Login |
forgot?
ORDER LIVE VIDEO
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1531867568.gif
https://s3.amazonaws.com/dod.banners/banner_717.jpg

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1542124132.gif

Weekly Late Model Results

Alabama

North Alabama Speedway
July 28, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Braden Mitchell
2. Billy Flannagan Jr.
3. Brandon Shaw
4. Ben Brocato
5. Greg Wilhite

Haden Duncan won the Crate feature.

Talladega Short Track
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. T.J. Alford
2. Dallas Cooper
3. Tim Roszell
4. Josh Adkins
5. Terry Smith

Heath Carr won the 604 Crate feature.

Penton Raceway
July 28, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Shane Stodghill
(No other results available)

Talladega Short Track
July 21, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jason Hiett
2. Dillon Tidmore
3. Cruz Skinner
4. Josh Adkins
5. Terry Smith

Hiett won both features at the Alfred Gurley Memorial. ... Kyle May won the Limited Late Model feature ... Brad Berry won the 604 Crate feature.

North Alabama Speedway
July 21, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Ben Brocato
2. Seth McCormack
3. Spencer Hughes
4. Braden Mitchell
5. Mark Fields

Haden Duncan won the 602 Crate feature.

Tri-County Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Monte Skinner
2. Josh Huss
3. D.G. Hawkins
4. Kevin Maher
5. Isaiah Day

Taylor Jarvis won the 602 Crate feature.

ECM Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Shay Miller
2. Lance Stewart
3. Logan Mize
4. Brian McLuskey
5. Mark Glasscock

Austin Franklin (604) and Kenneth Brown (602) won Crate features.

Fort Payne Motor Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Supers:
1. J.T. Seawright
(No other results available)

Sam Seawright won the Crate feature

Penton Raceway
July 20, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Chad Wallace
(No other results available)

Fort Payne Motor Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. J.T. Seawright
(No other results available)

Sam Seawright won the Crate feature.

North Alabama Speedway
July 14, 2018

Durrence Layne Crates:
First feature
1. Chase Walls
2. Chase Washington
3. Billy Flannagan Jr.
4. Greg Wilhite
5. Steve Russell

Second feature
1. Steve Russell
2. Chase Washington
3. Greg Wilhite
4. Jadon Frame
5. Mark Fields

Talladega Short Track
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Dillon Tidmore
2. Josh Adkins
3. Buddy George
4. Terry Smith
5. Tim Roszell

Bubba Lackey won the Limited Late Model feature. ... T.J. Brittain (604) and Ryan King (602) won Crate features.

ECM Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Lance Stewart
2. Shay Miller
3. Heath Boatwright
4. Greg Love
5. Logan Mize

Austin Franklin (604) and Kenneth Brown (602) won Crate features.

Penton Raceway
July 13, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Rodgerick Dykes
(No other results available)

Moulton Speedway
July 13, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Steve Russell
2. Chase Washington
3. Greg Wilhite
4. Braden Mitchell
5. Rodney Weaver

Haden Duncan won the 602 Crates.

North Alabama Speedway
July 8, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Seth McCormack
2. Chase Walls
3. Bryant Marsh
4. Braden Mitchell
5. Mitchell Holloway

Booger Brooks won the 602 Crate feature over Colton Leyendecker. ... The track raced Sunday after a Saturday rainout.

Tri-County Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Kevin Maher
2. Monte Skinner
3. Josh Huss
4. Shannon Martin
5. Isaiah Day

Dalton Hood won the feature for 602 Crates.

Flomaton Speedway
July 4, 2018

Panhandle Crates:
1. Colton Leyendecker
(No other results available)

Talladega Short Track
July 3, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jason Hiett
2. Josh Adkins
3. John Ownbey
4. J.T. Seawright
5. Dallas Cooper

Jake Knowles won the night's Durrence Layne Late Model Series feature for Crate Late Models.

Arkansas

Crowley's Ridge Raceway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Nichols
2. Steven Crocker
3. Henry Gustavas
3. Jim Gulley
5. Dayne Davis

Riverside Int'l Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Bubba Wilburn
2. Justin Glover
3. Lane Carr
4. Mike Carr
5. Brandon Poppenheimer

Old No. 1 Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeff Moss
(No other results available)

Crowley's Ridge Raceway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Travis Ashley
2. Mark Nichols
3. Dayne Davis
4. Henry Gustavus
5. Scott Tracer

Old No. 1 Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeff Moss
(No other results available)

Riverside Int'l Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jeff Wells
2. Ashley Newman
3. Brandon Poppenheimer
4. Cody Gentry
5. Nathan Brown

Crowley's Ridge Raceway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Nichols
2. Henry Gustavas
3. Dayne Davis
4. John Hill
5. Michael Goatcher

Old No. 1 Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Hunter Rasdon
(No other results available)

Riverside Int'l Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Ashley Newman
2. Jeff Wells
3. T.J. Hughes
4. Bubba Wilburn
5. Dillon Knight

Newman won from the pole position.

Crowley's Ridge Raceway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Nichols
2. Henry Gustavas
3. Steven Crocker
4. Scott Tracer
5. John Hill

California

Antioch Speedway
July 21, 2018

DIRTcar Supers:
1. Richard Papenhausen
2. Jeff Decker
3. Dennis Sousa
4. Rod Oliver
5. Kimo Oreta

Papenhausen led all 20 laps for his second victory of the season.

Placerville Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan McDaniel
2. Ray Trimble
3. Matt Micheli
4. Wayne Trimble
5. Jay Norton

Antioch Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Kimo Oreta
2. John Evans
3. Ryan Cherezian
4. Mike Walko
5. Mark Garner

Oreta got his third victory of the season as he aims for his second straight division title.

Placerville Speedway
July 4, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Clay Daly
2. Wayne Trimble
3. Ray Trimble
4. Mike Lightfoot
5. Matt Micheli

Daly piloted the No. 55 car normally driven by Matt Davis. ... Daly took the lead from Trimble on the 12th lap and raced to his first Placerville victory, earning $600. ... Ryan McDaniel slowed on lap nine running second.

Delaware

Delaware International Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Donald Lingo Jr.
2. Amanda Whaley
3. Ricky Elliott
4. Ross Robinson
5. Mark Pettyjohn

Matt Hill and Billy Thompson won Crate features.

Georgetown Speedway
July 20, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Amanda Whaley
2. Jason Covert
3. Austin Hubbard
4. Donald Lingo Jr.
5. Nick Davis

Whaley took the lead from the polesitter Covert on the fifth lap. ... She won $3,250 and a guaranteed starting spot in Sept. 28-29's Keystone Cup in Bedford, Pa. ... “We’re on a roll right now,” Whaley said after climbing to the roof of her family owned Richard D. Whaley Concrete No. 4. “All this winning is good for Dad’s bank account.”

Delaware International Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Amanda Whaley
2. Mark Pettyjohn
3. Donald Lingo Jr.
4. Ricky Elliott
5. Bob Geiger

Whaley slid past Mark Pettyjohn mid-race to take command. ... Ricky Elliott pitted more than once but salvaged a fourth-place finish. ... Joe Warren won the Crate Late Model feature over Matt Hill.

Delaware International Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Donald Lingo Jr.
2. Mark Pettyjohn
3. Ricky Elliott
4. Dylan Evans
5. Herb Tunis

Lingo won for the first time since 2016. ... Amanda Whaley was running second when a flat tire ended her run late. ... Ricky Elliott won a makeup Super Late Model feature. .. Matt Hill won the Crate Late Model feature.

Florida

Southern Raceway
July 28, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Taylor Jarvis
2. Colton Leyendecker
3. Bo Slay
4. D.G. Hawkins
5. Steven Jernigan

North Florida Speedway
July 27, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. David Whitener
2. Mark Whitener
3. Hunter Sweet
4. Nevin Gainey
5. Arthur Conquest

Volusia Speedway Park
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Fitzgerald
2. Kyle Van Sickle
3. Joe Kump
4. Howard Stalls
5. Shan Smith

Fitzgerald won by 4.776 seconds for a $2,000 payday. ... Mark Whitener was running second but rolled the nosepiece on his car and retired on lap 14. ... A 10-foot section of frontstretch fencing required repairs after rookie Brenden Smith got into it on the eighth lap.

Southern Raceway
July 21, 2018

602 Crates:
1. Colton Leyendecker
2. Jonathan Joiner
3. Matt Chavers
4. Steven Jernigan
5. Joe Richbourg

Bubba Raceway Park
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Shan Smith
(No other results available)

Smith won the Run What Ya Brung feature.

East Bay Raceway Park
July 14, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Bruce Harvey
2. Phillip Cobb
3. Forrest Gough
4. Bill Howard Sr.
5. Buck Woodhouse

Southern Raceway
July 7, 2018

Panhandle Crates:
1. Joseph Joiner
2. Steven Jernigan
3. Kyle Bryant
4. J.C. Wilson
5. Ken Cartwright

Georgia

Cochran Motor Speedway
July 28, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Travis Pennington
2. Ches Chester
3. Chase Edge
4. Larry Harrod
5. Pearson Lee Williams

Pennington completed a weekend sweep of the Georgia Showdown earning $1,000 on Friday and $2,000 Saturday.

Toccoa Raceway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. David McCoy
2. Drew Collins
3. Jimmy Johnson
4. Danny Ledford
5. David Conley

Ricky Smith won the Fastrak Crate feature over Nick Schlager.

Senoia Raceway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jody Knowles
2. Joey Armistead
3. Dennis Hale
4. Matt Dooley
5. Shane Fulcher

Knowles overtook Armistead on the sixth lap. ... Cruz Skinner won the Crate feature over Chaz Haskins.

Hartwell Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Clayton Turner
2. Ted Crunkleton
3. Scotty Chatham
4. Jimmy Ivester
5. Will Harris

Winder-Barrow Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dustin Cason
2. Josh Haedegree
3. Ken Lampp
4. Chris Woods
5. Chad Puckett

Blue Ridge Motorsports Park
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Ethan Hunter
2. Wesley English
3. Daniel Wilson
4. Trig Parris
5. Daven Dilbeck

Hunter won on the same card as Ashton Winger's Durrence Layne touring victory for Crate Late Models.

Cochran Motor Speedway
July 27, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Travis Pennington
2. Jimmy Thomas
3. Joseph Brown
4. Ches Chester
5. Jordan Feider

Boyd's Speedway
July 24, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jason Welshan
2. Clay Harris
3. Sam Seawright
4. Ahnna Parkhurst
5. Chip Brindle

Welshan won on the undercard of Vic Hill's Schaeffer's Southern Nationals victory for Super Late Models.

Rome Speedway
July 22, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Landon Bagby
2. Dalton Polston
3. Zach Pilcher
4. Dale Thurman
5. Dennis Hale

Austin Smith (604) and Cody Overton (602) won Crate features. ... The racing was on the undercard of Austin Horton's Schaeffer's Southern Nationals victory.

Needmore Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Kelly Walker
2. Tyler Turvin
3. Russell Brown Jr.
4. John Baker
5. Lonnie Roberts

Senoia Raceway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Page
2. Craig Scott
3. Dennis Hale
4. Thomas Mewborn
5. Corey Payton

Page went from third to first on a last-lap restart to win his first Senoia feature. ... Shane Fulcher, leading on the final restart, lost control and fell from contention. ... Clint Smith won the Crate feature over Ashton Winger.

Hartwell Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Clayton Turner
2. Bubba Russell
3. Drew Collins
4. Dustin Mincey
5. Brad Rachels

Swainsboro Raceway
July 21, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Ben Faircloth
2. Joshua Bishop
3. Clay Harris
4. Chesley Dixon
5. Jimmy Thomas

Faircloth won on the undercard of Brandon Overton's Schaeffer's Southern Nationals victory for Super Late Models.

West Georgia Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dalton Cook
2. Dana Eiland
3. Ben Hill
4. Nicky Prosser
5. Darren Porter

Cook earned $1,500.

Toccoa Raceway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. David McCoy
2. Daniel Wilson
3. Mason Tucker
4. Bubba Russell
5. Jimmy Johnson

Blake Craft won the Crate feature over McCoy.

Hartwell Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dustin Mincey
(No other results available)

Mincey started on the pole.

Albany Motor Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Nick Biddle
(No other results available)

Biddle earned $1,500.

Lavonia Speedway
July 13, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. David McCoy
2. Bubba Russell
3. Daniel Wilson
4. Clayton Turner
5. Dustin Mincey

Payton Freeman won the Crate Late Model feature over Brent Dixon.

Swainsboro Raceway
July 7, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jimmy Thomas
2. Wil Herrington
3. Ches Chester
4. Joshua Bishop
5. Ben Faircloth

Thomas earned $2,000.

Hartwell Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Bubba Russell
(No other results available)

Winder-Barrow Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chris Woods
2. Dustin Cason
3. Chad Puckett
4. Scott Frady
5. John Anderson

Needmore Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Kelly Walker
2. Tyler Turvin
3. Nevin Gainey
4. Shan Smith
5. Lonnie Roberts

Russell Brown Jr. won the feature for 602 Crates.

Lavonia Speedway
July 4, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Travis Pennington
2. Bubba Russell
3. David McCoy
4. Clayton Turner
5. Daniel Wilson

Pennington also won the night's Fastrak Racing Series tour victory.

Iowa

Dubuque Speedway
July 29, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Eric Pollard
2. John Emerson
3. Darren Mish
4. Jeff Tharp
5. Joel Callahan

Lee Kinsella won a lower-division Late Model feature during the Dubuque County Fair.

Shelby County Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeff Tilley
2. Jacob Brown
3. Jay Stewart
4. Colton Leal
5. Kale Kosiski

Hamilton County Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
First feature
1. Tyler Bruening
2. Jason Hahne
3. Darrel DeFrance
4. Ben Seemann
5. Kirby Schultz

Second feature
1. Tyler Bruening
2. Darrel DeFrance
3. Ryan Griffith
4. Jason Hahne
5. Paul Nagle

Independence Motor Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Rick Wendling
2. Ryan Dolan
3. John Emerson
5. Logan Duffy
5. Curt Beckler

Marshalltown Speedway
July 27, 2018

IMCA Late Models:
1. Kyle Hinrichs
2. Jeremiah Hurst
3. Darrel DeFrance
4. Todd Cooney
5. Ben Seeman

Maquoketa Speedway
July 26, 2018

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Joe Zrostlik
3. Jeremiah Hurst
4. Andy Nezworski
5. Justin Kay

Ryan won the coveted Jackson County Fair Race. ... “I tried a long time,” the Davenport ace and 2017 track champion said in victory lane. “Last year I led this whole race and then Justin Kay passed me on the last lap. I didn’t forget."

Dubuque Speedway
July 25, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeff Tharp
2. Eric Pollard
3. John Emerson
4. Joel Callahan
5. Lyle Klein

Tharp earned $1,500 in the 65th annual Dubuque County Fair Race. ... Tharp and Pollard traded the lead several times in the 30-lapper. ... Jamie Pfieffer won a lower-level Late Model division event.

Benton County Speedway
July 22, 2018

IMCA Late Models:
1. Todd Cooney
(No other results available)

Maquoketa Speedway
July 21, 2018

IMCA Late Models:
1. Jeremiah Hurst
2. Matt Ryan
3. Andy Nezworski
4. Doug Nigh
5. Jon Poll

Hamilton County Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Griffith
(No other results available)

Independence Motor Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Dolan
2. John Emerson
3. Scott Fitzpatrick
4. Rick Wendling
5. Curt Martin

Davenport Speedway
July 20, 2018

IMCA Late Models:
1. Chuck Hanna
2. Matt Ryan
3. Jeremiah Hurst
4. Andy Nezworski
5. Shawn Mulvany

Hanna took the lead from Shawn Mulvany on the 15th land and raced to his fourth victory of the season.

Benton County Speedway
July 15, 2018

IMCA Late Models:
1. Todd Cooney
2. Ryan Dolan
3. Ron Klein
4. Dave Wada
5. Bobby Hansen

Maquoketa Speedway
July 14, 2018

IMCA Late Models:
1. Terry Neal
2. Joe Zrostlik
3. Jeremiah Hurst
4. Andy Nezworski
5. Jeff Tharp

Neal was fifth on a late restart but came to the front and took the lead from Zrostlik.

Shelby County Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
First feature
1. Jason O'Brien
2. Bill Leighton Jr.
3. Brad Perdue
4. Paul Glendenning
5. Barry Sorenson

Second feature
1. John Anderson
2. Ben Schaller
3. Bill Leighton Jr.
4. Andrew Kosiski
5. Sterling Perkins

Hamilton County Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Darrel DeFrance
2. Ryan Griffith
3. Jason Hahne
4. Paul Nagle
5. Gabe Umbarger

The eighth-starting DeFrance won $600 and picked up an extra $500 from a mystery envelope drawn during the running of The Gambler.

Lee County Speedway
July 12, 2018

DIRTcar Crates:
1. Tommy Elston
2. Ron Boyse
3. Rob Toland
4. Sam Halstead
5. Todd Frank

Elston took the lead from Boyse on the eighth lap and raced to his third straight victory and fourth of 2018.

Benton County Speedway
July 8, 2018

IMCA Late Models:
1. Nick Marolf
2. Ryan Dolan
3. Darren Ackerman
4. Ron Klein
5. Todd Cooney

Marolf started ninth.

Maquoketa Speedway
July 7, 2018

IMCA Late Models:
1. Kelly Pestka
2. Doug Nigh
3. Joe Ross
4. Jeremiah Hurst
5. Eric Sanders

Pestka led all 25 laps. ... The event drew more than 1,000 fans and 100 race cars.

Adams County Speedway
July 7, 2018

NASCAR Late Models:
1. Bill Leighton Jr.
2. Jason O'Brien
3. Andrew Kosiski
4. Ben Schaller
5. Brad Perdue

Leighton earned $900 after bonus money was added to the purse.

Hamilton County Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Darrel DeFrance
2. Rusty Patterson
3. Gabe Umbarger
4. Paul Nagle
5. Jason Hahne

DeFrance extended his points lead.

Shelby County Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jacob Brown
2. Jeff Tilley
3. Randy Archer
4. Robbie Jorgensen
5. Don Beckstrom

Davenport Speedway
July 6, 2018

IMCA Late Models:
1. Chuck Hanna
2. Matt Ryan
3. Andy Nezworski
4. Tim Simpson
5. Shawn Mulvany

Hanna, who built a lead as large has a half-track margin, notched his third victory of the season. ... He led all 25 laps after starting on the second row.

Marshalltown Speedway
July 6, 2018

IMCA Late Models:
1. Todd Cooney
2. Darrel DeFrance
3. Jeremiah Hurst
4. Paul Nagle
5. Curtis Glover

Independence Motor Speedway
July 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. John Emerson
2. Sean Johnson
3. Ryan Dolan
4. Terry Neal
5. Curt Martin

Illinois

Quad City Speedway
July 29, 2018

IMCA Late Models:
1. Jeremiah Hurst
2. Matt Ryan
3. Andy Nezworski
4. Chuck Hanna
5. Rob Toland

Macon Speedway
July 28, 2018

DIRTcar Crates:
1. Guy Taylor
2. Jake Little
3. Donny Koehler
4. Kyle McMahon
5. Anthony Harter

Taylor extended his points lead. ... Jake Little will be away from the track in August serving a tour of duty in Japan with the National Guard. ... The crowd gave Little a standing ovation.

Highland Speedway
July 28, 2018

DIRTcar Supers:
1. Jose Parga
2. Chad Zobrist
3. Matt Bailey
4. Adam Tischhauser
5. Jason Suhre

Peoria Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Jaggers
2. Jeremy Kingsley
3. Jake Miller
4. Brian Crebo
5. Dan Patnoe

Sycamore Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. John Provenzano
2. Mike Provenzano
3. Roger Markham
4. Bill Rezutek
5. Toby Kuntelzman

Dale Markham won the Limited Late Model feature.

Tri-City Speedway
July 27, 2018

DIRTcar Supers:
1. Daryn Klein
2. Tim Manville
3. Billy Laycock
4. Jeremy Sneed
5. Rickey Frankel

Lincoln Speedway
July 22, 2018

DIRTcar Crates:
1. A.J. May
2. Dakota Ewing
3. Donny Koehler
4. Roben Huffman
5. Jeff Ray

Quad City Speedway
July 22, 2018

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Chuck Hanna
3. Jeremiah Hurst
4. Rob Toland
5. Andy Nezworski

Quincy Raceway
July 22, 2018

DIRTcar Crates:
1. Vance Wilson
2. Denny Woodworth
3. Cliff Powell
4. Tucker Finch
5. Charles Van Zandt

Peoria Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Jaggers
2. Brian Crebo
3. Chris Morefield
4. Jeremy Kingsley
5. Matt Murphy

Spoon River Speedway
July 21, 2018

DIRTcar Crates:
1. A.J. May
2. Logan Moody
3. Sean Dray
4. Kasey Helm
5. Jacob Denney

Farmer City Raceway
July 20, 2018

DIRTcar Crates:
1. Logan Moody
2. A.J. May
3. Dakota Ewing
4. Shawn Diggs
5. Dane Arvin

Moody won on the undercard of Ryan Unzicker's $3,000 Junior Kimler Memorial victory for Super Late Models.

Tri-City Speedway
July 20, 2018

DIRTcar Supers:
1. Michael Kloos
2. Billy Moyer Jr.
3. Gordy Gundaker
4. Dane Dacus
5. Daryn Klein

Jake Little won the Crate feature over Vance Wilson.

Belle-Clair Speedway
July 20, 2018

DIRTcar Supers:
1. Rusty Griffaw
2. Dan Jacober
3. Mark Voigt
4. Mike Hammerle
5. Joe Cooksey

Lincoln Speedway
July 13, 2018

DIRTcar Crates:
1. Dakota Ewing
2. Jake Little
3. Chuck Mitchell
4. Cody Maguire
5. Braden Johnson

Ewing took the lead from Little on the 16th of 20 laps.

Farmer City Raceway
July 13, 2018

DIRTcar Supers:
1. Kevin Weaver
2. Jose Parga
3. Bob Gardner
4. Matt Shannon
5. Russ Adams

A.J. May won another Crate feature at Farmer City.

Kankakee County Speedway
July 13, 2018

DIRTcar Crates:
1. Torin Mettille
2. Jeremy McLaughlin
3. Phil Line
4. Mitch Mahn
5. Mike Marden

Knox County Fairgrounds
July 11, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Todd Frank
2. Tommy Elston
3. Joe Zrostlik
4. Rob Toland
5. Sam Halstead

Frank led all 18 laps. ... “I wasn’t sure what to expect with this new car on the big track,” Frank said. “First night out, it came off the corners well and we had enough. I had talked to Todd Cooney and other IMCA guys so that really helped.”

Quad City Speedway
July 8, 2018

IMCA Late Models:
1. Chuck Hanna
2. Jeremiah Hurst
3. Andy Nezworski
4. Matt Ryan
5. B.J. Jackson

Macon Speedway
July 7, 2018

DIRTcar Crates:
1. Jake Little
2. Dakota Ewing
3. Ryan Little
4. Zach Rhodes
5. Guy Taylor

Little won from the third row. ... fast qualifier Roben Huffman ended up eighth.

Fairbury American Legion Speedway
July 7, 2018

DIRTcar Supers:
1. Mike Spatola
2. Taylor Scheffler
3. Kevin Weaver
4. Jeff Curl
5. Steve Thorsten

Leader Scott Schmitt was eliminated when he hit the rear of the 13th-starting Spatola during a slide job. ... "I misjudged that slide job. I had a lot of speed on the frontstretch," Spatola said. "I thought Scott would see me, haul it in there, and cross me. I was just trying to get him off his game. ... I hate that it happened that way."

Peoria Speedway
July 7, 2018

DIRTcar Supers:
1. Bob Gardner
2. Charley Hess
3. Matt Shannon
4. Rich Bell
5. Todd Bennett

Gardner started fourth. ... Jason Jaggers won the Limited Late Model feature.

Sycamore Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Reno Markham
2. Jeremy Spoonmore
3. Jeff Kerley
4. Dale Markham
5. Corey Trump

The track paid tribute to Al Markham, who died July 3. Dale Markham took a tribute lap for his grandfather in prerace ceremonies.

Spoon River Speedway
July 7, 2018

DIRTcar Crates:
1. A.J. May
2. Evan Fink
3. Brandon Eskew
4. Denny Woodworth
5. Josh Jackson

Tri-City Speedway
July 6, 2018

DIRTcar Supers:
1. Matt Santel
2. Billy Laycock
3. Derek Fetter
4. Scott Henseler
5. Kolby Vandenbergh

Kankakee County Speedway
July 6, 2018

DIRTcar Crates:
1. Torin Mettille
2. Jeremy McLaughlin
3. Phil Line
4. Mitch Hahn
5. Mike Marden

Farmer City Raceway
July 6, 2018

DIRTcar Crates:
1. A.J. May
2. Dakota Ewing
3. Guy Taylor
4. Jake Little
5. Andy Minett

May won on the undercard of Billy Moyer's DIRTcar Summer Nationals victory.

Quincy Raceway
July 1, 2018

DIRTcar Crates:
1. Denny Woodworth
2. Vance Wilson
3. Todd Frank
4. Gunner Frank
5. Cliff Powell

Quad City Speedway
July 1, 2018

IMCA Late Models:
1. Jeremiah Hurst
2. Matt Ryan
3. Andy Nezworski
4. Gary Webb
5. Rob Toland

Hurst notched his third victory in five days, including on IMCA's Deery Brothers Summer Series in Vinton, Iowa.

Indiana

Brownstown Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Devin Gilpin
2. David Webb
3. Zak Blackwood
4. Steve Casebolt
5. Chad Stapleton

Gilpin earned $2,500 for winning the Paul Crockett Memorial. ... Marty O'Neal won the Crate feature in the Jackson County Fair Race.

Daugherty Speedway
July 27, 2018

DIRTcar Crates:
1. Mike Staggs
2. Nathan Vawter
3. Jace Owens
4. Chad Gross
5. Troy Taylor

Brownstown Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Devin Gilpin
2. Tanner English
3. David Webb
4. Chad Stapleton
5. Shelby Miles

Chad Stapleton won the Crate feature.

Twin Cities Raceway Park
July 14, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Marty O'Neal
(No other results available)

Scottsburg Speedway
July 8, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Marty O'Neal
2. Tyler Neal
3. Raymond Humphrey
4. Tyler Cain
5. Tyler Collins

Brownstown Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Marty O'Neal
2. Raymond Humphrey
3. Tyler Neal
4. Tyler Cain
5. Steve Peeden

O'Neal won on the undercard of Kent Robinson's MARS Racing Series victory for Super Late Models.

Daugherty Speedway
July 6, 2018

DIRTcar Crates:
1. Dan Walden
2. Brian Rickey
3. Nathan Vawter
4. Mike Staggs
5. Dustin Golden

Kansas

Caney Valley Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Payton Looney
2. Joe Gorby
3. Cole Wells
4. Jason Redman
5. Gary Gorby

Looney earned $2,018 in the track's special event. ... The event drew 23 Late Model drivers including Al Purkey, Andy Gerstenkorn and Jake Davis.

Lakeside Speedway
July 20, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Kacey Shields
2. Terry Bivins
3. Don Marrs
4. Dennis Melvin Sr.
5. Cami Bruner

Lakeside Speedway
July 13, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Terry Bivins
2. Nick Drew Jr.
3. Kacey Shields
4. Nick Newton
5. Don Marrs

Caney Valley Speedway
July 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jesse Stovall
2. Gary Gorby
3. Jake Davis
4. Chance Bishop
5. Cory Green

Stovall won on the undercard of the ASCS sprint car event.

Salina Speedway
July 6, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Josh Leonard
2. Chris Kratzer
3. Dusty Leonard
4. Delbert Smith
5. Dan Smith

Kentucky

201 Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Zack Dohm
2. Jackie Boggs
3. Stephen Breeding
4. Brandon Fouts
5. Jared Hawkins

Dohm earned $3,000 in the Hatfield & McCoy Feuding 30.

Florence Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Robby Hensley
2. Trevor Landrum
3. Billy Green
4. Chris Shannon
5. Roger Williams

Billy Green won the Crate feature

Lake Cumberland Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Derek Fisher
(No other results available)

Fisher earned $2,000.

Mountain Motor Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Raymond Nichols
(No other results available)

Richmond Raceway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Derek Fisher
2. Jason Barrett
3. Tommy Bailey
4. Lauren Longbrake
5. Roger Ruark

Lake Cumberland Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Camaron Marlar
(No other results available)

Ponderosa Speedway
July 13, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Eric Wells
2. David Webb
3. Todd Coffman
4. Michael Chilton
5. Josh Rice

Wells, who led all 25 laps, earned $2,000. ... James Rice retired after hitting the turn-one wall. ... Justin Smith won the 23-car Crate feature over Tyler Collins.

Mountain Motor Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Stephen Breeding
(No other results available)

Breeding earned $3,000 in the Walter "Peg" Combs Memorial.

Lake Cumberland Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Camaron Marlar
(No other results available)

Louisiana

Chatham Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Darin Patrick
2. Ethan McMillan
3. Waylon Ball

Baton Rouge Raceway
July 14, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Mickey Trosclair
2. Michael Rogridue
3. Brady Walton
4. Jason Polite
5. Klint Forrester

Maryland

Greater Cumberland Raceway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Kadden Smith
(No other results available)

Greater Cumberland Raceway
July 20, 2018

Unsanctioned Supers:
1. D.J. Troutman
2. Steve Axtell Jr.
3. Reese Masiello
4. Dave Troutman
5. Matt Sponaugle

Troutman won the Ray Walsh Memorial Fair Race.

Potomac Speedway
July 20, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Derick Quade
2. Tyler Emory
3. Billy Tucker
4. Jonny Oliver
5. Richard Culver

"We've been working with this car all season and we found a few things with it and it's great to finally get a win," said Quade, who led all 20 laps. ... Jamie Sutphin won the Crate feature.

Hagerstown Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Cody Kershner
2. Derick Quade
3. James Lichliter
4. Justin Weaver
5. Ronnie Bottenfield

Logan Roberson won the Crate feature.

Potomac Speedway
July 13, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Bruce Kane
2. Derick Quade
3. Billy Tucker
4. Jonny Oliver
5. Sam Archer

Kane's victory was his first since 2014 and fourth of his career at Potomac. ... Ben Bowie won the Crate Late Model feature in his second start of the season. "We've really struggled the past two years and it's nice to finally have some good equipment again," Bowie said.

Greater Cumberland Raceway
July 8, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Matt Sponaugle
3. D.J. Troutman
4. Reese Masiello
5. Wayne Johnson

Lake took the lead from Sponaugle with two laps remaining.

Potomac Speedway
July 3, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Lear
2. Dale Hollidge
3. Jamie Lathroum
4. Steven Axtell Jr.
5. Daryl Hills

Lear earned $2,500 in the Rumble on the River 35-lapper. ... Jamie Sutphin won the Crate Late Model feature over Ben Bowie.

Michigan

Thunderbird Raceway
July 28, 2018

DIRTcar Supers:
1. Bill Bray
2. Travis Stemler
3. J.R. Hotovy
4. Rich Neiser
5. Drew Wilkerson

Bray earned $2,500 in the Thunderstruck 35, the second round of the Summer Thunder Series. ... The event drew 20 Super Late Models.

Crystal Motor Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hartman
2. Jason Playter Jr.
3. Derrick Hilliker
4. Logan Arntz
5. Rachel Carpenter

Merritt Speedway
July 28, 2018

DIRTcar Supers:
1. Eric Spangler
2. Brandon Thirlby
3, Nick Kurtz
4. David Mielke
5. Michael Luberda

Spangler scored his fifth 2018 victory. ... The track paid tribute to the late Peni Lalonde, a former Late Model racer who died after battling cancer nearly a year. .. Her No. 96 made a tribute lap and paced the field for the Late Model feature.

Tri-City Motor Speedway
July 27, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Alex Hupert
2. Steven Hilliker
3. Torrey Ahrens
4. Carl Ries
5. Isaac Wolfgang

Points leader Andrew Terrill was part of a frontstretch pileup on the first lap.

Crystal Motor Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Carl Ries
2. Jimmy Gallagher
3. Logan Arntz
4. David Hilliker
5. Zack Olger

Merritt Speedway
July 14, 2018

DIRTcar Supers:
1. Eric Spangler
2. Andrew Terrill
3. Nick Kurtz
4. David Mielke
5. Alex Hupert

Spangler, who earned $2,000, and Terrill started on the front row.

I-96 Speedway
July 13, 2018

DIRTcar Supers:
1. Travis Stemler
2. Logan Arntz
3. Eric Spangler
4. Zack Olger
5. Nick Kurtz

Stemler earned $2,500.

Tri-City Motor Speedway
July 13, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Andrew Terrill
2. Steven Hilliker
3. Rod Laney
4. Ryan Lanphierd
5. Carl Ries

Terrill overtook Laney with seven laps remaining. ... Faster Pastor activities raised more than $33,000 for 10 local charities.

Thunderbird Raceway
July 7, 2018

DIRTcar Supers:
1. Kyle Borgman
2. Tom Sprague Jr.
3. Andy Sprague
4. Shawn Reed
5. Jared Guinn

Thunderbird hosts the DIRTcar Summer Nationals on July 11.

Crystal Motor Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Zack Olger
2. David Hilliker
3. Rachel Carpenter
4. Kenny Playter
5. Kurt Mesman

Merritt Speedway
July 7, 2018

DIRTcar Supers:
1. Steven Hilliker
2. Andrew Terrill
3. Nick Kurtz
4. Wade Witherspoon
5. Michael Luberda

I-96 Speedway
July 6, 2018

DIRTcar Supers:
1. Nick Kurtz
2. Brandon Thirlby
3. Scott Fisk
4. Kevin Reeve
5. Bry Johnson

I-96 hosts the DIRTcar Summer Nationals oon July 12 and a sprint special July 13 (with Super Late Models on the undercard).

Tri-City Motor Speedway
July 6, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Andrew Terrill
2. Chad Anklam
3. Torrey Ahrens
4. David Mielke
5. J.C. Witherspoon

Winston Speedway
July 6, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Greg Gokey
2. Steve Fairbanks
3. Tim Moorman
4. Steve Mcclees
5. Jeramy Lange

Fairbanks started sixth. .... Five of 13 starters were running at the finish.

I-96 Speedway
July 4, 2018

DIRTcar Supers:
1. Brandon Thirlby
2. David Mielke
3. Travis Stemler
4. Nick Kurtz
5. Shawn Reed

Thirlby started fifth.

Crystal Motor Speedway
July 3, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Ryan VanderVeen
2. Logan Arntz
3. Kyle Borgman
4. Travis Stemler
5. Scott Baker

Merritt Speedway
July 3, 2018

DIRTcar Supers:
1. Andrew Terrill
2. Nick Kurtz
3. Rich Neiser
4. Eric Spangler
5. David Mielke

Terrill earned $2,500 after outdueling Spangler midway through the 35-lapper.

Minnesota

Hibbing Raceway
July 28, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Derek Vesel
2. Jay Kintner
3. Kyle Peterlin
4. Travis Budisalovich
5. John Toppozini

Kintner led 22 laps, but the rookie Vesel led the rest of the way.

Fiesta City Speedway
July 27, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Cory Tammen
2. Brad Parson
3. Jordan Tollakson
4. Brian Schultz
5. Kris Wilke

Tammen won the Chippewa County Fair Race.

I-94 Speedway
July 27, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Jeff Wildung
2. Cole Schill
3. Kevin Robertson
4. Shawn Meyer
5. Casey Meyer

Wildung domianted from outside the front row in the 20-llapper. ... Ben Wolden outdueled Dustin Bluhm to win the Limited Late Model feature.

Hibbing Raceway
July 21, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Travis Budisalovich
2. Jeff Massingill
3. Derek Vesel
4. Jay Kintner
5. Kyle Peterlin

Budisalovich earned his second weekend victory.

Madison Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. D.J. Tesch
2. Kris Wilke
3. Jordan Tollakson
4. Kyle Jensen
5. Christian Vizecky

Viking Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Rick Schroeder
2. Ryan Mikkelson
3. Scott Lehn
4. Ben Wolden
5. Brad Staples

Fiesta City Speedway
July 20, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Brian Schultz
2. C.J. Eilers
3. Corey Nelson
4. Blake Swenson
5. Damin Eilers

Proctor Speedway
July 15, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Jeff Massingill
2. Darrell Nelson
3. Derek Vesel
4. Kevin Carlson
5. Tim McMann

Hibbing Raceway
July 14, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Kyle Peterlin
2. Derek Vesel
3. Darin Meierotto
4. Terry Lillo
5. Jeff Provinzino

Peterlin started eighth and overtook Meierotto on the 18th lap.

Madison Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. D.J. Tesch
2. Scott Ward
3. Kris Wilke
4. Christian Vizecky
5. Kyle Jensen

Viking Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Brad Staples
2. Dustin Johanneck
3. Ben Wolden
4. Rick Schroeder
5. Casey Meyer

Fiesta City Speedway
July 13, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Damin Eilers
2. Jordan Tollakson
3. Mark Rose
4. Brian Schultz
5. C.J. Eilers

Eilers went flag-to-flag for his first Fiesta City victory.

I-94 Speedway
July 13, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Don Shaw
2. Shawn Kirwin
3. Jake Redetzke
4. Jeff Wildung
5. Pat Doar

Shaw earned $3,000 in the King of the Dirt special. | Slideshow | Kaanta breaks leg in pit accident

Madison Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. D.J. Tesch
2. Andrew Kirschenman
3. Kris Wilke
4. Jordan Tollakson
5. Kyle Jensen

Viking Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Ben Wolden
2. Travis Saurer
3. Casey Meyer
4. Bryce Sward
5. Larry Fitzsimmons

Hibbing Raceway
July 6, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Travis Budisalovich
2. Kyle Peterlin
3. Jeff Massingill
4. Jeff Provinzino
5. Darin Meierotto

Budisalovich led all the way and turned back a late charge from Peterlin, who improved six positions.

I-94 Speedway
July 6, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Don Shaw
2. Cole Schill
3. Casey Meyer
4. Shawn Meyer
5. Kevin Robertson

Shaw led all the way. ... Rick Schroeder won the Limited Late Model feature.

Missouri

Lucas Oil Speedway
July 28, 2018

ULMA Late Models:
1. Johnny Fennewald
2. Daniel Jessen
3. Tommy Cordray
4. Kaeden Cornell
5. Phil Edmondson

Fennewald led flag-to-flag for his track-leading fourth 2018 victory. ... "I knew my car might be a little bit tight, so I was gonna have to get off to a good start," said Fennewald, who beat Kaeden Cornell into the first corner. "It worked pretty good."

Federated Raceway at I-55
July 28, 2018

DIRTcar Supers:
1. Rusty Griffaw
2. Tim Manville
3. Dewayne Kiefer
4. Ken Rumble
5. Dave Jumper

Lake Ozark Speedway
July 28, 2018

ULMA Late Models:
1. Dustin Hodges
2. Todd McCoin
3. Cody Holtkamp
4. Jake Morris
5. Rick Brown

I-35 Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chad Fuller
2. Houston Johnson
3. Billie Hoover
4. John Hanson
5. Chris Kline

Nevada Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Rusty Skaggs
2. Craig Wood
3. Billy Humble
4. John Willard
5. Shannon Phillips

Lucas Oil Speedway
July 21, 2018

ULMA Late Models:
1. Johnny Fennewald
2. Tommy Cordray
3. Aaron Marrant
4. Kaeden Cornell
5. Aaron Poe

Fennewald led all the way. ... "We've just been struggling a little bit," Fennewald said of his season. "We should have won a lot of races, but couldn't seem to make it happen. This track, when it gets slick, is a lot of fun to race on."

Legit Speedway Park
July 21, 2018

DIRTcar Supers:
1. Kaleb Stolba
2. Robby Moore
3. Jamie Robards
4. Billy Moyer Jr.
5. Scott Crigler

Stolba started fourth and outran the polesitter Moore.

Lake Ozark Speedway
July 21, 2018

ULMA Late Models:
1. Jason Russell
2. Chris Smyser
3. Tucker Cox
4. Cody Holtkamp
5. Todd McCoin

Federated Raceway at I-55
July 21, 2018

DIRTcar Supers:
1. Michael Kloos
2. Gordy Gundaker
3. Rusty Griffaw
4. Dewayne Kiefer
5. Rickey Frankel

Kloos won his second race of the weekend after Friday's triumph at Tri-City Speedway in Granite City, Ill.

Nevada Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Rusty Skaggs
2. Billy Humble
3. Craig Wood
4. John Willard
5. Dale Douty

Lake Ozark Speedway
July 14, 2018

ULMA Late Models:
1. Dustin Hodges
2. Todd McCoin
3. John Hobson
4. Aaron Poe
5. Tucker Cox

I-35 Speedway
July 14, 2018

ULMA Late Models:
1. Tommy Cordray
2. Josh Poe
3. Dylan Hoover
4. John Willard III
5. Greg Trulove

Legit Speedway Park
July 7, 2018

DIRTcar Supers:
1. Billy Moyer Jr.
2. Kaleb Stolba
3. Landon Clinton
4. Jamie Robards
5. Chris Jones

Moyer won the Firecracker Classic.

Nevada Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Josh Poe
2. Rusty Skaggs
3. Larry Jones
4. John Coats
5. Craig Wood

Lucas Oil Speedway
July 5, 2018

ULMA Late Models:
1. Jason Russell
2. Johnny Fennewald
3. Kaeden Cornell
4. Aaron Marrant
5. Todd McCoin

Russell, who led 21 laps, held off Johnny Fennewald on a restart with two laps remaining. ... "I love coming down here," Russell said. "You're going to race against the best in every class when you come down here. It's good to come out on top."

Mississippi

Magnolia Motor Speedway
July 28, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Evan Ellis
2. Steve Russell
3. Klint Byars
4. Kyle Shaw
5. Scott Dedwylder

Ellis won his 10th of the season at Magnolia. ... Nick Thrash won the 602 Crate feature.

Pine Ridge Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Brooke Carter
2. Ray Alexander
3. Kurt Radojcsics
4. Chris Wood
5. Austin Holder

Hattiesburg Speedway
July 27, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Steve Russell
2. Spencer Hughes
3. Sid Scarbrough
4. Shannon Lee
5. Cody Barber

Russell won on the undercard of Chad Thrash's MSCCS victory for Super Late Models.

Pine Ridge Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Chance Inmon
2. Kurt Radojcsics
3. Chuck Gipson
4. Ray Mauldin
5. Richard Cox

Greenville Speedway
July 21, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Randall Beckwith
2. Steve Russell
3. Ryan Colby
4. Chase Washington
5. Peter Hazzard

Beckwith won on the undercard of Chad Thrash's MSCCS victory.

Whynot Motorsports Park
July 21, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Jim McDuffie
2. Klint Byars
3. Evan Ellis
4. Casey Haney
5. Chris McElhenney

Hattiesburg Speedway
July 20, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Steve Russell
2. Sid Scarbrough
3. Chase Washington
4. Scott Ladner
5. Jason Jarrell

Magnolia Motor Speedway
July 14, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Evan Ellis
2. Klint Byars
3. Chad Thrash
4. Randall Beckwith
5. Scott Dewylder

Ellis notched his 10th victory on the undercard of Neil Baggett's Mississippi State Championship Challenge Series triumph.

Greenville Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Derrick Nichols
2. Doug Showah
3. Chris Reed
4. Bubba Harrison

A fifth driver, Dewayne Estes, scratched from the Super Late Model feature. ... Duke Palasini won the Crate Late Model feature.

Jackson Motor Speedway
July 14, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Sid Scarbrough
2. Tootie Arnold
3. Shannon Lee
4. Jason Jarrell
5. Cliff Ross

Ramsey Purvis won the 602 Crate feature.

Pine Ridge Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Kurt Radojcsics
2. Michael Dickinson
3. Chris Wood
4. Ray Mauldin
5. Jonathan Warnicke

Hattiesburg Speedway
July 14, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Tootie Arnold
2. Sid Scarbrough
3. Shannon Lee
4. Jason Jarrell
5. Joey Pilgrim

Pine Ridge Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Brooke Carter
2. Kurt Radojcsics
3. Chance Inmon
4. Chris Lefler
5. Robby Lefler

Greenville Speedway
July 7, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Sid Scarbrough
2. Chad Thrash
3. Steve Russell
4. Ryan Colby
5. Chase Washington

Scarbrough won on the undercard of Neil Baggett's Comp Cams Super Dirt Series victory.

Columbus Speedway
July 7, 2018

Durrence Layne 602 Crates:
1. Haden Duncan
2. Jamie Pickard
3. Tony Shelton
4. Jimmy Anderson
5. Daniel Steen

Magnolia Motor Speedway
July 5, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Evan Ellis
2. Chase Walls
3. Jamey Boland
4. Chase Washington
5. Braden Mitchell

Ellis notched his ninth victory of the season. .. His victory was on the undercard of Neil Baggett's Comp Cams Super Dirt Series triumph.

Montana

Big Sky Speedway
July 28, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Kelly Hample
2. John Lighthizer
3. Rayce McCord
4. Ken Helman
5. Rock Degele

Hample notched his second victory of the weekend.

Gallatin Speedway
July 27, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Kelly Hample
2. Rock Degele
3. John Lighthizer
4. Jim Zaremski
5. Chris Dunn

The ninth-starting Hample topped a 16-car field.

Electric City Speedway
July 21, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Kinzer McCord
2. Kelly Hample
3. Jim Harris
4. Dave Smith
5. Rayce McCord

Kinzer McCord won the second round of the track's Late Model Clash.

Electric City Speedway
July 20, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Dave Smith
2. Kelly Hample
3. Jim Harris
4. Brad Kerisson
5. Kinzer McCord

Smith won the opening night of the Late Model Clash.

North Carolina

Friendship Motor Speedway
July 28, 2018

SECA Crates:
1. Mitchell Coble
2. Steve Blackburn
3. Kent Peckham
4. Chris Cheek
5. Kyle Pierce

Coble had a 2.628-second margin at the checkers. ... Dale Barneycastle won the 602 Crate feature.

311 Motor Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Neil Welch
2. Colby Quick
3. Cole Apple
4. Dale Moore
5. Spencer Apple

Carolina Speedway
July 27, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Womack
2. Gary Puckett
3. Jonathan Petrea
4. Mark Greene
5. Bundy Stowe

Dixieland Speedway
July 27, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dustin Mitchell
2. Brent Robinson
3. Robbie Emory
4. Willie Milliken
5. John Staton

Mitchell earned $4,000.

Tri-County Racetrack
July 27, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jamie Oliver
2. Bobby Panter
3. Levi Hicks
4. Rodney Weeks
5. Preston Crisp

Wesley English won the Limited Late Model feature and Jacob Anderson took the Crates.

County Line Raceway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dustin Mitchell
2. Austin Holcombe
3. Michael Batten
4. Matthew Bissette
5. Chris Radford

East Lincoln Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Bundy Stowe
2. Jonathan Petrea
3. Everette Dunlap
4. Chris Smith
5. Jason Womack

Fayetteville Motor Speedway
July 20, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Shaun Harrell
2. Willie Milliken
3. Ethan Wilson
4. Shaun Sewell
5. Daulton Wilson

County Line Raceway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Matthew Bissette
2. Daulton Wilson
3. Dustin Mitchell
4. Austin Holcombe
5. Christian Joyner

East Lincoln Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Womack
2. Mark Greene
3. Chris Smith
4. Jonathan Petrea
5. Keith Bowman

Fayetteville Motor Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Shawn Sewell
2. Ethan Wilson
3. Chris Blackwell
4. Shaun Harrell
5. Chuck Smith Jr.

311 Motor Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Benji Hicks
2. Cole Apple
3. Neil Welch
4. Timmy Harrelson
5. Dale Moore

Jamison McBride won the 602 Crate feature.

Friendship Motor Speedway
July 14, 2018

SECA Crates:
1. Kent Peckham
2. Matthew Nance
3. Raymond Brown
4. Jimmy Watson
5. Chase McCormick

Carolina Speedway
July 13, 2018

SECA Crates:
1. Trent Ivey
2. Timbo Mangum
3. Brett Hamm
4. Gary Puckett
5. Ronald Geehring

Ivey won from the pole position.

Dixieland Speedway
July 13, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. John Staton
2. Will Pritchard
3. Billy Hubbard
4. Brent Robinson
5. Larry Jackson

Tri-County Racetrack
July 13, 2018

Unsanctioned Supers:
1. David Payne
2. Johnny Chastain
3. Levi Hicks
4. Bobby Panter
5. Preston Crisp

Kip Cochran won the Limited Late Model feature.

East Lincoln Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Womack
2. Jonathan Petrea
3. Bundy Stowe
4. Jason Hamrick
5. Wayne Dellinger

Friendship Motor Speedway
July 7, 2018

SECA Crates:
1. Benji Hicks
(No other results available)

Tri-County Racetrack
July 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jamie Oliver
2. Kenny Collins
3. David Payne
4. Levi Hicks
5. Galen Robinson

Drew Collins won the Southeastern Late Model Sportsman Series feature and Seth Wimpey won the Crate feature.

North Dakota

River Cities Speedway
July 27, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Joey Pederson
2. Mike Balcaen
3. Dustin Strand
4. Tom Corcoran
5. Brad Seng

Pederson won his third of the season and second in a row.

Devils Lake Speedway
July 21, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Brad Seng
2. Dustin Strand
3. Ryan Corbett
4. Cole Schill
5. Mike Balcaen

Seng notched his first victory of the season after overtaking Ryan Corbett on the eighth lap.

River Cities Speedway
July 20, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Joey Pederson
2. Dustin Strand
3. Brad Seng
4. Mike Balcaen
5. Bill Mooney

Pederson took the lead from Brandon Fuller on a lap-seven restart.

Devils Lake Speedway
July 14, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Mike Balcaen
2. Dustin Strand
3. Cole Schill
4. Travis Robertson
5. Shane Edginton

River Cities Speedway
July 6, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Ricky Weiss
2. Mike Balcaen
3. Brad Seng
4. Ryan Corbett
5. Joey Pederson

Nebraska

Dawson County Raceway
July 29, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Josh Leonard
2. Denton Duncan
3. Jacob Kubicka

The track paid tribute to racing supporter Eric Steinmark, who died July 16 at his Kearney, Neb., home.

I-80 Speedway
July 27, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jacob Brown
2. Jeff Tilley
3. Jake Bridge
4. Dave Cook
5. Andrew Tilley

Boone County Raceway
July 27, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chase Osborne
2. Robert Osborne
3. Zach Zentner
4. Jim Johnson
5. Mark Lueken

U.S. 30 Speedway
July 26, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Tad Pospisil
2. Chase Osborne
3. Robert Osborne
4. Zach Zentner
5. Nelson Vollbrecht

Dawson County Raceway
July 15, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Denton Duncan
2. Rece Vaught
3. Josh Leonard
4. Jacob Kubicka

Junction Motor Speedway
July 14, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Cory Dumpert
2. Chris Buller
3. Rece Vaught
4. Denton Duncan
5. Jake Neighbors

Boone County Raceway
July 10, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Tad Pospisil
2. Robert Osborne
3. Bryan Molt
4. Zach Zentner
5. Greg Krohn

Pospisil won the opening night of the County Fair Special.

Off Road Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chris Johnson
2. Nelson Vollbrecht
3. Chase Osborne
4. Jim Johnson
5. Travis Birkley

Johnson won the Lynn Langenberg Memorial.

Junction Motor Speedway
July 7, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Cory Dumpert
2. Dan Smith
3. Alex Humphrey
4. Chris Buller
5. Matt Buller

I-80 Speedway
July 6, 2018

NASCAR Late Models:
1. Josh Krug
2. Bill Leighton Jr.
3. Andrew Kosiski
4. Ben Schaller
5. Tad Pospisil

Jacob Brown won the Limited Late Model feature.

Boone County Raceway
July 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Tad Pospisil
2. Chase Osborne
3. Greg Krohn
4. Ben Sukup
5. Robert Osborne

Off Road Speedway
July 3, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Ben Sukup
2. Chase Osborne
3. Zach Zentner
4. Jim Johnson
5. Eric Vanosdall

New Mexico

Southern New Mexico Speedway
July 21, 2018

DIRTcar Supers:
1. Jon Ortega
2. Rick Ortega
3. Christy Georges-Barnett
4. Javier Zapien Jr.
5. Sam Alonso

Jon Ortega started seventh in the 10-car field.

Southern New Mexico Speedway
July 7, 2018

DIRTcar Supers:
1. Jake Gallardo
2. Christy Georges-Barnett
3. Xavier Ortega
4. Jon Ortega
5. Donnie Newcomb

Gallardo started 10th.

New York

Genesee Speedway
July 28, 2018

RUSH Crates:
1. J.J. Mazur
2. Bill Holmes
3. David Pangrazio
4. Jon Rivers
5. Doug Ricotta

The reigning track champ led all 25 laps, stretching his points lead over Bill Holmes.

Fulton Speedway
July 28, 2018

RUSH Crates:
1. Chris Fleming
2. Sean Beardsley
3. Bret Belden
4. Jason Parkhurst
5. Kevan Cook

Taking the lead from Beardsley on the fifth lap, Fleming scored his first 2018 victory.

Stateline Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. John Lobb
2. Greg Oakes
3. Ryan Scott
4. Chris Hackett
5. Bump Hedman

Lobb took the lead from Hackett on the 18th lap. ... Damian Bidwell won the RUSH touring feature for Crate Late Models.

Freedom Motorsports Park
July 27, 2018

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
2. Damian Bidwell
3. Jason Knowles
4. Kyle Murray
5. Sam Pennachio

Wonderling took the lead from Pennachio on the sixth lap and earned $1,000 in the 30-lapper.

Can-Am Speedway
July 27, 2018

RUSH Crates:
1. Charlie Sandercock
2. Chris Fleming
3. Kyle Sopaz
4. Sean Beardsley
5. Andy Mayhew

Fulton Speedway
July 21, 2018

RUSH Crates:
1. Kevan Cook
2. Dale Caswell
3. Jason Parkhurst
4. Dane Keller
5. Chris Fleming

Cook outdueled Caswell and won by 2.419 seconds.

Stateline Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Chris Hackett
3. Ryan Scott
4. Greg Oakes
5. Darrell Bossard

Blair won by nearly nine seconds over Hackett. ... Blair also won the Crate Late Model feature. ... July 19's 62nd Anniversary Race pays $6,200-to-win for Super Late Models.

Fulton Speedway
July 14, 2018

RUSH Crates:
1. Jason Parkhust
2. Chris Fleming
3. Sean Beardsley
4. Kevan Cook
5. Dane Keller

Parkhurst went from third to first in the last two laps, overtaking Keller (who had a deflating tire) and Fleming.

Fulton Speedway
July 7, 2018

RUSH Crates:
1. Kevan Cook
2. Jason Parkhurst
3. Bret Belden
4. Chris Fleming
5. Dale Caswell

Cook took the lead from Jason Occhino on the seventh lap.

Stateline Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Wyatt Scott
3. Bryce Davis
4. Jake Finnerty
5. Ryan Scott

Utilizing a sideboard, Hess earned $2,500 for the Run What Ya' Brung feature. ... Max Blair won the Crate Late Model feature over Darrell Bossard.

Woodhull Raceway
July 7, 2018

RUSH Crates:
1. Steve LaBarron
2. John Waters
3. Kurt Stebbins
4. Jason Knowles
5. Darin Horton

Outlaw Speedway
July 6, 2018

RUSH Crates:
1. Chad Homan
2. Brian Knowles
3. Jamie Freeman

Can-Am Speedway
July 6, 2018

RUSH Crates:
1. Charlie Sandercock
2. Bret Belden
3. Chris Fleming
4. Kyle Sopaz
5. Dale Caswell

Ohio

Fremont Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chester Fitch
2. Dustin Keegan
3. John Mayes
4. Wes Morrison
5. Jay King

Fitch won his fourth in a row and 13th career Fremont victory. ... "Hopefully my brother Shorty and my mom and them made it (to the races) tonight. It's the fourth anniversary of the passing of my dad so to win tonight means the world to me," Fitch said.

Oakshade Raceway
July 28, 2018

DIRTcar Supers:
1. Rusty Schlenk
2. Matt Miller
3. Devin Shiels
4. Casey Noonan
5. Steve Kester

Casey Noonan led a lap early, but Schlenk led the rest of the way.

Portsmouth Raceway Park
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Matt Melvin
2. John Melvin
3. Cameron Logan
4. Evyian Terry
5. Billy Staker

Midway Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. D.J. Cline
2. John Wyer
3. Teddy Johnson
4. Steve Prince
5. Casey Burdette

Skyline Speedway
July 27, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Andy Bond
2. Chris Carpenter
3. Kody Frame
4. Mike McDaniel
5. Robbie Bostic

Bond swapped the lead early with Freddie Carpenter.

Hilltop Speedway
July 27, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Corey Conley
2. Shane McLoughlin
3. Craig Wolford
4. T.J. Watson
5. George Lee

Attica Raceway Park
July 27, 2018

DIRTcar Supers:
1. Matt Miller
2. Ryan Markham
3. Steve Kester
4. Matt Irey
5. Ryan Missler

Markham took the lead from Miller on the 10th lap, but Miller went back ahead on lap 15 for his seventh career Attica victory. ... "When I saw him out there I was trying to be smooth but I knew I had to get my ass in gear," Miller said.

Raceway 7
July 27, 2018

RUSH Crates:
1. Max Blair
2. Matt Latta
3. Darrell Bossard
4. Breyton Santee
5. Bruce Hordusky

Blair outdueled Latta mid-race and took the lead for good on the 12th lap. ... Blair made his first season appearance at the track where he started his career in E-mods at age 15.

NAPA Wayne County Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Ryan Markham
2. Doug Drown
3. Brad Malcuit
4. Mitch Caskey
5. Matt Irey

Markham took the lead from Cody Scott on the fifth lap. .... Scott retired running third on lap 20.

Portsmouth Raceway Park
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Eddie Carrier Jr.
2. Delmas Conley
3. R.J. Conley
4. Robbie Lewis
5. Jackie Boggs

Matt Melvin won the Todd Galloway Memorial for Limited Late Models.

Midway Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Craig Wolford
2. Shane McLoughlin
3. Chuck Kimble
4. Aaron Phillis
5. Cameron Hogue

Atomic Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Rod Conley
2. Jason Montgomery
3. Duane Chamberlain
4. Chris Shannon
5. Greggie Oliver

Rod Conley got his fifth victory of the season. ... Runner-up Jason Montgomery won the modified feature. ... Dustin Nobbe set fast time in his Atomic debut.

Raceway 7
July 13, 2018

RUSH Crates:
1. Breyton Santee
2. Dave Airgood
3. Matt Latta
4. Darrell Bossard
5. Kyle Zimmerman

Santee led all the way. ... Khole Wanzer was running fourth but had a flat left-rear tire on the last lap. ... Bossard recovered from a mid-race spin.

Fremont Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chester Fitch
2. John Brooks
3. Dustin Keegan
4. Steve Sabo
5. Jay King

Fitch won his third straight.

Atomic Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Rod Conley
2. Jason Montgomery
3. Kenny Christy
4. Mark Frazier
5. Chris Shannon

Oakshade Raceway
July 7, 2018

DIRTcar Supers:
1. Dan Wallace
2. Devin Shiels
3. Casey Noonan
4. Steve Kester
5. Matt Miller

Wallace, who overtook Noonan for the lead after a mid-race restart, scored his first career Late Model victory. ... Kester improved six positions. ... Oakshade hosts a pair of DIRTcar Summer Nationals on July 13-14.

NAPA Wayne County Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Corey Conley
2. Ryan Markham
3. Cody Scott
4. Mitch Caskey
5. Aaron Phillis

Conley won the Attica-Wayne County Shootout event. ... Conley overtook Markham after a lap-18 restart. .. Mitch Caskey advanced eight positions.

Attica Raceway Park
July 6, 2018

DIRTcar Supers:
1. Ryan Missler
2. Devin Shiels
3. Steve Kester
4. Cody Scott
5. Kent Brewer

Missler won his second straight a week after ending a four-year drought. ... "I could feel the tire going down," said Missler, who went to victory lane with a flat. "It doesn't get any better than this. That lapped traffic was hairy and I didn't want to see that last caution (with two laps to go) because I felt pretty good maneuvering through there."

Moler Raceway Park
July 6, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Chris Garnes
2. Kody Evans
3. Walker Arthur
4. Roger Ruark
5. Jackie Boggs

Raceway 7
July 6, 2018

RUSH Crates:
1. Darrell Bossard
2. Matt Latta
3. Kyle Zimmerman
4. Breyton Santee
5. Dave Airgood

Bossard led all the way for his fourth victory.

Oregon

Coos Bay Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Brody Montgomery
2. Josh Sim
3. Thor Kristensen
4. Wayne Butler
5. Jerry Fillips

Willamette Speedway
July 28, 2018

DIRTcar Supers:
1. Joey Tanner
2. Trent Elliott
3. Brian Smith
4. Darren Coffell
5. Dan Deibele

Tanner won the Rick Barnes Memorial. ... “I just bided my time there at the start,” Tanner said. “I knew it was a long race and knew I had to be patient getting to the front. I really picked up the speed when I saw the leaders Brian (Smith) and Trent (Elliott) in front of me and went after them.”

Sunset Speedway Park
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Daniel Modaff
2. Jason Johnson
3. Willie Sutton

Coos Bay Speedway
July 22, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Joey Tanner
2. Trent Elliott
3. Tom Elam
4. Brody Montgomery
5. Dan Deibele

Tanner earned $1,600 in completing sweep of the Tidal Wave weekend.

Coos Bay Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Joey Tanner
2. Trent Elliott
3. Brody Montgomery
4. Wayne Butler
5. Thor Kristensen

Madras Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeremy Short
2. Andrew Short
3. Jason Johnson
4. Jerry Phillips
5. Jesse Bacchus

Willamette Speedway
July 14, 2018

DIRTcar Supers:
1. Joey Tanner
2. Casey Vitale
3. Darren Coffell
4. Rob Campos
5. McLain Beaudoin

Cottage Grove Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Austen Wheatley
2. Jake Wheeler
3. Robbie Price
4. D.J. Netto
5. Colton Heath

Madras Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Johnson
2. Jeremy Short
3. Brad Short
4. Jesse Bacchus
5. Pete Ulam

Coos Bay Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Brody Montgomery
2. Thor Kristensen
3. Wayne Butler

Madras Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeremy Short
2. Jerry Phillips
3. Jason Johnson
4. Jesse Bacchus
5. Andrew Short

Cottage Grove Speedway
July 4, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Casey Vitale
2. Preston Luckman
3. Craig Hanson
4. Bryan Norton
5. Josh Sim

Pennsylvania

Dog Hollow Speedway
July 28, 2018

RUSH Crates:
1. Max Blair
2. Rob Marhefka
3. Joe Moyer
4. Troy Shields
5. Clate Copeman

Blair won on the undercard of Michael Lake's ULMS victory for Super Late Models. ... Jon Lee won the Limited Late Model feature.

Grandview Speedway
July 28, 2018

NASCAR Late Models:
1. Sean Merkel
2. Wayne Pfeil
3. Chuck Schutz
4. Danny Snyder
5. Brian Shuey

Polesitter Merkel led every lap for his first victory in more than two years.

Port Royal Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Colton Flinner
2. Jason Covert
3. Tim Smith
4. Dylan Yoder
5. Tim Wilson

Flinner earned $2,200 in the Moon Shine Camo Route 35 Challenge event.

Hummingbird Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Chris Farrell
2. Paul Kot
3. Doug Eck
4. Levi Sikora
5. Derek Rodkey

Farrell won by a 2.173-second margin. .... Levi Sikora won the makeup Late Model feature. ... The event celebrated track owner Louie Caltagarone's 90th birthday.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
July 28, 2018

RUSH Crates:
1. Daryl Charlier
2. Tommy Schirnhofer
3. Justin Lamb
4. Nico Dabecco
5. Josh Stoica

John Mollick won a makeup feature for Crates over Mike Reft.

McKean County Raceway
July 28, 2018

RUSH Crates:
1. Brad Mesler
2. Ward Schell
3. Dale LeBarron
4. Paul Norman
5. Joe Watson

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 28, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Braden Dillinger
(No other results available)

Lernerville Speedway
July 27, 2018

DIRTcar Supers:
1. Jared Miley
2. Colton Flinner
3. Dave Hess Jr.
4. Matt Lux
5. Jake Gunn

Miley led all 25 laps to earn $3,000 in the Dave Thompson Memorial. ... Michael Norris was running second when he tangled with a lapped car near halfway.

Thunder Mountain Speedway
July 27, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jon Lee
2. Gale Huey
3. Bob Dorman
4. Charles Powell Jr.
5. Levi Sikora

Bedford Speedway
July 27, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Robbie Black
2. Andy Haus
3. Jeff Rine
4. Matt Sponaugle
5. Tyler Bare

Scoring his first victory at the track, Black is the 140th division winner in Bedford history. ... Winning car owner and former Bedford promoter Jim Leidy jumped on a motorcycle with Rick Singleton for a victory lap before joining Black in the victory lane.

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. L.C. Powers
(No other results available)

Ryan Frazee won his first career Crate Late Model feature.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
July 21, 2018

RUSH Crates:
1. Ben Policz
2. Christian Schneider
3. Daryl Charlier
4. John Mollick
5. Justin Lamb

Charlier advanced nine positions.

Thunder Mountain Speedway
July 20, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jake Gunn
2. Chris Hackett
3. Charles Powell Jr.
4. Colton Flinner
5. John Britsky

Gunn won by a 2.169-second margin for his first career Super Late Model victory. ... Seven cautions slowed the feature.

Bradford Speedway
July 20, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Chub Frank
2. Max Blair
3. Doug Eck
4. Boom Briggs
5. Greg Oakes

Frank earned $3,000.

Path Valley Speedway
July 20, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Wesley Bonebrake
2. Robbie Emory
3. Randy Burkholder
4. George Dixon
5. Todd Snook

The event drew 18 cars.

Eriez Speedway
July 15, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Chub Frank
3. Max Blair
4. Brandon Groters
5. Matt Urban

Max Blair won the Crate feature after overtaking Andy Boozel with two laps remaining.

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. L.C. Powers
(No other results available)

Braeden Dillinger won the Crate feature.

Port Royal Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Coleby Frye
2. Andy Haus
3. Dylan Yoder
4. Jeff Rine
5. Mike Lupfer

Derrick Garman won the Limited Late Model feature.

Dog Hollow Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Doug Glessner
2. Jon Lee
3. Dave Blazavich
4. Scott Stein
5. John Weaver

Glessner won his first Dog Hollow Late Model feature, leading all 25 laps. ... Mike Laughard won the Crate Late Model feature.

Grandview Speedway
July 14, 2018

NASCAR Late Models:
1. Steve Wilson
2. Sean Merkel
3. Kyle Merkel
4. Drew Weisser
5. Steve Todorow

After a lap-19 caution, Wilson outdueled Sean Merkel and took the lead on the last lap. ... Wilson got his second Grandview victory and first since Aug. 25, 2012.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
July 14, 2018

RUSH Crates:
1. Daryl Charlier
2. Nico DiBecco
3. Mike Reft
4. Justin Lamb
5. Tommy Schirnhofer

Charlier won on the Red Miley Rumble undercard of the Ultimate Northeast victory for Michael Norris.

Hummingbird Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chris Farrell
2. Levi Sikora
3. Derek Rodkey
4. Kenny Schaffer
5. Scott Alvetro

Selinsgrove Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Bryan Bernheisel
2. Brett Schadel
3. Ken Trevitz
4. Meade Hahn
5. Randy Christine Jr.

The eighth-starting Bernheisel extended his points lead with a $2,000 victory, his fourth of the season.

McKean County Raceway
July 14, 2018

RUSH Crates:
1. Paul Grigsby
2. Damian Bidwell
3. Eric Wilson
4. Andy Michael
5. Brad Mesler

Grigsby won the Don Hardy Memorial.

Thunder Mountain Speedway
July 13, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Charles Powell Jr.
2. Brandon Groters
3. Jon Lee
4. Kyle Knapp
5. Jerry Redden

Lernerville Speedway
July 13, 2018

DIRTcar Supers:
1. Michael Norris
2. Matt Lux
3. Colton Flinner
4. Ken Schaltenbrand
5. Gary Lyle

Clinton County Motor Speedway
July 13, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Yoder
2. Andrew Yoder
3. Kevin Probst
4. Mike Smith
5. Jeremy Ohl

Eriez Speedway
July 8, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Wyatt Scott
3. Bump Hedman
4. Matt Urban
5. Jake Finnerty

Hess won the Run What Ya' Brung event. ... Jason Genco won the Crate feature over Max Blair.

Dog Hollow Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. George Dixon Jr.
2. Devin Weyandt
3. Rick Strong
4. Dan Smeal
5. Jeff Sweeney

Port Royal Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Ralph Morgan Jr.
2. Marvin Winters
3. Andy Haus
4. Chad Myers
5. Matt Parks

Morgan won a back-and-forth duel with Winters to earn $2,200 for the Moon Shine Camo Route 35 Challenge event. ... Tim Wilson led the first lap before Morgan and Winters swapped the lead multiple times. ... Morgan led the final five laps. ... Jeff Rine was contending when a tangle with a lapped car nearly sent his car flipping.

Hummingbird Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Derek Rodkey
2. Shawn Claar
3. Scott Alvetro
4. Curtis Teats
5. Garrett Mott

Rodkey won the double-points feature on Midseason Championship night.

Grandview Speedway
July 7, 2018

NASCAR Late Models:
1. Danny Snyder
2. Chuck Schutz
3. Wayne Pfeil
3. Sean Merkel
5. Brian Shuey

Polesitter Snyder earned $1,200 for his third Firecracker victory. .. Snyder took the lead for good from Merkel on the eighth lap. ... “Picking a good starting spot obviously helps," Snyder said. "The track started to get slick by lap three so I just tried to ride and save the tires."

Roaring Knob Mtsprts Complex
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. L.C. Powers
(No other results available)

Russell Baird Jr. won the Crate Late Model feature.

Lernerville Speedway
July 6, 2018

DIRTcar Supers:
1. Michael Norris
2. Andrew Wylie
3. Colton Flinner
4. Joe Petyak
5. Gary Lyle

Clinton County Motor Speedway
July 6, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Andrew Yoder
2. George Dixon
3. Luke Hoffner
4. Joe Lusk
5. Jim Yoder

Thunder Mountain Speedway
July 6, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jerry Redden
2. Gale Huey
3. Curtis Teats
4. Johnny Lindenpitz
5. Levi Sikora

Path Valley Speedway
July 6, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Wesley Bonebrake
2. Randy Burkholder
3. Barry Miller
4. Randy Schaeffer
5. Jennae Piper

McKean County Raceway
July 3, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Bryce Davis
3. Greg Oakes
4. Mike Wonderling
5. Nathan Hill

Blair took the lead from Davis on the 11th lap and built a full straightaway advantage. ... Blair also won the Crate feature over Damian Bidwell and Brad Mesler.

Selinsgrove Speedway
July 3, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Bryan Bernheisel
2. Dylan Yoder
3. Gene Knaub
4. Brett Schadel
5. Shawn Jones

Bernheisel earned $3,000 in the Firecracker 30. ... Jeff Rine lost the lead with a lap-24 flat tire. .... “We hit the ground running on Tuesday night with a heat race win, and then were able to take advantage of Rine’s bad luck late in the race to get the feature win,” Bernheisel said.

Eriez Speedway
July 1, 2018

RUSH Crates:
1. Max Blair
2. Jason Genco
3. Scott Gurdak
4. Kyle Zimmerman
5. Breyton Santee

Blair also won the evening's ULMS feature, the $4,100-to-win Mike Farr Memorial.

Bradford Speedway
July 1, 2018

RUSH Crates:
1. Brad Mesler
(No other results available)

South Carolina

Laurens County Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Larry Timms
2. Michael Smith
3. Tony Quarles
4. Frank Coates
5. Austin Watkins

Bryan Mullis (604) and Dustin Morris (602) won Crate features.

Lake View Motor Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Willie Milliken
2. Dean Bowen
3. Shaun Sewell
4. Mark Dysart
5. Kerry Gibbons

Milliken collected $500 for turning back bounty hunters in his fifth victory of the season.

Laurens County Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Derrick Ramey
2. Frank Coates
3. Michael Smith
4. Dustin Sloan
5. Charlie Walker

Taylor Puckett (604) and Jeff Robertson (602) won Crate features.

Lake View Motor Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Daulton Wilson
2. Steven Blanton
3. Dean Bowen
4. Brian Strickland
5. Mark Dysart

Cherokee Speedway
July 6, 2018

SECA Crates:
1. Dillon Brown
2. Trent Ivey
3. Gray Parton
4. Dale Timms
5. Jacob Brown

Dillon Brown won on the undercard of Scott Bloomquist's Grassy Smith Memorial victory for Lucas Oil Late Model Dirt Series competitors.

South Dakota

Miller Central Speedway
July 28, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Josh Skorczewski
2. Brian Diede
3. Chad Becker
4. Curt Kranz
5. Quentin Myers

Skorczewski took the lead from Lyndon Bolt with two laps remaining, and Bolt spun after making contact with the leader in trying to find a way back by.

Brown County Speedway
July 27, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Pat Weisgram
2. Josh Skorczewski
3. Scott Ward
4. Curt Gelling
5. Chad Becker

Weisgram got his first victory since July 21, 2006. ... The seventh-starting Skorczewski went ahead on lap 13, but the move was erased by a caution.

Casino Speedway
July 22, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Chad Becker
3. Ryan Engels
4. Chad Olsen
5. Brandon Moser

Ward's victory came after spending the previous five days in Lucas Oil Late Model Dirt Series action.

Brown County Speedway
July 20, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Kent Arment
2. Chad Becker
3. Josh Skorczewski
4. Pat Weisgram
5. Thomas Weisgram

Arment rallied from his eighth starting spot. ... He also won the modified feature.

Wagner Speedway
July 20, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Quentin Myers
2. Gale Vogt
3. Mike Babcock
4. Junior Strong
5. Justin Havranek

Casino Speedway
July 15, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Blake Swenson
3. Curt Gelling
4. Troy Nothdurft
5. Chad Becker

Miller Central Speedway
July 14, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Curt Gelling
2. Chad Becker
3. Josh Skorczewski
4. Brian Diede
5. Dustin Arthur

Brown County Speedway
July 13, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Josh Skorczewski
2. Chad Becker
3. Kent Arment
4. Nick Grehl
5. Chad Olsen

Skorczewski started fifth.

Casino Speedway
July 8, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Chad Williamson
2. Chad Olsen
3. Blake Swenson
4. Thomas Weisgram
5. Blair Nothdurft

Williams had a 3.225-second margin on Olsen at the checkers.

Miller Central Speedway
July 7, 2018

WISSOTA Late Models:
1. David McDonald
2. Josh Skorczewski
3. Curt Gelling
4. Brian Diede
5. Chad Becker

McDonald started on the pole.

Black Hills Speedway
July 6, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Dave Smith
2. Matt Gerlach-Smith
3. Lyndon Bolt
4. Brent Nielsen
5. Casey Skyberg

Dave Smith won in the second-to-last WISSOTA Wild West Tour event. ... Eric Mass won a makeup feature for Late Models.

Wagner Speedway
July 6, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Quentin Myers
2. Seth Fischer
3. Jared Jelsma
4. Justin Havranek
5. Jesse Kroger

Casino Speedway
July 1, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Curt Gelling
3. Shane Edginton
4. Scott Ward
5. Thomas Weisgram

Becker started fifth in the 20-car field.

Tennessee

Clarksville Speedway
July 28, 2018

DIRTcar Supers:
1. Gavin Schmidt
2. Dustin Rollins
3. Larry Barber Jr.
4. Ashleigh Campbell

Michael Zimmerman won the Crate feature.

411 Motor Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jesse Lowe
2. Mack McCarter
3. Trevor Sise
4. Austin Neely
5. Danny Yoder

Contenders Jensen Ford and Josh Henry were uninjured after a violent crash.

Wartburg Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Welshan
2. Brandon Williams
3. Chris Marcum
4. Tim Damron
5. Eddie King Jr.

Welshan drove an Eddie King-owned Rocket Chassis to victory.

I-75 Raceway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Matt Henderson
2. Patrick Duggan
3. Ruben Mayfield
4. Paul Tims
5. Mike Price

Duck River Raceway Park
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jadon Frame
2. Daniel Miller
3. Josh Putnam
4. Eric Hickerson
5. Scott Cook

Matt Odeneal won the Limited Late Model feature while Chase Walls (604) and Colton Roberts (602) took Crate victories.

Camden Speedway
July 28, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Adam Ray
2. Bronson Berry
3. Joe Mike III
4. Ben Garner
5. Peyton Walker

Crossville Speedway
July 26, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jesse Lowe
2. Kyle Courtney
3. Clay Harris
4. Brandon Williams
5. Rusty Ballenger

Lowe won on the undercard of Brandon Overton's Schaeffer's Southern Nationals victory for Super Late Models.

Wartburg Speedway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Anthony White
2. Brandon Williams
3. Mike Weeks
4. Chris Marcum
5. Dalton Brown

I-75 Raceway
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Cory Hedgecock
2. Matt Henderson
3. Jesse Lowe
4. Trevor Sise
5. Michael Courtney

Clarksville Speedway
July 21, 2018

DIRTcar Supers:
1. Caleb Ashby
2. Charles Zimmerman
3. John Minon Jr.
4. Jeremy Anderson
5. Steve Stehle

Logan Brown won the Crate Late Model feature over Hunter Blackwell.

Winchester Raceway Park
July 21, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Scott Cook
(No other results available)

Andy Picklesimer won the Crate Late Model feature. ... Track owner Bob Harris confirmed earlier in the day the track property has been sold and won't be a racetrack any longer. | DirtWire

Camden Speedway
July 21, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Oakley Johns
2. Ashley Newman
3. Ben Garner
4. Bronson Berry
5. Adam Ray

411 Motor Speedway
July 17, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jason Welshan
2. Rusty Ballenger
3. Ross White
4. Josh Henry
5. Greg Martin

Welshan won on the undercard of Cory Hedgecock's Schaeffer's Southern Nationals victory.

Tazewell Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Trammell
2. Brian Shockley
3. Jordon Horton
4. Steve Smith
5. Clyde Overholt

Wartburg Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Anthony White
2. Drew Kennedy
3. Mike Weeks
4. Chris Marcum
5. Jason Cardwell

White won by 2.647 seconds.

I-75 Raceway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Manley
2. Kyle Courtney
3. Jesse Lowe
4. Matt Henderson
5. Kelvin White

Clarksville Speedway
July 14, 2018

DIRTcar Supers:
1. David Seibers
2. Levi Ashby
3. John Minon Jr.
4. Gavin Schmidt
5. Jeremy Anderson

Michael Zimmerman won the Crate feature.

Camden Speedway
July 14, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Ronnie Cooper
2. Jimmy Halford
3. Joe Mike III
4. Adam Ray
5. Bronson Berry

Crossville Speedway
July 13, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jason Welshan
2. Randy Weaver
3. Josh Henry
4. Jesse Lowe
5. Jimmy Elliott

Welshan earned $2,000 in his new Savage Chassis. ... Randy Weaver competed for the first time since the 2016 season, when he climbed out of the seat because of the aftereffects of a concussion sustained in a racing accident.

Winchester Raceway Park
July 8, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Robert Gant
2. John Ownbey
3. Jadon Frame
4. Richard Smith
5. Buddy George

Gant earned $2,500. ... Christian Hanger won the Limited Late Model feature and Jadon Frame took the Crates. ... The event was run Sunday after a Saturday rainout.

Wartburg Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Drew Kennedy
2. Anthony White
3. Stacey Boles
4. Tim Damron
5. Michael Price

Volunteer Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Tim Byrd
2. Jensen Ford
3. Jason Welshan
4. Ross White
5. Greg Martin

Byrd, a three-time track champ, set fast time and led all the way for his first 2018 victory. ... Bradley Lewelling notched his first-ever 602 Crate victory.

Clarksville Speedway
July 7, 2018

DIRTcar Supers:
1. Charles Zimmerman
2. Jeremy Anderson
3. Don Young
4. Dustin Rollins
5. Gavin Schmidt

Michael Zimmerman won the Crate feature over Ronnie Cooper.

Wartburg Speedway
July 3, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Eddie King Jr.
2. Anthony White
3. Jason Welshan
4. Ross White
5. Greg Martin

King earned $3,000 in the holiday week special.

Virginia

Natural Bridge Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Derrick Rankin
2. Matt Whitten
3. Michael Alderman
4. Larry Ramsey
5. Josh Lilly

Josh Lilly won another Limited Late Model feature over Justin Williams. ... David Watts won the Crate feature.

Winchester Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Andy Anderson
2. Trever Feathers
3. Jason Miller
4. Dale Hollidge
5. Brad Omps

Anderson led all 35 laps in the caution-free Lee Stultz Memorial to earn $2,500. ... "We let a few get away from us this year but we made some changes to the car the past few weeks and we finally have a car that we can race with," Anderson said. ... Justin Weaver won the Limited Late Model feature over Logan Roberson.

Virginia Motor Speedway
July 14, 2018

Fastrak Crates:
1. Corey Almond
2. Mark Parks
3. Ryan Adams
4. Matt Quade
5. Bobby Thompson

“We have been working really hard to get a victory here at Virginia Motor Speedway," Almond said. "I hate that I slid up on that first start and got into Davis (Lipscombe), but it doesn’t take away from what I am feeling right now.”

Natural Bridge Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Michael Taylor
2. Larry Ramsey
3. Matt Whitten
4. Derrick Rankin
5. Ricky Almond

Walker Arthur won the Crate Late Model feature over Bud Stinson.

Winchester Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Kenny Moreland
2. Jason Miller
3. Trever Feathers
4. Brad Omps
5. Greg Roberson

Moreland led every lap to earn $2,000. ...  "We haven't raced much this season and the races we've been in we haven't been as consistent as we need to be, so hopefully this will get us back on track," Moreland said. ... Logan Roberson won the Crate Late Model feature.

Wythe Raceway
July 7, 2018

Fastrak Crates:
1. Tyler Arrington
2. Brent Hilton
3. Teddy Tate
4. Terry Cregger
5. Trevor Cregger

Arrington started third. ... Fifth-finishing Trevor Cregger advanced five positions. ... Eddie Hambrick scratched from the main event.

Natural Bridge Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Samuel Bryant
2. Larry Ramsey
3. Josh Lilly
4. Derrick Rankin
5. Michael Taylor

Phillips Woods won the Crate feature over Bud Stinson and Carder Miller.

Wisconsin

Plymouth Dirt Track
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Tim Buhler
2. Brad Mueller
3. Kevin Baldry
4. Jim Schmidt
5. Jim Letizia

The fourth-starting Buhler grabbed the lead on the first lap and cruised to victory. ... Plymouth hosts its first World of Outlaws Craftsman Late Model Series event July 30.

Cedar Lake Speedway
July 28, 2018

USRA Limiteds:
1. Rick Kobs
2. Dan Gullikson
3. Ryan Konkel
4. Johnny Emerson
5. Larry Fitzsimmons

Shawano Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Nick Anvelink
2. Troy Springborn
3. Ron Berna
4. Brett Swedberg
5. Joe Reuter

Anvelink overtook Springborn on the final lap. ... The eighth annual Racing For a Reason event raised money for childhood cancer charities and was highlighted by a memorial to honor former track champion Mark Mitchell, who died last off-seasonafter a battle with cancer.  ... Shawano hosts the World of Outlaws Craftsman Late Model Series on July 31.

Gondik Law Speedway
July 27, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Jeff Massingill
2. Lance Matthees
3. Kyle Peterlin
4. Jimmy Mars
5. James Giossi

Massingill won the second half of the Twin Ports Twin 25s. ... Mars won the Wollak Construction WISSOTA Challenge Series portion of the event.

Lafayette County Speedway
July 27, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Robbins
2. Jamie Pfieffer
3. Steve Schueller
4. D.J. Sweet
5. John Squirres

Cedar Lake Speedway
July 21, 2018

NASCAR Late Models:
1. Jake Redetzke
2. Darrell Nelson
3. Jesse Glenz
4. Steve Laursen
5. Greg Nippoldt

Redetzke won the fifth round of the NASCAR Dash miniseries.

Gondik Law Speedway
July 20, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Travis Budisalovich
2. Mike Prochnow
3. Darrell Nelson
4. Kyle Peterlin
5. Rick Hanestad

Budisalovich started fifth. ... Polesitter Don Shaw led three laps but was among three drivers retiring early. ... The track hosts the Twin Ports Twin 25s on July 27; one of the events is on the Wollak Construction WISSOTA Challenge Series.

Shawano Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Troy Springborn
2. Brett Swedberg
3. Nick Anvelink
4. Chris Engels
5. Ron Berna

Springborn turned back a last-lap challenge from Swedberg for his first 2018 victory.

Plymouth Dirt Track
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jim Schmidt
2. Charlie Schmidt
3. Justin Schmidt
4. Kevin Baldry
5. Jim Letizia

Jim Schmitt overtook Charlie Schmidt (no relation) on the eighth lap. ... The winner's son, Justin Schmidt, was third.

Gondik Law Speedway
July 10, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Pat Doar
2. Darrell Nelson
3. Travis Budisalovich
4. Mike Prochnow
5. Jeff Massingill

Plymouth Dirt Track
July 7, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Kevin Baldry
2. Brad Mueller
3. Justin Schmidt
4. Tim Buhler
5. Jim Schmidt

The polesitting Baldry led all 30 laps en route to his first career Super Late Model victory.

Shawano Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Brett Swedberg
2. Luke Postl
3. Derek Janke
4. Joe Reuter
5. Joel Bennett

Swedberg started fourth and took the lead from Postl on the fifth lap.

Mississippi Thunder Speedway
July 6, 2018

USRA Limiteds:
1. Lance Hofer
2. Shaun Mann
3. Troy Langowski
4. Alex Williamson
5. Barry Johnson

West Virginia

Tyler County Speedway
July 28, 2018

AMRA Late Models:
1. Kyle Thomas
2. Steve Weigle
3. Brian Baumberger
4. Lance Elson
5. Tyler Stutler

Thomas earned $1,500 in the sixth annual Bud Weigle Memorial for his fourth 2018 victory in Middlebourne, W.Va. ... Kyle Lukon overtook Brandon Weigle and won the Crate feature.

Beckley Motorsports Park
July 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Eric Monk
2. Will Brogan, Jr
3. Eddie Hambrick
4. Shane Greco
5. William Rose

Ohio Valley Speedway
July 28, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Ronnie Mayle
2. Zach Hill
3. Jeff Burdette
4. Freddie Carpenter
5. Tyler Carpenter

Elkins Raceway
July 27, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
(No other results available)

Elkins Raceway
July 21, 2018

Fastrak Crates:
1. Garrett Paugh
(No other results available)

Paugh won on the undercard of Mike Benedum's Skidmore Memorial victory for Super Late Models.

Elkins Raceway
July 20, 2018

Fastrak Crates:
1. Brent Trimble
2. Kyle Lukon
3. Garrett Paugh
4. Ross White
5. Michael Duritsky

Trimble's victory came on the undercard of Tyler Bare's $5,200 Red Fredrick Memorial for Super Late Models.

Tyler County Speedway
July 14, 2018

AMRA Late Models:
1. Kyle Thomas
2. Shane Hitt
3. Brian Baumberger
4. Derek Doll
5. Steve Weigle

Thomas notched his third victory of the season. ... Brandon Weigle won the Crate feature.

Princeton Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Samuel Bryant
2. Michael Alderman
3. Josh Lilly
4. Freddie Duncan
5. Jeff Maxwell

Bryant earned $1,000 in the Mountain State Steel Block 30. ... Henry Hornsby III won the Crate feature.

Lizard Creek Speedway
July 14, 2018

Fastrak Crates:
1. Dallas Hatfield
2. Tyler Arrington
3. Michael Bland
4. Ted Johnson
5. Rob Favre

Ohio Valley Speedway
July 14, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Andy Bond
2. Ronnie Mayle
3. Zach Hill
4. Colten Burdette
5. Greg Mitchell

Elkins Raceway
July 13, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
(No other results available)

Lake started seventh. ... Kyle Lukon won the Crate Late Model feature.

I-77 Speedway
July 13, 2018

AMRA Late Models:
1. Tyler Carpenter
2. Chris Garnes
3. Jeremy Blake
4. Zachary Hill
5. David Gibson II

Zach Milbee earned $1,200 in a Limited Late Model victory over Corey Delancey, who rallied from 18th to second.

Ohio Valley Speedway
July 7, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Tyler Carpenter
2. Chris Carpenter
3. Andy Bond
4. Chris Garnes
5. Ronnie Mayle

Carpenter earned $2,000 in the Summer Sizzler.

Elkins Raceway
July 6, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Shane Hitt
3. Steve Wilmoth
4. Cody Hardesty
5. D.J. Miller

Kyle Lukon won the Crate feature over Brent Trimble.

Beckley Motorsports Park
July 4, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Tim Dohm
(No other results available)

Dohm earned $4,000 in the County Holdup 40. ... Tyler Arrington won the Crate feature. | Slideshow

I-77 Speedway
July 3, 2018

AMRA Late Models:
1. Kody Frame
2. Tim Dohm
3. Colten Burdette
4. Kelby Abels
5. Brandon Francis

Frame, 20, overtook Dohm with four laps remaining to earn his first Super Late Model victory. ... Zach Milbee won the Limited Late Model feature.

Wyoming

Gillette Thunder Speedway
July 7, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Eric Mass
2. Kinzer McCord
3. Matt Gerlach-Smith
4. Dave Smith
5. Eddie Kirchoff

Starting outside the front row, Mass won the finale of WISSOTA's Wild West Tour, his third victory in the seven races. ... Dave Smith topped the miniseries points title.

Casper Speedway
July 5, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Matt Gerlach-Smith
2. Dave Smith
3. Eric Mass
4. Nick Grehl
5. Jason Schlierkolk

Gerlach-Smith won the fifth WISSOTA Wild West Tour event.

Casper Speedway
July 3, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Nick Grehl
2. Matt Gerlach-Smith
3. Eric Mass
4. Rayce McCord
5. Dave Smith

Grehl, of Hitchcock, S.D., won the WISSOTA Wild West Tour event.

Sheridan Speedway
July 2, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Brian Diede
2. Casey Skyberg
3. Jim Harris
4. Rayce McCord
5. Kinzer McCord

Diede won the fourth round of the Wild West Tour. ... Skyberg is the only driver with top-five finishes in each of the first four events at Big Sky and Sheridan speedways.

Sheridan Speedway
July 1, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Eric Mass
2. Brian Diede
3. Kelly Hample
4. Casey Skyberg
5. Dave Smith

The polesitting Mass earned his second WISSOTA Wild West Tour victory in three races. ... Sheridan's first of back-to-back events drew 23 cars (three failed to start the feature but 15 were running at the finish).

Manitoba

Red River Co-op Speedway
July 26, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Ricky Weiss
2. Mike Balcaen
3. Kevin Sexton
4. Shane Edginton
5. Aaron Turnbull

Weiss took the checkers nearly three seconds ahead of Balcaen to remain unbeaten at his hometown track.

Red River Co-op Speedway
July 13, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Ricky Weiss
2. Mike Balcaen
3. Shane Edington
4. Kevin Sexton
5. Rick Fawcett

Red River Co-op Speedway
July 5, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Ricky Weiss
2. Mike Balcaen
3. Shane Edginton
4. Walt Morris
5. Shane Holden

Ontario

Humberstone Speedway
July 29, 2018

RUSH Crates:
1. Jeff Dayman
2. Sam Pennachio
3. David Pangrazio
4. Chad Homan
5. Adam Ferri

South Buxton Raceway
July 28, 2018

DIRTcar Supers:
1. Dale Glassford
2. Jason Haskell
3. Jim Dale Jr.
4. Tim Mackenzie
5. Brad Authier

Glassford won the Gord Dewael Memorial for the first time. ... Jim Dale Jr. improved six positions to finish third.

Brighton Speedway
July 28, 2018

RUSH Crates:
1. Charlie Sandercock
2. Phil Potts
3. Andy Mayhew
4. Brandon Mowat
5. Caley Weese

Sanderocck led all 30 laps for his fourth victory.

Brighton Speedway
July 21, 2018

RUSH Crates:
1. Kyle Sopaz
2. Bradley Rayner
3. Austin King
4. Brandon Mowat
5. Andy Mayhew

Rayner took the lead from Sopaz late, but Sopaz used a late restart to regain the point.

Humberstone Speedway
July 15, 2018

RUSH Crates:
1. Chad Homan
2. Rob Pietz
3. David Pangrazio
4. Jeff Dayman
5. Colton Ledingham

Homan took the lead from Pietz for good on the 16th lap and won by a 2.129-second margin.

South Buxton Raceway
July 14, 2018

DIRTcar Supers:
1. Mike Lewis
2. Dale Glassford
3. Jason Haskell
4. Jim Dale Jr.
5. C.J, Field

Humberstone Speedway
July 8, 2018

RUSH Crates:
1. Chad Homan
2. Jeff Dayman
3. Sam Pennachio
4. Rob Pietz
5. Tim Gillespie

South Buxton Raceway
July 7, 2018

DIRTcar Supers:
1. Chris Ross
2. Mike Lewis
3. Dale Glassford
4. Jim Dale Jr.
5. Tyler Lozon

Ross won by 2.758 seconds in the Midseason Championship, his fifth victory of the season. ... Ross overtook Mike Lewis with four laps remaining.

Brighton Speedway
July 7, 2018

RUSH Crates:
1. Steve Baldwin
2. Charlie Sandercock
3. Andy Mayhew
4. Phil Potts
5. Brandon Mowat

Potts led most of the race with Sandercock taking over past halfway, but Baldwin took command on lap 25. ... Sandercock briefly regained the lead with a high-side move in the closing laps, but Baldwin regained the point for his second victory of the season.

Search for results

advertisement
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1537283047.gif
 
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1540923523.gif
 
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1522080546.png