Login |
forgot?
ORDER LIVE VIDEO
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1519261124.gif
https://s3.amazonaws.com/dod.banners/banner_717.jpg

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1529331808.gif

Weekly Late Model Results

Alabama

North Alabama Speedway
June 16, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Seth McCormack
2. Billy Flannagan
3. Ben Brocato
4. Steve Russell
5. Braden Mitchell

Blake Ray won the 602 Crate feature.

Talladega Short Track
June 16, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jason Hiett
2. Dillon Tidmore
3. Austin Horton
4. Terry Smith
5. Jason Lively

Dillon Tidmore won a makeup Super Late Model feature. ... Dustin Stewart won the Limited Late Model feature. ... David Kay (604) and Kyle Clifton (602) won Crate features.

ECM Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Lance Stewart
2. Heath Boatwright
3. Logan Mize

Austin Franklin (604) and Kenneth Brown (602) won Crate features.

Moulton Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Christian Hanger
2. Braden Mitchell
3. Steve Russell
4. Chase Walls
5. Dustin Harris

Hayden Duncan won the 602 Crate feature.

Penton Raceway
June 15, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Kevin Bennett
2. Chase Edge
3. Dylan Knowles
4. Dana Eiland
5. Cord Dodgen

ECM Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brown
2. Lance Stewart
3. Heath Boatwright
4. Bryan McCluskey
5. Dan Cox

Steve Russell won the 604 Crate feature and Ty Roberts won the 602 Crate feature.

Tri-County Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Crates (604):
1. Kevin Maher
2. Josh Huss
3. Monte Skinner
4. Steven Jernigan
5. Isaiah Day

Unsanctioned Crates (602):
1. Tucker Byrd
2. J.C. Wilson
3. Al Ward
4. Campbell Hughes
5. Joshua Day

North Alabama Speedway
June 9, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Billy Flannagan Jr.
2. Seth McCormack
3. Mark Fields
4. Brandon Shaw
5. Ben Brocato

Blake Ray won the 602 Crate feature.

Talladega Short Track
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Kyle May
2. Bubba Lackey
3. Dustin Stewart
4. Joe Noojin
5. Dennis Collins

Adam Gauldin won the 604 Crate feature but the Super Late Model and 602 Crate features were rained out.

East Alabama Motor Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Dalton Hood
(No other results available)

Fort Payne Motor Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Supers:
1. J.T. Seawright
2. Kip Fossett
3. Robert Gant
4. Kasey Hall
5. Travis Kress

Sam Seawright won the Crate Late Model feature.

Penton Raceway
June 8, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Dylan Knowles
2. Terry Braswell
3. Shane Stodghill
4. Bubba Gorman
5. Cord Dodgen

Moulton Speedway
June 8, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Cruz Skinner
2. Steve Russell
3. Chase Washington
4. Chase Walls
5. Travis Smith.

Sam Seawright took the checkers first in the 604 Crate feature but was disqualified for failing to report immediately to tech inspection. ... Hayden Duncan won the 602 Crate feature.

North Alabama Speedway
June 2, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Chase Walls
2. Jamie Flannagan
3. Seth McCormack
4. Greg Wilhite
5. Ben Brocato

Haden Duncan won the 602 Crate feature.

Talladega Short Track
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Dillon Tidmore
2. Josh Adkins
3. T.J. Alford
4. Dallas Cooper
5. Terry Smith

Joe Noojin won the Limited Late Model feature while Brad Berry (604) and Ryan King (602) won Crate features.

Arkansas

Riverside Int'l Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Terrell Hughes
2. Zach Jenkins
3. Brandon Poppenheimer
4. Bubba Wilburn
5. Mike Carr

Crowley's Ridge Raceway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Henry Gustavas
2. Steven Crocker
3. Mark Nichols
4. Brandon Harris
5. Michael Goatcher

Riverside Int'l Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Dillon Knight
2. Mike Carr
3. Brandon Poppenheimer
4. Lane Carr
5. Bubba Wilburn

Crowley's Ridge Raceway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Henry Gustavas
2. Mark Nichols
3. John Hill
4. Justin Glover
5. Gary Needham

Riverside Int'l Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Brandon Poppenheimer
2. Dillon Knight
3. Mike Carr
4. Nathan Brown
5. Howard Kimbrough

California

Bakersfield Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Rob Sanders
2. Cody Laney
3. Chett Reeves
4. Scott Bartels

Placerville Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Matt Micheli
2. Ray Trimble
3. Dennis Ahart
4. Randy McDaniel
5. Jay Norton

Antioch Speedway
June 2, 2018

DIRTcar Supers:
1. Jeff Decker
2. Richard Papenhausen
3. Kimo Oreta
4. Rod Oliver
5. Mike Hynes

An early spin took heat winner Dennis Souza out of contention.

Delaware

Delaware International Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Dylan Evans
2. Donald Lingo Jr.
3. Ricky Elliott
4. Amanda Whaley
5. Kerry King

Mark Pettyjohn spun out of the top five coming to the checkers, collecting Kevin Scott Jr. ... Billy Thompson won the Crate feature.

Florida

East Bay Raceway Park
June 16, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Devin Dixon
2. Jeff Mathews
3. Mavrick Varnadore
4. Austin Sanders
5. Bryan Bernhardt

All-Tech Raceway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Nevin Gainey
2. Jason Fitzgerald
3. Richard Ferry
4. Hunter Sweet
5. Tom Smith

East Bay Raceway Park
June 2, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Devin Dixon
(No other results available)

Dixon earned $2,000 in the Donnie Tanner Memorial.

All-Tech Raceway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chuck Cumby
2. John Baker
3. Tom Smith
4. Gage Griffin
5. Trevor McKinley

Southern Raceway
June 2, 2018

Panhandle Crates:
1. Joseph Joiner
2. Cody Smith
3. Josh Huss
4. D.G. Hawkins
4. J.C. Wilson

Georgia

Senoia Raceway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Joey Armistead
2. Shane Fulcher
3. Dennis Hale
4. Rucker Orr
5. Bobby Mills

Armistead nipped Fulcher by 0.35 seconds. ... Clint Smith (604) and Ashton Winger (602) won Crate Late Model features.

West Georgia Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Ben Hill
2. Derek Franks
3. Michael Fulmer

Kyle Cochran (604) and Austin Aldridge (602) won Crate features. ... Aldridge scored his first Late Model victory. ... The track raised $490 for Pappy Powell's road to recovery; the 94-year-old driver and Whitesburg legend is a father figure to many drivers.

Toccoa Raceway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Clayton Turner
2. David McCoy
3. Drew Collins
4. Drew Benfield
5. Mason Tucker

Frankie Beard (604) and Nick Sellers (602) won Crate features.

Hartwell Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Bubba Russell
(No other results available)

Blue Ridge Motorsports Park
June 16, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jason Deal
2. Seth Wimpey
3. Jacob Anderson
4. Ricky Smith
5. Drew Deaver

Lavonia Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Travis Pennington
(No other results available)

Rusty House won the 602 Crate feature.

Senoia Raceway
June 9, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Zach Leonhardi
2. Clint Smith
3. Mason Massey
4. Ricky Williams
5. Dalton Cook

Leonhardi, a 17-year-old who recently got his driver's license, won his first Super Late Model feature. ... Thomas Lewis won the Limited Late Model feature while Todd Morrow (604) and Cory Compton (602) won Crate features.

West Georgia Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Tod Darda
2. Dana Eiland
3. Mike Bruner
4. Mario Gresham
5. Mark Knight

Darda earned $2,500.

Hartwell Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Eric Veal
2. Dustin Mincey
3. Grant Jordan
4. Derrick Harvey
5. Jimmy Ivester

Toccoa Raceway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Clayton Turner
2. David McCoy
3. Drew Benfield
4. Mason Tucker
5. David Conley

Frankie Beard (604) and Crandall Turner (602) won Crate features.

Winder-Barrow Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dustin Carson
2. Rod Roberts
3. Scott Frady
4. Shawn Tullis
5. Chad Puckett

Needmore Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Kelly Walker
2. Colby Boyett
3. Lonnie Roberts
4. Mark Tanner
5. Tyler Turvin

Swainsboro Raceway
June 9, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Blake Smith
2. Ben Faircloth
3. Dustin Morris
4. Jimmy Thomas
5. Ches Chester

Smith earned $5,000.

Dixie Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Justin Shipley
(No other results available)

Shipley scored his first Super Late Model victory. ... Cass Fowler won the Limited Late Model feature and a $1,400 payday.

Lavonia Speedway
June 8, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Payton Freeman
2. Kenny Collins
3. Dustin Morris
4. Frankie Beard
5. Nick Schlager

Oglethorpe Speedway Park
June 8, 2018

Durrence Layne Crates:
First feature
1. Ben Faircloth
2. Shane Riner
3. Chip Beach
4. Eddie Morris
5. Lonnie Brant

Second feature
1. Eddie Morris
2. Shane Riner
3. Ben Faircltoh
4. Chip Beach
5. Lonnie Brant

Dixie Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Austin Horton
2. Aaron Ridley
3. Ashton Winger
4. Shawn Chastain
5. Jason Croft

Despite losing oil because of a faulty transmission seal, Horton held on for his first Super Late Model victory at Dixie. ... Dale Thurman won the Limited Late Model feature andy Colby Kilgore took the Crates.

Senoia Raceway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Ronnie Johnson
2. Joey Armistead
3. Pearson Lee Williams
4. Glenn Morris
5. Darren Porter

Dusty Jones won the 604 Crate feature over Chase Edge. ... Jimmy Thomas won the 602 Crate main.

Toccoa Raceway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. David McCoy
2. Mason Tucker
3. Kip Cochran
4. Danny Ledford
5. Wesley English

Frankie Beard won the 604 Crate feature. ... Dustin Morris won the Alpha Art Thunder event for 602 Crates.

Hartwell Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jimmy Johnson
2. Ashley Poole
3. Derrick Harvey
4. Eric Veal
5. Bubba Russell

Johnson earned $1,500 in the Wendell Rousey Memorial.

Winder-Barrow Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chad Puckett
2. John Anderson
3. Scott Frady
4. Chris Woods
5. Shane Cox

Iowa

Dubuque Speedway
June 17, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. John Emerson
2. Eric Pollard
3. Jason Udelhofen
4. Steve Hunter
5. Ryan Hill

Maquoketa Speedway
June 16, 2018

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Nick Marolf
3. Kelly Pestka
4. Jeremiah Hurst
5. Don Pataska

Ryan won the Donna Heister Memorial. ... Ryan won his third feature in a row overall and fourth in five nights.

Shelby County Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeff Tilley
2. Brett Hopp
3. A.J. Jorgenson
4. Jacob Brown
5. Kale Kosiski

Hamilton County Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Hahne
2. Darrel DeFrance
3. Ryan Griffith
4. Gabe Umbarger
5. Rusty Patterson

Davenport Speedway
June 15, 2018

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Andy Nezworski
3. Rob Toland
4. Chuck Hanna
5. Tim Simpson

Marshalltown Speedway
June 15, 2018

IMCA Late Models:
1. Todd Cooney
2. Jeremiah Hurst
3. Darrel DeFrance
4. Kyle Hinrichs
5. Bobby Hansen

Hamilton County Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Charlie McKenna
2. Darrel DeFrance
3. Gabe Umbarger
4. Carey Umbarger
5. Jenna Johnson

Davenport Speedway
June 8, 2018

IMCA Late Models:
1. Chuck Hanna
2. Andy Nezworski
3. Joe Ross
4. Matt Ryan
5. Joe Zrostlik

Hanna overtook early leader Andy Nezworski.

Marshalltown Speedway
June 8, 2018

IMCA Late Models:
1. Todd Cooney
2. Jeremiah Hurst
3. Andy Eckrich
4. Darrel DeFrance
5. Ben Seeman

Cooney's victory came three nights after Andy Eckrich's Deery Brothers Summer Series victory at Marshalltown.

Lee County Speedway
June 8, 2018

DIRTcar Crates:
1. Ron Boyse
2. Tommy Elston
3. Sam Halstead
4. Todd Frank
5. Gunner Frank

The fifth-starting Boyse took command on the second lap.

Dubuque Speedway
June 3, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. John Emerson
2. Jason Udelhofen
3. Ron Klein
4. Eric Pollard
5. Ryan Hill

Emerson started fifth and Udelhofen rallied from the tail of the 12-car field. ... Lee Kinsella won the lower-division Late Model feature.

Maquoketa Speedway
June 2, 2018

IMCA Late Models:
1. Jon Poll
2. Joe Ross
3. Andy Nezworski
4. Don Pataska
5. Joe Zrostlik

Poll dodged a few late raindrops in leading 25 laps. ... “I could full throttle around the corner which is very rare when it’s this slick out," Poll said. "The track changes so much every time out. It’s just a guessing game of hoping you hit the right setup.”

Adams County Speedway
June 2, 2018

NASCAR Late Models:
1. Jason O'Brien
2. Sterling Perkins
3. Bill Leighton Jr.
4. Ben Schaller
5. Corey Zeitner

Hamilton County Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Gabe Umbarger
2. Jason Hahne
3. Darrel DeFrance
4. Ryan Griffith
5. Charlie McKenna

Umbarger, 20, notched his first Late Model victory in his 2018 debut. ... He's been driving Late Models since he was 16.

Independence Motor Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. John Emerson
2. Travis Smock
3. Ryan Dolan
4. Rory Metcalf
5. Sean Johnson

Davenport Speedway
June 1, 2018

IMCA Late Models:
1. Chuck Hanna
2. Matt Ryan
3. Joe Ross
4, Andy Nezworski
5. Rob Toland

Hanna won his heat and led all 25 laps of the eight-car feature.

Farley Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
First feature
1. Andy Eckrich
2. Jeremiah Hurst
3. John Emerson
4. Jeff Tharp
5. Tyler Bruening

Second feature
1. Tyler Bruening
2. Jason Rauen
3. Jeff Tharp
4. Joel Callahan
5. Andy Eckrich

Marshalltown Speedway
June 1, 2018

IMCA Late Models:
1. Ryan Dolan
2. Todd Cooney
3. Ben Seeman
4. Luke Pestka
5. Joe Zrostlik

Dolan reeled in Cooney in the final laps and took command after Cooney lost momentum in a collision with a lapped car.

Illinois

Quad City Speedway
June 17, 2018

IMCA Late Models:
1. Andy Nezworski
2. Rob Toland
3. Matt Ryan
4. Jeremiah Hurst
5. Gary Webb

Quincy Raceway
June 17, 2018

DIRTcar Crates:
1. Tommy Elston
(No other results available)

Spoon River Speedway
June 16, 2018

DIRTcar Crates:
1. Sam Halstead
2. Austin May
3. Brandon Eskew
4. Josh Jackson
5. Andy Minett

Fairbury American Legion Speedway
June 16, 2018

DIRTcar Supers:
1. Jeff Curl
2. Steve Thorsten
3. Myles Moos
4. Kevin Weaver
5. Bill Hough

Curl, a modified standout, notched his first Late Model victory. ... He took the lead from Steve Thorsten on the 14th lap. ... "I am way ahead of where I thought I would be after eight races. When the track slickens up, I feel I am pretty good. Thanks to Mike Spatola, Roger and Daren Friedman for their advice," Curl said.

Highland Speedway
June 16, 2018

DIRTcar Supers:
1. Shannon Kuhn
2. Adam Tischhauser
3. Mark Oller
4. Matt Bailey
5. Mark Voigt

Peoria Speedway
June 16, 2018

DIRTcar Supers:
1. Matt Shannon
2. Charley Hess
3. Todd Bennett
4. Wes Steidinger
5. Robbie Bauman

Matt Shannon won his second straight and third of the season. ... Jason Jaggers won the Limited Late Model feature.

Macon Speedway
June 16, 2018

DIRTcar Crates:
1. Dakota Ewing
(No other results available)

Tri-City Speedway
June 15, 2018

DIRTcar Supers:
1. Rickey Frankel
2. Tim Manville
3. Michael Kloos
4. Freddie Carpenter
5. Dane Dacus

Illinois swept the top three spots with rare visits by a West Virginian (Freddie Carpenter) and Tennessean (Dane Dacus) in fourth and fifth.

Lincoln Speedway
June 15, 2018

DIRTcar Crates:
1. Dakota Ewing
2. Roben Huffman
3. Ryan Little
4. Kyle McMahon
5. Patrick Younger

Farmer City Raceway
June 15, 2018

DIRTcar Supers:
1. Kevin Weaver
2. Matt Shannon
3. Bill Hough
4. Russ Adams
5. Steve Thorsten

Weaver scored his third victory of the season. ... Logan Moody won the Crate feature over A.J. May.

Kankakee County Speedway
June 14, 2018

DIRTcar Crates:
1. Torin Mettile
2. A.J. Dixon
3. Cody Fultz
4. Mike Marden
5. Rob Kupsik

Mettille won on the undercard of Shannon Babb's DIRTcar Summer Nationals victory.

Quad City Speedway
June 10, 2018

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Rob Toland
3. Jeremiah Hurst
4. Andy Nezworski
5. Dave Wada

Spoon River Speedway
June 9, 2018

DIRTcar Crates:
1. Sean Dray
2. Sam Halstead
3. A.J. May
4. Jacob Denney

Dray, whose family lost their house in a fire last month, won his first Crate Late Model feature.

Sycamore Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dale Markham
2. Reno Markham
3. Jeremy Spoonmore
4. Jeff Kerley
5. Corey Trump

Dale Markham led 25 laps. ... The track hosts the UMP DIRTcar Summernationals on June 15.

Fairbury American Legion Speedway
June 9, 2018

DIRTcar Supers:
1. Mike Spatola
2. Kevin Weaver
3. Scott Schmitt
4. Billy Drake
5. Myles Moos

Spatola earned $2,000 in the Pappy and Bob Allen Memorial. ... "No matter on where I want the car to go, I am able to put it there," Spatola said. "The car is everything I could hope for."

Peoria Speedway
June 9, 2018

DIRTcar Supers:
1. Matt Shannon
2. Todd Bennett
3. Charley Hess
4. Robbie Bauman
5. Bill Kettering

Jason Jaggers won the Limited Late Model feature.

Tri-City Speedway
June 8, 2018

DIRTcar Supers:
1. Daryn Klein
2. Kolby Vandenbergh
3. Michael Kloos
4. Gordy Gundaker
5. Rickey Frankel

Klein scored his first Tri-City division victory. ... Vance Wilson won the Crate feature. ... Tri-City host the UMP DIRTcar Summernationals on June 22.

Farmer City Raceway
June 8, 2018

DIRTcar Supers:
1. Mike Spatola
2. Kevin Weaver
3. Jose Parga
4. Myles Moos
5. Billy Hough

A.J. May won the Crate feature.

Kankakee County Speedway
June 8, 2018

DIRTcar Crates:
1. Torin Mettile
2. Jeremy McLaughlin
3. Tom Knippenburg
4. Phil Line
5. Nick Pasek

Kankakee hosts the UMP DIRTcar Summernationals for Super Late Models on June 14.

Quad City Speedway
June 3, 2018

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Andy Nezworski
3. Rob Toland
4. Chad Holladay
5. B.J. Jackson

Jacksonville Speedway
June 3, 2018

DIRTcar Crates:
1. Jake Little
2. Adam Mefford
3. Vance Wilson
4. Jeff Ray
5. Trevor Gundaker

Little won the Midwest Big 10 event.

Macon Speedway
June 2, 2018

DIRTcar Crates:
1. Jake Little
2. Guy Taylor
3. Dakota Ewing
4. Kyle McMahon
5. Roben Huffman

Little led all 20 laps, including a late restart after a last-lap spin for another driver.

Fairbury American Legion Speedway
June 2, 2018

DIRTcar Supers:
1. Mike Spatola
2. Brandon Thirlby
3. Ryan Unzicker
4. Kevin Weaver
5. Scott Schmitt

Sycamore Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jonathan Brauns
(No other results available)

Peoria Speedway
June 2, 2018

DIRTcar Supers:
1. Billy Drake
2. Todd Bennett
3. Matt Shannon
4. Charley Hess
5. Robbie Bauman

Jason Jaggers won the Limited Late Model feature.

Farmer City Raceway
June 1, 2018

DIRTcar Supers:
1. Mike Spatola
2. Jose Parga
3. Kevin Weaver
4. Brandon Thirlby
5. Taylor Scheffler

Lincoln Speedway
June 1, 2018

DIRTcar Crates:
1. Ryan Little
2. Dakota Ewing
3. Guy Taylor
4. Jake Little
5. Kyle McMahon

Tri-City Speedway
June 1, 2018

DIRTcar Crates:
1. Trevor Gundaker
(No other results available)

Gundaker won on the undercard of the MARS Racing Series victory for Brian Shirley.

Kankakee County Speedway
June 1, 2018

DIRTcar Crates:
1. Jeremy McLaughlin
2. Torin Mettile
3. Mike Marden
4. A.J. Dixon
5. Cody Fultz

Indiana

Twin Cities Raceway Park
June 16, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Chad Stapleton
(No other results available)

Brownstown Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Tyler Neal
2. Raymond Humphrey
3. Tyler Cain
4. Steve Godsey
5. Issac Rainey

Twin Cities Raceway Park
June 9, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Marty O'Neal
(No other results available)

Brownstown Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Chad Stapleton
2. Tyler Neal
3. Raymond Humphrey
4. Tyler Cain
5. Issac Rainey

Stapleton won the undercard of Hudson O'Neal's Ultimate Battle of the Bluegrass victory.

Kansas

Caney Valley Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Gary Gorby
2. Joe Gorby
3. Dustin Bolster
4. Mark Daye
5. Lynn Jones

Salina Speedway
June 9, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Dusty Leonard
2. Delbert Smith
3. Chris Kratzer
4. Daniel Smith
5. Adam Popp

Lakeside Speedway
June 8, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Terry Bivins
2. Kacey Shields
3. Nick Newton
4. Dennis Melvin Sr.
5. Cami Bruner

Caney Valley Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Chance Bishop
2. Jacob Magee
3. Gary Gorby
4. Dustin Bolster
5. Mark Daye

Lakeside Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Nick Newton
2. Don Marrs
3. Kacey Shields
4. Terry Bivins
5. Nick Drew Jr.

Kentucky

Florence Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Supers:
1. James Rice
2. Robby Hensley
3. Trevor Landrum
4. Bill Sheets
5. Jared Bailey

Rice also won the Crate Late Model feature.

Richmond Raceway
June 9, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Derek Fisher
2. Jeff Watson
3. Jason Barrett
4. Connor Meade
5. Dennis Roberson

Mountain Motor Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jamie Maggard
2. Raymond Nickles
3. Jimmy Johnson
4. Daniel Shelton
5. Stephen Martin

Lake Cumberland Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Tanner English
2. David Webb
3. Rod Carter Jr.
4. Steve Stollings
5. Carson Freeman

English earned $1,800 in the Summer Sizzler event. ... Lake Cumberland hosts a co-sanctioned SNBS/Iron-Man event for Super Late Models on June 15. .... The Johnny Wheeler Memorial pays $4,031-to-win.

201 Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jared Hawkins
2. Eric Wells
3. Tim Dohm

Hawkins earned $3,000. ... Jackie Boggs retired late in the race with an overheating car while running in the top five.

Richmond Raceway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Todd Coffman
2. Derek Fisher
3. Jason Barrett
4. Nathan Martin
5. Jonathan Couch

Florence Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Josh Rice
2. John Whitney
3. Jesse Lay
4. James Rice
5. Billy Green

Rice, who rallied from his 23rd starting spot, also won the modified feature. ... Josh Dietz won the Crate feature.

Mountain Motor Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin King
2. Jimmy Johnson
3. Jackie Fields

Louisiana

Baton Rouge Raceway
June 9, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Brady Walton
2. Brandon Buhler
3. Michael Rodrigue
4. Raymond Taylor
5. Dannon LaCoste

Chatham Speedway
June 9, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Darin Patrick
2. Ethan McMillan
3. Joel Ball

Baton Rouge Raceway
June 2, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Donald Watson
2. Neal Temple
3. Gary Hoyt
4. Jason Polite
5. Michael Rodriguez

Maryland

Potomac Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jason Covert
(No other results available)

Covert earned $2,500 for winning the Gene Van Meter Memorial. ... Chuck Bowie won his first career Crate Late Model victory.

Potomac Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Tyler Emory
2. Kurt Zimmerman
3. Bruce Kane
4. Brandon Long
5. Billy Tucker

Emory's third win of the season solidified his points lead. ...  "This car is an '06 Rocket with a bunch of updates on it, but it still gets the job done and I'm glad to get another win for this team," Emory said. ... Jamie Sutphin won the Crate feature.

Michigan

Merritt Speedway
June 16, 2018

DIRTcar Supers:
1. Eric Spangler
2. Nick Kurtz
3. David Mielke
4. Rich Neiser
5. Steve Hilliker

Crystal Motor Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Borgman
2. Josh Borton
3. Logan Love
4. Mike Vandermark Jr.
5. David Hilliker

Merritt Speedway
June 9, 2018

DIRTcar Supers:
1. Eric Spangler
2. Steven Hilliker
3. Andrew Terrill
4. Brandon Thirlby
5. Greg Gokey

Tri-City Motor Speedway
June 8, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Travis Stemler
2. Timmy Near
3. Dona Marcoullier
4. Andrew Terrill
5. David Mielke

Drew Wilkerson led the first seven laps before rookie Timmy Near took command. ... Stemler, who started ninth, battled Near late and took command heading for the white flag. ... Stemler has two victories and three runner-up finishes at Tri-City. ... Mielke started 12th.

I-96 Speedway
June 8, 2018

DIRTcar Supers:
1. Rusty Schlenk
2. Brandon Thirlby
3. Nick Kurtz
4. Ryan VanderVeen
5. Rich Neiser

Thunderbird Raceway
June 2, 2018

DIRTcar Supers:
1. Rich Neiser
(No other results available)

Merritt Speedway
June 2, 2018

DIRTcar Supers:
1. Nick Kurtz
2. David Mielke
3. Eric Spangler
4. Andrew Terrill
5. Steven Hilliker

Kurtz took the lead on lap 27. ... Greg Gokey won the dash and started on the pole.

Crystal Motor Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Ryan VanderVeen
2. Josh Borton
3. David Hilliker
4. Logan Arntz
5. Derrick Hilliker

Megan Carpenter started on the pole and ended up 15th.

Tri-City Motor Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Supers:
1. David Mielke
2. Travis Stemler
3. Dona Marcoullier
4. Ryan VanderVeen
5. Torrey Ahrens

Mielke, a division rookie from Gladwin, Mich., rallied from 12th and took the lead from Stemler with two laps remaining for his first Late Model victory.

Minnesota

I-94 Speedway
June 15, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Cole Schill
2. Casey Meyer
3. Kevin Robertson
4. Shawn Meyer
5. Ryan Mikkelson

Schill started seventh. ... Ben Wolden won the Limited Late Model feature.

Hibbing Raceway
June 9, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Jeff Provinzino
2. Kyle Peterlin
3. Jay Kintner
4. Travis Budisalovich
5. Terry Lillo

Fiesta City Speedway
June 8, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Jordan Tollakson
3. Blake Swenson
4. Corey Nelson
5. Brian Schultz

I-94 Speedway
June 8, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Ryan Mikkelson
2. Shawn Kirwin
3. Kevin Robertson
4. Cole Schill
5. Shawn Meyer

Mikkelson overtook leader Kevin Robertson on the seventh lap. ... Kirwin started eighth.

Fiesta City Speedway
June 1, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Cory Tammen
2. Jordan Tollakson
3. Brian Schultz
4. Jeff Massingill
5. Blake Swenson

Tammen's first Late Model victory came in his fifth career start. ... He overtook fellow rookie Jordan Tollakson with two laps remaining.

I-94 Speedway
June 1, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Casey Meyer
2. Shawn Kirwin
3. Ryan Mikkelson
4. Cole Schill
5. Shawn Meyer

Travis Saurer won the Limited Late Model feature.

Missouri

Lucas Oil Speedway
June 16, 2018

ULMA Late Models:
1. Kaeden Cornell
2. Johnny Fennewald
3. Aaron Poe
4. Josh Poe
5. Dustin Hodges

Cornell, 17, got his first Lucas Oil Speedway victory. ..."This season has not gone as planned, at all. To be honest, it's been an awful season with bad luck stuff. But I guess I'll take this," Cornell said. "First of all, I have to thank God. I'm the most-blessed kid on the planet. And happy Father's Day to my dad (Aaron) and to (car owner) Rick Hoover."

Federated Raceway at I-55
June 16, 2018

DIRTcar Supers:
1. Freddie Carpenter
2. Rusty Griffaw
3. Dane Dacus
4. Michael Kloos
5. Daryn Klein

Carpenter, of Parkersburg, W.Va., won his debut at I-55.

Legit Speedway Park
June 16, 2018

DIRTcar Supers:
1. Logan Martin
2. Kaleb Stolba
3. Robby Moore
4. Jamie Robards
5. Chris Jones

Lucas Oil Speedway
June 9, 2018

ULMA Late Models:
1. Aaron Marrant
2. Shane Essary
3. Johnny Fennewald
4. Bryon Allison
5. Aaron Poe

Marrant led all 20 laps for his third victory in four Wheatland starts. ... "I had to drive the wheels off that thing tonight," Marrant said. "I can't thank these guys (on the crew) enough for everything they do for me and everybody who makes this possible. We're off to a pretty good start this year. These guys work their butts off and we're trying."

Lake Ozark Speedway
June 9, 2018

ULMA Late Models:
1. Dustin Hodges
2. Todd McCoin
3. Rick Brown
4. Darek Wiss
5. Tucker Cox

Legit Speedway Park
June 9, 2018

DIRTcar Supers:
1. Kaleb Stolba
2. Joey Smith
3. Robby Moore
4. Jamie Robards
5. Donnie Miller

Nevada Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Craig Wood
2. Rusty Skaggs
3. Billy Humble
4. Blonde Bomber Mitchell
5. Michael Bitner

I-35 Speedway
June 2, 2018

ULMA Late Models:
1. Tommy Cordray
2. Cody Holtkamp
3. Lane Ehlert
4. Jon Binning
5. Matthew Lance

Houston Johnson won the Limited Late Model feature.

Nevada Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Craig Wood
2. Billy Humble
3. Michael Bitner
4. Dale Douty
5. Shannon Phillips

Mississippi

Pine Ridge Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Chris Wood
2. Hunter Whaley
3. Kurt Radojcsics
4. Ray Alexander
5. Austin Holder

Magnolia Motor Speedway
June 16, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Monte Skinner
2. Jamey Boland
3. Evan Ellis
4. Chad Thrash
5. Brad Berry

Skinner's victory was on undercard of the $20,000-to-win Lucas Oil Late Model Dirt Series Clash at the Mag won by Hudson O'Neal.

Magnolia Motor Speedway
June 15, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Evan Ellis
2. Chad Thrash
3. Monte Skinner
4. Jamey Boland
5. Cliff Ross

Ellis won on opening night of the Clash at the Mag for the Lucas Oil Late Model Dirt Series.

Pine Ridge Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Brooke Carter
2. Chance Inmon
3. Micheal Dickinson
4. Kurt Radojcsics
5. Austin Holder

Jackson Motor Speedway
June 9, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Sid Scarbrough
2. Trey Rickman
3. Josh Banes
4. Shannon Lee
5. Pace Cameron

Scarbrough won on the undercard of Chris Wall's MSCCS victory.

Whynot Motorsports Park
June 9, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Jim McDuffie
2. Casey Haney
3. Tim Dees
4. Randy Boyd
5. Zack Shelton

Hattiesburg Speedway
June 8, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Tootie Arnold
2. Sid Scarbrough
3. Shannon Lee
4. Jason Breland
5. Timmy Lafontaine

Columbus Speedway
June 8, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Hunter Carroll
2. Alan Banks
3. Caleb Pickard

Pine Ridge Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Kurt Radojcsics
2. Tony Shelton
3. Chace Pennington
4. Micheal Dickinson
5. Brooke Carter

Jackson Motor Speedway
June 2, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Cliff Ross
2. Sid Scarbrough
3. Tootie Arnold
4. Jason Henry
5. Shannon Lee

Greenville Speedway
June 2, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Randall Beckwith
2. Steve Russell
3. Ryan Colby
4. Chase Washington
5. Terry Wilson

Magnolia Motor Speedway
June 1, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Klint Byars
2. Evan Ellis
3. Marcus Minga
4. Brad Berry
5. Chase Washington

Byars ended a six-race winning streak for Ellis. ... Jamie Pickard won the 602 Crate feature.

Hattiesburg Speedway
June 1, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Kody Barber
2. Tootie Arnold
3. Sid Scarbrough
4. Cole Cameron
5. Shannon Lee

Montana

Electric City Speedway
June 15, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Rayce McCord
2. Kelly Hample
3. Jim Zaremski
4. Kinzer McCord
5. John Lighthizer

McCord won the first round of the Late Model Clash.

North Carolina

County Line Raceway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Robbie Emory
2. Gary Dillon
3. Michael Rouse
4. Christian Joyner
5. Matthew Bissette

Friendship Motor Speedway
June 16, 2018

SECA Crates:
1. Mitchell Coble
2. Bryan Mullis
3. Brandon Hall
4. Carson Ferguson
5. Brad Burkhart

311 Motor Speedway
June 16, 2018

Fastrak Crates:
1. Neil Welch
2. Dale Moore
3. Dustin Brim
4. Cole Apple
5. Timmie Harrelson

Chris Joyce won the 602 Crate feature.

East Lincoln Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chris Smith
2. Jonathan Petrea
3. Randy Morrison
4. Mike Walker
5. Mike Cicchillo

Carolina Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Gary Puckett
2. Jason Womack
3. Bundy Stowe
4. Dylan Davis
5. Mark Greene

Fayetteville Motor Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Willie Milliken
2. Shaun Harrell
3. Robbie Emory
4. Shawn Sewell
5. Dykes Maynard

Friendship Motor Speedway
June 9, 2018

SECA Crates:
1. Steve Blackburn
(No other results available)

Brandon Hall set fast time and led 13 laps, but a late-race bobble cost him the lead and he ended up third.

County Line Raceway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dean Bowen
2. Michael Rouse
3. Christian Joyner
4. Matthew Bissette
5. Cy Nelms Sr.

Tri-County Racetrack
June 8, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jamie Oliver
2. Shawn Chastain
3. Kurt English
4. David Payne
5. Levi Hicks

Clayton Turner won the Limited Late Model feature. ... Jason Deal won the Crate feature. .. Michael Barnett won the Alpha Art Thunder Series main.

311 Motor Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Dale Moore
2. Neil Welch
3. Cole Apple
4. Timmie Harrelson
5. Dustin Brim

Bobby Jones won the 602 Crate feature.

Friendship Motor Speedway
June 2, 2018

SECA Crates:
1. Carson Ferguson
(No other results available)

Ferguson set fast time and led every lap for his first Crate Late Model victory. ... He's the cousin of veteran Carolina racer Chris Ferguson and former asphalt racer.

Dixieland Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Billy Hubbard
2. Larry Jackson
3. Ryan Steeley
4. Darrell Dow
5. Curtis Hughes

North Dakota

Devils Lake Speedway
June 9, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Shane Edginton
2. Brody Troftgruben
3. Dustin Strand
4. Bill Mooney
5. Troy Schill

River Cities Speedway
June 1, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Dustin Strand
2. Mike Balcaen
3. Bill Mooney
4. Joey Pederson
5. Brad Seng

Nebraska

Dawson County Raceway
June 17, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Rece Vaught
2. Josh Leonard
3. Denton Duncan
4. Jacob Kubicka

Off Road Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Travis Birkley
2. Chris Johnson
3. Devin Johnson
4. Ben Sukup
5. Nelson Vollbrecht

Junction Motor Speedway
June 16, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Josh Leonard
2. Chris Buller
3. Denton Duncan
4. Les Siebert
5. Jake Neighbors

Boone County Raceway
June 15, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Greg Krohn
2. Travis Birkley
3. Zach Zentner
4. Nelson Vollbrecht
5. Robert Osborne

I-80 Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jacob Brown
2. Jeff Tilley
3. Karl Getzschman
4. Colton Leal
5. Randy Archer

Off Road Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Zach Zentner
2. Eric Vonosdall
3. Ben Sukup
4. Jim Johnson
5. Chase Osborne

Junction Motor Speedway
June 9, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Josh Leonard
2. Rece Vaught
3. Cory Dumpert
4. Alex Humphrey
5. Chris Buller

Boone County Raceway
June 8, 2018

Unsanctioned Limiteds:
First feature
1. Zach Zentner
2. Jim Johnson
3. Greg Krohn
3. Nelson Vollbrecht
5. Chase Osborne

Second feature
1. Mark Lueken
2. Robert Osborne
3. Jim Johnson
4. Zach Zentner
5. Nelson Vollbrecht

Dawson County Raceway
June 3, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Josh Leonard
2. Cory Dumpert
3. Chris Buller
4. J.J. Rodeman
5. Les Siebert

Off Road Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Ben Sukup
2. Jim Johnson
3. Robert Osborne
4. Zach Zentner
5. Chris Johnson

I-80 Speedway
June 1, 2018

NASCAR Late Models:
1. John Anderson
2. Bill Leighton Jr.
3. Josh Krug
4. Kyle Berck
5. Corey Zeitner

Jeff Tilley won the Limited Late Model feature.

New Mexico

Southern New Mexico Speedway
June 9, 2018

DIRTcar Supers:
1. Jake Gallardo
2. Javier Zapien Jr.
3. Fito Gallardo
4. Christy Georges-Barnett
5. Rick Ortega

New York

Fulton Speedway
June 16, 2018

RUSH Crates:
1. Dale Caswell
2. Kevan Cook
3. Jason Parkhurst
4. Chris Fleming
5. Bret Belden

Genesee Speedway
June 16, 2018

RUSH Crates:
1. David Pangrazio
2. Jason Genco
3. Bill Holmes
4. J.J. Mazur
5. Doug Ricotta

Pangrazio led all 25 laps for his second win of the season at the Batavia oval.

Woodhull Raceway
June 16, 2018

RUSH Crates:
1. Jason McGregor
2. John Waters
3. Wayne Robertson
4. Kurt Stebbins
5. Steve LeBarron

Outlaw Speedway
June 15, 2018

RUSH Crates:
1. Chad Homan
2. Jason Knowles
3. Brian Knowles
4. Steve LaBarron
5. Jamie Freeman

Fulton Speedway
June 9, 2018

RUSH Crates:
1. Sean Beardsley
2. Jason Parkhurst
3. Bret Belden
4. Kevan Cook
5. Max Hill

Beardsley took the lead from Parkhurst on the 16th lap and drove his Dick Parkhurst-owned car to victory.

Woodhull Raceway
June 9, 2018

RUSH Crates:
1. John Waters
2. Jason McGregor
3. Darin Horton
4. Jason Knowles
5. Kurt Stebbins

Genesee Speedway
June 7, 2018

RUSH Crates:
1. Bill Holmes
2. Beamer Guzzardi
3. John Waters
4. J.J. Mazur
5. Jason Knowles

Holmes led all 25 laps for his first victory in nearly two years. ... Waters started 15th.

Fulton Speedway
June 2, 2018

RUSH Crates:
1. Kevan Cook
2. Sean Beardsley
3. Chris Fleming
4. Jason Parkhurst
5. Bret Belden

Ohio

Atomic Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jason Montgomery
2. Duane Chamberlain
3. Greggie Oliver
4. Mark Frazier
5. Chrsi Shannon

Attica Raceway Park
June 15, 2018

DIRTcar Supers:
1. Ryan Markham
2. Steve Kester
3. Eric Spangler
4. Devin Shiels
5. Doug Drown

Markham won a race-long, side-by-side duel with Kester for his 14th career Attica victory. ... Markham led laps 5-17 and 22-25 while Kester led 1-4 and 18-21. .... "If you look at lap times each week we're one of the fastest cars each week. It's just been tough getting to the front with everyone being so good here," Markham said.

Brown County Speedway
June 15, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Kent Arment
2. Thomas Weisgram
3. David McDonald
4. Josh Skorczewski
5. Tyler Lambert

Arment started eighth. ... Polesitter Curt Kranz ended up eighth in the 17-car field.

Moler Raceway Park
June 15, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Kody Evans
2. Robby Hensley
3. Mike Meyers
4. Graylin Prince
5. James Rice

The fifth-starting Evans topped polesitter Robby Hensley and earned $1,500 for his victory of the 19-car field.

Raceway 7
June 15, 2018

RUSH Crates:
1. Dave Airgood
2. Darrell Bossard
3. Matt Latta
4. Breyton Santee
5. Joe Long

Airgood took the lead on the 11th lap.

Legendary Hilltop Speedway
June 15, 2018

AMRA Late Models:
1. Chris Carpenter
2. Andy Bond
3. Ronnie Mayle
4. Kyle Thomas
5. Ryan Cline

Carpenter overtook Andy Bond at halfway and raced to his first victory of the season.

Jackson County Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Casey Burdette
2. Russ Frohnapfel
3. John Wyer
4. Ralph Withem
5. Jeromy Misel

Hilltop Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Shane McLoughlin
2. Dave Hornikel
3. J.R. Gentry
4. Thomas Baker
5. Cody Endlich

Hornikel took the lead briefly after the white flag, but McLoughin regained it exiting turn four to complete the victory.

Oakshade Raceway
June 9, 2018

DIRTcar Supers:
1. Rusty Schlenk
2. Ky Harper
3. Devin Shiels
4. Steve Kester
5. Brian Ruhlman

Schlenk led all the way with his teammate finishing second. ... A first-lap pileup involved Brett Miller, Ryan Missler, Chris Sands and Brad Wade.

Portsmouth Raceway Park
June 9, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Brandon Fouts
2. Eddie Carrier Jr.
3. R.J. Conley
4. Jason Montgomery
5. Shannon Thornsberry

Fouts passed Carrier on the last lap and won by a narrow margin. ... John Melvin won the Limited Late Model feature.

Midway Speedway
June 9, 2018

AMRA Late Models:
1. Kyle Moore
(No other results available)

Raceway 7
June 8, 2018

RUSH Crates:
1. Darrell Bossard
2. Kyle Zimmerman
3. Breyton Santee
4. Damian Bidwell
5. Michael Duritsky

Bossard, the season-opening winner, led all the way.

Fremont Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Chester Fitch
2. Dustin Keegan
3. Kyle Dukeshire
4. Wes Morrison
5. Jay King

NAPA Wayne County Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Cody Scott
2. Ryan Markham
3. Doug Drown
4. Brad Malcuit
5. Charlie Duncan

With a last-lap pass, Scott edged Markham by nine-hundredths of a second. ... Scott's victory came in an Attica-Wayne County Shootout event.

Muskingum County Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Moore
2. Jeremy Berwanger
3. Doug Dodd
4. Jeromy Misel
5. Ryan Fenech

The $2,000-to-win race drew 31 Late Models.

Portsmouth Raceway Park
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Eddie Carrier Jr.
2. Delmas Conley
3. Josh Bocook
4. Robbie Lewis
5. Dennis Little

Billy Staker won the Limited Late Model feature.

Oakshade Raceway
June 2, 2018

DIRTcar Supers:
1. Steve Kester
2. Casey Noonan
3. Ryan Missler
4. Devin Shiels
5. Matt Lindsey

Attica Raceway Park
June 1, 2018

DIRTcar Supers:
1. Devin Shiels
2. Mike Bores
3. Dan Wallace
4. Ryan Missler
5. Cody Scott

Sheils was under the weather but thanked his father and crewman Dennis for assisting. "I've been sitting in the trailer shoving cough drops down my throat," he said.

Legendary Hilltop Speedway
June 1, 2018

AMRA Late Models:
1. Tyler Carpenter
2. Ronnie Mayle
3. Freddie Carpenter
4. Pete Crum
5. Jeromy Misel

Hilltop Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Moore
2. Dave Hornikel
3. J.R. Gentry
4. Brad Mickley
5. John Wyer

Corey Conley was pressuring Moore when he slowed to draw a caution with six laps remaining.

Jackson County Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Craig Christian
(No other results available)

Super Late Models chase a $1,000 winner's purse on June 8.

Oregon

Willamette Speedway
June 16, 2018

DIRTcar Supers:
1. Joey Tanner
2. Casey Vitale
3. Thomas Hunziker
4. Darren Coffell
5. Dan Deibele

Tanner scored his third victory of the season.

Willamette Speedway
June 2, 2018

DIRTcar Supers:
1. Casey Vitale
2. Thomas Hunziker
3. Joey Tanner
4. Terry Hall
5. Trent Elliott

Vitale won the Strawberry Cup feature. ... B.J. Donofrio took the Limited Late Model main event.

Coos Bay Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Brody Montgomery
2. Kristy Grout

Madras Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Johnson
2. Jeremy Short
3. Willy Sutton
4. Jerry Phillips
5. Robby Ulam

Pennsylvania

Dog Hollow Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Doug Glessner
3. Scott Stein
4. Jon Lee
5. Jerry Redden

Lake led all 25 laps. ... Clate Copeman won the Crate Late Model, taking the lead from Paul Ivory on the fifth lap.

Hummingbird Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chad Wright
2. Chris Farrell
3. Derek Rodkey
4. Brandon Groters
5. Larry Hollenbaugh

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
June 16, 2018

RUSH Crates:
1. Daryl Charlier
2. Ben Policz
3. Justin Lamb
4. Christian Schneider
5. Mike Reft

BAPS Motor Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Steve Billet
2. Brian Shuey
3. Bobby Beard
4. Eric Hohol
5. Charlie Potts

Billet led all 20 laps and won by 0.172 seconds.

Selinsgrove Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Brett Schadel
3. Gene Knaub
4. Hayes Mattern
5. Bryan Bernheisel

Rine made a three-wide pass on Mattern and Schadel to take the lead on the 17th lap. ... Coleby Frye retired on lap 14 running third.

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. L.C. Powers
(No other results available)

Braeden Dillinger won the Crate feature.

Grandview Speedway
June 16, 2018

NASCAR Late Models:
1. Wayne Pfeil
2. Danny Snyder
3. Kyle Merkel
4. Drew Weisser
5. Steve Todorow

Pfeil rebounded to win from the pole after missing the previous week with engine woes. ... The red flag was thrown on the sixth lap when previous week winner Chuck Schutz clipped the inside fourth-turn guardrail and shot up into theoutside wall; he wasn't hurt but the car was heavily damaged.

Lernerville Speedway
June 15, 2018

DIRTcar Supers:
1. Jared Miley
2. Michael Norris
3. Mike Pegher Jr.
4. Mike Maresca
5. Colton Flinner

Miley took the checkers 1.328 seconds ahead of Norris, who had won the previous three Super Late Model features at Lernerville.

Bedford Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Matt Sponaugle
2. Bryan Bernheisel
3. Jeff Rine
4. Chuck Clise
5. Allen Brannon

Sponaugle's fifth career Bedford victory was his first in nearly two years.

Thunder Mountain Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Doug Eck
2. Matt Lux
3. John Britsky
4. Jon Lee
5. Gale Huey

Eriez Speedway
June 10, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Chad Wright
3. Dave Hess Jr.
4. Bump Hedman
5. Matt Urban

Blair also won the RUSH tour event for Crate Late Models.

Dog Hollow Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jon Lee
2. Dave Blazavich
3. Doug Glessner
4. John Weaver
5. John Oaks

The track made its move to Saturdays. ... Lee overtook teammate Jerry Redden on the eighth lap. ... He won Super and Semi-Late features for the second straight week. ... Mike Laughard won the Crate Late Model feature.

Grandview Speedway
June 9, 2018

NASCAR Late Models:
1. Chuck Schutz
2. Kyle Merkel
3. Brian Shuey
4. Sean Merkel
5. Lou Egrie

Schutz overtook Kyle Merkel with five laps remaining.

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dylan Lewis
(No other results available)

Brent Trimble won the Crate feature.

Hummingbird Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chris Farrell
2. Derek Rodkey
3. Wyatt Scott
4. Scott Alvetro
5. Levi Sikora

Farrell took the checkers 4.105 seconds ahead of Rodkey.

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
June 9, 2018

RUSH Crates:
1. Daryl Charlier
2. Justin Lamb
3. Christian Schneider
4. Garrett Paugh
5. John Mollick

Charlier started 11th and took the lead from Lamb on a restart.

Lernerville Speedway
June 8, 2018

DIRTcar Supers:
1. Michael Norris
2. Dan Angelicchio
3. Chad McClellan

Norris won his fourth of the season.

Dog Hollow Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jon Lee
2. Shawn Claar
3. Dave Blazavich
4. Joe Petyak
5. Dan Angelicchio

Lee inherited the lead on a mid-race restart when Dan Angelicchio was charged with jumping the start. ... Lee also won the Semi-Late feature. ... Braeden Dillinger won the Crate feature.

Hummingbird Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
First feature
1. Chris Farrell
2. Scott Alvetro
3. Steve Scaife Jr.
4. Ron Mentz
5. Derek Rodkey

Second feature
1. Paul Kot
2. Scott Alvetro
3. Gale Huey
4. Levi Sikora
5. Larry Hollenbaugh

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
June 2, 2018

RUSH Crates:
1. Daryl Charlier
2. Justin Lamb
3. John Mollick
4. Nico DiBecco
5. Ben Policz

BAPS Motor Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Brian Shuey
2. Charlie Potts
3. Travis Mease
4. Randy Christine Jr.
5. Shaun Miller

Shuey won the Carl Billet Memorial.

Selinsgrove Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
First feature
1. Bryan Bernheisel
2. Todd Snook
3. George Dixon Jr.
4. Jeremy Ohl
5. Jim Yoder

Second feature
1. George Dixon Jr.
2. Derrick Garmin
3. Steve Campbell
4. Bryan Bernheisel
5. Todd Snook

McKean County Raceway
June 2, 2018

RUSH Crates:
1. Steve LaBarron
2. Andy Michael
3. Brad Mesler
4. Jason McGregor
5. John Haggerty

Clinton County Motor Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dylan Yoder
2. Andrew Yoder
3. Jim Yoder
4. Mike Smith
5. Matt Cochran

Dylan Yoder won by nearly five seconds.

South Carolina

Laurens County Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Larry Timms
2. Tony Quarles
3. Austin Watkins
4. Mike Kernells
5. Dustin Sloan

Dale Timms (604) and Jeff Robinson (602) won Crate features.

Cherokee Speedway
June 16, 2018

SECA Crates:
1. Dillon Brown
2. Jacob Brown
3. Gray Parton
4. Ron Geehring
5. Steve Valentine

Lake View Motor Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
First feature
1. Willie Milliken
2. Kerry Gibbons
3. Dean Bowen
4. Mark Dysart
5. Johnny Pridgen

Second feature
1. Steven Blanton
2. Mark Dysart
3. Willie Milliken
4. Johnny Pridgen
5. Dean Bowen

Cherokee Speedway
June 9, 2018

SECA Crates:
1. John Ruggiero Jr.
2. Trent Ivey
3. Jacob Brown
4. Furman Parton
5. Gray Parton

Lancaster Speedway
June 9, 2018

SECA Crates:
1. Timbo Mangum
2. Travis Steele
3. Bryan Mullis
4. Pat Lindsay
5. Kevin Godwin

Laurens County Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Dale Timms
2. Taylor Puckett
3. Deano Long
4. Nick Deitz
5. Danny Howell

Also on the card was a Southeastern Sportsman Late Model Series victory for Larry Timms.

Sumter Speedway
June 9, 2018

SECA Crates:
1. Jordan Feider
2. Elliott Sanders
3. Matt Pridgen

Lake View Motor Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Willie Milliken
2. Dustin Mitchell
3. Johnny Pridgen
4. Brian Strickland
5. Jonathan Ward

Hank Taylor won the Crate feature.

Laurens County Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Michael Smith
2. Mike Huey
3. Jim Rogers
4. Charlie Walker
5. Dustin Sloan

Justin Wofford (604) and Mac Owens (602) won Crate features.

South Dakota

Wagner Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Seth Fischer
2. Jared Hoerle
3. Quentin Myers
4. Jared Jelsma
5. Mike Babcock

Casino Speedway
June 10, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Chad Olsen
3. Curt Kranz
4. Chad Williamson
5. Blair Nothdurft

Becker started sixth in the 19-car main. ... Polesitter Doug Walsh was the first retiree.

Miller Central Speedway
June 9, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Kent Arment
2. Scott Ward
3. Josh Skorczewski
4. Nick Grehl
5. Curt Gelling

In heat action, Quentin Myers had a barrel-rolling accident after colliding with a slowing Blake Swenson. No one was injured but both drivers were done for the night.

Brown County Speedway
June 8, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Thomas Weisgram
2. Kent Arment
3. Chad Becker
4. Josh Skorczewski
5. Nick Grehl

Weisgram overtook Arment late for his first career Late Model victory. ... Becker led early but slipped over the turn-three banking.

Tennessee

Clarksville Speedway
June 16, 2018

DIRTcar Supers:
1. Gavin Schmidt
2. Don Young
3. Jeremy Anderson
4. Dustin Rollings
5. Garrett Schmidt

Michael Zimmerman won the Crate feature.

I-75 Raceway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Manley
2. Brad Coffey
3. Shannon Elrod
4. Andy Picklesimer
5. Mike Robinette

Winchester Raceway Park
June 16, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Randy Gifford
2. Jimmy Nowlin
3. Henry Hanger
4. Scott Cook
5. Jordan Judge

Shannon Davis won the 604 Crate feature over David Seibers.

Camden Speedway
June 16, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Ben Garner
2. Adam Ray
3. Bronson Berry
4. Ronnie Cooper
5. Joe Mike III

Volunteer Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Trevor Sise
2. Rusty Ballenger
3. Bobby Mays
4. Tim Maupin
5. Gary Crittenden

Zach Sise, the 604 Crate winner's brother, won the 602 Crate feature.

Tazewell Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Trammell
2. Jordon Horton
3. Clyde Overholt
4. Brian Shockley
5. Matthew Holt

Crossville Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jesse Lowe
2. Cameron Weaver
3. Deke Waters
4. Jason Sizemor
5. Jeremy Shannon

Crossville Speedway
June 14, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Christian Hanger
2. Rusy Ballenger
3. Jesse Lowe
4. Cameron Weaver
5. Drew Deaver

Hanger's victory was on the undercard of Michael Chilton's Schaeffer's Spring Nationals victory.

411 Motor Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Cardwell
2. Jordan Rodabaugh
3. David Crabtree
4. Bobby Giffin
5. Ellery Leake

Rusty Ballenger won the Crate feature.

Winchester Raceway Park
June 9, 2018

Unsanctioned Supers:
1. David Brannon
2. Jerry Ashley
3. David Seibers
4. Clint Nichols
5. Kevin Lovvorn

Randy Gifford won the Limited Late Model feature while Crate victories went to Dustin Harris (604) and Colton Roberts (602).

Camden Speedway
June 9, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Bronson Berry
2. Ben Garner
3. Adam Ray
4. Joe Mike III
5. Eric Hickerson

Clarksville Speedway
June 9, 2018

DIRTcar Supers:
1. John Minon Jr.
2. Richard Frost
3. Charles Zimmerman
4. Don Young
5. Gavin Schmidt

Justin Jenkins won the Crate feature.

Wartburg Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Eddie King
2. Greg Martin
3. Dan Tipton
4. Stacy Boles
5. Shannon Elrod

Crossville Speedway
June 8, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jesse Lowe
2. Brandon Williams
3. Josh Henry
4. Zach Shannon
5. Deke Waters

Zach Shannon won the 602 Crate feature.

Clarksville Speedway
June 2, 2018

DIRTcar Supers:
1. Richard Frost
2. Gavin Schmidt
3. Don Young
4. Perry Delaney
5. Jeremy Anderson

Hunter Blackwell won the Crate feature.

Wartburg Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dan Tipton
2. Darrick York
3. Glenn Vanover
4. Max Stout
5. Austin Langley

I-75 Raceway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. David Doss
2. Michael Price
3. Brent Clark
4. Paul Tims
5. Ryan Tims

Tazewell Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Trammell
2. Brian Smith
3. Clyde Overholt
4. Lynn Leach
5. Mitchell Burke

Winchester Raceway Park
June 2, 2018

Unsanctioned Crates:
1. David Brannon
2. Dustin Harris
3. Jadon Frame
4. Josh Amacher
5. Colton Roberts

Colton Roberts won the 602 Crate division.

Volunteer Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jensen Ford
2. Josh Henry
3. Heath Alvey
4. Drew Kennedy
5. Logan Roberson

Driving his teammate Preston Whitehead's car, Ford earned $1,500 over the 30-car field. ... He won on the undercard of the World of Outlaws Craftsman Late Model Series victory for Jimmy Owens.

Camden Speedway
June 2, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Ashley Newman
2. Rex Berry
3. Jimmy Halford
4. Ben Garner
5. Adam Ray

411 Motor Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Chase King
2. Logan Roberson
3. Josh Henry
4. Greg Martin
5. Anthony White

King's victory was on the undercard of Cory Hedgecock's World of Outlaws Craftsman Late Model Series victory. ... Jed Emert won the 602 Crate feature.

Texas

I-37 Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Cody Leonard
2. Trey Votion
3. Quentin Henderson
4. Patrick Kelly
5. Jason Kelly

I-37 Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Trey Votion
2. Jason Kelly
3. Patrick Kelly
4. Howie Marcx
5. Quentin Henderson

Votion stayed perfect in five starts. ... “After they watered the track I thought it was going to be greasy (in the top groove) but it had grip," Votion said. "I found it before anyone else did I guess. If there's grip top and bottom normally the top is faster.”

Virginia

Wythe Raceway
June 16, 2018

Fastrak Crates:
1. Brent Hilton
2. Terry Cregger
3. Randy Kinder
4. Hunter Stinnett
5. Jason Johnson

Kenny Peeples Jr. dropped out on lap 15 running third.

Winchester Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jonathan DeHaven
2. Rodney Walls
3. Wesley Bonebrake
4. Keith Koontz
5. Derick Quade

Jacob Piper and Transton Stoner won Crate features.

Natural Bridge Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Samuel Bryant
2. Michael Taylor
3. Roger Robertson Jr.
4. Tim Stainaker
5. Matt Whitten

Ryan Adams won the Crate feature.

Natural Bridge Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Michael Taylor
2. Billy Beachler
3. Eric Groah
4. Samuel Bryant
5. Michael Alderman

Joey McClung won the Crate feature.

Wythe Raceway
June 9, 2018

Fastrak Crates:
1. Randy Kinder
2. Kenny Peeples Jr.
3. Brent Hilton
4. Terry Cregger
5. Jason Johnson

Wythe Raceway
June 2, 2018

Fastrak Crates:
1. Brent Hilton
2. Trevor Cregger
3. Terry Cregger
4. Randy Kinder
5. Ronnie Martin Jr.

Wisconsin

Shawano Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Nick Anvelink
2. Jim Schmidt
3. Brett Swedberg
4. Troy Springborn
5. Joel Bennett

The fifth-starting Anvelink took the lead from Schmidt on the 14th lap.

Plymouth Dirt Track
June 15, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Justin Schmidt
2. Mitch McGrath
3. Nick Anvelink
4. Taylor Scheffler
5. Tim Buhler

Justin Schmidt earned $2,274 in the Russ Scheffler Tribute. ... He overtook Tim Buhler on the fifth lap, then turned back a furious attack by Mitch McGrath over the final 15 laps for his biggest victory. ... Schmidt has three victories in four 2018 starts at Plymouth. | Slideshow

Lafayette County Speedway
June 15, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Pat Quinn
2. Jamie Pfieffer
3. Jason Robbins
4. Rich Picha
5. Jeff Schmidt

Plymouth Dirt Track
June 9, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Justin Schmidt
2. Brad Mueller
3. Tim Buhler
4. Taylor Scheffler
5. Billy Rezutek

Schmidt led all the way to earn $1,300. ... Plymouth hosts the Russ Scheffler Memorial on June 16 paying $2,274-to-win in honor of the late driver of the No. 74.

Shawano Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Brett Swedberg
2. Nick Anvelink
3. Joel Bennett
4. Joe Reuter
5. Chris Engels

Swedberg led all the way in a caution-free main. ... Anvelink improved seven positions.

Cedar Lake Speedway
June 9, 2018

NASCAR Late Models:
1. A.J. Diemel
2. Pat Doar
3. Jake Redetzke
4. John Kaanta
5. Jesse Glenz

Diemel won the NASCAR Dash miniseries event.

Red Cedar Speedway
June 8, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Mike Prochnow
2. John Kaanta
3. Rick Hanestad
4. Jake Redetzke
5. Mark Hessler

Mississippi Thunder Speedway
June 8, 2018

USRA Limiteds:
1. Lance Hoffer
(No other results available)

Red Cedar Speedway
June 1, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Jimmy Mars
2. Mike Prochnow
3. Jesse Glenz
4. Mark Hessler
5. Michael Keller

Mars started eighth and took the lead from Hessler on a restart after Adam Hensel's spin. ... Mars also won the modified feature.

Lafayette County Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Robbins
2. Jamie Pfieffer
3. Pat Quinn
3. Jeff Schmidt
5. Rich Picha

West Virginia

Tyler County Speedway
June 16, 2018

AMRA Late Models:
1. Derek Doll
2. Travis Brown
3. Chuck Kimble
4. Brian Baumberger
5. Steve Weigle

Doll came from the tail after an early caution and overtook race-long leader Travis Brown on the 24th of 25 laps. ... T.J. Salango won the $2,000 Eaton-Childers King of the Ring ahead of Michael Bland and Brandon Weigle for his first Middlebourne victory.

Ohio Valley Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Andy Bond
2. Chris Garnes
3. Ronnie Mayle
4. Colton Burdette
5. Kody Frame

Bond drove the Steve Curtis-owned No. 53 to victory in the 18-car feature.

Princeton Speedway
June 16, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Kennie Compton Jr.
2. Aaron Carter
3. Buddy Brogan
4. Jeff Maxwell
5. Josh Lilly

Compton set fast time and led all 40 laps. ... He earned $1,030.

Lizard Creek Speedway
June 16, 2018

Fastrak Crates:
1. Eddie Hambrick
(No other results available)

Elkins Raceway
June 15, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Cody Hardesty
(No other results available)

Kyle Lukon won the Crate feature.

I-77 Speedway
June 15, 2018

AMRA Late Models:
1. Chris Garnes
2. Colten Burdette
3. T.J. Watson
4. Randy Armes Jr.
5. Robbie Bostic

Zach Milbee won the Limited Late Model feature.

Ohio Valley Speedway
June 9, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Tyler Carpenter
(No other results available)

Princeton Speedway
June 9, 2018

Fastrak Crates:
1. Henry Hornsby III
2. Eddie Hambrick
3. T.J. Salango
4. Ted Johnson
5. Troy Frazier

Hornsby led all 30 laps.

Lizard Creek Speedway
June 9, 2018

Fastrak Crates:
1. Tyler Arrington
2. Shane Minnix
3. Rob Farve
4. David Wikle
5. Shane Greco

Beckley Motorsports Park
June 8, 2018

Fastrak Crates:
1. Henry Hornsby III
(No other results available)

Hornsby earned $1,500.

Elkins Raceway
June 8, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Ryan Montgomery
2. Billy Holbert
3. Chuck Harper
4. Bob Gordon
5. D.J. Miller

Garrett Paugh won the Crate feature.

I-77 Speedway
June 8, 2018

AMRA Late Models:
1. Tyler Carpenter
2. Brock Morris
3. Jeromy Misel
4. Ca Wentz
5. Jeremy Blake

Corey Delancey won the Limited Late Model feature over Buddy Brogan.

Tyler County Speedway
June 2, 2018

AMRA Late Models:
1. Kyle Thomas
2. Brian Baumberger
3. Steve Weigle
4. Chuck Kimble
5. Tyler Jones

Thomas led every lap and became the division's first repeat winner. ... Troy Frazier won the Crate feature.

Princeton Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Tyler Cox
2. Henry Hornsby III
3. Jeff Maxwell
4. William Rose
5. Brandon Carter

Cox, who took the lead from Hornsby, scored his first Super Late Model victory. ... Fast qualifier Chris Meadows jumped the cushion early in the feature, retiring with damage. ... Brandon Umberger won the Crate feature.

Ohio Valley Speedway
June 2, 2018

Unsanctioned Supers:
First feature
1. Freddie Carpenter
2. Chris Carpenter
3. Harold Redman Jr.
4. Corey Delancey
5. Jeff Burdette

Second feature
1. Freddie Carpenter
(No other results available)

Lizard Creek Speedway
June 2, 2018

Fastrak Crates:
1. Shane Greco
2. Ted Johnson
3. Jeff Wolford

Wyoming

Sheridan Speedway
June 3, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Chris Dunn
2. Kinzer McCord
3. Rayce McCord
4. John Snyder
5. Richard Haberstroh

Manitoba

Red River Co-op Speedway
June 7, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Shane Edington
2. Mike Martin
3. Dustin Strand
4. Shane Holden
5. Mike Balcaen

Red River Co-op Speedway
June 1, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Mike Balcaen
2. Kevin Sexton
3. Shane Holden
4. Walt Morris
5. Mike Martin

Ontario

Brighton Speedway
June 16, 2018

RUSH Crates:
1. Charlie Sandercock
2. Kyle Sopaz
3. Craig Graham
4. Austin King
5. Caley Weese

South Buxton Raceway
June 16, 2018

DIRTcar Supers:
1. Chris Ross
2. Dale Glassford
3. C.J. Field

Ross raced into the lead in the low groove to win the Don Hendricks Memorial. ... “I didn’t want to run down there, it was rough and the car was not prepped for that," he said. "But you have to go where they’re not."

Humberstone Speedway
June 10, 2018

RUSH Crates:
1. Chad Homan
2. Sam Pennachio
3. Rob Pietz
4. David Pangrazio
5. Jeff Dayman

Crate Late Models are off June 17.

South Buxton Raceway
June 9, 2018

DIRTcar Supers:
1. C.J. Field
2. Dale Glassford
3. Gregg Haskell
4. Brad Authier
5. Brad Bloomfield

South Buxton Raceway
June 2, 2018

DIRTcar Supers:
1. Chris Ross
2. Jason Haskell
3. Gregg Haskell
4. Brad Authier
5. Tim Mackenzie

Brighton Speedway
June 2, 2018

RUSH Crates:
1. Charlie Sandercock
(No other results available)

Search for results

advertisement
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1516290504.gif
 
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1528986642.gif
 
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1522080546.png