Login |
forgot?
ORDER LIVE VIDEO
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1510699220.gif
https://s3.amazonaws.com/dod.banners/banner_717.jpg

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1510583252.gif

Weekly Late Model Results

Pennsylvania

Path Valley Speedway
October 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Dillan Stake
2. Randy Burkholder
3. Brad McGinnis
4. Frankie Gordon
5. Jason Schmidt

BAPS Motor Speedway
October 7, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Charles Potts
2. Dan Zechman
3. Randy Christine Jr.
4. Bryan Bernheisel
5. Brian Shuey

Potts held off the high-running Zechman by 0.169 seconds. ... Jed Latshaw started 20th and finished 10th.

Williams Grove Speedway
October 6, 2017

Outlaw Supers:
1. Bryan Bernheisel
2. Jim Bernheisel
3. Gene Knaub
4. Tyler Horst
5. Matt Nailor

Bernheisel won the no-rules event with drivers using sideboards. ... Coleby Frye broke while running second.

Roaring Knob Mtsprts Complex
September 30, 2017

RUSH Crates:
1. Michael Duritsky
(No other results available)

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
September 30, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Colton Flinner
2. Tommy Schirnhofer
3. Jon Hodgkiss
4. Charlie Duncan
5. Doug Dodd

Flinner won the tuneup for the Oct. 6-7 Pittsburgher, a $20,000-to-win Lucas Oil Late Model Dirt Series event. ... Daryl Charlier won the Crate feature by 2.622 seconds over Mike Reft.

Bedford Speedway
September 30, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Alex Ferree
2. Andy Haus
3. Jeff Rine
4. Dylan Yoder
5. Coleby Frye

Ferree earned $2,000 at Fall Fest. ... Ferree won his first at Bedford and is the first No. 10 winner in the Super Late Model division since Bill Rausch in 1971.

Trail-Way Speedway
September 30, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Robbie Emory
2. Kerry King
3. Travis Mease
4. Bobby Beard
5. Doug Legum

Path Valley Speedway
September 29, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Bob Dunn
2. Robbie Emory
3. Randy Burkholder
4. Brad McGinnis
5. Kyle Lear

McKean County Raceway
September 28, 2017

RUSH Crates:
1. John Waters
(No other results available)

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
September 23, 2017

RUSH Crates:
1. John Mollick
2. Justin Lamb
3. Andrew Satterlee
4. Mike Reft
5. Ben Policz

Mollick had a 7.4-second margin at the checkers. ... He overtook Andrew Satterlee mid-race.

Dog Hollow Speedway
September 23, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jon Lee
2. Waco Williams
3. Joe Martin
4. Todd English
5. Jason Mullen

Lee and Crate Late Model winner Joe Petyak took checkered flags on the undercard of Dan Angelicchio's $6,500 Thunderdog victory.

BAPS Motor Speedway
September 23, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jed Latshaw
2. Randy Christine Jr.
3. Joe Lusk
4. Brian Shuey
5. Eric Hohol

Clinton County Motor Speedway
September 22, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Dylan Yoder
3. Ralph Morgan Jr.
4. Matt Cochran
5. Jim Yoder

Yoder earned $1,500 after taking the lead from Eric Irvin on lap 17. ... “I love racing with Eric; we gave each other room," the winner said. "I started to see him slip up one time down in turns one and two, and the top was going away, and I think that is how I got around him."

Hummingbird Speedway
September 16, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jared Miley
2. Paul Kot
3. Charles Powell Jr.
4. Chris Farrell
5. Matt Lux

Miley earned $2,000 in the 35-lap special, leadig the final six laps of his debut at the Reynoldsville, Pa., oval.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
September 16, 2017

RUSH Crates:
1. Ben Policz
2. Eric Wilson
3. Steve Beatty
4. Justin Lamb
5. Bill Kessler

Two drivers who had fireworks between the teams in a fight after a recent race faced off on the track. ... Wilson led the first half of the race when Policz took over. On the final lap, Wilson went ahead but Policz regained the lead exiting turn four.

Lincoln Speedway
September 16, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Bryan Bernheisel
2. Gene Knaub
3. Bobby Beard
4. Cam Zeigler
5. Robbie Emory

Bernheisel led all 20 laps from the pole.

Clinton County Motor Speedway
September 15, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Dylan Yoder
3. Matt Cochran
4. Mike Smith
5. Jim Yoder

Andrew Yoder led all 25 laps. ... Mike Smith wrapped up the track title.

Roaring Knob Mtsprts Complex
September 15, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Hardy
2. Michael Lake
3. Name unavailable
4. Robbie Black
5. D.J. Troutman

Hardy won $2,000 in the Ernie Jones Memorial on opening night of the Big Kahuna weekend. ... Clinton Hersh won the Crate feature.

Path Valley Speedway
September 15, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Bryan Bernheisel
2. Robbie Emory
3. Ryan Walls
4. Bob Dunn
5. Brad McGinnis

Dog Hollow Speedway
September 10, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Nate Smith
2. Brad McGinnis
3. Robbie Black
4. Jon Lee
5. Bernie Whiteford

Smith inherited the lead when Black spun on the eight lap.

Bradford Speedway
September 10, 2017

RUSH Crates:
1. Andy Michael
2. Brad Mesler
3. Steve LeBarron
4. C.J. Irons
5. Randy Ralyea

Michael led all the way for his third victory of the season. ... Mesler wrapped up the track title. ... Rookie C.J. Irons finished third in points.

Port Royal Speedway
September 9, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Stotler
2. Andrew Yoder
3. Eric Irvin
4. Tim Fedder
5. Derrick Garman

Grandview Speedway
September 9, 2017

NASCAR Late Models:
1. Lou Egrie Sr.
2. Bryon Sipe
3. Drew Weisser
4. Kyle Merkel
5. Steve Todorow

Egrie inherited the lead when Wayne Pfeil dropped out with mechanical problems and went on to become Grandview's seventh winner in the division in 2017. ... The last time the two-time point champion had won was April 2015.

Roaring Knob Mtsprts Complex
September 9, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Robbie Black
(No other results available)

Michael Duritsky won the Crate portion of the Small Car Nationals.

Hummingbird Speedway
September 9, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Paul Kot
2. Chris Farrell
3. Mike Blose
4. Billy Eash
5. Denny Fenton

Port Royal Speedway
September 4, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Eric Irvin
2. Ryan Walls
3. Shaun Miller
4. Tim Krape
5. Tim Fedder

Dog Hollow Speedway
September 3, 2017

CARS Crates:
1. Joe Moyer
2. Corey Neal
3. Mike Laughard
4. Clate Copeman
5. Colin Casale

Moyer won on the undercard of Alex Ferrees ULMS victory.

Selinsgrove Speedway
September 3, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Tim Krape
2. George Dixon Jr.
3. Matt Cochran
4. Brian Shuey
5. Andrew Yoder

Krape won on the undercard of Jeff Rine's World of Outlaws Craftsman Late Model Series victory.

Eriez Speedway
August 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Greg Oakes
3. Steve Kania
4. Jake Finnerty
5. Dave Hess Jr.

Blair's victory was his 30th overall in 2017. ... Chad Wright won the Crate feature.

Bradford Speedway
August 27, 2017

RUSH Crates:
1. Brad Mesler
(No other results available)

Selinsgrove Speedway
August 26, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Coleby Frye
2. Jeff Rine
3. Dylan Yoder
4. Chad Hollenbeck
5. Tony Adams

Tony Adams and sixth-finishing Hayes Mattern were declared co-champions.

Port Royal Speedway
August 26, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Andy Haus
2. Devin Friese
3. Tim Wilson
4. Gene Knaub
5. Mike Lupfer

Austin Berry led early from outside the front row but hit the wall on the 13th lap and pulled pitside, handing the lead to Haus.

Grandview Speedway
August 26, 2017

NASCAR Late Models:
1. Brian Shuey
2. Chuck Schutz
3. Steve Todorow
4. Lou Egrie Sr.
5. Drew Weisser

Shuey won a photo finish.

Marion Center Speedway
August 26, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Charles Powell Jr.
2. Billy Eash
3. Jerry Redden
4. Ken Schaltenbrand
5. Tom Shaffer

Rick Strong won the Limited Late Model feature.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
August 26, 2017

RUSH Crates:
1. Eric Wilson
2. Ben Policz
3. Justin Lamb
4. Chuck Medved
5. Mike Reft

Wilson won on the undercard of the Red Miley Rumble victory for Michael Norris. ... Wilson notched his first PPMS feature victory.

BAPS Motor Speedway
August 26, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Chase Billet
2. Sam Rial
3. Randy Stoudt

Roaring Knob Mtsprts Complex
August 26, 2017

RUSH Crates:
1. Brent Trimble
(No other results available)

Trimble notched his first Crate Late Model feature.

Hummingbird Speedway
August 26, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Paul Kot
2. Scott Alvetro
3. Denny Fenton
4. Steve Scaife Jr.
5. Jason Dobson

Dog Hollow Speedway
August 25, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Dan Angelicchio
2. Dave Blazavich
3. Chuck Clise
4. Shawn Claar
5. Billy Dickson

Angelicchio led all 25 laps, lapping all but four competitors. ... Joe Moyer won the 10-car Crate feature.

Clinton County Motor Speedway
August 25, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Dylan Yoder
2. Andrew Yoder
3. Jim Yoder
4. Matt Cochran
5. Mike Smith

Thunder Mountain Speedway
August 25, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Damian Bidwell
2. Mike Blose
3. Bob Dorman
4. Rick Tripodi
5. Charles Powell Jr.

Bidwell won by more than a seven-second margin.

Lernerville Speedway
August 25, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Alex Ferree
2. Michael Norris
3. Matt Lux
4. Mark Whitener
5. Ken Schaltenbrand

Bedford Speedway
August 25, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Devin Weyandt
2. Robbie Black
3. Kadden Smith
4. Dan Zechman
5. Donnie Farlling

Weyandt won his first Limited Late Model feature, leading all the way from the front row.

Grandview Speedway
August 19, 2017

NASCAR Late Models:
1. Wayne Pfeil
2. Steve Todorow
3. Bryon Sipe
4. Chuck Schutz
5. Steve Wilson

Pfeil took the lead from Kyle Merkel on the fifth lap. ... He notched his 11th career Grandview victory.

BAPS Motor Speedway
August 19, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Chase Billet
2. Randy Christine Jr.
3. Drew Weisser
4. Sam Rial
5. Tim Murphy

Dog Hollow Speedway
August 18, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Hardy
2. Michael Lake
3. Billy Eash
4. Dave Blazavich
5. Rick Singleton

Hardy notched his 20th career Super Late Model victory and fourth of the season. ... Hardy took the lead from Michael Lake on the eighth lap. ... Clate Copeman won the Crate Late Model feature while Nick Erskine swept Limited Late Model features.

Lernerville Speedway
August 18, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Michael Norris
2. Alex Ferree
3. Ken Schaltenbrand
4. Gary Lyle
5. Clayton Kennedy

Norris notched his fifth victory as he closes in on his first track title.

Path Valley Speedway
August 18, 2017

RUSH Crates:
1. Brad McGinnis
2. Tim Snare
3. Logan Roberson
4. Bryan Benton
5. Steve Lowery

Bradford Speedway
August 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Boom Briggs
2. Doug Eck
3. Charles Powell Jr.
4. Greg Oakes
5. Damian Bidwell

Briggs earned $3,000 in the Battle of the Bullring special. ... Wyatt Scott won the Crate feature. | Slideshow

Bedford Speedway
August 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Matt Cosner
2. D.J. Troutman
3. Jeff Rine
4. Colten Burdette
5. Chuck Clise

Bedford raced Sunday after three straight Friday rainouts. ... Costner cleared Troutman for the lead on lap 18 after a lengthy side-by-side battle.

Hummingbird Speedway
August 12, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Paul Kot
2. Chris Farrell
3. Brady Wonderling
4. Jerry Redden
5. Charles Powell Jr.

Selinsgrove Speedway
August 12, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Bryan Bernheisel
2. Chad Hollenbeck
3. Dylan Yoder
4. Hayes Mattern
5. Coleby Frye

Bernheisel, who took the lead on a lap-11 restart, earned a $2,500 Moon Shine Camo Route 35 Challenge victory.

Marion Center Speedway
August 12, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Matt Lux
3. Mike Blose
4. Ken Schaltenbrand
5. Tommy Beck

Lake started sixth and reached the lead by the sixth lap, but Alex Ferree took the lead for five laps before Lake regained it for good on lap 14. ... Rick Strong won the Limited Late Model feature.

Roaring Knob Mtsprts Complex
August 12, 2017

RUSH Crates:
1. Troy Shields
(No other results available)

Dog Hollow Speedway
August 11, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Dan Angelicchio
2. Shawn Claar
3. Robbie Black
4. Michael Lake
5. Dave Blazavich

Angelicchio also won the Crate feature over Mike Laughard.

Thunder Mountain Speedway
August 11, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Mike Blose
2. Bob Dorman
3. Doug Eck
4. Charles Powell Jr.
5. Mike Wonderling Jr.

Blose won by a 2.8-second margin.

Path Valley Speedway
August 11, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Brad McGinnis
2. Dillan Stake
3. George Dixon Jr.
4. Randy Burkholder
5. Eric Irvin

Eriez Speedway
August 6, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Dave Hess Jr.
3. David Scott
4. Jake Finnerty
5. Greg Oakes

The eighth-starting Blair edged ahead of Hess on the 17th lap. ... Doug Eck ran second in the early laps but fell from contention. ... Mike Knight won the Crate feature.

Dog Hollow Speedway
August 6, 2017

CARS Crates:
1. Corey Neal
2. Mike Laughard
3. Dave Lee
4. Joe Moyer
5. Clate Copeman

Neal won his first Dog Hollow feature on the undercard of Jonathan Davenport's $4,000 Super Late Model victory at the Shawn "Sheetz" McGarvey Memorial. ... The race was postponed two days by rain.

Path Valley Speedway
August 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Weaver
2. Brad McGinnis
3. Wes Bonebrake
4. Mike Walls|
5. Frankie Gordon

Port Royal Speedway
August 5, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Coleby Frye
3. Tim Wilson
4. Mike Lupfer
5. Chad Hollenbeck

Rine won his fourth of the season and 17th of his career at Port Royal. ... Rine overtook Wilson with 15 laps remaining and cruised to a 4.073-second victory.

Hummingbird Speedway
August 5, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Chris Farrell
2. Paul Kot
3. Denny Fenton
4. Kenny Schaffer
5. Steve Scaife Jr.

Farrell won on Pittsburgh Circle Track Club Night.

BAPS Motor Speedway
August 5, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Weaver
2. Randy Christine Jr.
3. Sean Merkel
4. Sam Gallagher
5. Travis Mease

Weaver took the lead on the ninth lap and won by 1.386 seconds. ... Sean Merkel won a makeup feature over Randy Christine Jr.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
August 5, 2017

RUSH Crates:
1. Mike Pegher Jr.
2. Daryl Charlier
3. Jamie Wrightsman
4. Clinton Hersh
5. Justin Lamb

Pegher started 10th and took command on the third lap. ... His 19th PPMS Crate victory was his first since 2013.

Roaring Knob Mtsprts Complex
August 5, 2017

RUSH Crates:
1. Michael Ott
(No other results available)

Troy Shields won the other Crate feautre.

Grandview Speedway
August 5, 2017

NASCAR Late Models:
1. Chuck Schutz
2. Wayne Pfeil
3. Bryon Sipe
4. Lou Egrie Sr.
5. Steve Todorow

The points-leading Schutz led all the way.

Selinsgrove Speedway
August 5, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Bryan Bernheisel
2. Hayes Mattern
3. Gene Knaub
4. Donnie Schick
5. Tony Adams

Bernheisel took the lead from Mattern on the 19th lap. ... Shaun Miller won the Limited Late Model feature.

Eriez Speedway
July 30, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Dave Hess Jr.
3. Doug Eck
4. Greg Oakes
5. Jake Finnerty

Blair also won the RUSH touring feature for Crate Late Models.

Bedford Speedway
July 30, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Taylor Farlling
2. Donnie Farlling
3. Justin Weaver
4. Curtis Heath
5. Frank Gordon

Taylor Farlling inherited the Bedford Fair Race victory when Ron Bottenfield refused tech inspection after crossing the line first.

McKean County Raceway
July 30, 2017

RUSH Crates:
1. Brad Mesler
2. Garrett Mott
3. Andy Michael
4. Kyle Murray
5. Dennis Lunger Jr.

Hummingbird Speedway
July 29, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Charles Powell Jr.
2. Paul Kot
3. Steven Scaife
4. Chris Farrell
5. Denny Fenton

Port Royal Speedway
July 29, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Coleby Frye
2. Jason Covert
3. Matt Cosner
4. Brian Tavenner
5. Kyle Hardy

The seventh-starting Frye overtook Chad Hollenbeck on the 14th lap for a $2,000 victory. ... Covert was 1.055 seconds behind at the finish. ... Hollenbeck ended up eighth. ... Another $2,000 is up for grabs on Aug. 5.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
July 29, 2017

RUSH Crates:
First feature
1. Ben Policz
2. Colton Flinner
3. Justin Lamb
4. Chuck Medved
5. Clinton Hersh

Second feature
1. Kyle Lee
2. Daryl Charlier
3. Justin Lamb
4. Logan Roberson
5. Ben Policz

Selinsgrove Speedway
July 29, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Donnie Schick
3. Bryan Bernheisel
4. Gene Knaub
5. Tony Adams

Rine overtook Schick with four laps remaining.

Lincoln Speedway
July 29, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Alan Sagi
2. Matt Murphy
3. Drew Weisser
4. Randy Burkholder
5. Travis Mease

Grandview Speedway
July 29, 2017

NASCAR Late Models:
1. Bryon Sipe
2. Brian Shuey
3. Danny Snyder
4. Steve Todorow
5. Chuck Schutz

Sipe got by Shuey on the 14th lap and became the track's sixth Late Model winner of 2017.

Clinton County Motor Speedway
July 28, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Yoder
2. Andrew Yoder
3. Matt Cochran
4. Dylan Yoder
5. Jeremy Ohl

Jim Yoder led all but the first five laps.

Thunder Mountain Speedway
July 28, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Charles Powell Jr.
2. Damian Bidwell
3. Doug Eck
4. Bob Dorman
5. Kyle Knapp

McKean County Raceway
July 27, 2017

RUSH Crates:
1. Steve LaBarron
2. Brad Mesler
3. Garrett Mott
4. Jason Tingue
5. Andy Michael

LaBarron won his first RUSH-sanctioned feature and first McKean County victory. ... Andy Michael led until his car came to a halt on lap 16.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
July 24, 2017

RUSH Crates:
1. John Mollick
2. John Waters
3. Daryl Charlier
4. Justin Lamb
5. Mike Reft

Mollick pitted after a first-lap incident, but he charged past Waters and Charlier on a restart with two laps remaining.

Dog Hollow Speedway
July 21, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Dave Blazavich
3. Rick Singleton
4. Shawn Claar
5. Joe Petyak

Rick Singleton led the first nine laps in a new Longhorn Chassis. ... Dave Blazavich led laps 10-17 before Lake took command. ... Dillan Stake won the night's Mason-Dixon Shootout Series event for Limited Late Models. ... Mike Laughard won the Crate feature over Corey Neal.

Thunder Mountain Speedway
July 21, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Chris Farrell
2. Curtis Teats
3. Gale Huey
4. Jake Gunn
5. Charles Powell Jr.

Clinton County Motor Speedway
July 21, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Coleby Frye
2. Waylon Wagner
3. Jim Yoder
4. Tyler Horst
5. Dylan Yoder

The seventh-starting Frye overtook Wagner late to earn $2,000. ... Before that, Frye and Wagner tangled to allow Jim Yoder to slip by, but a caution erased Yoder's move.

Eriez Speedway
July 21, 2017

RUSH Crates:
1. Chad Wright
(No other results available)

Dog Hollow Speedway
July 16, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Waylon Wagner
2. Shawn Claar
3. Bernie Whiteford
4. Dwayne Taneyhill
5. Ryan Christoff

Wagner, who led all 25 laps, scored his first Dog Hollow feature victory. ... Braeden Dillinger was a first-timer in the Crate division.

Eriez Speedway
July 16, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Dave Hess Jr.
3. Jake Finnerty
4. Greg Oakes
5. Chris Hackett

Blair also won the Crate feature.

Bradford Speedway
July 16, 2017

RUSH Crates:
1. Dennis Lunger Jr.
(No other results available)

Lunger earned $1,200 in the Craig Norton Memorial.

Selinsgrove Speedway
July 15, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Hayes Mattern
2. Jeff Rine
3. Ken Trevitz
4. Gene Knaub
5. Bryan Bernheisel

Mattern overtook Trevitz on the 12th lap.

Grandview Speedway
July 15, 2017

NASCAR Late Models:
1. Chuck Schutz
2. Bryon Sipe
3. Blaine Emery
4. Steve Todorow
5. Wayne Pfeil

Sipe led laps 1-17 and 19, but Schutz led lap 18 and the last lap in a down-to-the line duel off the final corner.

Port Royal Speedway
July 15, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Gary Stuhler
2. Andy Haus
3. Tim Smith Jr.
4. Mike Lupfer
5. Rance Garlock

Stuhler led all the way for a 1.306-second victory. ... Eric Irvin won the Limited Late Model feature.

Hummingbird Speedway
July 15, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Chris Farrell
2. Jeremy Ohl
3. Scott Alvetro
4. Jason Witherite
5. Dylan Fenton

Farrell won by 3.8 seconds.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
July 15, 2017

RUSH Crates:
1. Daryl Charlier
2. Mike Pegher Jr.
3. Justin Lamb
4. Ben Policz
5. Steve Beatty

Charlier won on the undercard of Jared Miley's Ultimate Northeast victory.

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 15, 2017

RUSH Crates:
1. Troy Shields
(No other results available)

Lernerville Speedway
July 14, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Michael Norris
2. Alex Ferree
3. G.R. Smith
4. Matt Lux
5. Ed Ferree

Norris rallied from eighth to victory.

Thunder Mountain Speedway
July 14, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Doug Eck
2. Charles Powell Jr.
3. Bob Dorman
4. Rick Singleton
5. Mike Blose

Trail-Way Speedway
July 14, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Gene Knaub
2. Travis Mease
3. Jake Moser
4. Doug Legum
4. Larry Neiderer

Eriez Speedway
July 9, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Chris Hackett
2. Dave Hess Jr.
3. Max Blair
4. Greg Oakes
5. Chad Wright

Blair started 13th and led lap 10, but Hackett fought back. ... Chad Wright won the Crate feature. ... Kyle Knapp was sent to the pits for being part of three cautions.

Dog Hollow Speedway
July 9, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Waylon Wagner
3. Dan Angelicchio
4. Joe Petyak
5. Dave Blazavich

Lake took the lead from Rick Singleton on the seventh lap. ... Clate Copeman won the Crate feature.

Bradford Speedway
July 9, 2017

RUSH Crates:
1. Brad Mesler
2. Andy Michael
3. Kyle Murray
4. C.J. Irons
5. W.L. Stile

All the top five finishers recorded their best 2017 performances. ... Bradford hosts the $1,200-to-win Craig Norton Memorial on July 16.

Port Royal Speedway
July 8, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Dylan Yoder
3. Coleby Frye
4. Andy Haus
5. Nick Dickson

The eighth-starting Rine, who took the lead from Frye with two laps remaining, won the Moon Shine Camo Route 35 Challenge event, earning $2,000. ... Yoder rallied from 20th to second while Frye settled for third.

Hummingbird Speedway
July 8, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Paul Kot
2. Denny Fenton
3. Chris Farrell
4. Kenny Schaffer
5. Dylan Fenton

Kot won by nearly five seconds.

Grandview Speedway
July 8, 2017

NASCAR Late Models:
1. Chuck Schutz
2. Ron Kline
3. Danny Snyder
4. Kyle Merkel
5. Bryon Sipe

Schutz earned more than $2,000 for his Firecracker 40 victory. ... He dedicated his victory to late supporter Carl Knauer.

Marion Center Speedway
July 8, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Alex Ferree
2. Mike Blose
3. Tommy Beck
4. Joe Martin
5. Shawn Claar

Blose led four laps before Feree took command. ... Gale Huery won the Limited Late Model feature.

Thunder Mountain Speedway
July 7, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Charles Powell Jr.
(No other results available)

Bedford Speedway
July 7, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Chuck Clise
2. D.J. Troutman
3. Matt Sponaugle
4. Chad Hollenbeck
5. Nathan LaSalle

Clise won his fifth career Bedford feature. ... Matt Cosner was a no-show after revealing that he suffered neck injuries in a May rollover accident at the track.

Path Valley Speedway
July 7, 2017

RUSH Crates:
1. Tim Fedder
2. Matt Glanden
3. Bryan Benton
4. Levi Crowl
5. Jakob Piper

Fedder notched his first RUSH victory.

Eriez Speedway
July 2, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Andy Boozel
2. Dave Lyon
3. Max Blair
4. Kyle Zimmerman
5. Chad Wright

Boozel won on the undercard of Jared Miley's ULMS victory.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
July 1, 2017

RUSH Crates:
1. John Mollick
2. Daryl Charlier
3. Justin Lamb
4. Mike Reft
5. Clinton Hersh

Marion Center Speedway
July 1, 2017

Unsanctioned Supers:
First feature
1. Alex Ferree
2. Doug Glessner
3. Joe Petyak
4. Tommy Beck
5. Rod Phillips

Second feature
1. Alex Ferree
2. Shawn Claar
3. Tommy Beck
4. Charles Powell Jr.
5. Joe Petyak

Hesston Speedway
July 1, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
(No other results available)

Clinton County Motor Speedway
June 30, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Mike Smith
3. Kevin Probst
4. J.R. Toner
5. Denny Fourney

After a late caution, Yoder overtook Smith coming to the white flag. ... “He had the top of the track and I had to stay on the bottom, he had the momentum and I could not run him down, but I got lucky and we had that caution, and it looked like he burned his tires off.”

McKean County Raceway
June 29, 2017

RUSH Crates:
1. Max Blair
2. Kurt Stebbins
3. Andy Michael
4. Kyle Murray
5. Jason Tingue

Eriez Speedway
June 25, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Darrell Bossard
3. Jake Finnerty
4. Max Blair
5. David Scott

Hess led all the way. ... Max Blair won the Crate feature over Kyle Zimmerman.

Port Royal Speedway
June 24, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jim Yoder
2. Jason Schmidt
3. Andy Haus
4. Nick Dickson
5. Trent Brenneman

Yoder drove the No. 24 normally driven by his son, Dylan.

BAPS Motor Speedway
June 24, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Matt Murphy
2. Randy Christine Jr.
3. J.R. Rodriguez
4. Ben Whitaker
5. Sean Merkel

Hummingbird Speedway
June 24, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Billy Dickson
2. Chris Ferrell
3. Denny Fenton
4. Dan Smeal Jr.
5. Scott Alvetro

Selinsgrove Speedway
June 24, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Tony Adams
2. Steve Campbell
3. Tim Wilson
4. Donnie Schick
5. Hayes Mattern

Adams repelled a late charge from Campbell for his first Selinsgrove victory since 2012.

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 24, 2017

RUSH Crates:
1. Robert Cossell IV
(No other results available)

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
June 17, 2017

RUSH Crates:
1. Daryl Charlier
2. Justin Lamb
3. Ben Policz
4. Brandon Wearing
5. Mike Reft

Charlier won by more than four seconds. ... His victory was on the undercard of Alex Ferree's ULMS triumph for Super Late Models.

Hummingbird Speedway
June 17, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Chris Farrell
2. Denny Fenton
3. Dan Smeal Jr.
4. Scott Alvetro
5. Paul Kot

Farrell led the final seven laps and won by three seconds.

Selinsgrove Speedway
June 17, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Dylan Yoder
3. Tim Wilson
4. Gene Knaub
5. Steve Campbell

Rine took the lead from Wilson on the 10th lap. ... His race time of eight minutes and 45 seconds broke the record by 17 seconds.

BAPS Motor Speedway
June 17, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Randy Christine Jr.
2. Charles Potts
3. Sam Gallagher
4. Ben Whittaker
5. Justin Ehrhart

Marion Center Speedway
June 17, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Doug Glessner
2. Joe Petyak
3. Bernie Whiteford
4. Clate Copeman
5. Tommy Beck

Glessner started 11th but took the lead from Petyak on the 13th circuit. ... Rick Strong won the Limited Late Model feature.

Hesston Speedway
June 17, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. George Dixon Jr.
2. Robbie Black
3. Rance Garlock
4. Eric Irvin
5. Dillan Stake

Path Valley Speedway
June 17, 2017

RUSH Crates:
First feature
1. Brad McGinnis
2. Bryan Benton
3. Michael Ott
4. Matthew Bassaro
5. Jakob Piper

Second feature
1. Bryan Benton
2. Jennae Piper
3. Michael Ott
4. Brad McGinnis
5. Jakob Piper

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 17, 2017

RUSH Crates:
1. Andy Spooner
2. Troy Shields
3. Mark Wells
4. Bob Nelson
5. Brad Ramsey

Spooner scored his first-ever Roaring Knob feature victory. ... He was piloting a 2009 Rocket.

Grandview Speedway
June 17, 2017

NASCAR Late Models:
1. Ron Kline
2. Wayne Pfeil
3. Kyle Merkel
4. Brian Shuey
5. Chuck Schutz

Kline led all the way for his fourth victory of the season in Wanda Brown's No. 3 entry.

Thunder Mountain Speedway
June 16, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Bob Dorman
2. Doug Eck
3. Mike Blose
4. Billy Dickson
5. Charles Powell Jr.

Dorman led all the way for his first career Dirt Late Model victory.

Lernerville Speedway
June 16, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Russ King
2. Alex Ferree
3. Michael Norris
4. Michael Lake
5. Dan Angelicchio

King won by 1.5 seocnds.

Eriez Speedway
June 11, 2017

Unsanctioned Supers:
1. David Scott
2. Bump Hedman
3. Dave Hess Jr.
4. Chris Hackett
5. Greg Oakes

Racing on a rugged surface, reigning track champ Max Blair had a vicious rollover accident in the heats; he wasn't injured. ... Andy Boozel won the Crate feature.

Bradford Speedway
June 11, 2017

RUSH Crates:
1. Andy Michael
2. Brad Mesler
3. Jamie Wrightsman
4. Jeremy Wonderling
5. Chad Silleman

Grandview Speedway
June 10, 2017

NASCAR Late Models:
1. Chuck Schutz
2. Ron Kline
3. Ron Todorow
4. Kyle Merkel
5. Lou Egrie Jr.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
June 10, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Jared Miley
2. Ryan Montgomery
3. John Flinner Jr.
4. Jake Gunn
5. Tom Schirnhofer

Miley won by more than a half-track margin. ... Michael Norris led early, but slowed on the 10th lap, handing the lead to Miley. ... John Mollick won the Crate feature.

Hummingbird Speedway
June 10, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Chris Farrell
2. Paul Kott
3. Denny Fenton
4. Scott Alvetro
5. Kenny Schaffer

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 10, 2017

RUSH Crates:
1. Michael Duritsky
(No other results available)

Duritsky overtook Jeff Ferguson on the final lap.

BAPS Motor Speedway
June 10, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Gene Knaub
2. Randy Christine Jr.
3. Shaun Jones
4. Charles Potts
5. J.R. Rodriguez

Knaub won the Carl Billet Memorial, earning $1,500. ... The race honored the seven-time track champion who died in 2013.

Path Valley Speedway
June 10, 2017

RUSH Crates:
1. Dillan Stake
2. Brad McGinnis
3. Bryan Benton
4. Jennae Piper
5. Jakob Piper

Trail-Way Speedway
June 10, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Gene Knaub
2. Randy Christine Jr.
3. Shaun Jones
4. Charles Potts
5. J.R. Rodriguez

Bedford Speedway
June 9, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Robbie Black
2. George Dixon Jr.
3. Justin Weaver
4. Kaden Smith
5. Donnie Farlling

Black, the track's leading division winner, won the Limited Late Model special.

Clinton County Motor Speedway
June 9, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. Kevin Probst
3. J.R. Toner
4. Jeremy Ohl
5. John Myers

The polesitting Yoder won the 25-lapper by six seconds. ... "The track really came around as the night went on, and the car was just handling great all over the track," Yoder said.

Lernerville Speedway
June 9, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Michael Norris
2. Alex Ferree
3. Mike Pegher Jr.
4. Dan Angelicchio
5. Ryan Montgomery

Norris won by 1.5 seconds to end Ferree's personal two-race winning streak.

Dog Hollow Speedway
June 9, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Dave Blazavich
3. Jeff Sweeney
4. Chuck Clise
5. Clate Copeman

Lake became the division's first repeat winner. ... Robert Cossell won a pair of Crate features.

Grandview Speedway
June 3, 2017

NASCAR Late Models:
1. Ron Kline
2. Chuck Schutz
3. Dave Ogin
4. Wayne Pfeil
5. Bryon Sipe

Kline won his second straight and third of the season. ... Runner-up Chuck Schutz drove the car normally driven by Andy Cassel because he had problems in his car in prelims.

Marion Center Speedway
June 3, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Alex Ferree
2. Tommy Beck
3. Doug Glessner
4. Shawn Claar
5. Tom Decker Jr.

Ferree led the final two laps after overtaking race-long leader Tommy Beck. ... George Dixon Jr. won the Limited Late Model feature.

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 3, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
(No other results available)

Russell Baird Jr. won the Crate feature.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
June 3, 2017

RUSH Crates:
1. Mike Reft
2. Daryl Charlier
3. Ben Policz
4. John Mollick
5. Chuck Medved

Reft started outside the front row and led all the way.

Hummingbird Speedway
June 3, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Paul Kot
2. Chris Farrell
3. Scott Alvetro
4. Dwayne Brooks
5. Dan Smeal Jr.

Starting back in the pack, Kot took the lead from Farrell on the 21st lap and won by 1.7 seconds.

Lincoln Speedway
June 3, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Shaun Jones
2. Randy Christine Jr.
3. Travis Mease
4. Bobby Beard
5. Derick Quade

Jones led all 20 laps.

Thunder Mountain Speedway
June 2, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Mike Blose
2. Doug Eck
3. Jason Witherite
4. Bob Dorman
5. Gale Huey

Blose won by a nine-second margin.

Dog Hollow Speedway
June 2, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Alex Ferree
2. Shawn Claar
3. Dave Blazavich
4. Jeff Sweeney
5. Clate Copeman

Ferree notched his first Dog Hollow victory after Shawn Claar lead the first few laps. ... Clate Copeman won the Crate feature.

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 1, 2017

RUSH Crates:
1. Braeden Dillinger
(No other results available)

Port Royal Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Austin Hubbard
2. Coleby Frye
3. Jeff Rine
4. Matt Cosner
5. Andy Haus

Hubbard, who led the final 11 laps after overtaking Cosner, earned $3,000. ... Cosner led the first half of the race but struggled in lapped traffic. | RaceWire

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
May 27, 2017

RUSH Crates:
1. Justin Lamb
2. John Mollick
3. Ben Policz
4. Steve Beatty
5. Bill Kessler

Selinsgrove Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Hayes Mattern
2. Donnie Schick
3. Danny Snyder
4. Tony Adams
5. Luke Hoffner

Grandview Speedway
May 27, 2017

NASCAR Late Models:
1. Ron Kline
2. Steve Todorow
3. Bryon Sipe
4. Chuck Schutz
5. Steve Wilson

Kline became the division's first repeat winner in 2017.

Roaring Knob Mtsprts Complex
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. L.C. Powers
(No other results available)

Michael Duritsky won the Crate feature. ... Braeden Dillinger was disqualified by a June 7 ruling that found his fuel didn't meet RUSH specs.

Marion Center Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Sweeney
2. Alex Ferree
3. Charles Powell Jr.
4. Shawn Claar
4. Tommy Beck

Sweeney led every lap for his first Super Late Model victory. ... Doug Glessner ran second before fading. ... George Dixon Jr. won the Limited Late Model feature.

Hummingbird Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Paul Kot
2. Derek Rodkey
3. Denny Fenton
4. Jeff Taylor
5. Dan Gill

Clinton County Motor Speedway
May 26, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Yoder
2. Jeremy Ohl
3. Matt Cochran
4. Denny Fourney
5. Mike Smith

The caution-free affair lasted 6 minutes and 50 seconds. ... Ohl started on the pole and shared the early lead with Smith. ... Yoder took the lead on lap 14.

Lernerville Speedway
May 26, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Michael Norris
2. Mike Pegher Jr.
3. Matt Lux
4. Colton Flinner
5. John Flinner

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
May 20, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Colton Flinner
2. John Mollick
3. John Flinner Jr.
4. Jon Hodgkiss
5. Chris Lander

Flinner won two days after announcing he was dropping off the Lucas Oil Late Model Dirt Series. ... He was the national tour's Rookie of the Year in 2016. ... Daryl Charlier won the Crate feature.

Selinsgrove Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Bryan Bernheisel
2. Jeff Rine
3. Coleby Frye
4. Chad Hollenbeck
5. Danny Snyder

Bernheisel earned $2,000 in the Moon Shine Camo Route 35 Challenge opener. ... Frye started 10th.

Marion Center Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Alex Ferree
2. Doug Glessner
3. Gabe Shaffer
4. Ken Schaltenbrand
5. Tommy Beck

Ferree led all 25 laps. ... Scott Stein won the Limited Late Model feature.

Grandview Speedway
May 20, 2017

NASCAR Late Models:
1. Wayne Pfeil
2. Kyle Merkel
3. Steve Todorow
4. Chuck Schutz
5. Byron Sipe

Pfeil led all 25 laps. ... He sported a huge No. 7 on his car, a dedication to his father Wayne, who died last year (Pfeil's smaller No. 72 was included in the graphic).

Hummingbird Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Charles Powell Jr.
2. Paul Kot
3. Denny Fenton
4. Dwayne Brooks
5. Derek Rodkey

Roaring Knob Mtsprts Complex
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Scott Bittinger
(No other results available)

Michael Ott won the Crate feature.

Clinton County Motor Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. John Myers
2. J.R. Toner
3. Luke Hoffner
4. Jim Yoder
5. Dylan Yoder

Myers won by 1.785 seconds, leading all but the first lap. ... “I really have to thank my wife; she has helped me by putting a ton of money into this race car," said Myers, who gets help from his brother and brother-in-law in the pits.

Lernerville Speedway
May 19, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Brandon Sheppard
2. Russ King
3. Michael Norris
4. Alex Ferree
5. Chase Junghans

Driving the No. 02 Rocket owned by Todd Cerenzia and formerly driven by Brandon Burgoon, Sheppard won from ninth on a weekend off from WoO action.

Bedford Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. D.J. Troutman
3. Andy Haus
4. Matt Sponaugle
5. Keith Barbara

Rine, who took the lead from Troutman on the 22nd lap, has 22 victories at Bedford, tied for fourth on the all-time list with Rick Eckert. ... Matt Cosner's car was destroyed in a rollover accident. Cosner was banged up but not seriously hurt.

Dog Hollow Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Dave Blazavich
3. Waylon Wagner
4. Dan Angelicchio
5. Clate Copeman

Lake overtook Blazavich on the last lap, diving into turn three and taking the lead in turn four. ... Lake restarted third on lap 21 and quickly got by Wagner. ... Ralph Morgan Jr. won the night's Mason-Dixon Shootout Series event for Limited Late Models. ... Mike Laughard won the Crates.

Thunder Mountain Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Doug Eck
2. Charles Powell Jr.
3. Kenny Schaffer
4. Joe Martin
5. Devin Lewis

Eck led all the way. .... Mike Blose contended before retiring with mechanical problems on the 15th lap. ... Joe Martin, driving Gale Huey's No. 11H, rallied after an early flat tire to finish fourth.

Eriez Speedway
May 14, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Max Blair
3. Greg Oakes
4. Rob Blair
5. Rich Gardner

Jason Genco won the Crate feature.

Bradford Speedway
May 14, 2017

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
2. J.J. Mazur
3. Brad Messler
4. Andy Michael

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
May 13, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Keith Barbara
2. Alex Ferree
3. John Mollick
4. John Flinner Jr.
5. Jon Hodgkiss

Barbara has 24 career PPMS victories. ... He started sixth. ... Ferree recovered from an early spin.

Port Royal Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Rick Singleton
2. Tim Smith
3. Matt Parks
4. Austin Berry
5. Dylan Yoder

Andy Haus was leading early when he slammed the first-turn wall. ... Chad Hollenbeck started 16th and reach the lead after 11 laps, but he retired with four laps remaining, handing the lead to Singleton.

Roaring Knob Mtsprts Complex
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. John Over
(No other results available)

Michael Duritsky won the Crate feature.

Clinton County Motor Speedway
May 12, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Yoder
2. Joe Lusk
3. J.R. Roney
4. Gary Mellott
5. Bryan Benton

Yoder's son Dylan led the first six laps before retiring under a caution. ... “I believe Dylan’s car had some rear end issues, and if was not out of the race it would have been a little more challenging for sure," said the elder Yoder, who drove his own No. 42.

Thunder Mountain Speedway
May 12, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Charles Powell Jr.
2. Doug Eck
3. Max Blair
4. Michael Lake
5. Duane Stiner

Powell won by 0.178 seconds. ... Duane Stiner wasn't injured in a barrel-rolling wreck.

Port Royal Speedway
April 29, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Dylan Yoder
2. Chad Hollenbeck
3. Coleby Frye
4. Tim Wilson
5. Nick Dickson

Yoder earned $2,000 in the Moon Shine Camo miniseries opener. ... He took the lead when Jeff Rine's engine expired on lap 20. ... Yoder had led three previous features at Port Royal but fell out with mechanical woes.

Lernerville Speedway
April 29, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Michael Norris
2. Alex Ferree
3. Jon Mitchell
4. Russ King
5. Matt Lux

Norris led all 25 laps of the Late Model season opener.

Grandview Speedway
April 29, 2017

NASCAR Late Models:
1. Blaine Emery
2. Kyle Merkel
3. Brian Shuey
4. Steve Wilson
5. Chuck Schutz

Emery notched his first career victory despite overheating issues.

Roaring Knob Mtsprts Complex
April 29, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Tim Senic
3. Gary Dalton
4. Donnie Dotson
5. Scott Bittinger

Michael Duritsky came from the sixth starting spot to win the Crate feature.

Dog Hollow Speedway
April 28, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Dave Blazavich
2. Doug Glessner
3. Jeff Sweeney
4. Clate Copeman
5. Dwayne Taneyhill

Blazavich inherited the lead on the 20th lap after a Dan Angelicchio-Clate Copeman tangle.

Bedford Speedway
April 28, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Matt Cosner
3. D.J. Troutman
4. Chuck Clise
5. Matt Sponaugle

Rine won over his fellow front-row starter Cosner, who took the second spot from Troutman on the final lap.

Path Valley Speedway
April 28, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Wes Bonebrake
2. Devin Frey
3. Kyle Lear
4. Brad McGinnis
5. John Moser

Trail-Way Speedway
April 28, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Tommy Slanker
2. Travis Mease
3. Kerry King
4. Robbie Emory
5. Bradly Shank

Slanker scored his first career Late Model victory.

McKean County Raceway
April 22, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Dave Hess Jr.
3. David Scott
4. Greg Oakes
5. Bobby Rohrer

Blair earned $1,500 in the Jim and Mike Duffy Memorial. ... He also won the Crate Late Model feature.

Selinsgrove Speedway
April 22, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Hayes Mattern
2. Tony Adams
3. Dylan Yoder
4. Chad Hollenbeck
5. Andy Haus

Sixth-starting Jeff Rine gave up the lead because of electrical problems.

Roaring Knob Mtsprts Complex
April 22, 2017

RUSH Crates:
1. Michael Duritsky
2. Braden Dillinger
3. Troy Shields
4. Andy Spooner
5. Bryan Benton

John Over and L.C. Powers won Limited Late Model features.

Dog Hollow Speedway
April 21, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Mike Blose
2. Michael Lake
3. Rick Singleton
4. Clate Copeman
5. Dwayne Taneyhill

Blose won the season opener for his first victory in two years. ... He overtook Singleton on the 19th lap. ... Mike Laughard won the Crate feature and Jon Lee took the new Semi-Late division main event.

Bedford Speedway
April 21, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Matt Cosner
2. Jeff Rine
3. Chad Hollenbeck
4. Matt Sponaugle
5. Andy Haus

Cosner has won seven of 10 Bedford events going back to July 2016. ... Jesse Snyder won the Semi-Late feature.

Port Royal Speedway
April 15, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Trent Brenneman
2. Coleby Frye
3. Jeff Rine
4. Dan Stone
5. Nick Dickson

Brenneman notched his first career victory. ... He's the grandson of Butch Renninger, who had numerous victories and track titles at Port Royal. ... Brenneman and Rine battled most of the way with Brenneman going ahead for good on lap 19.

Selinsgrove Speedway
April 15, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Donnie Schick
2. Tony Adams
3. Danny Snyder
4. Jim Bernheisel
5. Dave Zona

Schick notched his first victory since 2011. ... He'd lost the season opener after a mistake in lapped traffic.

Grandview Speedway
April 15, 2017

NASCAR Late Models:
1. Brian Shuey
2. Wayne Pfeil
3. Steve Wilson
4. Bryon Sipe
5. Chuck Schutz

Shuey led all 25 laps for his 21st Grandview victory.

Roaring Knob Mtsprts Complex
April 15, 2017

RUSH Crates:
1. Tim Senic
2. Clinton Hersh
3. Braden Dillinger
4. Robert Cossell
5. Mark Wells

BAPS Motor Speedway
April 15, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Charles Potts
2. Chase Billet
3. Brad Shank
4. Justin Ehrhart
5. Ben Whitaker

Potts overtook Steve Billet on the 10th lap. ... He dedicated the victory to his sister Victoria, who died two weeks earier.

Bedford Speedway
April 14, 2017

Unsanctioned Supers:
1. D.J Troutman
2. Dan Angelicchio
3. Matt Sponaugle
4. Jeff Rine
5. Chuck Clise

Robbie Black won the Semi-Late feature.

Path Valley Speedway
April 14, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Dillan Stake
2. Tim Fedder
3. Wes Bonebrake
4. Jake Moser
5. Randy Burkholder

Bedford Speedway
April 9, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Chad Hollenbeck
2. Matt Cosner
3. Jeff Rine
4. Matt Sponaugle
5. Chuck Clise

Hollenbeck won the season-opener and snapped Cosner's five-race winning streak that ended last season. ... Hollenbeck's is the track's 137th Super Late Model winner. ... Boyd Brode won the Semi-Late feature.

Port Royal Speedway
April 8, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Mike Lupfer
2. Matt Parks
3. Trent Brenneman
4. Coleby Frye
5. Andy Haus

Dylan Yoder was leading for the third straight week, but mechanical failure zapped him for the third straight time. ... Flames appeared under Yoder's hood on the 12th lap, handing the lead to Lupfer, who notched his ninth career Port Royal victory.

Selinsgrove Speedway
April 8, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Steve Campbell
3. Bryan Bernheisel
4. Tony Adams
5. Hayes Mattern

Donnie Schick led early but lapped traffic helped Rine take command.

Grandview Speedway
April 8, 2017

NASCAR Late Models:
1. Ron Kline
2. Chuck Schutz
3. Kyle Merkel
4. Stephen Todorow
5. Brian Sipe

Kline's season-opening victory marked the 37th of his career at Grandview. ... Kline overtook Schutz on the 13th lap.

Trail-Way Speedway
April 8, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Gene Knaub
2. Randy Christine Jr.
3. Chase Billet
4. Daulton Bigler
5. Sean Merkel

Path Valley Speedway
April 2, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Derrick Quade
2. Wes Bonebrake
3. Brad McGinnis
4. Bob Dunn
5. Eric Irvin

Port Royal Speedway
April 1, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Devin Friese
3. Rick Singleton
4. Darryl Hills
5. Coleby Frye

Rine won by more than three seconds. ... He took the lead from Friese on the sixth lap and went on to his 14th career victory at Port Royal.

Path Valley Speedway
April 1, 2017

RUSH Crates:
1. Greg Beach
2. Bryan Benton
3. John Imler
4. Brad McGinnis
5. Jakob Piper

Mercer Raceway Park
March 25, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Mike Pegher Jr.
2. Max Blair
3. Russ King
4. Matt Latta
5. Chad Wright

Pegher won the Chiller Thriller.

Williams Grove Speedway
March 24, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Gregg Satterlee
2. Jeff Rine
3. Andy Haus

Satterlee earned $2,000 in the season opener along with a guaranteed starting spot in the track's Appalachian Mountain Speedweek event.

Search for results

advertisement
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1511215580.jpg
 
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1508954363.gif
 
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1508874406.jpg