Login |
forgot?
ORDER LIVE VIDEO
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1496812720.jpg
https://s3.amazonaws.com/dod.banners/banner_717.jpg

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1539610365.gif

Weekly Late Model Results

Alabama

Talladega Short Track
May 31, 2018

Durrence Layne Crates:
1. David Kay
2. Brad Berry
3. Adam Gauldin
4. Austin Freeman
5. Red Farmer

Ryan King won the 602 Crate feature.

Fort Payne Motor Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Kasey Hall
(No other results available)

Sam Seawright (604) and Booger Brooks (602) won Crate features.

North Alabama Speedway
May 26, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Andy Picklesimer
2. Chase Walls
3. Oakley Johns
4. Brandon Shaw
5. Tyler Wood

Picklesimer's victory was on the undercard of John Ownbey's first Southern All Star triumph. ... Haden Duncan won the 602 Crate feature.

Tri-County Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Scott Land
2. Kevin Maher
3. Monte Kinner
4. Marshall Morris
5. D.G. Hawkins

Steven Jernigan won the 602 Crate feature.

Talladega Short Track
May 19, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Terry Smith
2. Dallas Cooper
3. Dillon Tidmore
4. Douglas Stewart
5. Tim Roszell

Bubba Lackey won the Limited Late Model feature after a duel with Dustin Stewart. ... T.J. Brittain (604) and Brandon Crosby (602) won Crate features.

North Alabama Speedway
May 19, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Bryant Marsh
2. Seth McCormack
3. Braden Mitchell"
4. Matthew Brocato
5. David Brocato

Bryson Mitchell won the 602 Crate feature.

ECM Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brown
2. Trent Letson
3. Shay Miller
4. Luke Riddle
5. Lance Stewart

Flagged winner Travis Kress was disqualified because he refused to tear down his engine after a protest. ... Chase Washington won the 604 Crate feature. ... Cruz Wallace won the 602 Crate feature.

Moulton Speedway
May 18, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Cruz Skinner
2. Henry Hanger
3. Matthew Hamilton
4. Ben Brocato
5. T.J. Brittain

Tony Chaney won the 602 Crate feature.

North Alabama Speedway
May 12, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Seth McCormack
2. Braden Mitchell
3. Matthew Brocato
4. Mike Henn
5. Scott Henn

Chuck Gipson won the 602 Crate feature.

Talladega Short Track
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Terry Smith
2. Tim Roszell
3. Tim Busha
4. Dallas Cooper
5. Josh Adkins

Kyle May won the Limited Late Model feature. ... Brad Berry (604) and Ryan King (602) won Crate features.

Penton Raceway
May 12, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Cord Dodgen
2. Kevin Bennett
3. Dylan Knowles
4. Shane Stodghill
5. Kyle Clifton

ECM Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brown
2. Luke Riddle
3. Travis Kress
4. Shay Miller
5. Lance Stewart

Austin Franklin (604) and Cole Brown (602) won Crate features.

Fort Payne Motor Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. J.T. Seawright
(No other results available)

Sam Seawright won the evening's UCRA event.

Tri-County Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Crates:
1. D.G. Hawkins
(No other results available)

Moulton Speedway
May 11, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Josh Putnam
2. Christian Hanger
3. Jay Scott
4. Jason Lively
5. Brandon Roberts

Cruz Skinner (602) and Chad Winkles (602) won Crate features.

North Alabama Speedway
May 6, 2018

NeSmith Crates:
1. David Kay
2. Ashley Newman
3. Steve Russell
4. Seth McCormack
5. Dustin Harris

Bryson Mitchell won the 602 Crate feature.

ECM Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Greg Wilhite
2. Morgan Lambert
3. Bryan Murray
4. Joe Harper

Hunter Carroll (604) and Cole Brown (602) won Crate features.

Moulton Speedway
May 4, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Josh Putnam
2. Trent Letson
3. Mark Mears
4. Ben Brocato
5. Luke Riddle

Henry Hanger (604) and Donovan Henry (602) won Crate features.

Arkansas

Riverside Int'l Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Ashley Newman
2. Brandon Poppenheimer
3. Mike Carr
4. Bubba Wilburn
5. Dillon Knight

Newman won from the pole over the sixth-starting Poppenheimer.

Crowley's Ridge Raceway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Gulley
2. Steven Crocker
3. Mark Jordan
4. Jeff Moss
5. Landon Meilke

Riverside Int'l Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Troy Dow
2. Justin Glover
3. Brandon Poppenheimer
4. Josh Ray
5. Cody Gentry

Old No. 1 Speedway
May 18, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Scott Crigler
(No other results available)

Riverside Int'l Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Brandon Poppenheimer
2. Bubba Wilburn
3. Dillon Knight
4. J.C. Waller
5. Lynn Irwin

Crowley's Ridge Raceway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Steven Crocker
2. Carl Thomas
3. Henry Gustavas
4. Jamie Robards
5. Mark Nichols

Thomas rallied from the 11th starting spot.

Old No. 1 Speedway
May 11, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Steven Crocker
(No other results available)

Crowley's Ridge Raceway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Glover
2. Steven Crocker
3. Ashley Newman
4. Henry Gustavas
5. Mark Nichols

California

Santa Maria Raceway
May 26, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Cody Laney
2. Clay Daly
3. Jason Papich
4. Andy Obertello
5. Tony Toste

Laney earned $2,000 in the first round of the Spring Nationals. ... Drivers chase a $3,000 payday on May 27.

Placerville Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Ray Trimble
2. Ryan McDaniel
3. Rod Oliver
4. Tom Tilford
5. Eddie Gardner

Oliver led early with Trimble taking over mid-race. ... Points leader Matt Micheli drew a caution with five laps to go.

Bakersfield Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Cody Laney
2. Rob Sanders
3. Clay Daly
4. Ron Bartels
5. Cory McDonald

Antioch Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Mike Gustafson
2. Mike Walko
3. Mark Garner
4. Brian Zachary
5. Chad Hammer

Placerville Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Matt Micheli
2. Eddie Gardner
3. Matt Davis
4. Rod Oliver
5. Ray Trimble

Antioch Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Kimo Oreta
2. Ryan Cherezian
3. Mike Walko
4. Chad Hammer
5. John Evans

Mark Garner was running second when he lost power with five laps remaining.

Delaware

Delaware International Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Ricky Elliott
2. Dale Hollidge
3. Jamie Lathroum
4. Kyle Lear
5. Donald Lingo Jr.

Elliott earned $2,000 for his victory in the William J. and Juanita Cathell Memorial. ... Amanda Whaley won the Crate feature.

Georgetown Speedway
May 4, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Matt Hill
2. Joe Warren
3. Amanda Whaley
4. David Pettyjohn
5. Billy Thompson

Hill emerged from an early battle with Kerry King to take command.

Florida

All-Tech Raceway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Nevin Gainey
2. Shan Smith
3. Donnie Padgett
4. David Ponton
5. Trevor McKinley

Gainey won by 2.3 seconds.

Bubba Raceway Park
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Devin Dixon
2. Rich Pratt
3. Tyler Clem
4. Kyle Bronson
5. Clay Harris

Driving a Jeff Mathews car, Dixon earned $3,000 in the Mike Peters Open. ... He led 45 laps; Ivedent Lloyd Jr. led five laps but retired with eight laps remaining. ... Kyle Bronson limped home with a flat tire and finished a lap down.

North Florida Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jamie Dayhaw
2. Hunter Sweet
3. Chuck Cumby
4. Larry Anderson
5. Chase Collins

East Bay Raceway Park
May 5, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Steve Mathis Jr.
2. Phillip Cobb
3. Doug Horton
4. Doug Nosbisch Jr.
5. Andrew Hopkins

Mathis lapped all but three cars.

Volusia Speedway Park
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Joe Kump
2. Jeff Henry
3. John Bledsoe
4. Mikey Kopka
5. Michael Whipple

Kump earned $2,000 after Henry's motor expired taking the checkered flag.

Georgia

Lavonia Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Adam Smith
2. Nick Schlager
3. Frankie Beard

Cochran Motor Speedway
May 19, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Corey Dunn
2. Bailey Harris
3. Jordy Nipper
4. Jordan Feider
5. Parker Martin

Senoia Raceway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Michael Page
2. Dennis Hale
3. Dalton Polston
4. Joey Armistead
5. Thoams Mewborn

Page's victory was on the undercard of his first Southern All Star victory. .. Cruz Skinner (604) and William Blair (602) won Crate features.

Toccoa Raceway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. David McCoy
2. Drew Collins
3. Nick Sellers
4. Mason Tucker
5. Danny Ledford

Kenny Collins (604) and Nick Sellers (602) won Crate features.

West Georgia Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Michael Bruner
2. Oliver Gentry
3. Chris Fennell
4. Blant Duke
5. Aubrey Merritt

Hartwell Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Bubba Russell
(No other results available)

Winder-Barrow Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chad Puckett
2. John Anderson
3. Jeff Lampp
4. Brant Carey
5. Chris Woods

Needmore Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Kelly Walker
2. Lonnie Roberts
3. Johnny Tawzer
4. Don Corbitt
5. Grayson Ott

Kevin Bennett won the 602 Crate feature.

Dixie Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jake Rainey
(No other results available)

Rainey won on the undercard of Michael Page's Schaeffer's Southern Nationals Bonus Series victory. ... Rainey scored his first victory.

Boyd's Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Tod Hernandez
2. Justin Owens
3. Cruz Skinner
4. Robby Mason
5. Chris Whitted

Jake Knowles (604) and Booger Brooks (602) won Crate features.

Oglethorpe Speedway Park
May 11, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Joshua Bishop
2. Chip Beach
3. Eddie Jo Morris
4. Lonnie Brant
5. Grant Grotyohann

Bishop won a tuneup for May 18's Durrence Layne Dirt Late Model Series event.

Toccoa Raceway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Mason Tucker
2. Bubba Russell
3. David McCoy
4. Drew Collins
5. David Conley

Tucker, 20, scored his first Late Model victory after less than a year in the division.

Golden Isles Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Rhett Carter
2. Garrett Lloyd
3. Chad Tuten
4. Tyler Crowder
5. John Baker

Carter earned $3,000 in the Shootout victory.

West Georgia Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chris Fennell
2. Corey Hillman
3. Bailey Williams
4. Brand Lewis
5. Shane Criswell

Colby Darda (604) and Ty Roberts (602) won Crate features. ... Dewayne Aldridge's 14.53-second lap was a track record for 604 Crates.

Senoia Raceway
May 5, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Clint Smith
2. Monte Skinner
3. Wil Herrington
4. Dennis Lykins Jr.
5. Woodrow Mullis

Smith's victory was on the undercard of Chris Madden's World of Outlaws Craftsman Late Model Series victory. ... Dylan Knowes won the 602 Crate feature.

Swainsboro Raceway
May 5, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Booger Brooks
2. Austin Scarboro
3. Brandon Carpenter
4. Tyler Mimbs
5. Terry Lumley

Brooks won on the undercard of the $5,000 604 Crate victory for Jimmy Thomas in the Pine Tree 100.

Hartwell Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Stephen Segars
2. Scotty Chatham
3. Grant Jordan
4. Ashley Poole
5. Eric Veal

Winder-Barrow Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chris Woods
2. Chad Puckett
3. Jeff Lampp
4. Shawn Tullis
5. Scott Frady

Albany Motor Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Daniel Bailey
2. Chase Sealy

Oglethorpe Speedway Park
May 4, 2018

NeSmith Crates:
1. Shane Riner
2. Eddie Jo Morris
3. Lonnie Brant
4. Elliott Sanders
5. Chip Beach

Iowa

Davenport Speedway
June 1, 2018

IMCA Late Models:
1. Chuck Hanna
2. Matt Ryan
3. Joe Ross
4, Andy Nezworski
5. Rob Toland

Hanna won his heat and led all 25 laps of the eight-car feature.

Farley Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
First feature
1. Andy Eckrich
2. Jeremiah Hurst
3. John Emerson
4. Jeff Tharp
5. Tyler Bruening

Second feature
1. Tyler Bruening
2. Jason Rauen
3. Jeff Tharp
4. Joel Callahan
5. Andy Eckrich

Marshalltown Speedway
June 1, 2018

IMCA Late Models:
1. Ryan Dolan
2. Todd Cooney
3. Ben Seeman
4. Luke Pestka
5. Joe Zrostlik

Dolan reeled in Cooney in the final laps and took command after Cooney lost momentum in a collision with a lapped car.

Maquoketa Speedway
May 26, 2018

IMCA Late Models:
1. Andy Nezworski
2. Jeremiah Hurst
3. Jeff Tharp
4. Terry Neal
5. Matt Ryan

Starting midpack, Nezworski ran down early leader Jeff Tharp for his second straight victory. ... He notched his fourth overall victory in five starts. ... Mike Mills won the Limited Late Model feature.

Independence Motor Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Dolan
2. John Emerson
3. Curt Martin
4. Andy Eckrich
5. Ben Seemans

Davenport Speedway
May 25, 2018

IMCA Late Models:
1. Rob Toland
2. Matt Ryan
3. Chuck Hanna
4. Chad Holladay
5. Nick Marolf

Joe Beal led the first lap before Toland took over. ... Matt Ryan took second from Chuck Hanna late in the race but couldn't catch Toland, who also won the modified feature.

Farley Speedway
May 25, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Eric Pollard
2. Andy Eckrich
3. John Emerson
4. Jeff Tharp
5. Jeremiah Hurst

Lee County Speedway
May 25, 2018

DIRTcar Crates:
1. Todd Frank
2. Tommy Elston
3. Sam Halstead
4. Ron Boyse
5. Jeff Guengerich

Frank is the fifth Crate winner in five '18 races.

Benton County Speedway
May 20, 2018

IMCA Late Models:
1. Ryan Dolan
2. Todd Cooney
3. Luke Petska
4. Curran Becker
5. Curt Schroeder

Maquoketa Speedway
May 19, 2018

IMCA Late Models:
1. Andy Nezworski
2. Jeremiah Hurst
3. Matt Ryan
4. Joe Zrostlik
5. Chad Holladay

Nezworski overtook Ryan late in the 25-lapper.

Adams County Speedway
May 19, 2018

NASCAR Late Models:
1. Corey Zeitner
2. Andrew Kosiski
3. Jason O'Brien
4. Bill Leighton Jr.
5. Paul Glendenning

Hamilton County Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Charlie McKenna
2. Jeremy Grady
3. Darrel DeFrance
4. Jason Hahne
5. Ryan Griffith

Davenport Speedway
May 18, 2018

IMCA Late Models:
1. Andy Nezworski
2. Justin Kay
3. Matt Ryan
4. Terry Neal
5. Joe Ross

Joe Ross led the first few laps before Nezworski took command. ... Kay took second from Matt Ryan with two laps remaining.

Marshalltown Speedway
May 18, 2018

IMCA Late Models:
1. Todd Cooney
2. Jeremiah Hurst
3. Darrel DeFrance
4. Andy Eckrich
5. Kyle Hinrichs

Lee County Speedway
May 18, 2018

DIRTcar Crates:
1. Sam Halstead
2. Jay Johnson
3. Ron Boyse
4. Gunner Frank
5. Tommy Elston

Halstead outdueled Gunner Frank after a lap-14 caution when leader Todd Frank's engine expired.

Davenport Speedway
May 11, 2018

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Chad Holladay
3. Rob Toland
4. Chad Coyne
5. Chuck Hanna

Ryan overtook Holladay on the seventh lap and led the rest of the way.

Lee County Speedway
May 11, 2018

DIRTcar Crates:
1. Sam Halstead
2. Jay Johnson
3. Ron Boyse
4. Gunner Frank
5. Tommy Elston

Todd Frank was leading on lap 14 when his engine expired. ... Halstead outdueled Gunner Frank on the restart and led the final five laps.

Marshalltown Speedway
May 10, 2018

IMCA Late Models:
1. Ryan Dolan
2. Kyle Hinrichs
3. Todd Cooney
4. Jeremiah Hurst
5. Darrel DeFrance

Dubuque Speedway
May 6, 2018

IMCA Late Models:
1. John Emerson
2. Lyle Klein
3. Joel Callahan
4. Jason Udelhofen
5. Steve Hunter

Restarting on the tail after an early skirmish, Emerson came back and overtook Lyle Klein on a late restart. ... Lee Kinsella won the Limited Late Model feature.

Shelby County Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Allan Hopp
2. Jason Hahne
3. Chris Spieker
4. Charlie McKenna
5. Sterling Perkins

Hopp overtook Jason Hahne on a late restart.

Independence Motor Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. John Emerson
2. Sean Johnson
3. Rick Wendling

Marshalltown Speedway
May 4, 2018

IMCA Late Models:
1. Ben Seeman
2. Todd Cooney
3. Darrel DeFrance
4. Richie Gustin
5. Kyle Krampe

Illinois

Farmer City Raceway
June 1, 2018

DIRTcar Supers:
1. Mike Spatola
2. Jose Parga
3. Kevin Weaver
4. Brandon Thirlby
5. Taylor Scheffler

Lincoln Speedway
June 1, 2018

DIRTcar Crates:
1. Ryan Little
2. Dakota Ewing
3. Guy Taylor
4. Jake Little
5. Kyle McMahon

Tri-City Speedway
June 1, 2018

DIRTcar Crates:
1. Trevor Gundaker
(No other results available)

Gundaker won on the undercard of the MARS Racing Series victory for Brian Shirley.

Kankakee County Speedway
June 1, 2018

DIRTcar Crates:
1. Jeremy McLaughlin
2. Torin Mettille
3. Mike Marden
4. A.J. Dixon
5. Cody Fultz

Macon Speedway
May 31, 2018

DIRTcar Crates:
1. Dakota Ewing
2. Ryan Little
3. Jake Little
4. Kyle McMahon
5. Roben Huffman

Peoria Speedway
May 28, 2018

DIRTcar Crates:
1. Todd Frank
2. A.J. May
3. Sam Halstead
4. Gunner Frank
5. Trevor Gundaker

Belle-Clair Speedway
May 27, 2018

DIRTcar Supers:
1. Chad Zobrist
2. Rusty Schlenk
3. Rusty Griffaw
4. Matt Bailey
5. Michael Kloos

Zobrist earned $2,000 in the Carl Springer 50.

Quad City Speedway
May 27, 2018

IMCA Late Models:
1. Matt Ryan
2. Rob Toland
3. Chad Holladay
4. Gary Webb
5. Andy Nezworski

Fairbury American Legion Speedway
May 26, 2018

DIRTcar Supers:
1. Ryan Unzicker
2. Tim Manville
3. Billy Drake
4. Jeff Curl
5. Mike Spatola

"The fans got to see a hell of a show the last 15 laps," Unzicker said of his battle with Tim Manville, adding that he was looking "left and right to see where Manville was going. I thank him for racing me clean. We can both pack our cars up, race another day, instead of crashing each other out." ... A.J. May won the Crate feature over Guy Taylor.

Sycamore Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Charlie Spoonmore
(No other results available)

Peoria Speedway
May 26, 2018

DIRTcar Supers:
1. Todd Bennett
2. Matt Shannon
3. Charley Hess
4. Jay Brendle
5. Robbie Bauman

Matt Murphy won the Limited Late Model feature.

Quad City Speedway
May 20, 2018

IMCA Late Models:
1. Andy Nezworski
2. Jeremiah Hurst
3. Rob Toland
4. Matt Ryan
5. Chad Holladay

Macon Speedway
May 19, 2018

DIRTcar Crates:
1. Guy Taylor
2. Jake Little
3. Cody Maguire
4. Kyle Van Dorn
5. Steve Ewing

Spoon River Speedway
May 19, 2018

DIRTcar Crates:
1. Brandon Eskew
2. A.J. May
3. Andy Minett
4. Evan Fink
5. Trevor Gundaker

Ending May's four-race winning streak, Eskew won his first career Crate Late Model feature.

Peoria Speedway
May 19, 2018

DIRTcar Supers:
1. Matt Shannon
2. Todd Bennett
3. Charley Hess
4. Myles Moos
5. John Gardner Jr.

Matt Murphy won the Limited Late Model feature.

Fairbury American Legion Speedway
May 19, 2018

DIRTcar Supers:
1. Brian Shirley
2. Mike Spatola
3. Rusty Schlenk
4. Kevin Weaver
5. Nick Hoffman

Shirley won by 1.259 seconds over Spatola in the 17-car feature. ... ":The cushion was pretty treacherous. I really wasn't wanting to go as fast as Opie up there," Shirley said of Spatola. "We did what we had to do and bided our time. ... Schmitt got by us and then I got back by him on the bottom when we got into lapped traffic."

Sycamore Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Paul Parker
(No other results available)

Kickapoo Speedway
May 19, 2018

DIRTcar Crates:
1. Randy Shuman
2. Logan Moody
3. Mike Staggs
4. Donnie Cheesman
5. Jim Ransom

Farmer City Raceway
May 18, 2018

DIRTcar Supers:
1. Kevin Weaver
2. Mike Spatola
3. Jason Feger
4. Bob Gardner
5. Ryan Unzicker

A.J. May won the Crate Late Model feature over Eric Wilson.

Kankakee County Speedway
May 18, 2018

DIRTcar Crates:
1. Torin Mettille
2. Mike Marden
3. Nick Pasek
4. Cody Fultz
5. Mitch Hahn

Quincy Raceway
May 13, 2018

DIRTcar Crates:
1. Gunner Frank
(No other results available)

Spoon River Speedway
May 12, 2018

DIRTcar Crates:
1. A.J. May
(No other results available)

Macon Speedway
May 12, 2018

Midwest Big 10 Crates:
1. Jake Little
2. Cody Maguire
3. Guy Taylor
4. Kyle McMahon
5. Dakota Ewing

Highland Speedway
May 12, 2018

DIRTcar Supers:
1. Mark Voigt
2. Chad Zobrist
3. Michael Kloos
4. Adam Tischhauser
5. Dean Carpenter

Peoria Speedway
May 12, 2018

DIRTcar Supers:
1. Bob Gardner
2. Mike Spatola
3. Mike Glasscock
4. Matt Shannon
5. Drew Wilkerson

Matt Murphy won the Limited Late Model feature.

Tri-City Speedway
May 11, 2018

DIRTcar Supers:
1. Michael Kloos
2. Blaze Burwell
3. Mark Burgtorf
4. Billy Laycock
5. Tim Ratajczyk

Kankakee County Speedway
May 11, 2018

DIRTcar Crates:
1. A.J. May
(No other results available)

Farmer City Raceway
May 10, 2018

DIRTcar Crates:
1. A.J. May
2. Torin Mettille
3. Randy Shuman
4. Shawn Diggs
5. Guy Taylor

Fairbury American Legion Speedway
May 5, 2018

DIRTcar Supers:
1. Ryan Unzicker
2. Mike Spatola
3. Allen Weisser
4. Jason Feger
5. Bob Gardner

“I had to work for that win,” Unzicker said. “We had a heck of a track tonight. My car was good on the bottom. Once I caught up to the lapped traffic, Dan Rork was telling me that Spatola was gaining on me. I went to the top and the car worked good up there.”

Macon Speedway
May 5, 2018

DIRTcar Crates:
1. Dakota Ewing
2. Guy Taylor
3. Cody Maguire
4. Braden Johnson
5. Kyle McMahon

Ewing led all 20 laps.

Highland Speedway
May 5, 2018

DIRTcar Supers:
1. Jason Zobrist
2. Shannon Kuhn
3. Mark Oller
4. Mark Voigt
5. Adam Tischhauser

Peoria Speedway
May 5, 2018

DIRTcar Supers:
1. Charley Hess
2. Matt Shannon
3. Todd Bennett
4. Mike Glasscock
5. Russ Adams

Jason Jaggers won the Limited Late Model feature.

Spoon River Speedway
May 5, 2018

DIRTcar Crates:
1. A.J. May
2. Jacob Denney
3. Sean Dray

Denney scored his best career finish.

Sycamore Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Charlie Olson
2. Jay Brendle
3. Toby Kuntzleman
4. Brad Stewart
5. Roger Markham

Greg Cantrell won the Limited Late Model feature.

Farmer City Raceway
May 4, 2018

DIRTcar Supers:
1. Ryan Unzicker
2. Frank Heckenast Jr.
3. Kevin Weaver
4. Mike Spatola
5. Jason Feger

Jacksonville Speedway
May 4, 2018

DIRTcar Crates:
1. Denny Woodworth
2. Jeremy Nichols
3. Jake Little
4. Brandon Eskew
5. Guy Taylor

Tri-City Speedway
May 4, 2018

DIRTcar Crates:
1. Trevor Gundaker
2. Kyle McMahon
3. Mavrick Piller
4. Josh Jackson
5. Shawn Griffin

Gundaker notched his first Crate Late Model victory in his second start in the division.

Indiana

Brownstown Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Devin Gilpin
2. Adam Bowman
3. Chad Stapleton
4. Alan Magner
5. Matt Bex

Chad Stapleton won the Crate feature over Tyler Cain.

Twin Cities Raceway Park
May 26, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Mark Barber
2. Jeremy Hines
3. Brad Erwin
4. Brian Shewmaker
5. Keegan Cox

Fast qualifier Paul Ortman (15.27 seconds) finished 13th.

Brownstown Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Chad Stapleton
2. Tyler Cain
3. Marty O'Neal
4. Geraid Gault
5. Raymond Humphrey

Twin Cities Raceway Park
May 19, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jeremy Hines
2. Dylan Norman
3. Mark Barber
4. David Bryant
5. Brad Kemp

Hines fought off challenges from fast qualifier Mark Barber as well as contact with a lapped car.

Twin Cities Raceway Park
May 12, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Marty O'Neal
2. Tyler Cain
3. Mark Barber
4. Keegan Cox
5. Joey Jones

Twin Cities Raceway Park
May 5, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Jim Couch
2. Connor Meade
3. Mark Barber
4. Elliott Despain
5. David Bryant

Brownstown Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Tyler Cain
2. Hudson O'Neal
3. Jeremy Hines
4. Raymond Humphrey
5. Austin Burns

Cain rebounded after losing the lead to Marty O'Neal in the track's previous event.

Kansas

Lakeside Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Nick Newton
2. Don Marrs
3. Kacey Shields
4. Terry Bivins
5. Nick Drew Jr.

Lakeside Speedway
May 25, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Don Marrs
2. Nick Drew Jr.
3. Dennis Melvin Sr.
4. Terry Bivins
5. Cami Bruner

Salina Speedway
May 25, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Chris Kratzer
2. Delbert Smith
3. Adam Schrag
4. Adam Popp
5. Josh Leonard

Lakeside Speedway
May 18, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Kacey Shields
2. Terry Bivins
3. Dennis Melvin Sr.
4. Cami Bruner
5. Nick Newton

Caney Valley Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jacob Magee
2. Mark Daye
3. Chance Bishop
4. Justin Henson
5. Gary Gorby

Salina Speedway
May 11, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Josh Leonard
2. Delbert Smith
3. Cory Dumpert
4. Dan Smith
5. Dylan Schmer

Lakeside Speedway
May 11, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Don Marrs
2. Nick Newton
3. Dennis Melvin Sr.
4. Larry Ferris
5. Cami Bruner

Kentucky

Richmond Raceway
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Derek Fisher
2. Todd Coffman
3. Jeff Watson

Florence Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Robby Hensley
2. Michael Chilton
3. Chad Stapleton
4. Dustin Nobbe
5. Ted Nobbe

Brad Rickels won the Crate feature.

Mountain Motor Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jimmy Johnson
2. Jamie Maggard
3. Jackie Fields
4. Ryan Shepherd

Paducah International Raceway
May 4, 2018

DIRTcar Supers:
1. Dylan Thompson
2. Peyton Walker
3. Jarryd Holshouser
4. Mike McSparin
5. Rocky Grief

Louisiana

Baton Rouge Raceway
May 19, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Mickey Trosclair
2. Brandon Buhler
3. John Taylor
4. Gary Hoyt
5. Donald Watson

Maryland

Potomac Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Tyler Emory
2. Kurt Zimmerman
3. Bruce Kane
4. Brandon Long
5. Billy Tucker

Emory's third win of the season solidified his points lead. ...  "This car is an '06 Rocket with a bunch of updates on it, but it still gets the job done and I'm glad to get another win for this team," Emory said. ... Jamie Sutphin won the Crate feature.

Potomac Speedway
May 11, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Paul Cursey
2. Bruce Kane
3. Jonny Oliver
4. Dale Murphy
5. Billy Tucker

Cursey got his first Potomac victory in five years and 59th overall. ... Logan Roberson won the Crate feature.

Michigan

Tri-City Motor Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Supers:
1. David Mielke
2. Travis Stemler
3. Dona Marcoullier
4. Ryan VanderVeen
5. Torrey Ahrens

Mielke, a division rookie from Gladwin, Mich., rallied from 12th and took the lead from Stemler with two laps remaining for his first Late Model victory.

Crystal Motor Speedway
May 27, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Josh Borton
2. Garrett Wiles
3. Kyle Borgman
4. Ryan Lanphierd
5. Mike Vandermark Jr.

I-96 Speedway
May 20, 2018

DIRTcar Supers:
1. Rusty Schlenk
2. Travis Stemler
3. Eric Spangler
4. Brandon Thirlby
5. Nick Kurtz

Tri-City Motor Speedway
May 18, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Dona Marcoullier
2. Travis Stemler
3. David Mielke
4. Carl Ries
5. Andrew Terrill

Marcoullier started eighth.

Tri-City Motor Speedway
May 4, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Derrick Hilliker
2. Travis Stemler
3. Alex Hupert
4. David Hilliker
5. Andrew Terrill

Minnesota

Fiesta City Speedway
June 1, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Cory Tammen
2. Jordan Tollakson
3. Brian Schultz
4. Jeff Massingill
5. Blake Swenson

Tammen's first Late Model victory came in his fifth career start. ... He overtook fellow rookie Jordan Tollakson with two laps remaining.

I-94 Speedway
June 1, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Casey Meyer
2. Shawn Kirwin
3. Ryan Mikkelson
4. Cole Schill
5. Shawn Meyer

Travis Saurer won the Limited Late Model feature.

Madison Speedway
May 28, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jordan Tollakson
2. Dustin Johanneck
3. D.J. Tesch
4. Tony Robertson
5. Chad Willmott

Hibbing Raceway
May 26, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Jeff Provinzino
2. Terry Lillo
3. Travis Budisalovich
4. Kyle Peterlin
5. Jay Kintner

Provinzino won by 10 feet after Lillo led most of the way.

Fiesta City Speedway
May 25, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Jordan Tollakson
3. Cory Tammen
4. Brian Schultz
5. Christian Vizecky

Proctor Speedway
May 20, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Darrell Nelson
2. Tim McMann
3. Kyle Peterlin
4. Aaron Lillo
5. Terry Lillo

Hibbing Raceway
May 19, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Travis Budisalovich
2. Derek Vesel
3. Jeff Provinzino
4. Jay Kintner
5. Kyle Peterlin

Viking Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeff Flaten
2. Rick Schroeder
3. Ben Wolden
4. Travis Saurer
5. Joe Pellman

Flaten notched his first Late Model victory.

Fiesta City Speedway
May 18, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Ricky Weiss
2. Chad Becker
3. Shane Edginton
4. Scott Ward
5. Jeff Wildung

Weiss earned $1,500 in a feature sponsored by Four Seasons Stor-All.

Proctor Speedway
May 13, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Tim McMann
2. Darrell Nelson
3. Chris Lillo
4. Aaron Lillo

Viking Speedway
May 12, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Ben Wolden
2. Rick Schroeder
3. Scott Lehn
4. Dustin Johanneck
5. Bryce Sward

Viking Speedway
May 5, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Ryan Mikkelson
2. Ben Wolden
3. Ryan Satter
4. Rick Schroeder
5. Bryce Sward

Missouri

Central Missouri Speedway
May 27, 2018

ULMA Late Models:
1. Johnny Fennewald
2. Cody Holtkamp
3. Tommy Cordray
4. Dustin Hodges
5. Jon Binning

Fennewald overtook Holtkamp in the final laps.

I-35 Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Houston Johnson
2. Chad Fuller
3. Billie Hoover
4. John Hanson
5. Lee Costner

Legit Speedway Park
May 19, 2018

DIRTcar Supers:
1. Scott Crigler
2. Jesse Stovall
3. Kaleb Stolba
4. Cole Wells
5. Chris Jones

Lake Ozark Speedway
May 18, 2018

ULMA Late Models:
1. Jason Russell
2. Dustin Hodges
3. Todd McCoin
4. Justin Russell
5. Cole Henson

Lucas Oil Speedway
May 12, 2018

ULMA Late Models:
1. Aaron Marrant
2. Shane Essary
3. Josh Poe
4. Daniel Jessen
5. Tommy Cordray

Marrant overtook Shane Essary on a last-lap pass. ... "We were about the same speed," Marrant said. "I knew it was gonna be a Hail Mary. I wanted to wait until the last lap because I didn't want to lose position and lose myself an opportunity in that last corner."

Lake Ozark Speedway
May 12, 2018

ULMA Late Models:
1. Jason Russell
2. Justin Russell
3. Chris Smyser
4. Todd McCoin
5. John Hobson

Jason Russell notched the 200th victory of his career.

Federated Raceway at I-55
May 12, 2018

DIRTcar Supers:
1. Billy Moyer
2. Nick Hoffman
3. Logan Martin
4. Jeff Herzog
5. Gordy Gundaker

The sixth-starting Moyer won a rare weekly event after the ALMS-MARS event in Fairbury, Ill., was rained out.

Nevada Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Craig Wood
2. Dale Douty
3. Dylan Timmerman
4. Curt Acker

I-35 Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Houston Johnson
2. Chad Fuller
3. Billie Hoover
4. John Hanson
5. John Winslow

Federated Raceway at I-55
May 5, 2018

DIRTcar Supers:
1. Rusty Griffaw
2. Jeff Herzog
3. Jason Wagner
5. Ken Rumble
5. Shad Badder

Legit Speedway Park
May 5, 2018

DIRTcar Supers:
1. Kaleb Stolba
2. Joey Smith
3. Donnie Miller
4. Robert Nash
5. Greg Strong

Nevada Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Craig Wood
2. Steve Francis
3. Mike Bitner
4. Dale Douty

I-35 Speedway
May 5, 2018

ULMA Late Models:
1. Aaron Marrant
2. Dustin Hodges
3. Tommy Cordray
4. Jon Binning
5. Ron Binning

Mississippi

Magnolia Motor Speedway
June 1, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Klint Byars
2. Evan Ellis
3. Marcus Minga
4. Brad Berry
5. Chase Washington

Byars ended a six-race winning streak for Ellis. ... Jamie Pickard won the 602 Crate feature.

Hattiesburg Speedway
June 1, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Kody Barber
2. Tootie Arnold
3. Sid Scarbrough
4. Cole Cameron
5. Shannon Lee

Magnolia Motor Speedway
May 27, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Neil Baggett
2. Chad Thrash
3. Brian Rickman
4. Jason Hiett
5. Jamie Tollison

Durrence Layne Crates:
1. Evan Ellis
2. Klint Byars
3. Randall Beckwith
4. Chase Washington
5. Andy Picklesimer

Pine Ridge Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Howard Means
2. Tony Shelton
3. Billy Tedford
4. Kurt Radojcsics
5. Russ Brasel

Jackson Motor Speedway
May 26, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Sid Scarbrough
2. Shannon Lee
3. Spencer Hughes
4. Tootie Arnold
5. Jason Jarrell

Pine Ridge Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Kyle Whisenant
2. Chance Inman
3. Chace Pennington
4. Kurt Radojcsics
5. Will Moore

Whynot Motorsports Park
May 19, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Jamey Boland
2. Casey Haney
3. Tim Dees
4. Spencer Hughes
5. Todd Robinson

Hattiesburg Speedway
May 18, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Ricky Idom
2. Sid Scarbrough
3. Shannon Lee
4. K.I. Davis III
5. Pace Cameron

Magnolia Motor Speedway
May 12, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Evan Ellis
2. Jamey Boland
3. Tim Dees
4. Randall Beckwith
5. Hunter Carroll

Ellis won on the undercard of B.J. Robinson's Comp Cams Super Dirt Series victory for Super Late Models. ... Nick Thrash won the 602 Crate feature.

Jackson Motor Speedway
May 12, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Cliff Ross
2. Ryan Colby
3. Tootie Arnold
4. Shannon Lee
5. Nick Nations

Zack Owens won the 602 Crate feature.

Pine Ridge Speedway
May 11, 2018

Unsanctioned Crates (602):
1. Chris Wood
2. Kurt Radojcsics
3. Russ Brasel
4. Brooke Carter
5. Steve Nelms

Greenville Speedway
May 11, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Steve Russell
2. Chase Washington
3. Randall Beckwith
4. Peter Hazzard
5. Ryan Colby

Russell's victory came on the undercard of Brian Rickman's Comp Cams triiumph.

Hattiesburg Speedway
May 11, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Sid Scarbrough
2. Tootie Arnold
3. Jason Jarrell
4. Neal Temple
5. Scott Ladner

Whynot Motorsports Park
May 5, 2018

NeSmith Crates:
1. Jim McDuffie
2. Sid Scarbrough
3. D.G. Hawkins
4. Casey Haney
5. Joey Hiatt

Rick Hasselle won the 602 Crate feature.

Hattiesburg Speedway
May 4, 2018

NeSmith Crates:
1. Tootie Arnold
2. Shannon Lee
3. K.I. Davis III
4. Cole Cameron
5. Hunter Lewis

Track owner Donald Parker suffered serious injuries when he was struck by a race car and taken by ambulance to a hospital for treatment. Surgery was planned for his broken nose, broken left hand and broken left kneecap. | DirtWire

Columbus Speedway
May 4, 2018

NeSmith Crates (602):
1. Tony Shelton
2. Dalton Hood
3. Russ Brasel
4. Kurt Radojcsics
5. Mike Pickard

North Carolina

Dixieland Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Billy Hubbard
2. Larry Jackson
3. Ryan Steeley
4. Darrell Dow
5. Curtis Hughes

Dirt Track at Charlotte
May 25, 2018

SECA Crates:
1. Dillon Brown
2. Travis Pennington
3. Furman Parton
4. John Ruggierio Jr.
5. Matt Long

Brown earned $2,000 on the undercard of WoO sprint cars. | Video

East Lincoln Speedway
May 20, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dylan Davis
2. Bundy Stowe
3. Jonathan Petrea
4. Steve Stephens
5. Josh Harris

311 Motor Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Dale Moore
2. Cole Apple
3. Keivn Wilson
4. Gary Mabe
5. Timmy Harrelson

Friendship Motor Speedway
May 12, 2018

SECA Crates:
1. Chase McCormick
2. Brandon Hall
3. Ryan Atkins
4. Steve Blackburn
5. Jeff Johnson

Fayetteville Motor Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Willie Milliken
2. Shaun Harrell
3. Ethan Wilson
4. Daulton Wilson
5. Dustin Mitchell

Milliken won on the undercard of the $25,001 World of Outlaws Craftsman Late Model Series victory for Jimmy Owens in the First in Flight 100.

Carolina Speedway
May 11, 2018

SECA Crates:
1. Furman Parton
2. Trent Ivey
3. Gray Parton
4. Gary Puckett
5. Chris Morrison

County Line Raceway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dustin Mitchell
2. Michael Rouse
3. Dean Bowen
4. Russell Erwin
5. Daniel Baggerly

311 Motor Speedway
May 5, 2018

SECA Crates:
First feature
1. Gary Mabe
2. Dale Moore
3. Benji Hicks
4. Cole Apple
5. Spencer Apple

Second feature
1. Benji Hicks
2. Gary Mabe
3. Dale Moore
4. Colby Quick
5. Spencer Apple

East Lincoln Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jonathan Petrea
2. Steven Valentine
3. Everette Dunlap
4. Jeff Morgan
5. Dylan Davis

Dixieland Speedway
May 4, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Billy Hubbard
2. Larry Jackson
3. Tom Wilson
4. Carl Vaughn
5. Ryan Steeley

Hubbard earned $1,500.

Tri-County Racetrack
May 4, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Shawn Chastain
2. Jamie Oliver
3. Johnny Chastain
4. David Payne
5. Bobby Panter

Jacob Anderson won the Limited Late Model feature over Jason Deal.

North Dakota

River Cities Speedway
June 1, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Dustin Strand
2. Mike Balcaen
3. Bill Mooney
4. Joey Pederson
5. Brad Seng

Devils Lake Speedway
May 26, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Kevin Robertson
2. Travis Robertson
3. Mike Balcaen
4. Brody Troftgruben
5. Paul Mueller

River Cities Speedway
May 25, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Joey Pederson
2. Brad Seng
3. Shane Edginton
4. Ryan Corbett
5. Mike Balcaen

Eight of 13 starters were running at the finish. ... Bill Mooney was among a pair of feature scratches.

Devils Lake Speedway
May 12, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Cole Schill
2. Brad Seng
3. Shane Edginton
4. Ryan Corbett
5. Travis Robertson

Ricky Weiss and Dustin Strand tangled battling for the lead on the final lap. Weiss was tagged for the caution while Strand was disqualified for climbing out of his car on the track. ... That handed the victory to Schill. ... Devils Lake hosts the NLRA tour May 19 during its season-opening weekend.

River Cities Speedway
May 11, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Ricky Weiss
2. Dustin Strand
3. Bill Mooney
4. Mike Balcaen
5. Ryan Corbett

Weiss took the lead from Mooney on the seventh lap.

Nebraska

I-80 Speedway
June 1, 2018

NASCAR Late Models:
1. John Anderson
2. Bill Leighton Jr.
3. Josh Krug
4. Kyle Berck
5. Corey Zeitner

Jeff Tilley won the Limited Late Model feature.

Junction Motor Speedway
May 26, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Josh Leonard
2. Rece Vaught
3. Alex Humphrey
4. Denton Duncan
5. Les Siebert

Boone County Raceway
May 25, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Johnson
2. Robert Osborne
3. Zach Zentner
4. Chase Osborne
5. Matk Lueken

I-80 Speedway
May 18, 2018

NASCAR Late Models:
1. Tad Pospisil
2. Ben Schaller
3. Corey Zeitner
4. Kyle Berck
5. Andrew Kosiski

Pospisil started seventh and ran away with the victory. ... Polesitter Troy Daley ended up 13th. ... Jeff Tilley won the Limited Late Model feature.

I-80 Speedway
May 11, 2018

NASCAR Late Models:
1. Ben Schaller
2. Andrew Kosiski
3. Ben Sukup
4. Matt Buller
5. Bill Leighton Jr.

Nick Deal won the Limited Late Model feature.

Off Road Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chris Johnson
2. Cory Haase
3. Matt Haase
4. Nelson Vollbrecht
5. Zach Zentner

Junction Motor Speedway
May 5, 2018

NeSmith Crates:
1. Jack Neighbors
2. Dylan Schmer
3. Alex Humphrey
4. Cory Dumpert
5. Chris Buller

Boone County Raceway
May 4, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Zach Zentner
2. Jim Johnson
3. Chris Johnson
4. Ben Sukup
5. Nelson Vollbrecht

New Mexico

Southern New Mexico Speedway
May 27, 2018

DIRTcar Supers:
1. Christy Georges-Barnett
2. Jake Gallardo
3. Jon Ortega
4. Fito Gallardo
5. Xavier Ortega

Southern New Mexico Speedway
May 26, 2018

DIRTcar Supers:
1. Xavier Ortega
2. Duane Murphy
3. Jon Ortega
4. Christy Georges-Barnett
5. Fito Gallardo

Southern New Mexico Speedway
May 12, 2018

DIRTcar Supers:
1. Fito Gallardo
2. Jon Ortega
3. Rick Ortega
4. Jake Gallardo
5. Christy Georges-Barnett

The winner started ninth.

New York

Fulton Speedway
May 26, 2018

RUSH Crates:
1. Chad Homan
2. Bret Belden
3. Kevan Cook
4. Jason Parkhurst
5. Sean Beardsley

Genesee Speedway
May 26, 2018

RUSH Crates:
1. Kyle Murray
2. Sam Pennacchio
3. Bill Holmes
4. Beamer Guzzardi
5. Wayne Robertson

Murray, who had a single top-five finish last season, scored his second 2018 victory. ... “I knew if (Pennacchio) left the bottom line open I could get a good run on the restart, and I guess I had enough,” Murray said of his winning pass on a lap-nine restart.

Fulton Speedway
May 26, 2018

RUSH Crates:
1. Chad Homan
2. Bret Belden
3. Kevan Cook
4. Jason Parkhurst
5. Sean Beardsley

A mid-race flat tire koncked Chris Fleming out of the lead.

Outlaw Speedway
May 25, 2018

RUSH Crates:
1. Jason Knowles
2. Chad Homan
3. Brian Knowles
4. Brad Messler
5. Wayne Robertson

Brewerton Speedway
May 25, 2018

RUSH Crates:
1. Kevin Cook
2. Sean Beardsley
3. Chris Fleming
4. Charlie Sandercock
5. Kyle Sopaz

Brewerton hosted the first of three Crate Late Model events. ... The next is June 22.

Woodhull Raceway
May 19, 2018

RUSH Crates:
1. John Waters
2. Jason Knowles
3. Steve LeBarron
4. Kurt Stebbins
5. Darin Horton

Waters captured the 20-lapper for his second weekend victory.

Outlaw Speedway
May 18, 2018

RUSH Crates:
1. John Waters
2. Chad Homan
3. Damien Bidwell
4. Jason Knowles
5. Jason McGregor

Fulton Speedway
May 12, 2018

RUSH Crates:
1. Kevan Cook
2. Bret Belden
3. Chad Homan
4. Jason Parkhurst
5. A.J. Kingsley

Genesee Speedway
May 12, 2018

RUSH Crates:
1. David Pangrazio
2. J.J. Mazur
3. Jeremy Wonderling
4. Jason Genco
5. Bill Holmes

Pangrazio won his first Crate Late Model feature. ... He picked up a $200 bonus from Cummings Trucking. ... Dave DuBois won the Limited Late Model feature.

Outlaw Speedway
May 11, 2018

RUSH Crates:
1. Chad Homan
2. Jason Knowles
3. Brian Knowles

Fulton Speedway
May 5, 2018

RUSH Crates:
1. Jason Parkhurst
2. Sean Beardsley
3. Dale Caswell
4. Kevan Cook
5. Chad Homan

Parkhurst led all the way.

Genesee Speedway
May 5, 2018

SECA Crates:
1. Kyle Murray
2. Beamer Guzzardi
3. Jon Rivers
4. J.J. Mazur
5. Jimmy Johnson

Murray won his first Genessee feature.

Woodhull Raceway
May 5, 2018

SECA Crates:
1. Jason Knowles
2. Steve LeBarron
3. Darin Horton
4. Kurt Stebbins
5. Jason McGregor

Knowles dominated for an $800 victory.

Outlaw Speedway
May 4, 2018

SECA Crates:
1. Jason Knowles
2. Brian Knowles
3. Alan Chapman
4. Chad Homan
5. Kurt Stebbins

Ohio

Attica Raceway Park
June 1, 2018

DIRTcar Supers:
1. Devin Shiels
2. Mike Bores
3. Dan Wallace
4. Ryan Missler
5. Cody Scott

Sheils was under the weather but thanked his father and crewman Dennis for assisting. "I've been sitting in the trailer shoving cough drops down my throat," he said.

Legendary Hilltop Speedway
June 1, 2018

AMRA Late Models:
1. Tyler Carpenter
2. Ronnie Mayle
3. Freddie Carpenter
4. Pete Crum
5. Jeromy Misel

Hilltop Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Moore
2. Dave Hornikel
3. J.R. Gentry
4. Brad Mickley
5. John Wyer

Corey Conley was pressuring Moore when he slowed to draw a caution with six laps remaining.

Jackson County Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Craig Christian
(No other results available)

Super Late Models chase a $1,000 winner's purse on June 8.

Portsmouth Raceway Park
May 27, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Eddie Carrier Jr.
2. Brandon Fouts
3. Delmas Conley
4. Shannon Thornsberry
5. Rod Conley

Jackie Boggs lost the lead on lap 19 with a flat tire. ... Carrier led the rest of the way to win the season opener. ... Mike Meyers won the Limited Late Model feature.

Attica Raceway Park
May 25, 2018

DIRTcar Supers:
1. Steve Kester
2. Ryan Markham
3. Ryan Missler
4. Dan Wallace
5. Devin Shiels

Kester avoid a spinning car with one lap remaining and held on. ... "I was trying to take it easy because I didn't want to get into lapped traffic. I heard someone to my outside and I was just trying to concentrate and take it easy," Kester said. "I was definitely better in clean air."

Raceway 7
May 25, 2018

RUSH Crates:
1. Jason Genco
2. Darrell Bossard
3. Breyton Santee
4. Matt Latta
5. Bruce Hordusky Jr.

Genco led all the way from the pole for his first Raceway 7 victory in nine years.

Hilltop Speedway
May 25, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jeremy Berwanger
2. Devin Moran
3. Freddie Carpenter
4. Corey Conley
5. Kyle Moore

Berwanger earned $2,500 in the Race for Hunter.

Atomic Speedway
May 24, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Rod Conley
2. Jason Montgomery
3. Kody Evans
4. Austyn Mills
5. Delmas Conley

Rod Conley earned $2,000 ... Devin Moran was running second at the white flag and tried a last-corner slide job that caused a scramble.

Legendary Hilltop Speedway
May 20, 2018

AMRA Late Models:
1. Tyler Carpenter
2. Chris Carpenter
3. Freddie Carpenter
4. Paul Stubber
5. Nick Dohm

Tyler Carpenter outran his brother and father in a Sunday makeup of a Friday rainout. ... Nick Dohm recovered from heat race damage, racing from the tail to finish fifth.

Attica Raceway Park
May 18, 2018

DIRTcar Supers:
1. Devin Shiels
2. Ryan Missler
3. Ryan Markham
4. Gregg Haskell
5. Steve Kester

Shiels led all 25 laps to fend off Ryan Missler. ... "I could see Ryan poking his nose to the outside ... it plays into your mind to go high but I knew the bottom had a lot of grip so I just stayed there," the winner said. ... Canadian invader Gregg Haskell nabbed the fourth spot.

Raceway 7
May 18, 2018

RUSH Crates:
1. Darrell Bossard
2. Dave Airgood Jr.
3. Breyton Santee
4. Zach Kane
5. Khole Wanzer

Bossard won by a half-straightaway.

NAPA Wayne County Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Doug Drown
2. Brad Malcuit
3. Cody Scott
4. Ryan Markham
5. D.J. Miller

Drown led all the way, building big leads. ... J.R. Gentry ran second early before retiring with mechanical issues. ... Ryan Markham inherited second but hit the guardrail in turns one and two.

Atomic Speedway
May 12, 2018

AMRA Late Models:
1. R.J. Conley
2. Steve Casebolt
3. Duane Chamberlain
4. Rod Conley
5. Mark Frazier

Atomic hosts the World of Outlaws Craftsman Late Model Series on May 18-19.

Muskingum County Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Craig Wolford
2. John Wyer
3. Randy Davis
4. Doug Kenworthy
5. Anthony Kinkade

Wolford notched his first career Late Model feature victory.

Moler Raceway Park
May 11, 2018

Unsanctioned Supers:
1. R.J. Conley
2. Duane Chamberlain
3. Rod Conley
4. Robby Hensley
5. John Whitney

R.J. Conley earned $2,000 in the Spring Clash.

Legendary Hilltop Speedway
May 11, 2018

AMRA Late Models:
1. Freddie Carpenter
2. Ronnie Mayle
3. Tony Roush
4. Joe Bowie
5. Ed Shuman

Tyler Stutler held third nearly the entire race before losing a belt off his engine, forcing him to retire.

Hilltop Speedway
May 11, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Corey Conley
2. J.R. Gentry
3. Kyle Moore
4. Vic Hottinger
5. John Wyer

Jackson County Speedway
May 11, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Nicky Pennington
2. Russ Fronhapfel
3. Jim Couch
4. Gary Turner
5. Johnny Van Dale

NAPA Wayne County Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Cody Scott
2. Corey Conley
3. Tyler Carpenter
4. Ryan Markham
5. Mike Maresca

Scott won by barely a second over Conley. ... He led all the way from outside the front row. ... Carpenter recovered from a lap-six spin. ... Craig Wolford's car caught fire on lap 22; he wasn't injured but his night was over. ... Markham started ninth.

Oakshade Raceway
May 5, 2018

DIRTcar Supers:
1. Steve Kester
2. Devin Shiels
3. Ryan Missler
4. Brian Ruhlman
5. Dan Wallace

Kester and Shiels started on the front row. ... Kester captured the Oakshade-Attica Challenge event. ... Third-place finisher Ryan Missler survived contact with the lapped car of Megan Carpenter that briefly sent his car airborne.

Attica Raceway Park
May 4, 2018

DIRTcar Supers:
1. Rusty Schlenk
2. Doug Drown
3. Ryan Missler
4. Eric Spangler
5. Steve Kester

Drown led 18 laps before Schlenk grabbed the lead on a late restart. ... Schlenk won the first round of the Attica-Oakshade Shootout miniseries. ... "Doug's one of the toughest competitors around here," Schlenk said. "We were tied for feature wins coming into the night and I couldn't let him get the upper hand."

Oregon

Willamette Speedway
May 26, 2018

DIRTcar Supers:
1. Casey Vitale
2. Joey Tanner
3. Trent Elliott
4. Rob Campos
5. Dan Deibele

Vitale earned $1,500 for his Clair Cup victory.

Coos Bay Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Brody Montgomery
2. Richard Wallace
3. Kristy Grout
4. Thor Kristensen
5. Wayne Butler

Willamette Speedway
May 25, 2018

DIRTcar Supers:
1. Trent Elliott
2. Joey Tanner
3. Casey Vitale
4. Thomas Hunziker
5. Daniel Modaff

Elliott won the Clair Cup prelim.

Willamette Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Doug Elkins
2. Randy Barley
3. Dave Miller
4. Jordan Wright
5. Brian Smith

Madras Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeremy Short
2. Jason Johnson
3. Brad Short
4. Jerry Phillips
5. Rick Maul

Coos Bay Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Brody Montgomery
2. Thor Kristensen
3. Wayne Butler
4. Richard Wallace
5. Kristy Grout

Willamette Speedway
May 12, 2018

DIRTcar Supers:
1. Joey Tanner
2. Casey Vitale
3. Dan Deibele
4. Darren Coffell
5. Trent Elliott

Randy Barley won the Limited Late Model feature.

Sunset Speedway Park
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Britton Donahoo
2. Willie Sutton
3. Daniel Modaff

Madras Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Rob Mayea
2. Jeremy Short
3. Jerry Phillips
4. Brad Short
5. Robbie Ulam

Coos Bay Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Brody Montgomery
2. Wayne Butler
3. Richard Wallace
4. Thor Kristensen
5. Kristy Grout

Cottage Grove Speedway
May 5, 2018

DIRTcar Supers:
1. Mike George
2. Kye Frick
3. Preston Luckman
4. Chuck Christian
5. Josh Sim

Willamette Speedway
May 5, 2018

DIRTcar Supers:
1. Rob Mayea
2. Trent Elliott
3. Darren Coffell
4. Dan Deibele
5. Casey Vitale

Madras Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeremy Short
2. Brad Short
3. Megan Noblitt
4. Jerry Phillips
5. Jason Johnson

Pennsylvania

Clinton County Motor Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dylan Yoder
2. Andrew Yoder
3. Jim Yoder
4. Mike Smith
5. Matt Cochran

Dylan Yoder won by nearly five seconds.

Eriez Speedway
May 27, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Breyton Santee
2. Dave Hess Jr.
3. Max Blair
4. Darrell Bossard
5. Andy Boozel

Santee won his first Super Late Model feature after a back-and-forth battle with Dave Hess Jr. ... Max Blair won the Crate feature over Scott Gurdak.

Selinsgrove Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Bryan Bernheisel
2. Gene Knaub
3. Jim Yoder
4. Ken Trevitz
5. Randy Christine Jr.

Bernheisel overtook Knaub late in the race.

Grandview Speedway
May 26, 2018

NASCAR Late Models:
1. Wayne Pfeil
2. Kyle Merkel
3. Lou Egrie
4. Danny Snyder
5. Steve Wilson

Pfeil led all the way in the 25-lapper for his 12th career Grandview victory.

McKean County Raceway
May 26, 2018

RUSH Crates:
1. John Waters
2. Eric Wilson
3. Jeremy Wonderling
4. Paul Grigsby
5. Andy Michael

Waters earned $1,500 in the Cpl. Jaason Dunham Memorial.

Bedford Speedway
May 25, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Jason Covert
3. Dave Stamm
4. Dylan Yoder
5. Jamie Lathroum

Rine earned $3,000 in the Johnny Grum-Turk Burket Tribute. ... Early leader Andy Haus blew a tire on the third lap. ... Rine overtook Jason Covert on a late restart. ... Rine has 24th career Bedford victories, fourth on the all-time list for Late Models.

Clinton County Motor Speedway
May 25, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Yoder
2. Matt Cochran
3. Andrew Yoder
4. Devin Weyandt
5. Joe Lusk

Thunder Mountain Speedway
May 25, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jon Lee
2. Charles Powell Jr.
3. Joe Petyak
4. Jake Gunn
5. Curtis Teats

Driving Rick Peterman's No. 61, Lee led all the way to win his first Super Late Model feature. ... Powell started fifth.

Lernerville Speedway
May 25, 2018

DIRTcar Supers:
1. Michael Norris
2. Chub Frank
3. Dave Hess Jr.
4. Ken Schaltenbrand
5. Colton Flinner

Bedford Speedway
May 20, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. Andy Fries
3. Dylan Yoder
4. Chuck Clise
5. Tyler Bare

Rine overtook Clise on lap 14. ... Bare was fifth in his Bedford debut. ... George Dixon Jr. won the Limited Late Model feature and Bill Replogle won the Semi-Lates. ... The track ran Sunday after a Friday rainout.

Path Valley Speedway
May 20, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Tim Fedder
2. Wes Bonebrake
3. Dillan Stake
4. Randy Burkholder
5. Andrew Yoder

Dog Hollow Speedway
May 18, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Dave Blazavich
2. Doug Glessner
3. Ryan Christoff
4. Ryan Claycomb
5. Rick Lias

Nick Erskine won the Semi-Late feature while Clate Copeman took the Crate Late Model checkers.

Lernerville Speedway
May 18, 2018

DIRTcar Supers:
1. Michael Norris
2. Colton Flinner
3. Ken Schaltenbrand
4. Tommy Beck
5. Clayton Kennedy

Norris won on his 25th birthday.

Clinton County Motor Speedway
May 18, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Yoder
2. Andrew Yoder
3. Devin Hart
4. Tim Krape
5. J.R. Toner

Yoder won after Matt Cochran and Dylan Yoder tangled for lead exiting turn four heading for the checkers. ... “I knew Matt broke something on his car, and kind of figured it was going to get tight, and he and Dylan were going to try and beat each other to the line," Jim Yoder said. "Then they got into the lapped car and took each other out and we won."

Thunder Mountain Speedway
May 11, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Charles Powell Jr.
2. Chris Farrell
3. Johnny Lindenpitz
4. Kyle Knopp
5. Skip Lindemuth

Powell led all the way.

Clinton County Motor Speedway
May 11, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Dylan Yoder
2. Andrew Yoder
3. Joe Lusk
4. Matt Cochran
4. Brian Shuey

Dylan Yoder outran his cousin Andrew. ... Jim Yoder was scheduled to start on the pole, but mechanical woes put him in the pits before the race start. ... “I’m not sure what happen to Dad’s car, but I am sure he would have been right there with us and it would have been even a better race yet," Dylan Yoder said.

Bedford Speedway
May 11, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Andy Haus
2. Jeff Rine
3. Nathan Lasalle
4. Chuck Clise
4. Andy Fries

Nathan Lasalle led early with Haus finally making his way past on lap 13. ... Two-time winner Dave Troutman tangled with Andy Lee on the backstretch and retired after 18 of 25 laps

Lernerville Speedway
May 11, 2018

DIRTcar Supers:
1. Jared Miley
2. Michael Norris
3. Alex Ferree
4. Mike Pegher Jr.
5. Matt Lux

In his first victory for car owner Joe Corrado, Miley earned $2,525 for the Choura Memorial. | Slideshow

Dog Hollow Speedway
May 11, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Dave Blazavich
3. Dan Angelicchio
4. Robbie Black
5. Max Blair

Lake won on his 17th birthday. ... Blazavich overtook Lake on a lap-five restart, but Lake went back ahead with a high-side move on lap 22. ... Max Blair won the Crate feature.

Grandview Speedway
May 5, 2018

NASCAR Late Models:
1. Steve Todorow
2. Wayne Pfeil
3. Danny Snyder
4. Lou Egrie
5. Chuck Schutz

Drew Weisser led the first seven laps but got too high exiting turn four and slipped to third. ... Weisser ended up sixth. ... Todorow scored his second Grandview victory ... His first came Sept. 3, 2016.

Port Royal Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Dylan Yoder
2. Tim Smith
3. Mike Lupfer
4. Jeff Rine
5. Trent Brenneman

Yoder won by a 2.353-second margin.

Hummingbird Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Chris Farrell
2. Scott Alvetro
3. Billy Dickson
4. Brandon Groters
5. Dan Smeal Jr.

BAPS Motor Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Bobby Beard
2. Sean Merkel
3. Brian Shuey
4. Travis Mease
5. Steve Billet

McKean County Raceway
May 5, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Greg Oakes
3. Mike Pegher Jr.
4. John Lobb
5. Doug Eck

Blair also won the Crate feature, the Ron Baker Memorial.

Path Valley Speedway
May 4, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Robbie Emory
(No other results available)

Emory's victory beat rain that washed out the remainder of the program.

South Carolina

Cherokee Speedway
May 27, 2018

SECA Crates:
1. Trent Ivey
2. Dillon Brown
3. Jacob Brown
4. Carson Ferguson
5. Taylor Puckett

Ivey's victory was on the undercard of Chris Ferguson's Carolina Clash triumph for Super Late Models.

Laurens County Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Billy Rushton
2. Chris Lyons
3. Frank Coates
4. Tony Quarles
5. Dale Timms

Taylor Puckett (604) and Jeff Robinson (602) won Crate features.

Laurens County Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Larry Timms
2. Billy Rushton
3. Tony Quarles
4. Frank Coates
5. B.J. Cochcroft

Trent Ivey (604) and Billy Rushton (602) won Crate features.

Lancaster Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Bryan Mullis
2. Timbo Mangum
3. Travis Steele
4. Mike Huey
5. Ron Geehring

Laurens County Speedway
May 5, 2018

SECA Crates:
1. Brett Hamm
2. Taylor Puckett
3. Dustin Morris
4. Dale Timms
5. Brad Rachels

Hamm won on the undercard of Zack Mitchell's Ultimate Southeast victory for Super Late Models. ... Dustin Morris won the 602 Crate feature.

Lancaster Speedway
May 5, 2018

SECA Crates:
1. Timbo Mangum
2. Andrew Baker
3. Travis Steele
4. Mike Huey
5. Ron Geehring

Cherokee Speedway
May 4, 2018

SECA Crates:
1. Trent Ivey
2. Matt Long
3. Dillon Brown
4. Gray Parton
5. Brett Hamm

Ivey won on the undercard of the World of Outlaws Craftsman Late Model Series event won by Mike Marlar.

South Dakota

Casino Speedway
May 27, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Curt Gelling
2. Scott Ward
3. Curt Kranz
4. Chad Becker
5. Trevor Walsh

Gelling started sixth.

Miller Central Speedway
May 26, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Curt Gelling
2. Josh Skorczewski
3. Chad Becker
4. Dustin Arthur
5. Quentin Myers

Wagner Speedway
May 25, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Seth Fischer
2. Quentin Myers
3. Jesse Kroger
4. Mike Babcock
5. Jared Hoerle

Black Hills Speedway
May 25, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Eric Mass
2. Casey Skyberg
3. Brent Neilsen
4. Chris Johnson
5. Lynn Amick

Miller Central Speedway
May 25, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Curt Gelling
3. Josh Skorczewski
4. Brandon Moser
5. Dustin Arthur

Casino Speedway
May 20, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Chad Olsen
2. Kent Arment
3. Chad Becker
4. Curt Gelling
5. Ryan Engels

Olsen took the lead from Curt Kranz on the fifth lap.

Miller Central Speedway
May 19, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Quentin Myers
3. Jordan Tollakson
4. Troy Nothdurft
5. Curt Gelling

Becker led all 20 laps from the pole. ... Gelling improved six positions for a top-five finish.

Casino Speedway
May 13, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Curt Gelling
2. Chad Becker
3. Ryan Engels
4. Kent Arment
5. Chad Olsen

Engels started 13th.

Casino Speedway
May 6, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Curt Kranz
3. Ryan Engels
4. Curt Gelling
5. Troy Nothdurft

Miller Central Speedway
May 5, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Kent Arment
2. Curt Kranz
3. Dustin Arthur
4. Brandon Moser
5. Blair Nothdurft

Wagner Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Justin Havranek
2. Gale Vogt
3. Seth Fischer
4. Randy Rosenbloom
5. Jared Jelsma

Black Hills Speedway
May 4, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Casey Skyberg
2. Lyndon Bolt
3. Brent Nielsen
4. Quentin Myers
5. Tyler Amundson

Skyberg, 46, notched his first career Late Model victory in his fourth start. ... He's also competed in the modified division in recent seasons.

Tennessee

411 Motor Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Chase King
2. Logan Roberson
3. Josh Henry
4. Greg Martin
5. Anthony White

King's victory was on the undercard of Cory Hedgecock's World of Outlaws Craftsman Late Model Series victory. ... Jed Emert won the 602 Crate feature.

Duck River Raceway Park
May 27, 2018

Unsanctioned Supers:
1. David Brannon
2. Jadon Frame
3. Daniel Miller
4. Brad Skinner
5. Riley Hickman

Brannon earned $3,000 at the Memorial Day weekend special. ... Christian Hanger won the Limited Late Model feature and Shannon Davis won the Crate feature.

Clarksville Speedway
May 26, 2018

DIRTcar Supers:
1. Caleb Ashby
2. Larry Barber Jr.
3. Gavin Schmidt
4. Perry Delaney

Logan Brown won the Crate Late Model feature over Ronnie Cooper.

Wartburg Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Eddie King Jr.
2. Anthony White
3. Darrick York
4. Glenn Vanover
5. Chris Marcum

I-75 Raceway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Brad Coffey
2. Jordan Rodabaugh
3. Dan Tipton
4. David Doss
5. Drew Deaver

Coffey won by more than five seconds.

Winchester Raceway Park
May 19, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jerry Ashley
2. David Brannon
3. Jadon Frame
4. Paul Tims
5. Daniel Miller

Former track promoter Jimmy Nowlin, 72, won the Limited Late Model feature. ... Crate victories went to Jadon Frame (604) and Booger Brooks (602).

Clarksville Speedway
May 19, 2018

DIRTcar Crates:
1. Ricky Knight Jr.
2. Justin Jenkins
3. Ashleigh Campbell
4. Peyton Walker
5. Keith Richardson

Volunteer Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Cory Hedgecock
2. Barrett Lowe
3. Austin Neely
4. Gary Crittenden
5. Ellery Leake

Jason Welshan (604) and Zach Sise (602) won Crate features.

I-75 Raceway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Manley
2. Brad Coffey
3. Ryan Tims
4. Tim Damron
5. David Doss

Wartburg Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Eddie King Jr.
2. Caleb Marcum
3. Chris Marcum
4. Tom Larcher
5. Glenn Vanover

Winchester Raceway Park
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Josh Putnam
2. Jerry Ashley
3. Jadon Frame
4. Jay Scott
5. Cllint Nichols

Jadon Frame (604) and Colton Roberts (602) won Crate features.

Tazewell Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Trammell
2. Brian Shockley
3. Clyde Overholt
4. Mitchell Burke
5. Ryan Winchester

Clyde Overholt and Brian Shockley tangled battling for the lead early and Trammell was caught up in the wreck. ... All three continued with body damage with Trammell taking the lead from Shockley on the ninth lap.

Camden Speedway
May 12, 2018

Durrence Layne Crates:
1. Eric Hickerson
2. Ashley Newman
3. Logan Brown
4. Ronnie Cooper
5. Jeff Wells

Rex Berry won the 602 Crate feature.

Clarksville Speedway
May 12, 2018

DIRTcar Crates:
1. Justin Jenkins
2. Hunter Blackwell
3. Ricky Knight Jr.
4. Ashleigh Campbell
5. Dustin Golden

Crossville Speedway
May 11, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Josh Henry
2. Heath Hindman
3. Rusty Ballenger
4. Jesse Lowe
5. Jason Welshan

Volunteer Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Cory Hedgecock
2. David Crabtree
3. Barrett Lowe
4. Jason Trammell
5. Jordon Horton

Hedgecock led all 25 laps in a new Rocket Chassis, topping an 11-car field. ... Trevor Sise (604) and Heath Alvey (602) won Crate features.

Crossville Speedway
May 4, 2018

Unsanctioned Crates:
1. Rick Hixson
2. Jason Welshan
3. Heath Hindman
4. Jesse Lowe
5. Drew Kennedy

Texas

I-37 Speedway
May 19, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Trey Votion
2. Patrick Kelly
3. Jason Kelly
4. Howie Marcx
5. Aaron Leddy

Votion also won a multidivision Grudge Showdown event, winning an extra $722.

Virginia

Natural Bridge Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Derrick Rankin
2. Michael Taylor
3. Samuel Bryant
4. Roger Robertson Jr.
5. Tim Stainaker

Tyler Bare won the Crate Late Model feature.

Winchester Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jason Miller
2. Dale Hollidge
3. Trever Feathers
4. Kyle Lee
5. Greg Roberson

The polesitting Miller earned $3,000 in the Red Nininger Memorial. ... The 35-lapper was shortened by 29 laps by rain. ... Mike Franklin won the Crate feature, leading all 20 laps to outrun Tanner Kerr and Logan Roberson. | Slideshow

Wythe Raceway
May 12, 2018

Fastrak Crates:
1. Kenny Peeples Jr.
2. Tyler Arrington
3. Terry Cregger
4. Randy Kinder
5. Brent Hilton

Natural Bridge Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Eric Groah
2. Samuel Bryant
3. Walker Arthur
4. Derrick Rankin
5. Michael Taylor

Billy Beachler won the Crate feature over Joey McClung.

Virginia Motor Speedway
May 5, 2018

Fastrak Crates:
1. Davis Lipscombe
2. Logan Roberson
3. Matt Quade
4. Corey Almond
5. Mark Parks

Lipscombe ended a two-year drought. ... “We almost gave up on racing, I am really glad we didn’t ... we have put a lot of effort into this car and we have come up with the needed speed we needed, it feels so good to finally be back in victory lane,” he said.

Wisconsin

Red Cedar Speedway
June 1, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Jimmy Mars
2. Mike Prochnow
3. Jesse Glenz
4. Mark Hessler
5. Michael Keller

Mars started eighth and took the lead from Hessler on a restart after Adam Hensel's spin. ... Mars also won the modified feature.

Lafayette County Speedway
June 1, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Robbins
2. Jamie Pfieffer
3. Pat Quinn
3. Jeff Schmidt
5. Rich Picha

Plymouth Dirt Track
May 26, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Jared Siefert
2. Jim Schmidt
3. Tim Buhler
4. Brad Mueller
5. Paul Parker

Siefert went from third to first on the sixth lap with a high-side move against Tim Buhler and Jim Schmidt. ... He picked up $1,000.

Cedar Lake Speedway
May 26, 2018

USRA Limiteds:
1. Dan Gullikson
2. Lance Hofer
3. Mike Hofer
4. Mike Loomis
5. Troy Langowski

Gullikson had a three-second margin at the checkers.

Shawano Speedway
May 26, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Nick Anvelink
2. Chris Engels
3. Derek Janke
4. Ron Berna
5. Tom Naeyaert

Anvelink led every lap.

Gondik Law Speedway
May 25, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Travis Budisalovich
2. Kyle Peterlin
3. Terry Lillo
4. Tim McMann
5. Aaron Lillo

Cedar Lake Speedway
May 19, 2018

USRA Limiteds:
1. Dan Gullikson
2. Denny Cutsforth
3. Lucas Peterson
4. Mathew Laduke
5. Cale Anderson

Shawano Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Ron Berna
2. Troy Springborn
3. Brett Swedberg
4. Rick Scheffler
5. Justin Schmidt

Springborn led two laps before Berna took control. ... Shawano hosts the DiscountShopTowels.com Dirt Kings Tour on May 19.

Rice Lake Speedway
May 12, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Steve Laursen
2. Jimmy Mars
3. Rick Hanestad
4. Darrell Nelson
5. Marshall Fegers

Laursen, who earned $2,000, drove the T.J. Adams car to victory. ... He took the lead when John Kaanta retired during a lap-10 caution with apparent suspension issues. ... Mars rallied from the 12th starting spot. ... Rice Lake hosts the Wollak Construction WISSOTA Challenge Series on July 28.

Shawano Speedway
May 5, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Nick Anvelink
2. Ron Berna
3. Tom Naeyaert
4. Joel Bennett
5. Justin Reed

Nick Anvelink took the lead from Joel Bennett on the eighth lap and led the rest of the way. ... Runner-up Ron Berna started 15th.

Plymouth Dirt Track
May 5, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Justin Schmidt
2. Dave Jagger
3. Jim Schmidt
4. Tim Buhler
5. Brad Mueller

Justin Schmidt grabbed the lead from Jim Letizia on the sixth lap and never looked back heading to a $1,000 season-opening victory.

Mississippi Thunder Speedway
May 4, 2018

USRA Limiteds:
1. Lance Hofer
2. Alex Williamson
3. Shaun Mann
4. Justin Sass
5. Troy Langowski

Williamson has moved up from the B-mod class.

Lafayette County Speedway
May 4, 2018

Unsanctioned Limiteds:
1. Jamie Pfeiffer
(No other results available)

Red Cedar Speedway
May 4, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Jimmy Mars
2. Darrell Nelson
3. Jesse Glenz
4. Mike Prochnow
5. Michael Keller

West Virginia

Tyler County Speedway
May 27, 2018

AMRA Late Models:
1. Derek Doll
2. Tyler Carpenter
3. Henry Hornsby III
4. Steve Weigle
5. Michael Lake

Doll earned $3,000 for his Topless 50 victory. ... Doll led laps 38 and then 41-50 after Tyler Carpenter led most of the way. ... The last of six cautions appeared on lap 44. ... Trey Watson won the Crate feature. ... The track drew 149 race cars overall.

Princeton Speedway
May 12, 2018

Fastrak Crates:
1. Henry Hornsby III
2. Tate Hughes
3. Eddie Hambrick
4. Ted Johnson
5. David Wikle

Tyler County Speedway
May 12, 2018

Fastrak Crates:
1. Trey Watson
2. Troy Frazier
3. Donnie Dotson
4. Kyle Lukon
5. Sparky Davidson

Watson got his first Tyler County feature victory. ... He won on the undercard of Jared Miley's Earl Hill Memorial victory on Ultimate's Mid-Ohio Valley and Northeast tours.

Lizard Creek Speedway
May 12, 2018

Fastrak Crates:
1. T.J. Salango
2. Shane Greco
3. Michael Bland
4. Rob Favre
5. Caleb Harper

Ohio Valley Speedway
May 12, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Freddie Carpenter
(No other results available)

Elkins Raceway
May 11, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Kyle Thomas
2. Mike Benedum
3. Cody Hardesty
4. Bob Gordon
5. Billy Holbert

Kyle Lukon won the Crate feature over Tyler Bare.

Elkins Raceway
May 4, 2018

Unsanctioned Supers:
1. Billy Holbert
2. Bob Gordon
3. Dylan Lewis
4. Shaun Poling

Troy Frazier won the Crate feature over Billy Beachler.

Wyoming

Gillette Thunder Speedway
May 26, 2018

WISSOTA Late Models:
1. John Snyder
2. Marv Christopherson
3. Richard Haberstroh

Gillette Thunder Speedway
May 5, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Dan Henrikson
2. Morris Oberle
3. John Snyder
4. Richard Haberstroh
5. Marv Christopherson

Manitoba

Red River Co-op Speedway
June 1, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Mike Balcaen
2. Kevin Sexton
3. Shane Holden
4. Walt Morris
5. Mike Martin

Red River Co-op Speedway
May 24, 2018

WISSOTA Late Models:
1. Ricky Weiss
2. Mike Martin
3. Paul Veert
4. Rick Fawcett
5. Walt Morris

Ontario

Humberstone Speedway
May 27, 2018

RUSH Crates:
1. Rob Pietz
2. Chad Homan
3. Adam Ferri
4. Sam Pennachio
5. Jeff Dayman

South Buxton Raceway
May 26, 2018

DIRTcar Supers:
1. Chris Ross
2. Mike Lewis
3. Jason Haskell
4. Brad Authier
5. Dale Glassford

Ross won by more than a half-track margin.

South Buxton Raceway
May 19, 2018

DIRTcar Supers:
1. Jason Haskell
2. Gregg Haskell
3. Brad Authier
4. Dale Glassford
5. Jim Jones

Gregg Haskell rallied from ninth to finish second to his brother Jason.

Brighton Speedway
May 12, 2018

RUSH Crates:
1. Steve Baldwin
(No other results available)

Brighton Speedway
May 5, 2018

RUSH Crates:
1. Charlie Sandercock
2. Phil Potts
3. Kyle Sopaz
4. Austin King
5. Brandon Mowat

South Buxton Raceway
May 5, 2018

DIRTcar Supers:
1. Dale Glassford
2. Mike Lewis
3. Brad Authier
4. Jim Dale Jr.
5. Tyler Lozon

Search for results

advertisement
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1533591646.jpg
 
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1528986642.gif
 
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1522080546.png