeler
  2. Craig Baukema
  3. Scott Cimfl
  4. Chris Hoff
  5. Kevin Lueck
  6. Greg Sharpe
  7. Cody Cantonwine
  8. Randy Hoff
  9. Frank Denning
  10. Marty Cantonwine
Honor Speedway
High Plains Late Model Series
June 11, 2021
  1. Randy Hoff
  2. Greg Sharpe
  3. Frank Denning
  4. Scott Cimfl
  5. Kevin Lueck
  6. Dusty Palmore
  7. Barry Halley
  8. Chris Hoff
  9. David Wheeler
  10. Craig Baukema

Randy Hoff captured his first High Plains tour victory.

I-76 Speedway
High Plains Late Model Series
May 15, 2021
  1. Tyler Smith
  2. Lyndon Bolt
  3. Scott Lewis
  4. Frank Denning
  5. Kevin Lueck
  6. Cody Cantonwine
  7. Power Donnelly
  8. Dusty Palmore
  9. Aaron Morey
  10. Alysse Morris

The polesitting Smith, of Gibbon, Neb., earned $1,000 for his second career High Plains victory. ... His first came last July at I-76 Speedway. ... Dave Wheeler and Jeff Meeker scratched from the 20-car lineup.

Delaware

Delaware International Speedway
RUSH Crates
October 2, 2021
  1. Matt Hill
  2. Ross Robinson
  3. Joe Warren
  4. Kerry King Jr.
  5. Trevor Collins

Hill's victory was on the undercard of Rick Eckert's $3,949 Super Late Model victory at the Camp Barnes Benefit. ... Hill's fourth Crate victory of 2021 paid $1,949.

Georgetown Speedway
RUSH Crates
September 10, 2021
  1. Ross Robinson
  2. Matt Hill
  3. Trevor Collins
  4. Donald Lingo Jr.
  5. Joe Warren

It was an emotional victory lane after the recent passing of Robinson's father. ... He led all 20 laps.

Delaware International Speedway
Unsanctioned Supers
September 4, 2021
  1. Mark Pettyjohn
  2. Donald Lingo Jr.
  3. David Pettyjohn
  4. Rob Schirmer
  5. Joey Hoffer

Derek Magee won the Crate Late Model feature.

Delaware International Speedway
Unsanctioned Supers
July 31, 2021
  1. Donald Lingo Jr.
  2. Mark Pettyjohn
  3. Robbie Emory
  4. Joey Hoffer
  5. Rob Schirmer

David Smith flipped in turn four, but he wasn't injured. ... Matt Hill won the Crate Late Model feature and received a guaranteed starting spot in October's Delaware State Dirt Track Championship.

Georgetown Speedway
RUSH Crates
July 23, 2021
  1. Kyle Hardy
  2. Nick Davis
  3. Joe Warren
  4. Donald Lingo Jr.
  5. Trevor Collins

Hardy took the lead from Davis at halfway. ... Matt Hill fell out with front-end issues.

Delaware International Speedway
RUSH Crates
July 10, 2021
  1. Matt Hill
  2. Derek Magee
  3. Nick Davis
  4. Trevor Collins
  5. Joe Warren

Hill overtook Magee on a late restart to win the 15-lapper.

Delaware International Speedway
RUSH Crates
May 15, 2021
  1. Sparky White
  2. Matt Hill
  3. Joe Warren
  4. Mike Wharton
  5. David Dill
Georgetown Speedway
RUSH Crates
May 14, 2021
  1. Matt Hill
  2. Austin Hubbard
  3. Trevor Collins
  4. Joey Warren
  5. Donald Lingo Jr.

Hill made an outside move on Hubbard to take the lead and win the 20-lapper.

Delaware International Speedway
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Mark Pettyjohn

Derek Magee won the Crate Late Model feature.

Georgetown Speedway
RUSH Crates
March 12, 2021
  1. Trevor Collins
  2. Kyle Hardy
  3. Matt Hill
  4. Amanda Robinson
  5. Bud Watson

The pole-starting Collins earned $1,049 in the Crate Late Model portion of the Melvin L. Joseph Memorial, the track's season opener. ... Hardy rallied from his 12th starting spot to finish second. ... Stewart Friesen won the night's small block modified feature.

Florida

East Bay Raceway Park
Unsanctioned Crates (602)
October 9, 2021
  1. Tanner Cobb
  2. Brandon Yates
  3. Trent Wilson

The 15-lap event drew four cars; Frank Williams scratched from the feature.

All-Tech Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
October 9, 2021
  1. Wil Herrington
  2. Mark Whitener
  3. Garrett Mosley
  4. Jason Fitzgerald
  5. Chris Lovett

Nevin Gainey won the 602 Crate feature.

North Florida Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 9, 2021
  1. Travis Varnadore

Jimmy Peele won the 602 Crate feature.

Hendry County Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
October 2, 2021
  1. Granger Perra
  2. Jon Basquin
  3. Robert Vaughn Jr.
  4. Don Sniff
  5. Larry Hubbard Jr.
East Bay Raceway Park
Unsanctioned Crates (604)
October 2, 2021
  1. Jeff Mathews
  2. Travis Varnadore
  3. Cody Overton
  4. Keith Nosbisch
  5. Doug Horton

Shan Smith was the flagged winner but disqualified for a tire violation. ... He'd gone from third to first on a lap-22 restart. ... Mathews inherited the $2,000 victory in the Gene Slaughter Memorial. ... Cody Overton was third in his East Bay debut.

Putnam Raceway
Unsanctioned Limiteds
October 1, 2021
  1. Jason Garver
  2. Mark Steube
  3. David Crews
  4. Steve Shead
  5. Mikey Kopka
Bubba Raceway Park
Unsanctioned Crates (602)
September 25, 2021
  1. Devin Walker
  2. Brenden Smith
  3. Sean Babcock
  4. Brandon Yates
Southern Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
September 25, 2021
  1. James Gilmore
  2. Tim Anderson
  3. Bud Thompson
  4. Osman Jones
  5. Mark Rast
East Bay Raceway Park
Unsanctioned Crates (602)
September 25, 2021
  1. Wesley Livernois
  2. John Wayne Haynes
Southern Raceway
Crate Racin’ USA Crates (602)
September 11, 2021
  1. Osman Jones
  2. Brodie Gibson
  3. Dylan Hamilton
  4. Kristin Rast
  5. Jeremiah Joyner
Volusia Speedway Park
Unsanctioned Crates (604)
September 5, 2021
  1. Donnie Chappell
  2. Clay Harris
  3. Johnny Collins
  4. Derike Bennett
  5. Jason Garver

Chappell earned $2,000. ... Trey Mills won the 602 Crate Late Model feature.

Southern Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
September 5, 2021
  1. Steven Jernigan
  2. Ryan Boudreaux
  3. Joey Moxley
  4. Bud Thompson
  5. Mark Rast
Hendry County Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
September 5, 2021
  1. Mark Evans
Volusia Speedway Park
602 All Star Late Model Series
September 4, 2021
  1. Donnie Chappell
  2. Trey Mills
  3. Dustin Carter
  4. Chase Collins
  5. Nevin Gainey
  6. Justin Dean
  7. David Showers Jr.
  8. Nick Kirkus
  9. Austin Leamon
  10. Lenny Dallman

Chappell earned $1,000 in the Labor Day weekend special.

Northwest Florida Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
September 4, 2021
  1. J.C. Wilson
Southern Raceway
Crate Racin’ USA Crates (602)
August 28, 2021
  1. Osman Jones
  2. Kevin Mitchell
  3. Tim Anderson
  4. Matt Chavers
  5. Dale Lucas
East Bay Raceway Park
Unsanctioned Crates (604)
August 21, 2021
  1. Shan Smith
  2. Doug Horton
  3. Josh Peacock
  4. Brenden Smith
  5. Travis Varnadore
Putnam Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 20, 2021
  1. Mikey Kopka
  2. Chase Collins
  3. Robert Gast
  4. Morrie West
  5. Jason Garver
Putnam Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 13, 2021
  1. Mark Steube
  2. David Crews
  3. Anthony Lewis
  4. Tim Brown
  5. David Castello
East Bay Raceway Park
Unsanctioned Crates (604)
August 7, 2021
  1. Jeff Mathews
  2. Daniel Woody
  3. Phillip Cobb
  4. John Norris
  5. Brenden Smith
North Florida Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Nevin Gainey
  2. Travis Varnadore
  3. Steve Mathis Jr.
  4. Jason Garver
  5. Brandon Catto

Gainey earned $2,500.

Southern Raceway
Crate Racin’ USA Crates (602)
July 24, 2021
  1. J.C. Wilson
  2. Kevin Mitchell
  3. Jason Douglas
  4. Hunter Ward
  5. Jason Barnhill
Volusia Speedway Park
Unsanctioned Crates (604)
July 17, 2021
  1. Johnny Collins
  2. Jeff Mathews
  3. Jason Garver
  4. Garrett Mosley
  5. Jamie Carter

Dustin Carter won the 602 Crate Late Model feature.

Southern Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
July 10, 2021
  1. Steven Jernigan
  2. Colton Leyendecker
  3. Bo Slay
  4. Bud Thompson
  5. Tim Anderson

Kevin Mitchell won the 602 Crate feature.

Hendry County Motorsports Park
Florida Late Model Challenge Series
July 3, 2021
  1. Richard Ferry
  2. Don Sniff
  3. Granger Perra
  4. Nevin Gainey
  5. David Markham
  6. Bill Adkins
  7. Steve Stevenson
  8. Robert Vaughn Jr.
  9. Cody Benoit
  10. Jon Basquin

Ferry earned $3,000 for his fourth career Florida Challenge victory.

Southern Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
June 26, 2021
  1. Steven Jernigan
  2. Bud Thompson
  3. Kyle Bryant
  4. Tim Anderson
  5. Taylor Jarvis
Northwest Florida Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
June 26, 2021
  1. J.C. Wilson
All-Tech Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
June 19, 2021
  1. Shan Smith
  2. Trynt Lloyd
  3. Garrett Mosley
  4. Bubba Whitener
  5. Cameron Saunders

Trey Mills won the 602 Crate feature.

Volusia Speedway Park
Unsanctioned Crates (602)
June 19, 2021
  1. Dustin Carter
  2. Joe Belkey
  3. Robert Vaughn Jr.
  4. Sean Babcock
  5. Mark Steube
Putnam Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 18, 2021
  1. Mikey Kopka
  2. Brenden Smith
  3. Sonny Thompson
  4. Shan Smith
  5. Steven Stratton
East Bay Raceway Park
Florida Late Model Challenge Series
June 12, 2021
  1. Nevin Gainey
  2. Shan Smith
  3. Phillip Cobb
  4. Travis Varnadore
  5. Steve Mathis Jr.
  6. Brenden Smith
  7. Richard Ferry
  8. David Markham
  9. Matt Herlong
  10. Waylon Haynes

Gainey, of Fort White, Fla., won his tour-leading ninth-career victory. ... He led all 25 laps from the pole in the 14-car feature.

Volusia Speedway Park
Unsanctioned Crates (604)
June 12, 2021
  1. Trey Mills
  2. Brandon Wells
  3. Trynt Lloyd
  4. Jason Fitzgerald
  5. Garret Stewart
North Florida Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 12, 2021
  1. Devin Walker
  2. Wyatt Gainey
  3. Monte Vaughn
  4. Tyler Boyette
  5. Shawn Taylor
Putnam Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 11, 2021
  1. Sonny Thompson
  2. Mikey Kopka
  3. Mark Steube
East Bay Raceway Park
Unsanctioned Crates (604)
June 5, 2021
  1. Waylon Haynes
  2. Travis Varnadore
  3. Keith Nosbisch
  4. Brenden Smith
  5. Josh Peacock

Haynes earned $2,000 in winning the Precision Wallboard 50. ... Haynes recovered from an early spin and charged past Keith Nosbisch for the victory. ... Travis Varnadore and Phillip Cobb were among other leaders. ... Wallace Peacock hit the backstretch wall while running fifth.

North Florida Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Brandon Catto
  2. David Markham
  3. Adam Boyd
  4. J.D. Jeffers
  5. Steven Stratton

Catto, of St. Augustine, Fla., won his first feature in more than five seasons.

Volusia Speedway Park
Unsanctioned Crates (602)
May 30, 2021
  1. Brenden Smith
  2. Mikey Kopka
  3. Dustin Carson
  4. Travis Staats
  5. David Showers Jr.
Putnam Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 30, 2021
  1. Johnny Collins
  2. Shawn Taylor
  3. Brandon Catto
  4. Mark Steube
  5. Sonny Thompson

Collins earned $1,500 in the program following the Church in the Dirt afternoon activities.

Southern Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
May 30, 2021
  1. Bo Slay
  2. Steven Jernigan
  3. Bud Thompson
  4. Kyle Bryant
  5. Ryan Boudreaux
Northwest Florida Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 30, 2021
  1. Dale Lucas
Bubba Raceway Park
Florida Late Model Challenge Series
May 22, 2021
  1. Nevin Gainey
  2. Tom Fiebelkorn
  3. Johnny Collins
  4. Richard Ferry
  5. Doug Horton
  6. Brandon Wells
  7. Joel Nobles
  8. David Markham
  9. Joshua Kunstbeck
  10. Clay Harris

Polesitter Nevin Gainey of Fort White, Fla., earned $2,000 in the 30-lapper. ... Gainey's victory is the eighth of his career with the touring series, giving him sole possession of first place on the all-time win list.

Southern Raceway
Crate Racin’ USA Crates (602)
May 22, 2021
  1. Taylor Jarvis
  2. Mike Lane
  3. Osman Jones
  4. John Bryant
  5. Kristin Rast
East Bay Raceway Park
Unsanctioned Crates (602)
May 22, 2021
  1. Brandon Yates
  2. Austin Leamon
  3. John Wayne Haynes
Putnam Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 21, 2021
  1. Mikey Kopka
  2. Sonny Thompson
  3. Mark Steube
All-Tech Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Mark Whitener
  2. Clay Harris
  3. Trey Mills
  4. Bubba Whitener
  5. Garrett Mosley
  6. Joe Kump
  7. Chad Tuten
  8. Chris Lovett
  9. Kyle Van Sickle
  10. Brandon Catto

Middleburg, Fla.'s Mark Whitener earned $3,000 for the special event win for Southern Clash Late Models. ... He finished 5.345 seconds ahead of Harris in the 30-lapper. ... The race drew 15 entries.

Volusia Speedway Park
Unsanctioned Crates (604)
May 15, 2021
  1. Donnie Chappell
  2. Trynt Lloyd
  3. David Clegg
  4. Shan Smith
  5. Jordan Yawn

Mikey Kopka won the 602 Crate feature.

Southern Raceway
Crate Racin’ USA Crates (602)
May 15, 2021
  1. Jason Barnhill
  2. Jesse Enterkin
  3. Johnny Wright
  4. Brodie Gibson
  5. John Bryant
Northwest Florida Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 15, 2021
  1. Colton Leyendecker
  2. Josh Huss
  3. J.C. Wilson
  4. Bo Slay
  5. Bud Thompson
East Bay Raceway Park
Crate Racin’ USA non-touring
May 15, 2021
  1. Jimmy Waldrop
  2. Steve Mathis Jr.
  3. Doug Horton
  4. Jesse Brown
  5. Travis Varnadore

Waldrop, who regained the lead from Horton on the sixth lap, claimed his first career feature victory. ... He dedicated his victory to the late Bill Crouse, who was instrumental in Waldrop's involvement in racing.

Putnam Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 14, 2021
  1. Mikey Kopka
  2. Shan Smith
  3. Brenden Smith
  4. Sonny Thompson
  5. Michael Whipple
Northwest Florida Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
May 14, 2021
  1. Jesse Enterkin
  2. Dale Lucas
  3. Brent Cartwright
  4. Johnny Wright
  5. Hunter Ward

Mike Lane crossed the line first but was disqualified for unsportsmanlike conduct.

Volusia Speedway Park
Unsanctioned Crates (604)
May 8, 2021
  1. Johnny Collins
  2. Mikey Kopka
  3. Brandon Wells
  4. Tuck Trentham
  5. Jordan Yawn

Polesitter Joe Kump led four laps before Collins took command. ... Kump fell from contention with a flat right-rear tire.

Southern Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
May 8, 2021
  1. James Gilmore
  2. Mike Lane
  3. Jonathan Joiner
  4. Tim Anderson
  5. Bud Thompson

Gilmore notched his first feature victory since 2006.

East Bay Raceway Park
Crate Racin’ USA Crates (602)
May 8, 2021
  1. Brandon Yates
  2. Tim Dowling
  3. Robert Vaughn Jr.
  4. Austin Leamon
  5. John Wayne Haynes
North Florida Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Adam Bedenbaugh
  2. Nevin Gainey
  3. Tom Jones
  4. Wayne O'Neal
  5. Cameron Saunders

Wyatt Gainey won the 602 Crate feature.

Putnam Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 7, 2021
  1. Sonny Thompson
  2. Nevin Gainey
  3. Shayne Dayhaw
  4. Justin Dean
  5. Mark Steube
East Bay Raceway Park
Crate Racin’ USA non-touring
May 1, 2021
  1. Shan Smith
  2. Jimmy Waldrop
  3. Steve Mathis Jr.
  4. Doug Horton
  5. Phillip Cobb
Northwest Florida Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
May 1, 2021
  1. Dale Lucas
  2. J.C. Wilson
  3. Brent Cartwright
  4. Nick Lambeth
  5. Jeremiah Joyner
Southern Raceway
Unsanctioned Crates (602)
April 25, 2021
  1. Jesse Enterkin
  2. Todd Jones
  3. Kristin Rast
  4. Jack Rodrigues
  5. Johnny Wright
Volusia Speedway Park
Unsanctioned Crates (602)
April 24, 2021
  1. Dustin Carter
  2. Mikey Kopka
  3. Joe Belkey
  4. Mark Steube
  5. Chuck Cumby

Carter took the checkers four seconds ahead of Kopka.

East Bay Raceway Park
Unsanctioned Crates (604)
April 24, 2021
  1. Jeff Mathews
  2. Doug Horton
  3. Keith Nosbisch
  4. Raymond Folwell
  5. Daniel Woody

Mathews overtook Nosbisch on the 13th lap and won his third straight in the division. ... Mathews led early in the modified feature but retired after losing the point to winner Tyler Clem.

Putnam Raceway
Unsanctioned Limiteds
April 23, 2021
  1. Nevin Gainey
Southern Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
April 18, 2021
  1. Colton Leyendecker
  2. Jonathan Joiner
  3. James Gilmore
  4. Steven Jernigan
  5. Tim Anderson

Dylan Hamilton won the 602 Crate feature, his first in the division.

Putnam Raceway
Unsanctioned Limiteds
April 9, 2021
  1. Mark Whitener
  2. Doug Horton
  3. Nevin Gainey
  4. J.O. Nobles
  5. Garrett Mosley
Volusia Speedway Park
Unsanctioned Crates (604)
April 3, 2021
  1. Donnie Chappell
  2. Garrett Mosley
  3. Trynt Lloyd
  4. Johnny Collins
  5. Jackson Hise
Southern Raceway
Unsanctioned Crates (604)
April 3, 2021
  1. Colton Leyendecker
  2. Cody Smith
  3. Jonathan Joiner
  4. James Gilmore
  5. Bo Slay
East Bay Raceway Park
Unsanctioned Crates (604)
April 3, 2021
  1. Jeff Mathews
  2. Travis Varnadore
  3. Phillip Cobb
  4. Doug Horton
  5. Raymond Folwell

Mathews, who earned $2,000 for his Crate feature, also won the modified portion of the Donnie Tanner Memorial. ... In the Crate feature, Mathews led most of the 50 laps. ... Jesse Brown was battling for second on the 23rd lap when mechanical woes forced him out.

Volusia Speedway Park
Unsanctioned Crates (602)
April 2, 2021
  1. Jackson Hise
  2. Mikey Kopka
  3. Chase Collins
  4. Trey Mills
  5. Landon Lungren

Hise led all 20 laps.

North Florida Speedway
Unsanctioned Crates (602)
April 2, 2021
  1. Clay Harris
  2. Devin Walker
  3. Nevin Gainey
  4. Colby Boyett
  5. Brayden Johnson

Nevin Gainey drove a throwback car paying tribute to former racer Steve Moran.

Volusia Speedway Park
Unsanctioned Crates (602)
March 27, 2021
  1. Mikey Kopka
  2. Dustin Carter
  3. Trey Mills
  4. Nick Kirkus
  5. Joe Belkey
North Florida Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 27, 2021
  1. Mark Whitener
  2. Adam Bedenbaugh
  3. Wayne O'Neal
  4. Bubba Whitener
  5. Clay Harris

Whitener earned $1,500. ... The race as touted as the first-ever American Late Model Super Series event, a fledgling tour launched by North Florida owners Phil and Liz Guadagno. ... The event drew 21 cars.

All-Tech Raceway
Crate Racin’ USA non-touring
March 20, 2021
  1. Donnie Chappell
  2. Nevin Gainey
  3. Brandon Wells
  4. Cameron Saunders
  5. Trever Taylor

Grayson Ott won the 602 Crate feature over Chris Lovett.

East Bay Raceway Park
Unsanctioned Crates (604)
March 20, 2021
  1. Jeff Mathews
  2. Josh Peacock
  3. Jesse Foster
  4. Thomas Burnside
  5. Jimmy Wagner

Mathews rallied after a mid-race flat tire to overtook Brown with four laps remaining. ... Doug Horton led 25 laps but retired in seventh.

Putnam Raceway
Unsanctioned Limiteds
March 19, 2021
  1. Nevin Gainey
  2. Sonny Thompson
  3. Mark Steube
  4. Tim Brown
  5. Larry Anderson
Putnam Raceway
Florida Late Model Challenge Series
March 12, 2021
  1. Shan Smith
  2. Donnie Chappell
  3. Adam Bedenbaugh
  4. David Markham
  5. Raymond Folwell
  6. Nevin Gainey
  7. Sonny Thompson
  8. Shawn Taylor
  9. Richard Ferry
  10. Larry Anderson

Smith won the Resurrection as the Satsuma, Fla., track ran its first race under new owner Tracy Cantley. ... Races hadn't been held at the track since 2016.

All-Tech Raceway
Unsanctioned Crates (602)
March 5, 2021
  1. Brenden Smith
  2. Mikey Kopka
  3. Garrett Mosley
  4. Grayson Ott
  5. Colton Trouille
Southern Raceway
Unsanctioned Crates (602)
February 20, 2021
  1. Taylor Jarvis
  2. Jesse Enterkin
  3. Jason Barnhill
  4. John Bryant
  5. Ricky Gilmore

Jarvis started outside the front row in the Battle of the Beach opener. ... Action is scheduled to continue on Feb. 21, but the 602 Crates aren't on the card.

North Florida Speedway
Unsanctioned Limiteds
January 30, 2021
  1. Clay Harris
  2. Kyle Bridges
  3. Brian Saunders
  4. Johnny Collins
  5. Joe Kump

Harris earned $2,000 in North Florida's Winter Nationals.

Volusia Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
January 16, 2021
  1. Shan Smith
  2. Derike Bennett
  3. Joe Kump
  4. David Showers Jr.
  5. Kerry King Sr.
  6. Cameron Saunders
  7. Adam Bedenbaugh
  8. Steven Stratton
  9. Tom Fiebelkorn
  10. Travis Staats

The Dade City, Fla., driver earned $3,000 for a Sunshine Nationals event on the undercard of Kyle Strickler's first World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series victory. ... Smith took the early lead in a 15-lapper shortened from its scheduled 20 laps. ... Derike Bennett, Thursday's Sunshine Nationals winner, rallied from deep in the field to finish second, 1.096 seconds behind Smith. ... Dalton Hood won the 602 Crate feature.

Volusia Speedway Park
Unsanctioned Crates (602)
January 14, 2021
  1. Clay Harris
  2. Nevin Gainey
  3. Tyler Sanders
  4. Hunter Hood
  5. Trey Mills

Leading all but the first lap, Harris won the 15-lapper on the undercard of the World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series opener at Volusia's Sunshine Nationals. ... Derike Bennett won the Florida Late Models feature.

Georgia

Rome Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 10, 2021
  1. Dennis Hale
  2. Rucker Orr
  3. Oliver Gentry
  4. Brian Burke
  5. Mario Gresham

Hale won on the undercard of the Lucas Oil Series event at Rome. ... Booger Brooks (604) and Cass Fowler (602) won Crate features.

Patriots Park Raceway
602 Bandit Series
October 9, 2021
  1. Dustin Watkins
  2. Tyler Sanders
  3. Jordan Johnson
  4. Ryan Davis
  5. Daniel Brown
  6. Dustin Elliott
  7. Eric Register
  8. Gavin Cowan
  9. Lance Griffith
  10. David Poole

Watkins earned $1,200 in the 602 Bandits feature. ... He took the point from race-long leader Daniel Brown on the 14th of 20 laps. ... Eleven of 17 starters finished on the lead lap.

Dixie Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 9, 2021
  1. Joe Hillman
  2. Oliver Gentry
  3. Daniel Wilson
  4. Gaylen Robinson
  5. Chris Fennell

Jody Knowles won the 604 Crate Late Model feature. ... A pair of 602 Crate Late Model features went to Jonathan Martin and Cade Brookshire. ... The victories came on the undercard of Jonathan Davenport's Lucas Oil Late Model Dirt Series victory in the Dixie Shootout.

Boyd's Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 9, 2021
  1. Ronnie Johnson
  2. Jordan Rodabaugh
  3. John Ownbey
  4. Tod Hernandez
  5. Canon Cochran

Booger Brooks won the 604 and 602 Crate features.

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 9, 2021
  1. Larry Timms
  2. Gray Parton
  3. Austin Reed
  4. Crash Nash
  5. Danny Sanders
Needmore Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
October 9, 2021
  1. Cole Exum
  2. Jonah Bozeman
  3. Pratt Cooper
  4. Cody Stevens
  5. Jimmy Sharpe Jr.

Steven Bryant won the 602 Crate feature.

Boyd's Speedway
Unsanctioned Crates (604)
October 8, 2021
  1. Cameron Weaver
  2. Booger Brooks
  3. Logan Roberson
  4. Colby Kilgore
  5. Chip Brindle

Booger Brooks won the 602 Crate feature over Matt Steward.

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 2, 2021
  1. Kenny Collins
Boyd's Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 1, 2021
  1. Jordan Rodabaugh
  2. Ronnie Johnson
  3. Tod Hernandez
  4. Skip Arp
  5. Jason Trammell

Eli Beets (604) and Sawyer Tinker (602) won Crate Late Model features. ... Jesse Lowe crossed the line first in the 604 event, but his engine was later declared illegal.

Senoia Raceway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Glenn Morris
  2. Craig Scott
  3. Oliver Gentry
  4. Ricky Williams
  5. Jacques Daniel

Justin Shipley won the 604 Crate feature and Sawyer Tinker the Red Clay victory for 602 Late Models.

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Chris Woods
  2. Brandon Haley
  3. Larry Timms
  4. Galen Robinson
  5. Danny Sanders
North Georgia Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Jason Deal
  2. Andrew Littleton
  3. Carden Cochran
  4. Casey Turman
  5. Rodney Weeks

Chip Brindle won the Crate Late Model feature over Justin Cameron.

Waycross Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Kyle Van Sickle
  2. Rhett Carter
  3. Jim Rogers
  4. Ryan Carter
  5. Bo Allen

Van Sickle earned $2,500 in the Southern Clash event.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Joe Yarborough
  2. Ken Lampp
  3. Jimmy Johnson
Senoia Raceway
Red Clay Series
September 25, 2021
  1. Sawyer Tinker
  2. Braxtin Barber
  3. Jake Green
  4. Caden Walston
  5. Payton Stevenson
  6. Olivia Gentry
  7. Dustin Smith
  8. Mike Weed
  9. Jamie Nicholson Jr.
  10. Ryan Davis

Tinker earned $1,500 in the Red Clay Series event.

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 18, 2021
  1. Stephen Segars

Hartwell was back in action for the first time since mid-summer.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 18, 2021
  1. Jimmy Johnson
  2. Ken Lampp
  3. Alex Yarbrough
  4. John Anderson
  5. Justin Taylor
Boyd's Speedway
Red Clay Series
September 17, 2021
  1. Sawyer Tinker
  2. Cass Fowler
  3. Booger Brooks
  4. Jake Green
  5. Matt Steward
  6. Jacob Parris
  7. Morgan Alexander
  8. Eric Hughes
  9. Spencer Singleton
  10. Dillon Peterman

Tinker won Friday's race for 602 Crates after starting from the pole position. ... He earned $1,500 for his first Red Clay Series win of the season. ... Tinker was a heat winner also, along with Morgan Alexander and Cass Fowler. ... The race drew 32 entries.

Sugar Creek Raceway
Vision Wheel Topless Outlaw Series
September 11, 2021
  1. Ronnie Johnson
  2. Austin Neely
  3. John Ownbey
  4. Jordon Horton
  5. Joe Denby

The Hall of Famer earned $3,000. ... Shawn Chastain won the Super Late Model feature. ... Booger Brooks won the 602 Crate Late Model feature.

Senoia Raceway
Unsanctioned Limiteds
September 11, 2021
  1. Dennis Hale
  2. Cody Haskins
  3. Jody Knowles
  4. Jamie Maurice
  5. Matt Dooley
Patriots Park Raceway
Unsanctioned Crates (604)
September 11, 2021
  1. Caleb Gay

Dustin Watkins won the 602 Crate feature.

Needmore Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 11, 2021
  1. Jeff Mathews
  2. Clay Harris
  3. Cody Overton
  4. Nevin Gainey
  5. Tristan Sealy

Kevin Bennett won the 602 Crate Late Model feature.

North Georgia Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 11, 2021
  1. Colby Kilgore
  2. Andrew Littleton
  3. Brian Burke
  4. Danny Turner
  5. Rodney Weeks

Michael Evans won the Crate Late Model feature.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 11, 2021
  1. Chris Woods
Oglethorpe Speedway Park
602 All Star Late Model Series
September 10, 2021
  1. Ricky McClain
  2. Robbie Cowart
  3. Lonnie Brant
  4. Ryan Davis
  5. Haiden Cowan
  6. Gavin Cowan
  7. Ricky Brant
  8. Richard Johnson
  9. Bobby Morris

Ricky McClain of Statesboro, Ga., topped a field of nine cars to win $2,000. ... Robbie Cowart of Savannah, Ga., claimed the runner-up position, 1.393 seconds behind McClain. ... Friday's feature lasted 17 minutes, with six competitors completing all 25 laps. ... Haiden Cowan and Gavin Cowan, both of Rincon, Ga., were heat race winners.

Rome Speedway
Unsanctioned Supers
September 5, 2021
  1. Jason Croft
  2. Dalton Cook
  3. Aaron Wilson
  4. Benjamin Cranford
  5. Gary McPherson
  6. Mario Gresham
  7. Andrew Littleton
  8. Ronnie Johnson
  9. Scott Hall
  10. Shane Smith

Croft topped a 15-car field to earn $3,000 in the Rome Boss. ... Dalton Cook finished in the runner-up position, 3.598 seconds behind Croft. ... Sunday's feature lasted 32 minutes, with seven competitors completing all 40 laps. ... Ronnie Johnson won the Limited Late Model feature and finished eighth in his Super Late Model. ... Jeff Smith won the Crate feature.

Toccoa Raceway
City Chevrolet Thunder Series
September 5, 2021
  1. Blake Craft
  2. Brandon Stroud
  3. Trae Kirk
  4. Dale Timms
  5. Kenny Collins
  6. Seth Wimpey
  7. Michael Smith
  8. Rusty House
  9. John Howard
  10. Brian Grumbles

Craft earned $1,500 in the Thunder Series 25-lapper. ... He led all the way. ... Craft scored his first series victory of the season.

Swainsboro Raceway
Unsanctioned Crates (604)
September 4, 2021
  1. Tyler Sanders
  2. Bob Robertson
  3. Jordy Nipper
  4. Kaden Honeycutt
  5. Joshua Bishop

Sanders earned $2,000. ... Ches Chester won the $2,000 602 Crate Late Model feature.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 3, 2021
  1. Kevin Stephens
  2. Hoyt Partain
  3. Royce Bray
  4. Trae Kirk
  5. Seth Wimpey

Stephens won on the undercard of the World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series victory for Ben Watkins.

Boyd's Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 3, 2021
  1. Ethan Hunter
  2. Canon Cochran
  3. A.J. Carlisi
  4. Brody Sharp
  5. Mitchell Stanley

Hunter's victory came on the undercard of Donald McIntosh's Valvoline Iron-Man Racing Series victory.

Toccoa Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Stephen Segars
  2. Drew Benfield
  3. Derrick Harvey
  4. Mark Wilbanks
  5. David Conley
Oglethorpe Speedway Park
Unsanctioned Crates (602)
August 28, 2021
  1. Haiden Cowan
  2. Ricky McClain
  3. Robbie Cowart
  4. Wyatt Gainey
  5. Ryan Davis
North Georgia Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Jason Deal
  2. Aaron Wilson
  3. Ronnie Johnson
  4. Josh Walker
  5. Ray Cook

Hometown driver Chip Brindle won the Crate Late Model feature.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 27, 2021
  1. Brandon Haley
  2. Kenny Collins
  3. Bubba Russell
  4. Jimmy Johnson
  5. Chris Woods

Trae Kirk won the 602 Crate feature.

Toccoa Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Drew Benfield
  2. Stephen Segars
  3. Frankie Beard
  4. Derrick Harvey
  5. Galen Robinson

Seth Wimpley won the 602 Crate feature.

Patriots Park Raceway
Unsanctioned Crates (604)
August 21, 2021
  1. Caleb Gay

Eric Register won the 602 Crate feature.

Swainsboro Raceway
Unsanctioned Crates (604)
August 21, 2021
  1. Ches Chester
  2. Bob Robertson
  3. Chesley Dixon
  4. Donnie Chappell
  5. Jim Rogers

Chaz Haskins won the 602 Crate feature over Haiden Cowan.

Senoia Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Austin Horton
  2. Kenny Collins
  3. Dennis Hale
  4. Landon Bagby
  5. Marty Lunsford

Horton tallied his 15th overall victory of 2021.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Jimmy Johnson
  2. Chris Woods
  3. Ken Lampp
  4. Danny Sanders
  5. Nick Sellers
Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 20, 2021
  1. Kenny Collins
  2. Drew Benfield
  3. Stephen Segars
  4. Brandon Haley
  5. Bubba Russell

Brady Cornett won the 602 Crate Late Model feature. ... Aug. 27's Mid-Summer Championship includes a $1,500 Limited Late Model feature.

Sugar Creek Raceway
United Championship Racing Alliance
August 14, 2021
  1. Jason Welshan
  2. Jimmy Elliott
  3. Kenny Kizzar
  4. Mitchell Stanley
  5. Bo Stanley
  6. Barry Anderson
  7. Larry Waters
  8. Jason Deal
  9. Curtis Cline
  10. Rodney Weeks

Welshan earned $2,700. ... Welshan also won a UCRA event at the track in 2019 when it ran under the Blue Ridge Motorsports Park name. ... Brian Kinnersley set fast time (16.027-second lap). ... Runner-up Jimmy Elliott debuted a new race car. ... UCRA competitors head to Fort Payne (Ala.) Motor Speedway on Aug. 21 for another $2,500-to-win event.

Sugar Creek Raceway
Red Clay Series
August 14, 2021
  1. Tucker Anderson
  2. Jake Green
  3. Cass Fowler
  4. Jacob Parris
  5. Brad Thomas
  6. Colton Berrong
  7. Tate Michelson
  8. Charles Devine
  9. Ricky Smith
  10. Dante Curtis

The polesitting Anderson of Blairsville, Ga., topped third-starting Jake Green to claim the $1,000 Red Clay Series victory. ... Anderson, at 14, is the youngest winner in series history.

Patriots Park Raceway
Unsanctioned Crates (604)
August 14, 2021
  1. Jimmy Sharpe Sr.
  2. Corey Dunn
  3. Chad Tuten
  4. Jordan Feider-Yawn
  5. Eddie Jo Morris
Needmore Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 14, 2021
  1. Colton Leyendecker
  2. Jonah Bozeman
  3. Kyle Bridges
  4. Cody Stevens
  5. David Markham

Russell Brown Jr. won the 602 Crate feature, the Morgan Sheffield Memorial.

Senoia Raceway
Unsanctioned Crates (602)
August 14, 2021
  1. Braxtin Barber
Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 14, 2021
  1. Kenny Collins
  2. Jimmy Johnson
  3. Ken Lampp
  4. Chris Woods
  5. Danny Sanders
Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 13, 2021
  1. Dale Timms
  2. Kenny Collins
  3. Stephen Segars
  4. Mason Tucker
  5. Bubba Russell

Royce Bray won the 602 Crate feature.

Boyd's Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 13, 2021
  1. Ronnie Johnson
  2. Andy Picklesimer
  3. Jason Trammell
  4. Josh Walker
  5. Tate McCollum

Sawyer Tinker won the 602 Crate feature.

Dixie Speedway
Unsanctioned Supers
August 7, 2021
  1. Justin Shipley
  2. Jason Croft
  3. Gary McPherson
  4. Pete Cochran
  5. Buster Goss

Shipley earned $2,000. ... Dale Thurman won the Limited Late Model feature while Georgia's Jeff Smith (604) and Jonathan Martin (602) won Crate Late Model features.

Senoia Raceway
Vision Wheel Topless Outlaw Series
August 7, 2021
  1. Austin Horton
  2. Ronnie Johnson
  3. Chase King
  4. Jordy Nipper
  5. Oliver Gentry
  6. Banjo Duke
  7. Jamie Maurice
  8. Jordon Horton
  9. Chad Wallace
  10. Glenn Morris

Horton, who led all 40 laps, earned $3,000 in breaking Ronnie Johnson's four-race winning streak on the Topless Outlaws Series. ... Eleven of 25 starters completed 40 laps. ... Crate Late Model features went to Horton (604) and Chaz Haskins (602).

Black Horse Speedway
Unsanctioned Crates (602)
August 7, 2021
  1. Kevin Bennett
  2. Bailey Harris
  3. Richard Johnson
  4. Tyler Clem
  5. Brayden Johnson
Toccoa Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Adam Partain
  2. Daniel Wilson
  3. Stephen Segars
  4. Derrick Harvey
  5. David Conley
Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Joe Yarborough
  2. Ken Lampp
  3. Danny Sanders
  4. Nick Sellers
  5. Will Harris
North Georgia Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Tod Hernandez
  2. Aaron Wilson
  3. Gary McPherson
  4. Brian Burke
  5. Ronnie Johnson

Ethan Hunter won the Crate feature.

Toccoa Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Drew Benfield
  2. Adam Partain
  3. Daniel Wilson
  4. Danny Ledford
  5. Mason Tucker
Patriots Park Raceway
Unsanctioned Crates (602)
July 31, 2021
  1. Caleb Gay
West Georgia Raceway
Unsanctioned Crates (602)
July 31, 2021
  1. Cass Fowler
Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Ken Lampp
  2. Chris Woods
  3. Nick Sellers
  4. Alex Yarbrough
  5. John Anderson
Lavonia Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 30, 2021
  1. Brady Cornett
  2. Royce Bray
  3. David McCoy
  4. Shane Yarbrough
  5. Rusty House

Cornett won on the undercard of Zack Mitchell's Carolina Clash victory for Super Late Models.

Rome Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 25, 2021
  1. Rucker Orr
  2. Taylor Puckett
  3. Landon Bagby
  4. Oliver Gentry
  5. Chris Fennell

Orr won on the undercard of the Schaeffer's Southern Nationals victory for Randy Weaver.

Screven Motor Speedway
602 Bandit Series
July 24, 2021
  1. Caleb Gay
  2. Ricky McClain
  3. Haiden Cowan
  4. Tyler Sanders
  5. Chaz Haskins
  6. Monk Gulledge
  7. Lonnie Brant
  8. Daniel Brown
  9. Kale Green
  10. Luke Cooper

Gay finished 1.515 seconds ahead of McClain in the 20-lapper to earn $1,500. ... Saturday's feature was slowed by seven separate incidents and lasted 28 minutes, with 14 of the 24 starters completing all 20 laps. ... Tyler Sanders was the fast qualifier at 15.866 seconds. ... The 602 tour was part of the annual Rebel Yell on the undercard of the Schaeffer's Southern Nationals event won by Ross Bailes.

Dixie Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Blake Craft
  2. Landon Bagby
  3. Dale Thurman
  4. Tate McCollum
  5. Jacques Daniel

Cody Haskins (604) and Cass Fowler (602) won Crate Late Model features.

Senoia Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Austin Horton
  2. Mark Page
  3. Oliver Gentry
  4. Glenn Morris
  5. Jason Turner

Jake Traylor won the Crate Late Model feature over Cruz Skinner.

Toccoa Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Drew Benfield
  2. Frankie Beard
  3. Danny Ledford
  4. Derrick Harvey
  5. Jay Motes

David McCoy won the 602 Crate feature.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Chris Woods
  2. Nick Sellers
  3. Ken Lampp
  4. Alex Yarbrough
  5. Shane Cox
Screven Motor Speedway
602 Bandit Series
July 23, 2021
  1. Tyler Sanders
  2. Ches Chester
  3. Shane Riner
  4. Daniel Brown
  5. Ryan Davis
  6. Monk Gulledge
  7. Haiden Cowan
  8. Chaz Haskins
  9. Caleb Gay
  10. Cameron Tribble

Sanders earned $1,200 for his first career 602 Bandits tour victory. ... The series chases a $1,500-to-win purse July 24.

Boyd's Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 23, 2021
  1. Andy Picklesimer
  2. Josh Walker
  3. Chase Oliver
  4. Tod Hernandez
  5. Robby Mason

Cory Hedgecock won the Crate feature.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 23, 2021
  1. Frankie Beard
  2. Drew Benfield
  3. Name unavailable
  4. Shun Thomas
  5. Brandon Haley

Royce Bray won the 602 Crate feature.

West Georgia Raceway
Unsanctioned Crates (602)
July 22, 2021
  1. Richie Stephens

Stephens won on the undercard of Austin Horton's Schaeffer's Southern Nationals victory.

Oglethorpe Speedway Park
602 Bandit Series
July 17, 2021
  1. Ricky McClain
  2. J. Jay Reich
  3. Ryan Davis
  4. Caleb Gay
  5. Chaz Haskins
  6. Richard Johnson
  7. Cameron Tribble
  8. Chip Beach
  9. Gavin Cowan
  10. Ricky Brant

McClain earned $1,500 in the touring victory.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 16, 2021
  1. Adam Partain
  2. Taylor Puckett
  3. Drew Benfield
  4. Brandon Haley
  5. Larry Timms

David McCoy won the 602 Crate feature.

Toccoa Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Frankie Beard
  2. Drew Collins
  3. Daniel Wilson
  4. Derrick Harvey
  5. David Conley

David McCoy won the 602 Crate feature.

Senoia Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Austin Horton
  2. Glenn Morris
  3. Oliver Gentry
  4. Jason Turner
  5. Marty Lunsford

Leading every lap, Horton won his ninth overall race of the season. ... He entered his Crate Late Model because his limited motor was waiting to be freshened and raced to victory. ... Jamie Maurice (604) and Payton Stevenson (602) won Crate Late Model features.

Dixie Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Rucker Orr
Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Ken Lampp
  2. Alex Yarbrough
  3. Nick Sellers
  4. Chris Woods
Toccoa Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 4, 2021
  1. Frankie Beard
  2. Daniel Wilson
  3. Derrick Harvey
  4. David Conley

Dale Timms won the 602 Crate feature.

Swainsboro Raceway
Unsanctioned Crates (604)
July 4, 2021
  1. Cody Overton
  2. Bob Robertson
  3. Jim Rogers
  4. Henry Carter
  5. Joshua Bishop

Overton also won the 602 Crate feature.

Sugar Creek Raceway
Red Clay Series
July 3, 2021
  1. Booger Brooks
  2. Sawyer Tinker
  3. Crandall Turner
  4. Dustin Golden
  5. Michael Barnett

Brooks won his second straight victory on the Red Clay tour for 602-engine Crate Late Models. ... Kurt English earned $1,500 for a Super Late Model victory on the same card. ... Sugar Creek is scheduled to host the Southern All Star Super Late Models for the first time in 27 years on Sunday.

West Georgia Raceway
Unsanctioned Crates (604)
July 3, 2021
  1. Marty Massey
  2. Lee Fuller
Senoia Raceway
Unsanctioned Crates (604)
July 3, 2021
  1. Kyler Haygood
  2. Jake Traylor
  3. Ricky Culpepper
  4. Jordy Nipper
  5. Cody Haskins

Haygood won on the undercard of Michael Page's Ultimate Southeast victory for Super Late Models.

Cochran Motor Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
July 3, 2021
  1. Caleb Gay
  2. Cole Exum
  3. Tyler Sanders
  4. Chaz Haskins
  5. Coby Giddens
Boyd's Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 2, 2021
  1. Booger Brooks
  2. Cade Brookshire
  3. Cass Fowler
  4. Spencer Singleton
  5. Jake Green
  6. Jacob Parris
  7. Dustin Golden
  8. Ethan Hunter
  9. Matt Steward
  10. Chad Miller

Brooks earned $1,250 on the undercard of Randy Weaver's Valvoline Iron-Man Racing Series victory.

Lavonia Speedway
City Chevrolet Thunder Series
July 2, 2021
  1. Clay Thompson
  2. Kevin Stephens
  3. Brian Grumbles
  4. David McCoy
  5. Michael Smith
  6. Jay Merck
  7. Cody Pritchett
  8. Vince Fanello
  9. Parris Simmons
  10. David Smith

Thompson earned $1,500. ... The Thunder Series event was on the undercard of the Ultimate Southeast victory for Ross Bailes.

Dixie Speedway
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. Tyler Millwood
  2. Pearson Lee Williams

Millwood earned $2,000. ... Kenny Collins won the Limited Late Model feature.

West Georgia Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Dusty Jones
  2. Austin Horton
  3. Marty Massey
  4. Mark Knight
  5. Russell Teal

Jones outdueled Horton in a tight battle.

Needmore Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Joseph Brown
  2. Tom Jones
  3. Kyle Van Sickle
  4. Chad Tuten
  5. Johnny Collins
North Georgia Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Aaron Wilson
  2. Jason Deal
  3. Lamar Scoggins
  4. Tim Thornton
  5. Daven Dilbeck

Justin Cameron won the Crate Late Model feature over hometown driver Chip Brindle.

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Danny Sanders
  2. Bubba Russell
  3. Adam Partain
  4. Derrick Harvey
  5. Jimmy Mason
Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Ken Lampp
  2. Nick Sellers
  3. Alex Yarbrough
  4. Kip Cochran
  5. Chris Woods
Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 25, 2021
  1. Frankie Beard
  2. Kenny Collins
  3. Stephen Segars
  4. Drew Benfield
  5. Drew Collins

David McCoy won the 602 Crate feature.

Boyd's Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 25, 2021
  1. Andy Picklesimer
  2. Colton Profitt
  3. John Ownbey
  4. Chase Oliver
  5. Ryan Tims

Eli Beets won the Crate Late Model feature.

Oglethorpe Speedway Park
Unsanctioned Crates (602)
June 18, 2021
  1. Ricky McClain
  2. Ryan Davis
  3. J. Jay Reich
  4. Robbie Cowart
  5. Caleb Gay
Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 18, 2021
  1. Frankie Beard
  2. Drew Benfield
  3. Payton Freeman
  4. Cody Overton
  5. Gray Parton

Beard earned $2,500 for his Eddie Ferguson Memorial victory. ... Vince Fanello won the 602 Crate feature.

Dixie Speedway
Unsanctioned Supers
June 12, 2021
  1. Jason Croft
  2. Ashton Winger
  3. Tyler Millwood
  4. Dalton Cook
  5. T.J. Reaid

Croft earned $2,000. ... Landon Bagby won the Limited Late Model feature and Blant Duke won the Crate Late Model feature.

Sugar Creek Raceway
Red Clay Series
June 12, 2021
  1. Blake Craft
  2. Baily Cardwell
  3. Cass Fowler
  4. Colton Berrong
  5. Tate Michelson
  6. John Howard
  7. Jesse Goss
  8. Jake Green
  9. Caden Walston
  10. Dante Curtis

Craft earned $2,000. ... Polesitter Booger Brooks retired with a flat tire while leading. ... Outside front-row starter Sawyer Tinker was sidelined by mechanical issues. ... Jake Green was running second late when a flat tire fored him out.

Sugar Creek Raceway
Unsanctioned Supers
June 12, 2021
  1. David Payne
  2. Ronnie Johnson
  3. Shawn Chastain
  4. Corey Roulette
  5. Danny Ledford
Senoia Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Austin Horton
  2. Dusty Jones
  3. Jordy Nipper
  4. Dennis Hale
  5. Jason Turner

Horton drove Ruck Orr's car to victory. ... In a team press release, Horton sent a message to "all the people in the back that like to think my personal car is illegal, and I cheat. The fact that I won in another car on Saturday night proved my team just has a good program.” Dylan Knowles (604) and Joey Armistead (602) won Crate features.

Patriots Park Raceway
Unsanctioned Crates (602)
June 5, 2021
  1. Daniel Brown
  2. Eric Register
  3. Phil Pittman
  4. Ricky McClain
  5. Jim Rogers
Senoia Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Austin Horton
  2. Dusty Jones
  3. Jordy Nipper
  4. Glenn Morris
  5. Oliver Gentry

Wil Herrington won the Crate Racin' USA event while Joey Armistead won the 602 Crate feature.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Joe Yarborough
  2. Nick Sellers
  3. Ken Lampp
  4. Chris Woods
  5. Shane Cox
Lavonia Speedway
City Chevrolet Thunder Series
June 4, 2021
  1. David Smith
  2. Cody Pritchett
  3. Dale Timms
  4. David McCoy
  5. Bryan Mullis
  6. Rod Roberts
  7. Shane Yarbrough
  8. Jay Merck
  9. John Howard
  10. Brandon Dockery

Smith earned $1,500 in the Thunder Series event postponed a week by rain. ...

Boyd's Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 4, 2021
  1. Cameron Weaver
  2. Andy Picklesimer
  3. Tod Hernandez
  4. Chase Oliver
  5. Josh Walker

Jesse Lowe (604) and Sawyer Tinker (602) won Crate features.

Rome Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 30, 2021
  1. Rucker Orr

Orr won on the undercard of Tyler Millwood's Schaeffer's Spring Nationals victory.

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 29, 2021
  1. Drew Collins
  2. Stephen Segars
  3. Danny Sanders
  4. Kenny Collins
  5. Larry Timms

Cody Pritchett won the 602 Crate feature.

West Georgia Raceway
Unsanctioned Crates (604)
May 29, 2021
  1. Marty Lunsford
  2. Russell Teal
  3. Roger Cassell
  4. Brian Womack
  5. Michael Turner

Austin Aldridge won the 602 Crate feature.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 29, 2021
  1. Daniel Wilson
  2. Gray Parton
  3. Taylor Puckett
  4. David McCoy
  5. Frankie Beard
Dixie Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 29, 2021
  1. Drew Benfield

Benfield won on the undercard of Randy Weaver's Schaeffer's Spring Nationals victory.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 29, 2021
  1. Ken Lampp
  2. Alex Yarbrough
  3. Dink McKeehan
  4. Brandon Roberts
  5. Will Harris
Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Tim Jones
  2. Chris Morgan
  3. Stephen Segars
  4. Danny Sanders
  5. Derrick Harvey

Chris Cape won the 602 Crate feature.

West Georgia Raceway
Unsanctioned Crates (604)
May 22, 2021
  1. Marty Massey
  2. Mason Massey
  3. Brian Womack
  4. Roger Cassell
  5. Shane Barrett

Cass Fowler won the 602 Crate feature for the third time in four 2021 events.

Dixie Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Dale Thurman

Jake Knowles won the Crate Late Model feature over Logan Palmer.

North Georgia Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Booger Brooks
  2. Name unavailable
  3. Rodney Weeks
  4. Nick Yancy
  5. Rich Standridge

Colten Jackson won the Crate feature.

Needmore Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Kyle Bridges
  2. Donnie Chappell
  3. Dusty Jones
  4. Tristan Sealy
  5. Travis Stone

Bridges earned $2,000. ... Tristan Sealy won the 602 Crate feature.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Chris Woods
  2. Nick Sellers
  3. Joe Yarborough
  4. Ken Lampp
  5. Brandon Roberts
Patriots Park Raceway
Unsanctioned Crates (604)
May 22, 2021
  1. Parker Martin
  2. Joseph Brown
  3. Dustin Elliott
  4. Jordan Feider-Yawn
  5. Ken Limrick

Martin earned $2,200 in the Emory Pittman Memorial. ... J. Jay Reich won the 602 Crate feature.

Boyd's Speedway
Vision Wheel Topless Outlaw Series
May 21, 2021
  1. Randy Weaver
  2. Ronnie Johnson
  3. Booger Brooks
  4. Chase King
  5. Jed Emert
  6. Matt Henderson
  7. Jason Manley
  8. Austin Neely
  9. Cameron Weaver
  10. Chase Oliver

The polesitting Weaver, of Crossville, Tenn., led all 40 laps for his second career Topless Outlaw victory. ... He earned $3,000 in lapping all but six competitors. ... Booger Brooks started 10th and finished third. .... Logan Palmer (604) and Sawyer Tinker (602) won Crate Late Model features. ... Chattanooga Valley Auto Parts boosted sponsorshipo to make the Topless Outlaw race $3,000-to-win instead of the originally scheduled $2,500-to-win.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 21, 2021
  1. David McCoy
  2. Dale Timms
  3. Kenny Collins
  4. Frankie Beard
  5. Austin Reed

McCoy also won the night's 602 Crate Late Model feature.

Winder-Barrow Speedway
City Chevrolet Thunder Series
May 15, 2021
  1. David Smith
  2. Justin Mintz
  3. Trae Kirk
  4. Austin Mintz
  5. Michael Smith
  6. Baillie Lowe
  7. Brian Grumbles
  8. Rod Roberts
  9. Dale Timms
  10. Dustin Cason

Smith earned $1,500 for the victory. ... The event drew 15 cars.

Cochran Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 15, 2021
  1. Caleb Gay
  2. Jason Lyles
  3. Jimmy Sharpe Sr.
  4. Rye Faulk
  5. Ken Limrick
Senoia Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Austin Horton
  2. Glenn Morris
  3. Jordy Nipper
  4. Matt Dooley
  5. Oliver Gentry

Cody Haskins (604) and Cass Fowler (602) won Crate Late Model features.

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Danny Sanders
  2. Stephen Segars
  3. Galen Robinson
  4. Will Harris
  5. Timmy Jones

Paris Simmons won the 602 Crate feature.

Black Horse Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Joseph Brown

Tristan Sealy won the 602 Crate feature at the Albany, Ga., oval.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 14, 2021
  1. David McCoy
  2. Stephen Segars
  3. Brandon Haley
  4. Jordy Nipper
  5. Gray Parton

McCoy led all 25 laps. ... Brandon Stroud won the 602 Crate feature.

Boyd's Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 14, 2021
  1. Robby Mason
  2. Tod Hernandez
  3. Josh Walker
  4. Andy Morris
  5. Gwynn Newby

Eli Beets won the Crate feature and survived a postrace protest of his engine.

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Kenny Collins
  2. Bubba Russell
  3. Danny Sanders
  4. Stephen Segars
  5. David McCoy

Collins notched his second victory of the weekend. ... He won the previous night at Lavonia (Ga.) Speedway. .. David McCoy won the 602 Crate Late Model feature.

Senoia Raceway
Unsanctioned Crates (604)
May 8, 2021
  1. Colby Darda
  2. Ricky Culpepper
  3. Chase Baker
  4. Bailey Williams
  5. Dustin Elliott

Chaz Haskins won the 602 Crate main event. ... The event was a tribute to late promoter Bill Massey.

Patriots Park Raceway
Unsanctioned Crates (602)
May 8, 2021
  1. Tyler Sanders
  2. Caleb Gay
  3. Thomas Cooler
  4. Eric Register
  5. Austin Scarboro
West Georgia Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Austin Horton
  2. Dustin Jones
  3. Matt Dooley
  4. Rucker Orr
  5. Mark Knight

Horton won the Brawl at the Burg for his fifth victory in 10 overall starts this season. ... Kyler Haygood won the Crate Late Model feature.

Needmore Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
May 8, 2021
  1. Clay Harris
  2. Cody Overton
  3. Devin Walker
  4. Ty Giles
  5. Landon Mathews

Harris won on the undercard of the $10,000 CRUSA victory for Wil Herrington.

North Georgia Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Booger Brooks
  2. Ronnie Johnson
  3. Brian Burke
  4. Josh Walker
  5. Davy Davis

Colten Jackson won the Crate feature over Mike Evans.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. John Anderson
  2. Alex Yarbrough
  3. Aaron Calvert
  4. Chris Woods
  5. Ken Lampp
Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 7, 2021
  1. Kenny Collins
  2. Brandon Haley
  3. Drew Benfield
  4. Stephen Segars
  5. Mason Tucker

Collins won the Rusty Jordan Memorial. ... Lee Cooper won the 602 Crate Late Model feature.

Boyd's Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 7, 2021
  1. Eli Beets
  2. Logan Palmer
  3. Christian Hanger
  4. Hayden Ownbey
  5. Jeff Smith

Beets won on the undercard of Michael Page's Southern All Star victory.

Senoia Raceway
Red Clay Series
May 1, 2021
  1. Dylan Knowles
  2. Michael Page
  3. Austin Horton
  4. Craig Scott
  5. Ricky Culpepper
  6. Colby Darda
  7. Cody Haskins
  8. McKenna Nelms
  9. Wayne Harbin
  10. Dustin Elliott

Knowles led all 25 laps for the series victory among 602 engine Crate Late Models. ... Oliver Gentry won the night's Limited Late Model feature over Austin Horton and Matt Dooley.

Swainsboro Raceway
Unsanctioned Crates (604)
May 1, 2021
  1. Pearson Lee Williams
  2. Cody Overton
  3. Ches Chester
  4. Garrett Mosley
  5. Corey Gordon
  6. Rye Faulk
  7. Bob Robertson
  8. Jeremy Faircloth
  9. Ben Faircloth
  10. Benjamin Cranford

Williams earned $3,000 for his Pine Tree 100 victory (the feature was a 30-lapper). ... Williams took the lead from Cody Overton on the 12th lap. ... A dozen cars in the 23-car field completed 30 laps. ... Overton won the night's 602 Crate Late Model feature.

Waycross Motor Speedway
602 All Star Late Model Series
May 1, 2021
  1. Chad Tuten
  2. Dalton Hood
  3. Bud Chancey
  4. Phil Pittman
  5. Kevin Bennett
  6. Matt Broadway
  7. Hunter Carter
  8. Nick Kirkus
  9. Chris Lovett
  10. Allen Tatum

Mark Whitener won the Southern Clash Limited Late Model feature over Ryan Carter.

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Frankie Beard
  2. David McCoy
  3. Danny Sanders
  4. Frankie Coates
  5. Chris Morgan

Cody Pritchett won the 602 Crate Late Model feature.

Dixie Speedway
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Tyler Millwood
  2. Shawn Chastain
  3. Justin Shipley
  4. Jason Croft
  5. Wayne Echols

Millwood earned $2,000 in the season opener. ... Drew Benfield won the Limited Late Model feature, his first feature win at the Woodstock, Ga., oval. ... Jake Knowles won the 604 Crate feature with a last-lap pass.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Ken Lampp
  2. Chris Woods
  3. Alex Yarbrough
  4. John Anderson
  5. Aaron Calvert
Boyd's Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 30, 2021
  1. Tod Hernandez
  2. Robby Mason
  3. Ronnie Johnson
  4. Brian Burke
  5. Josh Walker

Booger Brooks (604) and Sawyer Tinker (602) won Crate features.

Needmore Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 25, 2021
  1. Kyle Bridges
  2. Chad Tuten
  3. Michael Lloyd
  4. Trent Lloyd
  5. Ches Chester

Bridges earned $2,000 in the Southern Clash-style Late Model race postponed 24 hours by rain.

Boyd's Speedway
Unsanctioned Crates (604)
April 23, 2021
  1. Michael Bland
  2. Booger Brooks
  3. Canon Cochran
  4. Michael Evans
  5. Landon Gentry

Morgan Alexander won the 602 Crate feature.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Crates (602)
April 23, 2021
  1. Cody Pritchett
  2. Devon Morgan
  3. Royce Bray
  4. David McCoy
  5. Dustin Mincey

Pritchett's victory came on the undercard of the Carolina Clash victory for Ross Bailes.

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Danny Sanders
  2. David McCoy
  3. Bubba Russell
  4. Tim Jones
  5. Drew Collins

David McCoy won the 602 Crate feature.

Senoia Raceway
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Austin Horton
  2. Cameron Weaver
  3. Rucker Orr
  4. Shun Thomas
  5. Matt Dooley

Booger Brooks won the Crate feature while Dylan Knowles and Morgan Alexander won 602 Crate features.

West Georgia Raceway
Unsanctioned Crates (604)
April 17, 2021
  1. Marty Massey
  2. Blant Duke
  3. Kyler Haygood
  4. Jake Traylor
  5. Jason Deal

Cass Fowler won the 602 Crate feature.

Cochran Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 17, 2021
  1. Nevin Gainey
  2. Henry Carter
  3. Joseph Brown
  4. Jim Rogers
  5. Chad Tuten
Boyd's Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 16, 2021
  1. Tod Hernandez
  2. Ryan Tims
  3. Chase Oliver
  4. Bobby Giffin
  5. Josh Walker

Hernandez took the lead on the ninth lap. ... Jesse Lowe (604) and Chris Hough (602) won Crate Late Model features.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 16, 2021
  1. Zack Mitchell
  2. Daniel Wilson
  3. Drew Benfield
  4. Royce Bray
  5. Kenny Collins

David McCoy won the 602 Crate feature over Cody Overton.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 11, 2021
  1. Shun Thomas
  2. Payton Freeman
  3. Ken Lampp
  4. Kenny Collins
  5. Chris Woods
Swainsboro Raceway
Unsanctioned Crates (604)
April 10, 2021
  1. Wil Herrington
  2. Cody Overton
  3. Jordy Nipper
  4. Jim Rogers
  5. Benjamin Cranford

The track reopened after being dark since May 2019. ... Owner Paul Purvis reopened the track and lowered the banking at the 3/10-mile oval. ... Ricky McClain won the 602 Crate feature. ... The track drew a record crowd and 95 race cars overall.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 9, 2021
  1. Kenny Collins
  2. Frankie Beard
  3. Daniel Wilson
  4. Royce Bray
  5. Chris Woods

David McCoy won the 602 Crate feature.

West Georgia Raceway
Unsanctioned Crates (604)
April 3, 2021
  1. Blant Duke
  2. Michael Page
  3. Austin Horton
  4. Jake Traylor
  5. Marty Massey

A big crowd attended the first race at the Sammy Duke-owned track promoted by Mayes Massey and Doug Stevens, the former promoters of Senoia Raceway. ... “I have never seen this many people here,” Duke said in a track release. “I knew these boys were going to do something special here.”

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. Danny Sanders
  2. Lucas Ruark
  3. Frankie Beard
  4. Tim Jones
  5. Galen Robinson

Cody Pritchett won the 602 Crate Late Model feature.

Patriots Park Raceway
Unsanctioned Crates (604)
April 3, 2021
  1. Ahnna Parkhurst

Parkhurst was elevated to victory when the apparent winner failed postrace inspection. ... Ches Chester won the 602 Crate feature. ... Both Crate winners were on the undercard of the first Southern All Star victory for Pearson Lee Williams.

Waycross Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. Kelly Walker
Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. John Anderson
  2. Nick Sellers
  3. Ken Lampp
  4. Chris Woods
  5. Will Harris
Oglethorpe Speedway Park
602 Bandit Series
April 2, 2021
  1. Haiden Cowan
  2. Caleb Gay
  3. Ricky McClain
  4. Tyler Sanders
  5. Ches Chester
  6. Cameron Tribble
  7. Daniel Brown
  8. Thomas Cooler
  9. Ricky Brant
  10. Lonnie Brant

Cowan earned $1,200. ... He started fifth and grabbed the lead early in the 25-lapper. ... Caleb Gay picked up $200 from Merry's Home Furnishing for his 18.571-second quick lap.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 2, 2021
  1. Kenny Collins
  2. Payton Freeman
  3. Taylor Puckett
  4. Joseph Brown
  5. Frankie Beard

Collins earned $1,500. ... David McCoy won the 602 Crate feature.

Patriots Park Raceway
Unsanctioned Crates (604)
March 27, 2021
  1. Pearson Lee Williams
  2. Ahnna Parkhurst
  3. Jordy Nipper
  4. Mitch Fulford
  5. Cody Overton

Williams led all 30 laps of the season opener.

Needmore Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 27, 2021
  1. Tristan Sealy
  2. Kyle Bridges
  3. Trent Lloyd
  4. David Markham
  5. Travis Stone
Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 27, 2021
  1. Frankie Beard
North Georgia Speedway
Unsanctioned Supers
March 27, 2021
  1. Johnny Cloer Jr.
  2. Shun Thomas
  3. Andrew Littleton

Colton Jackson won the Crate Late Model feature over Jason Deal.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 27, 2021
  1. Chris Woods
  2. Nick Sellers
  3. John Anderson
  4. Will Harris
Boyd's Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 26, 2021
  1. John Ownbey
  2. Lamar Scoggins
  3. Tod Hernandez
  4. Jadon Frame
  5. Addison Cardwell

Booger Brooks (604) and Matt Steward (602) won Crate Late Model feature.

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 20, 2021
  1. Payton Freeman
  2. Drew Collins
  3. Frankie Beard
  4. Danny Sanders
  5. Shun Thomas

Freeman captured the 25-lap season opener. ... David McCoy won the 602 Crate feature.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 20, 2021
  1. Ken Lampp
  2. Drew Deaver
  3. Chris Wood
  4. Nick Sellers
  5. Will Harris
Boyd's Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 13, 2021
  1. Randy Weaver
  2. Skip Arp
  3. Jadon Frame
  4. Justin Shipley
  5. Tod Hernandez
  6. John Ownbey
  7. David Brannon
  8. Eddie King Jr.
  9. Brad Lowe
  10. Blake Craft

Weaver earned $3,000 for the Shamrock victory. ... Logan Palmer won the 604 Crate Late Model feature over Zach Sise and Logan Roberson. ... Seth Wimpey won the 602 Crate main event.

North Georgia Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 13, 2021
  1. Will Roland
  2. Shun Thomas
  3. Mike Bruner
  4. Kurt English
  5. Johnny Cloer Jr.

Roland won the 30-lapper by more than three seconds. ... Ethan Hunter won the 25-lap Crate feature.

Needmore Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 13, 2021
  1. Kyle Bridges
  2. Joseph Brown
  3. Justin Weeks
  4. John Baker
  5. Bailey Harris

Bridges earned $2,000 in the Southern Clash-style Late Model event. ... Grayson Ott won the 602 Crate feature.

Cochran Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 13, 2021
  1. Kyle Bronson

Caleb Gay won the 602 Crate feature. ... Both were on the undercard of Brandon Overton's $5,000 Super Late Model victory.

Hartwell Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 13, 2021
  1. David McCoy
  2. Nick Deitz
  3. Danny Sanders

McCoy also won the 602 Crate feature, outrunning Jimmy Ivester.

Winder-Barrow Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 13, 2021
  1. Nick Sellers
  2. Will Harris
  3. Brandon Roberts
  4. Joe Yarborough
  5. Josh Lewis
Lavonia Speedway
Southeastern Late Model Sportsman Series
February 28, 2021
  1. Payton Freeman
  2. Drew Collins
  3. Shun Thomas
  4. Kenny Collins
  5. Frankie Beard
  6. Dale Timms
  7. Lucas Ruark
  8. Blake Craft
  9. Jim Gray
  10. Nick Dietz

Freeman led all 30 laps from his outside front-row starting position for his first career Southeastern victory. ... The event drew 19 cars. ... The race was slowed by four cautions, the most serious when Taylor Puckett climbed the wall in turns three and four, nearly getting on his lid. ... The series heads to Cherokee Speedway on March 6 for a $2,000-to-win event.

Lavonia Speedway
Unsanctioned Crates (602)
February 28, 2021
  1. David Smith
  2. David McCoy
  3. Royce Bray
  4. Trae Kirk
  5. Blake Craft

Smith won on the same card as Payton Freeman's Southeastern Series victory for Limited Late Models.

Waycross Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
February 27, 2021
  1. Mark Whitener
  2. Ryan Carter
  3. Scott Johnson
  4. Rhett Carter
  5. David Markham

Whitener drove John Baker's No. 14 to a $2,589 victory in the Davy Woodard Memorial. ... Chad Tuten won the 602 Crate feature over Dalton Hood.

Needmore Speedway
Unsanctioned Limiteds
February 20, 2021
  1. Mark Whitener
  2. Wil Herrington
  3. Shan Smith
  4. Rye Faulk
  5. Travis Stone

Whitener earned $2,000 in the Southern Clash-rules event ... John Baker led all 30 laps but was disqualified postrace when he failed to meet legal weight. ... Bobby Oglesby won the 604 Crate feature and Ches Chester the 602 Crates. 

Screven Motor Speedway
602 Bandit Series
January 30, 2021
  1. Cody Overton
  2. Haiden Cowan
  3. David Smith
  4. Justin Mintz
  5. Ricky McClain
  6. Ches Chester
  7. Tyler Sanders
  8. Monk Gulledge
  9. Shane Riner
  10. Phil Pittman

Overton, who had nearly a five-second lead at the checkers, earned $1,500 in the second tour event of the season. ... The 602 Bandits were part of a Winter Freeze card that included the Ollie's All-Star Circuit of Champions sprints. ... David Smith set fast time with a 15.461-second lap with Overton just 13 thousandths of a second slower. ... Haiden Cowan was runner-up both nights at Screven.

Boyd's Speedway
Unsanctioned Crates (604)
January 30, 2021
  1. Eli Beets
  2. Trevor Sise
  3. Jesse Lowe
  4. Ethan Hunter
  5. Rusty Ballenger

Beets earned $1,500 in a race on the Cabin Fever undercard of Randy Weaver's Valvoline Iron-Man Racing Series event for Super Late Models. ... Seth Wimpley won the 602 Crate feature.

Screven Motor Speedway
602 Bandit Series
January 29, 2021
  1. Ches Chester
  2. Haiden Cowan
  3. Chaz Haskins
  4. Shane Riner
  5. Austin Mintz
  6. Clay Thompson
  7. Tyler Sanders
  8. Cody Overton
  9. Gavin Cowan
  10. Chris Cape

Chester led all 20 laps in the 602 Crate portion of the Winter Freeze, on the undercard for the Ollie's All-Star Circuit of Champions sprints. ... Haiden Cowan was the quick qualifiers with a 16.253-second lap. ... Another program is scheduled for Saturday. ... The tour's season opener drew 31 cars.

Iowa

Pepsi Lee County Speedway
IMCA Late Models
October 9, 2021
  1. Jeff Aikey
  2. Andy Nezworski
  3. Mark Burgtorf
  4. Jeff Larson
  5. Darrel DeFrance
Pepsi Lee County Speedway
IMCA Late Models
October 8, 2021
  1. Darin Duffy
  2. Jeff Aikey
  3. Andy Nezworski
  4. Jeff Larson
  5. Gary Webb
Shelby County Speedway
IMCA Late Models
September 25, 2021
  1. Jake Jorgensen
  2. A.J. Jorgensen
  3. Ryan Griffith
  4. Zach Zeitner
  5. Jacob Brown

Jake Jorgenson won the Tiny Lund Memorial finale.

Shelby County Speedway
IMCA Late Models
September 24, 2021
  1. Kale Kosiski
  2. Jake Bridge
  3. Jake Jorgensen
  4. Jacob Brown
  5. Cole Wayman

Kosiski won the opening night of the Tiny Lund Memorial.

Crawford County Speedway
Southern Outlaw Late Model Series
September 5, 2021
  1. Jon Kirby
  2. Terry Henson
  3. Robert Myers
  4. Brandon Hunter
  5. Rob Powell
  6. Jim Freeman
  7. Geoff Aitken
  8. Arlen Stewart
  9. Kenny Basco

Kirby, of Russellville, Ark., notched his series-leading fourth victory of the season. ... Arlen Stewart led early before Kirby took the point from his fellow front-row starter and heat race winner. ... Brandon Hunter was fourth in his first 2021 start; he started eighth.

Dubuque Speedway
IMCA Late Models
August 29, 2021
  1. Justin Kay
  2. Nick Marolf
  3. Luke Merfeld
  4. Ron Klein
  5. Eric Pollard
34 Raceway
IMCA Late Models
August 28, 2021
  1. Mark Burgtorf
  2. Brandon Rothzen
  3. Matt Ryan
  4. Dustin Griffin
  5. C.J. Horn

Rothzen started on the tail of the nine-car field. ... Kevin Miller scratched and polesitter Denny Woodworth was an early retiree.

Pepsi Lee County Speedway
IMCA Late Models
August 27, 2021
  1. Nick Marolf
  2. Jay Johnson
  3. C.J. Horn
  4. Tommy Elston
  5. Mark Burgtorf

Marolf led all 20 laps for his first Lee County victory of 2021. ... Tommy Elston rallied from 10th to fourth to secure the track title.

Dubuque Speedway
IMCA Late Models
August 22, 2021
  1. Justin Kay
  2. Eric Pollard
  3. Bryan Moreland
  4. Logan Duffy
  5. Joel Callahan

Kay rallied from 10th and into the lead after just four laps.

Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
August 21, 2021
  1. Logan Duffy
  2. Sean Johnson
  3. Scott Welsh
  4. Jon Passick
  5. Colton Leal
Shelby County Speedway
IMCA Late Models
August 21, 2021
  1. Kale Kosiski
  2. Eric Wolf Jr.
  3. Micah Brown
  4. Jarrett Getzschman
  5. Jaymison Coffelt
Davenport Speedway
IMCA Late Models
August 20, 2021
  1. Andy Nezworski
  2. Jacob Waterman
  3. Chuck Hanna
  4. Matt Ryan
  5. Logan Duffy

Nezworski secured the track title. ... Don Pataska led the first 12 laps but dropped to third on lap 13.

Dubuque Speedway
IMCA Late Models
August 15, 2021
  1. Justin Kay
  2. Mitch Manternach
  3. Logan Duffy
  4. Matt Ryan
  5. Joel Callahan
Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
August 14, 2021
  1. Todd Van Tassel
  2. Logan Duffy
  3. Mitch Manternach
  4. Scott Welsh
  5. Greg Kastli
Shelby County Speedway
IMCA Late Models
August 14, 2021
  1. A.J. Jorgensen
  2. Robbie Jorgensen
  3. Brandon Saltzman
  4. Andrew Tilley
  5. Curtis Glover
Davenport Speedway
IMCA Late Models
August 13, 2021
  1. Justin Kay
  2. Matt Ryan
  3. Logan Duffy
  4. Nick Marolf
  5. Chuck Hanna
34 Raceway
IMCA Late Models
August 7, 2021
  1. Mark Burgtorf
  2. Matt Ryan
  3. Denny Woodworth
  4. Matt Strassheim
  5. C.J. Horn
Pepsi Lee County Speedway
IMCA Late Models
August 6, 2021
  1. Andy Eckrich
  2. Dave Eckrich
  3. Tommy Elston
  4. Dustin Griffin
  5. Andy Nezworski
Dubuque Speedway
IMCA Late Models
August 1, 2021
  1. Luke Merfeld
  2. Matt Ryan
  3. Logan Duffy
  4. Jeff Tharp
  5. Justin Kay

Ryan rallied from 11th to second, finishing 0.661 seconds behind the front-row starting Merfeld.

Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
July 31, 2021
  1. Jon Passick
  2. Sean Johnson
  3. Andy Nezworski
  4. Logan Duffy
  5. Zeke McQueen
Cedar County Raceway
IMCA Late Models
July 30, 2021
  1. Matt Ryan
  2. Andy Nezworski
  3. Joel Callahan
  4. Logan Duffy
  5. Chuck Hanna
Davenport Speedway
IMCA Late Models
July 27, 2021
  1. Matt Ryan
  2. Justin Kay
  3. Brian Harris
  4. Chuck Hanna
  5. Andy Nezworski

Ryan took the lead on the ninth lap after Justin Kay and Brian Harris swapped the point early in the race. ... Ryan's victory came on the undercard of Hudson O'Neal's $10,000 MARS Racing Series victory. | Video

34 Raceway
IMCA Late Models
July 24, 2021
  1. Matt Ryan
  2. Mark Burgtorf
  3. C.J. Horn
  4. Jay Johnson
  5. Matt Strassheim
Hamilton County Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Jason Hahne
  2. Gabe Umbarger
  3. Ryan Griffith
  4. Jill George
Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
July 24, 2021
  1. Andy Nezworski
  2. Logan Duffy
  3. Sean Johnson
  4. Curt Martin
  5. Jeff Aikey
Davenport Speedway
IMCA Late Models
July 23, 2021
  1. Chuck Hanna
  2. Justin Kay
  3. Logan Duffy
  4. Jonathan Brauns
  5. Matt Ryan

Logan Duffy led the first seven laps before Hanna took command.

Pepsi Lee County Speedway
IMCA Late Models
July 23, 2021
  1. Sam Halstead
  2. Mark Burgtorf
  3. Matt Strassheim
  4. Jay Johnson
  5. Nick Marolf

Halstead led all 20 laps. ... Burgtorf started seventh but couldn't prevent Halstead's fourth victory of 2021. ... Nick Marolf made an 11th-to-fifth run.

Hamilton County Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 21, 2021
  1. Jason Hahne
  2. Ryan Griffith
  3. Kirby Schultz
West Liberty Raceway
IMCA Late Models
July 21, 2021
  1. Andy Eckrich
  2. Nick Marolf
  3. Matt Ryan
  4. Jonathan Brauns
  5. Gary Webb

Andy's older brother Denny won the modified feature in the Muscatine County Fair event. ... West Liberty's next event is Aug. 20 for a $5,000-to-win Hoker Trucking Series event.

Benton County Speedway
IMCA Late Models
July 18, 2021
  1. Luke Goedert
  2. Darin Duffy
  3. Gabe Umbarger
  4. John Emerson
  5. Luke Pestka

Goedert won the nine-car feature from the pole.

Dubuque Speedway
IMCA Late Models
July 18, 2021
  1. Justin Kay
  2. Gary Webb
  3. Logan Duffy
  4. Eric Pollard
  5. Andy Nezworski

Kay won from his 11th starting spot.

Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
July 17, 2021
  1. Andy Nezworski
  2. Logan Duffy
  3. Bobby Hansen
  4. Sean Johnson
  5. Curt Martin
Shelby County Speedway
IMCA Late Models
July 17, 2021
  1. A.J. Jorgensen
  2. Jake Jorgensen
  3. Brandon Saltzman
  4. Eric Wolf Jr.
  5. Brett Hopp
Hamilton County Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 17, 2021
  1. Charlie McKenna
  2. Jason Hahne
  3. Jeff Aikey
  4. Gabe Umbarger
  5. Curt Schroeder
Davenport Speedway
IMCA Late Models
July 16, 2021
  1. Justin Kay
  2. Matt Ryan
  3. Brian Harris
  4. Andy Eckrich
  5. Andy Nezworski

Kay overtook the sixth-starting Ryan on the 22nd lap. ... Ryan regained the lead coming to the white flag, but a caution erased the move and Kay captured the victory. ... Nick Marolf led the first 13 laps.

Dubuque Speedway
IMCA Late Models
July 4, 2021
  1. Justin Kay
  2. Ron Klein
  3. Luke Merfeld
  4. Logan Duffy
  5. Eric Pollard
Pepsi Lee County Speedway
IMCA Late Models
July 3, 2021
  1. Denny Woodworth
  2. Jay Johnson
  3. Gary Webb
  4. Tommy Elston
  5. Mark Burgtorf
Pepsi Lee County Speedway
IMCA Late Models
July 2, 2021
  1. Dave Eckrich
  2. Ron Klein
  3. Tommy Elston
  4. Chuck Hanna
  5. Andy Nezworski
Davenport Speedway
IMCA Late Models
July 1, 2021
  1. Andy Nezworski
  2. Justin Kay
  3. Jacob Waterman
  4. Joe Zrostlik
  5. Joel Callahan

Nezworski won on the undercard of Bobby Pierce's DIRTcar Summer Nationals victory.

Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
June 19, 2021
  1. Logan Duffy
  2. Sean Johnson
  3. Greg Kastli
  4. Curt Martin
  5. Todd Johnson

Duffy won over fellow fourth-row starter Sean Johnson.

Shelby County Speedway
IMCA Late Models
June 19, 2021
  1. Curtis Glover
  2. Jarrett Getzschman
  3. Jacob Brown
  4. Kale Kosiski
  5. Robbie Jorgensen
Dubuque Speedway
IMCA Late Models
June 13, 2021
  1. Luke Merfeld
  2. Ron Klein
  3. Logan Duffy
  4. Eric Pollard
  5. Justin Kay
34 Raceway
IMCA Late Models
June 12, 2021
  1. Matt Ryan
  2. Jay Johnson
  3. Mark Burgtorf
  4. Dustin Griffin
  5. Matt Strassheim
Hamilton County Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Jeff Aikey
  2. Jason Hahne
  3. Ryan Griffith
  4. Gabe Umbarger
  5. Michael Leal
Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
June 12, 2021
  1. Sean Johnson
  2. Ron Klein
  3. Logan Duffy
  4. Russ Hesse
  5. Chase Jermeland
Marshalltown Speedway
IMCA Late Models
June 11, 2021
  1. Todd Cooney
  2. Curtis Glover
  3. Ryan Griffith
  4. Darrel DeFrance
  5. Bobby Hansen

Cooney won the eight-car Casey's Salute to Marshalltown Firefighters, EMTs and first responders. | Video

Pepsi Lee County Speedway
IMCA Late Models
June 11, 2021
  1. Tommy Elston
  2. Nick Marolf
  3. Mark Burgtorf
  4. Jay Johnson
  5. Matt Strassheim
Davenport Speedway
IMCA Late Models
June 11, 2021
  1. Justin Kay
  2. Andy Nezworski
  3. Matt Ryan
  4. Jacob Waterman
  5. Chuck Hanna

The ninth-starting winner overtook early leaders Bryan Moreland and Jacob Waterman. ... Andy Nezworski slipped by Kay after a lap-13 restart, but Key regained the lead on lap 17. ... Spencer Diercks, who had been out after announcing a diagnosis for Bell's pasly, returned and won the modified feature.

Dubuque Speedway
IMCA Late Models
June 6, 2021
  1. Ron Klein
  2. Luke Merfeld
  3. Justin Kay
  4. Eric Pollard
  5. Bobby Hansen
Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
June 5, 2021
  1. Travis Smock
  2. Logan Duffy
  3. Sean Johnson
  4. Ben Seemann
  5. Scott Welsh
Shelby County Speedway
IMCA Late Models
June 5, 2021
  1. Kale Kosiski
  2. Curtis Glover
  3. Jack Hearty
  4. Robbie Jorgensen
  5. Dan Fay
Benton County Speedway
IMCA Late Models
May 30, 2021
  1. John Emerson
  2. Luke Goedert
  3. Dave Eckrich
  4. Luke Pestka
  5. Richie Gustin

A Hoker Trucking Series event was scrapped after the tour's previous two races on the weekend were rained out.

Dubuque Speedway
IMCA Late Models
May 30, 2021
  1. Justin Kay
  2. Bobby Hansen
  3. Logan Duffy
  4. Joel Callahan
  5. Matt Ryan

D.J. Sweet won the Limited Late Model feature.

Shelby County Speedway
IMCA Late Models
May 29, 2021
  1. Jacob Brown
  2. Jake Bridge
  3. Robbie Jorgensen
  4. Jake Jorgensen
  5. A.J. Jorgensen
34 Raceway
IMCA Late Models
May 29, 2021
  1. Andy Eckrich
  2. Nick Marolf
  3. Matt Ryan
  4. Justin Kay
  5. Tommy Elston

Eckrich earned $1,000 and the $250 Sunoco Race Fuels bonus.

Dubuque Speedway
IMCA Late Models
May 23, 2021
  1. Justin Kay
  2. Nick Marolf
  3. Bobby Hansen
  4. Jeff Tharp
  5. Joel Callahan

Kay took the lead from Marolf on the 18th lap.

Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
May 22, 2021
  1. Sean Johnson
  2. Curt Martin
  3. Logan Duffy
  4. Travis Smock
  5. Austin Russell
Shelby County Speedway
IMCA Late Models
May 22, 2021
  1. Kale Kosiski
  2. A.J. Jorgensen
  3. Jacob Brown
  4. Brandon Saltzman
  5. Curtis Glover
Dubuque Speedway
IMCA Late Models
May 16, 2021
  1. Nick Marolf
  2. Luke Merfeld
  3. Ron Klein
  4. Eric Pollard
  5. Logan Duffy

Marolf led all 25 laps.

Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
May 15, 2021
  1. Darren Ackerman
  2. Curt Martin
  3. Sean Johnson
  4. Logan Duffy
  5. Bobby Hansen

The night's event drew 118 cars and was delayed briefly by rain sprinkles.

Pepsi Lee County Speedway
IMCA Late Models
May 14, 2021
  1. Justin Kay
  2. Tommy Elston
  3. Matt Ryan
  4. Andy Nezworski
  5. Mark Burgtorf
Dubuque Speedway
IMCA Late Models
May 9, 2021
  1. Ron Klein
  2. Joel Callahan
  3. Justin Kay
  4. Matt Ryan
  5. Logan Duffy
Davenport Speedway
IMCA Late Models
May 7, 2021
  1. Justin Kay
  2. Matt Ryan
  3. Andy Nezworski
  4. Chuck Hanna
  5. Joe Zrostlik

Kay won for the second night in a row following his 100th career IMCA Late Model victory in Marshalltown.

Pepsi Lee County Speedway
IMCA Late Models
May 7, 2021
  1. Mark Burgtorf
  2. Denny Woodworth
  3. Tommy Elston
  4. Dustin Griffin
  5. Nick Marolf

Burgtorf led all but the first lap.

Marshalltown Speedway
IMCA Late Models
May 6, 2021
  1. Justin Kay
  2. Joe Zrostlik
  3. Todd Cooney
  4. Greg Kastli
  5. Matt Ryan

Kay earned $1,925 in the Dale DeFrance Memorial for his 100th career IMCA vicotry. ... He started seventh and took the lead from Greg Kastli on the 19th lap. ... Ryan started 14th.

Benton County Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 2, 2021
  1. Richie Gustin
  2. Jeff Aikey
  3. Jason Hahne
  4. Charlie McKenna
  5. Luke Pestka

Gustin earned $1,500 ... The event, for Late Models running Malvern Bank/Hoker Trucking rules, was the first of three Late Model races this season at Benton County.

Dubuque Speedway
IMCA Late Models
May 2, 2021
  1. Luke Merfeld
  2. Ron Klein
  3. Logan Duffy
  4. Justin Kay
  5. Eric Pollard

Merfeld started outside the front row. ... Pollard came from 15th for a top-five finish.

34 Raceway
IMCA Late Models
May 1, 2021
  1. Matt Ryan
  2. Mark Burgtorf
  3. Dustin Griffin
  4. Jay Johnson
  5. Denny Woodworth
Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
May 1, 2021
  1. Logan Duffy
  2. Curt Martin
  3. Eric Pollard
  4. Darren Ackerman
  5. Ben Seemann
Shelby County Speedway
IMCA Late Models
May 1, 2021
  1. Robbie Jorgensen
  2. Jacob Brown
  3. Brandon Saltzman
  4. Jack Hearty
  5. Don Beckstrom
Pepsi Lee County Speedway
IMCA Late Models
April 30, 2021
  1. Joel Callahan
  2. Ben Seemann
  3. Logan Duffy
  4. Tommy Elston
  5. Matt Strassheim

Callahan led all 25 laps. ... The event drew 20 cars.

Davenport Speedway
IMCA Late Models
April 30, 2021
  1. Matt Ryan
  2. Justin Kay
  3. Fred Remley
  4. Jacob Waterman
  5. Andy Nezworski

Matt Ryan overtook early lead Joe Ross on the eighth lap.

Dubuque Speedway
IMCA Late Models
April 25, 2021
  1. Eric Pollard
  2. Justin Kay
  3. Logan Duffy
  4. Bryan Moreland
  5. Jason Udelhofen
34 Raceway
IMCA Late Models
April 24, 2021
  1. Matt Ryan
  2. Mark Burgtorf
  3. Denny Woodworth
  4. Jay Johnson
  5. Matt Strassheim
Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
April 24, 2021
  1. Sean Johnson
  2. Curt Martin
  3. Eric Pollard
  4. Logan Duffy
  5. Ron Klein
Shelby County Speedway
IMCA Late Models
April 24, 2021
  1. Travis Dickes
  2. Ryan Griffith
  3. A.J. Jorgensen
  4. Jacob Brown
  5. Jake Jorgensen
Davenport Speedway
IMCA Late Models
April 23, 2021
  1. Andy Nezworski
  2. Chuck Hanna
  3. Justin Kay
  4. Matt Ryan
  5. Fred Remley

Hanna pulled alongside after the race's final restart, but Nezworski held on to win by a few inches.

Pepsi Lee County Speedway
IMCA Late Models
April 23, 2021
  1. Denny Woodworth
  2. Dustin Griffin
  3. Mark Burgtorf
  4. Nick Marolf
  5. Tommy Elston

Woodworth led all the way in the caution-free 20-lapper.

Independence Motor Speedway
IMCA Late Models
April 17, 2021
  1. Ben Seemann
  2. Sean Johnson
  3. Curt Martin
  4. Eric Pollard
  5. Darren Ackerman

Illinois

Fairbury Speedway
DIRTcar Crates
October 9, 2021
  1. Jose Parga
  2. Aaron Heck
  3. Devin McLean
  4. Brandon Eskew
  5. Bob Gardner

Parga won on the undercard of the $15,000 FALS Frenzy Super Late Model victory for Frank Heckenast Jr.

Charleston Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 9, 2021
  1. Mike Staggs
  2. Mitch Brown
  3. Ron Smith
  4. Jon Easley
  5. Morgan Staggs
Lincoln Speedway
DIRTcar Crates
October 2, 2021
  1. Aaron Heck
  2. Jose Parga
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Chuck Mitchell
  5. Roben Huffman

Heck completed a weekend sweep of two Crate features at the DIRTcar Fall Nationals.

Lincoln Speedway
DIRTcar Crates
October 1, 2021
  1. Aaron Heck
  2. Dakota Ewing
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Jose Parga
  5. Braden Johnson

Heck earned $1,000 on the opening night of the DIRTcar Fall Nationals.

Macon Speedway
DIRTcar Crates
September 25, 2021
  1. Dakota Ewing
  2. Timmy Dick
  3. Braden Johnson
  4. Chuck Mitchell
  5. Colby Sheppard

Ewing won the season finale.

Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
September 25, 2021
  1. Trevor Gundaker
  2. Rusty Schlenk
  3. Tony Jackson Jr.
  4. Jeff Herzog
  5. Dane Dacus
  6. Billy Laycock
  7. Rickey Frankel
  8. Rusty Griffaw
  9. Adam Tischhauser
  10. Cody Bauer

The 18-year-old St. Charles, Mo., driver notched a $3,000 victory, among his top performances. ... Gundaker took the lead from Daryn Klein on the seventh lap and led the rest of the 30-lapper. ... The Super Late Models were part of the Modified Mania card. .... Thursday's winner Tony Jackson Jr. was third and Friday's winner Rusty Schlenk was second. | Video

Charleston Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Mike Staggs
  2. Kenny Carmichael Sr.
  3. Jon Easley
  4. Morgan Staggs
  5. Mitch Brown
Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
September 25, 2021
  1. Jose Parga
  2. Brandon Eskew
  3. Devin McLean
  4. Kyle McMahon
  5. Bill Knippenberg Jr.

Parga's victory was on the undercard of the $5,000 MARS Super Late Model victory for Bobby Pierce.

Peoria Speedway
DIRTcar Supers
September 25, 2021
  1. Brayton Wallace
  2. Myles Moos
  3. Roger Rebholz
  4. Rich Bell
  5. Glen Thompson

Driving his stepfather Todd Bennett's No. T2, Brayton Wallace grabbed his first Super Late Model feature victory. ... Wallace also wrapped up the track championship.

Sycamore Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. John Provenzano
  2. Glen Toppel
  3. Joe Monk
  4. Greg Cantrell
  5. Tony Provenzano
Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
September 24, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Daryn Klein
  3. Dane Dacus
  4. Tony Jackson Jr.
  5. Trevor Gundaker
  6. Gordy Gundaker
  7. Kaeden Cornell
  8. Billy Laycock
  9. Rusty Griffaw
  10. Jeff Herzog

Schlenk led all 30 laps for a $3,000 payday. ... Super Late Models chase a $3,000 prize three consecutive nights during Modified Mania. ... Tony Jackson Jr. won the previous night's feature. | Video

Kankakee County Speedway
DIRTcar Crates
September 24, 2021
  1. Chase Osterhoff
  2. Austin McCarty
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Michael Marden
  5. Amber Crouch

Osterhoff notched his 10th victory of the season overall. ... The pole-starting Knippenberg ended up third but wrapped up the track title. ... Amber Crouch improved eight positions for a top-five run.

Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
September 23, 2021
  1. Tony Jackson Jr.
  2. Rusty Schlenk
  3. Trevor Gundaker
  4. Blaze Burwell
  5. Brent McKinnon
  6. Jeff Herzog
  7. Rickey Frankel
  8. Rusty Griffaw
  9. Gordy Gundaker
  10. Kaeden Cornell

Jackson earned $3,000 on the Modified Mania card. ... Super Late Model chase another $3,000 prize on Sept. 24. .... Jason Feger led laps 1-18 before pulling up lame and retiring. ... Rusty Schlenk led 19-25 and Jackson led the rest of the 30-lapper. ... Gordy Gundaker briefly took second from Schlenk on the 17th lap when he got into a slower car in turn one. ... Daryn Klein was in contention just before Jackson took the lead, but he got into the turn-four wall and slowed a lap later. | Video

East Moline Speedway
IMCA Late Models
September 19, 2021
  1. Justin Kay
  2. Andy Nezworski
  3. Fred Remley
  4. Matt Ryan
  5. Jacob Waterman

Starting on the pole and leading every lap, Kay earned $2,000 in the Gary Webb Tribute race, which also carried lap money bonuses. ... The event drew 23 cars in honor of the multitime track champion and Hall of Famer from Blue Grass, Iowa. ... Kay unofficially moved into the IMCA points lead over Cory Dumpert.

Macon Speedway
Midwest Big 10 Crate Late Models
September 18, 2021
  1. Jose Parga
  2. Billy Knebel
  3. Braden Johnson
  4. Guy Taylor
  5. Colby Sheppard
  6. Blaise Baker
  7. Blake Damery
  8. Donny Koehler
  9. Brandon Sweitzer
  10. Derek Smith

The series points champ earned his seventh victory of the season. ... He earned $1,200 in the KerbyStrong 40-lapper honoring late Macon champion Kerby Damery. ... Billy Knebel led 15 laps before Parga took command when the lead slipped up in turn two.

Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
September 18, 2021
  1. Kyle McMahon
  2. Brandon Eskew
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Josh Jackson
  5. Cody Maguire
Peoria Speedway
DIRTcar Supers
September 18, 2021
  1. Bob Gardner
  2. Mike Chasteen Jr.
  3. Brayton Wallace
  4. Mike Mataragas
  5. Roger Rebholz
Jacksonville Speedway
Midwest Big 10 Crate Late Models
September 17, 2021
  1. Braden Johnson

Johnson earned $600 for his Midwest Big 10 tour victory.

Kankakee County Speedway
DIRTcar Crates
September 17, 2021
  1. Austin McCarty
  2. Gary Schalmo
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Chase Osterhoff
  5. Logan Nesselrodt

Nesselrodt improved seven positions for a top-five finish. ... Chad Osterhoff and Nate Kroll were disqualified.

Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
September 17, 2021
  1. Brian Shirley
  2. Blaze Burwell
  3. Rickey Frankel
  4. Mark Voigt
  5. Paul Kuper

Shirley drove Steve Lampley's Rocket Chassis to victory.

East Moline Speedway
IMCA Late Models
September 12, 2021
  1. Gary Webb
  2. Justin Kay
  3. B.J. Jackson
  4. Matt Ryan
  5. Dustin Edwards

Webb took the lead on the 15th lap from B.J. Jackson, who was driving Webb's backup car. ... Justin Kay had a flat tire on the opening lap and rallied back to second.

Highland Speedway
Midwest Big 10 Super Late Models
September 11, 2021
  1. Daryn Klein
  2. Michael Kloos
  3. Jordan Bauer
  4. Mark Voigt
  5. Jake Little
  6. Brian Wolfmeier
  7. Greg Kimmons
  8. Jason Zobrist
  9. Dan Jacober
  10. Josh Heuiser

Klein earned $1,100. ... The race was a Midwest Big 10 Series event and also counted in the Bi-State Battle miniseries between Highland and Federated Auto Parts Raceway at I-55 in Pevely, Mo.

Macon Speedway
DIRTcar Crates
September 11, 2021
  1. Dakota Ewing
  2. Braden Johnson
  3. Colby Sheppard
  4. Timmy Dick
  5. Devin McLean

Sheppard holds a 150-point lead in the division points chase with two events remaining.

Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
September 10, 2021
  1. Daryn Klein
  2. Rusty Griffaw
  3. Jeff Herzog
  4. Jordan Bauer
  5. Matt Bailey
Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
September 5, 2021
  1. Devin McLean
  2. A.J. May
  3. Blake Damery
  4. Josh Jackson
  5. Brandon Eskew

Winning his first career Crate Late Model feature, McLean won on the undercard of the Plowboy Nationals for modifieds with Nick Hoffman earning $11,000.

Fayette County Speedway
DIRTcar Supers
September 5, 2021
  1. Michael Kloos
  2. Jordan Bauer
  3. Rusty Griffaw
  4. Jason Papich
  5. Brent McKinnon

Kloos earned $2,000.

Sycamore Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 4, 2021
  1. Greg Cantrell
  2. Tony Provenzano
  3. Glen Toppel
Peoria Speedway
DIRTcar Supers
September 4, 2021
  1. Bob Gardner
  2. Mike Chasteen Jr.
  3. Blaze Burwell
  4. Roger Rebholz
  5. Joseph Hughes
Kankakee County Speedway
DIRTcar Crates
September 3, 2021
  1. Bill Knippenberg Jr.
  2. Chad Osterhoff
  3. Austin McCarty
  4. Michael Marden
  5. Ben Kirchner

Polesitter Amber Crouch was the first retiree. ... Ben Kirchner started 10th and finished fifth.

East Moline Speedway
IMCA Late Models
August 29, 2021
  1. Andy Nezworski
  2. Chuck Hanna
  3. Brandon Rothzen
  4. Gary Webb
  5. Jacob Waterman

Nezworski wrapped up his track title with a 25-lap victory.

Fairbury Speedway
DIRTcar Supers
August 28, 2021
  1. Jeffrey Ledford
  2. McKay Wenger
  3. Ryan Unzicker
  4. Eric Smith
  5. Derek Chandler

Ledford inherited the lead when Kevin Weaver retired from the race, turning back repeated challenges from Ryan Unzicker before pulling away with five laps to go in the 25th annual Pappy and Bob Allen Memorial. ... "I thought that Ryan was going to get me," Ledford said. "I was giving it everything I had." ... Mike Spatola wrapped up the track title.

Macon Speedway
DIRTcar Crates
August 28, 2021
  1. Colby Sheppard
  2. Braden Johnson
  3. Steven Reinacher
  4. Bob Sidener
  5. Donny Koehler

Colby Sheppard charged on the high side to lead the final two laps as leader Braden Johnson's smoking ride began to lose speed.

Peoria Speedway
DIRTcar Supers
August 28, 2021
  1. Greg Cantrell
  2. Zackary Kuhel
  3. Graham Fate
  4. Russ Adams
  5. Jason Wagner
Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
August 28, 2021
  1. A.J. May
  2. Jose Parga
  3. Kyle McMahon
  4. Dakota Ewing
  5. Devin McLean
Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
August 27, 2021
  1. Myles Moos
  2. Eric Smith
  3. Blaze Burwell
  4. Jason Wagner
  5. Bob Thoennes

Aaron Heck won the Crate feature.

Lincoln Speedway
DIRTcar Crates
August 27, 2021
  1. Dakota Ewing
  2. Jose Parga
  3. Blaise Baker
  4. Zackary Kuhel
  5. Braden Johnson

Jose Parga wrapped up the division crown.

Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
August 27, 2021
  1. Jordan Bauer
  2. Billy Laycock
  3. Trevor Gundaker
  4. Rusty Griffaw
  5. Matt Bailey

Bauer won his first Tri-City feature.

East Moline Speedway
IMCA Late Models
August 22, 2021
  1. Jacob Waterman
  2. Andy Nezworski
  3. Chuck Hanna
  4. Gary Webb
  5. B.J. Jackson

Waterman led all 25 laps while Andy Nezworski raced from eighth to second.

Fairbury Speedway
DIRTcar Supers
August 21, 2021
  1. Eric Smith
  2. Rusty Griffaw
  3. Kevin Weaver
  4. Derek Chandler
  5. Torin Mettille

Smith, who was out of racing from 2017-19, won his first Fairbury feature since the 2011 Prairie Dirt Classic. ... "My crew kept working on the car, trying to get it better on the cushion. I don't know if they were faster than me, but I was able to hold them off," Smith said. ... Mike Spatola was among early retirees. ... Bob Gardner was among scratches.

Charleston Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Kenny Carmichael Sr.
  2. Steven Reinacher
  3. Donnie Cheesman
  4. Mike Staggs
  5. Morgan Staggs
Sycamore Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Greg Cantrell
  2. Corey Trump
  3. Glen Toppel
  4. Danny Deutsch
  5. Tony Provenzano
Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
August 20, 2021
  1. Kevin Weaver
  2. Mike Spatola
  3. Eric Smith
  4. Kyle Hammer
  5. Rickey Frankel

Aaron Heck won the Crate feature.

Lincoln Speedway
DIRTcar Crates
August 20, 2021
  1. Jose Parga
  2. Dakota Ewing
  3. Roben Huffman
  4. Zackary Kuhel
  5. Blaise Baker
Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
August 20, 2021
  1. Daryn Klein
  2. Rusty Griffaw
  3. Billy Laycock
  4. Trevor Gundaker
  5. Matt Zimmerly
Kankakee County Speedway
DIRTcar Crates
August 20, 2021
  1. Chase Osterhoff
  2. Bill Knippenberg Jr.
  3. Amber Crouch
  4. Austin McCarty
  5. Michael Marden

Osterhoff rallied to win from his ninth starting spot.

East Moline Speedway
IMCA Late Models
August 15, 2021
  1. Gary Webb
  2. Chuck Hanna
  3. B.J. Jackson
  4. Andy Nezworski
  5. LeRoy Brenner

The eighth-starting Webb, 72, overtook Chuck Hanna in the final laps of the 25-lapper. .. The 17-time track champion notched his 521st career victory.

Fairbury Speedway
DIRTcar Supers
August 14, 2021
  1. Ryan Unzicker
  2. Mike Spatola
  3. Eric Smith
  4. Scott Schmitt
  5. Torin Mettille

Unzicker outdueled Spatola for the 30-lap victory worth $2,500. ... "Any time that you can beat Mike, he's one of the best on the cushion here," Unzicker said. "The top was so rough; it was kind of tricky on where you wanted to go."

Peoria Speedway
DIRTcar Supers
August 14, 2021
  1. Mike Chasteen Jr.
  2. Bob Gardner
  3. Rich Bell
  4. Todd Bennett
  5. Brayton Wallace
Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
August 14, 2021
  1. Jose Parga
  2. A.J. May
  3. Brandon Eskew
  4. Zackary Kuhel
  5. Dakota Ewing
Macon Speedway
DIRTcar Crates
August 14, 2021
  1. Blaise Baker
  2. Braden Johnson
  3. Colby Sheppard
  4. Blake Damery
  5. Bob Sidener

Staring on the front row with Damery, Baker scored his first Macon victory.

Sycamore Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 14, 2021
  1. Kyle Monk
  2. Tony Provenzano
  3. Greg Cantrell
  4. Jeremy Spoonmore
  5. Danny Deutsch
Macon Speedway
Midwest Big 10 Crate Late Models
August 7, 2021
  1. Jose Parga
  2. Braden Johnson
  3. Dakota Ewing
  4. Colby Sheppard
  5. Blake Damery
  6. Roben Huffman
  7. Timmy Dick
  8. Ryan Miller
  9. Derek Smith
  10. Bob Sidener

Parga won his series-leading sixth Big 10 Crate Series victory of the season. ... Parga kept Braden Johnson in check over 25 laps for a $1,270 payday in the third annual Diane Bennett Memorial. ... Dakota Ewing finished third in driving the No. 33B normally driven by Storm Beiler. Ewing started on the pole.

Fairbury Speedway
DIRTcar Supers
August 7, 2021
  1. Mike Spatola
  2. Jeffrey Ledford
  3. Mike Mataragas
  4. Eric Smith
  5. Kevin Weaver

Spatola's last-lap slide job on Ledford gave him the victory, his fourth of the season at Fairbury. ...  " I am worn out after that race. Fairbury breeds some good drivers. I had better get these wins while I can because those Ledford boys with experience are going to be tough to beat," Spatola said. "Jeffrey messed up coming off of turn four. My car was tight and I didn't know if I needed to slide him or leave him room. Apparently it worked out.”

Charleston Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Kenny Carmichael Sr.
  2. Mike Staggs
  3. Morgan Staggs
  4. Daren Krockenberger
  5. Jeremy Sebens
Highland Speedway
DIRTcar Supers
August 7, 2021
  1. Daryn Klein
  2. Michael Kloos
  3. Chad Zobrist
  4. Jordan Bauer
  5. Mark Voigt
Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
August 7, 2021
  1. Brandon Eskew
  2. Devin McLean
  3. Cody Maguire
  4. Josh Jackson
  5. Zackary Kuhel
Peoria Speedway
DIRTcar Supers
August 7, 2021
  1. Mike Chasteen Jr.
  2. Allen Weisser
  3. Bob Gardner
  4. Brayton Wallace
  5. Roger Rebholz
Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
August 6, 2021
  1. Mike Spatola
  2. Kevin Weaver
  3. Eric Smith
  4. Kent Robinson
  5. Bob Gardner

Jose Parga won the Crate feature.

Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
August 6, 2021
  1. Daryn Klein
  2. Rickey Frankel
  3. Rusty Griffaw
  4. Billy Laycock
  5. Dewayne Kiefer
East Moline Speedway
IMCA Late Models
August 1, 2021
  1. Chuck Hanna
  2. Andy Nezworski
  3. Gary Webb
  4. Shawn Mulvany
  5. LeRoy Brenner

Hanna led all 25 laps from outside the front row.

Charleston Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Josh Boller
  2. Troy Overstreet
  3. Mike Staggs
  4. Donnie Cheesman
  5. Kenny Carmichael Sr.
Sycamore Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Jeremy Spoonmore
  2. Greg Cantrell
  3. Kyle Monk
  4. Tony Provenzano
  5. Danny Deutsch
Jacksonville Speedway
Midwest Big 10 Crate Late Models
July 30, 2021
  1. Jose Parga
  2. Dakota Ewing
  3. Name unavailable
  4. Blaise Baker
  5. Braden Bilger
  6. Cody Maguire
  7. Colby Sheppard
  8. Tucker Finch
  9. Ryan Miller
  10. Bob Sidener

Parga earned $600 for his Big 10-leading fifth victory in seven series races. ... Parga led all 20 laps.

Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
July 30, 2021
  1. Billy Laycock
  2. Rusty Griffaw
  3. Mark Voigt
  4. Rickey Frankel
  5. Shannon Kuhn
Highland Speedway
DIRTcar Supers
July 28, 2021
  1. Michael Kloos
  2. Chad Zobrist
  3. Blaze Burwell
  4. Rusty Griffaw
  5. Jason Wagner

Earning $2,000, Kloos captured the Madison County Fair race, which drew 20 Super Late Models.

Lincoln Speedway
Midwest Big 10 Crate Late Models
July 25, 2021
  1. Jose Parga
  2. Dakota Ewing
  3. Jake Little
  4. Brandon Eskew
  5. Blaise Baker
  6. Devin McLean
  7. Chuck Mitchell
  8. Braden Johnson
  9. Colby Sheppard
  10. Timmy Dick

Parga earned $600 for his fourth Big 10 Crate victory of the season. ... He led all 20 laps and won by 1.6 seconds over Dakota Ewing. ... Devin McLean improved four spots from his 10th starting spot. ... Braden Johnson came from 22nd to eighth.

Macon Speedway
DIRTcar Crates
July 24, 2021
  1. Jose Parga
  2. Jake Little
  3. Dakota Ewing
  4. Timmy Dick
  5. Blake Damery

Parga outdueled Little, who got pinched into the turn-two wall when Parga took the lead for good in the 20-lapper.

Charleston Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Troy Overstreet
  2. Brian Rickey
  3. Kenny Carmichael Sr.
  4. Donnie Cheesman
  5. Steven Reinacher
Peoria Speedway
DIRTcar Supers
July 24, 2021
  1. Jason Wagner
  2. Allen Weisser
  3. Brayton Wallace
  4. Roger Rebholz
  5. Curtis Radke
Sycamore Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Kyle Monk
  2. Jeremy Spoonmore
  3. Glen Toppel
  4. Joe Rusciano
  5. Danny Deutsch
Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
July 23, 2021
  1. McKay Wenger
  2. Kevin Weaver
  3. Jason Feger
  4. Rich Bell
  5. Logan Moody
  6. Eric Smith
  7. Jake Miller
  8. Roben Huffman
  9. Bob Thoennes
  10. Dustin Vandermeir

Polesitter Wenger collected his second straight Jr. Kimler Memorial and sixth victory of his season at the Illinois oval. … He earned $3,000. … The event drew 11 cars.

Fairbury Speedway
DIRTcar Supers
July 17, 2021
  1. McKay Wenger
  2. Mike Spatola
  3. Kevin Weaver
  4. Ryan VanderVeen
  5. Rob Mayea

McKay Wenger reclaimed the lead from Spatola with five laps to go and scored his first Fairbury victory of the season, winning by a mere 12-thousandths of a second in a race that saw three lead changes among four drivers amid rough track conditions. ... "We didn't have the car to win tonight, maybe a fifth-place car. When the track is like that, you are just racing the track. I was just trying to put consistent laps together. I don't even know if all four wheels ever touched the ground."

Highland Speedway
DIRTcar Supers
July 17, 2021
  1. Daryn Klein
  2. Michael Kloos
  3. Rusty Griffaw
  4. Jordan Bauer
  5. Claude Walker
Macon Speedway
DIRTcar Crates
July 17, 2021
  1. Timmy Dick
  2. Colby Sheppard
  3. Blake Damery
  4. Donny Koehler
  5. Jeremy Sebens

Braden Johnson was leading on the eighth lap when a broken driveshaft forced him out.

Peoria Speedway
DIRTcar Supers
July 17, 2021
  1. Myles Moos
  2. Bob Gardner
  3. Mike Chasteen Jr.
  4. Rich Bell
  5. Todd Bennett
Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
July 17, 2021
  1. Bill Knippenberg Jr.
  2. Austin McCarty
  3. Brad Denney
  4. Brandon Eskew
  5. Michael Marden
Sycamore Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 17, 2021
  1. Jeremy Spoonmore
  2. Austin Monk
  3. Tony Provenzano
  4. Brendan Ramer
  5. Greg Cantrell
Farmer City Raceway
DIRTcar Crates
July 9, 2021
  1. Aaron Heck
  2. Dakota Ewing
  3. Brandon Eskew
  4. Blaise Baker
  5. Braden Bilger

Heck won on the undercard of Shannon Babb's 100th DIRTcar Summer Nationals victory.

Kankakee County Speedway
DIRTcar Crates
July 9, 2021
  1. Matt Hammond
  2. Chad Osterhoff
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Nathan Lynch
  5. Devin McClain

Knippenberg improved 10 positions in the 20-lapper.

East Moline Speedway
IMCA Late Models
July 4, 2021
  1. Andy Nezworski
  2. Gary Webb
  3. Shawn Mulvany
  4. Mike Haines
  5. Robbie Jorgensen

Nezworski, the track points leader, swept around early leader Shawn Mulvany about halfway through and cruised to his third win of 2021.

Macon Speedway
Midwest Big 10 Crate Late Models
July 3, 2021
  1. Colby Sheppard
  2. Braden Bilger
  3. Timmy Dick
  4. Storm Beiler
  5. Ryan Miller
  6. Donny Koehler
  7. Derek Smith
  8. Michael Maestus
  9. Brandon Sweitzer
  10. Dakota Ewing

Colby Sheppard of Williamsville, Ill., captured the Firecracker 40 for his first Midwest Big 10 Crate Late Model Series win of 2021 and a $700 check. ... The race's fifth different leader, Sheppard gained control for good with less than 10 laps remaining when Dakota Ewing slowed with a flat tire. ... Jose Parga led the first 14 laps but retired with mechanical issues. ... Braden Johnson inherited the lead before retiring five laps later, handing the point to Dick for a single circuit as Dakota Ewing took over. ... Ewing's flat tire handed the lead to the 10th-starting Sheppard.

Fairbury Speedway
DIRTcar Supers
July 3, 2021
  1. Mike Spatola
  2. McKay Wenger
  3. Eric Smith
  4. Myles Moos
  5. Jeffrey Ledford

Spatola and Wenger swapped the lead early before the points leader took command. .... "It's always awesome to come to Fairbury and get a win," Spatola said. "We have been running some Summer Nationals and getting our butts kicked. You have to do that to get your program right. There were some things that we learned running the Summer Nationals and it helped us tonight."

Peoria Speedway
DIRTcar Supers
July 3, 2021
  1. Todd Bennett
  2. Jake Miller
  3. Brayton Wallace
  4. Mike Chasteen Jr.
  5. Roger Rebholz

Bennett battled his stepson Brayton Wallace early before leading the final 22 laps.

Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
July 3, 2021
  1. Aaron Heck
  2. Brandon Eskew
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Graham Fate
  5. Colton Billington
Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
July 2, 2021
  1. McKay Wenger
  2. Kevin Weaver
  3. Jason Wagner
  4. Dan White
  5. Roben Huffman

Jose Parga won the Crate feature.

Kankakee County Speedway
DIRTcar Crates
July 2, 2021
  1. Austin McCarty
  2. Chase Osterhoff
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Nathan Lynch
  5. Chad Osterhoff
East Moline Speedway
IMCA Late Models
June 27, 2021
  1. Gary Webb
  2. Andy Nezworski
  3. Ryan Claeys
  4. Joe Ross
  5. Mike Haines
Sycamore Speedway
DIRTcar Crates
June 25, 2021
  1. Chase Osterhoff
  2. Bill Knippenberg Jr.
  3. Gary Schalmo
  4. Corey Trump
  5. Michael Marden

Osterhoff won on the undercard of the DIRTcar Summer Nationals event won by Brian Shirley.

Macon Speedway
DIRTcar Crates
June 19, 2021
  1. Timmy Dick
  2. Donny Koehler
  3. Blake Damery
  4. Brandon Sweitzer
  5. Colby Sheppard

Four of 12 starters were running at the finish.

Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
June 19, 2021
  1. Jose Parga
  2. Dakota Ewing
  3. Colton Billington
  4. Jeff Dotzer
  5. Cody Maguire
Sycamore Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 19, 2021
  1. Greg Cantrell
  2. Jeremy Spoonmore
  3. Glen Toppel
  4. Danny Deutsch
  5. Matt Ramer
Highland Speedway
DIRTcar Supers
June 19, 2021
  1. Jordan Bauer

Bauer scored his first Super Late Model feature. ... Official scoring of the caution-plagued event was delayed until a video review to confirm the official finish. ... The race was halted after 11 laps after so many slowdowns.

Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
June 18, 2021
  1. McKay Wenger
  2. Jason Wagner
  3. Donny Walden
  4. Paul Parker
  5. Taylor Scheffler

Jose Parga won the Crate feature.

Kankakee County Speedway
DIRTcar Crates
June 17, 2021
  1. Chad Osterhoff
  2. Bill Knippenberg Jr.
  3. Chase Osterhoff
  4. Michael Marlowe
  5. Gary Schalmo

Austin McCarty crossed the line first but was disqualified, handing the victory to Chad Osterhoff, who won on the undercard of DIRTcar Summer Nationals feature won by Devin Moran.

Lincoln Speedway
Midwest Big 10 Crate Late Models
June 17, 2021
  1. Jose Parga
  2. Jake Little
  3. Brandon Eskew
  4. Roben Huffman
  5. Braden Johnson
  6. Blake Damery
  7. Blaise Baker
  8. Colby Sheppard
  9. Chris Dick
  10. Dakota Ewing

Parga, of New Berlin, Ill., earned $600 for the Big 10 Crate victory. ... He took the lead from Jake Little on the eighth lap. ... Parga took the checkers six-tenths of a second ahead of Little while Brandon Eskew was just behind in third. ... Nine drivers finished on the lead lap. ... Jarod Shasteen scratched from the scheduled 21-car field.

East Moline Speedway
IMCA Late Models
June 13, 2021
  1. Shawn Mulvany
  2. B.J. Jackson
  3. Gary Webb
  4. Jacob Waterman
  5. Andy Nezworski

“We almost stayed home. We haven’t had much luck lately, struggling with little stuff,” Mulvany said. “This is great to finally get one at my home track. I think we finally found something. We haven’t been able to get forward so this is great.”

Macon Speedway
DIRTcar Crates
June 12, 2021
  1. Braden Johnson
  2. Dakota Ewing
  3. Colby Sheppard
  4. Jose Parga
  5. Donny Koehler

Johnson grabbed his first Macon victory. ... Jose Parga and teammate Dakota Ewing tangled for second and Parga was tagged with the caution .... The seven-division program drew more than 100 race cars.

Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
June 12, 2021
  1. Brandon Eskew
  2. Braden Bilger
  3. Cody Maguire
  4. Jeff Dotzer
  5. Kasey Helm
Peoria Speedway
DIRTcar Supers
June 12, 2021
  1. Rich Bell
  2. Todd Bennett
  3. Brayton Wallace
  4. Austin Simpson
  5. Russ Adams
Sycamore Speedway
Unsanctioned Supers
June 12, 2021
  1. Mike Spatola
  2. Travis Denning
  3. Mike Provenzano
  4. Greg Cantrell
  5. Titus Sneed

Matt Ramer won the Limited Late Model feature.

Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
June 11, 2021
  1. Brent McKinnon
  2. Trevor Gundaker
  3. Jordan Bauer
  4. Claude Walker
  5. Billy Laycock
Charleston Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 11, 2021
  1. Steven Reinacher
  2. Donnie Cheesman
  3. Kenny Carmichael Sr.
  4. Mike Staggs
  5. Morgan Staggs
Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
June 11, 2021
  1. McKay Wenger
  2. Mike Spatola
  3. Eric Smith
  4. Kolby Vandenbergh
  5. Donny Walden

Wenger won from the pole over the fifth-starting Spatola. ... Jose Parga won the Crate feature over Aaron Heck.

Kankakee County Speedway
DIRTcar Crates
June 11, 2021
  1. Matt Hammond
  2. Austin McCarty
  3. Chase Osterhoff
  4. Rob Kupsik
  5. Nathan Lynch
East Moline Speedway
IMCA Late Models
June 6, 2021
  1. Joe Ross
  2. Gary Webb
  3. Andy Nezworski
  4. LeRoy Brenner
  5. Chuck Hanna

“I found it good on the high side in (turns) one and two and the bottom was better in three and four,” Ross said. “I had no idea where anyone was behind me so I just kept rolling.”

Macon Speedway
DIRTcar Supers
June 5, 2021
  1. Jose Parga
  2. Braden Johnson
  3. Colby Sheppard
  4. Colby Eller
  5. Storm Beiler
Fairbury Speedway
DIRTcar Supers
June 5, 2021
  1. Mike Spatola
  2. McKay Wenger
  3. Jeffrey Ledford
  4. Kevin Weaver
  5. Mike Provenzano

Spatola earned $2,500 and added the victory to Friday's triumph at Farmer City Raceway. ... "That was one of the most treacherous cushions that I have ever raced," Spatola said. "What made it so bad was the track was so slick under it. You wanted to skate it and you couldn't do it. You had to enter the turn straight. If you went too straight, you would push over it. If you got crossed, you shoved your nose in it."

Highland Speedway
DIRTcar Supers
June 5, 2021
  1. Michael Kloos
  2. Chad Zobrist
  3. Jason Zobrist
  4. Mark Voigt
  5. Jordan Bauer

Kloos won his second straight Bi-State Late Model miniseries event.

Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
June 5, 2021
  1. Kyle McMahon
  2. Brandon Eskew
  3. Cody Maguire
  4. Braden Bilger
  5. Kasey Helm
Sycamore Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Greg Cantrell
  2. Kyle Monk
  3. Jeremy Spoonmore
  4. Glen Toppel
  5. Matt Ramer
Peoria Speedway
DIRTcar Supers
June 5, 2021
  1. Mike Chasteen Jr.
  2. Bob Gardner
  3. Todd Bennett
  4. Brayton Wallace
  5. Russ Adams
Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
June 4, 2021
  1. Mike Spatola
  2. Kevin Weaver
  3. McKay Wenger
  4. Donny Walden
  5. Jason Wagner

Brandon Eskew won the Crate Late Model feature.

Lincoln Speedway
DIRTcar Crates
June 4, 2021
  1. Jose Parga
  2. Jake Little
  3. Blaise Baker
  4. Braden Johnson
  5. Colby Sheppard
Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
June 4, 2021
  1. Daryn Klein
  2. Brent McKinnon
  3. Dewayne Kiefer
  4. Billy Laycock
  5. Charlie Cole
Kankakee County Speedway
DIRTcar Crates
June 4, 2021
  1. Chad Osterhoff
  2. Chase Osterhoff
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Matt Hammond
  5. Darren Wireman

Chase Osterhoff advanced six positions. ... The event drew 16 Crates.

Macon Speedway
Midwest Big 10 Super Late Models
May 31, 2021
  1. Jake Little
  2. Myles Moos
  3. Greg Kimmons
  4. Jordan Bauer
  5. Rusty Griffaw
  6. Cody Maguire
  7. Donny Koehler
  8. Tegan Evans
  9. Phil Taylor
  10. Ryan Miller

Rallying from his 10th starting spot, Little earned his first series victory by overtaking Greg Kimmons on the 29th lap. ... Little pocketed $1,500 in the caution-free event. ... The event drew 12 cars (Mark Voigt scratched).

East Moline Speedway
IMCA Late Models
May 30, 2021
  1. Jonathan Brauns
  2. Andy Nezworski
  3. Gary Webb
  4. Joe Ross
  5. Mike Guldenpfennig

Brauns led flag-to-flag.

Fairbury Speedway
DIRTcar Supers
May 29, 2021
  1. Jeffrey Ledford
  2. Torin Mettille
  3. Jake Little
  4. Jeff Curl
  5. Eric Smith

Ledford won the $2,500 FALS Cup event for his first Super Late Model victory at Fairbury. ... "We had a pretty stacked heat race and managed to win it," Ledford told track reporter Rocky Ragusa. "That gave us track position for the feature race. We were able to take advantage of the way the track was tonight. I had to run smooth laps. I feel we have been running good and it is nice to finally get a FALS Cup."

Fairbury Speedway
Midwest Big 10 Crate Late Models
May 29, 2021
  1. Matt Hammond
  2. Jose Parga
  3. Jake Little
  4. Chase Osterhoff
  5. Braden Johnson
  6. Blaise Baker
  7. Colby Sheppard
  8. Brandon Eskew
  9. Amber Crouch
  10. Aaron Heck

Earning $1,000, Hammond finished 0.447 of a second ahead of Parga, snapping Parga's two-race series win streak. ... Fourteen of 20 starters completed 25 laps. ... The event drew 34 entries. ... Hammond, Parga, Little and Heck were heat winners.

Peoria Speedway
DIRTcar Supers
May 29, 2021
  1. Roger Rebholz
  2. Mike Chasteen Jr.
  3. Brayton Wallace
  4. Jason Wagner
  5. Shane Kelley
Sycamore Speedway
Unsanctioned Supers
May 29, 2021
  1. Travis Denning
  2. Dan White
  3. Dale Markham
  4. Greg Cantrell
  5. Brad Stewart

Greg Cantrell won the Limited Late Model feature.

East Moline Speedway
IMCA Late Models
May 23, 2021
  1. Andy Nezworski
  2. Jacob Waterman
  3. Joe Ross
  4. Chuck Hanna
  5. B.J. Jackson

Lucas Oil Late Model Dirt Series regular Tyler Erb overtook Nezworski late with a high-flying run in a Doug Curless-owned car, but the New Waverly, Texas, driver was disqualified postrace because his car's deck height was too high. ... Nezworski inherited the victory. ...  “Doug just hit me up on Facebook,” Erb said. “To be honest I just love racing. I don’t care what the car is, where it is. A lot of people have said bad things about this place, but that was fun as hell and I hope everyone enjoyed watching it.”

Macon Speedway
DIRTcar Crates
May 22, 2021
  1. Jose Parga
  2. Colby Sheppard
  3. Braden Johnson
  4. Ryan Miller
  5. Eric Doran

Parga remained unbeaten at Macon in 2021 with his fourth victory.

Fairbury Speedway
DIRTcar Supers
May 22, 2021
  1. Mike Spatola
  2. Jeffrey Ledford
  3. Eric Smith
  4. McKay Wenger
  5. Donny Walden

Spatola inherited the lead when Ryan Unzicker broke at halfway. ... "To win races it takes luck and we had a ton of luck tonight," said Spatola, who was winless at Fairbury in 2020. "With Ryan breaking like that, it was just pure luck we got the win." ... Polesitter Jeffrey Ledford settled for second.

Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
May 22, 2021
  1. Brandon Eskew
  2. Devin McLean
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Dane Arvin
  5. Michael Marden
Highland Speedway
DIRTcar Supers
May 22, 2021
  1. Chad Zobrist
  2. Mark Voigt
  3. Jordan Bauer
  4. Daryn Klein
  5. Rusty Griffaw
Peoria Speedway
DIRTcar Supers
May 22, 2021
  1. Todd Bennett
  2. Jake Little
  3. Mike Chasteen Jr.
  4. Austin Simpson
  5. Brayton Wallace

Bennett led all 30 laps.

Lincoln Speedway
Midwest Big 10 Crate Late Models
May 21, 2021
  1. Jose Parga
  2. Jake Little
  3. Braden Johnson
  4. Colby Sheppard
  5. Roben Huffman
  6. Cody Maguire
  7. Blaise Baker
  8. Dakota Ewing
  9. Donny Koehler
  10. Brandon Lance
Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
May 21, 2021
  1. Donny Walden
  2. Eric Smith
  3. Jeffrey Ledford
  4. Jeremy Conaway
  5. Rickey Frankel

"This is an emotional win for me and my team," Walden said, remembering late crew chief Randy Courney. "We lost Randy and he was with me all night. I could hear Randy yelling at me and I kept going as hard as I could. I was getting tired those last five laps, but I wasn't going to give it away." ... Aaron Heck won the Crate feature.

Kankakee County Speedway
DIRTcar Crates
May 21, 2021
  1. Chase Osterhoff
  2. Bill Knippenberg Jr.
  3. Chad Osterhoff
  4. Matt Hammond
  5. Michael Marden

Osterhoff's victory was on the undercard of Brian Shirley's MARS victory.

Macon Speedway
DIRTcar Crates
May 15, 2021
  1. Jose Parga
  2. Cody Maguire
  3. Colby Sheppard
  4. Donny Koehler
  5. Jarod Shasteen

Dakota Ewing lowered his own track record with a 10.752-second lap. ... Ewing was leading the feature on the ninth lap when he got into the frontstretch wall, handing the lead to teammate and winner Jose Parga.

Farmer City Raceway
DIRTcar Crates
May 14, 2021
  1. Brandon Eskew
  2. Jose Parga
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Dakota Ewing
  5. Blaise Baker

Eskew's victory came on the undercard of the $10,000 MARS triumph for Brandon Sheppard.

Highland Speedway
Midwest Big 10 Super Late Models
May 8, 2021
  1. Michael Kloos
  2. Mark Voigt
  3. Jordan Bauer
  4. Adam Tischhauser
  5. Jake Little
  6. Rusty Griffaw
  7. Blaze Burwell
  8. Jason Zobrist
  9. Brian Wolfmeier
  10. Shannon Kuhn

Seventh-starting Michael Kloos of Trenton, Ill., pocketed the $1,500 Midwest Big 10 Super Late Model Series victory in the Nicci Egbert and Chris Bargetzi Memorial Night. ... Front-row starters Chad Zobrist and Daryn Klein were the second and third retirees of the race.

Lincoln Speedway
DIRTcar Crates
May 7, 2021
  1. Dakota Ewing
  2. Jose Parga
  3. Blaise Baker
  4. Jake Little
  5. Braden Bilger
Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
May 7, 2021
  1. McKay Wenger
  2. Donny Walden
  3. Kevin Weaver
  4. Jeffrey Ledford
  5. Jason Wagner

Wenger took the lead from Weaver on the third lap and led the rest of the 25-lapper. ... Chase Osterhoff won the Crate feature.

Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
May 7, 2021
  1. Daryn Klein
  2. Billy Laycock
  3. Trevor Gundaker
  4. Matt Bailey
  5. Adam Tischhauser

Klein raced to victory in the Steve Lampley-owned No. 33.

East Moline Speedway
IMCA Late Models
May 2, 2021
  1. Andy Nezworski
  2. Matt Ryan
  3. Gary Webb
  4. Chuck Hanna
  5. Shawn Mulvany

Nezworski led all 25 laps.

Fairbury Speedway
DIRTcar Supers
May 1, 2021
  1. Ryan Unzicker
  2. Mike Spatola
  3. Jason Feger
  4. Garrett Alberson
  5. Eric Smith

Unzicker overtook Spatola with nine laps remaining en route to the $2,500 victory. ... The season opener drew 25 entries. ... "It was a hell of a battle with Mike," said Unzicker, who got his first victory since 2019 and first in his MB Customs car. "The car worked well on the bottom, middle and I could put it on the top."

Macon Speedway
DIRTcar Crates
May 1, 2021
  1. Jose Parga
  2. Jake Little
  3. Colby Sheppard
  4. Donny Koehler
  5. Tommy Sheppard Jr.

Parga notched his eighth overall victory of the season.

Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
May 1, 2021
  1. Brandon Eskew
  2. Bill Knippenberg Jr.
  3. Dane Arvin
  4. Kyle McMahon
  5. Michael Marden

Eskew started on the pole. ... Jeff Dotzer rallied from 14th to sixth in the 21-car feature.

Peoria Speedway
DIRTcar Supers
May 1, 2021
  1. Mike Chasteen Jr.
Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
April 30, 2021
  1. Mike Spatola
  2. Mike Glasscock
  3. Jason Wagner
  4. Eric Smith
  5. Kevin Weaver

Jason Feger was an early retiree. ... Chase Osterhoff won the Crate Late Model feature.

Lincoln Speedway
DIRTcar Crates
April 30, 2021
  1. Jose Parga
  2. Brandon Eskew
  3. Blaise Baker
  4. Dane Arvin
  5. Roben Huffman

Parga, who leads DIRTcar's weekly Crate points, notched his sixth victory of the season.

Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
April 30, 2021
  1. Trevor Gundaker
  2. Kolby Vandenbergh
  3. Daryn Klein
  4. Billy Laycock
  5. Jeff Herzog

Gundaker, 18, won his first career Super Late Model feature. ... He's the son of track owners Kevin and Tammy Gundaker.

East Moline Speedway
IMCA Late Models
April 25, 2021
  1. Matt Ryan
  2. Gary Webb
  3. Chuck Hanna
  4. Jacob Waterman
  5. B.J. Jackson

“Track was pretty good tonight,” said Ryan, who took the lead from Webb on the seventh lap. “The cushion, I thought that was going to be the place to be early. Then I got down on the bottom on the restart and stayed there.”

Spoon River Speedway
DIRTcar Crates
April 24, 2021
  1. Bob Gardner
  2. Brandon Eskew
  3. Jose Parga
  4. Dane Arvin
  5. Devin McLean

Jose Parga was leading when he was penalized for jumping a restart and sent to the tail. ... Parga rallied back to third.

Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
April 23, 2021
  1. Kevin Weaver
  2. Jason Wagner
  3. Jason Feger
  4. Logan Moody
  5. Mike Chasteen Jr.

Jose Parga won the Crate feature ... A red flag appeared just before the finish and when leader Aaron Heck slowed up, he collected Dakota Ewing and Parga ended up the winner when Heck and Ewing were disqualified for fighting after the race.

 

 

Macon Speedway
DIRTcar Crates
April 17, 2021
  1. Jose Parga
  2. Dakota Ewing
  3. Jake Little
  4. Cody Maguire
  5. Colby Sheppard
Peoria Speedway
DIRTcar Supers
April 17, 2021
  1. Jeffrey Ledford
  2. Rich Bell
  3. Todd Bennett
  4. Dale Markham
  5. Glen Thompson

Ledford won his first Late Model feature, sweeping the night with fast time and a heat race victory.

Lincoln Speedway
Midwest Big 10 Crate Late Models
April 16, 2021
  1. Jose Parga
  2. Dakota Ewing
  3. Jake Little
  4. Roben Huffman
  5. Braden Johnson
  6. Cody Maguire
  7. Tucker Finch
  8. Colby Sheppard
  9. Steven Reinacher
  10. Blaise Baker

Third-starting Jose Parga of Springfield, Ill., outran polesitter Dakota Ewing for a $600 win on the Midwest Big 10 Series for Crate Late Models. … Outside front row starter Brandon Eskew was 14th after failing to finish. … Parga, Ewing and Eskew won heats. … Nineteen of the 20 on hand started the main event.

Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
April 16, 2021
  1. McKay Wenger
  2. Jason Wagner
  3. Kevin Weaver
  4. Mike Glasscock
  5. Logan Moody

Wenger took the lead from Wagner on the 12th lap. ... Aaron Heck won the Crate feature.

Lincoln Speedway
DIRTcar Crates
April 16, 2021
  1. Jose Parga
  2. Dakota Ewing
  3. Jake Little
  4. Roben Huffman
  5. Braden Johnson
Tri-City Speedway
DIRTcar Supers
April 16, 2021
  1. Daryn Klein
  2. Michael Kloos
  3. Gordy Gundaker
  4. Billy Laycock
  5. Trevor Gundaker

Klein earned $2,000 on Deuces Wild night.

Lincoln Speedway
DIRTcar Supers
April 9, 2021
  1. Brian Shirley
  2. Tanner English
  3. Ryan Unzicker
  4. Bobby Pierce
  5. Jake Timm
  6. Jason Feger
  7. Jake Little
  8. Cody Maguire
  9. Kolby Vandenbergh
  10. Myles Moos

Brian Shirley of Chatham, Ill., led all 30 laps, collecting $3,000. ... The event made up the Fall Nationals rainout from last season. ... Shirley and Tanner English of Benton, Ky., each earned heat race victories. ... Bobby Pierce of Oakwood, Ill., started 15th and finished fourth. ... Jeb Simmons of Wentzville, Mo., had a rollover accident and was the first retiree in the 15-car field; he wasn't injured. | Video

Farmer City Raceway
DIRTcar Supers
April 9, 2021
  1. Kevin Weaver
  2. Logan Moody
  3. Dewayne Kiefer
  4. Jay Brendle
  5. Roben Huffman

Jose Parga won the Crate feature.

Farmer City Raceway
DIRTcar Crates
April 3, 2021
  1. Aaron Heck
  2. Jose Parga
  3. Brandon Eskew
  4. Jake Little
  5. Chris Dick

Heck won on the undercard of the Illini 100 and Bobby Pierce's $20,000 World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series victory.

Highland Speedway
DIRTcar Supers
April 3, 2021
  1. Mark Voigt
  2. Rusty Griffaw
  3. Chad Zobrist
  4. Michael Kloos
  5. Adam Tischhauser
Peoria Speedway
DIRTcar Supers
April 3, 2021
  1. Myles Moos
  2. Todd Bennett
  3. Rich Bell
  4. Glen Thompson
  5. Greg Cantrell

Moos captured the season opener.

Farmer City Raceway
DIRTcar Crates
April 2, 2021
  1. Jose Parga
  2. Dakota Ewing
  3. Jake Little
  4. Chris Dick
  5. Bill Knippenberg Jr.

Parga won on the undercard of Mike Spatola's $6,000 World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series victory on the opening night of the Illini 100 weekend.

Indiana

Montpelier Motor Speedway
DIRTcar Supers
October 9, 2021
  1. Steve Casebolt
  2. Jerry Bowersock
  3. Jeremy Creech
  4. Casey Noonan
  5. Ken Hahn

The first Super Late Model event under the promotership of Larry Boos drew 24 cars.

Brownstown Speedway
Unsanctioned Supers
October 9, 2021
  1. Devin Gilpin
  2. Skyller Lewis
  3. Austyn Mills
  4. Chad Stapleton
  5. Tyler Collins

Gilpin won the Funfest season finale, which drew 31 Super Late Model entries. .... Shelby Miles won the Crate Late Model feature.

Circle City Raceway
Unsanctioned Crates (604)
September 26, 2021
  1. Steve Peeden
  2. Tyler Collins
  3. Alan Edsall
  4. Jug Wethington
  5. Jeremy Creech
Shadyhill Speedway
DIRTcar Crates
September 25, 2021
  1. Jace Owens
  2. Zack Randall
  3. Chase Osterhoff
  4. Josh Boller
  5. Aaron Heck

Owens won on the undercard of the $10,000 modified victory for Allen Weisser.

Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
September 24, 2021
  1. Tyler Cain
  2. Tyler Neal
  3. Raymond Humphrey
  4. Tyler Collins
  5. Jeremy Hines
  6. Steve Peeden
  7. Zack Burton
  8. Alan Edsall
  9. Tim Tungate
  10. Colton Sullivan

Cain earned $2,000 for his first Indiana Crate Late Model Series victory of the season. ... The Bowman 50 was on the undercard of Lucas Oil Late Model Dirt Series action won by Tyler Erb.

Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
September 18, 2021
  1. Steve Peeden
  2. Jesse Tunny
  3. Tyler Neal
  4. Tory Collins
  5. Brad Barrow
  6. Colton Sullivan
  7. Jeremy Hines
  8. Alan Edsall
  9. Keegan Cox
  10. Raymond Humphrey

Peeden captured his sixth Indiana Crate Late Model Series event of the season. ... He earned $800.

Shadyhill Speedway
DIRTcar Crates
September 11, 2021
  1. Chase Osterhoff
  2. Bill Knippenberg Jr.
  3. Jace Owens
  4. Michael Marden
  5. Zack Randall
Circle City Raceway
Unsanctioned Crates (604)
September 5, 2021
  1. Steve Peeden
  2. Tyler Collins
  3. Alan Magner
  4. Zack Burton
  5. Jeremy Creech

Peeden started sixth. ... The event drew 20 cars. ... Polesitter Chad Stapleton finished seventh.

Shadyhill Speedway
DIRTcar Crates
September 4, 2021
  1. Josh Boller
  2. Zack Randall
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Jace Owens
  5. Michael Marden
Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
August 28, 2021
  1. Steve Peeden
  2. Jeremy Hines
  3. Raymond Humphrey
  4. Tyler Neal
  5. Justin Bowling
  6. Colton Sullivan
  7. Alan Magner
  8. Caleb Schryer
  9. Robert Rainey
  10. Corey Ausra

Peeden earned $800 for his fifth Indiana Crate Late Model Series victory of the season.

Shadyhill Speedway
DIRTcar Crates
August 28, 2021
  1. Chase Osterhoff
  2. Josh Boller
  3. Bill Knippenberg Jr.
  4. Zack Randall
  5. Michael Marden
Shadyhill Speedway
DIRTcar Crates
August 21, 2021
  1. Bill Knippenberg Jr.
  2. Chase Osterhoff
  3. Lynn Johns
  4. Jace Owens
  5. Zack Randall
Terre Haute Action Track
Indiana Crate Late Model Series
August 15, 2021
  1. Tyler Neal
  2. Shelby Miles
  3. Tyler Cain
  4. Brad Barrow
  5. Jeremy Owens
  6. Zack Burton
  7. Alan Magner
  8. Josh Boller
  9. Daren Krockenberger
  10. T.J. Swanger

Neal notched his series-leading 10th victory of the season, earning $800. ... The event drew 15 cars.

Shadyhill Speedway
DIRTcar Crates
August 14, 2021
  1. Matt Hammond
  2. Bill Knippenberg Jr.
  3. Michael Marden
  4. Jace Owens
  5. Ben Kirchner
Thunder Valley Raceway
Indiana Crate Late Model Series
August 13, 2021
  1. Raymond Humphrey
  2. Jeremy Owens
  3. Tyler Neal
  4. Tyler Collins
  5. Austin Burton
  6. Justin Bowling
  7. Dusty Chapman
  8. Robert Tincher
  9. Steve Peeden
  10. Robert Rainey

Humphrey earned $800 for his second Indiana Crate Late Model Series victory of the season. ... The event drew 11 entries.

Rock Crest Raceway
Unsanctioned Crates (604)
August 7, 2021
  1. Tyler Collins

Collins earned $3,000 in the inaugural Carey Ruwe Memorial, a 40-lap feature.

Shadyhill Speedway
DIRTcar Crates
August 7, 2021
  1. Bill Knippenberg Jr.
  2. Chase Osterhoff
  3. Michael Marden
  4. Jace Owens
  5. Mitch Bailey
Brownstown Speedway
Unsanctioned Supers
July 31, 2021
  1. Jared Bailey
  2. Shelby Miles
  3. Britan Godsey
  4. Tyler Cain
  5. Steve Godsey

Bailey picked up $2,500 in the Paul Crockett Memorial, the race capping Jackson County Fair week. ... Devin Gilpin was leading until he got a flat tire when Mike Bechelli swerved into the leader under caution, flattening Gilpin's tire. Gilpin changed and tire and returned to the track but elected not to restart on the tail. ... Bechelli was disqualified.

Gas City I-69 Speedway
Unsanctioned Crates (604)
July 30, 2021
  1. Tyler Collins
  2. Steve Peeden
  3. Jeremy Creech
Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
July 29, 2021
  1. Devin Gilpin
  2. Steve Peeden
  3. Tyler Neal
  4. Keegan Cox
  5. Colton Sullivan
  6. Justin Bowling
  7. Austin Burton
  8. Alan Edsall
  9. Zack Burton
  10. Dakota Jackson

Winning his first Indiana Crate Late Model Series feature, Gilpin drove Tyler Cain's car to a $1,500 victory in the Donald Gardner Memorial, part of Jackson County Fair week. ... The event drew 20 Crate Late Models. ... Gilpin has three consecutive victories at Brownstown, two in the Super Late Model division and one in Crates. ... Fair week wraps up July 31 with the $2,500-to-win Paul Crockett Memorial; Gilpin plans to compete.

Rock Crest Raceway
Unsanctioned Crates (604)
July 24, 2021
  1. Tyler Collins

Collins won the Ted Collins Memorial and donated half his earnings to Racing for Autism.

Shadyhill Speedway
DIRTcar Crates
July 24, 2021
  1. Kyle Cooper
  2. Bill Knippenberg Jr.
  3. Jace Owens
  4. Michael Marden
  5. Zack Randall
Paragon Speedway
Indiana Crate Late Model Series
July 23, 2021
  1. Steve Peeden
  2. Tyler Neal
  3. Austin Burton
  4. Robert Rainey
  5. Zack Burton

Peeden earned $800 for his third Indiana Crate Late Model Series victory in the tour's last four events. ... Peeden won his 98th career feature. ... His first victory came at Paragon in the same Johnson Memorial in 2008.

Circle City Raceway
Indiana Crate Late Model Series
July 18, 2021
  1. Tyler Neal
  2. Steve Peeden
  3. Alan Edsall
  4. Zack Burton
  5. Austin Burton
  6. Tyler Collins
  7. Jim Couch
  8. Blake Creech
  9. Jesse Tunny
  10. Robert Rainey

Tyler Neal of Paragon, Ind., topped a 20-car field and collected $800. ... Fellow Paragon native, Steve Peeden, claimed the runner-up position, 0.838 seconds behind Neal. ... Sunday's feature lasted 24 minutes, with 11 drivers completing 25 laps.

Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
July 17, 2021
  1. Steve Peeden
  2. Tyler Collins
  3. Tyler Neal
  4. Tyler Cain
  5. Robert Rainey
  6. Colton Sullivan
  7. Austin Burton
  8. James Edsall III
  9. Justin Bowling
  10. Zack Burton

Peeden earned $800 in a race on the undercard of Devin Gilpin's Bobby Wilson Memorial victory and a $5,000 Super Late Model payday.

Scottsburg Speedway
Indiana Crate Late Model Series
July 4, 2021
  1. Steve Peeden

Peeden earned $800 at the fairgrounds oval.

Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
June 26, 2021
  1. Shelby Miles
  2. Steve Peeden
  3. Tyler Collins
  4. Tyler Neal
  5. Colton Sullivan
  6. Tyler Cain
  7. James Edsall III
  8. Brad Barrow
  9. Alan Edsall
  10. Alan Magner

Shelby Miles of Bloomington, Ind., topped a field of 30 entries in the Don Russ Memorial on Saturday, collecting $800. ... Steve Peeden of Paragon, Ind., finished in the runner-up position, 2.221 seconds behind Miles. ... Saturday's feature lasted 10 minutes, with 16 competitors completing all 25 laps.

Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
June 12, 2021
  1. Tyler Neal
  2. Steve Peeden
  3. Raymond Humphrey
  4. Tyler Cain
  5. Jesse Tunny
  6. Colton Sullivan
  7. Robert Rainey
  8. Zack Burton
  9. Austin Burton
  10. Michael Wesselman
Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
June 12, 2021
  1. Tyler Neal
  2. Steve Peeden
  3. Raymond Humphrey
  4. Tyler Cain
  5. Jesse Tunny
  6. Colton Sullivan
  7. Robert Rainey
  8. Zack Burton
  9. Austin Burton
  10. Michael Wesselman

Neal won his series-leading ninth race of the season.

Shadyhill Speedway
DIRTcar Crates
June 12, 2021
  1. Bill Knippenberg Jr.
  2. Kyle Cooper
  3. Zack Randall
  4. Lynn Johns
  5. Travis Abbott
Lincoln Park Speedway
Indiana Crate Late Model Series
June 5, 2021
  1. Tyler Neal

Neal, of Paragon, Ind., notched his seventh Indiana Crate Late Model Series victory of the season, earning $800. ... The series made its Lincoln Park debut.

Rock Crest Raceway
Unsanctioned Crates (604)
June 5, 2021
  1. Jeremy Hines
  2. Brad Barrow
  3. Tyler Cain
  4. Dylan Norman
  5. Caleb Schryer

The track announced a Crate Late Model purse boost for Aug. 7's Carey "Genius" Ruwe Memorial to $3,000-to-win and $300-to-start. ... Bonuses are available for fast time ($100), hard charger ($100) and longest-tow ($100) among other extras.

Shadyhill Speedway
DIRTcar Crates
June 5, 2021
  1. Chase Osterhoff
  2. Mike Marden
  3. Kyle Cooper
  4. Bill Knippenberg Jr.
  5. Jace Owens
Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
May 22, 2021
  1. Shelby Miles
  2. Austin Tunney
  3. Steve Peeden
  4. James Edsall III
  5. Austin Burton
  6. Keaton Streeval
  7. Robert Rainey
  8. Zack Burton
  9. Justin Bowling
  10. Dylan Norman

Shelby Miles of Bloomington, Ind., won the 25-lap Indiana Crate Late Model Series feature, earning $8,000. ... He led all 25 laps.

Brownstown Speedway
Unsanctioned Supers
May 15, 2021
  1. Devin Gilpin
  2. Jared Bailey
  3. Shelby Miles
  4. Britan Godsey
  5. Alan Edsall

Gilpin earned $2,000.

Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
May 15, 2021
  1. Raymond Humphrey
  2. Tyler Neal
  3. Steve Peeden
  4. Keaton Streeval
  5. Austin Burton
  6. Dylan Norman
  7. Josh Boller
  8. Brad Barrow
  9. Robert Rainey
  10. Justin Bowling

Humphrey earned $800 and ended Tyler Neal's four-race winning streak.

Shadyhill Speedway
DIRTcar Crates
May 15, 2021
  1. Bill Knippenberg Jr.
Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
May 8, 2021
  1. Tyler Neal
  2. Shelby Miles
  3. Colton Sullivan
  4. Steve Peeden
  5. Greg Johnson
  6. Keaton Streeval
  7. Tyler Cain
  8. Zack Burton
  9. Robert Rainey
  10. Alan Edsall

Rain forced officials to call the race after the 13th lap was completed. ... Tyler Neal of Martinsville, Ind., was declared the winner. ... He earned $800.

Terre Haute Action Track
Indiana Crate Late Model Series
May 2, 2021
  1. Tyler Neal
  2. Shelby Miles
  3. Brad Barrow
  4. Steve Peeden
  5. Tyler Cain
  6. Alan Magner
  7. Colton Sullivan
  8. Robert Rainey
  9. Zack Burton
  10. Jesse Tunny

Neal won his fifth Indiana Crate Late Model Series event in six starts. ... Neal also won the previous night in Brownstown. ... The event on the historic half-mile oval drew 18 cars.

Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
May 1, 2021
  1. Tyler Neal
  2. Steve Peeden
  3. Shelby Miles
  4. Colton Sullivan
  5. Jeremy Owens
  6. Jesse Tunny
  7. Keaton Streeval
  8. Zack Burton
  9. Raymond Humphrey
  10. Justin Bowling

Neal notched his fourth victory of the season. ... The series is scheduled to head to Terre Haute on Sunday.

Rock Crest Raceway
Unsanctioned Crates (604)
May 1, 2021
  1. Tyler Cain
  2. Tory Collins
  3. Keegan Cox
  4. Charles Newby
  5. David Bryant

Polesitter Tyler Collins was sent off the track after his Raceceiver communications failed to work and he didn't fire on start, then spun a few laps later and had a disagreement with officials about the turn of events.

Bloomington Speedway
Indiana Crate Late Model Series
April 23, 2021
  1. Tyler Neal
  2. Shelby Miles
  3. Tyler Cain
  4. Tyler Collins
  5. Keegan Cox
  6. Austin Tunney
  7. Steve Peeden
  8. Zack Burton
  9. Alan Magner
  10. Michael Daugherty

Neal notched his third series victory of the season.

Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
April 17, 2021
  1. Steve Peeden
  2. Shelby Miles
  3. Tyler Neal
  4. Josh Boller
  5. Alan Magner
  6. Zack Burton
  7. Austin Burns
  8. Jesse Tunny
  9. Keaton Streeval
  10. Alan Edsall
Rock Crest Raceway
Unsanctioned Crates (604)
April 17, 2021
  1. Tory Collins
  2. Tyler Cain
  3. Bodi Henry
  4. Elliott Williams
  5. Caleb Schryer
Brownstown Speedway
Indiana Crate Series
April 3, 2021
  1. Tyler Neal
  2. Shelby Miles
  3. Steve Peeden
  4. Raymond Humphrey
  5. Colton Sullivan
  6. Tyler Collins
  7. Brad Barrow
  8. Keegan Cox
  9. Keaton Streeval
  10. Tory Collins

Neal won his second straight Indiana Crate event. 

Brownstown Speedway
Indiana Crate Late Model Series
March 27, 2021
  1. Tyler Neal
  2. Shelby Miles
  3. Tyler Cain
  4. Tyler Collins
  5. Keaton Streeval
  6. Alan Magner
  7. Jesse Tunny
  8. Robert Rainey
  9. Daniel Dial
  10. Scott Young

Neal led from flag-to-flag. ... His victory came on the undercard of Kevin Thomas Jr.'s No Way Out 40 victory for non-winged sprint cars.

Kansas

Caney Valley Speedway
Unsanctioned Supers
September 4, 2021
  1. Clint McFadden
  2. Brad Fortney
  3. Darren Moses
  4. Andy Gerstenkorn
  5. Shannon Phillips
81 Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
August 28, 2021
  1. Dusty Leonard
  2. Kaleb Roach
  3. Clint McFadden
  4. Mike Roach
  5. Darren Moses
  6. Kip Hughes
  7. Chris Bratcher
  8. Jeremy Bishop
  9. Adam Popp
  10. Brad Fortney

The third-starting Leonard, of Marysville, Kan., captured his fourth career Sooner Series victory. ... He's the tour's 15th winner of 2021. ... Leonard regained the lead from Mike Roach on the 18th lap. ... Clint McFadden rallied from his 14th starting spot to finish third and Darren Moses improved 12 positions to round out the top five. ... Gary Kilbourn led the first two laps. ... Dustin Allen and Damian Patocka scratched from the scheduled 20-car starting field.

Oberlin Speedway
High Plains Late Model Series
August 14, 2021
  1. Dakota Berry
  2. Delbert Smith
  3. Chris Bragg
  4. Tyler Reagle
  5. Kevin Lueck
  6. Virgil Randall
  7. Brandon Lewis
  8. Albert Sack
  9. Greg Sharpe
  10. Tyler Smith

Berry of Grand Junction, Colo., earned $1,200 for his 11th career High Plains Late Model Series victory.

Oberlin Speedway
High Plains Late Model Series
August 13, 2021
  1. Chris Bragg
  2. Lyndon Bolt
  3. Dan Smith
  4. Scott Lewis
  5. Tyler Smith
  6. Delbert Smith
  7. Tyler Reagle
  8. Virgil Randall
  9. Greg Sharpe
  10. Scott Cimfl

The pole-starting Bragg, of Springtown, Texas, topped a 21-car field for his first High Plains Series victory in a Capital Race Car sponsored by Cliff's Goodyear Auto Service.. ... Dakota Berry retired with electrical problems. ... A red flag appeared when Adam Popp's car ended up atop the car of Alysse Morris. ... Bragg, Berry and Tyler Smith won heat races.

Rooks County Speedway
High Plains Late Model Series
August 12, 2021
  1. Dakota Berry
  2. Tyler Smith
  3. Chris Bragg
  4. Dan Smith
  5. Greg Sharpe
  6. James Young
  7. Aaron Monie
  8. Tyler Reagle
  9. Albert Sack
  10. Jimmy Reeves

Dakota Berry, of Grand Junction, Colo., rallied from his fifth starting spot for his series-leading 10th career High Plains Series victory. ... Fourteen drivers started the main event. ... Justin Bussell and Albert Sack won heat races. ... The series heads to Oberlin (Kan.) Speedway for Aug. 13-14 events.

Sherman County Speedway
High Plains Late Model Series
August 7, 2021
  1. Justin Bussell
  2. Tyler Reagle
  3. Jeff Meeker
  4. Greg Sharpe
  5. Aaron Monie
  6. Scott Cimfl
  7. Matt Firme
  8. James Young
  9. Tyrel Smith
  10. Maria Hankins

Justin Bussell of Imperial, Neb., recorded his third career High Plains Late Model Series victory. ... He pocketed $1,000.

Caney Valley Speedway
Unsanctioned Supers
August 7, 2021
  1. Kylan Garner
  2. Clint McFadden
  3. Dusty Leonard
  4. Jacob Magee
  5. Brad Fortney

Garner, of Neosho, Mo., earned $2,021 in Caney Valley's Memorial race. ... He made his first start in a 2020 Rocket Chassis owned by Danny Miller.

Rush County Speedway
Lucas Oil Late Model Dirt Series
August 6, 2021
  1. Adam Popp
  2. Tyler Reagle
  3. Greg Sharpe
  4. Scott Cimfl
  5. James Young
  6. Aaron Monie

The pole-starting Popp earned $1,000 for the High Plains Series victory. ... The event drew six cars and drivers ran double heats and a 20-lap feature.

Salina Speedway
National Championship Racing Association
July 31, 2021
  1. Dan Smith
  2. Clint McFadden
  3. Adam Popp
  4. Darren Moses
  5. Theron Boswell
  6. Roger Winters
  7. Brad Fortney

Smith locked up the NCRA title during a five-race season. ... Dustin Bolster and Delbert Smith scratched on a night with nine Late Models entered.

Lakeside Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 23, 2021
  1. Jason Park
  2. Terry Bruner
  3. Marshall Jewett
  4. Don Marrs
  5. Ralph Palmer Jr.
Kansas State Fairgrounds
Complete Well Testing Sooner Series
July 17, 2021
  1. Kip Hughes
  2. Hayden Ross
  3. Damian Patocka
  4. Kaleb Roach
  5. Dusty Leonard
  6. Dan Smith
  7. Chris Bratcher
  8. Brad Fortney
  9. Gary Kilbourn
  10. Gary Lowe

Hughes earned $1,500 in the Hutch Nationals finale. ... He led all 25 laps in the event co-sanctioned by NCRA and the Sooner Late Model Series. ... Hayden Ross improved 19 positions to finish second.

Kansas State Fairgrounds
Complete Well Testing Sooner Series
July 16, 2021
  1. Dusty Leonard
  2. Kip Hughes
  3. Clay Julian
  4. Chris Kratzer
  5. Delbert Smith
  6. Clint McFadden
  7. Brad Fortney
  8. Troy Bynum
  9. Wayne Bush
  10. Chris Bratcher

Leonard, who led laps 3-15, earned $600 for a victory in the qualifier for Saturday's Hutch Nationals. ... The race was co-sanctioned by the Sooner Late Model Series and NCRA. ... Saturday's Hutch Nationals finale pays $1,500-to-win.

81 Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 10, 2021
  1. Delbert Smith
  2. Adam Popp
  3. Dan Smith
  4. Dustin Bolster
  5. Steve Johnson
Lakeside Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 9, 2021
  1. Don Marrs
  2. Marshall Jewett
  3. Ralph Palmer Jr.
  4. Jason Park
Salina Speedway
National Championship Racing Association
June 19, 2021
  1. Dan Smith
  2. Delbert Smith
  3. Adam Popp
  4. Brad Fortney
  5. Clint McFadden
  6. Chris Bratcher
  7. Gary Kilbourn
  8. Wylan Petrie
  9. Roger Winters

Smith earned $600 in the nine-car NCRA event.

Belleville High Banks
Complete Well Testing Sooner Series
June 12, 2021
  1. A.J. Brochu
  2. Clay Julian
  3. Delbert Smith
  4. Kip Hughes
  5. Hayden Ross
  6. Dan Smith
  7. Chris Bratcher
  8. Damian Patocka
  9. Richard Shepler
  10. Scott Donnell

The pole-starting Brochu, of Enid, Okla, won his first Sooner Late Model Series feature. ... “I love Belleville,” Brochu said. “We have been here several times In a modified and now a late model. It is a nice place. You really have to watch your marks and stay on your toes a lot more. Don’t mess up. It does not take much and you are in the wall.” ... Delbert Smith came from sixth to third and picked up $1,000 as highest finishing driver using a crate engine. ... Series points leader Hayden Ross was fifth.

Caney Valley Speedway
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Dustin Bolster
  2. Cory Green
  3. Andy Gerstenkorn
  4. Shannon Phillips
  5. Brad Fortney
81 Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
May 8, 2021
  1. Delbert Smith
  2. Dusty Leonard
  3. Kip Hughes
  4. Chris Kratzer
  5. Kaleb Roach
  6. Eddie Tidwell
  7. Hayden Ross
  8. Dustin Allen
  9. Adam Popp
  10. Daniel Smith

Taking the lead from Eddie Tidwell on the fourth lap, fourth-starting Delbert Smith of Wichita, Kan., rolled to the $750 victory, his second on the series. ... “We were on a softer tire and I know there at the end Kip (Hughes) was a half a second faster as he was getting heat in the harder tires,” Smith said. “We were just trying to save the softer tires and get through lapped traffic as fast as quick can.” ... Smith is in his 47th year of competition. "My back is not what is was, I had some surgery on it. We will keep going as long as I am competitive," he said.

Lakeside Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 7, 2021
  1. Darren Kling
  2. Jason Park
  3. Kenny Howard
  4. Marshall Jewett
  5. Don Marrs
Salina Speedway
National Championship Racing Association
May 7, 2021
  1. Dusty Leonard
  2. Delbert Smith
  3. Dan Smith
  4. Adam Popp
  5. Jeremy Bishop
  6. Chris Kratzer
  7. Dustin Bolster
  8. Cole McDaniel
  9. Zach Nickell
  10. Brad Fortney

Leonard won the NCRA opener.

Caney Valley Speedway
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Joe Godsey
  2. Cory Green
  3. Jacob Magee
  4. Shannon Phillips
  5. Jeff Roth

Godsey started sixth.

81 Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
April 10, 2021
  1. Josh Leonard
  2. Daniel Smith
  3. Kip Hughes
  4. Jacob Magee
  5. Dustin Bolster
  6. Adam Popp
  7. Kylan Garner
  8. Damian Patocka
  9. Brad Fortney
  10. Joe Godsey

Seventh-starting Leonard of Gibbon, Neb., took advanage of a mid-race restart to overtake Kip Hughes for his first career Sooner Late Model Series victory. ... Ninth-starting Dan Smith finished second. ... Hughes led 14 laps and Leonard led 11.

Caney Valley Speedway
Unsanctioned Supers
April 3, 2021
  1. Jacob Magee
  2. Dustin Bolster
  3. Lynn Jones
  4. Rob Powell
  5. Shannon Phillips

Magee, whose grandparents own the track, won for the second straight Saturday following his late March victory at Thunderbird Speedway in Muskogee, Okla., on the Sooner Late Model Series.

Kentucky

Willard Speedway
Unsanctioned Supers
October 9, 2021
  1. Shannon Thornsberry
  2. Josh Hall
  3. Shane Bailey
  4. Rod Evans
  5. Richie Edwards

A.J. Hicks won the Crate Late Model feature.

Richmond Raceway
Unsanctioned Crates (604)
October 9, 2021
  1. Josh Dietz

Dietz earned $1,259 on the undercard of Zack Dohm's Butterball Wooldridge Memorial for Ultimate Heart of America Super Late Models.

Lake Cumberland Speedway
Unsanctioned Crates (604)
October 2, 2021
  1. Camaron Marlar
  2. Tyler Collins
  3. Dalton Brown
  4. Jason Barrett
  5. Logan Walls

Shane Irvin wrapped up the points title.

Willard Speedway
Unsanctioned Supers
October 2, 2021
  1. Shannon Thornsberry
  2. Nicky Pennington
  3. Avery Taylor
  4. Kevin Wagner
  5. Shane Bailey

A.J. Hicks won the Crate feature.

Richmond Raceway
Unsanctioned Crates (604)
October 2, 2021
  1. Brad Rickels
  2. Jason Barrett
  3. Dalton Brown
  4. Nathan Martin
  5. Glen Hounshell
Rockcastle Speedway
Unsanctioned Supers
October 2, 2021
  1. Tommy Bailey
  2. Tristan Chamberlain
  3. Adam Ahl
  4. Jeff Watson
  5. Danny Barrett

Bailey earned $1,500. ... Jeff Watson won the Crate Late Model feature over Mike Bargo and Logan Walls.

Florence Speedway
Unsanctioned Supers
October 1, 2021
  1. Josh Rice
  2. Robby Hensley
  3. Trevor Landrum
  4. Austyn Mills
  5. Chad Finley
  6. Jesse Lay
  7. Brad Rickels
  8. Nicky Pennington
  9. Elliott Williams
  10. Brad Mann

Rice earned $3,000 on the opening night of the King of Compacts weekend. ... Super Late Models chase a $5,000-to-win payday on Oct. 2. | Video

Ponderosa Speedway
Unsanctioned Crates (604)
October 1, 2021
  1. Camaron Marlar
  2. Tim Taylor
  3. Shane Irvin
  4. Danny McGlothlin
  5. Ace Claborn
Richmond Raceway
Unsanctioned Crates (604)
September 25, 2021
  1. Henry Hornsby III
  2. Ricky Arms
  3. Camaron Marlar
  4. Logan Roberson
  5. Todd Coffman
  6. Derek Fisher
  7. Tyrel Todd
  8. Cameron Weaver
  9. Jeff Watson
  10. Jason Barrett

Hornsby, of Beckley, W.Va., earned $5,000 in the fourth annual Damn Yankees 50. ... The event drew 33 Crate Late Models. ... Hornsby took the checkers 3.674 seconds ahead of Ricky Arms. ... Eleven drivers completed 50 laps. ... A.J. Hicks was the first retiree.

Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
September 24, 2021
  1. Nicky Pennington
  2. Shannon Thornsberry
  3. Anthony Adams

Shannon Thornsberry won the Crate Late Model feature.

Western Kentucky Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 18, 2021
  1. Caleb Ashby
  2. Joe Melton
  3. Rex Berry
  4. Cyle Forgy
  5. Jeremy Rickard
Willard Speedway
Unsanctioned Supers
September 18, 2021
  1. Shane Bailey

A.J. Hicks won the Crate Late Model feature.

Lake Cumberland Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 18, 2021
  1. Camaron Marlar
  2. Jeff Watson
  3. Tyrel Todd
  4. Trey Bayne
  5. Shane Irvin
Florence Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 18, 2021
  1. Trent Green
  2. Jim Couch
  3. Jeremy Creech
  4. Derek Bottoms
  5. Brad Rickels

Green grabbed the lead on the ninth lap and raced to his fourth Florence victory of 2021. ... He has six career Florence victories.

Western Kentucky Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 11, 2021
  1. Levi Scarbrough
  2. Joe Melton
  3. Jeremy Rickard
  4. Cliff Tooley
  5. Lyle Tooley
Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 11, 2021
  1. Logan Walls
  2. Mike Bargo
  3. Caleb Schryer
  4. Terry Cheeks
  5. Joshua Messer
Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
September 11, 2021
  1. Alan Henderson
Lake Cumberland Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 6, 2021
  1. Camaron Marlar
  2. Jeff Watson
  3. A.J. Hicks
  4. Kyle Courtney
  5. Brian Smith
  6. Michael Smith
  7. Elliott Despain
  8. Logan Walls
  9. Keegan Cox
  10. Tim Taylor

Marlar earned $3,000 in the Labor Day special postponed 24 hours by wet weather. ... The event drew 20 cars and eight finished on the lead lap.

Western Kentucky Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 4, 2021
  1. Joe Melton
  2. Cyle Forgy
  3. Levi Scarbrough
Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 4, 2021
  1. Jeff Watson
  2. Jason Barrett
  3. Josh Dietz
  4. Mike Bargo
  5. Daniel Dial
Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
September 4, 2021
  1. Jamie Jent
Western Kentucky Speedway
Unsanctioned Crates (602)
August 28, 2021
  1. Tyler Ray
  2. Levi Scarbrough
  3. Joe Melton
  4. Jeremy Rickard
  5. Matthew Rollins
Willard Speedway
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. Shane Bailey
  2. Joe Mayabb
  3. Richie Edwards
  4. G.C. Erwin
  5. Rod Evans

A.J. Hicks won the Crate feature.

Florence Speedway
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. Kody Evans
  2. Austyn Mills
  3. Jared Bailey
  4. Jesse Lay
  5. Ethan Toedter

Evans won on free admission night. ... Using a last-lap slider, Trent Green won the Crate feature over Jordan Hedger and Jim Couch for his third victory of the season.

Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 28, 2021
  1. Logan Walls
  2. Dalton Brown
  3. Shane Irvin
  4. Matthew Jordan
  5. Terry Cheeks
Rockcastle Speedway
Unsanctioned Supers
August 21, 2021
  1. Kenneth Howell

Justin Smith won the Crate Late Model feature.

Willard Speedway
Unsanctioned Supers
August 21, 2021
  1. Derek Fisher
  2. Avery Taylor
  3. Shane Bailey
  4. Richie Edwards
  5. Shawn Martin

A.J. Hicks won the Crate feature.

Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Alan Henderson
  2. Jamie Jent
  3. Bret Blevins
  4. Nathan Hall
  5. Billy Caudill
Mountain Motorsports Park
American All-Star Crates (non-touring)
August 20, 2021
  1. Rocky Moore
  2. Brandon Mason
  3. Corey Brock
  4. Jackie Fields
  5. Max Kelly
Western Kentucky Speedway
Unsanctioned Crates (602)
August 14, 2021
  1. Caleb Ashby
  2. Matthew Rollins
  3. Joe Melton
  4. Levi Ashby
  5. Levi Scarbrough
Willard Speedway
Unsanctioned Supers
August 14, 2021
  1. Derek Fisher
  2. Avery Taylor
  3. Kirk Phillips
  4. Jeffery Martin
  5. Charlie Jude II

A.J. Hicks won the Crate feature.

Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
August 13, 2021
  1. Raymond Nichols
  2. Nicky Pennington
  3. Steve Stollings
  4. Max Kelly
  5. Corey Brock
Richmond Raceway
Steel Block Late Model Series
August 7, 2021
  1. Zach Milbee
  2. Corey DeLancey
  3. Thomas Baker
  4. Jacob Curnette
  5. Russ Frohnapfel
  6. Joe Mayabb
  7. John Melvin
  8. Matthew Jordan
  9. P.J. Simpson
  10. Cory Workman

Milbee of Poca, W.Va., recorded his third Steel Block Late Model Series victory, finishing 1.084 seconds ahead of Delancey. He earned $1,200 in leading all 25 laps.

Lake Cumberland Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 7, 2021
  1. Camaron Marlar
  2. Nathan Martin
  3. Jeremy Strunk
  4. Logan Walls
  5. Tim Taylor

Marlar earned $2,200 in his third start in a Danny McGlothin-owned Rocket Chassis.

Willard Speedway
Unsanctioned Supers
August 7, 2021
  1. Avery Taylor
  2. Derek Fisher
  3. Shannon Thornsberry
  4. Rod Evans
  5. Richie Edwards

In his 100th career start, Taylor notched his first Super Late Model victory with a last-lap pass. ... Derek Fisher won the makeup Super Late Model feature from July 31. ... A.J. Hicks won the Crate Late Model feature over Shannon Thornsberry while Eddie Hambrick won the makeup Crate feature.

Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
August 6, 2021
  1. Michael Bland
  2. Logan Roberson
  3. Lenny Bates
  4. Joe Joe Holbrook
  5. Jackie Fields

Bland also won the Crate Late Model feature.

Ponderosa Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 6, 2021
  1. Jeff Watson

Watson's victory, his first since a garage fire destroyed much of his racing equipment and racing memorabilia, came on the undercard of Mike Marlar's Iron-Man Series victory.

Florence Speedway
Unsanctioned Supers
July 31, 2021
  1. James Rice
  2. Trevor Landrum
  3. Tommy Bailey
  4. Jesse Lay
  5. Robert Starett

James Rice won his second an a row. ... Jordan Hedger's third straight Crate Late Model victory marked the 10th of his Florence career.

Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
July 30, 2021
  1. Oscar McCown
  2. Clint Hodges
  3. Jackie Fields
  4. Corey Brock
  5. Ryan Shepherd

Stephen Breeding won the Crate Late Model feature over Raymond Nichols.

Western Kentucky Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 24, 2021
  1. Joe Melton
  2. Cyle Forgy
  3. Matthew Rollins
  4. Tyler Ray

Melton, of Evansville, Ind., grabbed the victory as the Nebo, Ky., track began running the division on a weekly basis. ... Levi Scarbrough scratched from the feature.

Florence Speedway
Unsanctioned Supers
July 24, 2021
  1. James Rice
  2. Trevor Landrum
  3. Grant Garrison
  4. Ethan Toedter
  5. Jesse Lay

Rice earned $2,000 for his second career Florence victory. ... Jordan Hedger earned $1,500 in the Crate Late Model special.

Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
July 24, 2021
  1. Jeff Watson
  2. Mike Bargo
  3. Logan Walls
  4. Thomas Turner
  5. Eric Centers
Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Alan Henderson
Willard Speedway
Unsanctioned Supers
July 24, 2021
  1. Derek Fisher
  2. Avery Taylor
  3. Shane Bailey
  4. Shawn Martin
  5. Stephen Breeding

A.J. Hicks won the Crate feature.

Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
July 23, 2021
  1. Raymond Nichols
  2. Shannon Thornsberry
  3. Oscar McCown
  4. Rocky Moore
  5. Jackie Fields

Shannon Thornsberry won the Crate Late Model feature.

Western Kentucky Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 17, 2021
  1. Levi Ashby
  2. Levi Scarbrough
  3. Brandon Tibaldi
  4. Tyler Ray
  5. Alex Love

Ashby earned $1,300 in a caution-free, nine-car feature. ... The track later announced it was adding the 602 Crate Late Models as a weekly class paying $500-to-win regardless of car count.

Florence Speedway
Unsanctioned Crates (604)
July 17, 2021
  1. Jordan Hedger
  2. Billy Green
  3. Lane Meredith
  4. Josh Dietz
  5. Brett Wagner

Hedger won his eighth career Florence feature in the division.

Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 17, 2021
  1. Alan Henderson
Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Supers
July 16, 2021
  1. Ryan King
  2. Brent Cornette
  3. Lenny Bates
  4. Corey Brock
  5. Jackie Fields

King earned $2,000 in the special event that drew nine Super Late Models.

Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Alan Henderson
Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
July 9, 2021
  1. Rocky Moore
  2. Justin King
  3. Lenny Bates
  4. Jackie Fields
  5. Max Kelly

Raymond Nichols won the Crate feature over Brandon Mason.

Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
July 9, 2021
  1. Jeff Watson
  2. Ricky Arms
  3. Josh Henry
  4. Mike Bargo
  5. Tim Tungate
Lake Cumberland Speedway
Unsanctioned Crates (604)
July 4, 2021
  1. Adam Ahl

Ahl won on the undercard of the Valvoline Iron-Man Racing Series victory for Jimmy Owens.

Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 3, 2021
  1. Corey DeLancey
  2. Nicky Pennington
  3. Lucas Crooks
  4. Alan Henderson

DeLancey earned $3,000 in the Freedom Fighters 40.

Rockcastle Speedway
Unsanctioned Supers
July 3, 2021
  1. Michael Chilton
  2. Dustin Linville
  3. Brandon Fouts
  4. Tommy Bailey
  5. Chris Combs

Chilton earned $4,000 in the second annual Tommy Lanham Memorial. ... Jeff Watson won the Crate Late Model feature.

Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 2, 2021
  1. Corey DeLancey
Lake Cumberland Speedway
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. Tommy Bailey
  2. Justin Rattliff
  3. Derek Fisher
  4. Stephen Breeding
  5. David Webb
  6. Tim Taylor
  7. Chris Combs
  8. Perry Delaney
  9. Larry Greer
  10. Steve Elliott

Tommy Bailey of Corbin, Ky., topped a field of 13 Cornett Racing Engines-sponsored Super Late Models, collecting $4,000. ... Justin Rattliff finished 0.563 seconds behind Bailey. ... Saturday's feature lasted 21 minutes, with nine competitors completing 40 laps. .... The track announced the addition of a July 4 Valvoline Iron-Man Racing Series event paying $5,000-to-win.

Florence Speedway
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. Trevor Landrum
  2. Austyn Mills
  3. Scott James
  4. Grant Garrison
  5. Kent Robinson

Brad Rickels won the Crate feature over Billy Green.

Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 26, 2021
  1. Jeff Watson
  2. Drew Kennedy
  3. Zane Powell
  4. Connor Meade
  5. Logan Walls
Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Dakota Pennington
  2. Nicky Pennington
  3. Jamie Jent
  4. Paul Day
  5. Ben Collier
Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Steve Stollings
  2. Brad Sturgill
  3. Benny Butcher
  4. Jackie Fields
  5. Justin King

Raymond Nichols won the Crate Late Model feature over Corey Brock.

Clinton County Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 25, 2021
  1. Andrew Yoder
  2. Jake Piper
  3. Mike Smith
  4. Nick Loffredo
  5. Denny Fourney

Yoder took the lead from Smith on the 15th lap.

Richmond Raceway
Unsanctioned Supers
June 19, 2021
  1. Derek Fisher
  2. Tommy Bailey
  3. Joe Brewer
  4. Dennis Roberson
  5. Elliott Williams

Fisher started from the pole in the 14-car feature.

Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
June 19, 2021
  1. Nicky Pennington
  2. Rocky Moore
  3. Justin King
  4. Brian Mullins
  5. Ryan Shepherd

Jordan Hedger won the Crate feature over Raymond Nichols.

Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 12, 2021
  1. Henry Hornsby III
  2. Ricky Arms
  3. Kenneth Howell
  4. Jeff Watson
  5. A.J. Hicks
  6. Kirk Phillips
  7. Mike Bargo
  8. Shannon Thornsberry
  9. Jarrod Carey
  10. Tommy Carlton

Hornsby, of Beckley, W.Va., earned $3,000. ... He took the lead in turn two on lap 12 from Matt Henderson, who subsequently slowed and was trying to exit the track when his car was struck. … Among those caught in the lap-12 melee was Steve Stollings, who got upside down after getting into an infield tractor tire. ... The race drew 24 entries.

Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Robbie Lewis
Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
June 11, 2021
  1. Justin King
  2. Corey Brock
  3. Jackie Fields
  4. Max Kelly
  5. Benny Butcher

Justin King also won the Crate Late Model feature.

Lake Cumberland Speedway
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Devin Gilpin
  2. Justin Rattliff
  3. Billy Moyer Jr.
  4. Tommy Bailey
  5. Karl Tipton

Gilpin earned $4,000 for his second victory of the weekend and earned a $1,000 bonus for a Kentucky weekend sweep. ... He earned $4,088 the previous night at Ponderosa Speedway in Junction City, Ky., another Brandon Hardgrove-promoted track. ... Ricky Arms won the Crate Late Model feature.

Florence Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 5, 2021
  1. Josh Dietz
  2. Jim Couch
  3. Brad Rickels
  4. Daniel Dial
  5. Vern LeFevers

Dietz earned $1,000 for his third Florence victory of 2021.

Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 5, 2021
  1. A.J. Hicks
  2. Jake Henry
  3. Mike Bargo
  4. Logan Walls
  5. Thomas Turner
Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Nicky Pennington
  2. Alan Henderson
  3. Corey Lewis
  4. Paul Day
  5. Robert Harper
Ponderosa Speedway
Unsanctioned Supers
June 4, 2021
  1. Devin Gilpin
  2. Billy Moyer Jr.
  3. Dustin Linville
  4. Justin Rattliff
  5. Michael Chilton

Gilpin earned $4,088 in the Big Daddy Classic, a tribute to late Bluegrass State driver Paul Feistritzer. ... Gilpin took the lead from Billy Moyer Jr. with three laps remaining. ... Todd Coffman won the Crate Late Model feature over Jeff Watson.

Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 4, 2021
  1. Jamie Jent
  2. Corey Lewis
  3. Dakota Pennington
  4. Alan Henderson
  5. Kobe Gallion
Lake Cumberland Speedway
Unsanctioned Supers
May 30, 2021
  1. Tommy Bailey

Jeff Watson won the Crate Late Model feature. ... The track added a $4,000-to-win Super Late Model event for June 5. ... The track's 126 total race cars hit the track for Memorial Day ceremonies carrying U.S. flags.

Richmond Raceway
Unsanctioned Supers
May 29, 2021
  1. Derek Fisher
  2. Justin Rattliff
  3. Tommy Bailey
  4. Jeff Watson
  5. Trevor Landrum

Making a last-lap move on the outside of Rattliff, Fisher earned $2,000 in the Some Gave All 30. ... The holiday event drew 19 entries.

Florence Speedway
Unsanctioned Supers
May 22, 2021
  1. Josh Rice
  2. Trevor Landrum
  3. Kody Evans
  4. Austyn Mills
  5. Skyller Lewis
  6. Caleb Burgess
  7. Shannon Thornsberry
  8. Kyle Fogt
  9. Robby Hensley
  10. Austin Lay

Rice earned $3,000 in his fourth Florence victory of 2021.

Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Justin King

Shannon Thornsberry won the Crate Late Model feature.

Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Nicky Pennington
  2. Jamie Jent
  3. Dakota Pennington
  4. Allan Helton
  5. Devin Thurman
Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 21, 2021
  1. A.J. Hicks
  2. Jeff Watson
  3. Logan Walls
  4. Daniel Dial
  5. Tommy Carlton
Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Nicky Pennington
  2. Jamie Jent
  3. Evyian Terry
  4. Corey Lewis
  5. P.J. Simpson
Richmond Raceway
Unsanctioned Crates (604)
May 15, 2021
  1. Jeff Watson
  2. A.J. Hicks
  3. Dalton Brown
  4. Daniel Dial
  5. Richard Musick

Watson won on the undercard of Tyler Erb's $7,500 Southern All Star victory.

Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 14, 2021
  1. Todd Coffman
  2. Mike Bargo
  3. Dalton Brown
  4. Daniel Dial
  5. Thomas Turner
Florence Speedway
Unsanctioned Supers
May 8, 2021
  1. Devin Gilpin
  2. Austyn Mills
  3. Trevor Landrum
  4. Robby Hensley
  5. Kody Evans

Gilpin earned $2,000 on Fan Appreciation Night. ... Trent Green won the Crate Late Model feature over Josh Dietz and Jordan Hedger.

Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Nicky Pennington
  2. Jamie Jent
  3. Devin Thurman
  4. Allan Helton
  5. Ben Collier
Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 8, 2021
  1. Jeff Watson
  2. Mike Bargo
  3. Logan Walls
  4. Tommy Carlton
  5. Collin Watson
Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Jason Salmons
  2. Jamie Jent
  3. Paul Day
  4. Mike Simpson
  5. Devin Thurman
Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Justin King
  2. Garet McCloud
  3. Beadie Blackburn
  4. Jackie Fields
  5. Brad Sturgill

Oscar McCown won the Crate feature with Justin King second.

Rockcastle Speedway
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Tommy Bailey
  2. Brandon Hardgrove
  3. Steve Stollings
  4. Britan Godsey
  5. Larry Martin Jr.

Bailey earned $1,500. ... Jeff Watson won the Crate Late Model feature for his second weekend victory (he won the previous night at Ponderosa Speedway).

Ponderosa Speedway
Unsanctioned Crates (604)
April 30, 2021
  1. Jeff Watson
  2. Todd Coffman
  3. Josh Dietz
  4. Connor Meade
  5. Jarrod Carey

Watson won on the undercard of Jonathan Davenport's Lucas Oil Late Model Dirt Series victory.

Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
April 23, 2021
  1. Oscar McCown

McCown lowered the track record with a 15.160-second lap. ... Raymond Nichols won the Crate feature.

Florence Speedway
Unsanctioned Crates (604)
April 17, 2021
  1. Josh Dietz
  2. Jordan Hedger
  3. Jim Couch
  4. Jeremy Owens
  5. Brad Rickels

Dietz won on the undercard of Josh Rice's $5,000 Super Late Model victory.

Lake Cumberland Speedway
Unsanctioned Supers
April 17, 2021
  1. Tanner English
  2. Tommy Bailey
  3. Camaron Marlar
  4. Justin Rattliff
  5. David Webb

English earned $2,200. ... Jason Welshan won the Crate Late Model feature. ... Lake Cumberland added a $3,000-to-win Super Late Model event for April 24.

Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
April 17, 2021
  1. Jeff Watson
  2. Connor Meade
  3. A.J. Hicks
  4. Logan Walls
  5. Tommy Carlton

Watson earned $1,200. ... Super Late Models are on the April 24 card.

Mudlick Valley Raceway
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Jamie Jent
  2. Paul Day
  3. Corey Lewis
  4. Wayne Toller
  5. Ben Collier
Ponderosa Speedway
Unsanctioned Supers
April 16, 2021
  1. Zack Dohm
  2. Tanner English
  3. Justin Rattliff
  4. Michael Chilton
  5. Dustin Linville

Zack Dohm of Cross Lanes, W.Va., won the Keltner Contracting Super Late Model feature on Friday, the season opener at Ponderosa Speedway, collecting $3,500.

Rockcastle Speedway
Unsanctioned Crates (604)
April 9, 2021
  1. Connor Meade
  2. A.J. Hicks
  3. Daniel Dial
  4. Mike Bargo
  5. Josh Vinyard
Mountain Motorsports Park
Unsanctioned Limiteds
April 9, 2021
  1. Garet McCloud
  2. Jackie Fields
  3. Brad Sturgill
  4. Zach Lucas

Tyler Arrington won the Crate Late Model feature over Oscar McCown.

Florence Speedway
Unsanctioned Crates (604)
April 3, 2021
  1. Trent Green
  2. Josh Dietz
  3. Jim Couch
  4. Tyler Cain
  5. Jeremy Creech
Richmond Raceway
Unsanctioned Crates (604)
April 3, 2021
  1. A.J. Hicks
  2. Dalton Brown
  3. Richard Musick
  4. Daniel Shelton
  5. C.J. Ruble

Hicks won on the undercard of Zack Dohm's $5,000-to-win Ultimate Heart of America event for Super Late Models.

Florence Speedway
Unsanctioned Crates (604)
March 13, 2021
  1. Josh Dietz
  2. Zack Burton
  3. Cody Sasher
  4. Chad Fields
  5. Jim Couch

Dietz earned $1,000 on the undercard of the Spring 50 for Super Late Models won by Ricky Thornton Jr.

Louisiana

Super Bee Speedway
Unsanctioned Supers
October 15, 2021
  1. Billy Moyer Jr.
  2. Cade Dillard
  3. Bubba Mullins
  4. Kyle Beard
  5. Clay Fisher
  6. Tanner Kellick
  7. Robbie Stuart
  8. Dakota Smith

Moyer Jr., of Batesville, Ark., topped an eight-car field for a $2,000 victory on the eve of Super Bee's 28th annual Spooky 50, a race Moyer won in 2018. ... Moyer and Dillard won heats.

Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
October 9, 2021
  1. Kevin Sitton
  2. Rob Litton
  3. Zachary Heflin
  4. Corey Neil Jr.
  5. Tracy Denby Sr.
Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
October 9, 2021
  1. Shane Hebert
  2. Dalton Patrick
  3. Tanner Kellick
  4. Tyler Burnett
  5. Greg Armstrong
Baton Rouge Raceway
Unsanctioned Crates (604)
October 8, 2021
  1. Tracy Denby Sr.
  2. Brady Walton
  3. Brandon Buhler
  4. Darren Dean
  5. Cale Buhler
Boothill Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
October 2, 2021
  1. Jamie Burford
  2. Tracy Denby Jr.
  3. Tim Eaves
  4. David Winslett
  5. Garren Lindsey
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 18, 2021
  1. Rob Litton
  2. Zack Heflin
  3. Taten Perkins
  4. R.C. Hagan
  5. Jonathan Babin
Sabine Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 17, 2021
  1. Tony Lindsey
  2. Jerry Basco
  3. Rob Litton
  4. Garren Lindsey
  5. Mark Powell
Revolution Park
Unsanctioned Crates (604)
September 11, 2021
  1. Shane Hebert
  2. Jeremy Idom
  3. Chase Del Rio
  4. Dalton Patrick
  5. Jamie Traweek

Hebert is a perfect 3-for-3 this season in Crate Late Model action in his Brandon Hightower Racing Rocket. ... The World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series announced three days after the event that the Sept. 24-25 series event has been removed from the schedule because of concerns over tire inventories; the series plans to visit the Monroe, La., track next year.

Boothill Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 4, 2021
  1. Jamie Burford
  2. Jon Mitchell
  3. Kevin Sitton
  4. Chad Dupont
  5. Brandon Ball

Driving the Black Diamond Chassis normally fielded by Garret Stuckey, Burford earned $2,000 in completing his Louisiana State Dirt Track Championships sweep.

Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 4, 2021
  1. Rob Litton
  2. Dakota Smith
  3. Jonathan Babin
  4. Jerry Basco
  5. John Taylor
Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 4, 2021
  1. Shane Hebert
  2. Tyler Burnett
  3. Tanner Kellick
  4. Tyler Owens
  5. Darin Patrick
Boothill Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 3, 2021
  1. Jamie Burford
  2. Brandon Ball
  3. David Winslett
  4. Robbie Starnes
  5. Jon Mitchell

Burford won at the 49th annual Louisiana Dirt Track State Championships.

Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 3, 2021
  1. Shane Hebert
  2. Tanner Kellick
  3. Rob Litton
  4. Colton Guin
  5. Corey Neil Jr.
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 21, 2021
  1. Rob Litton
  2. Rick Duke
  3. Kevin Sitton
  4. Tracy Denby Jr.
  5. Dakota Smith
Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 21, 2021
  1. Brandon Ball
Baton Rouge Raceway
Unsanctioned Crates (604)
August 20, 2021
  1. Mason Jordan
  2. Alex Ashley
  3. Donald Watson
  4. Darren Dean
  5. Michael Broussard
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 14, 2021
  1. Rob Litton
  2. Thomas Johnson
  3. John Taylor
  4. Zachary Heflin
  5. Jerry Basco
Boothill Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 7, 2021
  1. Brandon Ball
  2. Robbie Starnes
  3. David Winslett
  4. Jamie Burford
  5. Garrett Gibson
Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 7, 2021
  1. Tanner Kellick
Boothill Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 31, 2021
  1. Robbie Starnes
  2. Garrett Gibson
  3. Garren Lindsey
  4. Clayton Stuckey
  5. David Winslett
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 31, 2021
  1. Rob Litton
  2. Jerry Basco
  3. John Taylor
  4. Dakota Smith
  5. Tracy Denby Jr.
Revolution Park
Crate Racin’ USA non-touring
July 31, 2021
  1. Brandon Ball
  2. Jim Spurlock
  3. Dalton Patrick
  4. James Shirley
  5. Tyler Burnett

Crate Late Model racer Greg Armstrong was banned for the rest of the season for driving the wrong way on the track and chasing another car into the infield, track co-promoter Nicholas Brown said. Lance Carroll also faces penalties to be determined after track officials discuss the issue with Crate Racin' USA officials.

Baton Rouge Raceway
Unsanctioned Crates (604)
July 30, 2021
  1. Brady Walton
  2. Tracy Denby Jr.
  3. Donald Watson
  4. Brandon Buhler
  5. Cale Buhler
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 24, 2021
  1. Rob Litton
  2. Zachary Heflin
  3. Dakota Smith
  4. Taten Perkins
  5. John Taylor
Baton Rouge Raceway
Unsanctioned Crates (604)
July 23, 2021
  1. Luke Bennett
  2. David Ashley Jr.
  3. Michael Dupuy
  4. Brandon Buhler
  5. Donald Watson
Revolution Park
Crate Racin’ USA non-touring
July 23, 2021
  1. Sid Scarbrough
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 17, 2021
  1. Rob Litton
  2. Joel Couvillion
  3. Brock Williams
  4. Tracy Denby Jr.
  5. Zachary Heflin
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 10, 2021
  1. Rick Duke
  2. Rob Litton
  3. Corey Neil Jr.
  4. Joel Couvillion
  5. Tracy Denby Jr.

Duke won the Jackie Thacker II Memorial, earning $2,000

Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
July 10, 2021
  1. B.J. Robinson
  2. Ryan Colby
  3. Tanner Kellick
  4. Jamie Burford
  5. Garrett Gibson
Boothill Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 3, 2021
  1. Jamie Burford
  2. David Winslett
  3. Garrett Gibson
  4. Tim Eaves
  5. Beau Begnaud

Burford won on the undercard of Kyle Beard's Comp Cams Super Dirt Series victory.

ArkLaTex Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 26, 2021
  1. Jon Mitchell
  2. Tyler Sanders
  3. Robbie Starnes
  4. Jamie Burford
  5. Brandon Ball
Baton Rouge Raceway
Unsanctioned Crates (604)
June 26, 2021
  1. Donald Watson
  2. Alex Ashley
  3. Brandon Buhler
  4. Cale Buhler
  5. Darren Dean
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 26, 2021
  1. Rob Litton
  2. Jerry Basco
  3. Tracy Denby Jr.
  4. Thomas Johnson
  5. Zachary Heflin
Boothill Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 19, 2021
  1. David Winslett
  2. Brandon Ball
  3. Jamie Burford
  4. Austin Dupont
  5. Rick Duke
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 12, 2021
  1. Rob Litton
  2. Dakota Smith
  3. Zachary Heflin
  4. Brock Williams
  5. Thomas Johnson
Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 12, 2021
  1. Tyler Stevens
  2. Jon Mitchell
  3. Shane Stephens
  4. Tanner Kellick
  5. Cliff Williams

Stevens earned $2,500 in the Dixie 25.

Baton Rouge Raceway
Unsanctioned Crates (604)
June 11, 2021
  1. Brady Walton
  2. Alex Ashley
  3. Brandon Buhler
  4. Darren Dean
  5. Robbie Stuart

Baton Rouge returned to Friday action for the remainder of 2021.

Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 29, 2021
  1. Rick Duke
  2. Kevin Sitton
  3. Rob Litton
  4. Joel Couvillion
  5. Robbie Starnes
Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 29, 2021
  1. Tanner Kellick
  2. Tyler Owens
  3. Chase Del Rio
  4. Tyler Burnett
  5. Jason Cowan
Baton Rouge Raceway
Unsanctioned Crates (604)
May 22, 2021
  1. Luke Bennett
  2. Brandon Buhler
  3. Donald Watson
  4. David Ashley Jr.
  5. Cale Buhler
Revolution Park
Crate Racin’ USA non-touring
May 22, 2021
  1. Brandon Ball
  2. Joel Couvillion
  3. Jon Mitchell
  4. Rob Litton
  5. Dean Abbey
Boothill Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 15, 2021
  1. Tracy Denby Jr.
  2. Rob Litton
  3. Evan Ellis
  4. Morgan Bagley
  5. Kaden Honeycutt
  6. Patrik Daniel
  7. Jeff Chanler
  8. Corey Neil Jr.
  9. Jamie Burford
  10. Brandon Ball

Denby started third. ... Ellis rallied from his 16th starting spot. ... The event drew a whopping 41 entries. ... Boothill hosted a $3,000-to-win non-touring event after regional gas uncertainties forced the postponed of a $10,000-to-win Crate Racin' USA tour event.

Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 15, 2021
  1. James Shirley
  2. Tanner Kellick
  3. Tyler Burnett
  4. Mike Patrick
  5. Jason Cowan

Shirley notched his first Crate Late Model victory.

Sabine Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 14, 2021
  1. Jerry Basco
  2. Jarret Stuckey
  3. Bryce Fauntleroy
  4. Garrett Gibson
  5. Kaden Honeycutt
Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 14, 2021
  1. Tanner Kellick
Baton Rouge Raceway
Unsanctioned Crates (604)
May 8, 2021
  1. Robbie Stuart
  2. Donald Watson
  3. Cale Buhler
  4. Brandon Buhler
  5. Daniel Funderburk
Revolution Park
Unsanctioned Crates (604)
May 8, 2021
  1. Tyler Stevens
  2. Brandon Ball
  3. Rob Litton
  4. Garrett Gibson
  5. Robbie Starnes

Stevens notched his fifth victory of the season.

Boothill Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 7, 2021
  1. Jamie Burford
  2. Jason Ingalls
  3. Tyler Stevens
  4. Robbie Starnes
  5. Brandon Ball

Stevens rallied from 19th to third. ... Boothill hosts a $10,000-to-win Crate Racin' USA tour event on May 14-15.

Sabine Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 7, 2021
  1. Rob Litton
  2. Jerry Basco
  3. Dakota Smith
  4. James Dubroc
  5. Mark Powell
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 1, 2021
  1. Rick Duke
  2. Dakota Smith
  3. Tracy Denby Jr.
  4. Rob Litton
  5. Zachary Heflin
Revolution Park
Unsanctioned Crates (604)
May 1, 2021
  1. Brandon Ball
  2. Garrett Gibson
  3. Sid Scarbrough
  4. James Shirley
  5. Tanner Kellick
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 24, 2021
  1. Zachary Heflin
  2. Jamie Burford
  3. Rob Litton
  4. Tony Lindsey
  5. Garren Lindsey
Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
April 17, 2021
  1. Chase Del Rio
  2. Colton Guin
  3. Tyler Burnett
  4. Zachary Heflin
  5. Jamie Burford
Revolution Park
Unsanctioned Supers
April 10, 2021
  1. Jon Mitchell
  2. Tyler Owens
  3. Chris Reed
  4. Chase Del Rio
  5. Patrick Michel

Mitchell earned $2,000 in the unsanctioned event. ... The Mississippi State Championship Challenge Series was scheduled to compete, but the tour event was scrapped because of iffy weather. ... The track went ahead with a regular-season program.

Baton Rouge Raceway
Unsanctioned Crates (604)
April 10, 2021
  1. Luke Bennett
  2. Donald Watson
  3. Brady Walton
  4. Brandon Buhler
  5. Cale Buhler
Boothill Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 10, 2021
  1. Jamie Burford
  2. Brandon Ball
  3. Jeff Chanler
  4. Kelly Lockey
  5. Chad Dupont

Burford led all 20 laps. ... Dupont rallied from his 17th starting position into the top five.

Leesville 171 Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 3, 2021
  1. Tyler Stevens
Baton Rouge Raceway
Unsanctioned Crates (604)
April 3, 2021
  1. Brady Walton
  2. Brandon Buhler
  3. Cale Buhler
  4. Brandon Thornhill
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 3, 2021
  1. Rob Litton
  2. Blane Perkins
  3. Rick Duke
  4. Jerry Basco
  5. Zachary Heflin
Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
April 3, 2021
  1. Tanner Kellick
  2. James Shirley
  3. Jamie Traweek
  4. Tyler Burnett
  5. Jody Prince
Sabine Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 2, 2021
  1. Tyler Stevens

Stevens topped a healthy 20-car field.

Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 27, 2021
  1. Blane Perkins
  2. Zachary Heflin
  3. Rob Litton
  4. Tracy Denby Jr.
  5. Dakota Smith
Revolution Park
Crate Racin’ USA non-touring
March 27, 2021
  1. Brandon Ball
  2. Clayton Stuckey
  3. Sid Scarbrough
  4. Jarret Stuckey
  5. Tyler Owens
Sabine Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 26, 2021
  1. Jarret Stuckey

Stuckey, the older son of Ronnie and Terri Stuckey of Black Diamond Chassis, won his first-ever Crate Late Model feature.

Baton Rouge Raceway
Unsanctioned Crates (604)
March 20, 2021
  1. Donald Watson
  2. Jason Polite
  3. Brandon Buhler
Boothill Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 20, 2021
  1. Jamie Burford
  2. Garrett Gibson
  3. Cliff Tupper Jr.
  4. Garren Lindsey
  5. D.J. Caskey
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 20, 2021
  1. Rob Litton
  2. Blane Perkins
  3. Will Nolen
  4. Dakota Smith
  5. Jerry Basco
Thunder Valley Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 13, 2021
  1. Rick Duke
  2. Rob Litton
  3. Blane Perkins
  4. Will Nolen
  5. Dakota Smith
Revolution Park
Crate Racin’ USA non-touring
March 13, 2021
  1. Brandon Ball
  2. Brad Couch
  3. Colton Guin
  4. Jason Jarrell
  5. Dalton Patrick

Ball captured the season opener on the undercard of the World of Outlaws NOS Energy Drink Sprint Car event.

Leesville 171 Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 13, 2021
  1. Mark Powell
Sabine Speedway
Unsanctioned Crates (604)
March 12, 2021
  1. Robbie Starnes

(No other results available)

Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
March 7, 2021
  1. Tyler Stevens
  2. Darin Patrick
  3. Tyler Burnett
  4. Mike Patrick
  5. Monte Little

Stevens completed a Bayou State Nationals weekend sweep.

Sabine Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 6, 2021
  1. Tracy Denby Jr.
  2. Zeke McQueen

The event was originally schedule for 171 Speedway in Leesville, La., but moved to Sabine because of wet grounds.

Super Bee Speedway
Unsanctioned Crates (604)
March 6, 2021
  1. Tyler Stevens
  2. Chase Del Rio
  3. Tyler Burnett
  4. Jason Cowan
  5. Colton Guin

Maryland

Potomac Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 9, 2021
  1. Andy Fries
  2. Kyle Lear
  3. Brandon Long
  4. Rodney Brickhouse
  5. Bruce Kane

Willie Milliken was leading on the last lap when he blew a right-rear tire in turn three, handing the victory to Andy Fries. .... “We went with the hardest tire we had and when Willie drifted high in three," Fries said, "I knew his tire was down and we were able to get by for the win.” ... Fries grabbed his first career Potomac Limited Late Model victory, earning $2,222 in the Southern Maryland Nationals. ... Jeremy Pilkerton won the Crate feature over Chuck Bowie.

Potomac Speedway
RUSH Crates
October 2, 2021
  1. Chuck Bowie
  2. Ed Pope Jr.
  3. Mike Raleigh
  4. Jeremy Pilkerton
  5. Timmy Booth

Bowie won on the undercard of Jason Covert's $5,000 Larry Hills Memorial victory for Super Late Models.

Potomac Speedway
Unsanctioned Supers
September 25, 2021
  1. Jason Miller
  2. Jamie Lathroum
  3. Dale Hollidge
  4. Tyler Bare
  5. Kenny Moreland
  6. Brent Bordeaux
  7. Pancho Lawler
  8. Cody Lear

Miller's first Potomac victory paid $3,500. ... He led flag-to-flag in the 35-lapper on Marshall & Associates Night. ...     “It feels great to finally get one here.” Miller said. “We had a good car all night and a big thanks to Ronnie and Denise Hollidge for sticking with this class all season.”  ... Sam Archer and James Snead scratched from the Super Late Model feature. ... North Carolina invader Willie Milliken won the Limited Late Model feature making him a first-time Potomac winner as well.

Greater Cumberland Raceway
Unsanctioned Supers
September 11, 2021
  1. Ryan Montgomery
  2. Matt Sponaugle
  3. Wayne Johnson
  4. James Loar
  5. Eric Broadwater
  6. Drake Troutman
  7. Chuck Clise
  8. Bob Gordon
  9. Mike Steck
  10. Bryce Broadwater

Montgomery earned $4,007 for his fifth annual Queen City 30 victory. ... Five of 12 starters finished. ... Eric Broadwater won hard charger honors. ... Trever Feathers and Matt Cosner were the first two retirees.

Hagerstown Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 11, 2021
  1. Devin Weyandt
  2. Scott Palmer
  3. Daulton Bigler
  4. Devin Hart
  5. Andy Fries

The seventh-starting Weyandt captured a $2,500 victory at the Small Car Nationals.

Potomac Speedway
Unsanctioned Supers
September 5, 2021
  1. Kyle Hardy
  2. Dale Hollidge
  3. Jamie Lathroum
  4. Jason Covert
  5. Jason Miller
  6. Roy Deese Jr.
  7. Corey Almond
  8. Harry Shipe III
  9. Sam Archer
  10. James Snead

Hardy earned $3,000 in the Huey Wilcoxon Memorial for Super Late Models. ... He earned his 27th feature victory of the season.

Hagerstown Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Devin Hart
  2. Trent Brenneman
  3. Donnie Farlling
  4. Kyle Lear
  5. Bruce Kane

Hart led all 20 laps, fighting off a late challenge from Brenneman. ... “Our car kind of fell off there at the end, but Trent and I race out of the same shop and I’m glad we were able to hold him off,” Hart said of his older cousin.  ... Hart's right-rear tire was flat in victory lane. ... Matt Glanden won the Crate Late Model feature, his first Hagerstown victory after winning a side-by-side battle with Chuck Bowie over the final 10 laps.

Potomac Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 30, 2021
  1. Derick Quade
  2. Sam Archer
  3. Brandon Long
  4. Tyler Emory
  5. Billy Tucker

Quade overtook Archer on the 16th lap and dedicated the victory to his father, who had recently been hospitalized. ... Jeremy Pilkerton won the Crate Late Model feature.

Potomac Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 16, 2021
  1. Kyle Lear
  2. Brandon Long
  3. Sam Archer
  4. Billy Tucker
  5. Dale Murphy

Megan Mann won the Crate Late Model feature, outrunning Jeremy Pilkerton. ... “Jeremy is hands down the best driver in the class this season and it’s a great feeling to beat him,” she said.

Hagerstown Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Rodney Walls
  2. Sean Merkel
  3. Donnie Farlling
  4. Randy Burkholder
  5. Frankie Gordon

Megan Mann won the Crate Late Model feature, her first in the division at Hagerstown.

Potomac Speedway
Unsanctioned Supers
July 3, 2021
  1. Jason Covert
  2. Dale Hollidge
  3. Kenny Moreland
  4. Sam Archer
  5. Brent Bordeaux

Jason Covert of York Haven, Pa., swept the Ernie Jones Memorial program, setting fast time, winning his heat and driving off the pole position to capture the 35-lap feature worth $3,022. ... Dale Hollidge finished second driving Sommey Lacey's No. 45 as a fill-in for Kyle Hardy.

Hagerstown Speedway
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. Matt Cosner
  2. Justin Weaver
  3. Marvin Winters
  4. Kenny Moreland
  5. Barry Miller
  6. Nick Dickson
  7. Matt Sponaugle
  8. Roy Deese Jr.
  9. Randy Burkholder
  10. Chad Myers

Cosner earned $3,000 in the Tex Shaffer Memorial. ... Trever Feathers led most of the way but was caught up in a tangle with Jamie Lathroum with three laps remaining. .... “We definitely didn’t have the best car tonight but sometimes it is better to be lucky then good,” Cosner said. “I knew with only three laps to go that I had a great shot of holding them off and I was able to do it.” ... Chuck Bowie won the Crate Late Model feature.

Potomac Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 25, 2021
  1. Kyle Lear
  2. Billy Tucker
  3. Brandon Long
  4. Jonny Oliver
  5. Wayne Bryant

“We have a new setup on the car after we got it back from Rocket and we were pretty decent tonight.” Lear said. “We’ve been through a lot the past few weeks and I can’t thank all the people that got us here enough. This win is for them.” ... Jeremy Pilkerton won the five-car Crate Late Model feature.

Potomac Speedway
Unsanctioned Supers
June 18, 2021
  1. Kyle Hardy
  2. Jamie Lathroum
  3. Kenny Moreland
  4. Jason Covert
  5. Brent Bordeaux

Hardy who has focused on Crate Late Model racing in 2021, got his first Super vicotry of theseason in the 35-lap Gene Van Meter Memorial. ...  “We weren’t that good when we unloaded tonight, but Jimmy Quade made some changes after qualifying and this thing was awesome," Hardy said of his Sommey and Ruth Ann Lacey-owned car. ... Megan Mann won her first career Crate Late Model feature, inheriting the lead when Greg Carrico was disqualified for being light at the scales.

Hagerstown Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Kyle Lear
  2. Taylor Farlling
  3. Donnie Farlling

Lear led all the way. ... “I’ve been working on this car for the last three days nonstop,” Lear said. “Now we are here in victory lane and it feels really good.” ... Kyle Hardy won the Crate Late Model over Chuck Bowie.

Hagerstown Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Ryan Walls
  2. Taylor Farlling
  3. Donnie Farlling
  4. Frankie Gordon
  5. Keith Koontz

“I wanted new tires for the cars before the race, checked the budget and decided not to get them,” Walls said. “It turned out we didn’t need them.” ... Gordon briefly overtook Walls on the eighth lap, but Walls regained the lead a few laps later. ... Kyle Lear and Danny Atherton tangled at the outset, sending Lear into the inside wall to draw a red flag; no injuries were reported.

Greater Cumberland Raceway
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Chuck Clise
  2. Tyler Horst
  3. Wayne Johnson
  4. J.T. McLanigan

Clise won $2,000 in the four-car feature.

Potomac Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 4, 2021
  1. Derick Quade
  2. Tyler Emory
  3. Brandon Long
  4. Billy Tucker
  5. Sam Archer

The eighth-starting Quade inherited the lead with Kyle Lear's last-lap spin. ... Jeremy Pilkerton won the 20-lap Crate Late Model feature, overtaking Matt Hill on the 14th lap. ... "The track had plenty of traction tonight and I was able to go up top to get the lead from Matt,” Pilkerton said. “This has been a great season for us and I hope we can keep it going.”

Hagerstown Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Justin Weaver
  2. Donnie Farlling
  3. Frankie Gordon
  4. Scott Palmer
  5. Taylor Farlling

The fourth-starting Weaver made his way to the lead on lap four and never looked back. ... "I didn't know how the night was going to go early on," Weaver said. "We have overcome a lot of obstacles so it feels good to be in this position."

Greater Cumberland Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Chad Myers
  2. Clinton Hersh
  3. Brian Lowery
  4. Brad Feight
  5. James Loar

Kyle Weyant won the Limited Late Model feature.

Hagerstown Speedway
Unsanctioned Supers
May 16, 2021
  1. Gregg Satterlee
  2. Trever Feathers
  3. Matt Cosner
  4. Tyler Bare
  5. Rick Eckert
  6. Gary Stuhler
  7. Max Blair
  8. Dan Stone
  9. Logan Roberson
  10. Jim Bernheisel

Gregg Satterlee of Indiana, Pa., picked up the Frank Sagi Tribute victory at Hagerstown, earning $3,500.  ... Satterlee overtook Trever Feathers of Winchester, Va., on a restart with five laps remaining in the 30-lap affair to pick up the win. ... Rick Eckert improved nine positions in rounding out the top five.

Potomac Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 14, 2021
  1. Brandon Long
  2. Kyle Lear
  3. Chuck Cox
  4. Sam Archer
  5. Jonny Oliver

Long scored his first career Limited Late Model victory. ... “We’ve come close so many times, I can’t believe we finally got one," Long said. ... Jeremy Pilkerton won the Crate Late Model feature, taking the lead from Megan Mann on the 15th lap. ... Pilkerton dedicated the victory to his father Jeff, who suffered a heart attack the previous week.

Potomac Speedway
RUSH Crates
May 8, 2021
  1. Ben Bowie
  2. Jeremy Pilkerton
  3. Ed Pope Jr.
  4. Megan Mann
  5. Chuck Bowie

Ben Bowie won his first 2021 start for his 10th career Crate victory at Potomac. ...  “Jeremy and I raced hard out there tonight and we made some contact a few times.” Bowie saiud. “If he had of gotten around me, I don’t think I would’ve been able to catch him.”

Hagerstown Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Barry Miller
  2. Kyle Lear
  3. Frankie Gordon
  4. Donnie Farlling
  5. Jake Piper

Miller overtook Piper on a restart. ... Ray Love Jr. won the Crate feature despite his left-front fender coming lose. ... “We missed the setup big time but thankfully our car took off on when I got up on the cushion,” Love said. “We had that body damage early, but we still managed to get the victory and that’s all I care about.”

Potomac Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 23, 2021
  1. Derick Quade
  2. Kyle Lear
  3. Billy Tucker
  4. Chuck Cox
  5. Brian Hankins

Quade scored his second victory of the season and 33rd of his career at Potomac. ... Jeremy Pilkerton won the Crate feature over Kyle Hardy.

Greater Cumberland Raceway
Unsanctioned Crates (602)
April 17, 2021
  1. Bill Van Meter
  2. Chris Chamberlain
  3. Cameron Campbell
  4. Kyle Beckett
  5. Brandon Inglish
Hagerstown Speedway
Unsanctioned Supers
April 10, 2021
  1. Gary Stuhler
  2. Matt Cosner
  3. Tyler Bare
  4. Justin Weaver
  5. Drake Troutman

Stuhler, who started ninth, overtook Colton Flinner on the 11th lap for his track-winningest 138th victory and first since 2017. ... “Colton probably would have won if he hadn’t jumped the cushion,” Stuhler said. “It has been a long time since we have been in victory lane and I feel very fortunate to be here.” ... Four competitors were eliminated in a lap-three wreck. ... The event drew 22 cars. ... The track hosts the Lucas Oil series April 17 for Hagerstown's richest event since 2001.

Potomac Speedway
Unsanctioned Supers
April 9, 2021
  1. Jamie Lathroum
  2. Kyle Hardy
  3. Jason Miller
  4. Justin Weaver
  5. Sam Archer
  6. Todd Plummer
  7. Willie Milliken
  8. Tyler Emory
  9. Kenny Moreland
  10. Brandon Long

Jamie Lathroum of Mechanicsville, Md., won the 35-lap Cody Endicott Memorial, earning $3,000. ... “Our car was pretty good tonight but we still have some bugs to work out with it.” Lathroum said. “Cody and I raced go-karts a lot together when we were kids and it's an honor to win this race for him and his family.” ... Lathroum has 17 career Potomac victories. ... Chuck Bowie won the Crate feature over Kyle Hardy.

Hagerstown Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. Devin Hart
  2. Donnie Farlling
  3. Jonathan Raley
  4. Scott Palmer
  5. Shawn Shoemaker

“I really can’t believe this, I really struggled in the heat race,” the ninth-starting Hart said. “In the feature, we were really decent in both ends and it really paid off later in the run.” ... Tanner Kerr won the Crate Late Model feature, his first at Hagerstown. Three of six starters finished.

Hagerstown Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 27, 2021
  1. Rodney Walls
  2. Frankie Gordon
  3. Scott Palmer
  4. Tyler Emory

Walls led every lap in the caution-free feature. ... “We worked on our program all winter and think we are pretty good so far this year,” Walls said. “I chose a softer tire today and it really paid off. I hope we can continue this next week.” ... Corey Almond won the Fastrak Crate feature over Tyler Hoy and Justin Kann.

Potomac Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 26, 2021
  1. Derick Quade
  2. Walker Arthur
  3. Sam Archer
  4. Billy Tucker
  5. Chuck Bowie

Quade wrestled the lead from Walker Arthur on the ninth lap and cruised the rest of the way. ... “We knew at the last practice session we had a good car so we didn’t have to change anything when we got here tonight.” Quade said. ... In the Crate Late Model feature, Jeremy Pilkerton overtook Austin Bussler on the 10th lap and raced to victory.

Michigan

I-96 Speedway
Unsanctioned Supers
October 9, 2021
  1. Travis Stemler
  2. Brian Ruhlman
  3. Joey Burch
  4. Michael Archer
  5. Jimmy Gallagher

Stemler earned $2,000 in the Roll the Dice feature that drew 11 cars.

Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
October 9, 2021
  1. Rob Westergard
  2. Jake Thompson
  3. Matt Schaaf
  4. Kent Strong
  5. Jon Jahr
Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
September 18, 2021
  1. Ryan VanderVeen
  2. Garrett Wiles
  3. Michael Archer
  4. Steve Fairbanks
  5. Logan Love

VanderVeen won the Great Lakes Nationals feature.

Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
September 11, 2021
  1. Rich Neiser
  2. Mike Vandermark
  3. Steve Fairbanks
  4. Ryan VanderVeen
  5. Blake Spencer

Neiser captured the Rolling Thunder feature.

Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
September 5, 2021
  1. Jared Guinn
  2. Michael Archer
  3. Scott Baker
  4. Steve Fairbanks
  5. Taylor Wiles

Guinn won the outlaw-rules event.

Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
September 4, 2021
  1. Matt Schaaf
  2. Mike Essex
  3. Mark Weiderhold
  4. Steven Prucnell
  5. Matt Murawski
Winston Speedway
DIRTcar Supers
September 3, 2021
  1. Greg Gokey
  2. Nick Kurtz
  3. Bry Johnson
  4. Kevin Juusola
  5. Rusty Smith

Rich Neiser won the Super Late Model division title. ... Troy Marciniak won the Crate Late Model feature.

Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
August 28, 2021
  1. Ryan VanderVeen
  2. Dave Baker
  3. Tom Sprague Jr.
  4. Brandon Thirlby
  5. Andy Sprague

Brad Bates won the Crate Late Model feature.

I-96 Speedway
Unsanctioned Supers
August 27, 2021
  1. Brian Ruhlman
  2. Michael Archer
  3. Ryan VanderVeen
  4. Scott Fisk
  5. Bryant Dickinson
Tri-City Motor Speedway
DIRTcar Supers
August 27, 2021
  1. Eric Spangler
  2. Derrick Hilliker
  3. Joey Burch
  4. David Hilliker
  5. Andrew Terrill

Andrew Terrill lowered the track record.

Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
August 21, 2021
  1. Dean Huizenga
  2. Derrick Hilliker
  3. Nick Kurtz
  4. Kyle Borgman
  5. Rachel Carpenter
Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
August 21, 2021
  1. Andy Sprague
  2. Mike Vandermark
  3. Ryan VanderVeen
  4. Jared Guinn
  5. Rich Neiser

Rich Neiser started 12th and broke into the top five. ... Brad Bates won the Crate feature.

Winston Speedway
DIRTcar Supers
August 20, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Nick Kurtz
  3. J.R. Hotovy
  4. Jacob VanDeVoorde
  5. Carter Murday

Corey Ausra won the Crate Late Model feature.

Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 19, 2021
  1. Chad Bennett
  2. Matt Murawski
  3. Mike Essex
Thunderbird Raceway
Unsanctioned Crates (604)
August 14, 2021
  1. Taylor Wiles
  2. Matthew Sprague
  3. Brad Bates
  4. Matt Sprague
  5. Corey Ausra

The track's Super Late Model division wasn't in action.

Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
August 14, 2021
  1. Garrett Wiles
  2. Logan Nickerson
  3. Zack Olger
  4. Logan Love
  5. Nick Kurtz
Merritt Speedway
DIRTcar Supers
August 14, 2021
  1. Greg Gokey
  2. Eric Spangler
  3. Cody Bauer
  4. Brandon Thirlby
  5. David Hilliker
Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 14, 2021
  1. Matt Murawski
  2. Scott Moenaert
  3. Mike Essex
I-96 Speedway
Unsanctioned Supers
August 13, 2021
  1. Dave Baker
  2. Brian Ruhlman
  3. Chad Finley
  4. Garrett Wiles
  5. Ryan VanderVeen
Tri-City Motor Speedway
DIRTcar Supers
August 13, 2021
  1. Eric Spangler
  2. David Hilliker
  3. Derrick Hilliker
  4. Travis Stemler
  5. Tyler Norton
Winston Speedway
DIRTcar Crates
August 13, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Greg Gokey
  3. Brandon Thirlby
  4. Nick Kurtz
  5. Bill Bray

Jordan Dahlke won the Crate Late Model feature.

Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
August 7, 2021
  1. Ryan VanderVeen
  2. Bill Bray
  3. Jared Guinn
  4. Steve Fairbanks
  5. Scott Baker

VanderVeen earned $2,000 for his third consecutive victory at Thunderbird. ... Matt Sprague won the Crate Late Model feature.

Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
August 7, 2021
  1. Michael Archer
  2. Zack Olger
  3. Derrick Hilliker
  4. Kyle Borgman
  5. Jimmy Gallagher
Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 7, 2021
  1. Scott Moenaert
  2. Mike Essex
  3. Chad Bennett
  4. Matt Murawski
  5. Arthur Wroubel
I-96 Speedway
Unsanctioned Supers
August 6, 2021
  1. Garrett Wiles
  2. Ryan VanderVeen
  3. Bry Johnson
  4. Scott Fisk
  5. Zack Olger

Wiles rallied from the tail of his heat to win, then led every lap from the pole of the feature.

Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
July 31, 2021
  1. Derrick Hilliker
  2. Kyle Borgman
  3. Logan Nickerson
  4. Nick Ely
  5. Jimmy Gallagher
Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
July 31, 2021
  1. Scott Moenaert
  2. Chad Bennett
  3. Shawn O'Connor
  4. Matt Murawski
  5. Mike Essex
Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
July 31, 2021
  1. Ryan VanderVeen
  2. Steve Fairbanks
  3. Dave Baker
  4. Rich Neiser
  5. Tom Sprague Jr.

Matthew Sprague won the Crate Late Model feature.

Tri-City Motor Speedway
DIRTcar Supers
July 30, 2021
  1. Eric Spangler
  2. Logan Nickerson
  3. David Hilliker
  4. Ryan Lanphierd
  5. Derrick Hilliker

Spanger slipped between front-row starters Alex Hupert and Logan Nickerson on the first lap and led the rest of the way. ... Ryan Lanphierd rallied from 17th to fourth.

Winston Speedway
DIRTcar Supers
July 30, 2021
  1. Brandon Thirlby
  2. Rich Neiser
  3. J.R. Hotovy
  4. Mike Vandermark
  5. Greg Gokey

Troy Marciniak won the Crate feature.

Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
July 24, 2021
  1. Ryan VanderVeen
  2. Mike Vandermark
  3. Rich Neiser
  4. Tom Sprague Jr.
  5. Kyle Borgman

Brad Bates won the Crate Late Model feature.

Tri-City Motor Speedway
DIRTcar Supers
July 23, 2021
  1. Eric Spangler
  2. Derrick Hilliker
  3. Dona Marcoullier
  4. Chad Finley
  5. Travis Stemler
  6. Brandon Thirlby
  7. Dave Baker
  8. Andrew Terrill
  9. David Hilliker
  10. Joey Burch

Spangler, who took the lead from Finley on the fifth lap earned $6,000 in the Allstar Performance Challenge event. ... Derrick Hilliker rallied from the 10th starting spot.

Winston Speedway
DIRTcar Supers
July 23, 2021
  1. Rich Neiser
  2. Justin White
  3. Chad White
  4. J.R. Hotovy
  5. Bill Bray

Corey Ausra won the Crate Late Model feature.

Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
July 17, 2021
  1. Carl Ries
  2. Kurt Mesman
  3. Logan Nickerson
  4. Rachel Carpenter
  5. Jimmy Gallagher
Merritt Speedway
DIRTcar Supers
July 17, 2021
  1. Greg Gokey
  2. Brandon Thirlby
  3. Eric Spangler
  4. Andrew Terrill
  5. Dan Wallace
Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
July 17, 2021
  1. Matt Murawski
  2. Shawn O'Connor
  3. Chad Bennett
  4. Curtis O'Connor
  5. Mike Essex
Winston Speedway
DIRTcar Supers
July 16, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Brandon Thirlby
  3. Dona Marcoullier
  4. Rich Neiser
  5. Travis Stemler

Corey Ausra won the Crate Late Model feature.

Tri-City Motor Speedway
DIRTcar Supers
July 16, 2021
  1. Jeep Van Wormer
  2. Derrick Hilliker
  3. Andrew Terrill
  4. Colin Shipley
  5. Greg Gokey
Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
July 10, 2021
  1. Garrett Wiles
  2. Michael Archer
  3. Logan Nickerson
  4. Logan Love
  5. Chris Rinard
Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
July 10, 2021
  1. Nate Murphy
  2. Chad Bennett
  3. Scott Moenaert
  4. Mike Essex
  5. Gerald Willette
Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
July 10, 2021
  1. Dona Marcoullier
  2. Greg Gokey
  3. Ryan VanderVeen
  4. Travis Stemler
  5. Tom Sprague Jr.

Marcoullier earned $2,000 in the Summer Thunder event. ... Brad Bates won the Crate Late Model feature.

Tri-City Motor Speedway
DIRTcar Supers
July 9, 2021
  1. Chad Finley
  2. David Hilliker
  3. Eric Spangler
  4. Curtis Roberts
  5. Tyler Norton
Winston Speedway
DIRTcar Supers
July 9, 2021
  1. Brandon Thirlby
  2. Greg Gokey
  3. Nick Kurtz
  4. Phil Ausra
  5. Eddie Reyes

Thirlby started outside the front row and led all 25 laps. .... Jordan Dahlke won the Crate feature.

I-96 Speedway
Unsanctioned Supers
July 9, 2021
  1. Dona Marcoullier
  2. Ryan VanderVeen
  3. Travis Stemler
  4. Michael Archer
  5. Garrett Wiles

Marcoullier won from the pole while Stemler improved seven positions in finishing third.

Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
July 3, 2021
  1. Michael Archer
  2. Derrick Hilliker
  3. Megan Sanders
  4. Logan Love
  5. Amanda Wing
Merritt Speedway
DIRTcar Supers
July 3, 2021
  1. Curtis Roberts
  2. Greg Gokey
  3. Brandon Thirlby
  4. Chad Finley
  5. Cody Bauer

Roberts claimed the tuneup for Sunday's $10,000-to-win Sunoco American Late Model Series event.

Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
July 3, 2021
  1. Timmy Near
  2. Matt Murawski
  3. Rob Westergard
  4. Mike Essex
  5. Keith Finkbeiner
Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
July 3, 2021
  1. Ryan VanderVeen
  2. Andy Sprague
  3. Rich Neiser
  4. Tom Sprague Jr.
  5. Ronnie Smith

VanderVeen took the lead on the fourth lap from Ronnie Smith, who scored his first top-five finish in Thunderbird's Late Model division. ... Andy Sprague rallied from the 12th starting spot.

Winston Speedway
DIRTcar Supers
July 2, 2021
  1. Rich Neiser
  2. Kevin Juusola
  3. Jared Guinn
  4. Eddie Reyes
  5. Bill DeLonge

Jordan Dehlke won the Crate Late Model feature.

Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
June 19, 2021
  1. Travis Stemler
  2. David Hilliker
  3. Derrick Hilliker
  4. Taylor Wiles
  5. Mike Vandermark

Stemler rallied from his 11th starting spot.

Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 19, 2021
  1. Chad Bennett
  2. Mike Essex
  3. Keith Finkbeiner
  4. Ron Goretski
  5. Mike Spencer
Merritt Speedway
DIRTcar Supers
June 12, 2021
  1. Brandon Thirlby
  2. Eric Spangler
  3. Cody Bauer
  4. Ryan Lanphierd
  5. David Mielke

The fourth-starting Thirlby added the victory to his Friday night triumph at Winston Speedway.

Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 12, 2021
  1. Chad Bennett
  2. Mike Essex
  3. Klint Goretski
  4. Matt Murawski
  5. Keith Finkbeiner
Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
June 12, 2021
  1. Ryan VanderVeen
  2. Nick Kurtz
  3. Andy Sprague
  4. Rich Neiser
  5. Tom Sprague Jr.

Andy Sprague won the Crate Late Model feature.

Winston Speedway
DIRTcar Supers
June 11, 2021
  1. Brandon Thirlby
  2. Greg Gokey
  3. Rich Neiser
  4. Eric Spangler
  5. Nick Kurtz
Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
June 5, 2021
  1. Ryan VanderVeen
  2. Greg Gokey
  3. Tom Sprague Jr.
  4. Andy Sprague
  5. Kevin Juusola

Andy Sprague won the Crate feature.

Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Michael Archer
  2. Garrett Wiles
  3. Amanda Wing
  4. Megan Carpenter
  5. Scot Church
Merritt Speedway
DIRTcar Supers
June 5, 2021
  1. Cody Bauer
  2. David Mielke
  3. Ryan Lanphierd
  4. Mike Vandermark
  5. Andrew Terrill
Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 5, 2021
  1. Chad Bennett
  2. Scott Moenaert
  3. Mike Essex
  4. Rob Westergard
  5. Andrew Willette
Tri-City Motor Speedway
DIRTcar Supers
June 4, 2021
  1. Travis Stemler
  2. Eric Spangler
  3. Derrick Hilliker
  4. Alex Hupert
  5. David Hilliker

Stemler led all but the 12th lap, when Spangler briefly inched ahead.

Winston Speedway
DIRTcar Supers
June 4, 2021
  1. Brandon Thirlby
  2. Nick Kurtz
  3. Rich Neiser
  4. Phil Ausra
  5. Kevin Juusola
Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
May 29, 2021
  1. Derrick Hilliker
  2. Kurt Mesman
  3. Tom Dusen
  4. Don Rohn
  5. Scott Baker
Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
May 29, 2021
  1. Greg Gokey
  2. Andy Sprague
  3. Ryan VanderVeen
  4. Steve Fairbanks
  5. Nick Kurtz

Taylor Wiles won the Crate feature.

Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 29, 2021
  1. Chad Bennett
  2. Shawn O'Connor
  3. Matt Murawski
  4. Rob Westergard
  5. Keith Finkbeiner
Winston Speedway
DIRTcar Supers
May 28, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Greg Gokey
  3. Travis Stemler
  4. Cody Bauer
  5. Bill DeLonge

Kyle Wright won the Crate feature.

Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
May 22, 2021
  1. Ryan VanderVeen
  2. Greg Gokey
  3. Andy Sprague
  4. Kevin Juusola
  5. Rich Neiser

VanderVeen started fifth. ... Tom Sprague Jr. was battling VanderVeen up front when he got into the fence and retired in 16th. ... Andy Sprague won the Crate feature.

Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
May 22, 2021
  1. Carl Ries
  2. Derrick Hilliker
  3. Taylor Wiles
  4. Amanda Wing
Merritt Speedway
DIRTcar Supers
May 22, 2021
  1. David Mielke
  2. Eric Spangler
  3. Mike Vandermark
  4. Joey Burch
  5. Ryan Lanphierd

Mielke started fifth alongside Spangler and took the lead from Joey Burch on the 12th lap. ... Ryan Lanphierd led the first four laps before Burch took command. ... Mike Vandermark was the fast qualifier at 14.175 seconds. ... The Memorial Day weekend special pays $10,000-to-win for Allstar Performance Challenge Super Late Models.

I-96 Speedway
Unsanctioned Supers
May 21, 2021
  1. Brian Ruhlman
  2. Garrett Wiles
  3. Michael Archer
  4. Amanda Wing
  5. Jimmy Gallagher
Tri-City Motor Speedway
DIRTcar Supers
May 21, 2021
  1. Travis Stemler
  2. Chad Finley
  3. Alex Hupert
  4. David Hilliker
  5. Ryan Lanphierd

Stemler used the high groove to overtake Hupert on the high side.

Winston Speedway
DIRTcar Supers
May 21, 2021
  1. Greg Gokey
  2. Brandon Thirlby
  3. Dave Baker
  4. Rich Neiser
  5. Chad White

Jordan Dahlke won the Crate Late Model feature.

Crystal Motor Speedway
Unsanctioned Supers
May 15, 2021
  1. Kyle Borgman
  2. Scott Baker
  3. Jimmy Gallagher
  4. Derrick Hilliker
  5. Brennan Bowen
Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 15, 2021
  1. Chad Bennett
  2. Rob Westergard
  3. Dennis Lupien
  4. Klint Goretski
  5. Sam Russell
Winston Speedway
DIRTcar Supers
May 14, 2021
  1. Bill Bray
  2. Nick Kurtz
  3. Phil Ausra
  4. Rich Neiser
  5. Scott Wenell

Jordan Dahlke won the Crate Late Model feature.

I-96 Speedway
Unsanctioned Supers
May 14, 2021
  1. Michael Archer
  2. Garrett Wiles
  3. Brian Ruhlman
  4. Scott Fisk
  5. Jared Guinn

Archer notched his second I-96 victory of the season.

Thunderbird Raceway
Unsanctioned Supers
May 8, 2021
  1. Dona Marcoullier
  2. Brandon Thirlby
  3. Logan Nickerson
  4. Greg Gokey
  5. Eric Spangler

Taking the lead halfway through the 25-lapper, Marcoullier rallied from his 10th starting spot. ... Polesitter Eric Spangler slipped back to finish fifth. ... Steve Fairbanks won the Crate Late Model feature.

Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 8, 2021
  1. Chad Bennett
  2. Shawn O'Connor
  3. Aaron Raby
  4. Mike Essex
  5. Curtis O'Connor
Winston Speedway
DIRTcar Supers
May 7, 2021
  1. Eric Spangler
  2. Cody Bauer
  3. Bill Bray
  4. Brandon Thirlby
  5. Dona Marcoullier

Spangler snapped Thirlby's personal two-race winning streak. ... The event drew 21 Super Late Models. ... Jordan Dahlke won the Crate feature.

Merritt Speedway
DIRTcar Supers
May 1, 2021
  1. Brandon Thirlby
  2. Eric Spangler
  3. Curtis Roberts
  4. Travis Stemler
  5. Cody Bauer
  6. David Mielke
  7. Rusty Schlenk
  8. Chad Finley
  9. Rachel Carpenter
  10. Dona Marcoullier

Thirlby earned $3,000. ... The $5,000 Allstar Performance Challenge event originally scheduled for May 1 was postponed to May 15.

Silver Bullet Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 1, 2021
  1. Shawn O'Connor
  2. Rob Westergard
  3. Keith Finkbeiner
  4. Matt Murawski
  5. Mike Essex
Thunderbird Raceway
DIRTcar Supers
May 1, 2021
  1. Andy Sprague
  2. Kyle Borgman
  3. Rich Neiser
  4. Ryan VanderVeen
  5. Nick Kurtz

Sprague took the lead from Borgman near halfway. ... He also won the Crate Late Model feature.

I-96 Speedway
Unsanctioned Supers
April 30, 2021
  1. Brandon Thirlby
Winston Speedway
DIRTcar Supers
April 30, 2021
  1. Rich Bell
  2. Curtis Roberts
  3. Rich Neiser
  4. Bill Bray
  5. Mike Vandermark

The event drew 22 cars. ... Eric Midkiff was disqualified from the main event. ... Taylor Wiles won the Crate Late Model feature.

I-96 Speedway
Unsanctioned Supers
April 23, 2021
  1. Michael Archer
  2. Scott Baker
  3. Rich Bell
  4. Scott Fisk
  5. Jimmy Gallagher
Winston Speedway
DIRTcar Supers
April 23, 2021
  1. Eric Spangler
  2. Rich Neiser
  3. Bill Bray
  4. Nick Kurtz
  5. Dan Wallace

Kyle Borgman led the first four laps before retiring. ... Spangler led the rest of the way. ... Jordan Dahlke won the Crate feature.

Thunderbird Raceway
Unsanctioned Supers
April 17, 2021
  1. Ryan VanderVeen
  2. Andy Sprague
  3. Mike Vandermark
  4. Greg Gokey
  5. Rich Neiser

VanderVeen led all 25 laps. ... Vandermark started ninth and finished third. ... Taylor Wiles won the Crate feature. ... The night's action drew nearly 200 race cars.

Winston Speedway
DIRTcar Supers
April 16, 2021
  1. Travis Stemler
  2. Brandon Thirlby
  3. Greg Gokey
  4. Ryan VanderVeen
  5. Mike Vandermark
Winston Speedway
DIRTcar Supers
April 3, 2021
  1. Dona Marcoullier
  2. Travis Stemler
  3. Chad Finley
  4. Nick Kurtz
  5. Greg Gokey
  6. Rich Neiser
  7. Bill Bray
  8. Eric Spangler
  9. Mike Vandermark
  10. Rob Taylor

Marcoullier overtook Stemler rounding the final corner to score a dramatic $3,000 victory in the 50-lap Player Hater Wild West Shootout presented by Lane Automotive. ... Stemler settled for second, 0.190 of a second behind the victor after leading from the opening lap. ... The two-day show drew a field of 15 cars. ... Taylor Wiles won the Crate Late Model feature with a last-lap pass.

Minnesota

Granite City Motor Park
WISSOTA Late Models
October 3, 2021
  1. Ryan Mikkelson
  2. John Kaanta
  3. Shane Edginton
  4. Larry Fitzsimmons
  5. Deven VanHouse
Madison Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 3, 2021
  1. Curt Kranz
  2. John Kaiser
  3. Tony Croninger
  4. Jarrett Huus
  5. Kyle Greiner
Madison Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 2, 2021
  1. Brad Staples
  2. Johnny Lindgren
  3. Andrew Tysdale
  4. Curt Kranz
  5. Jarrett Huus

Staples won on the opening night of the Madtown Showdown.

Granite City Motor Park
WISSOTA Late Models
September 26, 2021
  1. Dave Mass
  2. Shane Edginton
  3. Jared Zimpel
  4. Larry Fitzsimmons
  5. Dustin Johanneck

Mass started fifth in the 10-car field.

Madison Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 12, 2021
  1. Ross Bjerkeset
  2. Scott Harrington
  3. Kris Wilke
  4. Ryan Bjerke
  5. Brady Mellendorf
I-94 Sure Step Speedway
WISSOTA Late Models
August 27, 2021
  1. Cole Searing
  2. Shawn Meyer
  3. Jordan Tollakson
  4. Ryan Mikkelson
  5. Tyler McDonald

Ryan Mikkelson won the Limited Late Model feature.

Halvor Lines Speedway
WISSOTA Late Models
August 22, 2021
  1. Robbie Cooper
  2. Mike Bellefeuille
  3. Terry Lillo
  4. Tim McMann
  5. Derek Vesel

Cooper, of South Range, Wis., captured his first career Late Model feature.

Hibbing Raceway
WISSOTA Late Models
August 21, 2021
  1. Derek Vesel
  2. Kyle Peterlin
  3. Harry Hanson
  4. Jeff Provinzino
  5. George Ledin Jr.

Vesel wrapped up the track title by four points over Peterlin.

Granite City Motor Park
WISSOTA Late Models
August 15, 2021
  1. Don Shaw
  2. Dave Mass
  3. Dustin Johanneck
  4. Jared Zimpel
  5. Scott Lehn
Halvor Lines Speedway
WISSOTA Late Models
August 15, 2021
  1. Jody Bellefeuille
  2. Deven VanHouse
  3. Darrell Nelson
  4. Mike Bellefeuille
  5. Harry Hanson
Hibbing Raceway
WISSOTA Late Models
August 14, 2021
  1. Derek Vesel
  2. Kyle Peterlin
  3. Jeffrey Massingill
  4. Mark Heinle
  5. Rick Niemi

Vesel rallied from the eighth starting spot in the 15-car feature. ... Harry Hanson, Pete Wohlers and Bill Engelstad were among the night's Hall of Fame inductees.

Madison Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 14, 2021
  1. Ross Bjerkeset
  2. Brad Staples
  3. Scott Harrington
  4. John Kaiser
  5. Doug Walsh
I-94 Sure Step Speedway
WISSOTA Late Models
August 13, 2021
  1. Don Shaw
  2. Greg Meyer
  3. Blake Swenson
  4. Shawn Meyer
  5. Cory Tammen

Brad Staples won the Limited Late Model feature over Ben Wolden.

Fiesta City Speedway
WISSOTA Late Models
August 13, 2021
  1. Jordan Tollakson
  2. C.J. Eilers
  3. Jon Tollakson
  4. Trevor Walsh
  5. Ryan Schaufler
Grand Rapids Speedway
WISSOTA Late Models
August 12, 2021
  1. Kyle Peterlin
  2. Jeffrey Massingill
  3. Deven VanHouse
  4. Chad Becker
  5. Harry Hanson

Peterlin won from the sixth starting spot, overcoming the pole-starting Massingill. ... The event drew 15 entries with 10 running at the finish.

Fiesta City Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 6, 2021
  1. Scott Harrington
  2. Tony Croninger
  3. Kris Wilke
  4. D.J. Tesch
  5. John Kaiser

The 32-year-old Harrington, of Waubay, S.D., notched his first Limited Late Model victory in just his second start in the division.

Granite City Motor Park
WISSOTA Late Models
August 1, 2021
  1. Shane Edginton
  2. Don Shaw
  3. Joel Collins
  4. Larry Fitzsimmons
  5. Jared Zimpel
Hibbing Raceway
WISSOTA Late Models
July 31, 2021
  1. Jay Kintner
  2. Terry Lillo
  3. Derek Vesel
  4. Kyle Peterlin
  5. Jeff Provinzino
Fiesta City Speedway
WISSOTA Late Models
July 30, 2021
  1. Blake Swenson
  2. Scott Ward
  3. Damin Eilers
  4. Jordan Tollakson
  5. Kyle Jensen
I-94 Sure Step Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 30, 2021
  1. Sam Zender
  2. Ben Wolden
  3. Larry Samuelson
  4. Derek Quinn
  5. Dave Zimmerman
Halvor Lines Speedway
WISSOTA Late Models
July 25, 2021
  1. Harry Hanson
  2. Derek Vesel
  3. Jeffrey Massingill
  4. Tim McMann
  5. Deven VanHouse
Hibbing Raceway
WISSOTA Late Models
July 24, 2021
  1. Travis Budisalovich
  2. Deven VanHouse
  3. Terry Lillo
  4. Derek Vesel
  5. Harry Hanson

Budisalovich improved from his sixth starting spot, leading all but three laps.

Madison Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Brady Mellendorf
  2. Johnny Lindgren
  3. Tony Croninger
  4. Brad Staples
  5. Keith Konold
Fiesta City Speedway
WISSOTA Late Models
July 23, 2021
  1. Scott Ward
  2. Damin Eilers
  3. Corey Nelson
  4. Jordan Tollakson
  5. Denver Nickeson
Halvor Lines Speedway
WISSOTA Late Models
July 18, 2021
  1. Tim McMann
  2. Derek Vesel
  3. Deven VanHouse
  4. Mike Bellefeuille
  5. Jody Bellefeuille

McMann won from his pole position.

Hibbing Raceway
WISSOTA Late Models
July 17, 2021
  1. Jay Kintner
  2. Rick Niemi
  3. Derek Vesel
  4. Kyle Peterlin
  5. Deven VanHouse
I-94 Sure Step Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 16, 2021
  1. Sam Zender
  2. Ben Wolden
  3. Larry Samuelson
  4. Zack Tysdal
  5. Nick Thoreson

Zender's victory came the night before the World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series invasion.

Fiesta City Speedway
WISSOTA Late Models
July 16, 2021
  1. Curt Kranz
  2. Jordan Tollakson
  3. Bryce Sward
  4. Cory Tammen
  5. Corey Nelson
Madison Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Ross Bjerkeset
  2. John Kaiser
  3. Johnny Lindgren
  4. Brad Staples
  5. Brady Mellendorf
Hibbing Raceway
WISSOTA Late Models
July 9, 2021
  1. Travis Budisalovich
  2. Kyle Peterlin
  3. Derek Vesel
  4. Deven VanHouse
  5. Jeff Provinzino
I-94 Sure Step Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 9, 2021
  1. Ben Wolden
  2. Nick Thoreson
  3. Sam Zender
  4. Dustin Johanneck
  5. Scott Zimmerman
Madison Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 3, 2021
  1. Tony Croninger
  2. Ryan Bjerke
  3. John Kaiser
  4. Brad Staples
  5. Brady Mellendorf
I-94 Sure Step Speedway
WISSOTA Late Models
July 2, 2021
  1. Pat Doar
  2. Shawn Kirwin
  3. Jordan Tollakson
  4. Shawn Meyer
  5. Bryce Sward

Doar started eighth in the 15-car field. ... Ben Wolden won the Limited Late Model feature.

Grand Rapids Speedway
WISSOTA Late Models
July 1, 2021
  1. Zach Wohlers
  2. Deven VanHouse
  3. Jeff Provinzino
  4. Jeffrey Massingill
  5. Kyle Peterlin
Hibbing Raceway
WISSOTA Late Models
June 26, 2021
  1. Derek Vesel
  2. Kyle Peterlin
  3. Terry Lillo
  4. Jay Kintner
  5. Jeff Provinzino
Madison Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Kris Wilke
  2. Ross Bjerkeset
  3. Tony Croninger
  4. Keith Konold
  5. D.J. Tesch
Grand Rapids Speedway
WISSOTA Late Models
June 24, 2021
  1. Zach Wohlers
  2. Derek Vesel
  3. Jeff Provinzino
  4. Kyle Peterlin
  5. Deven VanHouse

Wohlers topped a nine-car field after starting outside the front row.

Hibbing Raceway
WISSOTA Late Models
June 19, 2021
  1. Harry Hanson
  2. Jeff Provinzino
  3. Deven VanHouse
  4. Kyle Peterlin
  5. Keith Niemi

The semi-retired Hanson won on Race of Champions qualifier night.

Madison Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 19, 2021
  1. Ross Bjerkeset
  2. Tony Croninger
  3. Brad Staples
  4. Ryan Bjerke
  5. Brady Mellendorf
I-94 Sure Step Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 18, 2021
  1. Brad Staples
  2. Ben Wolden
  3. Sam Zender
  4. Derek Quinn
  5. Dustin Johanneck
Granite City Motor Park
WISSOTA Late Models
June 13, 2021
  1. Marcus Simonson
  2. Bryce Sward
  3. Nick Panitzke
  4. Pat Kelley
  5. Dustin Johanneck

Simonson, of Luck, Wis., started fourth and raced to his first Late Model victory in his sixth start. ... His Late Model is owned by Dan Lonsky.

Hibbing Raceway
WISSOTA Late Models
June 12, 2021
  1. George Ledin Jr.
  2. Jeff Provinzino
  3. Jay Kintner
  4. Kyle Peterlin
  5. Harry Hanson
Madison Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Brad Staples
  2. Tony Croninger
  3. Doug Walsh
  4. Ryan Bjerke
  5. D.J. Tesch
I-94 Sure Step Speedway
WISSOTA Late Models
June 11, 2021
  1. Don Shaw
  2. Ryan Mikkelson
  3. Cole Schill
  4. Shawn Kirwin
  5. Shawn Meyer

Ben Wolden won the Limited Late Model feature.

Fiesta City Speedway
WISSOTA Late Models
June 11, 2021
  1. Jordan Tollakson
  2. C.J. Eilers
  3. Ross Bjerkeset
  4. Kyle Jensen
  5. Damin Eilers
Halvor Lines Speedway
WISSOTA Late Models
June 6, 2021
  1. Jody Bellefeuille
  2. Derek Vesel
  3. Deven VanHouse
  4. Tim McMann
  5. Terry Lillo
Hibbing Raceway
WISSOTA Late Models
June 5, 2021
  1. Jay Kintner
  2. Derek Vesel
  3. Kyle Peterlin
  4. Jeff Provinzino
  5. Travis Budisalovich
I-94 Sure Step Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 4, 2021
  1. Ben Wolden
  2. Ryan Mikkelson
  3. D.J. Tesch
  4. Larry Fitzsimmons
  5. Sam Zender
Grand Rapids Speedway
WISSOTA Late Models
June 3, 2021
  1. Jeff Provinzino
  2. Deven VanHouse
  3. Kyle Peterlin
  4. Derek Vesel
  5. Jay Kintner
Hibbing Raceway
WISSOTA Late Models
May 29, 2021
  1. Kyle Peterlin
  2. Deven VanHouse
  3. Derek Vesel
  4. Jayme Lautigar
  5. Jeff Provinzino

Peterlin started fourth.

I-94 Sure Step Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 28, 2021
  1. Ben Wolden
  2. Dustin Johanneck
  3. Zack Tysdal
  4. Brad Staples
  5. Tony Croninger
Fiesta City Speedway
WISSOTA Late Models
May 21, 2021
  1. Jordan Tollakson
  2. Kyle Jensen
  3. Curt Kranz
  4. C.J. Eilers
  5. Justin Tammen
Halvor Lines Speedway
WISSOTA Late Models
May 16, 2021
  1. Jeffrey Massingill
  2. Deven VanHouse
  3. Kyle Peterlin
  4. Aaron Lillo
  5. Derek Vesel

Aaron Lillo led the first three laps before Massingill took command. ... Devin VanHouse rallied from ninth to second in the 20-lapper.

Granite City Motor Park
WISSOTA Late Models
May 16, 2021
  1. Don Shaw
  2. Dave Mass
  3. Ryan Mikkelson
  4. Bryce Sward
  5. Cole Schill

The sixth-starting Shaw led the final 14 laps. ... Ryan Mikkelson led the first six laps from outside the front row. ... A dozen drivers started the 20-lapper.

Viking Speedway
WISSOTA Late Models
May 15, 2021
  1. Don Shaw
  2. Dave Mass
  3. Bryce Sward
  4. Cole Schill
  5. Ryan Mikkelson
Granite City Motor Park
WISSOTA Late Models
May 9, 2021
  1. Dave Mass
  2. Ryan Mikkelson
  3. Shane Edginton
  4. Bryce Sward
  5. Joel Collins
I-94 Sure Step Speedway
WISSOTA Late Models
May 7, 2021
  1. Ryan Mikkelson
  2. Cole Schill
  3. Dave Mass
  4. Chuck Swenson
  5. Ben Wolden

Mikkelson debuted a new car. ... Chuck Swenson led three laps before Cole Schill went out front. ... Mikkelson and Schill swapped the lead and Mikkelson took over for good on the seventh lap. ... Sam Zender won the Limited Late Model feature.

Fiesta City Speedway
WISSOTA Late Models
May 7, 2021
  1. Ryan Engels
  2. Curt Kranz
  3. Chad Becker
  4. Jordan Tollakson
  5. C.J. Eilers
Granite City Motor Park
WISSOTA Late Models
May 2, 2021
  1. Jeffrey Massingill
  2. Cole Searing
  3. Shane Edginton
  4. Dave Mass
  5. Ryan Mikkelson

The track opened under the new ownership of James Trantina. ... Massingill started on the pole while Searing advanced six positions. ... Improvements included a remodeled and enlarged pit area.

I-94 Sure Step Speedway
WISSOTA Late Models
May 1, 2021
  1. Dave Mass
  2. Bryce Sward
  3. Jeffrey Massingill
  4. Shane Edginton
  5. Mike Greseth

Ben Wolden won the Limited Late Model feature. ... I-94 opened the season with a weekend doubleheader.

I-94 Sure Step Speedway
WISSOTA Late Models
April 30, 2021
  1. Jeffrey Massingill
  2. Shane Edginton
  3. Dave Mass
  4. Mike Greseth
  5. Scott Ward

Edginton suffered his first Late Model defeat since 2019; he was unbeaten in a handful of 2020 starts. ... The Don Shaw-owned track's opener drew 19 WISSOTA Late Models. ... Ryan Mikkelson won the Limited Late Model feature.

Missouri

Springfield Raceway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
October 9, 2021
  1. Mitch Keeter
  2. Cole Wells
  3. Brandon McCormick
  4. Tim Petty
  5. Jim Body
  6. Chris Hawkins
  7. Aaron Scroggins
  8. Mike Anderson
  9. Jaxson Ertel
  10. Jace Parmley

Keeter, of Webb City, Mo., started ninth en route to his ninth series win of the season and fourth in a row. ... He earned $1,000. ... McCormick rallied from 11th to third and Petty rallied from 13th to fourth. ... The father and son duo of Jim and Jimmy Body started on the front row. Jim, the polesitter, slipped to fifth, while Jimmy failed to finish. ... The race drew 19 entries with 18 starting the feature and 13 finishing. ... Keeter, Hawkins and Jim Body won heats.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 9, 2021
  1. Tommy Cordray
  2. Kerry Davis
  3. Shayne Bailey
  4. Brad Dibben
  5. Houston Johnson
I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 2, 2021
  1. Kerry Davis
  2. Shayne Bailey
  3. Tommy Cordray
  4. Paul Glendenning
  5. Jon Binning
I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Houston Johnson
  2. Tommy Cordray
  3. Shayne Bailey
  4. Paul Glendenning
  5. Kerry Davis
Monett Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Mitch Keeter
  2. Dustin Mooneyham
  3. Aaron Scroggins
  4. Justin Pearish
  5. Riley Duncan
Springfield Raceway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
September 18, 2021
  1. Mitch Keeter
  2. Cole Wells
  3. Tim Petty
  4. Chris Hawkins
  5. Kanyan Methvin
  6. Jim Body
  7. Jimmy Body III
  8. Justin Pearish
  9. Mike Bitner
  10. Dustin Mooneyham

Keeter of Webb City, Iowa, started from the pole position an earned $2,566 for winning Springfield's 66 Showdown. ... It's his eight series win of the season and third straight. ... Paying $700 to start, the race drew 39 entries. ... Joey Smith of Pomona, Mo., was scheduled to start outside front row, but scratched from the event. ... Dustin Mooneyham rallied from 19th to 10th, while three others, Chris Hawkins, Kanyan Methvin and Justin Pearish, each improved eight positions.

Federated Raceway at I-55
DIRTcar Supers
September 18, 2021
  1. Daryn Klein
  2. Brian Shirley
  3. Dane Dacus
  4. Michael Kloos
  5. Chad Zobrist

Klein won the Pepsi Nationals, a $2,000 event part of the Bi-State Battle miniseries. ... Brian Shirley finished second in the Steve Lampley-owned No. 33 Rocket Chassis.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 18, 2021
  1. Kerry Davis
  2. Houston Johnson
  3. Tommy Cordray
I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 11, 2021
  1. Kerry Davis
  2. Tommy Cordray
  3. Dustin Walker
  4. Paul Glendenning
  5. Houston Johnson
Legit Speedway Park
Unsanctioned Supers
September 11, 2021
  1. Scott Crigler
  2. Kaleb Stolba
  3. Chris Jones
  4. Kylan Garner
  5. Austin Vincent
Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
September 11, 2021
  1. Dylan Hoover
  2. Dewayne Kiefer
  3. Chris Spalding
  4. Skip Frey
  5. Ashlee Lancaster
Springfield Raceway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
September 5, 2021
  1. Mitch Keeter
  2. Cole Wells
  3. Justin Wells
  4. Michael Maggard
  5. Jimmy Body III
  6. Isaac Keeper
  7. Joey Smith
  8. Jace Parmley
  9. Brian Williams
  10. Chris Hawkins

Keeter, of Webb City, Mo., led all 30 laps and took the checkers 0.740 of a second ahead of Cole Wells. ... He notched his series-leading sixth victory of the season. ... Keeter's six victories move him to third on the all-time series list.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 4, 2021
  1. Paul Glendenning
  2. Tommy Cordray
  3. Kerry Davis
  4. Mike Taylor
  5. Houston Johnson
Lucas Oil Speedway
ULMA Limiteds
August 28, 2021
  1. Larry Ferris
  2. Cole Henson
  3. Todd McCoin
  4. Johnny Fennewald
  5. Justin Wells

Ferris overtook Henson with three laps remaining for his second straight victory. ... Henson repeated his track title. ... “I had a good run on him on that caution and I think I would have got him,” said Ferris, who slipped past Henson coming out of turn four to complete lap 17, one lap after making a pass that didn't stick due to a caution flag. "We ended up getting him after the caution. I just wanted to make sure I didn't touch him," Ferris said. "He's a great friend of mine. We had a good race and I didn't want to mess his points deal up."

Federated Raceway at I-55
DIRTcar Supers
August 28, 2021
  1. Michael Kloos
  2. Matt Bailey
  3. Aaron Marrant
  4. Rusty Griffaw
  5. Jordan Bauer
I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Paul Glendenning
  2. Tommy Cordray
  3. Kerry Davis
  4. Houston Johnson
  5. Sterling Perkins
Legit Speedway Park
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. Logan Martin
  2. Kaleb Stolba
  3. Chris Jones
  4. Austin Vincent
  5. Robby Moore
Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 27, 2021
  1. Brandon Queen
  2. Chad Walter
  3. Chris Smyser
  4. Skip Frey
  5. Kayden Clatt
State Fair Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 22, 2021
  1. Cole Henson

Henson's victory came at the Missouri State Fair.

Lucas Oil Speedway
ULMA Limiteds
August 21, 2021
  1. Larry Ferris
  2. Will Vaught
  3. Cole Henson
  4. Dalton Imhoff
  5. Todd McCoin

Ferris, who finished 6.7 seconds ahead of Will Vaught, ended the five-race win streak of Johnny Fennewald. ... "I was just trying to hold on there at the end," said Ferris, who notched his second victory of the season. ... Fennewald started ninth in the feature but spun running sixth on the fifth lap; he finished 11th. ... Vaught piloted the Moon Brothers entry.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Paul Glendenning
  2. Kerry Davis
  3. Tommy Cordray
  4. Houston Johnson
  5. Mike Taylor
Monett Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Mitch Keeter
  2. Cole Wells
  3. Dustin Mooneyham
  4. Darrin Crisler
  5. Mark Daye

Keeter earned $2,500 in the 51st annual 4-State Dirt Track Championships.

Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 20, 2021
  1. Dylan Hoover
  2. Brandon Queen
  3. Chris Smyser
  4. Kayden Clatt
  5. Reid Millard
Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 15, 2021
  1. Dylan Hoover
  2. Kayden Clatt
  3. Scott Halley
  4. Ashlee Lancaster
  5. Richard Kimberling
Springfield Raceway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
August 14, 2021
  1. Cole Wells
  2. Mark Simon
  3. Dustin Mooneyham
  4. Aaron Scroggins
  5. Jace Parmley
  6. Darrin Crisler
  7. Mike Bitner
  8. Steve Stultz
  9. Chris Hawkins
  10. Garrett Essary

Second-starting Wells of Crane, Mo., captured $1,055 for winning the first of two Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series features.

Springfield Raceway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
August 14, 2021
  1. Jimmy Body III
  2. Justin Pearish
  3. Isaac Keeper
  4. Mitch Keeter
  5. Brandon McCormick
  6. Jim Body
  7. Steve Johnson
  8. Mike Anderson
  9. Riley Duncan
  10. Jim Vanzandt

Hometown pilot Jimmy Body III, pocketed $1,055 in the second round of Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series features.

Legit Speedway Park
Unsanctioned Supers
August 14, 2021
  1. Kanyan Methvin
  2. Austin Vincent
  3. Joey Smith
  4. Kaleb Stolba
  5. Alex Shanks
I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 14, 2021
  1. Kerry Davis
  2. Houston Johnson
  3. Paul Glendenning
  4. Mike Taylor
  5. Michael Dotson
I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Kerry Davis
  2. Paul Glendenning
  3. Houston Johnson
  4. Tommy Cordray
  5. D.J. Barnes
Lake Ozark Speedway
ULMA Limiteds
August 7, 2021
  1. Cole Henson
  2. Tucker Cox
  3. Todd McCoin
  4. Matt Becker
  5. Justin Russell
Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 6, 2021
  1. Aaron Marrant
  2. Kayden Clatt
  3. Dylan Hoover
  4. Chris Smyser
  5. Matt Becker
Lucas Oil Speedway
ULMA Limiteds
July 31, 2021
  1. Johnny Fennewald
  2. Larry Ferris
  3. Cole Henson
  4. Matt Becker
  5. Tucker Cox

Fennewald won his fifth straight. ... "We don't really think about that points deal," said Fennewald, who closed within 14 points of leader Cole Henseon. "We're just out here to win races. If we can just keep winning - even if we don't win the points — we've still won a lot of races this year. ... Former Late Model driver R.C. Whitwell won the modified feature. ... John Schneider, who played the role Bo Duke on the "Dukes of Hazzard," competed in the B-mod division, finishing 14th.

Lucas Oil Speedway
ULMA Limiteds
July 24, 2021
  1. Johnny Fennewald
  2. Larry Ferris
  3. Matt Becker
  4. Tucker Cox
  5. Cole Henson

Fennewald led the final 18 of 20 laps for his fourth straight feature victory and fifth of the season, winning by 5.3 seconds. ... "I knew Larry would be pretty quick right there at the start," Fennewald said of Ferris leading the opening two laps. "I knew I had to be patient and take my time to get there. Then once we got there, just set sail."

Federated Raceway at I-55
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
July 24, 2021
  1. Cole Wells
  2. Mitch Keeter
  3. Dustin Mooneyham
  4. Justin Wells
  5. Steve Stultz
  6. Jimmy Body III
  7. Jim Body
  8. Mike Anderson
  9. Isaac Keeper
  10. Steve Johnson

Wells earned $1,000 for his 11th career Cash Money tour victory. ... Dane Dacus of Lakeland, Tenn., won the night's DIRTcar Super Late Model feature over Logan Martin, Rusty Griffaw, Jordan Bauer and Steve Stultz.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Tommy Cordray
  2. Mike Taylor
  3. Sterling Perkins
  4. Brad Dibben
  5. Kerry Davis
Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 23, 2021
  1. Dylan Hoover
  2. Richard Kimberling
  3. Dwane Vandelicht
Double-X Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 18, 2021
  1. Justin Wells
  2. Todd McCoin
  3. Mike Striegel
  4. Justin Russell
  5. Chris Hawkins

Wells won $2,502 in the third annual Jason Russell Memorial.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 17, 2021
  1. Paul Glendenning
  2. Tommy Cordray
  3. Tucker Cox
  4. Houston Johnson
  5. Kerry Davis
Old 71 Speedway
Unsanctioned Supers
July 9, 2021
  1. Justin Wells
  2. Aaron Marrant
  3. Shannon Phillips
  4. Donnie Hestand
  5. Jackie Dalton
Springfield Raceway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
July 3, 2021
  1. Cole Wells
  2. Jim Body
  3. Dustin Mooneyham
  4. Derek Watson
  5. Mark Daye
  6. Kerney Weaver
  7. Jimmy Body III
  8. Brandon McCormick
  9. Mark Simon
  10. Jerry Lankton

Wells won his 10th career racing on the Cash Money tour, earning $1,000. ... Wells led all 30 laps.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 3, 2021
  1. Kerry Davis
  2. Tommy Cordray
  3. Mike Taylor
  4. Houston Johnson
  5. Jon Binning
Legit Speedway Park
Unsanctioned Supers
July 3, 2021
  1. Jamie Robards
  2. Robby Moore
  3. Kaleb Stolba
  4. Joey Smith
  5. Carl Murphy
Legit Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
July 2, 2021
  1. Bobby Prosise
  2. Riley Moore
  3. Billy Romans
  4. Kanyan Methvin
  5. Luke Aitken
Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 2, 2021
  1. Reid Millard
  2. Chad Walter
  3. Chase Breid
  4. Matt Becker
  5. Richard Kimberling
Lucas Oil Speedway
Lucas Oil Late Model Dirt Series
July 1, 2021
  1. Johnny Fennewald
  2. Larry Ferris
  3. Tucker Cox
  4. Todd McCoin
  5. Cole Henson

Fennewald won his third straight in the Thursday special opening the Fourth of July weekend. ... "We didn't even know if we were even gonna be able to race tonight, we had so much rain," Fennewald said. "They put on a heck of a race track every week and it was just phenomenal tonight."

Legit Speedway Park
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. Scott Crigler
  2. Chris Jones
  3. Robby Moore
  4. Kaeden Cornell
  5. Austin Vincent
Lucas Oil Speedway
ULMA Limiteds
June 19, 2021
  1. Johnny Fennewald
  2. Tucker Cox
  3. J.C. Morton
  4. Larry Ferris
  5. Joe Walkenhorst

Fennewald started on the front row and led all 20 laps, finishing 7.68 seconds in front of second-place Tucker Cox. ... "It's been not a very good year, but we're kind of hitting on some stuff now," Fennewald said after his third feature victory of the season following finishes of 10th and 11th in the opening two weeks. "The car is really good right now and we have some really good help.”

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 19, 2021
  1. Kerry Davis
  2. Tommy Cordray
  3. Houston Johnson
  4. Paul Glendenning
  5. Brad Dibben
Old 71 Speedway
Unsanctioned Supers
June 18, 2021
  1. Justin Wells
  2. Cayden Campbell
  3. Donnie Hestand
  4. Jason Park
  5. Justin Anderson
Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 18, 2021
  1. Matt Becker
  2. Chase Breid
  3. Kayden Clatt
  4. Richard Kimberling
  5. Dwane Vandelicht
Lucas Oil Speedway
ULMA Limiteds
June 12, 2021
  1. Johnny Fennewald
  2. Larry Ferris
  3. Todd McCoin
  4. Cole Henson
  5. Tucker Cox

Fennewald won by more than eight seconds. ... "We finally had a good, smooth racetrack," Fennewald said. "It's kind of nice to have an awesome race track tonight and it was just a good night."

Federated Raceway at I-55
DIRTcar Supers
June 12, 2021
  1. Michael Kloos
  2. Rusty Griffaw
  3. Jordan Bauer
  4. Mark Voigt
  5. Chad Zobrist
  6. Aaron Marrant

The third-finishing Bauer started on the tail of the 21-car field after breaking a power steering pump in his heat race.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Paul Glendenning
  2. Tommy Cordray
  3. Houston Johnson
  4. Michael Dotson
  5. Mike Taylor
Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 11, 2021
  1. Kayden Clatt
  2. Reid Millard
  3. Matt Becker
  4. Ashlee Lancaster
  5. Chad Walter
Springfield Raceway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
June 5, 2021
  1. Cole Wells
  2. Jim Body
  3. Jimmy Body III
  4. Mark Simon
  5. Aaron Scroggins
  6. Steve Johnson
  7. Kylan Garner
  8. Mitch Keeter
  9. Tim Petty
  10. Mark Daye

Wells, the series points leader from Crane, Mo., snapped Mitch Keeter's two-race winning streak. ... Wells led 30 laps. ... The pole-starting Wells notched his second series victory of the season. ... A dozen drivers completed 30 laps. ... Dustin Mooneyham was scheduled to start on the front row but scratched.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Houston Johnson
  2. Kerry Davis
  3. Tommy Cordray
  4. Paul Glendenning
  5. Mike Taylor
Lake Ozark Speedway
ULMA Limiteds
June 5, 2021
  1. Todd McCoin
  2. Cole Henson
  3. Larry Ferris
  4. Matt Vecker
  5. Tucker Cox
Legit Speedway Park
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Scott Crigler
  2. Joey Smith
  3. Kaleb Stolba
  4. Robby Moore
  5. Logan Martin
Old 71 Speedway
Unsanctioned Supers
June 4, 2021
  1. Larry Ferris
  2. Shannon Phillips
  3. Dustin Walker
  4. Ryan Johnson
  5. Donnie Hestand
Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 4, 2021
  1. Matt Becker
  2. Cody Holtkamp
  3. Kayden Clatt
  4. Chase Breid
  5. Steve Potter
Midway Speedway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
May 30, 2021
  1. Mitch Keeter
  2. Jimmy Body III
  3. Chris Hawkins
  4. Chuck Comer
  5. Mark Simon
  6. Cole Wells
  7. Mike Anderson
  8. Cody Jolly
  9. Tim Petty
  10. Jace Parmley

The fourth-starting Keeter, of Webb City, Mo., earned $1,000 for his second career series win. … Cole Wells (14th to sixth) and Jace Parmley (18th to 10th) both improved eight positions. … Chuck Comer, Mike Anderson, Chris Hawkins and Justin Henson were heat winners.

Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 30, 2021
  1. Cody Holtkamp
  2. Chase Breid
  3. Kayden Clatt
  4. Skip Frey
  5. Richard Kimberling

Holtkamp won the Gene Patrick Memorial.

Legit Speedway Park
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
May 29, 2021
  1. Cole Wells
  2. Mitch Keeter
  3. Cody Jolly
  4. Dustin Mooneyham
  5. Jim Body
  6. Jace Parmley
  7. Jimmy Body III
  8. Chris Hawkins
  9. Joey Smith
  10. Mike Anderson

Cole Wells of Aurora, Mo., came off the pole position to earn the 30-lap feature's $1,000 top prize. ... It was Wells's first Cash Money tour win of 2021 and the eighth of his career. ... Thirty-one cars were on hand.

Federated Raceway at I-55
DIRTcar Supers
May 29, 2021
  1. Michael Kloos
  2. Daryn Klein
  3. Mark Voigt
  4. Jordan Bauer
  5. Chad Zobrist
I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 29, 2021
  1. Houston Johnson
  2. Kerry Davis
  3. Tommy Cordray
  4. Mike Taylor
  5. Brad Dibben
Legit Speedway Park
Unsanctioned Supers
May 22, 2021
  1. Joe Godsey
  2. Robby Moore
  3. Kaleb Stolba
  4. Kaeden Cornell
  5. Steve Stultz

Bobby Ratterree won the Limited Late Model feature.

Lucas Oil Speedway
ULMA Limiteds
May 15, 2021
  1. Cole Henson
  2. Larry Ferris
  3. Dalton Imhoff
  4. Johnny Fennewald
  5. J.C. Morton

Henson led all 25 laps for his second victory of the season. "I'll tell you what man, this track was hooked up tonight," Henson said in victory lane. "That's what I'm talking about! Hammer down and wheel that thing. Lapped traffic was getting a little sketchy there. I was just trying not to mess up.”

Federated Raceway at I-55
DIRTcar Supers
May 15, 2021
  1. Jason Papich
  2. Daryn Klein
  3. Michael Kloos
  4. Mark Voigt
  5. Jason Suhre

Papich claimed the I-55 victory the night's Lucas Oil Midwest LateModel Racing Association event in West Liberty (Iowa) Raceway was rained out.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Kerry Davis
  2. Tommy Cordray
  3. Bobby Penney
  4. Terry Vantrump
  5. Brad Dibben
Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 14, 2021
  1. Dewayne Kiefer
  2. Blaze Burwell
  3. Dylan Hoover
  4. Reid Millard
  5. Chase Breid
I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Tommy Cordray
  2. Kerry Davis
  3. Paul Glendenning
  4. Michael Dotson
Lucas Oil Speedway
ULMA Limiteds
May 8, 2021
  1. Larry Ferris
  2. J.C. Morton
  3. Cole Henson
  4. Todd McCoin
  5. Johnny Fennewald

Ferris, of Nevada, Mo., led all 20 laps. ... He beat fellow front-row starter J.C. Morton by 1.2 seconds. ... Ferris missed the first two weeks of action and finished third in May 1's event, his first 2021 start.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Tommy Cordray
  2. Kerry Davis
  3. Paul Glendenning
  4. Michael Dotson
  5. Terry Vantrump
Old 71 Speedway
Unsanctioned Supers
May 7, 2021
  1. Justin Wells
  2. Johnny Fennewald
  3. Nick Whitehead
  4. Kylan Garner
  5. Troy Reasoner
Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 7, 2021
  1. Chase Breid
  2. Darek Wiss
  3. Kayden Clatt
  4. Richard Kimberling
  5. Jake Morris
Lucas Oil Speedway
ULMA Limiteds
May 1, 2021
  1. Johnny Fennewald
  2. Larry Ferrell
  3. J.C. Morton
  4. Cole Henson
  5. Todd McCoin

Appleton City, Mo.'s Fennewald won by about a half-lap margin. ... Mechanical issues plagued him in hte opener and he was 11th in the second week of the season. ... "We've had a lot of bad luck so far this year," Fennewald said, thanking Tony Jackson Jr. and his crew. "Our luck hasn't been good and we needed a night like tonight. Hopefully we can keep it up here. I have a lot of good help now and hopefully everything pays off."

Federated Raceway at I-55
DIRTcar Supers
May 1, 2021
  1. Daryn Klein
  2. Michael Kloos
  3. Jordan Bauer
  4. Trevor Gundaker
  5. Matt Bailey

Klein led all 25 laps.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Kerry Davis
  2. Tommy Cordray
  3. Houston Johnson
  4. Paul Glendenning
  5. Bobby Penney
Legit Speedway Park
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Scott Crigler
  2. Joey Smith
  3. Kaleb Stolba
  4. Jamie Robards
  5. Chris Jones

Crigler led all 20 laps. ... Ben Piper won the Limited Late Model feature.

Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
April 30, 2021
  1. Chase Breid
  2. Ashlee Lancaster
  3. Darek Wiss
  4. David Melloway
  5. Kayden Clatt
Old 71 Speedway
Unsanctioned Supers
April 25, 2021
  1. Shannon Phillips
  2. Larry Jones
  3. Troy Reasoner
  4. Dairan Hendrix
  5. Foxie Sumner
Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
April 25, 2021
  1. David Melloway
  2. Darek Wiss
  3. Reid Millard
  4. Ashlee Lancaster
  5. Jake Morris

Friday's race was postponed to Sunday.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 24, 2021
  1. Tommy Cordray
  2. Kerry Davis
  3. Mike Taylor
  4. Paul Glendenning
  5. Houston Johnson
I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 18, 2021
  1. Paul Glendenning
  2. Tommy Cordray
  3. Mike Taylor
  4. Kerry Davis
  5. Houston Johnson

Saturday rain postponed the event to Sunday afternoon.

Lucas Oil Speedway
ULMA Limiteds
April 17, 2021
  1. Cole Henson
  2. J.C. Morton
  3. Todd McCoin
  4. Tucker Cox
  5. Matt Becker

The reigning track champ won his first feature at the track since 2019, beating J.C. Morton to the finish line by 1.1 seconds. ... "I don't know if J.C.'s ever been in a late model before, but that was awesome for him," Henson said. ... Morton was driving the No. 72 Will Vaught drove in his season-opening victory. ... Johnny Fennewald was running third when he drew a lap-nine caution and retired.

Federated Raceway at I-55
DIRTcar Supers
April 17, 2021
  1. Daryn Klein
  2. Gordy Gundaker
  3. Mark Voigt
  4. Jordan Bauer
  5. Adam Tischhauser

Klein completed a weekend sweep of action at Tri-City Speedway in Granite City, Ill., and I-55.

Springfield Raceway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
April 11, 2021
  1. Aaron Scroggins
  2. Cole Wells
  3. Chuck Comer
  4. John Briggs
  5. Chris Hawkins
  6. Tim Petty
  7. Mike Anderson
  8. Steve Johnson
  9. Austin Vincent
  10. Derek Watson

Scroggins, of Neosho, Mo., led all 30 laps for his first career series victory. ... Cole Wells rallied from 12th to finish second. ... Eleven drivers completed 30 laps. ... Jim Body scratched from the feature event. ... The Springfield race opened the tour's season. The weekend's original series scheduled called for events at Humboldt (Kan.) Speedway and Springfield on Friday-Saturday, but Humboldt rained out and rain pushed Springfield's event to Sunday.

I-35 Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. Kerry Davis
  2. Paul Glendenning
  3. Tommy Cordray
  4. Mike Taylor
  5. Houston Johnson
Lucas Oil Speedway
ULMA Limiteds
April 3, 2021
  1. Will Vaught
  2. Cole Henson
  3. Dalton Imhoff
  4. Bobby Penney
  5. Chad Richwine

Vaught drove a Larry Moon-owned car, taking the lead on the 11th lap and winning the season opener. ... "Larry Moon and his brothers, they're great people," Vaught said. "They bought this car from me a couple of years ago. It's a pleasure to drive it. When I drove this car before, I won several races. It's an older car, but it's a dang good one."

Randolph County Raceway
Unsanctioned Limiteds
April 2, 2021
  1. David Melloway
  2. David Breid
  3. Chad Walter
  4. Ashlee Lancaster
  5. Richard Kimberling
Legit Speedway Park
Unsanctioned Supers
March 27, 2021
  1. Austin Vincent
  2. Austin Rettig
  3. Robby Moore
  4. Kaleb Stolba
  5. Joey Smith

Vincent captured the season opener in West Plains, Mo.

Springfield Raceway
Unsanctioned Supers
March 6, 2021
  1. Bob Gardner
  2. Billy Moyer
  3. Logan Martin
  4. Kyle Beard
  5. Billy Moyer Jr.
  6. Jason Papich
  7. Joe Godsey
  8. Jacob Magee
  9. Mitch Keeter
  10. Jesse Stovall

Outrunning the father-son duo of Billy Moyer and Billy Moyer Jr., 11th-starting Bob Gardner of Washington, Ill., soared to the $3,000 victory on Saturday night in the track's Super Late Model opener. ... Gardner snuck by the elder Moyer on the bottom on lap 29 and held off Moyer's charge on the final circuit.

Mississippi

Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
October 9, 2021
  1. Ryan Colby
  2. Randall Beckwith
  3. Jason Henry
  4. Scott Ladner
  5. Cliff Williams

Eli Thomas won the 602 Crate feature. ... The Crate action came on the undercard of the $6,000 All-American 60 victory for Kyle Beard on the Comp Cams Super Dirt Series.

Crossroads MotorPark Speedway
Unsanctioned Crates (602)
October 9, 2021
  1. Dusty Quillen
Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 25, 2021
  1. Sid Scarbrough
  2. Jason Henderson
  3. Riley Sheedy
  4. Zack Owens
  5. James Moore
Crossroads MotorPark Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 25, 2021
  1. Todd Robinson
  2. Howard Means
  3. Kurt Radojcsics
  4. Jason Michau
  5. James Stevens
Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 24, 2021
  1. Scott Ladner
  2. Joey Pilgrim
  3. Jeremy Idom
  4. Ronnie Graham
  5. Shannon Lee
Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 18, 2021
  1. Justin Paxton
  2. Tootie Arnold
  3. Jeremy Idom
  4. Sid Scarbrough
  5. Chase Williams
Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 11, 2021
  1. Doug Sanchagrin
  2. Josh Thomas
  3. Eli Thomas
  4. Justin Paxton
  5. Bill Dunaway

Eli Thomas won the 602 Crate Late Model feature.

Columbus Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
September 11, 2021
  1. Ryan King
  2. Matt Grable
  3. Jarrett Jones
  4. Jeremy Fluery
  5. Caleb Coan
Outlaw Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 11, 2021
  1. Chase Cooper
Greenville Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 11, 2021
  1. Ryan Colby
  2. Greg Fore
  3. Bubba Harrison
  4. Anthony Andrews
  5. Joshua Patterson
Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 10, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Scott Ladner
  3. Jeffrey Cooper
  4. Ronnie Graham
  5. Derek Smith
Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 6, 2021
  1. Evan Ellis
  2. Randall Beckwith
  3. Cale Finley
  4. Oakley Johns
  5. Wayne Murphy

Cody Chism won the 602 Crate feature.

Greenville Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 4, 2021
  1. Greg Fore
  2. Brent Dillon
  3. Christian Chamblee
  4. Bubba Harrison
  5. Anthony Andrews
Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 4, 2021
  1. Sid Scarbrough
  2. Chase Williams
  3. Tootie Arnold
  4. Jake Elam
  5. Zeke McQueen

Zack Owens won the 602 Crate feature ... Both Crate winners were on the undercard of B.J. Robinson's Comp Cams Super Dirt Series victory.

Outlaw Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 4, 2021
  1. Shannon Lee

Lee also won a second Crate Late Model feature.

Crossroads MotorPark Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 4, 2021
  1. Tracy Martin
  2. Jarrett Jones
  3. Sterling Hogeland
  4. Tim Provost
  5. Chris Terry
Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 3, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Noah Daspit
  3. Shannon Lee
  4. Ronnie Graham
  5. Pace Cameron
Greenville Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 28, 2021
  1. Ryan Colby
  2. Christopher Showah
  3. Bobby Jordan
  4. Clayton Kilgore
  5. Brent Dillon

Colby won on the undercard of Mike Palasini Jr.'s MSCCS victory.

Crossroads MotorPark Speedway
Unsanctioned Crates (602)
August 28, 2021
  1. Tyler Burgess
  2. Kyle Whisenant
  3. Jarrett Jones
  4. Tracy Martin
  5. Creighton Nelms
Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 21, 2021
  1. Cliff Williams
  2. Randall Beckwith
  3. Matthew Brocato
  4. Josh Thomas
  5. Jason Markewitz

Matt Grable won the 602 Crate Late Model feature.

Pike County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 21, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Scott Ladner
  3. Kody Barber
  4. Ronnie Graham
  5. Seth Luke
Outlaw Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 21, 2021
  1. Chase Cooper
Crossroads MotorPark Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
August 14, 2021
  1. Howard Means
  2. Kurt Radojcsics
  3. Tony Chaney
  4. Jason Michau
  5. Robby Lefler
Greenville Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 7, 2021
  1. Peter Hazzard
  2. Alan Brown
  3. Bubba Harrison
  4. Christian Chamblee
  5. Anthony Andrews
Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 7, 2021
  1. Kyle McMahon
  2. James Moore
  3. Sid Scarbrough
  4. Chase Williams
  5. Jason Henry

McMahon, of Mount Vernon, Ill., scored his first career win at Jackson. ... He's on an extended work trip in Clinton, Miss., installing a truck-tire building machine in a Continental Tire facility. ... Aaron Fitzhugh won the 602 Crate Late Model feature.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 7, 2021
  1. Evan Ellis
  2. Randall Beckwith
  3. Josh Parkerson
  4. Jamie Tollison
  5. Logan Beckwith

Tyler Burgess won the 602 Crate feature.

Pike County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 7, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Kody Barber
  3. Michael Dupuy
  4. Eli Thomas
  5. Seth Luke
Crossroads MotorPark Speedway
Unsanctioned Crates (602)
August 7, 2021
  1. Tracy Martin

Martin posted the quickest lap of 2021.

Outlaw Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 7, 2021
  1. Shannon Lee

Lee won on the undercard of Brian Rickman's MSCCS victory.

Columbus Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
August 6, 2021
  1. Jarrett Jones
  2. Alan Banks

The event drew two 602 Crate Late Models. ... The track dropped the 604 Crate Late Model division in favor of mini stocks (which drew four cars).

Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 31, 2021
  1. Josh Thomas
  2. Kyle McMahon
  3. Chase Williams
  4. Sid Scarbrough
  5. Bobby Jordan

Eli Thomas won the 602 Crate feature ...The Crate action was on the undercard of Mike Palasini Jr.'s MSCCS victory.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA
July 31, 2021
  1. Randall Beckwith
  2. Evan Ellis
  3. Jeremy Shaw
  4. Jamey Boland
  5. Nick Busby

Tyler Burgess won the 602 Crate feature.

Pike County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 31, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Jason Taylor
  3. Tootie Arnold
  4. Kody Barber
  5. Brandon Buhler
Greenville Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 24, 2021
  1. Brent Dillon
  2. Clayton Kilgore
  3. Christopher Showah
  4. Christian Chamblee

Doug Showah scratched from the feature.

Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA non-touring
July 24, 2021
  1. Monte Skinner
  2. Casey Haney
  3. Jim McDuffie
  4. Jason Henry
  5. Jamey Boland

Bailey Callahan won the 602 Crate feature.

Outlaw Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 24, 2021
  1. Chase Cooper
  2. Joey Pilgrim
  3. Taylor Jarvis
  4. Jeffrey Cooper
  5. Bubba Schonewitz
Pike County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 24, 2021
  1. Tootie Arnold
  2. Jeremy Idom
  3. Michael Dupuy
  4. Kody Barber
  5. Neal Temple

Arnold won on the undercard of David Ashley Jr.'s MSCCS victory.

Crossroads MotorPark Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 24, 2021
  1. Tracy Martin
  2. Kurt Radojcsics
  3. Jarrett Jones
  4. Mark McCoy
  5. Jason Michau

Joey McKinney was disqualified for having an illegal engine.

Crossroads MotorPark Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
July 17, 2021
  1. Covey Parson
  2. Terrell Harris
  3. Jason Michau
  4. Mark McCoy
  5. Tracy Martin
Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 16, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Joey Pilgrim
  3. Chase Cooper
  4. Sid Scarbrough
  5. Derek Smith
Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 10, 2021
  1. Cliff Williams
  2. Tootie Arnold
  3. Sid Scarbrough
  4. Justin Paxton
  5. Ronnie Graham

Matt Grable won the 602 Crate feature.

Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA non-touring
July 10, 2021
  1. Chris McElhenney
  2. Rodney Wing
  3. Casey Haney
  4. Tim Dees
  5. Jamey Boland

McElhenney's victory came on the undercard of the MSCCS triumph for Dalton Cook. ... Tody Ratcliff won the 602 Crate feature.

Crossroads MotorPark Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
July 10, 2021
  1. Neil Brown
  2. Ray Alexander
  3. Tracy Martin
  4. Jason Michau
  5. Kurt Radojcsics
Columbus Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 9, 2021
  1. Jason Markewitz
  2. Joey Mullenix
  3. Bobby Jordan
  4. Josh Parkerson

Tony Shelton won the 602 Crate feature over Jarrett Jones.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 4, 2021
  1. Randall Beckwith
  2. Evan Ellis
  3. Jamie Tollison
  4. Bryant Marsh
  5. Jason Henry

Matt Grable won the 602 Crate feature.

Greenville Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 3, 2021
  1. Christopher Showah
  2. Bobby Jordan
  3. Brent Dillon
  4. Josh Ray
  5. Chandler Petty
Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA non-touring
July 3, 2021
  1. Casey Haney
  2. Jim McDuffie
  3. Tim Dees
  4. Taylor Jarvis
  5. Jason Henry

Tyler Burgess won the 602 Crate feature.

Pike County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 3, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Shannon Lee
  3. Tootie Arnold
  4. Jason Taylor
  5. James Moore
Crossroads MotorPark Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
July 3, 2021
  1. Kurt Radojcsics
  2. Ray Alexander
  3. Mike Williams
  4. Sterling Hogeland
  5. Chris Lefler
Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 2, 2021
  1. Shannon Lee
  2. Sid Scarbrough
  3. Cole Cameron
  4. Ronnie Graham
  5. Jeffrey Cooper
Crossroads MotorPark Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 26, 2021
  1. Ray Alexander
  2. Cody Chism
  3. Caleb Coan
  4. Cody Springer
  5. Tony Chaney

The event drew 22 cars, but three scratched and six others failed to finish the main event.

Pike County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 26, 2021
  1. Shannon Lee
  2. Tootie Arnold
  3. Jason Taylor
  4. Josh Thomas
  5. Kody Barber
Greenville Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 26, 2021
  1. Bobby Jordan
  2. Christopher Showah
  3. Bubba Harrison
  4. Alan Brown
  5. Anthony Andrews
Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 26, 2021
  1. Randall Beckwith
  2. Chase Williams
  3. Cliff Williams
  4. Jason Henry
  5. Sid Scarbrough

Zach Owens won the 602 Crate Late Model feature.

Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA non-touring
June 26, 2021
  1. Jamey Boland
  2. Stephen Brantley
  3. Casey Haney
  4. Chris McElhenney
  5. Monte Skinner

Chace Pennington won the 602 Crate feature.

Crossroads MotorPark Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 19, 2021
  1. Kyle Whisenant
  2. Kurt Radojcsics
  3. Mark McCoy
  4. Sterling Hogeland
  5. Andrew Taylor
Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 18, 2021
  1. Randall Beckwith
  2. Monte Skinner
  3. Evan Ellis
  4. Jeremy Shaw
  5. Chase Williams

Beckwith won on the undercard of Jonathan Davenport's Lucas Oil Late Model Dirt Series Clash at the Mag victory.

Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 12, 2021
  1. Jason Henry
  2. Justin Paxton
  3. Sid Scarbrough
  4. James Moore
  5. Bill Dunaway

Aaron Fitzhugh won the 602 Crate feature.

Pike County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 12, 2021
  1. Kody Barber
  2. Tootie Arnold
  3. Michael Dupuy
  4. Curt Lipsey
  5. Neal Temple
Outlaw Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 12, 2021
  1. Shannon Lee
  2. Joey Pilgrim
  3. Ty Pilgrim
  4. Bubba Schonewitz
  5. Jeffrey Cooper

Rain halted the program and drivers were paid according to how they would've started the main event. ... Ticketholders will receive half-price admission to June 19's event.

Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 11, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Shannon Lee
  3. Cole Cameron
  4. Ronnie Graham
  5. Pace Cameron
Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 5, 2021
  1. Shannon Lee
  2. Sid Scarbrough
  3. Jason Henry
  4. Chase Williams
  5. Cliff Williams

Bill Dunaway won the 602 Crate feature.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 5, 2021
  1. Evan Ellis
  2. Josh Parkerson
  3. Phil Dean
  4. Jason Taylor
  5. Joey Mullenix

Cody Chism won the 602 Crate feature.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
May 30, 2021
  1. Tyler Burgess
  2. Brett White
  3. Tody Ratcliff
  4. Ryan Colby
  5. Chace Pennington
  6. Cody Chism
  7. Bailey Callahan
  8. J.C. Wilson
  9. Corey Pennington
  10. Steve Kirk

The fourth-starting Burgess, of Memphis, Tenn., earned $3,000 for winning Magnolia's Sportsman World Championship, which drew 51 entries. ... Provisional starter Cody Chism of Amory, Miss., rallied from 25th to sixth. ... Burgess, White, Ratcliff, Chase Washington, Callahan and Matt Grable won heats. ... Kyle Beck of Rome, Ga., won the non-qualifiers' race. ... Jeremy Shaw of Millport, Ala., won the 604 Crate feature over Evan Ellis and Randall Beckwith.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 30, 2021
  1. Jeremy Shaw
  2. Evan Ellis
  3. Randall Beckwith
  4. Rodney Wing
  5. Jamey Boland

Shaw denied Ellis a weekend sweep on the undercard of the Sportsman World Championship for 602 Crates won by Tyler Burgess.

Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 29, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Cliff Williams
  3. Sid Scarbrough
  4. Bill Dunaway
  5. Claude Brewer

Bill Dunaway won the three-car 602 Crate feature.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 29, 2021
  1. Evan Ellis
  2. Randall Beckwith
  3. Rodney Wing
  4. Chase Cooper
  5. Jamie Tollison
Crossroads MotorPark Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
May 29, 2021
  1. Cody Springer
  2. Tracy Martin
  3. Robin Harben
  4. Joseph Felks
  5. Sterling Hogeland
Greenville Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 28, 2021
  1. Peter Hazzard
  2. Christian Chamblee
  3. Bubba Harrison
  4. Christopher Showah
  5. Bobby Jordan
Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 28, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Scott Ladner
  3. Shannon Lee
  4. Pace Cameron
Greenville Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 22, 2021
  1. Peter Hazzard
  2. Alan Brown
  3. Christopher Showah
  4. Brent Dillon
  5. Clayton Kilgore

Hazzard won on the undercard of Mike Palasini Jr.'s Comp Cams victory.

Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA non-touring
May 22, 2021
  1. Jim McDuffie
  2. Casey Haney
  3. Rodney Wing
  4. Jason Henry
  5. Chris McElhenney

Tody Ratcliff won the 602 Crate feature.

Crossroads MotorPark Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 22, 2021
  1. James Davis
  2. Jonathan Pridmore
  3. Cade Bernard
Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 21, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Shannon Lee
  3. Scott Ladner
  4. Chase Cooper
  5. Joey Pilgrim
Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 15, 2021
  1. Chase Williams
  2. Rodney Wing
  3. Jason Henry
  4. Sid Scarbrough
  5. Bobby Jordan

Williams won on the undercard of the MSCCS victory for Spencer Hughes. ... Shelby Dickerson won the 602 Crate feature.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 15, 2021
  1. Jamey Boland
  2. Monte Skinner
  3. Jason Markewitz
  4. Mike Combs
  5. Jake Elam

Tyler Burgess won the 602 Crate feature.

Outlaw Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 15, 2021
  1. Joey Pilgrim
  2. Shannon Lee
  3. Chase Cooper
  4. Ty Pilgrim
  5. Dustin Boykin
Crossroads MotorPark Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 15, 2021
  1. Justin Carter
  2. Joey McKinney
  3. Bradley Price
  4. Morgen Lambert
  5. Neil Brown
Columbus Speedway
Unsanctioned Supers
May 14, 2021
  1. Rick Rickman
  2. Shelby Sheedy
  3. Jason Michau
  4. Neil Baggett

Hunter Carroll (604) and Tony Shelton (602) won Crate Late Model features.

Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 14, 2021
  1. Shannon Lee
  2. Jeremy Idom
  3. Pace Cameron
  4. Derek Smith

Lee's victory in a four-car field came on the undercard of the MSCCS victory for Spencer Hughes.

Greenville Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 8, 2021
  1. Brent Dillon
  2. Ashley Newman
  3. Christopher Showah
  4. Jim Paxton
  5. Clayton Kilgore
Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 8, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Chase Williams
  3. James Moore
  4. Sid Scarbrough
  5. Tyler Burnett
Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA non-touring
May 8, 2021
  1. Monte Skinner
  2. Jamey Boland
  3. Chris McElhenney
  4. Randall Beckwith
  5. Jim McDuffie

Tody Ratcliff won the 602 Crate main event.

Pike County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 8, 2021
  1. Kody Barber
  2. Shannon Lee
  3. Tootie Arnold
  4. Michael Dupuy
  5. Alan Kirkland
Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 7, 2021
  1. Shannon Lee
  2. Joey Pilgrim
  3. Scott Ladner
  4. Ty Pilgrim
  5. Derek Smith
Greenville Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 1, 2021
  1. Brent Dillon
  2. Christopher Showah
  3. Bubba Harrison
  4. Doug Showah
  5. Clayton Kilgore
Columbus Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 1, 2021
  1. Jason Markewitz
  2. Mark Stokes
  3. Josh Parkerson

Morgen Lambert won the 602 Crate feature over Tony Shelton.

Pike County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 1, 2021
  1. Bryce Fauntleroy
  2. Shannon Lee
  3. Jeremy Idom
  4. Tootie Arnold
  5. Kody Barber
Crossroads MotorPark Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 1, 2021
  1. Tony Chaney
  2. Tracy Martin
  3. Randy Brewer
  4. James Chaney
  5. Joey McKinney
Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 30, 2021
  1. Shannon Lee
  2. Jeremy Idom
  3. Scott Ladner
  4. Ronnie Graham
  5. Jason Jarrell

In a makeup feature, Jeremy Idom won over Shannon Lee and Ronnie Graham.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 24, 2021
  1. Randall Beckwith
  2. Jeremy Shaw
  3. Evan Ellis
  4. Sid Scarbrough
  5. Chase Williams

Beckwith won the closing night of the Golden Egg Spring Nationals. ... Tyler Burgess won the 602 Crate feature.

Crossroads MotorPark Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
April 24, 2021
  1. Luke Buckley
  2. Tracy Martin
  3. Robin Harben
  4. Tyler Britnell
  5. Tim Provost
Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 23, 2021
  1. Evan Ellis
  2. Randall Beckwith
  3. Spencer Hughes
  4. Jamey Boland
  5. Wesley Greene

Tyler Burgess won the 602 Crate feature in the Golden Egg Spring Nationals opener.

Greenville Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 17, 2021
  1. Peter Hazzard
  2. Brent Dillon
  3. Justin Paxton
  4. Bubba Harrison
  5. Christopher Showah

Greenville was scheduled to host a Crate Racin' USA touring doubleheader, but a sketchy forecast encouraged series officials to postpone the event for the second straight weekend. ... Bailey Callahan won the 602 Crate feature.

Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 17, 2021
  1. Sid Scarbrough
  2. Chase Williams
  3. Jason Henry
Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA non-touring
April 17, 2021
  1. Jamey Boland
  2. Chris McElhenney
  3. Shannon Lee
  4. Tim Dees
  5. Larry Murphy

Chace Pennington won the 602 Crate feature.

Jackson Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 10, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Sid Scarbrough
  3. Jason Jarrell
  4. Doug Sanchagrin
  5. Jason Henry

Zack Owens won the 602 Crate feature.

Outlaw Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 10, 2021
  1. Shannon Lee
  2. Taylor Jarvis
  3. Chase Cooper
  4. Ronnie Roberts
  5. Jason Reed
Crossroads MotorPark Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 10, 2021
  1. Morgen Lambert
  2. Aaron Allred
  3. Paul Kimbrough
  4. Jessie Springer
  5. Robert Moore

Lambert also won the 602 Crate Late Model feature.

Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA non-touring
April 3, 2021
  1. Chris McElhenney
  2. Jamey Boland
  3. Jason Henry
  4. Tim Dees
  5. Chase Williams

Bailey Callahan won the 602 Crate Late Model feature.

Pike County Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 3, 2021
  1. Shannon Lee
  2. Jeremy Idom
  3. Chase Cooper
  4. Jamie McClendon
  5. Tootie Arnold

Lee won on the undercard of Manny Falcon's MSCCS victory.

Crossroads MotorPark Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
April 3, 2021
  1. Tracy Martin
  2. Ray Alexander
  3. Jarrett Jones
Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 2, 2021
  1. Jeremy Idom
  2. Shannon Lee
  3. Ronnie Graham
  4. Chris Reid
  5. Derek Smith
Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA non-touring
March 20, 2021
  1. Jamey Boland
  2. Colton Leyendecker
  3. Josh Smith
  4. Tim Dees
  5. Sid Scarbrough

Colby Ponds won the 602 feature. ... The Crate Late Model action was on the undercard of Neil Baggett's flag-to-flag Mississippi State Championship Challenge Series victory.

Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 19, 2021
  1. Shannon Lee
  2. Michael Arnold
  3. Ronnie Graham
  4. Pace Cameron
  5. Jeffrey Cooper

The event drew nine entries.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 13, 2021
  1. Jeremy Shaw
  2. Tyler Wood
  3. Mark Stokes
  4. Steven Howell

Chace Pennington won the 602 feature.

Magnolia Motor Speedway
Crate Racin’ USA Crates (602)
March 12, 2021
  1. Brett White
  2. Tony Shelton
  3. Morgen Lambert
  4. Bailey Callahan
  5. T.J. Davis

White led all 20 laps on the undercard of the World of Outlaws NOS Energy Drink Sprint Car event.

Whynot Motorsports Park
Crate Racin’ USA non-touring
March 6, 2021
  1. Monte Skinner
  2. Cruz Skinner
  3. Cody Smith
  4. Randall Beckwith
  5. Tim Dees

Leading every lap Monte Skinner of Saraland, Ala., earned $1,500 in the Battle of the States. ... “I think I’ve finished second in this race two or three times before,” he said. “I was thinking they were all right there on my butt, and I just knew that was gonna happen again." ... Brett White won the 602 Crate Late Model feature.

Outlaw Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
February 27, 2021
  1. Steven Jernigan

Jernigan captured the season opener with more than 100 race cars in all crowding the pits.

Hattiesburg Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
February 26, 2021
  1. Shannon Lee
  2. Colton Leyendecker
  3. Michael Arnold
  4. Cliff Williams
  5. Shelby Dickerson

Lee began the defense of his CRUSA weekly title with a victory in a six-car field.

Montana

Gallatin Speedway
WISSOTA Late Models
September 11, 2021
  1. Dillon Price
  2. Rock Degele
  3. Ty Hample
  4. Maurice Myre
  5. Beau Nave

Price, a division rookie, captured the Big Sky Super Nationals victory for his first Late Model victory.

Big Sky Speedway
WISSOTA Late Models
August 7, 2021
  1. Kinzer McCord
  2. Ty Hample
  3. Rayce McCord
  4. Vance Lorenz
  5. Logan Dawson
Gallatin Speedway
WISSOTA Late Models
August 6, 2021
  1. Rayce McCord
  2. Beau Nave
  3. Ted Hample
  4. Maurice Myre
  5. Ty Hample
Big Sky Speedway
WISSOTA Late Models
July 17, 2021
  1. Kinzer McCord
  2. Rayce McCord
  3. Ty Hample
  4. Jim Zaremski
  5. Beau Nave

McCord won the Race of Champions.

Big Sky Speedway
WISSOTA Late Models
July 10, 2021
  1. Eric Mass
  2. Ty Hample
  3. Beau Nave
  4. Rayce McCord
  5. Lynn Amick
Big Sky Speedway
WISSOTA Late Models
July 9, 2021
  1. Rayce McCord
  2. Kinzer McCord
  3. Logan Dawson
  4. Lynn Amick
  5. Ted Hample
Electric City Speedway
Lucas Oil Late Model Dirt Series
June 26, 2021
  1. Rayce McCord
  2. Jim Zaremski
  3. Kinzer McCord
  4. Timothy Ames
  5. Ted Hample

McCord won the Tenderfoot Shootout.

Gallatin Speedway
WISSOTA Late Models
June 25, 2021
  1. Rayce McCord
  2. Kinzer McCord
  3. Dwayne Fowler
  4. Jim Zaremski
  5. Ted Hample
Big Sky Speedway
WISSOTA Late Models
June 5, 2021
  1. Ty Hample
  2. Jim Zaremski
  3. Mike McCord
  4. Logan Dawson
  5. Ted Hample
Electric City Speedway
WISSOTA Late Models
May 15, 2021
  1. Ty Hample
  2. Beau Nave
  3. Rayce McCord
  4. James Myre
  5. Rock Degele

Hample won the second night of the Late Model Shootout ... First-night winner Jim Zaremski retired after seven laps while running fifth.

Electric City Speedway
WISSOTA Late Models
May 14, 2021
  1. Jim Zaremski
  2. Ty Hample
  3. Rayce McCord
  4. Logan Dawson
  5. Kinzer McCord

The fifth-starting Zaremski captured the opening night of the Late Model Shootout.

North Carolina

Friendship Motor Speedway
Mid-East 602 Crate Late Model Series
October 15, 2021
  1. Chris Joyce
  2. Nathan Walker
  3. Jordan Koehler
  4. Jeff Parsons
  5. Daniel Parker
  6. Andrew Durham
  7. Matt Duggins
  8. Dalton Jacobs
  9. Daniel Durham
  10. Matthew Nance

Joyce finished 1.381 seconds ahead of Walker in the 25-lapper on the undercard of Friendship's $10,500-to-win North Carolina State Championship for Super Late Models. ... Joyce won his first Mid-East 602 Late Model victory of the season as the tour closed out its 2021 campaign. ... Seventeen of the 24 starters finished on the lead lap. ... Walker was the fast qualifier (18.020 seconds).

311 Motor Speedway
Mid-East 602 Crate Late Model Series
October 9, 2021
  1. Nathan Walker
  2. Andrew Durham
  3. Matt Duggins
  4. Daniel Durham
  5. Jordan Koehler
  6. Jason Dickerson
  7. Timmy Mills
  8. Bill Tesh
  9. Derek Brown
  10. Justin Taylor

Walker earned $1,200 in taking the lead from Brandon Hall on the seventh lap. ... Hall finished 11th. ... Walker notched his first victory on the series while two-time series winner Andrew Durham finished second. ... Twelve of 21 starters completed 25 laps.

East Lincoln Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 9, 2021
  1. Jimbo Bray
  2. Jason Womack
  3. Dylan Davis
  4. Carl Maree
  5. Chris Smith
Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
October 9, 2021
  1. Rod Tucker
  2. Dustin Taylor
  3. David Smith
  4. Austin Mintz
  5. Monk Gulledge
Friendship Motor Speedway
Fastrak Crates
October 2, 2021
  1. Winky McGee
  2. Isaak Love
  3. Mark Crowe
  4. Steve Blackburn
  5. Brian Ledbetter

Nathan Walker won the 602 Crate feature.

East Lincoln Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Dylan Davis
  2. Jason Womack
  3. Chris Smith
  4. Carl Maree
  5. Jeff Mundwiler
Fayetteville Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 25, 2021
  1. Daniel Parker
  2. John Eller
  3. Craig Shuffield
  4. Timmy Mills
  5. Michael Freeman

Parker won on the undercard of Daulton Wilson's Carolina Clash victory.

Friendship Motor Speedway
Fastrak Crates
September 25, 2021
  1. Steve Blackburn
  2. Mark Crowe
  3. Isaak Love
  4. Joey Johnson
  5. Raymond Brown
Tri-County Racetrack
Unsanctioned Supers
September 24, 2021
  1. David Payne
  2. Danny Ledford
  3. Shawn Chastain
  4. Preston Crisp
  5. Jamie Oliver

Payne earned $2,000 in the Tar Heel Tuneup. ... Danny Ledford won the Limited Late Model feature.

Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 18, 2021
  1. John Price
  2. John Ruggiero Jr.
  3. Tanner Fortune
  4. Baillie Lowe
  5. Keith Pilgrim
Carolina Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 18, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Brandon Dockery
  3. Justin Norman
  4. Mike Slone
  5. Bryan Fawley
Friendship Motor Speedway
Fastrak Crates
September 18, 2021
  1. Dustin Brim
  2. Mark Crowe
  3. Cole Apple
  4. Travis Steele
  5. Timmie Harrelson

Steve Blackburn won another 604 Crate Late Model feature. ... Chris Joyce swept a pair of 602 Crate features.

Carolina Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 17, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Mike Clark
  3. Justin Norman
  4. Bryan Fawley
  5. Tommy Knight
East Lincoln Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 11, 2021
  1. Carl Maree
  2. Chris Smith
  3. Dylan Davis
  4. Isaiah Manis
  5. Keith Hart
Tri-County Racetrack
Southeastern Late Model Sportsman Series
September 6, 2021
  1. Jason Deal
  2. Kenny Collins
  3. Danny Ledford
  4. Drew Deaver
  5. Barry Cross
  6. Ronnie Hedden
  7. Austin Breedlove
  8. Trevor Parker
  9. Tyler Wood
  10. Rodney Weeks

Deal, of Copperhill, Tenn., earned $1,500 for his first Southeastern Late Model Sportsman Series victory. ... Four drivers completed 30 laps ... Collins was eight-tenths of a econd behind at the checkers.

Tri-County Racetrack
Unsanctioned Supers
September 6, 2021
  1. David Payne
  2. Shawn Chastain
  3. Danny Ledford
  4. Jamie Oliver
  5. Kenny Collins
  6. Kip Cochran
  7. Sylvan Schuette
  8. Benjamin Cranford

Payne, of nearby Murphy, N.C., earned $3,437.38 in the Clarence Barnett Memorial, part of the 10th annual Labor Day championship. ... Barnett, a longtime track supporter of the 54-year-old oval, died Aug. 31 at the age of 93. ... Among survivors are sons Glenn Barnett (car No. 34) and Joe Barnett (car No. 37) along with grandson Jamie Oliver (car No. 38), all longtime racers at Tri-County. Their car numbers combined to come up with the purse for the 37-lap event (the original purse was $1,500-to-win).

East Lincoln Motor Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
September 4, 2021
  1. Jay Sessoms
  2. Greg Clark
  3. Jeff Decker
  4. Tim Allen
  5. Chuck Smith
  6. Scott Shirey
  7. Mark Dysart
  8. Dylan Davis
  9. Clint Hodges
  10. Jeff Mundwiler

Sessoms earned $1,500.

Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 4, 2021
  1. John Price
  2. John Ruggiero Jr.
  3. Chris Jackson
  4. Jeremy Mayfield
  5. Bill Tesh
HorsePower Park
Blue Ridge Outlaw Late Models
September 3, 2021
  1. Scott Shirey
  2. Clint Hodges
  3. Jacob Houser

Shirey, of Swansea, S.C., earnd $1,200 for his third Blue Ridge tour victory of the season in the Bennet Clontz Memorial. Shirey's previous series victories came at East Lincoln Motor Speedway on March 13 and Lancaster Speedway on June 5. ... The series heads to East Lincoln on Saturday for the second leg of a Labor Day weekend doubleheader. The race pays $1,500 to the winner.

East Lincoln Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Isaiah Manis
  2. Dylan Davis
  3. Chris Smith
  4. Jeff Mundwiler
  5. Ronnie White
Friendship Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
August 28, 2021
  1. Colton Stanley
  2. Bill Tesh
  3. Dalton Jacobs

Stanley won on the undercard of Ethan Wilson's first Ultimate victory.

County Line Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Gary Dillon
  2. Matthew Bissette
  3. Christian Joyner
  4. Spencer Liggon
  5. Trevor Peoples
Dixieland Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 27, 2021
  1. Tom Wilson
  2. Hunter Bailey
  3. Larry Jackson
  4. Ryan Steeley
  5. Curtis Hughes

John Staton won a second feature. ... Larry Jackson wrapped up the track title.

Friendship Motor Speedway
Fastrak Crates
August 21, 2021
  1. Winky McGee
  2. Dustin Brim
  3. Steve Blackburn
  4. Justin Hudspeth
  5. Mark Crowe
Tri-County Racetrack
Unsanctioned Supers
August 20, 2021
  1. David Payne
  2. Levi Hicks
  3. Danny Ledford
  4. Benjamin Cranford

Payne earned $1,500 on Back to School Nickel Night. ... Danny Ledford won the Limited Late Model feature.

Harris Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 14, 2021
  1. Kenny Collins
  2. Nick Dietz
  3. Larry Timms
  4. Ron Parker
  5. Eddie Baggs
County Line Raceway
Unsanctioned Limiteds
August 14, 2021
  1. Gary Dillon
  2. Matthew Bissette
  3. Cy Nelms Jr.
  4. Spencer Liggon
  5. Skeeter Liles

Dillon's race team is looking for a paid crew member; see Dillon's Facebook page for details.

Halifax County Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
August 14, 2021
  1. Timmy Mills
  2. Jason Adams
  3. J.P. Cascell
Dixieland Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 13, 2021
  1. John Staton
  2. Ryan Steeley
  3. Billy Hubbard
  4. Tom Wilson
  5. Kerry King Sr.
Harris Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Kenny Collins
  2. Nick Dietz
  3. Larry Timms
  4. Ron Parker
  5. Eddie Baggs
Dixieland Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 6, 2021
  1. John Staton
  2. Tom Wilson
  3. Robbie Emory
  4. Larry Jackson
  5. Ryan Steeley
  6. Ray Miller
  7. Kerry King Sr.
  8. Sherman Underwood
  9. Josh Pierce
  10. James Miller

Topping a field of 19 cars, Staton cruised to win the 50-lap East Coast 2-Barrel Late Model feature and collected $4,000. ... Polesitter Dustin Mitchell was leading when his car lost power on the 26th lap. ... A two-time Dixieland Speedway winner this year, Tom Wilson, claimed the runner-up position, 2.331 seconds behind Staton. ... Friday's feature lasted 37 minutes with seven competitors completing 50 laps.

Carolina Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 6, 2021
  1. Brandon Dockery
  2. Mike Clark
  3. Justin Norman
  4. Mark Greene
  5. Dylan Davis
Tri-County Racetrack
Unsanctioned Limiteds
August 6, 2021
  1. Daniel Wilson
  2. Jason Deal
  3. Danny Ledford
  4. Randy Dillard
  5. Ricky Smith

The Ray Cook-promoted track hosts a $1,500-to-win Super Late Model event on Aug. 20.

Fayetteville Motor Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
July 31, 2021
  1. Christian Thomas
  2. Scott Shirey
  3. Willie Milliken
  4. Jay Sessoms
  5. Mark Dysart
  6. Chuck Smith
  7. Caleb Fulp
  8. Jacob Houser
  9. Blake Sanderson
  10. Greg Clark

Polesitter Thomas of Wake Forest, N.C., topped a field of 12 cars to earn $2,000. ... He's the 14th winner in 17 races in 2021. ... Scott Shirey of Swansea, S.C., claimed the runner-up position, 3.635 seconds behind Thomas. ... Chuck Smith of Sanford, N.C., started ninth and finished sixth. ... Saturday's feature lasted nine minutes, with nine competitors completing 25 laps.

East Lincoln Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Isaiah Manis
  2. Jason Womack
  3. Dylan Davis
  4. Jeff Mundwiler
  5. Chris Smith
Friendship Motor Speedway
Fastrak Crates
July 31, 2021
  1. Steve Blackburn
  2. Cole Apple
  3. Kyle Pierce
  4. Colton Stanley
  5. Brad Burkhart

Colton Stanley won the night's 602 Crate Late Model feature.

Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 31, 2021
  1. Dustin Taylor
  2. Chuckie Duncan
  3. Daryl Mathenson
Halifax County Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Dustin Mitchell
  2. Michael Batten
  3. Matthew Bissette
  4. Trevor Peoples
  5. Mason Price
County Line Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Dustin Mitchell
  2. Gary Dillon
  3. Matthew Bissette
  4. Daniel Tucker
  5. Joe Radford
Fayetteville Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 24, 2021
  1. Andrew Durham
  2. John Eller
  3. Timmy Mills
  4. Zach Blackwell
  5. Dalton Jacobs

Durham won on the undercard to Shaun Harrell's FUEL victory.

Dixieland Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 23, 2021
  1. Tom Wilson
  2. Larry Jackson
  3. Ryan Steeley
  4. Josh Pierce
  5. John Staton

Wilson crossed the finish line first, but following the race, officials determined that there was an error in the restart order after a caution with four laps remaining and that Jackson should've restarted as the leader. ... Because of the mistake, the track awarded first-place points and money to Wilson and Jackson. ... John Staton was leading when he had a flat tire and spun to trigger the lap-26 mess.

Carolina Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 23, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Jason Womack
  3. Mike Clark
  4. Justin Norman
  5. Jonathan Hinson

Mangum won on double-points night.

Dirt Track at Charlotte
Unsanctioned Crates (602)
July 18, 2021
  1. Seth Wimpey
  2. Bryan Mullis
  3. Cass Fowler
  4. Mario Gresham
  5. Nathan Walker
  6. Zach Blackwell
  7. Colton Trouille
  8. Cody Courtney
  9. Ethan Wilson
  10. Justin Begley

Polesitter Daulton Wilson of Fayetteville, N.C., led all 16 laps, but he was disqualified after a protest. ... Seth Wimpey of Blue Ridge, Ga., inherited the victory. .... Mario Gresham of Rome, Ga., started 17th and finished fourth. ... Sunday's feature was slowed by four cautions and lasted 19 minutes after being shortened to 16 laps (from 20) because of time constraints.

Dirt Track at Charlotte
Vision Wheel Topless Outlaw Series
July 18, 2021
  1. Ronnie Johnson
  2. Cameron Weaver
  3. Russell Erwin
  4. Michael Rouse
  5. Jason Manley
  6. Robbie Emory
  7. Chase King
  8. Dustin Mitchell
  9. Mike Weeks
  10. Shun Thomas

Polesitter Ronnie Johnson of Chattanooga, Tenn., swept the Carolina Sizzler weekend by topping a 28-car field co-sanctioned between the Vision Wheel Topless Outlaw Series and the Steel Block Bandits Dirt Late Model Challenge Series. ... Johnson collected a total of $8,000 for his efforts over the weekend, after earning the $3,000 triumph on Saturday. ... The victory is the fifth of Johnson's career with the Topless Outlaw Series, moving him into second on the tour's all-time win list. ... Cameron Weaver of Crossville, Tenn., claimed the runner-up position, 0.853 seconds behind Johnson. ... Sunday's feature was slowed by four separate incidents and lasted 22 minutes, with 19 competitors completing all 30 laps.

Dirt Track at Charlotte
Vision Wheel Topless Outlaw Series
July 17, 2021
  1. Ronnie Johnson
  2. Dustin Mitchell
  3. Jason Manley
  4. Chase King
  5. Derick Quade
  6. Austin Neely
  7. Michael Rouse
  8. Layne Clifton
  9. Mike Weeks
  10. Michael Batten

Johnson of Chattanooga, Tenn., collected his fourth Topless Outlaw Series victory in the opening round of The Carolina Sizzer. He pocketed $3,000. … The race was shortened to 16 laps due to time constraints. … Sunday's finale pays $10,000 to the winner.

Dirt Track at Charlotte
Red Clay Series
July 17, 2021
  1. Cass Fowler
  2. Seth Wimpey
  3. Baily Cardwell
  4. Daniel Brewer
  5. Zach Blackwell
  6. Mario Gresham
  7. Bryan Mullis
  8. Chris Calvert
  9. Timmy Mills
  10. Tucker Anderson
Harris Speedway
City Chevrolet Thunder Series
July 17, 2021
  1. Michael Smith
  2. John Price
  3. Dale Timms
  4. David Smith
  5. Brandon Hall
  6. Tanner Fortune
  7. Rod Roberts
  8. Jay Merck
  9. Dylan Watson
  10. Baillie Lowe

The pole-starting Smith earned $1,500 in the David Higgins Memorial, leading 25 laps. ... David Smith set fast time. ... Next up for the City Chevrolet Thunder Series is Aug. 7 at Laurens County Speedway in Laurens, S.C., for the Bradley Lambert Memorial. ... Tire restrictions have been announced for the Laurens County event.

Dixieland Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 16, 2021
  1. Brent Robinson
  2. Hunter Bailey
  3. Ryan Steeley
  4. John Staton
  5. Tom Wilson
Fayetteville Motor Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
July 10, 2021
  1. Willie Milliken
  2. Scott Shirey
  3. Greg Clark
  4. Jay Sessoms
  5. Robbie Bailey
  6. Chuck Smith
  7. Mark Dysart
  8. Caleb Fulp
  9. Jimbo Bray
  10. Jacob Houser

The pole-starting Milliken earned $1,500 in the Blue Ridge Outlaw 25-lapper. ... He led all the way and finished 1.7 seconds ahead of Shirey. ...

Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 10, 2021
  1. John Price
  2. John Ruggiero Jr.
  3. Jay Merck
  4. Chris Kape
  5. Tanner Fortune
County Line Raceway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Dustin Mitchell
  2. Gary Dillon
  3. Michael Rouse
  4. Matthew Bissette
  5. Robbie Emory
East Lincoln Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Jason Womack
  2. Chris Smith
  3. Josh Harris
  4. Dylan Davis
  5. Brett Mundwiler
Friendship Motor Speedway
Fast Unified Engine Late Model Series
July 10, 2021
  1. Daniel Tucker
  2. Matthew Nance
  3. Michael Batten
  4. Christian Thomas
  5. Derek Rogers
  6. Clint Hodges
  7. Carter Fischlein
  8. Johnny Stovall
  9. Daniel Stolte
  10. Dalton Blackburn

Tucker, of Greensboro, N.C., earned $3,000 for his first career FUEL victory. ... The race wasn't on the tour's original schedule. ... Steve Blackburn won the Crate Late Model feature over Jeremy Steele.

Tri-County Racetrack
Unsanctioned Limiteds
July 9, 2021
  1. Jason Deal
  2. Danny Ledford
  3. Kenny Collins
  4. Kip Cochran
  5. Trevor Parker
Harris Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
July 3, 2021
  1. Matthew Nance
  2. Ron Parker
  3. Scott Shirey
  4. Greg Clark
  5. John Price
  6. Tommy Jones
  7. Jay Sessoms
  8. Jeff Decker
  9. Mark Dysart
  10. Jacob Houser

Nance earned $2,000 for his first Blue Ridge Outlaw victory of the season.

Tri-County Racetrack
Blue Ridge Outlaw Late Models
July 2, 2021
  1. David Payne
  2. Danny Ledford
  3. Levi Hicks
  4. Kip Cochran
  5. Scott Shirey
  6. Chuck Smith
  7. Jay Sessoms
  8. Jacob Houser
  9. Mark Dysart
  10. Greg Clark

Payne earned $2,000 for the Blue Ridge victory at his home track.

Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 26, 2021
  1. Tanner Fortune
  2. Dustin Taylor
  3. John Price
  4. Baron McDowell
  5. Jim Scuse
311 Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 26, 2021
  1. Jamison McBride
  2. Dustin Brim
  3. Colby Quick
  4. Cole Apple
  5. Dale Moore

Brandon Hall won the 602 Crate feature.

County Line Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Matthew Bissette
  2. Skeeter Liles
  3. Joe Radford
  4. Spencer Liggon
  5. Tyler Hobgood
Halifax County Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Michael Batten
  2. Mason Price
  3. Cody Wright
  4. Dykes Maynard

Batten won the four-car 25-lap feature.

Friendship Motor Speedway
Fastrak Crates
June 26, 2021
  1. Justin Hudspeth
  2. Steve Blackburn
  3. Mitchell Coble
  4. Chub Gunter
  5. Kyle Pierce

Nathan Walker won the 602 Crate feature.

Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 25, 2021
  1. John Ruggiero Jr.
  2. John Price
  3. Dustin Taylor
  4. Clay Thompson
  5. Jake Jackson
Dixieland Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 25, 2021
  1. Hunter Bailey
  2. Billy Hubbard
  3. Ryan Steeley
  4. Tom Wilson
  5. Larry Jackson
Carolina Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 25, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Jason Womack
  3. Justin Norman
  4. Michael Lauffer
  5. Tommy Knight
East Lincoln Motor Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
June 19, 2021
  1. Jeff Decker
  2. Mark Dysart
  3. Jay Sessoms
  4. Scott Shirey
  5. Jake Houser
  6. Chuck Smith
  7. Jimbo Bray
  8. Dylan Davis
  9. Greg Clark
  10. Josh Harris

The California transplant Decker's first Blue Ridge victory paid $1,500. ... Several cautions slowed the action as Decker led flag-to-flag. ... Ed Sans, who crewed for Decker in California, also lives in the Carolinas and again crews for Decker.

Friendship Motor Speedway
Fastrak Crates
June 19, 2021
  1. Chase McCormick
  2. Chub Gunter
  3. Dylan Watson
  4. Steve Blackburn
  5. Raymond Brown

Jason Dickerson won the 602 Crate feature.

311 Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 19, 2021
  1. Jamison McBride
  2. Colby Quick
  3. Dustin Brim
  4. Gary Mabe
  5. Cole Apple

Dalton Jacobs won the 602 Crate feature.

Dixieland Speedway
Steel Block Bandits Dirt Late Model Challenge
June 18, 2021
  1. Russell Erwin
  2. Shaun Harrell
  3. Willie Milliken
  4. Cy Nelms Jr.
  5. John Staton
  6. Brent Robinson
  7. Brad Rigdon
  8. Clint Hodges
  9. Sherman Underwood
  10. Mason Price

Erwin earned $4,000 in a race postponed one week by rain.

Tri-County Racetrack
Vision Wheel Topless Outlaw Series
June 18, 2021
  1. Ronnie Johnson
  2. Chase King
  3. Austin Neely
  4. Jesse Lowe
  5. Matt Henderson
  6. Jason Manley
  7. Barrett Lowe
  8. Levi Hicks
  9. Jordon Horton
  10. Karl Tipton

The Hall of Famer Johnson led every lap. ... Several attempts to start the race were required. ... Brian Kinnersley won the Crate feature.

County Line Raceway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Christian Joyner
  2. Matthew Bissette
  3. Spencer Liggon
  4. Joe Radford
  5. Cy Nelms Sr.
Friendship Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 12, 2021
  1. Joey Johnson
  2. Daniel Durham
  3. Bobby Hunter
  4. Nathan Walker
  5. Keith Holder
Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 12, 2021
  1. Dustin Taylor
  2. Baillie Lowe
  3. Baron McDowell
  4. Chuckie Duncan
  5. Jimmy Ivester
311 Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
June 5, 2021
  1. Gary Mabe
  2. Cole Apple
  3. Dale Moore
  4. Dustin Brim
  5. Spencer Apple
East Lincoln Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Jason Womack
  2. Josh Harris
  3. Chris Smith
  4. Brett Mundwiler
  5. Brian Sipe
Friendship Motor Speedway
Fastrak Crates
June 5, 2021
  1. Chase McCormick
  2. Kyle Pierce
  3. Steve Blackburn
  4. Justin Hudspeth
  5. Dylan Watson
311 Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 30, 2021
  1. Dustin Brim

Robbie Gibson won the 602 Crate feature.

Harris Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
May 29, 2021
  1. Ron Parker
  2. Willie Milliken
  3. Scott Shirey
  4. Jacob Houser
  5. Josh Harris
  6. Robbie Bailey
  7. Eddie Baggs
  8. Mark Dysart
  9. Chuck Smith
  10. Greg Clark

Belwood, N.C.'s Ron Parker came off the outside pole to claim the $2,000 top prize in the Charlie Blanton Memorial program. ... It was Parker's second Blue Ridge Outlaw Late Model victory of 2021. ... Twenty cars entered the event.

Dixieland Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 28, 2021
  1. John Staton
  2. Larry Jackson
  3. Brent Robinson
  4. Tom Wilson
  5. Will Pritchard

Staton led all the way.

311 Motor Speedway
Mid-East 602 Crate Late Model Series
May 22, 2021
  1. Jeff Parsons
  2. Daulton Wilson
  3. Timmy Mills
  4. Dalton Jacobs
  5. Andrew Durham
  6. Bill Tesh
  7. Chris Joyce
  8. Zack Tate
  9. Jason Dickerson
  10. Bobby Hunter

Jeff Parsons won the 20-lap Mid-East 602 Crate Late Model Series feature at 311, collecting $1,200.

East Lincoln Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Dylan Davis
  2. Chris Smith
  3. Cody Dellinger
  4. Jason Womack
  5. Isaiah Manis
Friendship Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 22, 2021
  1. Tristen Love
  2. Isaak Love
  3. Dylan Watson
  4. Steve Blackburn
  5. Kyle Pierce

Nathan Walker won the 602 Crate feature.

Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 22, 2021
  1. Dustin Taylor
  2. John Ruggiero Jr.
  3. Jeremy Fowler
County Line Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Michael Rouse
  2. Dustin Mitchell
  3. Christian Joyner
  4. Tyler Hobgood
  5. Joe Radford
311 Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 21, 2021
  1. Jamison McBride
  2. Dale Moore
  3. Gary Mabe
  4. Cole Apple
  5. Chris Joyce
Dixieland Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 21, 2021
  1. Tom Wilson
  2. Billy Hubbard
  3. Larry Jackson
  4. Dennis Nash
  5. Brad Rigdon
311 Motor Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
May 15, 2021
  1. Greg Clark
  2. Jeff Decker
  3. Chuck Smith
  4. Jamison McBride
  5. Jacob Houser
  6. Robbie Bailey
  7. Scott Shirey
  8. Eddie Baggs
  9. Mark Dysart
  10. Daniel Tucker

Clark, the series points leader, earned $1,500 while topping a 16-car field to win the Donald Tucker Memorial. ... Starting from outside the front row, Clark finished 1.105 seconds ahead of Decker, who started sixth. ... It was Clark's second series win of the season.

311 Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 15, 2021
  1. Mitchell Coble
  2. Teddy Musgrave Jr.
  3. Timmie Harrelson
  4. Justin Hudspeth
  5. Dustin Brim
  6. Luke Fleming
  7. Jamison McBride
  8. Scott Shirey
  9. Phillip Woods
  10. Gary Mabe

Coble earned $3,000 for winning 311's American Racer-backed Crate Late Model main event, which drew 14 entries. ... Brandon Hall won the 602 feature, which also paid $3,000-to-win as part of 311's Donald Tucker Memorial.

Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 15, 2021
  1. John Ruggiero Jr.
  2. John Price
  3. Monk Gulledge
  4. Dustin Taylor
  5. Jimmy Ivester
County Line Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Cy Nelms Jr.

Nelms picked up his second feature in his CYFI Chassis.

Halifax County Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Cody Wright
  2. Mason Price
  3. Joey Cascell
  4. Carl Vaughan
  5. Jake Rithmeier

Wright notched his first career Late Model victory.

Tri-County Racetrack
Red Clay Series
May 14, 2021
  1. Jake Green
  2. Nick Sellers
  3. Seth Wimpey
  4. Jacob Hamby
  5. Jacob Parris
  6. Michael Barnett
  7. Mike Bruner
  8. Dillon Daves
  9. Shun Thomas
  10. Matt Sandefur

The polesitting Green, of Crandall, Ga., earned $1,000 in the event for the 602 Crate Late Model Series in winning on his birthday. ... Green led all 30 laps and took the checkers two seconds ahead of Nick Sellers. ... Seth Wimpley rallied from 13th to third. ... Caden Walston, Rickey Smith, Clinton Raper and Bobby Elkins were eliminated in early incidents.

Tri-County Racetrack
Unsanctioned Supers
May 14, 2021
  1. David Payne
  2. Shawn Chastain
  3. Jamie Oliver
  4. Danny Ledford
  5. Glenn Barnett

Payne earned $1,500 in the five-car feature. ... Jason Deal won the Limited Late Model feature while Jake Green won the Red Clay Series event for 602 Crate Late Models.

Carolina Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 14, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Jon Thornburg
  3. Michael Lauffer
  4. Justin Norman
  5. Cody Dellinger
Dixieland Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 14, 2021
  1. Brent Robinson

Leading all 40 laps from his pole position, Robinson earned $2,000 in the track's season opener.

Fayetteville Motor Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
May 8, 2021
  1. Michael Rouse
  2. Jacob Houser
  3. Landen Zakalowski
  4. Christian Thomas
  5. Chuck Smith
  6. Brandon Marshall
  7. Robbie Bailey
  8. Brad Rigdon
  9. Reggie Primus
  10. Scott Shirey

Third-starting Michael Rouse of Wilson, N.C., scored the $1,500 Blue Ridge Outlaw Late Model Series victory.

East Lincoln Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Chris Smith
  2. Dylan Davis
  3. Jason Womack
  4. Isaiah Manis
  5. Josh Harris
Friendship Motor Speedway
Fastrak Crates
May 8, 2021
  1. Isaak Love
  2. Matt Long
  3. Steve Blackburn
  4. Kyle Pierce
  5. Chub Gunter
Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 8, 2021
  1. John Ruggiero Jr.
  2. John Price
  3. Justin Wofford
  4. Dustin Taylor
  5. Daniel Durham
Carolina Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 7, 2021
  1. Jonathan Hinson
  2. Brandon Dockery
  3. Mark Greene
  4. Justin Norman
  5. Brad Ostrander

Hinson had a 3.3-second gap at the finish.

Tri-County Racetrack
Unsanctioned Limiteds
May 7, 2021
  1. Jason Deal
  2. Danny Ledford
  3. Levi Hicks
  4. Chuck Southard
  5. Andy Standridge

May 14's event includes a $1,500-to-win Super Late Model event and the Red Clay Series for 602 Crate Late Models.

Halifax County Motor Speedway
Mid-East 602 Crate Late Model Series
May 2, 2021
  1. Daulton Wilson
  2. Andrew Durham
  3. Nathan Walker
  4. Daniel Durham
  5. Dalton Jacobs
  6. Timmy Mills
  7. Jason Dickerson

Winning his third tour race in a row, Wilson earned $1,200 in the Mid-East 602 event. ... The race drew seven cars. ... Timmy Mills set fast time.

Fayetteville Motor Speedway
Mid-East 602 Crate Late Model Series
May 1, 2021
  1. Daulton Wilson
  2. Andrew Durham
  3. Dalton Jacobs
  4. Jason Dickerson
  5. Timmy Mills
  6. Shaun Andrews
  7. Daniel Durham
  8. A.J. Belanger

Hometown driver Daulton Wilson notched his second straight series victory. ... The event drew eight cars.

Friendship Motor Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
May 1, 2021
  1. Robbie Bailey
  2. Tommy Jones
  3. Greg Clark
  4. Mark Dysart
  5. Josh Harris
  6. Scott Shirey
  7. Jimbo Bray
  8. Jamison McBride
  9. Caleb Fulp
  10. Jake Houser

The pole-starting Bailey, who earned $1,500, is the Blue Ridge tour's fifth winner in five races. ... Bailey, the reigning series champ, let Tommy Jones grabbed the lead early but eventually grabbed the point on a restart. ... "All the pieces came together," said Bailey, who rebounded after a blown engine at Lake View Motor Speedway. ... The event drew 21 cars.

Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 1, 2021
  1. John Ruggiero Jr.
  2. Devon Morgan
  3. John Price
  4. Blake Dill
  5. Brandon Dockery

Ruggiero won by a commanding four seconds.

311 Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
May 1, 2021
  1. Dustin Brim
  2. Spencer Apple
  3. Timmie Harrelson
  4. Teddy Musgrave Jr.
  5. Mark Crowe
County Line Raceway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Cy Nelms Jr.

Nelms notched his first victory in his new self-designed chassis.

311 Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
April 25, 2021
  1. Justin Williams
  2. Colby Quick
  3. Dustin Brim
  4. Timmie Harrelson
  5. Gary Mabe

Chris Joyce won the 602 Crate feature.

East Lincoln Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 24, 2021
  1. Chris Smith
  2. Isaiah Manis
  3. Carl Maree
  4. Riley Dunford
  5. Jimbo Bray

Smith started fourth and outran the polesitting Manis.

Friendship Motor Speedway
Fastrak Crates
April 17, 2021
  1. Justin Hudspeth
  2. Matt Long
  3. Isaak Love
  4. Dylan Watson
  5. Dan Breuer

Dylan Watson won the 602 Crate feature.

Harris Speedway
Unsanctioned Crates (602)
April 17, 2021
  1. John Ruggiero Jr.
  2. John Price
  3. Blake Dill
  4. Dustin Taylor
  5. Justin Wofford
Halifax County Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Michael Batten
  2. Gary Dillon
  3. Mason Price
  4. Joey Cascell
  5. Cody Wright
311 Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
April 17, 2021
  1. Dale Moore
  2. Jamison McBride
  3. Gary Mabe
  4. Timmie Harrelson
  5. Spencer Apple

Robbie Gibson won the 602 Crate feature.

Fayetteville Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Christian Thomas
  2. Michael Rouse
  3. Cy Nelms Jr.
  4. Timmy Blackwell
  5. Michael Marlowe
Carolina Speedway
Mid-East 602 Crate Late Model Series
April 16, 2021
  1. Daulton Wilson
  2. John Ruggiero Jr.
  3. Bryan Mullis
  4. Austin Mintz
  5. Jeff Parsons
  6. Andrew Durham
  7. Dalton Jacobs
  8. Daniel Durham
  9. Nathan Walker
  10. Brandon Dockery

Taking the lead on a restart with three laps remaining, sixth-starting Wilson finished 1.254 seconds ahead of runner-up John Ruggiero Jr. to earn $1,200. … Eight of the 13 starters completed all 25 laps. … Ruggiero was the fast qualifier at 17.625 seconds. … Andrew Durham finished sixth, snapping his two-race series win streak. ... No driver claimed $10,000 or $25,000 bonuses for winning two or three division features.

311 Motor Speedway
Mid-East 602 Crates (weekly)
April 10, 2021
  1. Andrew Durham
  2. Jeff Parsons
  3. Dalton Jacobs
  4. Nathan Walker
  5. Brandon Hall
  6. Bill Tesh
  7. Freddie Wiseman
  8. Caleb Simmons
  9. Jake Melton
  10. Matt Duggins
County Line Raceway
Unsanctioned Limiteds
April 10, 2021
  1. Michael Rouse
311 Motor Speedway
Unsanctioned Crates (604)
April 10, 2021
  1. Colby Quick
  2. Gary Mabe
  3. Timmie Harrelson
  4. Dale Moore
  5. Jamison McBride

Andrew Durham won the Mid-East 602 Crate feature.

Tri-County Racetrack
Unsanctioned Supers
April 9, 2021
  1. Jamie Oliver
  2. Kurt English
  3. Shawn Chastain
  4. Jeff Neubert
  5. Shun Thomas

Oliver won on the undercard of Booger Brooks's American All-Star Series triumph.

Friendship Motor Speedway
Unsanctioned Crates (602)
April 3, 2021
  1. Andrew Durham
  2. Dylan Watson
  3. Nathan Walker
  4. Chris Joyce
  5. Justin Taylor

Durham won on the undercard of Daulton Wilson's Carolina Clash victory for Super Late Models.

County Line Raceway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. Christian Thomas
  2. Michael Rouse
  3. Christian Joyner
  4. Spencer Liggon
  5. Gary Dillon
Halifax County Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. Willie Milliken
  2. Michael Batten
  3. Brent Robinson
  4. Mason Price
  5. Joey Cascell
Harris Speedway
City Chevrolet Thunder Series
April 2, 2021
  1. Justin Mintz
  2. Brian Grumbles
  3. David Smith
  4. Bryan Mullis
  5. Dale Timms
  6. John Ruggiero Jr.
  7. Austin Mintz
  8. Blake Bentley
  9. John Price
  10. Goose Calvert

Mintz led all 30 laps for the $3,000 payday on the City Chevrolt Thunder Series for 602 Crate Late Models. ... Fourteen of 23 starters completed 30 laps. ... Mintz's No. 28 is sponsored by Eargle Paint & Body and Geddings Construction.

Carolina Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 2, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Mark Greene
  3. Michael Lauffer
  4. Justin Norman
East Lincoln Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 27, 2021
  1. Jason Womack
  2. Dylan Davis
  3. Josh Harris
  4. Jimbo Bray
  5. Cody Dellinger

Womack outran fellow front-row starting Davis. ... Both won heat races. ... The event drew 11 cars.

Fayetteville Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 26, 2021
  1. Christian Thomas
  2. Willie Milliken
  3. Michael Batten
  4. Dustin Mitchell
  5. Shaun Harrell

Thomas earned $1,500 in the opening event of a Fayetteville doubleheader weekend. ... The Fast Unified Engine Late Model Series is scheduled to chase a $3,000-to-win purse on March 27 with many of the same drivers. ... Thomas topped a 13-car field.

Carolina Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
March 19, 2021
  1. Greg Clark
  2. Timbo Mangum
  3. Chuck Smith
  4. Jimbo Bray
  5. B.J. Cochcroft
  6. Landen Zakalowski
  7. Jay Sessoms
  8. Mark Dysart
  9. Eddie Baggs
  10. Scott Shirey

Leading all 25 laps, Clark earned $1,500. ... Runner-up Timbo Mangum was scheduled to start third, but ended up starting on the tail because of problems before the race. ... The race was a makeup of a Feb. 27 postponement. ... The event drew 17 entries. ... Clark took the checkers seven-tenths of second ahead of Timbo Mangum. ... Clark's JAGS Motorsports teammate Jay Sessoms ran as high as second but fell from contention when he ran out of fuel.

East Lincoln Motor Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
March 13, 2021
  1. Scott Shirey
  2. Greg Clark
  3. Jay Sessoms
  4. Chuck Smith
  5. Jeff Decker
  6. Pat Lindsay
  7. Chris Smith
  8. Jake Houser
  9. Jonathan Petrea
  10. Mark Dysart

Shirey won from outside the front row over the pole-starting Greg Clark, who won the dash.

Friendship Motor Speedway
Fastrak Crates
March 13, 2021
  1. Kyle Pierce
  2. Steve Blackburn
  3. Dale Moore
  4. Shannon Emery
  5. Ron Geehring II

Pierce took the lead from Emery on the fourth lap and led the rest of the 20-lapper.

Fayetteville Motor Speedway
Mid-East 602 Crate Late Model Series
February 27, 2021
  1. Dalton Jacobs
  2. Andrew Durham
  3. Willie Milliken
  4. Timmy Mills
  5. Justin Mintz
  6. Jordan Koehler
  7. Nathan Walker
  8. Joey Johnson
  9. Daniel Durham
  10. Jason Dickerson

Dalton Jacobs held off Andrew Durham and 10th-starting Willie Millliken to collect $1,500. ... The series contributed $1,900 to the family of Jacob Steele, whose race shop was destroyed by fire earlier in the week. ... Feb. 26's scheduled event was rained out.

Fayetteville Motor Speedway
Mid-East 602 Crates (weekly)
February 25, 2021
  1. Daulton Wilson
  2. Bryan Mullis
  3. Timmy Mills
  4. Brandon Dockery
  5. Willie Milliken

Wilson won on the second of four nights of action at Fayetteville. ... Cody Overton set fast time (Wilson was second quick) and led 17 laps, but dropped out a lap later.

Fayetteville Motor Speedway
Mid-East 602 Crates (weekly)
February 24, 2021
  1. Cody Overton
  2. Andrew Durham
  3. Don Shaw
  4. Daniel Durham
  5. Daulton Wilson

Overton's victory came on the first of four night of 602 Crate racing at Fayetteville. ... The opening two nights are for weekly points with Feb. 26-27 action on the Mid-East 602 tour. ... Jacob Steele wasn't in action because a fire destroyed his team's shop and race car.

Fayetteville Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
January 9, 2021
  1. Dustin Mitchell
  2. Christian Thomas
  3. Christian Joyner
  4. Clint Hodges
  5. Brad Rigdon

Bryan Mullis won the 602 Crate feature.

North Dakota

Devils Lake Speedway
WISSOTA Late Models
October 2, 2021
  1. Dustin Strand
  2. Brad Seng
  3. Brody Troftgruben
  4. Steffen Snare
  5. Brandon Fuller

Strand earned $1,200 as part of the Fall Last Call Spooktacular.

Jamestown Speedway
WISSOTA Late Models
September 25, 2021
  1. Chase Gelling
  2. Curt Gelling
  3. Brad Seng
  4. Mike Greseth
  5. Blake Swenson

Chase Gelling won the 50th annual Stock Car Stampede for his first career Late Model victory. ... He pocketed $2,554 in outrunning his father. ... Mike Greseth, Friday's prelim winner, was fourth.

Jamestown Speedway
WISSOTA Late Models
September 24, 2021
  1. Mike Greseth
  2. Ryan Mikkelson
  3. Curt Gelling
  4. Dustin Strand
  5. Cole Schill

The sixth-starting Greseth earned $1,550 on opening night of the Stock Car Stampede.

River Cities Speedway
WISSOTA Late Models
September 3, 2021
  1. Dustin Strand
  2. Brad Seng
  3. Joey Pederson
  4. Cole Schill
  5. Jason Strand

Shane Edginton wrapped up the track title.

River Cities Speedway
WISSOTA Late Models
August 13, 2021
  1. Dustin Strand
  2. Shane Edginton
  3. Joey Pederson
  4. Ryan Corbett
  5. Brad Seng
River Cities Speedway
WISSOTA Late Models
August 6, 2021
  1. Lance Schill
  2. Brody Troftgruben
  3. Brandon Fuller
  4. Brad Seng
  5. Ryan Corbett
River Cities Speedway
WISSOTA Late Models
July 30, 2021
  1. Brad Seng
  2. Cole Schill
  3. Joey Pederson
  4. Shane Edginton
  5. Steffen Snare
River Cities Speedway
WISSOTA Late Models
July 9, 2021
  1. Shane Edginton
  2. Jason Strand
  3. Brody Troftgruben
  4. Joey Pederson
  5. Cole Haugland

Edginton won the finale of the Wayne Anderson Cup. ... Mike Greseth won the previous night's NLRA event.

River Cities Speedway
Northern LateModel Racing Association
July 8, 2021
  1. Mike Greseth
  2. Dustin Strand
  3. Shane Edginton
  4. Brad Seng
  5. Cole Schill
  6. Jason Strand
  7. Brody Troftgruben
  8. Tyler Peterson
  9. Bryce Sward
  10. Joey Pederson

The NLRA event was a makeup of a June 4 rainout.

River Cities Speedway
WISSOTA Late Models
July 2, 2021
  1. Shane Edginton
  2. Brad Seng
  3. Lance Schill
  4. Jason Strand
  5. Brody Troftgruben
McLean County Speedway
WISSOTA Late Models
June 19, 2021
  1. Shane Edginton
  2. Cole Schill
  3. Denver Nickeson
  4. Steven Pfeifer
  5. Chuck Swenson

Edginton won the finale night of the Late Model Shootout. ... Cole Schill was the runner-up both nights.

McLean County Speedway
WISSOTA Late Models
June 18, 2021
  1. Chad Becker
  2. Cole Schill
  3. Denver Nickeson
  4. Mike Greseth
  5. Eric Mass

The opening night of the Late Model Shootout drew 24 cars.

River Cities Speedway
WISSOTA Late Models
June 18, 2021
  1. Joey Pederson
  2. Dustin Strand
  3. Tom Corcoran
  4. Brandon Fuller
  5. Kevin Robertson
River Cities Speedway
WISSOTA Late Models
June 11, 2021
  1. Brody Troftgruben
  2. Lance Schill
  3. Dustin Strand
  4. Shane Edginton
  5. Brandon Fuller
River Cities Speedway
WISSOTA Late Models
May 28, 2021
  1. Mike Greseth
  2. Shane Edginton
  3. Brody Troftgruben
  4. Tom Corcoran
  5. Cole Schill

Greseth won his second straight race following Thursday's Northern LateModel Racing Association event at Grand Rapids (Minn.) Speedway.

River Cities Speedway
WISSOTA Late Models
May 14, 2021
  1. Dustin Strand
  2. Mike Greseth
  3. Joey Pederson
  4. Brad Seng
  5. Shane Edginton

Strand led all 20 laps in the caution-free event. ... Strand also won the modified feature. ... Late Model rookie Mike Greseth finished second in his division debut at River Cities, taking second from Joey Pederson on the last lap.

River Cities Speedway
WISSOTA Late Models
May 7, 2021
  1. Lance Schill
  2. Dustin Strand
  3. Shane Edginton
  4. Brad Seng
  5. Joey Pederson

Schill led all 20 laps in the season opener. ... Joey Pederson held the second spot for seven laps but faded to fifth.

Nebraska

I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 9, 2021
  1. Jacob Brown
  2. Zach Zeitner
  3. Cole Wayman
  4. Cory Dumpert
  5. Chase Brown

Jacob Brown won the Cornhusker Classic finale.

I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 2, 2021
  1. Jacob Brown
  2. Cole Wayman
  3. Jake Bridge
  4. Chase Brown
  5. Todd Bell

Brown won on the undercard of the Malvern Bank-Hoker Trucking tour victory for Tad Pospisil.

Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
September 25, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Ben Sukup
  3. Alex Banks
  4. Justin Bussell
  5. Tom Svoboda

Dumpert won the finale of the Barb Nunnekamp Memorial McCool 100.

Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
September 24, 2021
  1. Denton Duncan
  2. Alex Banks
  3. Jacob Kubicka
  4. Ben Sukup
  5. Justin Bussell

Duncan captured the opening night of the Barb Nunnekamp Memorial McCool 100.

U.S. 30 Speedway
IMCA Late Models
September 18, 2021
  1. Blair Kraus
  2. Cory Dumpert
  3. Ben Sukup
  4. Jacob Kubicka
  5. Micah Veleba

The 25-year-old Kraus, of Gretna, Neb., notched his first Late Model victory after four part-time seasons. ... He won the Abe Lincoln Memorial, holding off Dumpert and Sukup in three green-white-checkered restarts. ... Kraus won to prevent Cory Dumpert or Justin Kay from clinching the overall IMCA title.

I-80 Speedway
NASCAR Late Models
September 11, 2021
  1. Jake Neal
  2. Ben Schaller
  3. Bill Leighton Jr.
  4. Corey Zeitner
  5. Justin Zeitner

Neal earned $2,000 and locked up the track title.

I-80 Speedway
NASCAR Late Models
September 10, 2021
  1. Bill Leighton Jr.
  2. Jake Neal
  3. Andrew Kosiski
  4. Robbie Andersen
  5. Tad Pospisil

Leighton earned $2,000 in the first of back-to-back weekend events.

I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 5, 2021
  1. Jake Bridge
  2. Jacob Brown
  3. Chase Brown
  4. Cole Wayman
  5. Robbie Jorgensen
Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
September 4, 2021
  1. Denton Duncan
  2. Jason Humphrey
  3. Alex Banks
  4. Jim Johnson
  5. Nelson Vollbrecht
Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
August 28, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Jason Humphrey
  3. Tom Svoboda
  4. Alex Banks
  5. Denton Duncan

Denton Duncan captured the track title.

U.S. 30 Speedway
IMCA Late Models
August 26, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Tom Svoboda
  3. Chase Osborne
  4. Ben Sukup
  5. Travis Birkley

Dumpert rallied from outside the third row for a $1,000 victory. ... The 10th-starting Travis Dickes finished sixth but won the track title by four points over Dumpert.

Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
August 21, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Alex Banks
  3. Micah Veleba
  4. Jacob Kubicka
  5. Denton Duncan
Off Road Speedway
IMCA Late Models
August 21, 2021
  1. Ben Sukup
  2. Chase Osborne
  3. Devin Johnson
  4. Zach Zentner
  5. Matt Haase
U.S. 30 Speedway
IMCA Late Models
August 19, 2021
  1. Travis Dickes
  2. Zach Zentner
  3. Ben Sukup
  4. Robert Osborne
  5. Alex Banks
Dawson County Raceway
High Plains Late Model Series
August 15, 2021
  1. Kyle Berck
  2. Ben Sukup
  3. Dylan Schmer
  4. Jimmy Reeves
  5. Dakota Berry
  6. Denton Duncan
  7. Chris Bragg
  8. Scott Cimfl
  9. Dan Smith
  10. Tyler Reagle

The fourth-starting Berck, of Marquette, Neb., earned $2,000 for his first career High Plains Series victory. ... He led all but the first lap (Dakota Berry led at the outset). ... Polesitter Delbert Smith retired early while running third. ... Berck, Berry and Schmer won heat races. ... The last of four nights of series racing drew 19 cars.

Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
August 14, 2021
  1. Jason Humphrey
  2. Jacob Kubicka
  3. Micah Veleba
  4. Troy Behnke
  5. Denton Duncan

Micah Veleba won the other Late Model feature followed by Todd Buller and Jason Humphrey.

Off Road Speedway
IMCA Late Models
August 14, 2021
  1. Ben Sukup
  2. Alex Banks
  3. Travis Birkley
  4. Chase Osborne
  5. Devin Johnson

Kyle Prauner leads Late Model points into Aug. 21's final points night.

Boone County Raceway
IMCA Late Models
August 13, 2021
  1. Kyle Prauner
  2. Cory Dumpert
  3. Ben Sukup
  4. Nelson Vollbrecht
  5. Zach Zentner

Cory Dumpert sewed up the track title.

Off Road Speedway
IMCA Late Models
August 7, 2021
  1. Ben Sukup
  2. Jim Johnson
  3. Matt Haase
  4. Alex Banks
  5. Kyle Prauner
Boone County Raceway
IMCA Late Models
August 6, 2021
  1. Jim Johnson
  2. Greg Krohn
  3. Alex Banks
  4. Mark Lueken
  5. Robert Osborne
I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 6, 2021
  1. Andrew Kosiski
  2. Dylan Schmer
  3. Jake Neal
  4. Ben Schaller
  5. Brian Kosiski

Andrew Kosiski earned $1,500.

U.S. 30 Speedway
IMCA Late Models
August 5, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Travis Dickes
  3. Tom Svoboda
  4. Robert Osborne
  5. Alex Banks
Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
July 31, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Dylan Schmer
  3. Micah Veleba
  4. Alex Banks
  5. Jacob Kubicka
Off Road Speedway
IMCA Late Models
July 31, 2021
  1. Kyle Prauner
  2. Ben Sukup
  3. Jon Haase
  4. Nelson Vollbrecht
  5. Robert Osborne
Boone County Raceway
IMCA Late Models
July 30, 2021
  1. Ben Sukup
  2. Zach Zentner
  3. Chase Osborne
  4. Andy Eickhoff
  5. Alex Banks
I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 21, 2021
  1. Travis Dickes
  2. Jesse Sobbing
  3. Cole Wayman
  4. Cory Dumpert
  5. Kyle Prauner
  6. Andrew Tilley
  7. Jake Bridge
  8. Robbie Jorgensen
  9. Kale Kosiski
  10. Jacob Brown

Dickes earned $3,000 on the undercard of Lucas Oil Late Model Dirt Series action.

I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 20, 2021
  1. Jake Bridge
  2. Jacob Brown
  3. Cole Wayman
  4. Travis Dickes
  5. Ben Sukup

Jesse Sobbing crossed the finish line first but was disqualified in postrace inspection because he used an illegal shock, handing the $2,000 prize to Jake Bridge. ... The event was on the undercard of the week's Lucas Oil Late Model Dirt Series opener.

Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
July 17, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Tom Svoboda
  3. Jacob Kubicka
  4. Jason Humphrey
  5. Alex Banks
Off Road Speedway
IMCA Late Models
July 17, 2021
  1. Chase Osborne
  2. Kyle Prauner
  3. Brock Carlson
  4. Devin Johnson
  5. Matt Haase
Boone County Raceway
IMCA Late Models
July 16, 2021
  1. Chase Osborne
  2. Cory Dumpert
  3. Robert Osborne
  4. Alex Banks
  5. Jim Johnson
U.S. 30 Speedway
IMCA Late Models
July 15, 2021
  1. Kyle Prauner
  2. Andy Eickhoff
  3. Travis Dickes
  4. Alex Banks
  5. Cory Dumpert
I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 9, 2021
  1. Curtis Glover
  2. Jake Jorgensen
  3. Jake Bridge
  4. Cole Wayman
  5. Todd Cooney
Off Road Speedway
IMCA Late Models
July 9, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Chase Osborne
  3. Kyle Prauner
  4. Alex Banks
  5. Matt Haase
Boone County Raceway
IMCA Late Models
July 2, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Alex Banks
  3. Travis Dickes
  4. Nelson Vollbrecht
  5. Kyle Prauner
I-80 Speedway
NASCAR Late Models
July 2, 2021
  1. Ben Schaller
  2. Jake Neal
  3. Brian Kosiski
  4. Bill Leighton Jr.
  5. Justin Zeitner

Schaller earned $2,000 in the holiday weekend special.

Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
June 26, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Alex Banks
  3. Denton Duncan
  4. Micah Veleba
  5. Ben Sukup
Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
June 19, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Jason Humphrey
  3. Denton Duncan
  4. Alex Banks
  5. Jacob Kubicka

Dumpert started eighth in the 12-car field. ... Todd Buller was disqualified (he would've finished 10th).

Off Road Speedway
IMCA Late Models
June 19, 2021
  1. Zach Zentner
  2. Kyle Prauner
  3. Chase Osborne
  4. Ben Sukup
  5. Devin Johnson
Boone County Raceway
IMCA Late Models
June 18, 2021
  1. Zach Zentner
  2. Chase Osborne
  3. Kyle Prauner
  4. Mark Lueken
  5. Greg Krohn
I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 18, 2021
  1. Jacob Brown
  2. Jesse Sobbing
  3. Cole Wayman
  4. Jake Bridge
  5. Curtis Glover
U.S. 30 Speedway
IMCA Late Models
June 17, 2021
  1. Travis Dickes
  2. Cory Dumpert
  3. Tom Svoboda
  4. Chase Osborne
  5. Denton Duncan
Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
June 12, 2021
  1. Jason Humphrey
  2. Alex Banks
  3. Micah Veleba
  4. Denton Duncan
  5. Cory Dumpert
Off Road Speedway
IMCA Late Models
June 12, 2021
  1. Zach Zentner
  2. Kyle Prauner
  3. Chase Osborne
  4. Travis Birkley
  5. Devin Johnson
Boone County Raceway
IMCA Late Models
June 11, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Zach Zentner
  3. Alex Banks
  4. Travis Dickes
  5. Kyle Prauner

Dumpert started 10th.

Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
June 5, 2021
  1. Jason Humphrey
  2. Cory Dumpert
  3. Tom Svoboda
  4. Jacob Kubicka
  5. Denton Duncan
Off Road Speedway
IMCA Late Models
June 5, 2021
  1. Kyle Prauner
  2. Nelson Vollbrecht
  3. Robert Osborne
  4. Matt Haase
  5. Chase Osborne

Prauner rallied from 12th to his second victory of the season.

Boone County Raceway
IMCA Late Models
June 4, 2021
  1. Ben Sukup
  2. Travis Dickes
  3. Kyle Prauner
  4. Matt Haase
  5. Chase Osborne

Sukup earned $1,045 in the Doc Palmer Memorial, a longtime sponsor who died earlier this year at the age of 102. ... Kyle Prauner's 18th-to-third run gave him $500 for the hard charger award. .... Runner-up Travis Dickes started 11th.

I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 4, 2021
  1. Cole Wayman
  2. Curtis Glover
  3. Jake Bridge
  4. Andrew Tilley
  5. Jake Jorgensen
U.S. 30 Speedway
IMCA Late Models
June 3, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Travis Dickes
  3. Ben Sukup
  4. Chase Osborne
  5. Jacob Kubicka
I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 30, 2021
  1. Jesse Sobbing
  2. Todd Cooney
  3. Cole Wayman
  4. Jake Bridge
  5. Brandon Saltzman

Sobbing won the Charlie Clark Memorial.

Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
May 29, 2021
  1. Micah Veleba
  2. Alex Banks
  3. Cory Dumpert
  4. Jacob Kubicka
  5. Denton Duncan
Off Road Speedway
IMCA Late Models
May 29, 2021
  1. Ben Sukup
  2. Jim Johnson
  3. Robert Osborne
  4. Travis Birkley
  5. Devin Johnson
Lincoln County Raceway
High Plains Late Model Series
May 28, 2021
  1. Jake Neal
  2. Delbert Smith
  3. Josh Leonard
  4. Dan Smith
  5. Dylan Schmer
  6. Dakota Berry
  7. Lyndon Bolt
  8. Adam Popp
  9. Scott Cimfl
  10. Tyler Reagle
Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
May 22, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Denton Duncan
  3. Jacob Kubicka
  4. Micah Veleba
  5. Kyle Prauner
Boone County Raceway
IMCA Late Models
May 21, 2021
  1. Alex Banks
  2. Kyle Prauner
  3. Greg Krohn
  4. Cory Dumpert
  5. Ben Sukup
I-80 Speedway
NASCAR Late Models
May 21, 2021
  1. Bill Leighton Jr.
  2. Tad Pospisil
  3. Jake Neal
  4. Todd Cooney
  5. Ben Schaller

Leighton earned $2,556 for his Bob Walker Memorial victory.

Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
May 15, 2021
  1. Denton Duncan
  2. Cory Dumpert
  3. Les Siebert
  4. Jason Humphrey
  5. Todd Buller
Off Road Speedway
IMCA Late Models
May 15, 2021
  1. Jim Johnson
  2. Nelson Vollbrecht
  3. Eric Vanosdall
  4. Chase Osborne
  5. Kyle Prauner
I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 14, 2021
  1. Jake Bridge
  2. Todd Cooney
  3. Jacob Brown
  4. Andrew Tilley
  5. Mike Morton Jr.
Boone County Raceway
IMCA Late Models
May 7, 2021
  1. Chase Osborne
  2. Cory Dumpert
  3. Robert Osborne
  4. Travis Dickes
  5. Kyle Prauner

Chase Osborne fought off challenges from Dickes and Dumpert, who was just 0.040 seconds behind at the finish of the 25-lapper. ... Robert Osborne rallied from 16th to third.

I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 7, 2021
  1. Jacob Brown
  2. Jake Bridge
  3. Cole Wayman
  4. Brandon Saltzman
  5. Robbie Jorgensen
U.S. 30 Speedway
IMCA Late Models
May 6, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Alex Banks
  3. Ben Sukup
  4. Kyle Prauner
  5. Chase Osborne
Off Road Speedway
IMCA Late Models
May 1, 2021
  1. Kyle Prauner
  2. Robert Osborne
  3. Joey Haase
  4. Devin Johnson
  5. Chase Osborne
I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 30, 2021
  1. Andrew Tilley
  2. Mike Morton Jr.
  3. Cole Wayman
  4. Micah Brown
  5. Jake Bridge

Tilley led every lap.

Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
April 24, 2021
  1. Cory Dumpert
  2. Jason Humphrey
  3. Tom Svoboda
  4. Jacob Kubicka
  5. Alex Banks
I-80 Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 23, 2021
  1. Jesse Sobbing
  2. Cory Dumpert
  3. Jake Bridge
  4. Cole Wayman
  5. Jacob Brown

Sobbing led the final four laps after Andrew Tilley's retirement.

Boone County Raceway
IMCA Late Models
April 22, 2021
  1. Robert Osborne
  2. Kyle Prauner
  3. Zach Zentner
  4. Alex Banks
  5. Ben Sukup
U.S. 30 Speedway
IMCA Late Models
April 22, 2021
  1. Robert Osborne
  2. Kyle Prauner
  3. Zach Zentner
  4. Alex Banks
  5. Ben Sukup
Off Road Speedway
IMCA Late Models
April 10, 2021
  1. Devin Johnson
  2. Kyle Prauner
  3. Robert Osborne
  4. Chase Osborne
  5. Todd Cooney
Junction Motor Speedway
IMCA Late Models
April 3, 2021
  1. Les Siebert
  2. Jason Humphrey
  3. Travis Dickes
  4. Ben Sukup
  5. Kyle Prauner

Siebert won the Mike Chapin Memorial Spring Thaw.

New Mexico

Sandia Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 9, 2021
  1. Ronnie Leathem Jr.
Sandia Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Rob Moseley
  2. Ronnie Leathem Jr.
  3. Isiah Mendoza
Vado Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
September 18, 2021
  1. Devan Smith
  2. Shane McNutt
  3. Eric McNutt
  4. Xavier Ortega
  5. Dave Deetz
Vado Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Phillip Houston
  2. Shane McNutt
  3. Devan Smith
  4. Eric McNutt
  5. Dave Deetz
Vado Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Devan Smith
  2. Eric McNutt
  3. Jose Saenz
  4. Dave Deetz
  5. Brandon Cruse
Sandia Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Rob Moseley
  2. Mario Truden Jr.
Sandia Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Rob Moseley
  2. Josh Cain
  3. Mario Truden Jr.
Vado Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Josh Cain
  2. Devan Smith
  3. Eric McNutt
  4. Dave Deetz
  5. Troy Miller
Sandia Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 17, 2021
  1. Rob Moseley
  2. Mario Truden Jr.
  3. Ralph Garcia
Sandia Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Rob Moseley
  2. Mario Truden Jr.
Vado Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
June 19, 2021
  1. Eric McNutt
  2. Devan Smith
  3. Javier Zapien Jr.
  4. Dave Deetz
  5. Arturo Ordunez
Vado Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Oscar Perez
  2. Arturo Ordunez
  3. Eric McNutt
  4. Dave Deetz
  5. Bryan Christie

Perez started on the tail of the six-car feature.

Sandia Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Josh Cain
  2. Rob Moseley
  3. Mario Truden Jr.
Vado Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
May 30, 2021
  1. Phillip Houston
  2. Devan Smith
  3. Javier Zapien Jr.
  4. Eric McNutt
  5. Dave Deetz
Vado Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
May 29, 2021
  1. Phillip Houston
  2. Devan Smith
  3. Javier Zapien Jr.
  4. Dave Deetz
  5. Sam Alonso
Vado Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Josh Cain
  2. Devan Smith
  3. Dave Deetz
  4. Eric McNutt
  5. Bryan Christie
Sandia Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Josh Cain
  2. Bill Waltman
  3. Rob Moseley
Vado Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Levi DeMartino
  2. Eric McNutt
  3. Dave Deetz
  4. Devan Smith
  5. Sam Alonso

DeMartino captured his first Late Model feature a few weeks after apparently winning his first when he was disqualified for failing to report to postrace tech inspection.

Sandia Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 24, 2021
  1. Josh Cain
  2. Rob Moseley
  3. Bill Waltman
Vado Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Rob Moseley
  2. Kent Rosevear
  3. Eric McNutt
  4. Dave Deetz
  5. Shane McNutt

Moseley inherited the victory in his first Late Model start. ... Levi DeMartino of Las Cruces, N.M., took the checkers first in his division debut, but was disqualified for failing to report to postrace tech inspection. DeMartino, driving a 2-race old Rocket driven once each by brothers Stormy and Johnny Scott, hadn't competed since the stock car division 10 years earlier.

Vado Speedway Park
Unsanctioned Limiteds
March 20, 2021
  1. Dave Deetz
  2. Sam Alonso
  3. Eric McNutt
  4. Brandon Cruse
  5. Donnie Newcomb

Vado hosted its first event in 14 months after staying dark amid the pandemic.

New York

Fulton Speedway
RUSH Crates
October 1, 2021
  1. Chad Homan
  2. Bryce Davis
  3. Sean Beardsley
  4. Brian Knowles
  5. Chris Fleming

Homan scored a $1,400 victory on opening night of the Outlaw 200.

Woodhull Raceway
RUSH Crates
September 18, 2021
  1. Jeremy Wonderling
Freedom Motorsports Park
Unsanctioned Supers
September 11, 2021
  1. Wyatt Scott
  2. Greg Oakes
  3. Dutch Davies
  4. David Scott
  5. Mike Wonderling Jr.
  6. Kyle Bedell
  7. Ryan Scott
  8. Clayton Tarabori
  9. Jason Knowles
  10. Kyle Scott

Scott earned $3,000 in the Duke DuClon Memorial, the final of the track's Previty's Auto Wrecking-VP Racing Fuels Fall Classic. ... Greg Oakes briefly moved ahead to the lead the 16th lap. ... Dutch Davies stole third from David Scott on the final corner. | Video

Land of Legends Raceway
RUSH Crates
September 11, 2021
  1. Chris Fleming
  2. Sean Beardsley
  3. Bret Belden
  4. Chad Homan
  5. Beamer Guzzardi

Fleming earned $1,000 in the track's first Crate Late Model feature since 2016. ... Fleming took the lead from Beardsley after a lap-23 caution.

Woodhull Raceway
RUSH Crates
September 11, 2021
  1. Brian Knowles
  2. Chuck LaFleur
  3. Jason McGregor
  4. Tony Kelley
  5. Jared Keeney

The track champ won the Lyle Sherwood Memorial, his sixth victory of the season at Woodhull. ... A miscue on the final lap cost Steve LeBarron a runner-up finish.

Freedom Motorsports Park
Unsanctioned Supers
September 10, 2021
  1. Dave Hess Jr.
  2. David Scott
  3. Greg Oakes
  4. Mike Wonderling Jr.
  5. Mike Knight
  6. Dutch Davies
  7. Chad Holladay
  8. Kyle Bedell
  9. Jason Knowles
  10. Jason Dobson

Hess earned $3,000 in the Pete Loretto Memorial. ... Hess took the lead from David Scott on the 13th lap. ... the event drew 12 entries. ... Another $3,000 is on the line the following night for the Duke DuClon Memorial, another unsanctioned Super Late Model event. ... Bill Holmes won the Crate Late Model feature. | Video

Stateline Speedway
RUSH Crates
September 4, 2021
  1. Chub Frank

Frank earned $2,000 in winning on the Fall Finale undercard. ... Dave Hess Jr. won the $6,000 Super Late Model feature.

Genesee Speedway
RUSH Crates
September 4, 2021
  1. Jimmy Johnson
  2. Bill Holmes
  3. Jon Rivers
  4. Doug Ricotta
  5. J.J. Mazur

“About 10 laps in I saw the pressure gauge fluctuating and I started smelling (smoke),” Johnson said in front of his still-smoking No. 39J. “Then I noticed it wasn’t coming back up fully so I don’t know if we cooked a motor or not but I just tried to get it to the end.”

Woodhull Raceway
RUSH Crates
September 4, 2021
  1. Brian Knowles
  2. Jason McGregor
  3. Chuck LaFleur
  4. Jim Buck
  5. Darin Horton
Fulton Speedway
RUSH Crates
September 4, 2021
  1. Chad Homan
  2. Chris Fleming
  3. Harry Halliday
  4. Sean Beardsley
  5. Bret Belden
Stateline Speedway
Unsanctioned Supers
September 3, 2021
  1. Jason Genco
  2. Wyatt Scott
  3. Greg Oakes
  4. Chub Frank
  5. Darrell Bossard

A Super Late Model rookie, Genco turned back Wyatt Scott's challenges through lapped traffic in the 30-lap feature to earn $3,000 for his first-ever victory in the division. ... The event kicked off the Fall Finale weekend, which concludes Sept. 4 with Super Late Models chasing a $6,000 winner's purse. | Video

Genesee Speedway
RUSH Crates
August 28, 2021
  1. Chad Homan
  2. Bill Holmes
  3. Doug Ricotta
  4. Dave DuBois
  5. Paul Grigsby

Homan regained the lead with an outside pass of Holmes on the 21st lap. ... “I put a hard tire on this car and kept trying to pass (Holmes) on the bottom but there just wasn’t the right move,” Homan said. ... On the winning move, "I hit it just right which set my cart on the right path and it just took off.” ... Holmes secured the track title.

Woodhull Raceway
RUSH Crates
August 28, 2021
  1. Brian Knowles
Fulton Speedway
RUSH Crates
August 21, 2021
  1. Chad Homan
  2. Bret Belden
  3. Harry Halliday
  4. Kevan Cook
  5. Sean Beardsley

Homan scored his eighth Fulton victory of the season. ... Homan overtook Max Hill on the seventh lap and went on to win by nearly a half-track margin.

Genesee Speedway
RUSH Crates
August 21, 2021
  1. Bill Holmes
  2. Doug Ricotta
  3. Dustin Waters
  4. Jimmy Johnson
  5. Austin Hauser

“The car was excellent tonight,” the points leader said in victory lane. “The track was excellent too.  My car got just a little tight towards the end but it was excellent.”

Stateline Speedway
Unsanctioned Supers
August 21, 2021
  1. Wyatt Scott
  2. Dave Hess Jr.
  3. Greg Oakes
  4. Ryan Scott
  5. Darrell Bossard

Greg Oakes led three laps before Dave Hess Jr. took command. ... Wyatt Scott's last-lap slide job won the race over Hess in the points finale. ... A fire under the hood of Jake Finnerty's car ended his race before it began. ... Scott Gurdak won the Crate Late Model feature over Jason Genco.

Ransomville Speedway
RUSH Crates
August 20, 2021
  1. Paul Grigsby
  2. David Pangrazio
  3. Jon Rivers
  4. Austin Hauser
  5. T.J. Downs
Genesee Speedway
RUSH Crates
August 14, 2021
  1. Jimmy Johnson
  2. Dave DuBois
  3. Steve Dixon
  4. Jeremy Wonderling
  5. Bill Holmes

Johnson led all 25 laps from outside the front row. ... He's the division's seventh winner of 2021.

Woodhull Raceway
RUSH Crates
August 14, 2021
  1. Brian Knowles
  2. Darin Horton
  3. Jim Buck
  4. Jason McGregor
  5. Chuck LaFleur
Fulton Speedway
RUSH Crates
August 7, 2021
  1. Chad Homan
  2. Harry Halliday
  3. Chris Fleming
  4. Bret Belden
  5. Sean Beardsley

Homan overtook Belden just past the midpoint of the 20-lapper and grabbed his seventh Fulton victory of the season. ... He won by 3.9 seconds.

Stateline Speedway
Unsanctioned Supers
August 7, 2021
  1. Dave Hess Jr.

Darrell Bossard won the Crate feature.

Utica-Rome Speedway
RUSH Crates
August 6, 2021
  1. Chad Homan
  2. Bret Belden
  3. Chris Fleming
  4. Sean Beardsley
  5. Harry Halliday

Homan earned $1,000 for his 11th overall victory of the season.

Woodhull Raceway
RUSH Crates
July 31, 2021
  1. Jason Knowles
  2. Brian Knowles
  3. Chuck LaFleur
  4. Darin Horton
  5. Jason McGregor

Jason Knowles took the lead from Jim Buck on the fifth lap.

Genesee Speedway
RUSH Crates
July 31, 2021
  1. Bill Holmes
  2. J.J. Mazur
  3. Jeremy Wonderling
  4. Doug Ricotta
  5. Jon Rivers

Holmes led all the way for his fourth victory of the season, expanding his points lead.

Fulton Speedway
RUSH Crates
July 31, 2021
  1. Chad Homan
  2. Harry Halliday
  3. Bret Belden
  4. Sean Beardsley
  5. Max Hill

Homan overtook Halliday with a last-lap pass, winning by 0.157 of a second for his sixth Fulton victory of the season.

Stateline Speedway
RUSH Crates
July 31, 2021
  1. Jason Genco
  2. Scott Gurdak
  3. Khole Wanzer
  4. Josh Ferry
  5. Randy Hall

Genco won on the undercard of Max Blair's $6,500 Super Late Model victory on 65th Anniversary Night.

Fulton Speedway
RUSH Crates
July 24, 2021
  1. Chad Homan
  2. Chris Fleming
  3. Bret Belden
  4. Kevan Cook
  5. Harry Halliday

Homan notched his fifth Fulton victory of 2021. ... Bret Belden led early. ... Fleming spun on the second-to-last lap without drawing a caution or losing a position.

Genesee Speedway
RUSH Crates
July 24, 2021
  1. Jeremy Wonderling
  2. Dave DuBois
  3. John Waters
  4. J.J. Mazur
  5. Jon Rivers

Wonderling won from his eighth starting spot. ... “This car was really good from the start tonight,” said Wonderling after the 25-lapper. “The big question in the pits was about tires and the one we chose I had to keep it on the bottom. I had to keep being patient and forcing myself to stay down.”

Stateline Speedway
RUSH Crates
July 24, 2021
  1. Darrell Bossard
Fulton Speedway
RUSH Crates
July 10, 2021
  1. Sean Beardsley
  2. Chris Fleming
  3. Chad Homan
  4. Kevan Cook
  5. Harry Halliday

Beardsley notched his first victory since June 9, 2018.

Ransomville Speedway
RUSH Crates
July 9, 2021
  1. Steve Dixon
  2. Dustin Waters
  3. Jon Rivers
  4. Jeremy Wonderling
  5. Paul Grigsby
Genesee Speedway
RUSH Crates
July 3, 2021
  1. Jason Knowles
  2. Doug Ricotta
  3. Austin Hauser
  4. Austyn Fugle
  5. Paul Grigsby

Knowles led all 25 laps.

Stateline Speedway
RUSH Crates
July 3, 2021
  1. Max Blair

Blair won on the undercard of Dave Hess Jr.'s Zimmer's United Late Model Series victory.

Woodhull Raceway
RUSH Crates
June 26, 2021
  1. Jason Knowles
  2. Brian Knowles
  3. Jim Buck
  4. Steve LeBarron
  5. Darin Horton
Genesee Speedway
RUSH Crates
June 26, 2021
  1. Paul Grigsby
  2. Bill Holmes
  3. Dave DuBois
  4. Austyn Fugle
  5. Beamer Guzzardi

“I had made some mistakes on setup so far this year, so I told my guys to set me up so I could run the top side and it worked tonight,” Grigsby said in victory lane. ... Grigsby is the division's sixth winner of 2021, the most of any of Genesee's divisions.

Freedom Motorsports Park
Unsanctioned Supers
June 25, 2021
  1. Wyatt Scott
  2. Greg Oakes
  3. Bob Dorman
  4. Mike Wonderling Jr.
  5. Kyle Bedell

Freedom hosts the Zimmer's United Late Model Series on July 2 for the Pete Loretto Memorial paying $3,000-to-win (plus lap money).

Fulton Speedway
RUSH Crates
June 19, 2021
  1. Chad Homan
  2. Chris Fleming
  3. Max Hill
  4. Kevan Cook
  5. Bret Belden

Homan took the lead on the fifth lap and raced to his fourth Fulton victory of the season.

Genesee Speedway
RUSH Crates
June 17, 2021
  1. J.J. Mazur
  2. Doug Ricotta
  3. Bill Holmes
  4. Dave DuBois
  5. Jimmy Johnson

Mazur won at his hometown track for the first time since May 2019. ... Mazur lapped all but five competitors in the caution-free 25-lapper. ... “Finally. We’ve had a great car for a while now," Mazur said. "I knew I just had to get a good start and then I just picked my spots up on the top.”

Genesee Speedway
RUSH Crates
June 12, 2021
  1. Bill Holmes
  2. J.J. Mazur
  3. Jeremy Wonderling
  4. Paul Grigsby
  5. Doug Ricotta

Holmes took the lead from Grigsby on the second lap and turned back Mazur's challenges. ...“I was just kind of cruising up near the top until I saw J.J. put his nose underneath me in turn four,” Holmes said. “I figured I had to run the bottom.”

Fulton Speedway
RUSH Crates
June 12, 2021
  1. Chris Fleming
  2. Chad Homan
  3. Max Hill
  4. Sean Beardsley
  5. Bret Belden

Chad Homan went ahead on the sixth lap, but Fleming regained the lead and fought off Homan the rest of the way.

Stateline Speedway
Unsanctioned Supers
June 12, 2021
  1. Greg Oakes
  2. Dave Hess Jr.
  3. Jake Finnerty
  4. Chris Hackett
  5. Steve Kania

Scott Gurdak won the Crate feature. ... Stateline hosts the World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series on June 17.

Woodhull Raceway
RUSH Crates
June 5, 2021
  1. Austin Allen
  2. Brian Knowles
  3. Jason Knowles
  4. Steve LeBarron
  5. Joe Layfield

Allen dominated the 20-lapper slowed four times by caution flags.

Genesee Speedway
RUSH Crates
June 5, 2021
  1. Jeremy Wonderling
  2. Doug Ricotta
  3. Jimmy Johnson
  4. J.J. Mazur
  5. Bill Holmes

Wonderling led all 25 laps and won by more than six seconds. ... “I don’t think this car could have been any better,” Wonderling said. “I told my guys earlier tonight that I wanted to see Doug Ricotta win. He’s got a lot of people here in the stands but I wasn’t going to just give it to him. He had to earn it.”

Stateline Speedway
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Dave Hess Jr.
  2. Darrell Bossard
  3. David Scott
  4. Wyatt Scott
  5. Greg Oakes

Hess took the lead from Bob Dorman on the fourth lap. ... Greg Oakes was part of two cautions but came back to finish fifth. ... Scott Gurdak won the Crate Late Model feature over Bud Watson.

Fulton Speedway
RUSH Crates
June 5, 2021
  1. Chad Homan
  2. Chris Fleming
  3. David Pangrazio
  4. Sean Beardsley
  5. Max Hill

Homan took the lead from Hill on the 13th lap and raced to his third Fulton victory of the season.

Thunder Mountain Raceway Park
Unsanctioned Supers
June 4, 2021
  1. Jon Lee
  2. Matt Lux
  3. Tyler Thompson
  4. Doug Eck
  5. Chris Hackett

Lee overtook Thompson in the final laps.

Utica-Rome Speedway
RUSH Crates
June 4, 2021
  1. Chad Homan
  2. Austin Allen
  3. Sean Beardsley
  4. Bret Belden
  5. Jason Knowles

Homan took the lead from Allen on the fifth lap. ... Utica-Rome also hosts RUSH-sanctioned Crates on Aug. 6.

Fulton Speedway
RUSH Crates
May 29, 2021
  1. Chad Homan
  2. Kevan Cook
  3. Brian Knowles
  4. Chris Fleming
  5. Max Hill
Woodhull Raceway
RUSH Crates
May 22, 2021
  1. Brian Knowles
  2. John Haggerty
  3. Dustin Waters
  4. Kurt Stebbins
  5. Joe Layfield

Knowles overtook Haggery with three laps remaining.

Genesee Speedway
RUSH Crates
May 22, 2021
  1. Bill Holmes
  2. J.J. Mazur
  3. Jimmy Johnson
  4. Paul Grigsby
  5. Doug Ricotta

Holmes won the regularly scheduled feature while Dave Dubois won the makeup feature from May 1. ... Dubois overtook Jimmy Johnson on the 16th lap and earned his first feature since June 2019.

Fulton Speedway
RUSH Crates
May 22, 2021
  1. Chris Fleming
  2. Chad Homan
  3. Max Hill
  4. Kevan Cook
  5. Bret Belden

Chris Fleming took command on the third lap and cruised to victory in the caution-free feature. ... Bret Belden and Max Hill led laps 1-2.

Stateline Speedway
Unsanctioned Supers
May 22, 2021
  1. Dave Hess Jr.
  2. Wyatt Scott
  3. David Scott
  4. Darrell Bossard
  5. Jake Finnerty

Hess won by a half-track margin. ... Hess also won the modified feature. ... Steve Dixon won the Crate Late Model feature. ... Chad Schauers was suspended for the remainder of 2021 after ramming the Crate Late Model of Khole Wanzer after the feature's conclusion. ... Racing for six divisions was complete before 11 p.m. ... The track hosts the Zimmer's United Late Model Series on May 29 (veterans free with ID).

Fulton Speedway
RUSH Crates
May 15, 2021
  1. Brian Knowles
  2. Chad Homan
  3. Sean Beardsley
  4. Kevan Cook
  5. Chris Fleming

Knowles took the lead from Beardsley on the 11th lap.

Genesee Speedway
RUSH Crates
May 15, 2021
  1. Bill Holmes
  2. Jimmy Johnson
  3. Steve Dixon
  4. Kurt Stebbins
  5. Paul Grigsby

“I saw Jimmy on the board in second and figured he was right there,” said Holmes, who won his first feature since 2019. “Those lapped cars were definitely slowing me down so I tried to get through them as quick as possible.”

Stateline Speedway
Unsanctioned Supers
May 15, 2021
  1. Wyatt Scott
  2. Dave Hess Jr.
  3. Dutch Davies
  4. Darrell Bossard
  5. Greg Oakes

Scott and Hess started on the fourth row. ... Jeremy Wonderling won the RUSH tour Crate Late Model feature.

Genesee Speedway
RUSH Crates
May 8, 2021
  1. Jason Knowles
  2. Austin Hauser
  3. J.J. Mazur
  4. Doug Ricotta
  5. Bud Watson

Knowles overtook Jimmy Johnson at the outset. ... Johnson broke running second on the second lap, piling up several cars.

Fulton Speedway
RUSH Crates
May 1, 2021
  1. Chad Homan
  2. Sean Beardsley
  3. Bret Belden
  4. Alan Chapman
  5. Todd Chapman

Leading all 20 laps, Homan won the track's first Crate Late Model feature since 2019. ... Chris Fleming was battling in the top five when he tangled with a slower car and got into the backstretch wall on lap 14.

Woodhull Raceway
RUSH Crates
May 1, 2021
  1. Brad Smith
  2. John Waters
  3. Chuck LaFleur
  4. Brian Knowles
  5. Jason Knowles
Stateline Speedway
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Dave Hess Jr.
  2. David Scott
  3. Wyatt Scott
  4. Bump Hedman
  5. Greg Oakes

Hess also won the modified featrue. ... Andy Boozel won the Crate feature.

Woodhull Raceway
RUSH Crates
April 24, 2021
  1. Brian Knowles
  2. Jeremy Wonderling
  3. J.J. Mazur
  4. Jason Knowles
  5. Steve Dixon

"Pork Chop" Knowles earned $1,000.

Outlaw Speedway
RUSH Crates
April 10, 2021
  1. Chad Homan
  2. J.J. Mazur
  3. John Waters
  4. Sean Beardsley
  5. Austin Allen

Ohio

MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
October 8, 2021
  1. James Rice
  2. Rusty Schlenk
  3. Mike Hildebrand
  4. Avery Taylor
  5. Travis Carr

Hildebrand wrapped up his first track championship.

Atomic Speedway
Unsanctioned Supers
October 2, 2021
  1. Steve Casebolt
  2. R.J. Conley
  3. Jared Hawkins
  4. Rod Conley
  5. Colten Burdette
  6. Freddie Carpenter
  7. Nick Bocook
  8. Chad Smith
  9. Jerry Bowersock
  10. Clint Keenan

Casebolt earned $3,000. ... He took the checkers seven-tenths of a second ahead of R.J. Conley. ... Thirteen of 22 starters complete 25 laps. ... Kenneth Howell was among early retirees.

Muskingum County Speedway
Unsanctioned Supers
October 2, 2021
  1. Todd Brennan
  2. Greg Gellner
  3. Ryan Markham
  4. Steve Prince
  5. Anthony Kinkade
Fremont Speedway
Steel Block Late Model Series
September 25, 2021
  1. B.J. Gregory
  2. Corey DeLancey
  3. Drew Smith
  4. Steve Miller
  5. Zach Milbee
  6. Carter Murday
  7. Josh Robertson
  8. Larry Kingseed
  9. Jacob Curnette
  10. Steve Sabo

Gregory, of Lyons, Ohio, earned $2,000 for his first Late Model victory of any kind and first on the Steel Block Late Model Series victory. ... He took the lead on the third lap and won by more than four seconds. ... “I can’t even describe this right now. So much emotions," Gregory said. "I’ve been following this steel block deal all year long. ... they are tough. ... they don’t mess around. I knew we had a shot coming here. This is amazing." ... Thirteen of 19 starters finished 25 laps in the tour's first Fremont appearance.

Skyline Speedway
Unsanctioned Supers
September 25, 2021
  1. Tyler Carpenter
  2. Freddie Carpenter
  3. Corey Conley
  4. Brandon Francis
  5. Rick Mardis
  6. Colten Burdette
  7. Andy Bond
  8. Clint Keenan
  9. Lucas Crooks
  10. Jeremy Blake

Tyler Carpenter of Parkersburg, W.Va., earned $3,000 for his Harvest 50 victory, using lapped traffic to work by his father Freddie. ... Carpenter won the race for the fifth straight time (but not consecutive years as the event hasn't been consistently held). ... Tyler Carpenter also won the modified feature. ... Brandon Francis topped 28 qualifiers with a 14.298-second lap. ... Clint Keenan won the pole dash, Rick Mardis and Colten Burdette won heat races and Troy Frazier won the consy.

Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
September 25, 2021
  1. Todd Brennan
  2. Ryan Missler
  3. Larry Bellman
  4. Dave Hornikel
  5. Cody Scott

Brennan captured the Ohio Dirt Blowout. ... Front-row starters Doug Drown (lap two) and Mitch Caskey (lap four) retired early. ... Eric Wilson led most of the first half of the race but retired, handing the lead to Brennan. ... Brennan's victory was his first-ever at Wayne County.

 

 

Skyline Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 24, 2021
  1. Brandon Francis
  2. Coleman Evans
  3. Pete Crum
  4. Jeremy Blake
  5. Wayne Francis

Francis won his 13th feature of the feature. ... The victory locked him into a starting spot for the following night's $3,000-to-win Harvest 50 at Skyline.

Atomic Speedway
Unsanctioned Supers
September 18, 2021
  1. Jared Hawkins
  2. Colten Burdette
  3. Rod Conley
  4. Steve Casebolt
  5. Andy Bond
  6. Todd Brennan
  7. Clint Keenan
  8. Henry Hornsby III
  9. Cody Scott
  10. Jerry Bowersock

Hawkins earned $3,099 on TC/Chaney Memorial night. ... Colten Burdette led the first five laps before Hawkins took command. ... The event drew 20 cars. ... Sixteen drivers completed 25 laps.

Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
September 18, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Devin Shiels
  3. Colin Shipley
  4. Dusty Moore
  5. Garrett McClain

Schlenk overtook the pole-starting Dusty Moore on the 17th lap. ... Garrett McClain scored his first Super Late Model top five at Oakshade.

Portsmouth Raceway Park
Unsanctioned Supers
September 18, 2021
  1. Shannon Thornsberry
  2. Mike Hildebrand
  3. Kevin Wagner
  4. Brandon Fouts
  5. Charlie Jude II

Track champ Brandon Fouts led 24 laps, but his engine gave up on the final lap and he crossed the line fourth. ... R.J. Conley was running second when he retired just past halfway; Nick Bocook inherited the spot but also retired, handing second to Thornsberry to put him in the position to capitalize on the demise of Fouts. ... Billy Staker won the Limited Late Model feature.

Hilltop Speedway
Unsanctioned Supers
September 17, 2021
  1. Tyler Carpenter
  2. Jacob Hawkins
  3. Corey Conley

Carpenter won a tuneup before Saturday's $7,500-to-win Super Late Model special as part of the Weekend on the Hill.

Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
September 11, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Devin Shiels
  3. Eric Spangler
  4. Cody Bauer
  5. Steve Kester

Devin Shiels won a makeup feature and wrapped up his fourth track championship.

Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
September 10, 2021
  1. Ryan Missler
  2. Devin Shiels
  3. Eric Spangler
  4. Mike Bores
  5. Matt Irey

Missler dominated to earn $2,000. ... Shiels wrapped up his third track title.

Midway Speedway
Unsanctioned Supers
September 4, 2021
  1. Ronnie Mayle
Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
September 3, 2021
  1. Steve Casebolt
  2. Colin Shipley
  3. Devin Shiels
  4. Mike Bores
  5. Nathon Loney
  6. Ryan Markham
  7. Ryan Missler
  8. Larry Bellman
  9. Justin Chance
  10. Ken Hahn

Casebolt earned $3,000 for his third career Attica victory. ... Casebolt led all 25 laps. ... Last week's winner Nathon Loney finished fifth. ... Devin Shiels holds the track's division points lead by two points over Ryan Markham heading into the season finale.

MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
September 2, 2021
  1. Kody Evans
  2. Austyn Mills
  3. Todd Brennan
  4. Trevor Landrum
  5. Avery Taylor

Evans earned $1,500 for the victory over the 16-car field.

Atomic Speedway
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. Rod Conley
  2. Todd Brennan
  3. Travis Carr
  4. Chad Smith
  5. Chris Lockhart
  6. Jared Cassley
  7. Adam Lawson
  8. Jason Perry
  9. Cole Lillibridge
  10. Joe Buskirk

Taking the lead from Brennan on the final lap, Conley earned $3,000. ... Five drivers completed 25 laps.

Portsmouth Raceway Park
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. Brandon Fouts
  2. Mike Hildebrand
  3. Kevin Wagner
  4. Nick Bocook
  5. Josh Bocook

Fouts set fast time and led every lap of his heat and feature for his third victory of the season. ... Mike Hildebrand scored his best-ever Portsmouth finish as the runner-up.

Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. Mitch Caskey
  2. Doug Drown
  3. Larry Bellman
  4. Wes Morrison
  5. Allan Baker

Caskey wrapped up the track championship with the victory. ... He entered the night four points behind Ryan Markham. ... Polesitter Allan Baker led the first four laps. ... Markham got front-end damage an an early incident and fell from contention for the victory and the title. ... Caskey led by as much as a straightaway in winning his fifth race of the season.

Skyline Speedway
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. Corey Conley
Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
August 27, 2021
  1. Nathon Loney
  2. Ryan Missler
  3. Devin Shiels
  4. Ken Hahn
  5. Rusty Schlenk

Loney notched his first career Super Late Model victory. ... "I knew if I could keep Ryan within striking distance and if he made a mistake or a tire went away," Loney said. "He made a little mistake and got into the wall but he battled back and gave me a good swing there. But I kept the car straight and kept traction in the car and it was pretty dang good."

Raceway 7
RUSH Crates
August 27, 2021
  1. Breyton Santee
  2. Darrell Bossard
  3. Bud Watson
  4. Chad Sines
  5. Joe Long

Santee's third victory clinched his track championship. ... Cory Sines spun on the ninth lap trying to overtake Santee in turn three.

Brushcreek Motorsports Complex
Steel Block Late Model Series
August 21, 2021
  1. Zach Milbee
  2. Corey DeLancey
  3. Thomas Baker
  4. T.J. Watson
  5. Jacob Curnette
  6. Dustin Sprouse
  7. Cory Workman
  8. Ted Johnson Jr.
  9. Steve Sabo
  10. Matt Melvin

Winning his second Steel Block Late Model Series feature in a row, Millbee of Poca, W.Va., outran DeLancey at Brushcreek for a $1,000 payday. ... It was his second series win of the season and fourth of his career. ... Saturday's feature lasted 11 minutes with eight drivers completing all 25 laps. ... Jimmy Morey, Pete Crum and Joe Brewer scratched from the feature.

Atomic Speedway
Unsanctioned Supers
August 21, 2021
  1. Andy Bond
  2. Todd Brennan
  3. Clint Keenan
  4. Jerry Bowersock
  5. Travis Carr
  6. Billy Gullion
  7. Chris Lockhart
  8. Joe Buskirk
  9. Jared Cassley
  10. Chad Smith

Bond finished 0.944 of a second ahead of Brennan for his first victory at Atomic Speedway, earning $3,000. ... Eight of the 12 starters completed all 25 laps. ... The race drew 15 entries for Hall of Fame Night. ... Fast qualifier Tyler Carpenter retired after 10 laps.

Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
August 21, 2021
  1. Mitch Caskey
  2. Ryan Markham
  3. J.R. Gentry
  4. Larry Bellman
  5. Wes Morrison

Caskey won his fourth feature of the season. ... Five cautions slowed the race's first 15 laps. ... Markham heads into next week's points finale with a four-point edge on Caskey.

Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
August 21, 2021
  1. Colin Shipley
  2. Rusty Schlenk
  3. Devin Shiels
  4. Dusty Moore
  5. Casey Noonan

Shipley, who took the lead from Steve Miller on the fourth lap, won his first career Super Late Model feature. ... Third-finishing Devin Shiels improved six positions.

Portsmouth Raceway Park
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Mike Meyers
  2. Cameron Logan
  3. Kevin Terry
  4. Jason Salmons

Meyers won on the undercard of Devin Gilpin's $5,000 Boone Coleman Gator 50 victory for Super Late Models.

Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
August 20, 2021
  1. Ryan Markham
  2. Ryan Missler
  3. Matt Irey
  4. Mike Bores
  5. Devin Shiels

Markham's driveline gave up at the checkers as he took his third victory of the season and 19th of his career. ... "She broke. She free-revved right at the line,” he said after winning a one-lap dash to the checkers after a late caution.

MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
August 20, 2021
  1. Avery Taylor
  2. Kody Evans
  3. Mike Hildebrand
  4. Joe Brewer
  5. Chad Smith

Taylor notched his first feature victory at Moler, earning $1,500.

Raceway 7
RUSH Crates
August 20, 2021
  1. Bud Watson
  2. Chad Sines
  3. Breyton Santee
  4. Joe Long
  5. Jim Rasey

Watson used the high side en route to his second straight Raceway 7 victory. ... Cory Sines contended early before hitting an infield tire barrier.

Hilltop Speedway
Unsanctioned Supers
August 20, 2021
  1. Vic Hottinger
  2. Corey Conley
  3. Doug Dodd
  4. Dave Hornikel
  5. Rick Mardis

Hottinger overtook Conley with five laps remaining and wrapped up the track title.

Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
August 14, 2021
  1. Ryan Markham
  2. Larry Bellman
  3. Nathon Loney
  4. Jason Henderson
  5. Chuck Simons

Markham drove Stan Hover's car to victory.

Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
August 14, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Devin Shiels
  3. Brian Ruhlman
  4. Dusty Moore
  5. Colin Shipley

Schlenk notched his 15th victory of the season and sixth in his last seven starts.

Skyline Speedway
Unsanctioned Supers
August 14, 2021
  1. Clint Keenan

Corey Conley and Tyler Carpenter elected to start on the rear with the chance of adding an extra $500 to their winnings if they won.

Wayne County Speedway
Renegades of Dirt Late Model Tour
August 7, 2021
  1. Devin Moran
  2. Chub Frank
  3. Ryan Missler
  4. Ryan Markham
  5. Cody Scott
  6. Larry Bellman
  7. Charlie Duncan
  8. Wes Morrison
  9. Nathon Loney
  10. Jerry Aber

Moran dominated the Renegades of Dirt main event to earn $5,000 in the Don & Hans Gross Memorial, winning by a half-track margin. ... He notched his second victory of the weekend; he also earned $10,000 the previous night at West Virginia Motor Speedway in Mineral Wells in an unsanctioned event. ...Rain that hit just before time trials delayed the program two hours. ... Moran lowered the track record with a 16.546-second qualifying lap. ... Mitch Caskey lost power before the field went green, triggering a pileup (Caskey wasn't able to continue). ... A flat tire knocked J.R. Gentry out of a battle for fifth on the 11th lap; the aftermath eliminated Dave Hornikel and Matt Irey. ... Ryan Markhan and Nathon Loney won heat races.

Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
August 7, 2021
  1. Casey Noonan
  2. Dusty Moore
  3. Devin Shiels
  4. Ken Hahn
  5. Brad Wade

Noonan led every lap.

Portsmouth Raceway Park
Unsanctioned Supers
August 7, 2021
  1. Delmas Conley
  2. Brandon Fouts
  3. Travis Carr
  4. Clint Keenan
  5. Kevin Wagner

The ageless Conley is still winning at 79 as he tallied his 561st career victory, his first since 2019. ... Mike Meyers won the Limited Late Model feature by less than 2 feet over Billy Staker.

Jackson County Speedway
Unsanctioned Supers
August 6, 2021
  1. Tyler Carpenter
  2. Andy Bond
  3. Clint Keenan
  4. Zach Hill
  5. Chris Carpenter

Carpenter earned $2,000 in a rare Super Late Model feature at the oval in Jackson, Ohio.

Raceway 7
RUSH Crates
August 6, 2021
  1. Bud Watson
  2. Matt Latta
  3. Breyton Santee
  4. Steve Hollabaugh
  5. Josh Ferry

Watson led all the way, surviving a tangle with a lapped car with two laps remaining when he got almost completely sideways on the frontstretch. His damaged car survived challenges on the restart and gave him his first Raceway 7 Crate victory. ... He won his first Crate feature since 2010 at Tri-City Raceway in Franklin, Pa. ... Third-running Darrell Bossard had a flat tire with two laps reamining. ... A five-car incident drew a lap-one caution, drawing a red flag; three drivers couldn't resume. ... Scheduled polesitter Joe Long's car wouldn't fire after the cleanup.

Hilltop Speedway
Unsanctioned Supers
August 6, 2021
  1. Corey Conley
  2. Ryan Markham
  3. Cody Scott
  4. Cody Endlich
  5. Mike Basich
Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
July 31, 2021
  1. J.R. Gentry
  2. Doug Drown
  3. Jerry Aber
  4. Brett Bee
  5. Larry Bellman

Gentry led all the way for his fourth victory of the season. ... Drown rallied from his 17th starting spot (he retired from a heat race after a mishap).

Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
July 31, 2021
  1. Devin Shiels
  2. Rusty Schlenk
  3. Dusty Moore
  4. Chris Keller
  5. Brad Wade

Shiels overtook frontrunners Schlenk and Moore to led the final two laps. ... Moore started on the pole and Schlenk started eighth.

Midway Speedway
Unsanctioned Supers
July 31, 2021
  1. Freddie Carpenter
  2. Andy Bond
  3. Steve Prince
  4. Travis Carr
  5. Ronnie Mayle
MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
July 30, 2021
  1. Josh Rice
  2. Steve Casebolt
  3. James Rice
  4. Rod Conley
  5. Jesse Lay
  6. Avery Taylor
  7. Austyn Mills
  8. Josh Morton
  9. Mike Meyers
  10. Mike Hildebrand

Josh Rice earned $3,000 in the unsanctioned special. ... Rice started on the pole of the 13-car field. ... The winner led flag-to-flag.

Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
July 30, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Ryan Missler
  3. Mike Bores
  4. Matt Irey
  5. J.R. Gentry

Schlenk overtook Missler on a late-race restart. ... He drove one-handed after injuring his hand when he smacked the wall a week earlier at Attica. ... Schlenk has 31 career Attica victories. ... “We’ve had a rough couple of weeks," Schlenk said. "I made a joke on Facebook last week that I was washed up after putting it into the frontstretch wall while leading. So I had to come back and prove to everybody that I have a little bit left in me."

Hilltop Speedway
Steel Block Late Model Series
July 30, 2021
  1. Corey DeLancey
  2. Thomas Baker
  3. Zach Milbee
  4. Caiden Black
  5. Russ Frohnapfel
  6. Cory Workman
  7. Jacob Curnette
  8. T.J. Watson
  9. Rex Frohnapfel
  10. Ted Johnson Jr.

DeLancey earned $1,000 for his series-leading fifth career SBLMS victory and third of the season. ... Thomas Baker led early, but DeLancey grabbed the point on the fifth lap. ... The event drew 16 cars with a dozen drivers completing 25 laps. ... Zach Milbee set fast time.

Raceway 7
RUSH Crates
July 30, 2021
  1. Breyton Santee
  2. Matt Latta
  3. Cory Sines
  4. Joe Long
  5. Bud Watson

Santee led all the way in the 12-car feature.

Jackson County Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 30, 2021
  1. Billy Staker
  2. Pete Crum
  3. Jeremy Blake
  4. Wayne Francis
  5. Jason Salmons
Atomic Speedway
Steel Block Late Model Series
July 24, 2021
  1. Billy Staker
  2. Zach Milbee
  3. Daniel Hill
  4. Corey DeLancey
  5. Robbie Lewis
  6. Russ Frohnapfel
  7. T.J. Watson
  8. John Melvin
  9. Brian Eaton
  10. Thomas Baker

Brandon Francis led 12 laps until motor problems sidelined him, handing the lead to Staker. ... Staker earned $2,000 in the tour's first Atomic appearance. ... Tour rookie Dustin Sprouse was knocked unconscioius and destroyed his car in an accident; he as checked out at a hospital and also suffered a bruised sternum and significant soreness, but reported on Facebook he plans to recover, "regroup and get back as soon as possible." .... Runner-up Zach Milbee was the fast qualifier among 23 entries.

Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
July 24, 2021
  1. J.R. Gentry
  2. Wes Morrison
  3. Charlie Duncan
  4. Mitch Caskey
  5. Dave Hornikel

Caskey's car ended up facing oncoming traffic at the turn-four exit on the fourth lap. Jerry Aber's car ran over Caskey's machine and rolled, ending up on its wheels with the car bent, forcing him to retire.

Portsmouth Raceway Park
Unsanctioned Supers
July 24, 2021
  1. Shannon Thornsberry
  2. Nick Bocook
  3. Delmas Conley
  4. Kirk Phillips
  5. Mike Meyers
Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
July 23, 2021
  1. Mike Bores
  2. Ryan Markham
  3. Devin Shiels
  4. Matt Irey
  5. Larry Bellman

Bores won the Attica-Oakshade Challenge event. ...Bores took the lead when Rusty Schlenk jumped the turn-four cushion and slammed the frontstretch wall. ... “You can’t mess around with them (lapped cars too much) because you don’t know where that second-place guy is. I knew (Ryan) Markham was coming…someone was coming from up top. I just had to protect the middle. The racetrack was good tonight,” Bores said.

MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
July 23, 2021
  1. Steve Casebolt
  2. Trevor Landrum
  3. Austyn Mills
  4. Avery Taylor
  5. Jesse Lay

Casebolt earned $2,000 for his first victory of 2021. ... The event drew 18 entrants.

Jackson County Speedway
Steel Block Bandits
July 23, 2021
  1. Corey DeLancey
  2. Daniel Hill
  3. T.J. Watson
  4. Zach Milbee
  5. Lucas Crooks
  6. Jimmy Morey
  7. Dustin Sprouse
  8. Ted Johnson Jr.
  9. Thomas Baker

DeLancey won his second straight SBLMS event. ... The $1,000-to-win event drew nine cars. ... The series chases a $2,000-to-win purse July 24 at Atomic Speedway near Chillicothe, Ohio.

Raceway 7
RUSH Crates
July 23, 2021
  1. Matt Latta
  2. Cory Sines
  3. Darrell Bossard
  4. Chad Sines
  5. Joe Long
Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
July 10, 2021
  1. Devin Shiels
  2. Rusty Schlenk
  3. Casey Noonan
  4. Terry Rushlow
  5. Hillard Miller

Cody Bauer started on the pole but spun in turn two on the first lap for the lone caution of the night. ... Fourth-place finisher Terry Rushlow picked up an extra $204 in honor of Tim Fisher. ... Hillard Miller rallied from the seventh row to finish in the top five.

Midway Speedway
Unsanctioned Supers
July 10, 2021
  1. Brandon Francis
  2. Ronnie Mayle
  3. Steve Prince
  4. Travis Carr
  5. Chase Frohnapfel
Skyline Speedway
Unsanctioned Supers
July 10, 2021
  1. Tyler Carpenter
  2. Corey Conley
  3. Rick Mardis
  4. Vic Hottinger
  5. Pete Crum
MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
July 9, 2021
  1. Josh Rice
  2. Duane Chamberlain
  3. Robby Hensley
  4. Jerry Bowersock
  5. James Rice
  6. Avery Taylor
  7. Jesse Lay
  8. Tommy Pribble
  9. Brian Mullins
  10. Robert Starett

Rice earned $3,000. ... He also picked up $150 from Keg Technologies for setting fast time.

Raceway 7
RUSH Crates
July 9, 2021
  1. Breyton Santee
  2. Billy Henry
  3. Cory Sines
  4. Jim Rasey
  5. Steve Hollabaugh

Santee, who was second in his previous three starts, led all the way and won by more than a five-second margin over Henry. ... Matt Latta was running second when he was clipped by a lapped car and turned into the frontstretch wall on the fifth lap.

Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
July 9, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Mike Bores
  3. J.R. Gentry
  4. Devin Shiels
  5. Ryan Markham

“I had my hands full there. We went hard on the right rear tire and we tightened up there a little bit expecting it to be slick and we went way too much. It was a handful ... way too tight," Schlenk said. "It was all I could do to get it to steer." ... Matt Irey contended early but got caught up in a wreck. ... Schlenk won his track-leading 30th career Late Model feature.

Hilltop Speedway
Unsanctioned Supers
July 9, 2021
  1. Corey Conley
  2. Nathon Loney
  3. Clint Snyder
  4. Cody Scott
  5. Dave Hornikel

Conley won a back-and-forth battle with Loney, taking the lead for good on the 18th lap for his 50th career victory at Hilltop.

Jackson County Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 9, 2021
  1. Brandon Francis
  2. Zach Milbee
  3. Russ Frohnapfel
  4. Kenny Rucker
  5. Jimmy Morey
Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
July 4, 2021
  1. Mitch Caskey
  2. Todd Brennan
  3. Nathon Loney
  4. Wes Morrison
  5. J.R. Gentry

After engine problems in his own car, Caskey piloted the Hover Racing ride and overtook Jerry Aber on a lap-five restart en route to victory. ... He's the fourth driver to pilot the Hover car this season. ... Caskey regained the division points lead.

Midway Speedway
Unsanctioned Supers
July 4, 2021
  1. Ronnie Mayle
Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
July 3, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Dusty Moore
  3. Devin Shiels
  4. Terry Rushlow
  5. Casey Noonan

Early leader Steve Kester lost a left-rear wheel. ... Dustin Moore inherited the lead. ... Schlenk and Chris Keller tangled battle for second on the 14th lap; Keller spun and collected Colin Shipley. ... The ninth-starting Schlenk overtook Moore on the 21st lap and earned $1,500. ... Devin Shiels rallied to third after being part of two cautions.

Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
July 2, 2021
  1. Ryan Missler
  2. Mike Bores
  3. Matt Irey
  4. Devin Shiels
  5. Ryan Markham

Missler, a five-time track champion, took the lead on lap six and survived several cautions to get his 15th career win at Attica.

Portsmouth Raceway Park
Unsanctioned Limiteds
July 2, 2021
  1. Jacob Curnette
  2. Jared Hawkins
  3. Mike Meyers
  4. Billy Staker
  5. Garet McCloud

Curnette won from fourth on the undercard of Jonathan Davenport's Lucas Oil Late Model Dirt Series victory.

Hilltop Speedway
Lucas Oil Late Model Dirt Series
July 2, 2021
  1. Corey Conley
  2. Brandon Francis
  3. Vic Hottinger
  4. Cody Endlich
  5. J.R. Gentry

Coney led 25 laps. ... Francis improved three positions.

MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
July 2, 2021
  1. Austyn Mills
  2. Duane Chamberlain
  3. Todd Brennan
  4. Tristan Chamberlain
  5. Pete Crum
Brown County Speedway
WISSOTA Late Models
July 2, 2021
  1. Chad Becker
  2. Cole Searing
  3. Scott Ward
  4. Josh Skorczewski
  5. Chase Gelling
Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. J.R. Gentry
  2. Ryan Markham
  3. Jerry Aber
  4. Nick Cox
  5. Tyler Evans

Gentry scored his second Wayne County victory of the season. ... Polesitter Mitch Caskey retired leading on the 19th lap. .... Ryan Markham inherited the lead but pitted to replace a flat tire and rallied back to second.

Portsmouth Raceway Park
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. Brandon Fouts
  2. Kirk Phillips
  3. Nathon Loney
  4. Delmas Conley
  5. Kenny Christy

Fouts set fast time for the third straight event. ... Nathon Loney rallied from 17th to third. ... Evyian Terry won the Limited Late Model feature over Cale Boggs.

Skyline Speedway
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. Andy Bond
  2. Vic Hottinger
  3. Brandon Francis
  4. Cody Endlich
  5. Corey Conley
MRP Raceway Park
Steel Block Late Model Series
June 25, 2021
  1. Corey DeLancey
  2. Tyler Riggs
  3. Joseph Milbee Jr
  4. Dustin Sprouse
  5. Thomas Baker
  6. Joe Brewer
  7. Nicky Pennington
  8. Jacob Curnette
  9. John Watson
  10. Brent Robertson

DeLancey earned $1,200 for his third career SBLMS victory. ... Billy Green won the six-car Crate Late Model feature.

Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
June 19, 2021
  1. Mitch Caskey
  2. J.R. Gentry
  3. Kyle Lukon
  4. Ryan Markham
  5. Wes Morrison

Caskey extended his points lead. ... He took the lead from Tyler Thompson late in the race. ... J.R. Gentry recovered from a lap-13 spin to finish second.

Muskingum County Speedway
Unsanctioned Supers
June 17, 2021
  1. Corey Conley
  2. Tyler Carpenter
  3. Nathon Loney
  4. Brandon Francis
  5. Clint Keenan

Conley earned $2,000 in extending a personal three-race winning streak.

Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
June 12, 2021
  1. Chris Keller
  2. Rusty Schlenk
  3. Steve Kester
  4. Colin Shipley
  5. Steve Miller

Keller turned back challenges from Schlenk. ... Dusty Moore was leading on lap 11 when an engine fire forced him out; he wasn't hurt. ... Points leader Casey Noonan had mechanical woes that forced him out during his heat race and the feature. ... A four-car wreck drew an early red flag, then nine cars were involved in a restart wreck.

Skyline Speedway
Unsanctioned Supers
June 12, 2021
  1. Corey Conley
  2. Rick Mardis
  3. Pete Crum
  4. Freddie Carpenter
  5. Vic Hottinger

The track reopened under new owner Jeff Burdette and drew 136 race cars overall including 35 Super Late Models.

Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
June 11, 2021
  1. Devin Shiels
  2. Matt Irey
  3. Dave Hornikel
  4. Tyler Thompson
  5. Justin Chance

Shiels earned $2,000.

Raceway 7
RUSH Crates
June 11, 2021
  1. Billy Henry
  2. Breyton Santee
  3. Cory Sines
  4. Joe Long
  5. Andy Boozel

Henry led all the way.

Hilltop Speedway
Unsanctioned Supers
June 11, 2021
  1. Corey Conley
  2. Freddie Carpenter
  3. Cody Scott
  4. Vic Hottinger
  5. Mike McGinnis

Conley set fast time (14.514 seconds) won his heat race and fought off challenges from Scott and Carpenter for the victory.

Portsmouth Raceway Park
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. R.J. Conley
  2. Brandon Fouts
  3. Nick Bocook
  4. Mike Hildebrand
  5. Shannon Thornsberry

Fouts led early with Fouts and Conley swapping the lead a few times mid-race before Conley took over for good on the 18th of 25 laps. ... Mike Meyers won the Limited Late Model feature over Thomas Baker.

Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
June 5, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Casey Noonan
  3. Colin Shipley
  4. Hillard Miller
  5. Devin Shiels

Schlenk denied Noonan his second straight victory. ... Noonan took command early from the pole, but Schlenk made the winning pass with six laps remaining.

Atomic Speedway
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Tyler Carpenter
  2. Steve Casebolt
  3. Freddie Carpenter
  4. Clint Keenan
  5. Dave Hornikel
  6. Andy Bond
  7. Kyle Bond
  8. Joe Brewer
  9. Ralph Withem
  10. Chris Lockhart

Carpenter earned $3,000 in the 25-lapper. ... He took the checkers 2.810 seconds ahead of Casebolt. ... The race lasted only 10 minutes with 14 cars starting.

Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Doug Drown
  2. Mitch Caskey
  3. J.R. Gentry
  4. Cody Scott
  5. Ryan Markham

Drown won his second race of the weekend since shifting his car's number to 777, the number used by his father and grandfather.

Midway Speedway
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Brandon Francis
  2. Pete Crum
  3. Rick Mardis
  4. Rick Conley
  5. Vic Hottinger
Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
June 4, 2021
  1. Doug Drown
  2. Mike Bores
  3. Devin Shiels
  4. Matt Irey
  5. Rusty Schlenk

Switching to No. 777, the number used by his father and grandfather, Drown turned his luck around with his 29th career Attica victory. ... “I never carried that family thing on and our season has been crap since Florida. It’s been a struggle. We bought this (Swartz) off Matt Irey a couple of months ago and I have it for Charlie Duncan to drive and he said basically just go ahead and put 777 on it and maybe we’ll change our luck and sure enough it worked.”

MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
June 4, 2021
  1. Tyler Carpenter
  2. Mike Hildebrand
  3. Austin Lay
  4. Ethan Toedter
  5. Caleb Burgess
Raceway 7
RUSH Crates
June 4, 2021
  1. Joe Long
  2. Breyton Santee
  3. Cory Sines
  4. Darrell Bossard
  5. Bud Watson
Hilltop Speedway
Unsanctioned Supers
June 4, 2021
  1. Cody Scott
  2. Anthony Kinkade
  3. Vic Hottinger
  4. Rick Mardis
  5. Freddie Carpenter
  6. Rick Conley

Scott took the lead from Kinkade on the 10th lap.

Jackson County Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 4, 2021
  1. Brandon Francis
  2. Billy Staker
  3. Josh Gibson
  4. Joe Bowie
  5. Pete Crum
Portsmouth Raceway Park
Unsanctioned Supers
May 30, 2021
  1. Brandon Fouts
  2. Shannon Thornsberry
  3. Mike Hildebrand
  4. Nick Bocook
  5. Kirk Phillips

Setting fast time and leading all the way in the feature, Fouts earned $2,000 in the season opener, which drew 18 Super Late Models. ... Billy Staker won the Limited Late Model feature.

Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
May 22, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Devin Shiels
  3. Casey Noonan
  4. Colin Shipley
  5. Dusty Moore

Schlenk won an early battle with Devin Shiels, taking the lead for good on the 11th lap. ... A pileup involving Chad Doxsee, Bill Reeves Sr. and Scott Moyer drew a lap-four red flag.

Jackson County Speedway
Steel Block Bandits Dirt Late Model Challenge
May 21, 2021
  1. Brandon Francis
  2. Tyler Riggs
  3. Thomas Baker
  4. Zach Milbee
  5. Corey DeLancey
  6. Shane Bailey
  7. Jeremy Blake
  8. Troy Frazier
  9. Jacob Curnette
  10. Mike Foggin
MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
May 21, 2021
  1. Kody Evans
  2. Robby Hensley
  3. Kevin Wagner
  4. Austyn Mills
  5. Avery Taylor

Evans earned $1,500.

Hilltop Speedway
Unsanctioned Supers
May 21, 2021
  1. Ryan Markham
  2. Dave Hornikel
  3. Cody Endlich
  4. Doug Dodd
  5. Shane McLoughlin

Markham led all the way, holding off Hornikel after a caution with two laps remaining. ... George Lee set fast time with a 14.523-second lap. ... Doug Dodd won the dash to earn the pole for the feature but never led  a lap.

Raceway 7
RUSH Crates
May 21, 2021
  1. Matt Latta
  2. Breyton Santee
  3. Dave Airgood Jr.
  4. Jim Rasey
  5. Billy Henry

Latta led every lap. ... Jonathan Stockdale's lap-six spin drew a caution.

Atomic Speedway
Unsanctioned Supers
May 15, 2021
  1. Josh Rice
  2. Steve Casebolt
  3. Austyn Mills
  4. Rod Conley
  5. Dave Hornikel
  6. Andy Bond
  7. Michael Hildebrand
  8. Kevin Wagner
  9. Todd Brennan
  10. Shane Bailey

Rice earned $3,000.

Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
May 15, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Devin Shiels
  3. Casey Noonan
  4. Colin Shipley
  5. Dusty Moore

Schlenk took the lead from Shiels for good on the 11th lap. ... A red-flag cleanup was needed for an early pileup including Chad Doxsee, Bill Reeves Sr. and Scott Moyer.

Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
May 15, 2021
  1. J.R. Gentry
  2. Doug Drown
  3. Ryan Markham
  4. Shane McLoughlin
  5. Larry Bellman

Gentry, who earned $2,000, got his second victory of the weekend following Friday's victory at Hilltop Speedway. ... Dave Airgood led two laps before hitting the guardrail; Gentry inherited the point and led the rest of the way. ... Gentry won by three seconds. ... Mitch Caskey ran among the leaders early but retired on the ninth lap.

Midway Speedway
Unsanctioned Supers
May 15, 2021
  1. Steve Prince
  2. Gary Gellner
  3. Dustin Smith
  4. Jared Cassley
Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
May 14, 2021
  1. Matt Irey
  2. Ryan Markham
  3. Tyler Thompson
  4. Justin Chance
  5. Devin Shiels

Irey took the lead from Markham on the sixth lap.

Raceway 7
RUSH Crates
May 14, 2021
  1. Josh Ferry
  2. Matt Latta
  3. Billy Henry
  4. Breyton Santee
  5. Joe Long

Ferry led all the way. ... Khole Wanzer and Cory Sines were battling for second early when Sines ended up in the turn-one wall; Wanzer was docked two positions for rough driving.

Hilltop Speedway
Unsanctioned Supers
May 14, 2021
  1. J.R. Gentry
  2. Vic Hottinger
  3. Dave Hornikel
  4. Doug Dodd
  5. Alan Baker

Gentry took the lead from Dodd on the ninth lap.

Muskingum County Speedway
Unsanctioned Supers
May 8, 2021
  1. Colton Flinner
  2. Mitch Caskey
  3. J.R. Gentry
  4. Shane McLoughlin
  5. Anthony Kinkade

Making a last-lap pass of Caskey, Flinner captured the season opener that drew 23 Super Late Models.

Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
May 8, 2021
  1. Chad Finley
  2. Casey Noonan
  3. Rusty Schlenk
  4. Jim Plotts
  5. Devin Shiels

Finley took the lead from Plotts on the 14th of 25 laps. ... Noonan rallied from sixth.

Oakshade Raceway
DIRTcar Supers
May 1, 2021
  1. Devin Shiels
  2. Ryan Missler
  3. Colin Shipley
  4. Jake Rendel
  5. Casey Noonan

Devin Shiels won the Bill Reckner Memorial season opener. ... Shiels started sixth and was up to second by lap 16 when race-long leader Dusty Moore broke. ... Shiels completed the 25-lap victory.

Midway Speedway
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Todd Brennan
  2. Steve Prince
  3. Caiden Black
Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Ryan Markham
  2. Mitch Caskey
  3. Corey Conley
  4. Larry Bellman
  5. Wes Morrison

Markham took the lead from Corey Conley on the eighth lap. ... Nathan Loney was running second on the 10th lap when a smoking engine forced him out. ... Mitch Caskey spun on the 11th lap but rallied back to second. ... J.R. Gentry set fast time and started on the pole of the feature, but he lost a driveshaft before the race began.

Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
April 23, 2021
  1. Rusty Schlenk
  2. Doug Drown
  3. Matt Irey
  4. Devin Shiels
  5. Ryan Markham

Schlenk survived a tangle with a lapped car and jumping the treacherous cushion in turns three and four late to capture his 29th career Attica victory, tops on the all-time list. ... "I didn’t see a nose so was just on cruise control, but I knew when I jumped that cushion I’d have Irey or Drown there to take advantage, so I turned up the wick the last few laps,” the winner said.

MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
April 23, 2021
  1. Josh Rice
  2. Robby Hensley
  3. Austyn Mills
  4. Devin Gilpin
  5. Mike Hildebrand

Rice earned $1,500. ... Hensley and Gilpin won heat races on a night with 18 cars on hand. ... Late Model drivers receive an extra $10 apiece in their checks for helping run the surface in.

Hilltop Speedway
Unsanctioned Supers
April 23, 2021
  1. Dave Hornikel
  2. Rick Mardis
  3. Brian Baumberger
  4. Vic Hottinger
  5. Mike Basich

Hornikel set fast time (14.470) and won his heat race before leading all the way in the main event.

Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
April 17, 2021
  1. Matt Lux
  2. Mitch Caskey
  3. Wes Morrison
  4. Larry Bellman
  5. Jerry Aber

Lux led all the way.

Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
April 16, 2021
  1. Matt Irey
  2. Ryan Markham
  3. Devin Shiels
  4. Eric Wilson
  5. Larry Bellman

Irey got his sixth career Attica victory. ... Irey took the lead from Shiels on the 11th lap and fought off Markham for the victory. ... Polesitter Chester Fitch spun on the first lap.

MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
April 16, 2021
  1. Derek Fisher
  2. Robby Hensley
  3. Jared Bailey
  4. Kevin Wagner
  5. Austyn Mills
Hilltop Speedway
Unsanctioned Supers
April 10, 2021
  1. Corey Conley
  2. Brian Baumberger
  3. Todd Brennan
  4. Dave Hornikel
  5. Ryan Keckley

Conley captured the season opener. ... Tyler Carpenter led nine laps before mechanical woes forced him out. ... Drake Troutman inherited the lead and fast qualifier Todd Brennan made made contact on lap 11 with officials sending Brennan to the tail. ... Conley overtook Troutman on the 12th lap.

Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
April 9, 2021
  1. Ryan Markham
  2. Matt Irey
  3. Rusty Schlenk
  4. Doug Drown
  5. Devin Shiels

Markham regained the lead from Schlenk on the 20th lap and grabbed his 18th career Attica victory. ... “Something broke in the steering shaft ... it was flopping up and down and the car was darting around," Markham said. "There’s no quit in me ... we just keep going. Rusty and I, I kind of got in a little too hard down there and he gave me room ... we had a helluva race and never touched each other."

MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
April 9, 2021
  1. Robby Hensley
  2. Bill Sheets
  3. Avery Taylor
  4. Dustin Nobbe
  5. Tristan Chamberlain

Hensley pocketed $1,500.

Wayne County Speedway
Unsanctioned Supers
April 3, 2021
  1. Mitch Caskey
  2. Ryan Markham
  3. Wes Morrison
  4. Doug Drown
  5. Justin Chance

Drown led early and battled Caskey for the lead, but mechanical issues dropped him back.

MRP Raceway Park
Unsanctioned Supers
April 2, 2021
  1. Todd Brennan
  2. Bill Sheets
  3. Dustin Nobbe
  4. Chris Shannon
  5. Richie Edwards

Brennan captured the season opener.

Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
March 27, 2021
  1. Travis Stemler
  2. Matt Irey
  3. Ryan Markham
  4. Rusty Schlenk
  5. Chad Finley

Winning his first Attica feature, Stemler regained the lead on the 18th lap when Schlenk slid over the turn-two banking. ... “We started coming down here in 2017 and I always wanted to win here," Stemler said, thanking his Anklam Racing team. "I could hear (Schlenk) but I knew the bottom was throwing crumbs up there so it was hard for his momentum to keep up. Then I didn’t hear him anymore.”

Attica Raceway Park
DIRTcar Supers
March 20, 2021
  1. Ryan Markham
  2. Rusty Schlenk
  3. Colin Shipley
  4. Casey Noonan
  5. Devin Shiels

“All winter my notebook was lying on a shelf in the garage. I’m grooving tires today and reminded myself to take it with me. Well lo and behold we left the notebook at home," Markham said.  "But that’s not why we ran badly in the heat race. The track generally here is more bitey and we saw we needed to make some changes and we made some wholesale changes and even without the notebook we got it done. I have a pretty good habit of winning on opening night."

Oklahoma

Thunderbird Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
October 9, 2021
  1. Dustin Allen
  2. Hayden Ross
  3. Rob Powell
  4. Kip Hughes
  5. Chris Kratzer
  6. Eddie Tidwell
  7. Steven Hawkins
  8. Joe Gorby
  9. Eric Brill
  10. Steve Johnson

Allen, the Sooner tour's Rookie of the Year, completed a two-race sweep  of the weekend's Okie Fall Brawl. ... Fellow Enid, Okla., driver Kip Hughes finished fourth and wrapped up his fourth consecutive tour championship. ... Allen took the lead from Zach Nickel on the sixth lap. ... Allen notched his fifth career series victory, second behind the 26 career series victories for Hughes (six other drivers have four victories).

Thunderbird Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
October 8, 2021
  1. Dustin Allen
  2. Chris Kratzer
  3. Hayden Ross
  4. Joe Gorby
  5. Rob Powell
  6. Zach Nickell
  7. Steve Johnson
  8. Kip Hughes
  9. Gary Lowe
  10. Steven Hawkins

On the opening night of the Okie Fall Brawl, Allen, of Enid, Okla., rallied from ninth to win his fourth career Sooner tour feature. ... Allen topped a 17-car field to win $1,000. ... Another $1,000-to-win feature is on tap for Saturday, Oct. 9 as the Sooner series closes out its season. ... Joe Gorby of Bartletsville, Okla., started 15th and finished fourth. ... Polesitter Eric Brill of Choctaw, Okla., finished 12th. ... Hayden Ross of Muskogee and Kip Hughes of Enid won heats.

Enid Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
October 2, 2021
  1. Hayden Ross
  2. Dustin Allen
  3. Kip Hughes
  4. Troy Bynum
  5. Al Purkey
  6. Courtney McCartney
  7. John Herring
  8. Eddie Tidwell
  9. Darren Moses
  10. Richard Shepler

Hayden Ross of Muskogee, Okla., notched his first series victory in his 37th start. ... The 19-year-old overtook John Herring for the lead on the 17th lap. ... Herring retired with engine problems a few laps later. ... Runner-up Kip Hughes maintained his series points lead. ... The event drew 18 cars but Eric Brill scratched from the feature.

Thunderbird Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
September 24, 2021
  1. Kip Hughes
  2. Kaleb Roach
  3. Dustin Allen
  4. Hayden Ross
  5. Cory Green
  6. Eddie Tidwell
  7. Mike Anderson
  8. Damian Patocka
  9. Gary Lowe
  10. Scott Donnell

Kip Hughes of Enid, Okla., topped a 14-car field to earn his 26th career Sooner Series feature victory on Friday, collecting $750 and further adding to his lead on the tour's all-time win list. ... Kaleb Roach of Woodward, Okla., claimed the runner-up position, 1.537 seconds behind Hughes. ... Cory Green of Nowata, Okla., started 13th and finished fifth. ... Hayden Ross of Muskogee, Okla., and Hughes each earned heat race victories. ... Friday's feature lasted 17 minutes, with 11 competitors completing all 20 laps.

Tri-State Speedway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
September 11, 2021
  1. Mitch Keeter
  2. Cole Wells
  3. Darrin Crisler
  4. Mike Anderson
  5. Chris Hawkins
  6. Brandon Hunter
  7. Jimmy Body III
  8. Michael Maggard
  9. Tim Petty
  10. Isaac Keeper

Keeter, of Webb City, Mo., earned $1,000 for his series-leading seventh victory of the season ... Keeter, who started outside the front row, won by a 1.368-second margin over Wells. ... Chris Hawkins improved seven positions for a top-five finish. ... Aaron Scroggins and Jace Parmley were disqualified. ... The event drew 24 cars.

Enid Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
September 11, 2021
  1. Kip Hughes
  2. Ross McCarthy
  3. Troy Bynum
  4. Darren Moses
  5. Hayden Ross
  6. Eric Brill
  7. Kaleb Roach
  8. Eddie Martin
  9. A.J. Brochu
  10. Damian Patocka

The hometown driver Hughes took advantage of a lap-six restart, catching several drivers napping to take command and race to his tour-leading 25th career victory. ... Hughes has seven 2021 victories. ... Gary Kilbourn led the first six laps but fell back and was involved in a late-race crash. ... A lap-six caution appeared for a spinning Hayden Ross. ... Ross came back to finish fifth. ... the event drew 22 cars.

Tulsa Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
August 27, 2021
  1. Dustin Allen
  2. Kip Hughes
  3. Hayden Ross
  4. Damian Patocka
  5. Kaleb Roach
  6. Jason Redman
  7. Cory Green
  8. Richard Shepler
  9. Jason Anderson
  10. Brandon Givens

Topping a field of 15 cars, sixth-starting Dustin Allen of Enid, Okla., earned his third career series feature victory on Friday, collecting $750. ... The victory places Allen into a four-way tie for seventh on the tour's all-time win list. ... Eighth-starting Kip Hughes of Enid, Okla., finished in the runner-up position. ... Damian Patocka of Enid, Okla., started 11th and finished fourth. ... Heat races were won by Hughes and Eric Brill of Choctaw, Okla. ... Friday's feature was slowed by multiple incidents and lasted 19 minutes after being shortened to 20 laps, with seven competitors completing the entire race length.

Southern Oklahoma Speedway
American Crate Late Model Series
August 21, 2021
  1. Dean Abbey
  2. Dustin Woods
  3. Robbie Starnes
  4. Robert McCutcheon
  5. John Gober
  6. Tom Earl III
  7. Dylan Ramey
  8. Anthony Boatman
  9. Justin Radcliff
  10. Steven Hawkins

Abbey captured his series-leading fourth DFW Local Late Model Series victory of the season. ... He started third and led all 25 laps in a race that lasted 18 minutes. ... He lapped all but four drivers in earning $1,200. ... Dustin Woods of Forney, Texas, finished in the runner-up spot, 1.426 seconds behind Abbey. ... Initially crossing the finish line in fourth, Joe Sheddan of Whitney, Texas, was disqualified and credited with finishing 16th.

Oklahoma Sports Park
Complete Well Testing Sooner Series
August 14, 2021
  1. Kip Hughes
  2. Dean Abbey
  3. Kaleb Roach
  4. Jay Sale
  5. Dustin Allen
  6. Steven Hawkins
  7. Hayden Ross
  8. John Sliney
  9. Garrett Donnell
  10. Lee Allen

Overtaking Jay Sale on the last lap, the sixth-starting Hughes recorded his 24th career Complete Well Testing Sooner Series victory Saturday at Oklahoma Sports Park. ... Hughes scored his sixth victory of the season and moved into the points lead over Hayden Ross, who finished seventh. ... Sale slipped to fourth at the finish. ... Kaleb Roach overtook Sale on the fourth lap, but a caution erased the move. ... The event drew 13 cars but Damian Patocka scratched from the feature.

Salina Highbanks Speedway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
August 7, 2021
  1. Mitch Keeter
  2. Cole Wells
  3. Justin Wells
  4. Derek Watson
  5. Jim Body
  6. Isaac Keeper
  7. Jimmy Body III
  8. Darrin Crisler
  9. Mike Anderson
  10. Joey Smith

Keeter earned $1,000 for his Cash Money Series-leading fifth victory of the season. ... He took the lead on the fourth of 30 laps and fought off Cole Wells in the closing circuits. ... Thirteen drivers completed 30 laps in the race that lasted 17 minutes. ... Keeter also won at the high-speed Oklahoma oval May 1.

Enid Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
August 7, 2021
  1. Dustin Allen
  2. Kip Hughes
  3. A.J. Brochu
  4. Eddie Tidwell
  5. Bobby McGehee
  6. Hayden Ross
  7. Gary Kilbourn
  8. Courtney McCartney
  9. John Herring
  10. Scott Donnell

A hometown winner at Enid, Allen won his second Sooner Series event of 2021. ... He also captured the tour's March 20 opener at Crawford County Speedway in Van Buren, Ark. ... Allen overtook leader Lee Allen in the early laps at Enid. ... Kip Hughes rallied from 11th to finish second. ... The lone caution appeared on the 22nd lap. ... Series points leader Hayden Ross finished sixth and holds an 85-point margine on Hughes after 16 events.

Enid Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Mike Roach
Oklahoma Sports Park
Complete Well Testing Sooner Series
June 19, 2021
  1. Kip Hughes
  2. Hayden Ross
  3. Eddie Tidwell
  4. Eric Brill
  5. Damian Patocka
  6. Garrett Donnell
  7. Gary Lowe
  8. Richard Shepler
  9. Wayne Bush
  10. Kaleb Roach

Fourth-starting Kip Hughes of Enid, Okla., topped a field of 13 cars on Saturday and earned his 22nd career feature victory with the touring series, collecting $750. ... He swept the series weekend. ... Eddie Tidwell started 11th and finished third at his home track.

Tri-State Speedway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
June 12, 2021
  1. Mitch Keeter
  2. Cole Wells
  3. Kylan Garner
  4. Jim Body
  5. Jimmy Body III
  6. Mike Anderson
  7. John Briggs
  8. Jace Parmley
  9. Mark Daye
  10. Steve Stultz

The pole-starting Keeter, of Webb City, Mo., earned his series-leading fourth victory of the season. ... Jim Body came from 13th to fourth. ... The tour's Friday event at Dallas County Speedway in Urbana., Mo., rained out.

Outlaw Motor Speedway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
June 4, 2021
  1. Mitch Keeter
  2. Cole Wells
  3. Cody Jolly
  4. Glen Powell
  5. Kylan Garner
  6. Steve Johnson
  7. Aaron Scroggins
  8. Jimmy Body III
  9. Jim Body
  10. Mike Anderson

Series rookie Mitch Keeter of Webb City, Mo., grabbed a victory in a makeup race. ... Keeter has a series-high three victories, all over the last four events. ... Jimmy Body III was the hard charger after starting 14th and finishing eighth.

Salina Highbanks Speedway
Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series
May 1, 2021
  1. Mitch Keeter
  2. Kylan Garner
  3. John Briggs
  4. Cole Wells
  5. Steve Johnson
  6. Mike Anderson
  7. Eddie Schwope
  8. Mark Simon
  9. Cody Jolly
  10. Jimmy Body III

The fifth-starting Mitch Keeter of Webb City, Mo., scored his first series victory. ... Runner-up Kylan Garner improved seven positions. ... Isaac Keeper of Galena, Mo., started on the pole and faded to finish 13th. ... The series ran its second race of the season. ... Dustin Mooneyham escaped injury in a rollover heat race accident, but he was trapped in his car for several minutes before rescue workers could extricate him.

Enid Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
May 1, 2021
  1. Kip Hughes
  2. Hayden Ross
  3. Damian Patocka
  4. Adam Popp
  5. Scott Donnell
  6. Brandon Kenny
  7. Lee Allen
  8. Courtney McCartney
  9. Chris Wilhite Jr.
  10. Troy Bynum

Hughes won at his hometrack track to become the Sooner tour's first repeat winner of 2021. ... He has a series-leading 20 career victories. ... Five cautions plagued the first five laps of the 20-lap feature. ... John Herring led early with Hughes taking over the eighth lap. ... The series heads to 81 Speedway near Wichita, Kan., on May 8.

Thunderbird Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 30, 2021
  1. Justin Wells
  2. Steve Johnson
  3. Cody Jolly
  4. Kylan Garner
  5. Mike Anderson
Thunderbird Speedway
Unsanctioned Supers
April 25, 2021
  1. Jon Kirby
  2. Jay Rierson
  3. Jacob Magee

Hayden Ross and Shannon Anastosopolos scratched. ... The unsanctioned race was run in a makeup event after the previous night's Dirt Track Bank Cash Money Super Dirt Series event was rained out.

Southern Oklahoma Speedway
American Crate Late Model Series
April 3, 2021
  1. Dean Abbey
  2. Phillip Houston
  3. Chase Allen
  4. Kaden Honeycutt
  5. Patrik Daniel
  6. Daniel Smith
  7. Chris Bragg
  8. Dustin Woods
  9. Donnie Shipp
  10. Nate Jantz

The sixth-starting Abbey went by Houston and Allen — and a lapped car — in one fell swoop to grab the lead late in the race. ... The pole-starting Allen and Houston swapped the lead several times in the $1,000-to-win event. ... Nate Jantz (10th) and Thomas Blackwell (12th) passed eight cars apiece.

Enid Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
April 3, 2021
  1. Kip Hughes
  2. Hayden Ross
  3. Jerry Winters
  4. Mike Roach
  5. Adam Popp
  6. A.J. Brochu
  7. Kaleb Roach
  8. Damian Patocka
  9. Eric Brill
  10. Dustin Allen

Hughes won his series-leading 19th career feature. ... Eddie Tidwell led early in the 25-lapper but retired during an early caution with smoke trailing his car. ... Jerry Winters inherited the lead, but Hughes made a turn-three pass and pulled away. ... Hayden Ross retained his series points lead. ... The event drew 23 cars. ... Complete Well Testing is the new title sponsor of the Oklahoma-based series.

Thunderbird Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
March 27, 2021
  1. Jacob Magee
  2. Joe Godsey
  3. Kaleb Roach
  4. Clay Julian
  5. Hayden Ross
  6. Damian Patocka
  7. Kylan Garner
  8. Jace Parmley
  9. Jay Rierson
  10. Gary Lowe

Holding off hard-charging Joe Godsey, ninth-starting Jacob Magee of Caney, Kan., pocketed $2,000 in his first career Sooner Late Model Series victory. ... Magee overtook Damian Patocka on the 13th lap. ... The previous night's winner Godsey, of Edinburgh, Ind., started 20th and finished second. ... The series saw two new drivers visit victory lane over the weekend for their first time. ... Hometown driver Hayden Ross started 11th and finished fifth in the Okie Dirt Classic. | Story

Thunderbird Speedway
Complete Well Testing Sooner Series
March 26, 2021
  1. Joe Godsey
  2. Kip Hughes
  3. Hayden Ross
  4. Justin Wells
  5. Clay Julian
  6. Jason Redman
  7. Jacob Magee
  8. Cody Jolly
  9. Kylan Garner
  10. Kaleb Roach

The eighth-starting Godsey, the Edinburgh, Ind., driver who races out of Jeff Roth's Bentonville, Ark., shop, led the final two laps for his first Sooner victory. ... Godsey overtook race-long leader Kip Hughes, who led the first 23 circuits. ... Hometown driver Hayden Ross was third. ... The event drew 27 cars. ... Godsey, Hughes and Cole Wells won heat races while Kaleb Roach won the consolation. ... The Muskogee, Okla., oval has operated intermittently the past three seasons and hosted the series for the first time in opening of a two-race series weekend at Thunderbird.

Oregon

Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
October 2, 2021
  1. Preston Luckman
  2. Nate Augustine
  3. Jason Johnson
  4. Rich McCoy
  5. Wayne Butler
Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 17, 2021
  1. Preston Luckman
  2. Mark Thompson
  3. B.J. Donofrio
  4. Rob Campos
  5. Randy Barley
Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
September 11, 2021
  1. Brody Montgomery
  2. Braden Fugate
  3. Wayne Butler
  4. Mike Taylor
Southern Oregon Speedway
Unsanctioned Supers
September 11, 2021
  1. Joey Tanner
  2. Rob Mayea
  3. Rich McCoy
  4. Bob Dees
  5. Skipper Klimcheck

Tanner earned $4,000 in the Camren James Memorial. .... Bob Dees wrapped up the track title.

Willamette Speedway
Unsanctioned Supers
September 11, 2021
  1. Doug Elkins
  2. Steve Moore
  3. Rob Campos
  4. James Slover
  5. Jeff Rash

Elkins started fifth, took the lead by halfway and won by 2.301 seconds over Moore. ... B.J. Donofrio was the first retiree after setting fast time.

Madras Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 11, 2021
  1. Nate Augustine
  2. Jeremy Short

Brad Short and Trevor Klassen scratched from a potential four-car field.

Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Supers
September 5, 2021
  1. Rob Campos
  2. Thomas Hunziker
  3. Mike Peters
  4. Chuck Christian
  5. Mark Thompson
Willamette Speedway
Unsanctioned Supers
September 4, 2021
  1. Thomas Hunziker
  2. John Duty
  3. Rob Mayea
  4. Jeff Rash
  5. McLain Beaudoin
  6. Jordan Wright
  7. Darren Coffell
  8. Steve Moore
  9. Mark Thompson
  10. Joey Tanner

Hunziker, who won by three-tenths of a second, earned $5,000 in the Clair Arnold Memorial. ... He led 77 of 81 laps. ... The event was sponsored by Donofrio Family and Skyline Ford. ... John Duty started seventh. ... McLain Beaudoin set fast time with a 14.772-second lap.

Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 4, 2021
  1. Rob Campos
  2. Chuck Christian
  3. Mike Peters
  4. Mike Taylor
  5. Rob Williams

Campos took the lead from Mike Taylor on the 10th lap.

Southern Oregon Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 4, 2021
  1. Rich McCoy

McCoy won the 15-lapper from the pole.

Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. Braden Fugate
  2. Brody Montgomery
  3. Wayne Butler
  4. Garrett Smith
Southern Oregon Speedway
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. Preston Luckman
  2. Rich McCoy
  3. Darren Coffell
  4. Bob Dees
  5. John Duffie

Luckman won the 40-lapper for his first victory of the season at Southern Oregon. ... He set fast time with a 15.53-second lap.

Willamette Speedway
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. John Duty
  2. Mark Thompson
  3. Bryan Norton
  4. Jordan Wright
  5. B.J. Donofrio

Making his first start in two years, Duty, of Molalla, Ore., set fast time and raced to a 40-lap victory at the third-mile oval. ... The fifth-starting Duty took the lead from Thompson on the 15th lap and won by 4.558 seconds.

Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
August 21, 2021
  1. Brody Montgomery
  2. Braden Fugate
  3. Wayne Butler
  4. Garrett Smith
  5. Thor Kristensen
Madras Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Jason Johnson
  2. Nate Augustine
  3. Trevor Klassen
Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
August 7, 2021
  1. Brody Montgomery
  2. Braden Fugate
  3. Wayne Butler
  4. Mark Thompson
  5. Bob Dees

Montgomery won the Tidal Wave 50 and a $1,000 payday.

Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Supers
August 7, 2021
  1. Mike Peters
  2. Randy Barley
  3. Jody Tanner
  4. Rob Williams
  5. Brian Hubert

Peters drove his brother Ed's car to a victory in the second half of the Marvin Smith Memorial Grove Classic.

Madras Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Jason Johnson
  2. Jeremy Short
  3. Nate Augustine
  4. Trevor Klassen
  5. Hunter Johnson
Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Supers
August 6, 2021
  1. Brian Hubert
  2. Rob Campos
  3. Randy Barley
  4. Mike Peters
  5. Willie Sutton

Hubert won on the opening night of the Marvin Smith Memorial Grove Classic to become the eighth winner in nine division races in 2021.

Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
July 31, 2021
  1. Brody Montgomery
  2. Wayne Butler
  3. Braden Fugate
  4. Hannah Robinson
Willamette Speedway
Unsanctioned Supers
July 31, 2021
  1. Darren Coffell
  2. B.J. Donofrio
  3. Mark Thompson
  4. Kent Emry
  5. Terry Hall

Willamette has yet to have a repeat winner in the division.

Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
July 24, 2021
  1. Braden Fugate
  2. Wayne Butler
  3. Hannah Robinson
  4. Brody Montgomery
Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Supers
July 24, 2021
  1. Preston Luckman
  2. Joey Tanner
  3. Jimmy Whisler
  4. Rob Mayea
  5. Eston Whisler

Luckman earned $2,000 in the Logger's Cup main event.

Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
July 21, 2021
  1. Braden Fugate
  2. Wayne Butler
  3. Brody Montgomery
  4. Hannah Robinson
Willamette Speedway
Unsanctioned Supers
July 17, 2021
  1. Rob Campos
  2. Jordan Wright
  3. B.J. Donofrio
  4. Jody Tanner
  5. Mike Taylor

Campos is the fourth division winner in four races.

Madras Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 17, 2021
  1. Jeremy Short
  2. Andrew Short
  3. Trevor Klassen
Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
July 10, 2021
  1. Brody Montgomery
  2. Wayne Butler
  3. Mike Taylor
  4. Braden Fugate
  5. Garrett Smith
Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Supers
July 10, 2021
  1. Preston Luckman
  2. Jimmy Whisler
  3. Randy Barley
  4. Rob Campos
  5. Chuck Christian

Luckman, who took the lead from Campos on the second lap, was the seventh winner in seven 2021 Late Model races at Cottage Grove.

Willamette Speedway
Unsanctioned Supers
July 10, 2021
  1. Joey Tanner
  2. Preston Luckman
  3. Jody Tanner
  4. B.J. Donofrio
  5. Kent Emry

Luckman rushed to Willamette for a runner-up finish after winning the Cottage Grove (Ore.) Speedway feature earlier in the evening.

Madras Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Nate Augustine
  2. Andrew Short
  3. Jeremy Short
  4. Trevor Klassen
Southern Oregon Speedway
Unsanctioned Supers
July 3, 2021
  1. Joey Tanner
  2. Preston Luckman
  3. Trent Elliott
  4. Rob Campos
  5. Nate Augustine

Tanner earned $2,500 in the Battle of the Borders with his third victory in as many starts this season at Southern Oregon.

Willamette Speedway
Unsanctioned Supers
July 3, 2021
  1. Brian Smith
  2. B.J. Donofrio
  3. Jason Johnson
  4. Jeff Rash
  5. Sonny Modaff

Smith, of Lebanon, Ore., drove his Jerry and Mandee Casey-owned car to a 100-lap victory. ... Terry Sanders won the Limited Late Model feature.

Madras Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 3, 2021
  1. Trevor Klassen
Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. Braden Fugate
  2. Preston Luckman
  3. Brody Montgomery
  4. Wayne Butler
  5. Richard Wallace
Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Rob Campos
  2. Mike Peters
  3. Randy Barley
  4. Chuck Christian
  5. Rob Williams
Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
June 19, 2021
  1. Brody Montgomery
  2. Preston Luckman
  3. Braden Fugate
  4. Wayne Butler
  5. Garrett Smith
Willamette Speedway
Unsanctioned Supers
June 19, 2021
  1. Jeremy Shank
  2. Jimmy Whisler
  3. McLain Beaudoin
  4. Rob Campos
  5. Darren Coffell

Steve Moore won the Limited Late Model feature.

Madras Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 19, 2021
  1. Jason Johnson
  2. Nate Augustine
  3. Trevor Klassen
Southern Oregon Speedway
Unsanctioned Supers
June 12, 2021
  1. Joey Tanner
  2. Trent Elliott
  3. Miles Deubert
  4. Richard Wallace
  5. Chuck Christian
Madras Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Jason Johnson
  2. Jeremy Short
  3. Andrew Short
  4. Trevor Klassen
Madras Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Trevor Klassen
  2. Andrew Short
  3. Nate Augustine
Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
May 30, 2021
  1. Richard Wallace
  2. Brody Montgomery
  3. Wayne Butler
  4. Braden Fugate
  5. Mike Taylor
Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
May 29, 2021
  1. Dennis Souza
  2. Braden Fugate
  3. Brody Montgomery
  4. Richard Wallace
  5. Mike Taylor
Southern Oregon Speedway
Unsanctioned Supers
May 29, 2021
  1. Joey Tanner
  2. Trent Elliott
  3. Dave Foote
  4. Brian Bowman
  5. Eric Massey

Tanner drove his Ray Mitchell-owned car to victory.

Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Supers
May 29, 2021
  1. B.J. Donofrio
  2. Brian Smith
  3. Jordan Wright
  4. Mike Peters
  5. Rob Campos

Donofrio is the fifth winner in five 2021 events. ... Rob Williams led six laps before Donofrio took command.

Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
May 22, 2021
  1. Braden Fugate
  2. Preston Luckman
  3. Wayne Butler
  4. Richard Wallace
  5. Brody Montgomery
Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Supers
May 22, 2021
  1. Jimmy Whisler
  2. Joey Tanner
  3. Jordan Wright
  4. Jason Johnson
  5. Mike Peters

Whisler rallied from his 11th starting spot.

Madras Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Jason Johnson
  2. Trevor Klassen
  3. Andrew Short
  4. Jeremy Short
  5. Jesse Bacchus
Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
May 8, 2021
  1. Brody Montgomery
  2. Braden Fugate
  3. Wayne Butler
Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Supers
May 8, 2021
  1. Mike Peters
  2. Thomas Hunziker
  3. Darren Coffell
  4. Randy Barley
  5. B.J. Donofrio
Madras Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Bryan Norton
  2. Kye Frick
  3. Rob Campos
  4. Andrew Short
  5. Jason Johnson
Madras Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 7, 2021
  1. Andrew Short
  2. Jason Johnson
  3. Jesse Bacchus
  4. Trevor Klassen
  5. Kye Frick
Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Brody Montgomery
  2. B.J. Donofrio
  3. Braden Fugate
  4. Bryan Norton
  5. Wayne Butler
Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
April 17, 2021
  1. Brody Montgomery
  2. Preston Luckman
  3. Braden Fugate
  4. Mike Taylor
  5. Wayne Butler
Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Supers
April 17, 2021
  1. Joey Tanner
  2. Darren Coffell
  3. Brian Smith
  4. Doug Elkins
  5. Thomas Hunziker
Coos Bay Speedway
Unsanctioned Supers
April 10, 2021
  1. Wayne Butler
  2. Jordan Wright
  3. Richard Wallace
  4. Brody Montgomery
  5. Mike Taylor
Cottage Grove Speedway
Unsanctioned Supers
April 3, 2021
  1. Doug Elkins
  2. Mike Peters
  3. Randy Barley
  4. Ed Peters
  5. Trevor Klassen

Elkins overtook Bob Dees on the fourth lap and led the rest of the way.

Pennsylvania

Lincoln Speedway
Unsanctioned Supers
October 9, 2021
  1. Ross Robinson
  2. Gene Knaub
  3. Rick Eckert
  4. Jason Covert
  5. Bryan Bernheisel
  6. Jim Bernheisel
  7. Matt Murphy
  8. Shaun Jones
  9. Cory Lawler
  10. Chad Myers

Robinson, who led all 30 laps, earned $3,000. ... The Super Late Model event drew 15 entries and nine drivers finished on the lead lap. ... Travis Mease won the Limited Late Model feature over Wes Bonebrake and Chase Billet.

Clinton County Speedway
Unsanctioned Supers
October 9, 2021
  1. Dylan Yoder
  2. Wyatt Scott
  3. Andrew Yoder
  4. Hayes Mattern
  5. Jim Yoder
  6. Tim Smith Jr.
  7. Rodney Phillips
  8. Dylan Cecce
  9. Joe Loffredo
  10. Del Rougeux

Leading all 50 laps, Dylan Yoder of Selinsgrove, Pa., won the track's $5,000 Super Late Model payday for the second straight season. ... The event drew 16 Super Late Models with eight finishing on the lead lap. ... Strouse Electric was the event sponsor.

Latrobe Speedway
Unsanctioned Supers
October 9, 2021
  1. Colton Flinner

Flinner won at Latrobe's Fall Fest ... Ryan Frazee won the Crate feature.

Port Royal Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 8, 2021
  1. Barry Miller
  2. Todd Snook
  3. Trent Brenneman
  4. Andrew Yoder
  5. Dillan Stake
Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
October 2, 2021
  1. Ken Schaltenbrand
  2. Charles Powell Jr.
  3. Michael Lake
  4. Matt Lux
  5. Chris Hackett
McKean County Raceway
RUSH Crates
October 2, 2021
  1. Bryce Davis
  2. Andy Michael
  3. Steve LeBarron
  4. D.J. Krug
  5. Zeke McQueen

Davis won on the undercard of the Nittany Minimart Fall Classic, where Max Blair captured his second straight $5,000 Zimmer's United Late Model Series feature.

Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
October 2, 2021
  1. Luke Hyre

Hyre earned $1,500 in the Small Car Nationals.

McKean County Raceway
RUSH Crates
October 1, 2021
  1. Max Blair
  2. Jason Genco
  3. John Waters
  4. Steve Dixon
  5. Andy Michael

Blair earned $2,500. ... He also won the night's $5,000 Zimmer's United Late Model Series event.

BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Travis Mease
  2. Dan Zechman
  3. Chase Billet
  4. Joey Hoffer
  5. Ben Whitaker
Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
September 25, 2021
  1. Bill Kessler
  2. Kyle Lukon
  3. Logan Zarin
  4. Colton Flinner
  5. Nico Dabecco

Bill Kessler led 20 laps and won his first PPMS feature. ... Daryl Charlier wrapped up the track title.

Path Valley Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Shyann Smith
  2. Spike Moore
  3. Andy Fries
  4. Tommy Cordell
  5. Randy Burkholder

The 25-year-old Three Springs, Pa., driver notched her first career Late Model victory in her fourth season in the division.

Latrobe Speedway
Fastrak Crates
September 25, 2021
  1. Jake Gunn

Gunn won his first Latrobe feature victory.

Eriez Speedway
RUSH Crates
September 19, 2021
  1. Jason Genco
  2. Andy Boozel
  3. Darrell Bossard
  4. Chub Frank
  5. Scott Gurdak

Genco's victory was part of the September Sweeps on the undercard of a $5,000-to-win makeup program for Super Late Models.

Bradford Speedway
RUSH Crates
September 19, 2021
  1. Jeremy Wonderling
  2. Kurt Stebbins
  3. Steve Dixon
  4. John Waters
  5. Dustin Waters
Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
September 18, 2021
  1. Jon Lee

Lee earned $2,000.

BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 18, 2021
  1. Matt Murphy
  2. Chase Billet
  3. Dan Zechman
  4. Ben Whitaker
  5. Travis Mease
Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
September 18, 2021
  1. Garret Paugh
  2. Joe Martin
  3. Daryl Charlier
  4. Philip Bubeck
  5. Christian Schneider
Latrobe Speedway
Fastrak Crates
September 18, 2021
  1. Michael Duritsky
Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
September 18, 2021
  1. Luke Hyre

Hyre also wrapped up the track's division title.

Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 17, 2021
  1. Shawn Shoemaker
  2. Greg Moore
  3. Chris Hackett
  4. Kyle Lear
  5. Clinton Hersh

Shoemaker earned $1,500 on the undercard of the ULMS victory for Kyle Hardy. ... Michael Duritsky won the night's Crate Late Model feature over Joe Martin.

Lernerville Speedway
DIRTcar Supers
September 17, 2021
  1. Todd Bachman
  2. Gary Lyle
  3. Clay Ruffo
  4. Tyler Dietz
  5. Tommy Beck

Bachmann won his first Super Late Model feature and donated his earnings to the Navy Seal Foundation. ... A second-lap pileup hampered the feature. ... Colton Flinner, who had wrapped up the division title prior to the night's action, was leading when he retired at halfway, handing Bachmann the point. ... Bachman outdueled Dietz and Lyle late in the race.

Lincoln Speedway
Unsanctioned Supers
September 11, 2021
  1. Jason Covert
  2. Shaun Jones
  3. Bryan Bernheisel
  4. Dylan Yoder
  5. Brett Schadel
  6. Tyler Horst
  7. Gene Knaub
  8. Andrew Yoder
  9. Jim Yoder
  10. Gary Stuhler

Earning his first Lincoln Super Late Model victory, Covert collected $3,000 in a rare Super Late Model event at Lincoln. ... He started on the front row and led all the way. ... “I’ve won two limited races here; this is the first super race I’ve won here," Covert said. "I told Bryan I’d love to go to Lincoln to race, yeah, we need money, but I don’t care what it paid. I just wanted to win a Super race here and we did it.” | Video

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
September 11, 2021
  1. Kyle Lukon
  2. Cole Petrelle
  3. Zach Gunn
  4. Nico Dabecco
  5. Zach Morrow

Lukon started fifth in winning the 20-lapper. ... Jake Gunn and Cole Petrelle led early. ... A six-car pileup halted the action on the first lap. ... Ben Policz spun on the sixth lap and dumped his radiator fluid onto the surface.

Path Valley Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 11, 2021
  1. Randy Burkholder
  2. Tommy Slanker
  3. Luke Hoffner
  4. Jake Piper
  5. Tommy Cordell
Thunder Mountain Speedway
Unsanctioned Supers
September 10, 2021
  1. Jon Lee

Lee won a week after the track took a break for Covid-19 concerns among at least one staffer. ... Eddie Connor won the Semi-Late feature.

Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Supers
September 10, 2021
  1. Clinton Hersh
  2. Dave Blazavich
  3. Dan Angelicchio
  4. John Wayne Weaver
  5. Billy Eash

Michael Duritsky won the Crate feature.

Port Royal Speedway
Unsanctioned Supers
September 10, 2021
  1. Jason Covert
  2. Dylan Yoder
  3. Andy Haus
  4. Gary Stuhler
  5. Jeff Rine
  6. Colton Flinner
  7. Chad Myers
  8. Tim Smith Jr.
  9. Jim Yoder
  10. Andrew Wylie

Covert earned a $3,000 victory on the Tuscarora 50 weekend for sprint cars. | Video

Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
September 10, 2021
  1. Luke Hyre

The track's upcoming event will be on Saturday, Sept. 18.

Bedford Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 5, 2021
  1. Devin Weyandt
  2. Clinton Hersh
  3. Donnie Farlling
  4. Robbie Black
  5. Brian Lowery

Weyandt took the lead on the 18th lap when Brian Lowery got held up by a lapped car. ... When Clinton Hersh broke with two laps remaining, Robbie Black captured a makeup Limited Late Model feature over Weyandt and Brad Feight.

Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
September 4, 2021
  1. Jon Lee
  2. Doug Eck
  3. Ken Schaltenbrand
  4. John Wayne Weaver
  5. Kenny Schaffer

Kenny Schaffer wrapped up the track title. ... Doug Eck lowered the track record.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
September 4, 2021
  1. Daryl Charlier
  2. Zach Morrow
  3. Cole Petrelle
  4. Mike Reft
  5. Nico Dabecco

Charlier earned $2,000 in the Red Miley Rumble, his fourth PPMS victory of 2021. ...  “We’ve been racing here since this track opened up in I believe 1979," Charlier said. "I was fortunate enough to know Red a little bit, I mean I was a young boy unfortunately when he passed, but I’m glad that the Miley’s continue to put this on in honor of him, and I’m glad to be out front and take that one home."

Latrobe Speedway
Fastrak Crates
September 4, 2021
  1. Michael Ott
Lernerville Speedway
DIRTcar Supers
September 3, 2021
  1. Alex Ferree
  2. Logan Zarin
  3. Colton Flinner
  4. Ken Schaltenbrand
  5. Gary Lyle
Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Supers
September 3, 2021
  1. Dan Angelicchio
  2. Chad McClellan
  3. Dave Blazavich
  4. John Wayne Weaver
  5. Del Rougeux

Winning his first Dog Hollow feature since September 2017, Angelicchio won a mid-race duel with Weaver to take command. ... Clinton Hersh was leading on the eighth lap when he spun in a tangle with Dave Blazavich. ... Michael Lake lost the second spot on the final lap. ... Michael Duritsky led all 20 laps of the Crate Late Model feature.

Clinton County Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 3, 2021
  1. Matt Cochran
  2. Jim Yoder
  3. Jake Piper
  4. Jennae Piper
  5. Joe Loffredo

Cochran won the Lenny Stroud Jr. Memorial.

Latrobe Speedway
Fastrak Crates
September 1, 2021
  1. Clate Copeman
Bradford Speedway
RUSH Crates
August 29, 2021
  1. Jeremy Wonderling

Wonderling won his sixth race at Bradford and 14th overall of 2021.

BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Chad Smith
  2. Joey Hoffer
  3. Dan Zechman
  4. Jed Latshaw
  5. Wayne Pfeil
Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. Ryan Montgomery
  2. Chris Hackett
  3. Ken Schaltenbrand
  4. Jared Miley
  5. Levi Yetter

Montgomery won his second feature of the weekend in the Suppa Racing entry.

Selinsgrove Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Trent Brenneman
  2. Todd Snook
  3. Cayden Ranck
  4. Devin Hart
  5. J.R. Toner
Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
August 28, 2021
  1. Daryl Charlier
  2. Ben Policz
  3. Cole Petrelle
  4. Mike Reft
  5. Dan Lepro

Charlier started outside the front row and led all 20 laps.

Latrobe Speedway
Fastrak Crates
August 28, 2021
  1. Clate Copeman
Hidden Valley Speedway
Unsanctioned Supers
August 28, 2021
  1. Del Rougeux
  2. Billy Eash
  3. Luke Hoffner
  4. Derek Rodkey
  5. Kevin Clark

Rougeux won the Fay Lumadue Memorial, his first division victory (he'd won in the big-block modified division). ... Eash unofficially wrapped up the track title.

Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Spike Moore

Brad McGinnis clinched the track championship.

Thunder Mountain Speedway
Unsanctioned Supers
August 27, 2021
  1. Ryan Montgomery
  2. Gale Huey
  3. Matt Lux
  4. Jon Lee
  5. Chris Hackett

Montgomery piloted David Scott's Suppa Racing ride. ... Ed Connor won the Semi-Late winner

Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
August 27, 2021
  1. Brent Trimble
Port Royal Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 26, 2021
  1. Andrew Yoder
  2. Trent Brenneman
  3. Devin Hart
  4. Jim Yoder
  5. Todd Snook

Andrew Yoder earned $1,500 on the undercard of Hudson O'Neal's $10,000 Lucas Oil Late Model Dirt Series victory at the Rumble by the River opener. ... The track's Limited Late Model division chases a division-record payday of $5,033-to-win at Sept. 4's Butch Renninger Memorial.

Bradford Speedway
RUSH Crates
August 22, 2021
  1. Jeremy Wonderling
  2. Steve Dixon
  3. Dustin Waters
  4. Chuck LaFleur
  5. Jason Dobson
Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
August 21, 2021
  1. Jon Lee
  2. Matt Lux
  3. Chris Hackett
  4. Ken Schaltenbrand
  5. Dave Blazavich

Ed Connor won the Semi-Late feature for his second victory of the weekend.

BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Chase Billet
  2. Jed Latshaw
  3. Ben Whitaker
  4. Wayne Pfeil
  5. Matt Murphy

Starting outside the front row and leading every lap, Billet earned $2,000 in the 50-lapper, winning by 3.07 seconds. ... Shawn Miller flipped on the 27th lap, but he was OK. ... “The car drove itself tonight,” Billet said. “I was just along for the ride. We were hooked up, and I couldn’t do anything wrong.” ... Ben Whitaker rallied from 12th to third.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
August 21, 2021
  1. Ben Policz
  2. Daryl Charlier
  3. Cole Petrelle
  4. Tim Shaffer
  5. Bill Kessler
Path Valley Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Dillan Stake
  2. Randy Burkholder
  3. Chaz Buchinsky
  4. D.J. Groft
  5. Jake Piper
Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Justin Kann
  2. Robbie Black
  3. Brad McGinnis
  4. Matt Parks
  5. Clinton Hersh
Latrobe Speedway
Fastrak Crates
August 21, 2021
  1. Michael Duritsky
Thunder Mountain Speedway
Unsanctioned Supers
August 20, 2021
  1. Matt Lux
  2. Chub Frank
  3. Jon Lee
  4. Chris Hackett
  5. Wyatt Scott
  6. Del Rougeux
  7. Greg Oakes
  8. John Wayne Weaver
  9. Levi Sikora
  10. Bill Davis

After experiencing battery issues during qualifying and suffering a flat tire during his heat race, Matt Lux of Franklin, Pa., topped a 16-car field to win the Triple Nickel Distillery Night feature, collecting $3,000. ... Chub Frank of Bear Lake, Pa., finished in the runner-up position, 0.563 seconds behind Lux. ... Heat races were won by Frank and Michael Lake of Uniontown, Pa. ... Friday's feature lasted 12 minutes, with nine competitors completing all 30 laps. | Video

Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 20, 2021
  1. Clinton Hersh
  2. Spike Moore
  3. Devin Weyandt
  4. Jake Piper
  5. Eddie Cornett

Hersh led all the way with Weyandt improving seven positions. ... Joe Martin won the Crate Late Model feature, regaining the lead on the 18th lap after Michael Duritsky went ahead on lap 16 but then had a flat tire.

Lernerville Speedway
DIRTcar Supers
August 20, 2021
  1. Jared Miley
  2. Colton Flinner
  3. Tommy Beck
  4. Alex Ferree
  5. Kyle Knapp
The Hill Speedway
RUSH Crates
August 20, 2021
  1. Steve LeBarron
Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
August 20, 2021
  1. Brent Trimble
Bradford Speedway
Unsanctioned Supers
August 15, 2021
  1. Greg Oakes
  2. Damian Bidwell
  3. Bryce Davis
  4. Jason Knowles
  5. Garrett Mott
  6. Kyle Scott
  7. Dave DuBois
  8. Wyatt Scott
  9. Jason Dobson
  10. Joe Layfield

Oakes earned $3,000 for his Mike "Mountain Man" Reed Memorial victory. ... The event was originally sanctioned by the Zimmer's United Late Model Series but ran unsanctioned. | Video

Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
August 14, 2021
  1. Jared Miley
  2. Jon Lee
  3. Ken Schaltenbrand
  4. Matt Lux
  5. Michael Lake

Nate Smith won the Semi-Late feature.

Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
August 14, 2021
  1. Wyatt Scott
  2. Kyle Scott
  3. Garrett Mott
  4. Jerry Redden
  5. Orvis Newcome III

Joe Loffredo won the Semi-Late feature for his first career feature victory.

Selinsgrove Speedway
Unsanctioned Supers
August 14, 2021
  1. Andy Haus
  2. Jeff Rine
  3. Dan Stone
  4. Brett Schadel
  5. Andrew Yoder
  6. Dylan Yoder
  7. Austin Berry
  8. Hayes Mattern
  9. Shaun Jones
  10. Jim Bernheisel

Haus earned $4,000. ... Haus took the lead from Andrew Yoder on the 14th of 30 laps. ... The race drew 23 cars. ... Trent Brennamen won the Limited Late Model feature.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
August 14, 2021
  1. Cole Petrelle
  2. Daryl Charlier
  3. Philip Bubeck
  4. Dan Lepro
  5. Tom Klein

Petrelle scored his first career Crate Late Model victory. ... Dan Lepro's ninth-to-fourth run gave him hard charger honors.

Hidden Valley Speedway
Unsanctioned Supers
August 14, 2021
  1. Clinton Hersh
  2. Joe Petyak
  3. Billy Eash
  4. Luke Hoffner
  5. Josh Whetstone
Latrobe Speedway
Fastrak Crates
August 14, 2021
  1. John Over
  2. Troy Shields
  3. Michael Ott
  4. Braeden Dillinger
  5. Marino Angelicchio

Over took the lead from Shields on a restart.

Bedford Speedway
Unsanctioned Supers
August 13, 2021
  1. Tim Smith Jr.
  2. Chuck Clise
  3. Jeff Rine
  4. Mike Lupfer
  5. Wayne Johnson

Smith, making his first start of the season after awaiting the arrival of a new powerplant, overtook Clise on the last lap for a 25-lap victory. ... Rain hit the track after the feature, postponing the remainder of the program.

Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
August 13, 2021
  1. Andy Spooner
Eriez Speedway
Unsanctioned Supers
August 8, 2021
  1. Dave Hess Jr.
  2. Jason Genco
  3. Mike Knight
  4. Darrell Bossard
  5. Chub Frank

Hess completed a weekend Stateline-Eriez swept in Super Late Model competition. ... Breyton Santee won the Crate feature.

Port Royal Speedway
Unsanctioned Supers
August 7, 2021
  1. Kyle Lee
  2. Andrew Yoder
  3. Trever Feathers
  4. Dillan Stake
  5. Gary Stuhler
  6. Ross Robinson
  7. Jim Yoder
  8. Dylan Yoder
  9. Jeff Rine
  10. Jim Bernheisel

Lee led all 25 laps for a $3,000 victory. | Video

BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Randy Stoudt
  2. Ben Whitaker
  3. Wayne Pfeil
  4. Jed Latshaw
  5. Chase Billet
Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
August 7, 2021
  1. Paul Kot
  2. Doug Eck
  3. Kenny Schaffer
  4. Jerry Redden
  5. Scott Alvetro
Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
August 7, 2021
  1. Jon Lee
  2. Jared Miley
  3. Ken Schaltenbrand
  4. Levi Yetter
  5. Rodney Phillips
Latrobe Speedway
Fastrak Crates
August 7, 2021
  1. John Over

Over earned $1,000 in the Ralph Davis Jr. Memorial.

Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 7, 2021
  1. Spike Moore
  2. Eric Irvin
  3. Matt Parks
  4. Jake Piper
  5. Brad McGinnis
Lernerville Speedway
DIRTcar Supers
August 6, 2021
  1. Colton Flinner
  2. Michael Norris
  3. Jared Miley
  4. Tyler Dietz
  5. Logan Zarin
Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Supers
August 6, 2021
  1. Chad McClellan
  2. Clinton Hersh
  3. Dave Blazavich
  4. Del Rougeux
  5. Andrew Wylie

The 10th-starting McClellan became the division's first two-time winner of 2021. ... McClellan took the point from race-long leader Clinton Hersh with four laps remaining. ... Dan Angelicchio was challenging Hersh from the second position when a deflating tire knocked him from contention. ... Joe Martin outdueled Michael Duritsky to capture the Crate Late Model feature.

Thunder Mountain Speedway
Unsanctioned Supers
August 6, 2021
  1. Chub Frank
  2. Jon Lee
  3. Chris Hackett
  4. Wyatt Scott
  5. Doug Eck

Doug Surra won the Semi-Late feature.

Williams Grove Speedway
Unsanctioned Supers
August 6, 2021
  1. Gene Knaub
  2. Gary Stuhler
  3. Justin Weaver
  4. Dylan Yoder
  5. Randy Christine Jr.

The polesitting Knaub earned $2,000 as the division tuned up for the Aug. 20 visit by the World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series. ... Knaub, a winner of 45 Limited Late Model races at the track, captured his first Williams Grove Super Late Model victory.

Clinton County Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 6, 2021
  1. Jim Yoder
  2. Andrew Yoder
  3. Matt Cochran
  4. Mike Smith
  5. Joe Loffredo
The Hill Speedway
RUSH Crates
August 6, 2021
  1. Jared Keeney

Keeney won his first Crate Late Model feature.

Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
August 6, 2021
  1. Braeden Dillinger
McKean County Raceway
RUSH Crates
August 5, 2021
  1. Steve Dixon
  2. Jeremy Wonderling
  3. John Waters
  4. Chuck LaFleur
  5. Doug Ricotta

The fourth-starting Dixon won by a 2.776-second margin. ... Polesitter Doug Ricotta ended up fifth. ... Scheduled fifth-row starter Paul Grigsby scratched from the 17-car field.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
July 31, 2021
  1. Kyle Lukon
  2. Levi Crowl
  3. Zach Gunn
  4. Daryl Charlier
  5. Jake Gunn

The sixth-starting Lukon took the lead from Zach Gunn on the seventh lap.

Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
July 31, 2021
  1. Matt Lux
  2. Jon Lee
  3. Chris Hackett
  4. Joe Petyak
  5. Ken Schaltenbrand

Lux earned another $2,000 in sweeping the weekend's Thunder Mountain-Marion Center miniseries races at both tracks. ... Nate Smith won the Semi-Late feature.

Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
July 31, 2021
  1. Doug Eck
  2. Kyle Knapp
  3. Paul Kot
  4. Michael Lake
  5. Kenny Schaffer

Eck earned $2,500 on Grady's Decision Night.

Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Spike Moore
  2. Brad McGinnis
  3. Shyann Smith
  4. Tom Decker III
  5. Madeline Miller
Latrobe Speedway
Fastrak Crates
July 31, 2021
  1. Jeff Ferguson
  2. Braeden Dillinger
  3. Michael Duritsky
  4. Clate Copeman
  5. Troy Shields

Ferguson took the early lead from Copeman and led the rest of the way.

Path Valley Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Andy Fries
  2. Steve Lowery
  3. Sean Merkel
  4. Randy Burkholder
  5. Kenny Yoder
Hidden Valley Speedway
Unsanctioned Supers
July 31, 2021
  1. Luke Hoffner
  2. Billy Eash
  3. Derek Rodkey
  4. Paul Schreckengost
  5. Jamie Barber

Hoffner, who scored his 192nd career feature victory, took the lead from Schreckengost on the fourth lap. ... B.J. Hudson won the Semi-Late feature.

Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Supers
July 30, 2021
  1. Joe Petyak
  2. Chad McClellan
  3. Michael Lake
  4. Dave Blazavich
  5. Clinton Hersh

The pole-starting Petyak scored his first career Dog Hollow Super Late Model victory. ... Kyle Hardy won the Crate Late Model feature.

Lernerville Speedway
DIRTcar Supers
July 30, 2021
  1. Alex Ferree
  2. Ken Schaltenbrand
  3. Colton Flinner
  4. Jared Miley
  5. Tyler Dietz
Thunder Mountain Speedway
Unsanctioned Supers
July 30, 2021
  1. Matt Lux
  2. Jon Lee
  3. Gale Huey
  4. Doug Eck
  5. Chris Hackett
Bedford Speedway
Unsanctioned Supers
July 30, 2021
  1. Travis Stickley
  2. Nathan LaSalle
  3. Trever Feathers
  4. Kyle Lee
  5. Jeff Rine

Stickley won the Bedford County Fair Race.

Port Royal Speedway
Unsanctioned Supers
July 30, 2021
  1. Gregg Satterlee
  2. Ross Robinson
  3. Gary Stuhler
  4. Dylan Yoder
  5. Colton Flinner
  6. Marvin Winters
  7. Trever Feathers
  8. Kyle Lee
  9. Jeff Rine
  10. Hayes Mattern

Satterlee took the lead from Robinson on the sixth lap and raced to a $3,000 victory on the undercard of the Greg Hodnett Memorial for sprint cars. | Video

Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
July 30, 2021
  1. Luke Hyre
Eriez Speedway
Unsanctioned Supers
July 25, 2021
  1. Chub Frank
  2. Dave Hess Jr.
  3. Mike Knight
  4. Steve Kania
  5. Andy Boozel

Jason Genco won the Crate feature.

Bedford Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 25, 2021
  1. Taylor Farlling
  2. Eric Irvin
  3. Donnie Farlling
  4. Clinton Hersh
  5. Devin Weyandt

A lap-six accident eliminated Brian Lowery and Matt Murphy in the Fair Race.

Bradford Speedway
RUSH Crates
July 25, 2021
  1. Steve Dixon

Jeremy Wonderling on a makeup Crate feature.

BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Troy Miller
  2. Randy Stoudt
  3. Shaun Miller
  4. Chase Billet
  5. Jed Latshaw

Miller earned $1,500 in the Viper Risk Management Smokey Frye Classic. ... “The kid, he’s been running good,” said Troy Miller, who took the lead from his son Shaun. “He just overruns the corner sometimes, and this thing just sticks to the bottom. I had no reason to move. I didn’t see anybody, and I’m not moving.”

Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
July 24, 2021
  1. Doug Eck
  2. Paul Kot
  3. Kenny Schaffer
  4. Scott Alvetro
  5. Joseph Campbell

Paul Kot spun leading on the sixth lap and collected Eck. Kot was sent to the tail with Eck getting his spot back and leading the rest of the way in a caution-plagued event. ... Kenny Schaffer leads the divsion's points. ... To celebrate his upcoming 93rd birthday, track owner Louie Caltagarone got a ride on a two-seater modified by Rick Regalski, his first-ever trip around the track in a race car.

Selinsgrove Speedway
Unsanctioned Supers
July 24, 2021
  1. Jim Yoder
  2. Dylan Yoder
  3. Dan Stone
  4. Rick Eckert
  5. Andrew Yoder

Jim Yoder notched his first Super Late Model victory at his home track since 2016. ... Hayes Mattern led early.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
July 24, 2021
  1. Ben Policz
  2. Daryl Charlier
  3. Mike Reft
  4. Zach Gunn
  5. Zach Morrow
Latrobe Speedway
Fastrak Crates
July 24, 2021
  1. Braeden Dillinger
Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Dillan Stake
  2. Taylor Farlling
  3. Matt Parks
  4. Brad McGinnis
  5. Eric Irvin

Stake earned $2,011 in the Jim Leidy Memorial.

Hidden Valley Speedway
Unsanctioned Supers
July 24, 2021
  1. Billy Eash
  2. Derek Rodkey
  3. Josh Jacoby
  4. Luke Hoffner
  5. Curtis Teats
Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 23, 2021
  1. Spike Moore
  2. Devin Weyandt
  3. Clinton Hersh
  4. Shawn Shoemaker
  5. Paul Ivory

Moore led all 25 laps in a race slowed by six cautions. ... Clinton Hersh rallied from 17th to third.

Lernerville Speedway
RUSH Crates
July 23, 2021
  1. Michael Duritsky
  2. Will Thomas
  3. Logan Zarin
  4. Daryl Charlier
  5. Joe Martin

Duritsky grabbed his first career Lernerville victory.

The Hill Speedway
RUSH Crates
July 23, 2021
  1. Brian Knowles
Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
July 23, 2021
  1. Brent Trimble
Port Royal Speedway
Unsanctioned Supers
July 10, 2021
  1. Jeff Rine
  2. Dylan Yoder
  3. Dillan Stake
  4. Colton Flinner
  5. Gary Stuhler
  6. Ross Robinson
  7. Justin Weaver
  8. Jim Yoder
  9. Mike Lupfer
  10. Nick Dickson

Rine earned $3,000 in the 25-lapper. ... Flinner improved 20 positions. ... Trent Brenneman won the Limited Late Model feature over Andrew Yoder and Shawn Shoemaker. ... After a wreck the first Limited Late Model heat, Bob Dunn was taken to the hospital with significant facial injuries.

Latrobe Speedway
Unsanctioned Supers
July 10, 2021
  1. Jared Miley
  2. Dan Angelicchio
  3. Matt Lux
  4. Clinton Hersh
  5. Tommy Beck

Miley earned $3,000. ... He led all the way and is the only repeat Super Late Model winner at Latrobe over the last two seasons. ... Michael Duritsky won the Crate Late Model feature over Michael Ott.

Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
July 10, 2021
  1. Doug Eck
  2. Garrett Mott
  3. Kenny Schaffer
  4. Jerry Redden
  5. Johnny Lindenpitz
Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
July 10, 2021
  1. Chris Hackett
  2. Ken Schaltenbrand
  3. John Wayne Weaver
  4. Jayme Beck
  5. Levi Yetter
BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Jed Latshaw
  2. Randy Stoudt
  3. Chuck Schutz
  4. Devin Frey
  5. Ben Whitaker
Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
July 10, 2021
  1. Logan Zarin
  2. Daryl Charlier
  3. Zach Morrow
  4. Zach Gunn
  5. Ben Policz
Hidden Valley Speedway
Unsanctioned Supers
July 10, 2021
  1. Billy Eash
  2. Del Rougeux
  3. Derek Rodkey
  4. Curtis Teats
  5. Josh Jacoby

Eash and Luke Hoffner tangled battled for the lead on the 22nd lap. ... Hoffner was sent to the tail but refused, parking on the frontstretch and causing the race's time limit to expire. ... B.J. Hudson won the Semi-Late feature.

Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Andy Fries
  2. Jake Piper
  3. Spike Moore
  4. Brad McGinnis
  5. Shyann Smith
Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Supers
July 9, 2021
  1. Chad McClellan
  2. Colton Flinner
  3. Michael Lake
  4. Dave Blazavich
  5. John Wayne Weaver

McClellan led all the way in the 25-lapper. ... Flinner was second in his Dog Hollow debut. ... Joe Martin won the Crate Late Model feature over Michael Duritsky.

Bedford Speedway
Unsanctioned Supers
July 9, 2021
  1. Chuck Clise
  2. Jeff Rine
  3. Jim Bernheisel
  4. Travis Stickley
  5. Nathan LaSalle

Clise earned $2,000 for his seventh career Bedford victory in the Charlie Walter Memorial.

Clinton County Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 9, 2021
  1. Jim Yoder
  2. Mike Smith
  3. Denny Fourney
  4. Len Stroud
  5. Tim Luben

Yoder led all 25 laps for his second victory of the season and 44th of his career at Clinton County. ... Andrew Yoder, the winner's nephew, went pitside early while running second. He returned to finish sixth.

Thunder Mountain Speedway
Unsanctioned Supers
July 9, 2021
  1. Max Blair
  2. Matt Lux
  3. Doug Eck
  4. Chris Hackett
  5. Bob Dorman

Blair earned $2,500.

The Hill Speedway
RUSH Crates
July 9, 2021
  1. Mike Epler

Epler notched his first Crate Late Model victory.

Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
July 9, 2021
  1. Luke Hyre
Eriez Speedway
RUSH Crates
July 4, 2021
  1. Max Blair
  2. Jeremy Wonderling
  3. Matt Sipes
  4. Jason Genco
  5. Breyton Santee

Blair also won the night's ULMS-sanctioned Mike Farr Memorial.

Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
July 3, 2021
  1. Kenny Schaffer
  2. Dwayne Brooks
  3. Scott Alvetro
  4. Garrett Mott
  5. Jerry Redden
Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
July 3, 2021
  1. Alex Ferree
  2. Jared Miley
  3. Jon Lee
  4. John Wayne Weaver
  5. Joe Petyak

Jared Miley won the second 25-lap twin over Alex Ferree, Jon Lee, Tony Musolina and Levi Sikora. ... The Nathan Lauer Memorial features paid $2,500 for the first and $1,625 for the second with Ferree earning another $1,000 in lap money.

Latrobe Speedway
Fastrak Crates
July 3, 2021
  1. Troy Shields

Super Late Models chase a $3,000-to-win purse July 10 at Latrobe.

Hidden Valley Speedway
Unsanctioned Supers
July 3, 2021
  1. Billy Eash
  2. Luke Hoffner
  3. Derek Rodkey
  4. Bob Dorman
  5. Josh Whetstone
Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 3, 2021
  1. Spike Moore
  2. Brad McGinnis
  3. Andy Fries
  4. Devin Weyandt
  5. Eric Irvin
Bedford Speedway
Unsanctioned Supers
July 2, 2021
  1. Andy Haus
  2. Jeff Rine
  3. Gregg Satterlee
  4. Chuck Clise
  5. Travis Stickley
  6. Dylan Yoder
  7. Jim Bernheisel
  8. Shaun Jones
  9. Matt Sponaugle
  10. Nathan LaSalle

Leading flag-to-flag, Andy Haus of Hamburg, Pa., earned $3,000 for capturing the 35-lap Milt Miller Memorial. ... Haus beat Jeff Rine to the finish line by 0.492 of a second after a lap-32 caution for his ninth career win and first since June 15, 2019, at Bedford, where his father, Scott, is the all-time leading feature winner.

Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Supers
July 2, 2021
  1. Max Blair
  2. Alex Ferree
  3. Jon Lee
  4. John Wayne Weaver
  5. Drake Troutman

Blair earned $2,500 in the Fourth of July special. ... The victory came on the same card as Kyle Hardy's Pace Performance RUSH Series victory for Crate Late Models.

Eriez Speedway
Unsanctioned Supers
June 27, 2021
  1. Mike Knight
  2. Dave Hess Jr.
  3. Greg Oakes
  4. Steve Kania
  5. Khole Wanzer

Jeremy Wonderling won the Crate Late Model feature.

Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. Jon Lee
  2. Doug Eck
  3. Eric Wilson
  4. Garrett Mott
  5. Kenny Schaffer

Lee won by a 5.245-second margin.

Selinsgrove Speedway
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. Kyle Knapp
  2. Jim Bernheisel
  3. Dylan Yoder
  4. Andy Haus
  5. Gene Knaub
  6. Jim Yoder
  7. Hayes Mattern
  8. Brett Schadel
  9. Andrew Yoder
  10. Deshawn Gingerich

Knapp earned $3,000. .... Jeff Rine tangled with a spinning slower car while leading on the 19th of 25 laps and the teenager Knapp captured his first Selinsgrove Super Late Model victory. ... Devin Hart outran Andrew Yoder in the Limited Late Model feature for his ninth overall victory of 2021.

Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Eric Irvin
  2. Andy Fries
  3. Brad McGinnis
  4. Spike Moore
  5. Shawn Shoemaker
Hidden Valley Speedway
Unsanctioned Supers
June 26, 2021
  1. Bob Dorman
Roaring Knob Mtsprts Complex
Renegades of Dirt Late Model Tour
June 25, 2021
  1. Jacob Hawkins
  2. Drake Troutman

Hawkins earned $2,000 in the Ernie Jones Memorial. ... The race was added to the Renegades schedule in the days leading up to the 22-lap event.

The Hill Speedway
RUSH Crates
June 25, 2021
  1. Brian Knowles
  2. Steve LeBarron
  3. Mike Epler
  4. Darin Horton
  5. Joe Lane
Lincoln Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 19, 2021
  1. Gene Knaub
  2. Chad Myers
  3. Dan Zechman
  4. Kyle Lear
  5. Tommy Slanker

Knaub led all the way for his 17th career Lincoln victory. ... A red flag appeared on the first lap for a pileup involving 15 drivers.

Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
June 19, 2021
  1. Mark Whitener
  2. Jared Miley
  3. Matt Lux
  4. Alex Ferree
  5. Jon Lee

Driving the Big Frog Motorsports entry, Whitener, of Middleburg, Fla., earned his first Marion Center victory.

Path Valley Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 19, 2021
  1. Randy Burkholder
  2. Jake Piper
  3. Bob Dunn
  4. Steve Lowery
  5. Randy Schaeffer
Dog Hollow Speedway
RUSH Crates
June 18, 2021
  1. Joe Martin
  2. Michael Duritsky
  3. Bud Watson
  4. Joe Petyak
  5. Joe Moyer

Martin took the lead from Duritsky on the second lap and raced to his second 2021 victory at Dog Hollow.

Bedford Speedway
Unsanctioned Supers
June 18, 2021
  1. Trever Feathers
  2. Mason Zeigler
  3. Dan Angelicchio
  4. Jeff Rine
  5. Chuck Clise

Feathers scored his first Bedford victory. ... He and father Bo became the 13th father-son duo with Late Model feature victories at the 5/8-mile oval. ... Feathers overtook early leader Nathan LaSalle after a lap-two caution. ... Donnie Farlling won the Limited Late Model feature.

The Hill Speedway
RUSH Crates
June 18, 2021
  1. Steve LeBarron
  2. Jared Keeney
  3. Ernie Martin
  4. Mike Epler
  5. Joe Lane

Darin Horton broke while leading on the sixth lap. ... Steve LeBarron inherited the lead and led the rest of the way. ... Brad Smith rallied from the tail to third before retiring late.

Lernerville Speedway
DIRTcar Supers
June 18, 2021
  1. Michael Norris
  2. Mark Whitener
  3. Colton Flinner
  4. Matt Lux
  5. Jared Miley

Norris overtook Whitener, who piloted the Ocala, Fla.-based Big Frog Motorsports No. 58 in leading the first nine laps.

Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
June 18, 2021
  1. Hayden Jacobs

Jacobs scored his first Roaring Knob victory.

Eriez Speedway
Unsanctioned Supers
June 13, 2021
  1. Dave Hess Jr.
  2. Greg Oakes
  3. Mike Knight
  4. Chub Frank
  5. Steve Kania

Hess won from the pole in nonstop fashion and added a victory in the modified division. ... Chub Frank won the Crate Late Model feature.

Port Royal Speedway
Unsanctioned Supers
June 12, 2021
  1. Austin Berry
  2. Trever Feathers
  3. Colton Flinner
  4. Gary Stuhler
  5. Jamie Lathroum
  6. Jeff Rine
  7. Donald Lingo Jr.
  8. Dillan Stake
  9. Nick Dickson
  10. Tyler Bare

Berry earned $3,000 for his first career Super Late Model victory. ... “We live 10 minutes from this place and we probably would have won one of these things sooner if we went somewhere else," Berry said. "My dad and I always said if we were going to do this and win, we wanted to race against the best and that’s why we keep coming here is to be the best.” | Video

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
June 12, 2021
  1. Daryl Charlier
  2. Jake Gunn
  3. Zach Gunn
  4. Ben Policz
  5. Zach Morrow

Charlier led the final five laps. ... Ben Policz led early.

Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
June 12, 2021
  1. Kyle Knapp
  2. Paul Kot
  3. Scott Alvetro
  4. Doug Eck
  5. Dylan Fenton
Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
June 12, 2021
  1. Jared Miley
  2. Jon Lee
  3. Ken Schaltenbrand
  4. Matt Lux
  5. Joe Martin
Selinsgrove Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Devin Hart
  2. Jim Yoder
  3. Casey Steinhoff
  4. Todd Snook
  5. Ethan Beasom

Hart won his second race of the season at Selinsgrove and eighth overall. ... Chaz Buchinsky led early but got sideways in turn four on the fourth lap, collecting fourth-running Steve Todorow and handing the lead to Hart.

Latrobe Speedway
Fastrak Crates
June 12, 2021
  1. Dan Angelicchio
  2. Troy Shields
  3. Jeff Ferguson
  4. Michael Duritsky
  5. Michael Ott

Angelicchio drove a No. 4 throwback to honor his father Denny. ... He overtook Shields for the victory.

Hidden Valley Speedway
Unsanctioned Supers
June 12, 2021
  1. Derek Rodkey
  2. Clinton Hersh
  3. Billy Eash
  4. Luke Hoffner
  5. Del Rougeux

Rodkey held off Hersh in the caution-free event. ... Gary Little won the Semi-Late feature.

Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Spike Moore
  2. Devin Weyandt
  3. Khi Swanger
  4. Eric Irvin
  5. Tom Decker Jr.
Lernerville Speedway
DIRTcar Supers
June 11, 2021
  1. Jared Miley
  2. Colton Flinner
  3. Ken Schaltenbrand
  4. Tommy Beck
  5. Tyler Dietz

Miley overtook Flinner on a lap-16 restart.

Clinton County Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 11, 2021
  1. Andrew Yoder
  2. Mike Smith
  3. Jim Yoder
  4. Nick Loffredo
  5. Tim Luben

Yoder got his 16th career Clinton County victory. ... Mike Smith went by Yoder midrace, but Yoder fought back to lead the final four laps. ... Joe Lusk was running fourth on the 15th lap when a broken steering component sent his car into the wall.

Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Supers
June 11, 2021
  1. Michael Lake
  2. Clinton Hersh
  3. John Wayne Weaver
  4. Billy Eash
  5. Dave Blazavich

Lake overtook Hersh on the final restart, leading the last two laps.. ... Kyle Hardy won the Crate feature, leading all 20 laps from the pole.

The Hill Speedway
RUSH Crates
June 11, 2021
  1. Chad Homan
Eriez Speedway
Unsanctioned Supers
June 6, 2021
  1. Dutch Davies
  2. Steve Kania
  3. Mike Knight
  4. Dave Hess Jr.
  5. Jason Genco

Hess pitted while running second on the 16th lap but returned to finish fourth. ... Mike Knight won the Crate Late Model feature.

Port Royal Speedway
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Jason Covert
  2. Colton Flinner
  3. Gary Stuhler
  4. Dylan Yoder
  5. Ross Robinson
  6. Dillan Stake
  7. Jim Bernheisel
  8. Jamie Lathroum
  9. Nick Dickson
  10. Marvin Winters

Covert earned $3,000 in the 25-lapper. ... Dan Stone slowed on lap 13 while battling for the lead. ... Jeff Rine also slowed in the second half of the race while contending. ... Dylan Yoder and Ross Robinson left the track tied in Super Late Model points. ... Devin Hart won the first Limited Late Model feature over Jared Fulkroad and Derick Garmann. ... Shawn Shoemaker won the second Limited Late Model feature over Casey Steinhoff and Hart. | Video

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
June 5, 2021
  1. Zach Morrow
  2. Joe Martin
  3. Jake Gunn
  4. Zach Gunn
  5. Daryl Charlier

Morrow got his first career Crate Late Model victory. ... He led all 20 laps.

Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Matt Lux
  2. Dave Blazavich
  3. Alex Ferree
  4. Jared Miley
  5. Ken Schaltenbrand
BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Shaun Miller
  2. Troy Miller
  3. Jed Latshaw
  4. Devin Frey
  5. Chase Billet

Shaun Miller earned $1,750 in the Carl Billet Memorial.

Latrobe Speedway
Fastrak Crates
June 5, 2021
  1. Michael Ott
  2. Jeff Ferguson
  3. Michael Duritsky
  4. Troy Shields
  5. Dan Angelicchio

Ott led 20 laps.

Path Valley Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Randy Burkholder
  2. Steve Lowery
  3. D.J. Groft
  4. Steve Yeager
  5. Bryan Benton
Hidden Valley Speedway
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Billy Eash
  2. Luke Hoffner
  3. Ryan Jacoby
  4. Derek Rodkey
  5. Josh Whetstone

Eash picked up an additional $100 for winning the previous night at Dog Hollow. ... Paul Ivory won a $1,500 Semi-Late feature.

Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
June 5, 2021
  1. Doug Eck
  2. Garrett Mott
  3. Kenny Schaffer
  4. Scott Alvetro
  5. Paul Kot
Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 5, 2021
  1. Eric Irvin
  2. Justin Kann
  3. Brad McGinnis
  4. Khi Swanger
  5. Ronnie Bottenfield
Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Supers
June 4, 2021
  1. Billy Eash
  2. Dave Blazavich
  3. Kyle Knapp
  4. Michael Lake
  5. Joe Petyak

Eash won his third career Dog Hollow victory. ... Clinton Hersh led early before Eash took command early in the race. ... Jason Miller ran as high as second. ... Kyle Hardy won the RUSH Crate feature, his first Crate victory at Dog Hollow.

Lernerville Speedway
DIRTcar Supers
June 4, 2021
  1. Michael Norris
  2. Jared Miley
  3. Alex Ferree
  4. Gary Lyle
  5. Tommy Beck

Thrower Concrete added a $1,000 to the winner's purse for Norris, who piloted the Todd Cerenzia-owned No. 02.

Bedford Speedway
Unsanctioned Supers
June 4, 2021
  1. Jeff Rine
  2. Matt Sponaugle
  3. Andy Haus
  4. Jim Bernheisel
  5. Nathan LaSalle

Rine's 33rd career Bedford victory helped in close in on all-time leader Scott Haus. ... Rine took the lead from LaSalle on the 13th lap.

The Hill Speedway
RUSH Crates
June 4, 2021
  1. Steve LeBarron
  2. Jared Keeney
  3. Brad Smith
  4. Darin Horton
  5. Ernie Martin
Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
June 4, 2021
  1. Brent Trimble
Eriez Speedway
RUSH Crates
May 30, 2021
  1. Joe Martin
  2. Max Blair
  3. Kyle Hardy
  4. Scott Gurdak
  5. Jason Genco

Leading all the way, Martin won on the undercard of Max Blair's Zimmer's United Late Model Series victory.

Bedford Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 30, 2021
  1. Donnie Farlling
  2. Brian Lowery
  3. Devin Hart
  4. Taylor Farlling
  5. Travis Wilson

Donnie Farlling overtook Lowery on the 21st lap for his second straight Bedford victory.

Eriez Speedway
Unsanctioned Supers
May 23, 2021
  1. Dave Hess Jr.
  2. Chub Frank
  3. Mike Knight
  4. Steve Kania
  5. Andy Boozel

Hess won the Super Late Model and modified features (duplicating his feat from the previous night at Stateline Speedway). ... Andy Boozel earned a $100 hard charger award from Mill Run Collision. ... Chub Frank won the Crate Late Model feature.

Bradford Speedway
RUSH Crates
May 23, 2021
  1. Jeremy Wonderling
  2. J.J. Mazur
  3. Steve Dixon
  4. Andy Michael
  5. Jason Dobson
Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
May 22, 2021
  1. Alex Ferree
  2. Matt Lux
  3. John Wayne Weaver
  4. Mike Wonderling Jr.
  5. Lance Elson

Ferree earned $2,000. ... Lux came from the 11th starting spot. ... Joe Martin won the Semi-Late feature.

BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Chase Billet
  2. Shaun Miller
  3. Troy Miller
  4. Ben Whitaker
  5. Matt Murphy
Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
May 22, 2021
  1. Paul Kot
  2. Doug Eck
  3. Kenny Schaffer
  4. Rich Wicker
  5. Orvis Newcome III

Kot rallied from ninth to take the lead from Eck in the closing laps.

Selinsgrove Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Andrew Yoder
  2. Todd Snook
  3. Devin Hart
  4. Casey Steinhoff
  5. Jared Fulkroad
Latrobe Speedway
Fastrak Crates
May 22, 2021
  1. Michael Duritsky
Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
May 22, 2021
  1. Daryl Charlier
  2. Zach Morrow
  3. Tommy Schirnhofer Jr.
  4. Zach Gunn
  5. Jake Gunn

Charlier led all 20 laps.

Path Valley Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Randy Burkholder
  2. Jake Moser
  3. Bob Dunn
  4. Jake Piper
  5. D.J. Groft

Burkholder, the fast qualifier, survived a scrape with a lapped car and restored to the lead because the lap wasn't completed. ... Randy Schaeffer and Sean Merkel were both towed to the pits with mechanical problems before the first green flag.

Hidden Valley Speedway
Unsanctioned Supers
May 22, 2021
  1. Billy Eash
  2. Luke Hoffner
  3. Josh Jacoby
  4. Derek Rodkey
  5. Josh Whetstone

Eash won the six-car, caution-free feature for his second victory of the season. ... B.J. Hudson won the Semi-Late feature.

Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Tom Decker III
  2. Eric Irvin
  3. Andy Fries
  4. Brad McGinnis
  5. Zeke McQueen
Thunder Mountain Speedway
Unsanctioned Supers
May 21, 2021
  1. Doug Eck
  2. Jon Lee
  3. Rich Wicker
  4. Ryan Scott
  5. Max Blair

Eck earned $3,500 in the Verne Copella Memorial, part of the Super Late Model miniseries between TMS and Marion Center. ... The event drew 15 entries.

Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Supers
May 21, 2021
  1. Ryan Montgomery
  2. J.R. Gentry
  3. John Wayne Weaver
  4. Dave Blazavich
  5. Matt Sponaugle

Montgomery led all 25 laps and ended Gentry's personal two-race winning streak. ... Michael Duritsky led all 20 laps of the Crate Late Model feature (Joe Martin fell from contention running second when he had a flat tire).

Lernerville Speedway
DIRTcar Supers
May 21, 2021
  1. Jared Miley
  2. Chub Frank
  3. Gary Lyle
  4. Alex Ferree
  5. Ken Schaltenbrand

Lyle led the first four laps before Miley took control. ... Miley won his 33rd career Lernerville feature victory.

Port Royal Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 21, 2021
  1. Devin Hart
  2. Jared Fulkroad
  3. Derick Garman
  4. Andrew Yoder
  5. Casey Steinhoff

Hart won on the undercard of Chris Madden's WoO victory for Super Late Models.

Bedford Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 21, 2021
  1. Donnie Farlling
  2. Jake Piper
  3. Brian Lowery
  4. Bryan Benton
  5. Taylor Farlling

Donnie Farlling went by Jake Piper on the 16th lap.

The Hill Speedway
RUSH Crates
May 21, 2021
  1. Chad Homan
  2. Brad Smith
  3. Steve LeBarron
  4. Joe Lane
  5. Jared Keeney
Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
May 21, 2021
  1. Braeden Dillinger
Eriez Speedway
Unsanctioned Supers
May 16, 2021
  1. Mike Knight
  2. Chub Frank
  3. Dave Hess Jr.
  4. Darrell Bossard
  5. Bump Hedman

Knight's victory came on the same card as Kyle Hardy's RUSH tour victory for Crate Late Models.

Marion Center Raceway
Unsanctioned Supers
May 15, 2021
  1. Tommy Beck
  2. Joe Petyak
  3. Jayme Beck
  4. Brett Bingaman
  5. Clate Copeman

Nate Smith won the Limited Late Model feature with the track's reopening. ... The event was the first at the track since 2017.

Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
May 15, 2021
  1. Doug Eck
  2. Kenny Schaffer
  3. Rich Wicker
  4. Paul Kot
  5. Garrett Mott
Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
May 15, 2021
  1. Dan Lepro
  2. Ben Policz
  3. Zach Morrow
  4. Daryl Charlier
  5. Bill Kessler

Lepro scored his first career Crate Late Model victory. ... Lepro overtook Noah Brunell after a lap-six restart. ... Brunell ended up 10th.

Latrobe Speedway
Unsanctioned Supers
May 15, 2021
  1. Jared Miley
  2. Alex Ferree
  3. Jon Hodgkiss
  4. Levi Yetter
  5. Michael Norris

Winning the Willie McConnell Memorial, Miley earned $3,000 in purse money and $4,200 in lap money. ... Michael Ott won the Crate Late Model feature, leading all 20 laps.

Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Andy Fries
  2. Brad McGinnis
  3. Eric Irvin
  4. Frankie Gordon
  5. Spike Moore
Hidden Valley Speedway
Unsanctioned Supers
May 15, 2021
  1. Derek Rodkey
  2. Del Rougeux
  3. Billy Eash
  4. Luke Hoffner
  5. Denny Fenton

Rodkey led all the way. ... Ryan Jacoby won the Semi-Late feature.

Thunder Mountain Speedway
Unsanctioned Supers
May 14, 2021
  1. Jon Lee
  2. Chris Hackett
  3. Bob Dorman
  4. Doug Eck
  5. Dylan Fenton

Lee ran away to win by a half-track margin.

Clinton County Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 14, 2021
  1. Jim Yoder
  2. Mike Smith
  3. Andrew Yoder
  4. Devin Frey
  5. Nick Loffredo

Jim Yoder, who took the lead from Mike Smith on the 15th lap, won his 43rd feature at Clinton County.

Bedford Speedway
Unsanctioned Supers
May 14, 2021
  1. Jeff Rine
  2. Andy Haus
  3. Chuck Clise
  4. Travis Stickley
  5. Nathan LaSalle

Rine dominated 25 laps. ... Drake Troutman lost a front-row starting spot when his car failed to fire.

Lernerville Speedway
DIRTcar Supers
May 14, 2021
  1. Michael Norris
  2. Alex Ferree
  3. Colton Flinner
  4. Ken Schaltenbrand
  5. Will Thomas

Norris regained the lead from Ferree on the 23rd lap after Ferree led three circuits. ... Norris won his 29th career Lernerville Late Model victory. ... The event drew 17 cars and drew eight cautions.

Dog Hollow Speedway
Unsanctioned Supers
May 14, 2021
  1. Clinton Hersh
  2. Dave Blazavich
  3. Billy Eash
  4. Joe Petyak
  5. Dylan Lewis

Hersh outdueled Blazavich early en route to his first career Super Late Model victory (his lone Crate victory at the track came in 2016).. ... Joe Martin won the Crate Late Model feature after taking the lead from Ryan Frazee on the third lap. ... Martin has 23 career Crate victories at Dog Hollow.

Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
May 14, 2021
  1. Braeden Dillinger
Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Shawn Shoemaker
  2. Eric Irvin
  3. Clinton Hersh
  4. Khi Swanger
  5. Tom Decker Jr.
Bedford Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 7, 2021
  1. Taylor Farlling
  2. Donnie Farlling
  3. Brian Lowery
  4. Bryan Benton
  5. Tim Murphy

Father and son finished 1-2 after both overtook pole-starting Bryan Benton on the first lap.

Eriez Speedway
Unsanctioned Supers
May 2, 2021
  1. Dave Hess Jr.
  2. Greg Oakes
  3. Mike Knight
  4. Darrell Bossard
  5. Bump Hedman

Hess captured the season opener. ... Mike Knight won the Crate Late Model feature over Andy Boozel.

Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
May 2, 2021
  1. Braeden Dillinger
  2. Ryan Frazee
  3. Luke Hyre
Hummingbird Speedway
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Rich Wicker
  2. Kenny Schaffer
  3. Dwayne Brooks
  4. Levi Sikora
  5. Johnny Lindenpitz

Nick Erskine won the Semi-Late feature.

Port Royal Speedway
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Rick Eckert
  2. Ross Robinson
  3. Dylan Yoder
  4. Tyler Bare
  5. Gary Stuhler
  6. Jeff Rine
  7. Marvin Winters
  8. Austin Berry
  9. Jason Covert
  10. Hayes Mattern

The pole-starting Eckert earned $3,000 for his 11th career Port Royal victory. ... He took the checkers 0.565 seconds ahead of Robinson in the 25-lapper. ... Dylan Yoder rallied from 15th to third. ... Seventeen drivers completed 25 laps. ... ”I don’t think we had the best car, but we definitely had the best starting spot,” Eckert said. “We’ve been working hard here all year and we keep getting better and hopefully this is the first of many wins this year.” ... Watch the replay at FloRacing. | Video

Hesston Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Brad McGinnis
  2. Shawn Shoemaker
  3. Justin Kann
  4. Khi Swanger
  5. J.R. Toner

Greg "Spike" Moore took the checkers first but was disqualified three days later for an apparent incident with Chaz Buchinsky, who was also disqualified.

Hidden Valley Speedway
Unsanctioned Supers
May 1, 2021
  1. Billy Eash
  2. John Wayne Weaver
  3. Denny Fenton
  4. Del Rougeux
  5. Derek Rodkey

Eash began his title defense with a victory. ... Denny Fenton finished third on his birthday. ... The season-opening program drew 48 cars among five divisions (21 four cylinders included).

BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Jed Latshaw
  2. Shaun Miller
  3. Chase Billet
  4. Troy Miller
  5. Travis Mease

Finishers 2-6 advanced five positions or more. ... Polesitter Cameron Benyou ended up 13th.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
RUSH Crates
May 1, 2021
  1. Kyle Lukon
  2. Logan Zarin
  3. Mike Reft
  4. Cole Petrelle
  5. Dan Lepro

Lukon captured the season opener.

Selinsgrove Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Andrew Yoder
  2. Devin Hart
  3. Trent Brenneman
  4. Jared Fulkroad
  5. Steve Todorow

The sixth-starting Yoder caught and overtook the polesitting Hart for the victory, leading the final two laps with the help of a late restart.

Latrobe Speedway
Fastrak Crates
May 1, 2021
  1. Ryan Frazee
  2. Dan Angelicchio
  3. Jeff Ferguson
  4. Troy Shields
  5. Marino Angelicchio
Clinton County Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 30, 2021
  1. Andrew Yoder
  2. Jim Yoder
  3. Joe Lusk
  4. Mike Smith
  5. Tim Luben

Yoder led all 25 laps.

Selinsgrove Speedway
Unsanctioned Supers
April 25, 2021
  1. Dan Stone
  2. Jeff Rine
  3. Dylan Yoder
  4. Gene Knaub
  5. Andrew Yoder
  6. Jim Bernheisel
  7. Andy Haus
  8. Shaun Jones
  9. Jim Yoder
  10. Scott Flickinger

Regaining the lead from Andrew Yoder on the 12th lap, polesitter Dan Stone of Thompson, Pa., ran away with the $3,000 victory on Sunday evening at Selinsgrove Speedway. ... He won by a 2.590 second margin. ... Yoder fell back to fifth after leading laps 2-11.

Path Valley Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 24, 2021
  1. Kyle Hardy
  2. Devin Hart
  3. Randy Burkholder
  4. Andy Fries
  5. Sean Merkel
Lernerville Speedway
DIRTcar Supers
April 23, 2021
  1. Ken Schaltenbrand
  2. Colton Flinner
  3. Jared Miley
  4. Alex Ferree
  5. Jon Lee

Involved in a first-lap caution, winner Ken Schaltenbrand restarted on the tail and rallied to victory while leading the final two laps. ... Alex Ferree led early with Colton Flinner taking the lead near halfway.

Roaring Knob Mtsprts Complex
Fastrak Crates
April 23, 2021
  1. Braeden Dillinger
Bedford Speedway
Unsanctioned Supers
April 23, 2021
  1. Drake Troutman
  2. Shaun Jones
  3. Matt Sponaugle
  4. Trever Feathers
  5. Jeff Rine

Rine rallied back to the top five after having a flat tire while running second to Troutman with 10 laps remaining. ... Devin Hart won the Limited Late Model feature 56 years after his granfather Butch Renninger first graced Bedford's victory lane. ... The charging Hart overtook Donnie Farlling on the 18th lap.

Port Royal Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 18, 2021
  1. Shawn Shoemaker
  2. Derick Garman
  3. Devin Hart
  4. Jared Fulkroad
  5. Andrew Yoder

The sixth-starting Shoemaker won on the undercard of Jonathan Davenport's Lucas Oil Late Model Dirt Series victory.

BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Troy Miller
  2. Ben Whitaker
  3. Wayne Pfeil
  4. Chuck Schutz
  5. Chad Smith
Port Royal Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Trent Brenneman
  2. Andrew Yoder
  3. Devin Hart
  4. Shawn Shoemaker
  5. Barry Miller

Brenneman ended the three-race winning streak of his cousin, Devin Hart.

Port Royal Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 10, 2021
  1. Devin Hart
  2. Kenny Yoder
  3. Andrew Yoder
  4. Todd Snook
  5. Shaun Miller

The red-hot Hart took the lead from Kenny Yoder on the eighth lap. ... Hart started sixth and raced to a heat race victory, then started 10th in the feature and quickly got to the front.

Path Valley Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 10, 2021
  1. Randy Burkholder
  2. Jake Piper
  3. Devin Frey
  4. Chaz Buchinsky
  5. Shyann Smith
Bedford Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 9, 2021
  1. Clinton Hersh
  2. Donnie Farlling
  3. Brian Booze
  4. Spike Moore
  5. Brian Lowery

Hersh won the season opener. ... Brian Booze was third in a Jim McBee team car. ... Eight days earlier the track's scheduled opener, with a $3,000-to-win Super Late Model event, was cancelled because of inclement weather. ... Bill Repogle won April 9's Semi-Late feature.

Port Royal Speedway
Unsanctioned Supers
April 3, 2021
  1. Mason Zeigler
  2. Colton Flinner
  3. Ross Robinson
  4. Dylan Yoder
  5. Gregg Satterlee
  6. Tyler Bare
  7. Jeff Rine
  8. Andy Haus
  9. Trever Feathers
  10. Nick Dickson

Powering ahead of front-row starters Austin Berry and Scott Flickinger on the opening lap, the third-starting Zeigler of Chalk Hill, Pa., assumed command and went on to a flag-to-flag victory worth $3,000. ... The seventh-starting Flinner nosed underneath Zeigler in the closing laps but settled for runner-up money. | Video

BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. Chase Billet
  2. Troy Miller
  3. Jed Latshaw
  4. Devin Frey
  5. Ben Whitaker
Port Royal Speedway
Unsanctioned Supers
March 27, 2021
  1. Jeff Rine
  2. Rick Eckert
  3. Gary Stuhler
  4. Dylan Yoder
  5. Trever Feathers
  6. Max Blair
  7. Colton Flinner
  8. Jason Covert
  9. Ross Robinson
  10. Nick Dickson

The fourth-starting Rine, of Danville, Pa., overtook Nick Dickson on the ninth lap and led the rest of the 25-lapper to earn $3,000. ... Rine held off Rick Eckert for his 26th career Port Royal victory. ... Gary Stuhler advanced seven positions to finish third over 11th-starting Dylan Yoder. ... Max Blair rallied from 19th to sixth. ... Devin Hart won the Limited Late Model feature over Ryan Zook. | Video

BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 27, 2021
  1. Shaun Miller
  2. Chase Billet
  3. Wayne Pfeil
  4. Randy Stoudt
  5. Chuck Schutz

The outside front-row starting Miller, of Tower City, Pa., won the track's second event of 2021. ... Billet advanced seven positions. ... The event drew 18 cars with half of them running at the completion of 20 laps.

Path Valley Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 27, 2021
  1. Randy Burkholder
  2. Sean Merkel
  3. Ryan Jacoby
  4. Chad Earnst
  5. Bryan Benton
BAPS Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 20, 2021
  1. Chase Billet
  2. Troy Miller
  3. Sean Merkel
  4. Randy Stoudt
  5. Ben Whitaker

In the 20-lap feature, Billet started sixth and inherited the lead on the eighth lap when polesitter Bobby Beard retired. ... Troy Miller and Chad Smith won the night's heat races.

Port Royal Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 20, 2021
  1. Matt Parks
  2. Andrew Yoder
  3. Dillan Stake
  4. Logan Roberson
  5. Donnie Farlling

Parks won on the undercard of Gregg Satterlee's ULMS victory for Super Late Models. ... Parks earned $1,300 in leading 20 laps (fan Zachary Knepp added $100 to those earnings). ... A seven-car pileup on the fourth lap slowed the action. ...“You know this car is two years old and we’ve just kind of been trying to get by and working hard for a few years now,” Parks said. “I was beginning to wonder if maybe I should give it up, but to be sitting here tells me I still have something to give and we’ll keep trying our hardest.”

Port Royal Speedway
Unsanctioned Supers
March 13, 2021
  1. Trever Feathers
  2. Tyler Bare
  3. Ross Robinson
  4. Colton Flinner
  5. Dan Stone
  6. Gregg Satterlee
  7. Gene Knaub
  8. Jim Bernheisel
  9. Gary Stuhler
  10. Trent Brenneman

Feathers earned $3,000 in the track's season opener. ... Feathers also won last year's opener at Port Royal. ... "The lapped cars were kind of all over," Feathers said. "I didn't know where to go." ... The event drew 38 Super Late Models. ... Rick Eckert broke with 10 laps remaining while running second. ... Polesitter Jason Miller was among early retirees.

South Carolina

Cherokee Speedway
City Chevrolet Thunder Series
October 2, 2021
  1. Dale Timms
  2. John Ruggiero Jr.
  3. David Smith
  4. Bryan Mullis
  5. John Price
  6. Robbie Gibson
  7. Michael Smith
  8. Clay Thompson
  9. Brian Grumbles
  10. Rod Tucker

Timms of Hodges, S.C., pocketed $2,000 in the City Chevrolet Thunder Series-sanctioned Mike Duvall Memorial on Saturday at Cherokee Speedway. He finished 0.604 seconds ahead of John Ruggiero Jr.

Sumter Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
October 2, 2021
  1. Greg Clark
  2. Willie Milliken
  3. Mark Dysart
  4. Jacob Houser
  5. Eddie Baggs
  6. Josh Harris
  7. Chuck Smith
  8. Jay Sessoms
  9. Reggie Primus
  10. Terry Caples

Fourth-starting Clark collected $2,000 for topping the 21-car field at Sumter Speedway.

Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
October 2, 2021
  1. Jeremy Steele
  2. Dillon Brown
  3. John Ruggiero Jr.
  4. Owen Osteen
  5. Bryan Mullis
  6. Ross Bailes
  7. Ricky Greene
  8. Taylor Puckett
  9. Mike Lemley
  10. Colby Quick

Steele outran the 12-car field in the 50-lap feature to capture the $3,000 prize. He took the checkers 1.009 second ahead of Dillon Brown.

Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
October 2, 2021
  1. Gray Parton
  2. Larry Timms
  3. Frank Coates
  4. Colt Smith
  5. Austin Watkins

Billy Rushton won the 602 Crate feature.

Modoc Raceway
602 Bandit Series
September 25, 2021
  1. Chaz Haskins
  2. Austin Mintz
  3. Ricky McClain
  4. Haiden Cowan
  5. Cameron Tribble
  6. Adam Smith
  7. Dustin Watkins
  8. Daniel Brown
  9. Jordan Johnson
  10. Monk Gulledge

Chaz Haskins of Macon, Ga., notched his first 602 Bandits victory. ... He earned $1,200. ... Haskins won on the undercard of the Clarks Hill Classic for the Ultimate Super Late Model Series won by Brandon Overton. ... Joshua Bishop won the 604 Crate Late Model feature over Jeremy Steele.

Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 25, 2021
  1. Gray Parton
  2. Deano Long
  3. Frank Coates
  4. Terry Bullard
  5. Austin Watkins

Rod Tucker won the 602 Crate feature.

Travelers Rest Speedway
Unsanctioned Crates (602)
September 25, 2021
  1. John Price
  2. Baillie Lowe
  3. Dustin Taylor
  4. Michael Smith
  5. Kris Norwood
Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 18, 2021
  1. Larry Timms
  2. Nick Deitz
  3. Deano Long
  4. Austin Watkins
  5. Mike Kernells

Rod Tucker won the 602 Crate feature.

Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 11, 2021
  1. Jeremy Steele
  2. Gray Parton
  3. Travis Steele
  4. Alex Hendren
  5. Owen Osteen
Sumter Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
September 11, 2021
  1. Dalton Hodge
  2. Zach Cox
  3. Eddie Baggs
  4. Jay Sessoms
  5. Coty Tanquary
  6. Greg Clark
  7. Chuck Smith
  8. James Murphy
  9. Derek Lane
  10. Scott Shirey

Hodge earned $2,019 in the Frankie Frye Memorial. ... Hodge lowered the track record with a 14.725-second lap. ... The event drew 18 cars. ... Sumter's race replaced a cancelled series event at Lake View (S.C.) Motor Speedway. ... The series has boosted purses for Sept. 17-18 action to $1,500-to-win at Ararat (Va.) Thunder Raceway and $2,000-to-win at Wythe Raceway in Rural Retreat, Va.

Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 11, 2021
  1. Frank Coates
  2. Nick Deitz
  3. Deano Long
  4. Austin Watkins
  5. Kevin Godwin

Rod Tucker won the 602 Crate feature.

Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
September 4, 2021
  1. Dale Timms
  2. Larry Timms
  3. Kenny Collins
  4. Taylor Puckett
  5. Frank Coates

Chris Norwood won the 602 Crate main event.

Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
September 3, 2021
  1. John Ruggiero Jr.
  2. Jeremy Steele
  3. Owen Osteen
  4. Josh Henry
  5. Dan Breuer

Ruggerio's victory came on the undercard of Brandon Overton's $40,000 World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series victory in the Rock Gault Memorial.

Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 28, 2021
  1. Gray Parton
  2. Layton Sullivan
  3. Bryan Mullis
  4. Travis Steele
  5. Alex Hendren
Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Larry Timms
  2. Deano Long
  3. Frank Coates
  4. Mike Kernells
  5. Colt Smith

Colby Cannon won the 602 Crate feature.

Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Kevin Godwin
  3. Jackson Thomasson
  4. Mark Greene
  5. Chris Fite

Timbo Mangum also won a second division feature.

Sumter Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 28, 2021
  1. Terry Caples
  2. James Murphy
  3. Brian Ridgeway
  4. Derek Lane
  5. Kevin Turner
Sumter Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
August 21, 2021
  1. Banjo Duke
  2. Justin Mintz
  3. Jacob Houser
  4. Scott Shirey
  5. Derek Lane
  6. Mark Dysart
  7. Zach Cox
  8. Jay Sessoms
  9. Greg Clark
  10. Kevin Turner

Duke, of Manning, S.C., topped Mintz by 2.552 seconds for his first Blue Ridge Series win of the season and fourth of his career. ... He earned $1,500. ... His three previous series wins came at Sumter in 2020. ... Saturday's feature lasted 24 minutes, with six competitors completing all 30 laps.

Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 21, 2021
  1. Jeremy Steele
  2. Bryan Mullis
  3. Gray Parton
  4. Travis Steele
  5. Alex Hendren
Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 21, 2021
  1. Larry Timms
  2. Taylor Puckett
  3. Frank Coates
  4. Colt Smith
  5. Shun Thomas

Baron McDowell won the 602 Crate feature.

Sumter Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 14, 2021
  1. Zach Cox
  2. Dalton Hodge
  3. Brian Ridgeway
  4. Kale Green
  5. James Murphy
Travelers Rest Speedway
Unsanctioned Crates (602)
August 13, 2021
  1. John Price
  2. Dustin Taylor
  3. Jake Jackson
  4. Keaton Smith
Lancaster Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
August 7, 2021
  1. Bryson Harper
  2. Greg Clark
  3. Robbie Bailey
  4. Jay Sessoms
  5. Steve Banal
  6. Matthew Nance
  7. Mark Dysart
  8. Jacob Houser
  9. Andrew Baker
  10. Jason Burroughs

Matthew Nance led until a flat tire on the 23rd lap. ... That handled the lead to Harper, the 14-year-old from Forest City, N.C., who became the 15th winner in 18 Blue Ridge races in 2021. ... He earned $3,408 in the fourth annual Phillip Knight Memorial.

Laurens County Speedway
City Chevrolet Thunder Series
August 7, 2021
  1. Rod Tucker
  2. David Smith
  3. Billy Rushton
  4. Jason Alexander
  5. Kris Norwood
  6. Jay Merck
  7. Keaton Smith
  8. Chastin Blackwell
  9. Michael Smith
  10. Dale Timms

Tucker earned $2,000 for his first Thunder Series victory of the season.

Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
August 7, 2021
  1. John Ruggiero Jr.
  2. Jeremy Steele
  3. Gray Parton
  4. Alex Hendren
  5. Owen Osteen
Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Dale Timms
  2. Larry Timms
  3. Colt Smith
  4. Nick Dietz
  5. Deano Long

Rod Tucker won the 602 Crate feature.

Cherokee Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Taylor Puckett
  2. Steve Banal
  3. Bubba Russell
  4. Eddie Baggs
  5. Pat Lindsay

Puckett earned $1,500.

Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 31, 2021
  1. Jonathan Hinson
  2. Jackson Thomasson
  3. Kevin Godwin
  4. Joe Howie
  5. Kenny Martin
Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 25, 2021
  1. Bryan Mullis
  2. Travis Steele
  3. Brandon Dockery
  4. Dennis Franklin
  5. Mike Lemley
Sumter Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
July 24, 2021
  1. Dalton Hodge
  2. Greg Clark
  3. Jay Sessoms
  4. Jacob Houser
  5. Chuck Smith
  6. Scott Shirey
  7. Mark Dysart
  8. Justin Mintz
  9. Elliott Sanders
  10. Jimbo Bray

Hodge, the polesitter, earned $2,000 for his 30-lap Blue Ridge Outlaws win. ... He's the tour's 13th different winner this season. ... The race drew 16 entries.

Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 24, 2021
  1. Larry Timms
  2. Taylor Puckett
  3. Frank Coates
  4. Danny Sanders
  5. Colt Smith

Rod Tucker won the 602 Crate feature.

Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 22, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Chris Fite
  3. Jackson Thomasson
  4. Mitchell Massey
  5. Britt Dover
Sumter Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 17, 2021
  1. Banjo Duke
  2. Dalton Hodge
  3. Terry Caples
  4. James Murphy
  5. Banks Johnson
Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 17, 2021
  1. Chris Fite
  2. Timbo Mangum
  3. Kevin Godwin
  4. Jackson Thomasson
  5. Jason Dorsey
Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Frank Coates
  2. Taylor Puckett
  3. Deano Long
  4. Shun Thomas
  5. Colt Smith

Rod Tucker won the 602 Crate feature.

Sumter Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 10, 2021
  1. Justin Mintz
  2. Dalton Hodge
  3. Terry Caples
  4. Derek Lane
  5. James Murphy
Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
July 3, 2021
  1. Bryan Mullis
  2. John Ruggiero Jr.
  3. Gray Parton
  4. Jeremy Steele
  5. Owen Osteen
Laurens County Speedway
Unsanctioned Crates (602)
July 3, 2021
  1. Lee Cooper
  2. Colby Cannon
  3. Brad Rachels
  4. Kris Norwood
  5. Jason Alexander
Lake View Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Christian Thomas
  2. Matthew Nance
  3. Michael Rouse
  4. Banjo Duke
  5. Willie Milliken
  6. Dustin Perritt
  7. Timmy Blackwell
  8. Daniel Tucker
  9. Johnny Pridgen
  10. Corey Almond

Christian Thomas of Wake Forest, N.C., topped a field of 24 cars on Saturday, winning the Pop Hahn Man on the Moon special and collecting $3,000. ... Matthew Nance of Ronda, N.C., finished in the runner-up position, 3.330 seconds behind Thomas. ... Saturday's feature lasted 43 minutes, with 13 competitors completing 35 laps.

Sumter Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
June 26, 2021
  1. Justin Mintz
  2. Greg Clark
  3. Dalton Hodge
  4. Landen Zakalowski
  5. Robbie Bailey
  6. Jacob Houser
  7. Derek Lane
  8. Chuck Smith
  9. Jay Sessoms
  10. Mark Dysart

Polesitter Justin Mintz of Hopkins, S.C., swept the evening and topped a field of 20 cars on Saturday, earning his first career series victory and collecting a total of $1,800. ... Greg Clark of Stanley, N.C., finished in the runner-up position, 1.154 seconds behind Mintz. ... Saturday's feature lasted 48 minutes, with 12 competitors completing all 30 laps.

Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Chris Fite
  3. Michael Brown
  4. Jason Burroughs
  5. Kevin Godwin
Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 26, 2021
  1. Bryan Mullis
  2. Jeremy Steele
  3. Gray Parton
  4. Furman Parton
  5. Owen Osteen
Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 26, 2021
  1. Shun Thomas
  2. Taylor Puckett
  3. Colt Smith
  4. Bryson Harper
  5. Frank Coates

Keaton Smith won the 602 Crate feature.

Travelers Rest Speedway
Unsanctioned Crates (602)
June 25, 2021
  1. Michael Smith
  2. Kris Norwood
  3. Buddy Isles Jr.
Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 19, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Jackson Thomasson
  3. Kevin Godwin
  4. Mike Huey
  5. Chris Fite
Sumter Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 19, 2021
  1. Austin Mintz
  2. Zach Cox
  3. Kale Green
  4. James Murphy
  5. Tony Terry
Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
June 19, 2021
  1. John Ruggiero Jr.
  2. Bryan Mullis
  3. Owen Osteen
  4. Rich Kuiken
  5. Gray Parton
Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 12, 2021
  1. Deano Long
  2. Shun Thomas
  3. Gray Parton
  4. Colt Smith
  5. Brad Rachels

Rod Tucker won the 602 Crate feature.

Lancaster Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
June 5, 2021
  1. Scott Shirey
  2. Timbo Mangum
  3. Mike Huey
  4. Ron Parker
  5. Greg Clark
  6. Robbie Bailey
  7. Jacob Houser
  8. Mark Dysart
  9. Mac Huey
  10. Landen Zakalowski

Shirey, of Swansea, S.C., scored his second Blue Ridge tour victory of the season. ... Shirey led all 25 laps in the 14-car feature. ... Nine drivers completed 25 laps. ... Runner-up Timbo Mangum was 2.334 seconds behind at the checkers.

Sumter Speedway
Unsanctioned Limiteds
June 4, 2021
  1. Banjo Duke
  2. Zach Cox
  3. Matt Pridgen
  4. Justin Shumpert
  5. Trey Shirey
Cherokee Speedway
City Chevrolet Thunder Series
May 30, 2021
  1. John Ruggiero Jr.
  2. Bryan Mullis
  3. Dale Timms
  4. Brandon Dockery
  5. Blake Craft
  6. Austin Mintz
  7. Justin Mintz
  8. Michael Smith
  9. Baillie Lowe
  10. John Price

Ruggierio, of Lincolnton, N.C., earned $1,500. ... His Thunder Series victory came on the undercard of Brandon Overton's Ultimate Southeast Series victory.

Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 29, 2021
  1. Deano Long
  2. Colt Smith
  3. Frank Coates
  4. Charlie Walker
  5. Mike Kernells

Billy Rushton won the 602 Crate feature.

Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 29, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Kevin Godwin
  3. Chris Fite
  4. Britt Dover
  5. Mitchell Massey
Modoc Raceway
602 Bandit Series
May 22, 2021
  1. Haiden Cowan
  2. Cody Overton
  3. Gavin Cowan
  4. Chaz Haskins
  5. Ches Chester
  6. Ricky Woodward
  7. Cameron Tribble
  8. Luke Cooper
  9. Gabe Gable
  10. Tyler Sanders

Haiden Cowan of Rincon, Ga., won the 20-lap 602 Bandit Series feature at Modoc, collecting $1,200. 

Cherokee Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
May 22, 2021
  1. Dillon Brown
  2. Derek Lane
  3. Jay Sessoms
  4. Robbie Bailey
  5. Mark Dysart
  6. Josh Harris
  7. Johnny Pridgen
  8. Greg Clark
  9. Chuck Smith
  10. David Minton

Polesitter Dillon Brown earned $2,500 for winning the 35-lap Blue Ridge Outlaws-sanctioned Robbie Weaver Memorial at Cherokee Speedway. ... The event drew 29 cars. ... Derek Lane was the fast qualifier.

I-77 Speedway
Unsanctioned Supers
May 22, 2021
  1. Ed Shuman
  2. Kyle Bond
  3. Chris Carpenter
  4. Freddie Carpenter
  5. Pete Crum

Shuman took command on the fifth lap. ... Kyle Bond led early. ... Corey DeLancey won the Limited Late Model feature.

Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Colt Smith
  2. Deano Long
  3. Frank Coates
  4. Mike Kernells
  5. Austin Watkins

Rod Tucker won the 602 Crate feature.

Sumter Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Banjo Duke
  2. Michael Marlowe
  3. Terry Caples
  4. Dalton Hodge
  5. Matt Pridgen
Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 22, 2021
  1. Kevin Godwin
  2. Mark Greene
  3. Michael Brown
  4. Jackson Thomasson
  5. Michael Deese
Modoc Raceway
Unsanctioned Crates (604)
May 22, 2021
  1. Jeremy Steele
  2. John Henderson
  3. Ahnna Parkhurst

Benjamin Cranford crossed the line first but his engine failed postrace inspection. ... Steele's victory was on the undercard of the $7,500 Super Late Model victory for Ross Bailes.

Travelers Rest Speedway
Unsanctioned Crates (602)
May 21, 2021
  1. Chastin Blackwell
  2. Baillie Lowe
  3. Dustin Taylor
  4. Kris Norwood
  5. Blake Dill
Sumter Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Derek Lane
  2. Terry Caples
  3. Kale Green
  4. Dalton Hodge
  5. James Murphy
Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 15, 2021
  1. Travis Steele
  2. Rich Kuiken
  3. Gray Parton
  4. Brad Rachels
  5. Mike Lemley
Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Frank Coates
  2. Deano Long
  3. Colt Smith
  4. Mike Kernells
  5. Matt Dean

Rod Tucker won the 602 Crate feature.

Lake View Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 15, 2021
  1. Brian Strickland
Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Dale Timms
  2. Banjo Duke
  3. Frank Coates
  4. Deano Long
  5. Mike Kernells

Michael Smith won the 602 Crate feature.

Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 8, 2021
  1. Jonathan Hinson

Hinson drove Timbo Mangum's car to victory for the second straight night (he won at Carolina Speedway on Friday). ... Hinson's victory was his first in the Late Model division at Lancaster.

Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
May 1, 2021
  1. Jacob Brown
  2. Dillon Brown
  3. Gray Parton
  4. Bryan Mullis
  5. Rich Kuiken
Sumter Speedway
Unsanctioned Limiteds
May 1, 2021
  1. Derek Lane

Lane won every lap of the 11-car feature.

Travelers Rest Speedway
City Chevrolet Thunder Series
April 30, 2021
  1. John Price
  2. Lee Cooper
  3. Chastin Blackwell
  4. Justin Mintz
  5. David Smith
  6. Devon Morgan
  7. Rod Roberts
  8. Michael Smith
  9. Jay Merck
  10. Austin Mintz
Laurens County Speedway
Unsanctioned Crates (602)
April 30, 2021
  1. Rod Tucker
  2. Greg Knight
  3. Jimmy Ivester
  4. Kris Norwood
  5. Tyler Bowie

Tucker won on the undercard of Zack Mitchell's Ultimate Southeast victory.

Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 23, 2021
  1. Nick Deitz
  2. Taylor Puckett
  3. Colt Smith
  4. Frank Coates
  5. Scott Shirey

Rod Tucker won the 602 Crate feature.

Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 23, 2021
  1. Brandy Baker
  2. Kevin Godwin
  3. Timbo Mangum
  4. Mark Greene
  5. Jason Burroughs
Modoc Raceway
602 Bandit Series
April 17, 2021
  1. Ches Chester
  2. Haiden Cowan
  3. Ricky McClain
  4. Chaz Haskins
  5. Tyler Sanders
  6. Cody Overton
  7. Justin Mintz
  8. Cameron Tribble
  9. Gavin Cowan
  10. Zack Brown

Ches Chester led all 20 laps for his third series victory of the season. ... The only other series winners are Cody Overton and Haiden Cowan, who finished second at Modoc. ... Ten of 17 drivers completed 20 laps. ... Chester won by a 1.740-second margin over Cowan. ... Chester's victory came on the undercard of Brandon Overton's Ultimate Southeast victory for Super Late Models.

Laurens County Speedway
City Chevrolet Thunder Series
April 17, 2021
  1. Austin Mintz
  2. Bryan Mullis
  3. David Smith
  4. Chastin Blackwell
  5. Michael Smith
  6. Clay Thompson
  7. Goose Calvert
  8. Blake Bentley
  9. Rod Tucker
  10. Colby Cannon

Mintz won the Red Eubanks Memorial, earning $1,500. ... Austin Mintz took the lead from Michael Smith on the eighth lap. ... The event drew 17 cars.

Lancaster Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
April 17, 2021
  1. Ron Parker
  2. Timbo Mangum
  3. Mike Huey
  4. Jay Sessoms
  5. Tim Allen
  6. Greg Clark
  7. Mark Dysart
  8. Scott Shirey
  9. Landen Zakalowski
  10. Robbie Bailey

Parker is the fourth winner in as many series races this season. … Mike Huey (20.942 seconds) was fast qualifier among 27 entries. … Timbo Mangum won the pole dash.

Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Dale Timms
  2. Deano Long
  3. Colt Smith
  4. Frank Coates
  5. Brad Rachels

Austin Mintz won the City Chevrolet Thunder Series event for 602 Late Models.

Modoc Raceway
Unsanctioned Crates (604)
April 17, 2021
  1. Cody Overton
  2. Bob Robertson
  3. Ben Faircloth
  4. Brandon Carpenter
  5. Cole Godowns

Benjamin Cranford crossed the line first, but he was disqualified for engine violations in postrace inspection. A week later, Cranford's tire sample also was deemed illegal after lab tests. ... Cody Overton's victory was on the undercard of his older brother Brandon Overton's Ultimate Southeast victory.

Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 17, 2021
  1. Dillon Brown
  2. Steve Banal
  3. Jeremy Steele
  4. Jacob Brown
  5. Rich Kuiken

Brown earned $1,200, including a $200 bonus from an anonymous source.

Sumter Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 17, 2021
  1. Dalton Hodge
  2. David Pack
  3. James Murphy
Travelers Rest Speedway
Unsanctioned Crates (602)
April 16, 2021
  1. Devon Morgan
  2. Brian Grumbles
  3. John Price
  4. Blake Dill
  5. Jim Scuse
Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 10, 2021
  1. Deano Long
  2. Colt Smith
  3. Nick Deitz
  4. Frank Coates
  5. Mike Kernells

Rod Tucker won the 602 Crate main event.

Sumter Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 10, 2021
  1. Scott Shirey
Lake View Motor Speedway
Blue Ridge Outlaw Late Models
April 3, 2021
  1. Dustin Mitchell
  2. Steven Blanton
  3. Johnny Pridgen
  4. Scott Shirey
  5. Jay Sessoms
  6. Greg Clark
  7. Chuck Smith
  8. Michael Marlowe
  9. Mark Dysart
  10. Josh Harris

With Mitchell's $1,500 victory on Saturday night, the Blue Ridge Outlaw Late Models series saw its third different winner of the season.

Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
April 3, 2021
  1. Dillon Brown
  2. Owen Osteen
  3. Jeremy Steele
  4. Gray Parton
  5. Steve Banal
Travelers Rest Speedway
Unsanctioned Crates (602)
April 3, 2021
  1. Devon Morgan
  2. Dale Timms
  3. Brian Grumbles
  4. Chastin Blackwell
  5. David Smith
Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Mark Greene
  3. Chris Fite
  4. Britt Dover
  5. Brad Ostrander
Laurens County Speedway
Unsanctioned Limiteds
April 3, 2021
  1. Taylor Puckett
  2. Larry Timms
  3. Frank Coates
  4. Shun Thomas
  5. Nick Deitz

Rod Tucker won the 602 Crate Late Model feature over Colby Cannon.

Cherokee Speedway
Mid-East 602 Crate Late Model Series
March 26, 2021
  1. Andrew Durham
  2. Bryan Mullis
  3. Devon Morgan
  4. Jacob Brown
  5. Jeff Parsons
  6. Ethan Wilson
  7. Timmy Mills
  8. Chastin Blackwell
  9. Justin Mintz
  10. Cody Overton

Durham led all 20 laps on the undercard of prelims for the World of Outlaws Morton Buildings Late Model Series. ... The following evening's event was rained out.

Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 20, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Brad Ostrander
  3. Chris Fite
  4. Jackson Thomasson
  5. Nick Yandle
Modoc Raceway
Unsanctioned Crates (602)
March 20, 2021
  1. Haiden Cowan
  2. Cody Overton
  3. J. Jay Reich

Cowan won on the undercard of Wil Herrington's $10,000 victory on the Crate Racin' USA Winter Shootout circuit.

Lake View Motor Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 20, 2021
  1. Dustin Mitchell
  2. Shaun Harrell
  3. Christian Thomas
  4. Taylor Puckett
  5. Willie Milliken

MItchell led all 25 laps of the 12-car feature.

Lancaster Speedway
Unsanctioned Limiteds
March 12, 2021
  1. Timbo Mangum
  2. Ron Parker
  3. Mike Huey
  4. Mark Greene
  5. Jason Burroughs

 Lancaster hosts the Carolina Clash opener on March 13.

Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
March 7, 2021
  1. Jeremy Steele
  2. Layton Sullivan
  3. Cody Overton
  4. Justin Mintz
  5. Mason Massey

Steele led only the final lap after Layton Sullivan got slowing leader Carson Ferguson out of shape exiting turn four on the final lap. Ferguson had lost fuel pressure. ... Steele slipped by on the inside for the victory on the undercard for the Southern All Star March Madness event. ... Polesitter Logan Roberson was knocked from contention when John Ruggiero Jr. made contact trying to get under him in turn one on an early restart.

Cherokee Speedway
Southeastern Late Model Sportsman Series
March 6, 2021
  1. Bryan Mullis
  2. Dale Timms
  3. Jeremy Steele
  4. Taylor Puckett
  5. Payton Freeman
  6. Mark Greene
  7. Drew Collins
  8. Nick Deitz
  9. Cody Wright
  10. Kenny Collins

Mullis earned $2,000 for his first Southeastern tour victory. ... He topped a 15-car field, leading the final 12 of 30 laps after early leader Kenny Collins lost the lead and retired after 23 laps. ... Mullis finished second in the City Chevrolet Thunder Series for 602 Crate Late Models. ... The race was on the opening day of Cherokee's March Madness, which concludes on March 7 with $10,000-to-win Southern All Star action.

Cherokee Speedway
City Chevrolet Thunder Series
March 6, 2021
  1. David Smith
  2. Bryan Mullis
  3. Cody Overton
  4. Austin Mintz
  5. Blake Bentley
  6. Dale Timms
  7. Royce Bray
  8. Goose Calvert
  9. John Price
  10. Jacob Brown

Smith earned $1,500 on the 602 Crate Late Model tour. ... He denied the attempt by Bryan Mullis to grab his second victory of the day; Mullis earned $2,000 in the Southeastern Late Model Sportsman Series event. ... The race was on the opening day of Cherokee's March Madness, which concludes on March 7 with $10,000-to-win Southern All Star action.

Cherokee Speedway
Crate Racin’ USA non-touring
February 28, 2021
  1. John Ruggiero Jr.
  2. Carson Ferguson
  3. Jeremy Steele
  4. Layton Sullivan
  5. Steve Banal
Modoc Raceway
602 Bandit Series
February 27, 2021
  1. Ches Chester
  2. Chaz Haskins
  3. Tyler Sanders
  4. David Smith
  5. Shane Riner
  6. Haiden Cowan
  7. David Smith
  8. Goose Calvert
  9. Cameron Tribble
  10. Monk Gulledge

Chester of Twin Cities, Ga., led all 20 laps from the pole. … Third-running Ricky McClain spun with one lap remaining, setting up a one-lap dash to the checkers. … A six-car melee on a lap-eight restart collected several front-runners. …  The event drew 27 entries. …There were five drivers age 16 or under.

Modoc Raceway
Unsanctioned Crates (604)
February 27, 2021
  1. Ahnna Parkhurst
  2. Bob Robertson
  3. Ben Faircloth
  4. Cody Overton
  5. Carson Ferguson

Parkhurst won on the undercard of Brandon Overton's Drydene Xtreme DIRTcar Series victory. ... She led every lap for a $1,200 payday.

Cherokee Speedway
Unsanctioned Crates (602)
February 21, 2021
  1. John Ruggiero Jr.
  2. Austin Mintz
  3. Bryan Mullis
  4. David Smith
  5. Blake Bentley

Ruggiero won on the undercard of the Drydene Xtreme DIRTcar Series feature, won by Chris Madden.

South Dakota

Casino Speedway
WISSOTA Late Models
September 25, 2021
  1. Chad Becker
  2. Trevor Anderson
  3. Tyler McDonald
  4. Scott Ward
  5. David McDonald

Becker won the finale of the fourth annual Autumn Classic. ... Trevor Anderson was second both nights.

Casino Speedway
WISSOTA Late Models
September 24, 2021
  1. Scott Ward
  2. Trevor Anderson
  3. Chad Becker
  4. Cole Searing
  5. Chad Williamson

Ward captured the opening night of the fourth annual Autumn Classic.

Casino Speedway
WISSOTA Late Models
September 5, 2021
  1. Tyler McDonald
  2. Chad Becker
  3. Scott Ward
  4. David McDonald
  5. Denver Nickeson

Tony Croninger won the Limited Late Model feature.

Casino Speedway
WISSOTA Late Models
August 29, 2021
  1. Cole Searing
  2. Scott Ward
  3. David McDonald
  4. David Carlson
  5. Tyler McDonald

D.J. Tesch won the Limited Late Model feature.

Wagner Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 27, 2021
  1. Gale Vogt
  2. Jared Jelsma
  3. Jon Haase
  4. Doug Tomka
  5. Jared Hoerle

Winner Gale Vogt overtook Jared Jelsma on the backstretch with a midrace pass. ... He earned his third victory of the season and 16th of his career at Wagner, tied for third on the all-time list with Don Smith and Quentin Myers. ... Tomka wrapped up the Late Model championship.

Dakota State Fair Speedway
WISSOTA Late Models
August 21, 2021
  1. Chad Becker
  2. David McDonald
  3. Cody Martin
  4. Curt Kranz
  5. Cole Searing

Becker led all but one lap for his 26th career victory at Huron.

Wagner Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 20, 2021
  1. Jared Hoerle
  2. Mike Babcock
  3. Doug Tomka
  4. Shawn Sucha
  5. Terry McCarthy

Kyle Pecena led every lap but was disqualified in postrace tech inspection.

Miller Central Speedway
WISSOTA Late Models
August 13, 2021
  1. David Carlson
  2. Josh Skorczewski
  3. Tyler McDonald
  4. Dustin Arthur
  5. Chase Gelling
Miller Central Speedway
WISSOTA Late Models
August 7, 2021
  1. Josh Skorczewski
  2. David McDonald
  3. Chad Becker
  4. David Carlson
  5. Dustin Arthur
Brown County Speedway
WISSOTA Late Models
August 6, 2021
  1. Kent Arment
  2. Chad Becker
  3. Tyler McDonald
  4. David McDonald
  5. Blake Swenson
Wagner Speedway
Unsanctioned Limiteds
August 6, 2021
  1. Cody Martin
  2. Doug Tomka
  3. Jared Hoerle
  4. Gale Vogt
  5. Kyle Pecena

Martin, rebounding from a crash in his previous start at Wagner, held off Tomka on a restart with four laps remaining for the victory.

Casino Speedway
WISSOTA Late Models
August 1, 2021
  1. Cody Martin
  2. Blake Swenson
  3. Curt Kranz
  4. Denver Nickeson
  5. Cole Searing

D.J. Tesch won the Limited Late Model feature.

Miller Central Speedway
WISSOTA Late Models
July 31, 2021
  1. Chad Becker
  2. Justin Boomsma
  3. David McDonald
  4. Tyler McDonald
  5. Cole Searing
Brown County Speedway
WISSOTA Late Models
July 30, 2021
  1. Kent Arment
  2. Chad Becker
  3. Chase Gelling
  4. Curt Gelling
  5. David McDonald
Miller Central Speedway
WISSOTA Late Models
July 24, 2021
  1. Chad Becker
  2. Dustin Arthur
  3. David McDonald
  4. Cole Searing
  5. Tyler McDonald
Black Hills Speedway
High Plains Late Model Series
July 23, 2021
  1. Eric Mass
  2. Lynn Amick
  3. Lyndon Bolt
  4. Tyler Reagle
  5. Virgil Randall
  6. Kevin Lueck
  7. Scott Cimfl
  8. Greg Sharpe
  9. Alysse Morris
  10. Matt Ratzlaff
Brown County Speedway
WISSOTA Late Models
July 23, 2021
  1. Curt Gelling
  2. Cole Searing
  3. Kent Arment
  4. Josh Skorczewski
  5. David Carlson

Leading all 25 laps, the pole-starting Gelling outran the eighth-starting Searing.

Wagner Speedway
Unsanctioned Limiteds
July 23, 2021
  1. Brad Vogt
  2. Jared Hoerle
  3. Doug Tomka
  4. Ben Sukup
  5. Kyle Pecena

Cody Martin's first appearance of the season ended badly when he slid off the backstretch and into a large pile of tires protecting a wall. The car bounded into the air and landed on its wheel. He was able to climb out uninjured.

Miller Central Speedway
WISSOTA Late Models