Login |
forgot?
ORDER LIVE VIDEO
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1503926325.gif
https://s3.amazonaws.com/dod.banners/banner_717.jpg

DirtonDirt.com

All Late Models. All the Time.

Your soruce for dirt late model news, photos and video

http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1505750922.gif

Weekly Late Model Results

Alabama

Talladega Short Track
June 1, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Luke Riddle
2. Jonathon Chapman
3. Dustin Stewart
4. Michael Isbell
5. David Kay

The race was part of a Thursday night special for sprint cars. ... Cruz Skinner won a makeup Crate feature.

Flomaton Speedway
May 29, 2017

NeSmith Crates:
1. Shep Lucas
2. Kyle Bryant
3. Ken Cartwright
4. Colton Leyendecker
5. Josh Huss

ECM Speedway
May 28, 2017

NeSmith Crates:
1. Greg Wilhite
2. Jeremy Shaw
3. Matt Henderson
4. Richard Smith
5. Zack Graham

Talladega Short Track
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Tim Roszell
2. Dallas Cooper
3. Mason Massey
4. Douglas Stewart
5. Chris Noah

Dustin Stewart won the Limited Late Model feature and Adam Gaulding won his fifth Crate main.

North Alabama Speedway
May 27, 2017

NeSmith Crates:
1. Steve Russell
2. Seth McCormack
3. Billy Flannagan Jr.
4. Mike Henn
5. Bryant Marsh

Moulton Speedway
May 26, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Billy Flannagan Jr.
2. Tyler Wood
3. Shawn Mitchell
4. Mike Henn
5. Travis Smith

Moulton Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Christian Hanger
2. Cody Martin
3. Seth McCormack
4. Greg Wilhite
5. Ben Brocato

Talladega Short Track
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Dallas Cooper
2. Tim Roszell
3. Buddy George
4. Terry Smith
5. Josh Adkins

Adam Gauldin won the Crate feature and Jonathon Chapman won the Limited Late Model feature.

North Alabama Speedway
May 13, 2017

NeSmith Crates:
1. Seth McCormack
2. Billy Flannagan Jr.
3. Braden Mitchell
4. Ben Brocato
5. Brandon Shaw

ECM Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Luke Riddle
2. Lance Stewart
3. Jaylon Stewart
4. Shay Miller
5. Trent Letson

Zach Graham won the Crate feature.

East Alabama Motor Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Dalton Cook
2. Rick Culpepper
3. Thomas Lewis
4. Dana Eiland
5. Tim Dixon

Moulton Speedway
May 12, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Billy Flannagan Jr.
2. Mike Henn
3. Trent Letson

East Alabama Motor Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Rick Culpepper
2. Thomas Lewis
3. Dana Eiland
4. Josh Cox
5. Tim Dixon

ECM Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Christian Hanger
2. Sam Norman
3. Jaylon Stewart
4. Kelly Hanvey
5. Dustin Harris

Billy Flannagan Jr. won the Crate feature over Seth McCormack.

Talladega Short Track
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Brown
2. Luke Riddle
3. Michael Isbell
4. David Kay
5. Shane Holder

Brown won on NASCAR weekend in a car formerly owned by Kentucky driver Dustin Linville.

Arkansas

Riverside Int'l Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Mike Carr
2. Brandon Poppenheimer
3. Cody Gentry
4. Bubba Wilburn
5. Nathan Brown

Crowley's Ridge Raceway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Nichols
2. Charlie Cole
3. Mike Carr
4. Derek Hagar
5. Scott Tracer

Arizona

Arizona Motorplex
May 28, 2017

SWDRA Late Models
1. Brad Williams
2. John Cornell
3. James Laing
4. Steve Stultz
5. John Brinkley

Arizona Motorplex
May 27, 2017

SWDRA Late Models:
1. Craig Parker
2. John Cornell
3. Brad Williams
4. James Laing
5. Dana Fite

Parker notched his first career Late Model victory.

California

Santa Maria Raceway
May 28, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Steve Drake
2. Bobby Hogge IV
3. Tony Toste

Drake earned $3,000 in the Santa Maria Nationals weekend finale. | Slideshow

Santa Maria Raceway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Cody Laney
2. Tony Toste
3. Jason Papich

Laney led all 30 laps on the opening night of the Santa Maria Nationals, earning $2,000. | Slideshow

Placerville Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan McDaniel
2. Matt Micheli
3. Tyler Lightfoot
4. Tom Tilford
5. Ray Trimble

Antioch Speedway
May 13, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Bobby Hogge IV
2. Richard Papenhausen
3. Jeff Decker
4. Andy Obertello
5. Randy Shafer

Hogge earned $3,000 in the inaugural Larry Damitz Memorial.

Placerville Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Ray Trimble
2. Matt Micheli
3. Mike Lightfoot
4. Tom Tilford
5. Eddie Gardner

Antioch Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Mike Gustafson
2. Jim Freethy
3. Mark Garner
4. Jeff Kendrick
5. John Evans

Colorado

Phillips County Raceway
May 7, 2017

High Plains Late Models:
1. Justin Bussell
2. Landon Bolt
3. Ryan Gaylord
4. Scott Cimfl
5. Maria Hankins

Bussell scored his second career Late Model victory.

I-76 Speedway
May 6, 2017

High Plains Late Models:
1. Jeep Berry
2. Ryan Gaylord
3. Scott Cimfl
4. Dakota Berry
5. Mike Boesel

Berry earned $1,000 in the opening event for the organization.

Delaware

Delaware International Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Andrew Mullins
2. Ross Robinson
3. Amanda Whaley
4. Ricky Elliott
5. Kerry King

Nick Davis and Mark Pettyjohn tangled battling for the lead, handing the point to Ross Robinson. ... Mullins overtook Robinson for the victory. ... Whaley lowered the track record. ... Joe Warren won the Crate feature.

Georgetown Speedway
May 15, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Chad Hollenbeck
2. Ross Robinson
3. Austin Hubbard
4. Amanda Whaley
5. Donald Lingo Jr.

Hollenbeck earned $2,000. ... “I never anticipated coming here and doing this well,” Hollenbeck said. “I’m just thrilled. ... Chip Disharoon won his first career Crate feature. ... The Monday event was added to the slate after rain had hampered the track's early-season schedule.

Florida

Bubba Raceway Park
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Tyler Clem
2. Mike Kopka
3. Shan Smith
4. Jamie Dayhaw
5. Tim King

Volusia Speedway Park
May 19, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Mark Whitener
2. Tyler Clem
3. Caleb McGillivary
4. Brandon Catto
5. Steve Shead

North Florida Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Chuck Cumby
2. Kevin Davis
3. Hunter Sweet
4. Roger Thomas
5. David Ponton

East Bay Raceway Park
May 6, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Doug Horton
2. Josh Peacock
3. Jack Nosbisch Jr.
4. Kenny Monahan
5. Jimmy Waldrop

Volusia Speedway Park
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Richard Ferry
2. Shan Smith
3. Trever Taylor
4. Adam Bennett
5. Taylor Gant

Ferry won by 12-hundredths of a second.

Georgia

Rome Speedway
May 29, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Ahnna Parkhurst
(No other results available)

Parkhurst won on the undercard of Dale McDowell's Schaeffer Oil Spring Nationals victory.

Cochran Motor Speedway
May 28, 2017

Southern Thunder Late Models:
1. Mark Whitener
2. Kyle Bronson
3. Tyler Crowder
4. Jeremy Faircloth
5. Garrett Lloyd

Whitener earned $2,000. ... Shane Riner won the Crate feature over Chaz Haskins.

Toccoa Raceway
May 28, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. David McCoy
2. Wesley English
3. Stephen Segars
4. Gus Simpson
5. Darryl Matheson

Parker Herring won the Crate feature over Frankie Beard.

Lavonia Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Brandon Haley
2. Bubba Russell
3. Stephen Segars

Frankie Beard won the Crate feature over Andrew Cole.

Dixie Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Austin Smith
2. Oliver Gentry
3. Landon Bagby
4. Scott Hall
5. Rucker Orr

Matt Black won the Crate feature. ... Dale McDowell won on the top of the card on the Schaeffer Oil Spring Nationals.

West Georgia Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Colby Darda
2. Jimmy Ivester
3. Jessie Ivester
4. Marty Lunsford
5. Aubrey Merritt

The event was held in memory of Mike Perry.

Hartwell Speedway
May 26, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Gus Simpson
2. Deano Long
3. Bubba Russell
4. Stephen Segars
5. Drew Collins

SECA Crates:
1. Andrew Cole
2. Cody Pritchett
3. Adam Smith
4. Grant Jordan
5. Taylor Puckett

Boyd's Speedway
May 26, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Ronnie Johnson
2. Riley Hickman
3. Chip Brindle
4. Ethan Hunter
5. Bryan Pritchard

Johnson's success was on the undercard of Brandon Overton's Schaeffer Oil Spring Nationals victory.

Golden Isles Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Russell Brown Jr.
2. Dillon Turner
3. Charlie Flowers
4. Woodrow Mullis
5. Bruce Collins Jr.

Needmore Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Kelly Walker
2. Travis Stone
3. John Baker
4. Kitt Sealy
5. Monty Morgan

Cochran Motor Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Wil Herrington
2. Keith Edge
3. Cameron Hall
4. Ken Limrick
5. Chaz Haskins

Phil Pittman won the Crate feature over Jimmy Thomas.

Dixie Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Frank Ingram
2. Derek Ellis
3. Jason Croft
4. Tom Maddox
5. Johnny Chastain

Matt Bishop won the Crate feature and Zach Pilcher the Limited Late Models.

Senoia Raceway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Ashton Winger
2. Clint Smith
3. Michael Page
4. Travis Pennington
5. Zach Leonhardi

The 16-year-old Winger notched his first Super Late Model victory after winning several Crate features early this season. ... Jason Williams won the Limited Late Model feature and Dennis Lykins won the Crate feature.

Lavonia Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Bubba Russell
2. Brandon Haley
3. Brant Carey
4. Russell Fleeman
5. Scotty Chatham

Josh Bishop won the Crate feature over Parker Herring.

Toccoa Raceway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Gus Simpson
2. Wesley English
3. Darryl Matheson
4. David Conley
5. Jimmy Ivester

Adam Smith won the Crate feature over Colby Cannon.

Boyd's Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Ronnie Johnson
2. Tod Hernandez
3. Andy Miller
4. Lamar Scoggins
5. Robby Mason

Bryan Pritchard won the night's UCRA-sanctioned feature for Crate Late Models.

Needmore Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Pratt Cooper
2. Nevin Gainey
3. John Baker
4. Cecil Eunice
5. Garrett Bullington

Rhett Carter won the Crate feature.

Winder-Barrow Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Ken Lampp
(No other results available)

Oglethorpe Speedway Park
May 12, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Eddie Jo Morris
2. Robert Diekemper
3. Jordan Feider
4. Shane Riner
5. Donnie Bazemore Jr.

Toccoa Raceway
May 7, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. David McCoy
2. Bobby Boshears
3. Jimmy Ivester
4. David Conley
5. Jamie Ivester

Drew Benfield won the Crate feature over Cla Knight.

Lavonia Speedway
May 7, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Stephen Segars
2. Clayton Turner
3. Chad Puckett
4. Greg Pilgrim
5. Jimmy Johnson

Kole Hardy won the Crate Late Model feature over Will Beard.

Senoia Raceway
May 6, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Clint Smith
2. Travis Pennington
3. Zach Leonhardi
4. Tod Darda
5. Mason Massey

Matt Dooley won the Limited Late Model feature and Wil Herrington took the Crate feature.

Swainsboro Raceway
May 6, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Dillon Brown
2. John Henderson Jr.
3. Chesley Dixon

Brown earned $5,000 in the Pine Tree 100. ... Leading polesitter Jimmy Sharpe Jr. had a flat with five laps to go. ... Joshua Bishop had a flat running second with five to go, too. ... Bob Robertson flipped on the backstretch after a tangle with Michael Akerson; no injuries were reported.

Golden Isles Speedway
May 5, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Donnie Chappell
2. Kyle Van Sickle
3. Scott Johnson
4. Garrett Lloyd
5. Bo Allen

Iowa

Sports Park Raceway
May 28, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Charlie McKenna
2. Ryan Griffith
3. Todd Johnson
4. Paul Nagle
5. Doug McCullough

Maquoketa Speedway
May 27, 2017

IMCA Late Models:
1. Jeremiah Hurst
2. Matt Ryan
3. Luke Goedert
4. Joe Zrostlik
5. Brian Meiner

Marshalltown Speedway
May 26, 2017

IMCA Late Models:
1. Todd Cooney
2. Tyler Bruening
3. Kyle Hinrichs
4. Jeremiah Hurst
5. Andy Nezworski

Cooney's outside-in move exiting turn four heading for the checkers gave him his fifth victory in six 2017 starts.

Lee County Speedway
May 26, 2017

UMP Crates:
1. Tommy Elston
2. Jeff Guengerich
3. Sam Halstead
4. Denny Woodworth
5. Todd Frank

Benton County Speedway
May 14, 2017

IMCA Late Models:
1. Todd Cooney
2. Brunson Behning
3. John Emerson
4. Ryan Dolan
5. Ben Seemann

Sports Park Raceway
May 14, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Charlie McKenna
2. Ryan Griffith
3. Todd Johnson
4. Jenna Johnson

Hamilton County Speedway
May 13, 2017

IMCA Late Models:
1. Todd Cooney
2. Charlie McKenna
3. Darrel DeFrance
4. Mark Elliott
5. Clint Wendel

Adams County Speedway
May 13, 2017

NASCAR Late Models:
1. Jason O'Brien
2. Corey Zeitner
3. Paul Glendenning
4. Bill Leighton Jr.
5. Tad Pospisil

Shelby County Speedway
May 13, 2017

IMCA Late Models:
1. Barry Sorenson
2. Allan Hopp
3. Kyle Segebart
4. Andrew Tilley
5. Zach Zeitner

Maquoketa Speedway
May 13, 2017

IMCA Late Models:
1. Jake Neal
2. Matt Ryan
3. Joe Zrostlik
4. Jeremiah Hurst
5. Andy Nezworski

Independence Motor Speedway
May 13, 2017

IMCA Late Models:
1. Ben Seemann
2. Ryan Dolan
3. Rory Metcalf
4. Darren Ackerman
5. Brian Hunter

Seemann notched his first Late Model victory.

Davenport Speedway
May 12, 2017

IMCA Late Models:
1. Rob Toland
2. Bobby Toland
3. Luke Goedert
4. Andy Nezworski
5. Matt Ryan

Leading the final two laps, Toland took the lead from son and race-long leader Bobby Toland heading for the white flag.

Marshalltown Speedway
May 12, 2017

IMCA Late Models:
1. Todd Cooney
2. Darrel DeFrance
3. Justin Mitchell
4. Ben Seeman
5. Kyle Hinrichs

Lee County Speedway
May 12, 2017

UMP Crates:
1. Jeff Guengerich
2. Denny Woodworth
3. Sam Halstead
4. Tommy Elston
5. Nick Marolf

Guengerich led all the way.

Dubuque Speedway
May 7, 2017

IMCA Late Models:
1. Joel Callahan
2. Jeremiah Hurst
3. Luke Goedert
4. Joe Zrostlik
5. Dan Shelliam

Sports Park Raceway
May 7, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Ryan Griffith
2. Jason Hahne
3. Charlie McKenna
4. Gabe Umbarger
5. Todd Johnson

The half-mile track, formerly Frontier Sports Park, reopened under the direction of Jason Vansickel, Marty Pringle and Dave Doughty.

Benton County Speedway
May 7, 2017

IMCA Late Models:
1. Todd Cooney
2. Ryan Dolan
3. John Emerson
4. Darren Ackerman
5. Jon Passick

Shelby County Speedway
May 6, 2017

IMCA Late Models:
1. Allan Hopp
2. Jake Neal
3. Barry Sorenson
4. Kyle Segebart
5. Jay Stewart

Hamilton County Speedway
May 6, 2017

IMCA Late Models:
1. Darrel DeFrance
2. Mark Elliot
3. Kirby Schultz
4. Gabe Umbarger
5. Ryan Griffith

West Liberty Raceway
May 6, 2017

IMCA Late Models:
1. Chad Holladay
2. Denny Eckrich
3. Andy Eckrich
4. Rob Moss
5. Ron Boyse

Maquoketa Speedway
May 6, 2017

IMCA Late Models:
1. Jeremiah Hurst
2. Joe Zrostlik
3. Matt Ryan
4. Luke Goedert
5. Brunson Behning

Late Model driver Terry Neal broke his wrist in a wreck.

Marshalltown Speedway
May 5, 2017

IMCA Late Models:
1. Justin Mitchell
2. Jason Hahne
3. Darrel DeFrance
4. Ben Seeman
5. Ryan Griffith

Farley Speedway
May 5, 2017

IMCA Late Models:
1. Joel Callahan
2. Justin Kay
3. Jeremiah Hurst
4. Chad Holladay
5. Troy Hovey

Illinois

Quad City Speedway
May 28, 2017

IMCA Late Models:
1. Jeremiah Hurst
2. Matt Ryan
3. LeRoy Brenner
4. Travis Denning
5. Bobby Toland

The event drew 19 cars, but heat winner Andy Nezworski scratched from the feature.

Quincy Raceway
May 28, 2017

UMP DIRTcar:
1. Rickey Frankel
2. Gordy Gundaker
3. Jason Perry
4. Alan Westling
5. Denny Woodworth

Belle-Clair Speedway
May 28, 2017

UMP DIRTcar:
1. Michael Kloos
2. Daryn Klein
3. Rick Salter
4. Rusty Griffaw
5. Jason Zobrist

Kloos earned $2,000.

Spoon River Speedway
May 28, 2017

UMP DIRTcar:
1. Mike Spatola
2. Ryan Unzicker
3. Kolby Vandenbergh
4. Bob Gardner
5. Rick Standridge

Allen Weisser won the Crate feature.

Macon Speedway
May 27, 2017

UMP Crates:
1. Rudy Zaragoza
2. Jeff Reed Jr.
3. Cody Maguire
4. Kyle Van Dorn
5. Patrick Younger

Zaragoza, of Jacksonville, Ill., is hearing impaired and requires a translater in the infield to communicate with officials.

Sycamore Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Mike Mataragas
(No other results available)

Fairbury American Legion Speedway
May 27, 2017

UMP DIRTcar:
1. Billy Drake
2. Scott Bull
3. Michael Kloos
4. Ryan Unzicker
5. Jason Feger

Drake, who overtook early leader Jason Feger, earned $2,000 in Ray Neltner's MB Customs ride. ... Myles Moos won the Crate feature.

Peoria Speedway
May 27, 2017

UMP DIRTcar:
1. Todd Bennett
2. Mike Monroe
3. Jose Parga
4. Roger Rebholz
5. Russ Adams

Gunner Frank won the steel-block engine Late Model feature.

Tri-City Speedway
May 26, 2017

UMP DIRTcar:
1. Michael Kloos
(No other results available)

Jacksonville Speedway
May 26, 2017

UMP DIRTcar:
1. Jake Little
(No other results available)

Little won the Midwest Big 10 feature.

Quincy Raceway
May 21, 2017

UMP DIRTcar:
1. Gordy Gundaker
2. McKay Wenger
3. Jason Perry
4. Derek Fetter
5. Rusty Griffaw

Quad City Speedway
May 21, 2017

IMCA Late Models:
1. Travis Denning
2. Rob Toland
3. Matt Ryan
4. Mike Zemo Jr.
5. Todd Malmstrom

Macon Speedway
May 13, 2017

UMP Crates:
1. Jake Little
2. Ryan Little
3. Guy Taylor
4. Cody Maguire
5. Jeffrey Reed Jr.

Highland Speedway
May 13, 2017

UMP DIRTcar:
1. Daryn Klein
2. Chad Zobrist
3. Rick Salter
4. Jason Zobrist
5. Mike Schulte

Sycamore Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Mike Mataragas
(No other results available)

Spoon River Speedway
May 13, 2017

UMP Crates:
1. Evan Fink
2. Sam Halstead
3. Mavrick Piller
4. David Marlow
5. Sean Dray

Peoria Speedway
May 13, 2017

UMP DIRTcar:
1. Jason Wagner
2. Jose Parga
3. Roger Rebholz
4. Glen Thompson
5. Rick Standridge

Jason Jaggers won the Limited Late Model feature. ... The track was back in action after being flooded two weeks earlier by heavy rain.

Kickapoo Speedway
May 13, 2017

UMP Crates:
1. Logan Moody
2. Mike Staggs
3. Torin Mettille
4. Skyller Lewis
5. Jonah Buyno

Kankakee County Speedway
May 12, 2017

UMP Crates:
1. A.J. May
2. Jay Morris
3. Chad Osterhoff
4. Phil Line
5. Cody Fultz

Farmer City Raceway
May 11, 2017

UMP DIRTcar:
1. Allen Weisser
2. Myles Moos
(No other results available)

Weisser won the undercard of Shannon Babb's MARS victory.

Quad City Speedway
May 7, 2017

IMCA Late Models:
1. Andy Nezworski
2. Rob Toland
3. Bobby Toland
4. Matt Ryan
5. Todd Malmstrom

Macon Speedway
May 6, 2017

UMP Crates:
1. Jake Little
2. Matt Taylor
3. Tommy Sheppard Jr.
4. Shawn Vaughn
5. Jeff Reed

Little lowered the track record to 11.124 seconds.

Spoon River Speedway
May 6, 2017

UMP Crates:
1. Allen Weisser
2. A.J. May
3. Evan Fink
4. Sam Halstead
5. Mitch Caskey

Fairbury American Legion Speedway
May 6, 2017

UMP DIRTcar:
1. Ryan Unzicker
2. Derek Chandler
3. Kevin Weaver
4. Rusty Schlenk
5. Scott Bull

Unzicker led all but the first lap.

Sycamore Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Charlie Spoonmore
(No other results available)

Spoonmore picked up his first career Late Model victory.

Highland Speedway
May 6, 2017

UMP DIRTcar:
1. Chad Zobrist
2. Matt Bailey
3. Jordan Bauer
4. Rick Salter
5. Rusty Griffaw

Farmer City Raceway
May 5, 2017

UMP DIRTcar:
1. Scott Schmitt
2. Bob Gardner
3. Billy Drake
4. Rusty Schlenk
5. Daniel Flessner

Ryan Unzicker led early before retiring with a flat tire. ... Austin May won the Crate feature.

Lincoln Speedway
May 5, 2017

UMP DIRTcar Big 10 Crates:
1. Guy Taylor
2. Brandon Eskew
3. Cody Maguire
4. Andy Minett
5. Shawn Vaughn

Indiana

Daugherty Speedway
May 27, 2017

UMP Crates:
1. Mike Staggs
2. Chad Gross
3. Eddie Martin
4. Cameron Shidler
5. Mike Brown

Twin Cities Raceway Park
May 13, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Brad Barrow
2. Jeremy Hines
3. Chad Stapleton
4. Matt Bex
5. Austin Burns

Daugherty Speedway
May 12, 2017

UMP Crates:
1. Remington Gill
2. Issac Rainey
3. Mike Staggs
4. Kenny Carmichael Jr.
5. Skyller Lewis

Kansas

Lakeside Speedway
May 26, 2017

ULMA Late Models:
1. Aaron Marrant
2. Larry Ferris
3. Shad Badder
4. Dustin Hodges
5. Tommy Cordray

Lakeside Speedway
May 12, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Nick Newton
2. Kacey Shields
3. Don Marrs
4. Tim Shields
5. Terry Bivins

Salina Speedway
May 5, 2017

NeSmith Crates:
1. Chris Kratzer
2. Jeremy Bishop
3. Josh Leonard
4. Rob Day
5. Dan Smith

Kratzer won by five-hundredths of a second.

Lakeside Speedway
May 5, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Nick Newton
2. Tim Shields
3. Kacey Shields
4. Nick Drew
5. Don Marrs

Kentucky

Lake Cumberland Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Stephen Breeding
2. Justin Rattliff
3. Caleb Ashby

Breeding earn $2,000 in the Friday special.

Florence Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Adam Bowman
2. Jared Bailey
3. Derek Fisher
4. Steve Landrum
5. James Rice

Bowman won his first Super Late Model feature. ... “Tonight was just a dream come true," Bowman said, thanking his crew. "Now that we finally got the first one, it’s time to get No. 2!” ... John Gill won the Crate feature in front of a packed house on free admission night.

Florence Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Crates:
1. John Gill
2. Jordan Hedger
3. Jeff Aslip
4. Brad Rickels
5. Jim Couch

Gill won on the undercard of Scott Bloomquist's Lucas Oil victory.

Louisiana

Chatham Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Robert Baker
2. Robbie Stuart
3. Ross Camponovo
4. Rob Litton
5. Billy Franklin

Baker earned $2,500 for the victory. ... The unsanctioned event drew 25 cars.

LA 36 Speedway
May 27, 2017

NeSmith Crates:
1. Shannon Lee
2. Kody Barber
3. Scott Ladner
4. Calvin Martin
5. Jeremy Eaton

Chatham Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Peter Hazzard
2. Casey Hobson

Baton Rouge Raceway
May 13, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Curt Lipsey
2. Brady Walton
3. Gary Hoyt
4. Michael Rodriguez
5. Sidney Bordelon

Baton Rouge Raceway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Rick Duke
2. Nicholas Brown
3. Rob Litton

LA 36 Speedway
May 6, 2017

NeSmith Crates:
1. Shannon Lee
2. Kody Barber
3. Scott Ladner
4. Kevin Martin
5. Derrick Mackmer

Maryland

Potomac Speedway
May 28, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jason Covert
2. Darryl Hills
3. Dale Hollidge
4. Cody Gray
5. Brent Bordeaux

Covert earned $2,500 in the Gene Van Meter Memorial. .... Ryan Clement won his first career Crate feature.

Hagerstown Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Marvin Winters
2. Trever Feathers
3. Kyle Lee
4. Brian Tavenner
5. Tyler Hershey

The third-starting Winters took the lead from Tavenner on the fourth lap and went on to his 33rd Hagerstown victory in the division (he has 97 overall) ... Bobby Beard won the Limited Late Model feature.

Hagerstown Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Austin Hubbard
2. Andy Anderson
3. Kyle Lee
4. Gary Stuhler
5. D.J. Myers

Hubbard started sixth and overtook Andy Fries on an early restart. ... Hubbard blew a right-rear tire on the cool-down lap. ... Kyle Lear won the Limited Late Model feature.

Michigan

Crystal Motor Speedway
May 28, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Ryan Lanphierd
2. Ryan VanderVeen
3. Josh Borton
4. Scott Baker
5. Dean Huizenga

Merritt Speedway
May 27, 2017

UMP DIRTcar:
1. Dona Marcoullier
2. Eric Spangler
3. Nick Kurtz
4. Frank Seder
5. Scott Fisk

Thunderbird Raceway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Rich Neiser
2. Kyle Borgman
3. Drew Wilkerson
4. Eddie Reyes
5. Brandon Thirlby

Kyle Borgman lost power while leading on the final lap, allowing Neiser to slip by.

Crystal Motor Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Scott Baker
2. Carl Ries
3. Tom Dusen
4. Ryan VanderVeen
5. Rachel Carpenter

Tri-City Motor Speedway
May 26, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Mike Luberda Jr.
2. Kyle Roberts
3. Frank Seder
5. Steven Hilliker
5. Tyler Norton

Winston Speedway
May 26, 2017

UMP DIRTcar:
1. Greg Gokey
2. Steve Fairbanks
3. Justin Pauley
4. Kevin Reeve
5. Kyle Borgman

Winston Speedway
May 19, 2017

UMP DIRTcar:
1. Ryan VanderVeen
2. Bill Bray
3. Travis Stemler
4. Rich Neiser
5. Steve Fairbanks

Mount Pleasant Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Eric Spangler
(No other results available)

Spangler won a feature for cars running Hoosier Tires. ... Brandon Thirlby won a Late Model feature for American Racer tires.

Thunderbird Raceway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Curtis Roberts
2. Bill Bray
3. Zack Olger
4. Steve Fairbanks
5. Travis Stemler

Roberts topped the 20-car main event.

Crystal Motor Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Ryan VanderVeen
2. Greg Gokey
3. Scott Baker
4. Logan Arntz
5. Kevin Reeve

Winston Speedway
May 12, 2017

UMP DIRTcar:
1. Ryan VanderVeen
2. Rich Neiser
3. Bill Bray

VanderVeen won by more than four seconds.

Hartford Speedway
May 12, 2017

UMP DIRTcar:
1. Brandon Thirlby
(No other results available)

Tri-City Motor Speedway
May 12, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Dona Marcoullier
2. Alex Hupert
3. Kyle Roberts
4. Kris Patterson Jr.
5. Derrick Hillicker

Marcoullier is unbeaten at the track over the past three seasons.

I-96 Speedway
May 12, 2017

UMP DIRTcar:
1. Travis Stemler
2. Zack Olger
3. Scott Fisk
4. Mark Anderson
5. Bret Darling

Mount Pleasant Speedway
May 12, 2017

UMP DIRTcar:
1. Nick Kurtz
2. Curtis Roberts
3. Eric Spangler
4. Justin Robinson
5. Herb Reich

Thunderbird Raceway
May 6, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Brandon Thirlby
2. Rich Neiser
3. Eric Spangler
4. Scott Fisk
5. Dona Marcoullier

Crystal Motor Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Scott Baker
2. Mathew Chapman
3. Ryan VanderVeen
4. Josh Borton
5. Josh Knoll

Winston Speedway
May 5, 2017

UMP DIRTcar:
1. Eric Spangler
2. Ryan VanderVeen
3. Rich Neiser
4. Steve Fairbanks
5. Tom Sprague Jr.

Tri-City Motor Speedway
May 5, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Andrew Terrill
2. David Hilliker
3. Kyle Roberts
4. Chad Anklam
5. Alex Hupert

Terrill led all 25 laps in the season opener.

Minnesota

Madison Speedway
May 29, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Corey Nelson
3. David McDonald
4. Nate Beyenhof
5. Chad Becker

Ward won the Rolly Toth Memorial.

Hibbing Raceway
May 27, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Jay Kintner
2. Travis Budisalovich
3. Terry Lillo
4. Harry Hanson
5. Riley Matthews

I-94 Speedway
May 26, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. D.J. Tesch
2. Ben Worden
3. Brent Pulskamp
4. Joe Pellman
5. Alex Langland

Fiesta City Speedway
May 26, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Corey Nelson
2. Brian Schultz
3. C.J. Eilers
4. Rick Schroeder

I-94 Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Rick Schroeder
2. Ryan Satter
3. Brent Pulskamp
4. Dave Zimmerman
5. Ben Wolden

Proctor Speedway
May 14, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Darrell Nelson
2. Harry Hanson
3. Jeffrey Massingill
4. Tim McMann
5. Terry Lillo

Viking Speedway
May 13, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Cole Schill
2. Zach Johnson
3. Dustin Bluhm
4. Matthew Smith
5. David Smith

Schill won his first Viking feature.

Fiesta City Speedway
May 12, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Corey Nelson
2. Blake Swenson
3. Brian Schultz

Nelson topped the four-car field. ... Brian Schultz led early.

I-94 Speedway
May 12, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Shawn Meyer
2. Casey Meyer
3. Cole Schill
4. Scott Ward
5. Don Shaw

Shawn Meyer slipped by his cousin Casey on the 20th lap. ... Ben Wolden won the feature for the new Limited Late Model division.

Fiesta City Speedway
May 5, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
2. Corey Nelson
3. Brian Schultz
4. Marshall Fegers

Missouri

Legit Speedway Park
May 26, 2017

UMP DIRTcar:
1. Justin Wells
2. Kaleb Stolba
3. Hunter Rasdon
4. Robby Moore
5. Brandon Ball

Wells won on the first night of the holiday weekend crusher.

Monett Motor Speedway
May 21, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Logan Martin
2. Chuck Comer
3. Darrell Mooneyham
4. John Turner
5. Benny Holloway

Lucas Oil Speedway
May 20, 2017

ULMA Late Models:
1. Johnny Fennewald
2. Aaron Marrant
3. Larry Ferris
4. Aaron Poe
5. Todd McCoin

"I've had a lot of bad luck here lately," Fennewald said. "We came out last year and won a lot of races here in this thing. We had a little mechanical failure last week and tonight, we're back on top."

Monett Motor Speedway
May 14, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Justin Wells
2. Dustin Mooneyham
3. Marvin Forest

Lucas Oil Speedway
May 13, 2017

ULMA Late Models:
1. Aaron Marrant
2. Jon Binning
3. Aaron Poe
4. Lane Ehlert
5. Cody Holtkamp

Kaeden Cornell finished eighth in his Late Model debut.

Federated Raceway at I-55
May 13, 2017

UMP DIRTcar:
1. Rusty Griffaw
2. Jeff Herzog
3. Gordy Gundaker
4. Ken Rumble
5. Dewayne Kiefer

Legit Speedway Park
May 13, 2017

UMP DIRTcar:
1. Logan Martin
2. Scott Crigler
3. Kaleb Stolba
4. Robby Moore
5. Bobby Skinner

Nevada Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Dylan Timmerman
2. John Willard
3. Billy Humble Sr.
4. Jerry Brown

Lake Ozark Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jon Melloway
2. Jason Russell
3. Justin Russell

Callaway Raceway
May 12, 2017

ULMA Late Models:
1. Dustin Hodges
2. Chris Cox
3. Todd McCoin
4. Cody Holtkamp
5. Gage Wineland

Monett Motor Speedway
May 7, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Logan Martin
2. Scott Crigler
3. Cole Wells
4. Darrell Mooneyham
5. Scott Fry

Lake Ozark Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Chris Smyser
2. Jason Russell
3. Larry Ferris
4. David Melloway
5. Tommy Cordray

The track reopened for the first time in several seasons.

Central Missouri Speedway
May 6, 2017

ULMA Late Models:
1. Shad Badder
2. Aaron Marrant
3. Jon Binning
4. Aaron Poe
5. Dylan Hoover

Badder overtook Binning to win the 11-car feature. ... Badder notched his first feature victory since July 3, 2009, at Missouri's Butler Speedway.

Nevada Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jon Sheets
2. Darrell Mooneyham
3. Jerry Brown
4. Daniel Long
5. John Willard

Mississippi

Columbus Speedway
May 26, 2017

NeSmith Crates:
1. Hunter Carroll
2. Steve Russell
3. Ben Brocato
4. Ryan King
5. Blake Koenigsberger

Greenville Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Doug Showah
2. Bo Gordon
3. Mitchell Cauley

Bobby Jordan won the Crate feature over Justin Paxton.

Columbus Speedway
May 19, 2017

NeSmith Crates:
1. Hunter Carroll
2. Garrett Taylor

Magnolia Motor Speedway
May 13, 2017

NeSmith Crates:
1. Spencer Hughes
2. Steve Russell
3. Evan Ellis
4. Tim Dees
5. Henry Pullen

Hughes won on the undercard of Jack Sullivan's Comp Cams victory.

Jackson Motor Speedway
May 13, 2017

NeSmith Crates:
1. Noah Daspit
2. Scott Ladner
3. Cliff Ross
4. Shannon Lee
5. Josh Banes

Greenville Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Bo Gordon
2. Bubba Harrison
3. Richard Sanders
4. Doug Showah
5. Mike Palasini Jr.

Greg Fore won the Crate Late Model feature over Bobby Jordan.

Whynot Motorsports Park
May 6, 2017

NeSmith Crates:
1. Spencer Hughes
2. Jim McDuffie
3. Randy Boyd
4. Jason Henry
5. Tim Dees

Hughes won on the undercard of David Breazeale's MSCCS victory.

Columbus Speedway
May 5, 2017

NeSmith Crates:
1. Tyler Turvin
2. Kyle Shaw
3. Terrell Harris
4. Chad McCool
5. Ben Brocato

Montana

Billings Motorsports Park
May 6, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Kelly Hample
(No other results available)

North Carolina

Dixieland Speedway
May 26, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Billy Hubbard
2. Kerry King
3. Tom Wilson
4. Jay Perry
5. Steve Hassell

County Line Raceway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Christian Joyner
2. Austin Holcombe
3. Cy Nelms Jr.
4. Matthew Bissette
5. Rodney Brickhouse

Fayetteville Motor Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Dustin Mitchell
2. Zack Blackwell
3. Willie Milliken
5. Russell Erwin
5. Shaun Sewell

Antioch Speedway
May 20, 2017

Blue Ridge Limiteds:
1. Richard Lynch
2. Mike Huey
3. Billy Lambert
4. Brian Carswell
5. Pat Lindsey

Dublin Motor Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Robbie Turner
2. Randy Guyton
3. Colby Jennerette
4. Michael Mason
5. Travis Hair

County Line Raceway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Christian Joyner
2. Austin Holcombe
3. Cy Nelms Jr.
4. Matthew Bissette
5. Rodney Brickhouse

Friendship Motor Speedway
May 20, 2017

SECA Crates:
1. Wayne Quesinberry
2. Matthew Nance
3. Cole Apple
4. Justin Hudspeth
5. Steve Blackburn

Tri-County Racetrack
May 19, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Shawn Chastain
(No other results available)

Jimmy Johnson won the Southeastern Late Model Sportsman Series feature.

Dixieland Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Brent Robinson
2. Tom Wilson
3. Sherman Underwood
4. James Miller
5. Carl Vaughn

County Line Raceway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Russell Erwin
2. Hunter Bailey
3. Christian Joyner
4. Austin Holcombe
5. Dustin Mitchell

Friendship Motor Speedway
May 13, 2017

SECA Crates:
1. Cole Apple
2. Chris Cheek
3. Raymond Brown
4. Jeff Parsons
5. Jeff Johnson

Dublin Motor Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Shaun Sewell
2. Dale Arnold
3. Zack Cox
4. Colby Jenerrette
5. Roger Lucas

County Line Raceway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Daniel Tucker
2. Christian Joyner
3. Hunter Bailey
4. Austin Holcombe
5. Rodney Brickhouse

Friendship Motor Speedway
May 6, 2017

SECA Crates:
1. Steve Blackburn
2. Benji Hicks
3. Wayne Quesinberry
4. Chris Cheek
5. Henry Hornsby III

Fayetteville Motor Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Shaun Sewell
2. Dustin Mitchell
3. Dale Arnold
4. Mark McCloud
5. Travis Hair

Sewell won on the undercard of Brandon Sheppard's WoO victory.

Carolina Speedway
May 5, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Mike Huey
2. Jason Womack
3. David Yandle
4. Chris Smith
5. Jimbo Bray

Huey, who led all but about five laps, took the checkers four seconds ahead of Womack.

North Dakota

Williston Basin Speedway
May 27, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Aaron Turnbull
2. Paul Mueller
3. Ryan Corbett
4. Kelly Hample
5. Steve Anderson

Turnbull earned $3,000 in the 25-lapper. ... Eighteen of 21 starters were running at finish. ... Ed Turnbull, Aaron’s father, won the modified feature.

River Cities Speedway
May 26, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Dustin Strand
2. Mike Balcaen
3. Zach Naastad
4. Ryan Corbett
5. Brad Seng

River Cities Speedway
May 19, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Joey Pederson
2. Mike Balcaen
3. Bill Mooney
4. Brad Seng
5. Ryan Corbett

Pederson led all 20 laps.

River Cities Speedway
May 12, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Brad Seng
2. Mike Balcaen
3. Joey Pederson
4. Ryan Corbett
5. Shane Edginton

River Cities Speedway
May 5, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Bill Mooney
2. Dustin Strand
3. Zach Naastad
4. Brad Seng
5. Joey Pederson

Nebraska

Junction Motor Speedway
May 27, 2017

NeSmith Crates:
1. Josh Leonard
2. Jake Neighbors
3. Les Siebert
4. Chris Buller
5. Dylan Schmer

Boone County Raceway
May 26, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Robert Osborne
2. Zach Zentner
3. Mark Lueken
4. Chase Osborne
5. Greg Krohn

U.S. 30 Speedway
May 25, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Tad Pospisil
2. Zach Zentner
3. Jim Johnson
4. Chris Johnson
5. Greg Krohn

Lexington Raceway
May 14, 2017

NeSmith Crates:
1. Josh Leonard
2. Cale Osborn
3. Delbert Smith
4. Rece Vaught
5. Dan Smith

Off Road Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Matt Haase
2. Ben Sukup
3. Zach Zentner
4. Chase Osborne
5. Travis Birkley

Junction Motor Speedway
May 13, 2017

NeSmith Crates:
1. Josh Leonard
2. Delbert Smith
3. Dan Smith
4. Bill Kubik
5. Rece Vaught

I-80 Speedway
May 12, 2017

NASCAR Late Models:
1. Corey Zeitner
2. Bill Leighton
3. Tad Pospisil
4. Billy Koons
5. Jason O'Brien

Jacob Brown and Jake Bridge won Limited Late Model features.

Boone County Raceway
May 12, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Greg Krohn
2. Zach Zentner
3. Chase Osborne
4. Jim Johnson
5. Robert Osborne

Off Road Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Robert Osborne
2. Chase Osborne
3. Ben Sukup
4. Jim Johnson
5. Chris Johnson

Junction Motor Speedway
May 6, 2017

NeSmith Crates:
1. Jake Neighbors
2. Chris Kratzer
3. Les Seibert
4. Cale Osborne
5. Rob Day

Neighbors won on the undercard of Tad Pospisil's Malvern Bank tour victory.

Boone County Raceway
May 5, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Robert Osborne
2. Chase Osborne
3. Bryan Molt
4. Jim Johnson
5. Andy Eichoff

New Mexico

Southern New Mexico Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Fito Gallardo
2. Jake Gallardo
3. Jon Ortega
4. Xavier Ortega
5. Bumper Jones

Southern New Mexico Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jake Gallardo
2. Fito Gallardo
3. Jon Ortega
4. Mercedes Abercrombie
5. Christy Georges-Barnett

New York

Fulton Speedway
May 27, 2017

RUSH Crates:
1. Chad Homan
2. Kevan Cook
3. Bret Belden
4. Jason Parkhurst
5. Jason Occhino

Homan edged Cook by nine-hundredths of a second.

Genesee Speedway
May 27, 2017

RUSH Crates:
1. Jimmy Johnson
2. Mikey Wonderling
3. Jeremy Wonderling
4. J.J. Mazur
5. Zack Carley

“This new GRT Chassis I got from Bryce Davis is incredible,” said Johnson, who won his first RUSH-sanctioned Crate feature. “I knew I had the Wonderling boys behind me so I just had to keep going to the top side.”

Stateline Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. John Volpe
2. Max Blair
3. David Scott

Volpe earned $2,200 in the 32-lap feature. ... Dave Lyon won the Crate feature.

Fulton Speedway
May 20, 2017

RUSH Crates:
1. Chris Fleming
2. A.J. Kingsley
3. Jason Parkhurst
4. Chad Homan
5. Sean Beardsley

Stateline Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. Rob Blair
3. Greg Oakes
4. Bump Hedman
5. Rich Gardner

Max Blair took the lead from Oakes on the 11th of 25 laps. ... Doug Eck and Chad Valone tangled on the first lap. ... Jeremy Wonderling won the Crate feature for RUSH touring Late Models.

Genesee Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. John Zimmerman
2. Tommy Kemp
3. Dave DuBois
4. Bill Holmes
5. Rich Hale

Outlaw Speedway
May 19, 2017

RUSH Crates:
1. J.J. Mazur
2. Jimmy Johnson
3. Steve LaBarron
4. Brian Knowles
5. David Pangrazio

Stateline Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Max Blair
2. David Scott
3. John Lobb
4. Rob Blair
5. Bump Hedman

Max Blair started 10th. ... He also won the Crate feature over Darrell Bossard.

Fulton Speedway
May 13, 2017

RUSH Crates:
1. Jason Parkhurst
2. Kevan Cook
3. Chris Fleming
4. Bret Belden
5. Dale Caswell

Woodhull Raceway
May 13, 2017

RUSH Crates:
1. Brian Knowles
2. Jason Knowles
3. John Waters
4. Jeremy Wonderling
5. Mikey Wonderling

Brian Knowles took the lead from Kurt Stebbins on the fourth lap.

Outlaw Speedway
May 12, 2017

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
2. Brian Knowles
3. Chris Fleming

Ohio

Fremont Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Chester Fitch
2. Jamie Miller
3. John Brooks
4. Kyle Dukeshire
5. Dustin Keegan

Fitch took the lead from John Brooks on the fourth lap and held off several challenges before earning his seventh career victory.

Hilltop Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. D.J. Cline
2. Chris Basich
3. Brad Goff
4. Casey Fritz
5. Scott Peltz

Attica Raceway Park
May 26, 2017

UMP DIRTcar:
1. Ryan Markham
2. Doug Drown
3. Devin Shiels
4. Mike Bores
5. Cody Scott

“I did not want to see that (lap-22) caution," Markham said after the 25-lapper. "When you’re up top like that you can kind of see what’s going on below you and if someone’s getting a run you can get up on the wheel."

Legendary Hilltop Speedway
May 26, 2017

AMRA Late Models:
1. Freddie Carpenter
2. Tyler Carpenter
3. Ronnie Mayle Jr.
4. Corey Conley
5. Colten Burdette

Carpenter overtook Mayle around lap 10 and held off late challenges from his son for the victory.

NAPA Wayne County Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Doug Drown
2. Ryan Markham
3. Charlie Duncan
4. Matt Irey
5. Corey Conley

Drown turned back Markham's challenges on four restarts.

Muskingum County Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Devin Moran
2. Jeremy Berwanger
3. Vic Hottinger
4. Randy Davis

Moran earned $2,000 in the season opener. ... Four cars were running at the finish.

NAPA Wayne County Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Matt Lux
3. Brad Malcuit
4. J.R. Gentry
5. Ryan Markham

The sixth-starting Hess led the final four laps after Malcuit led 21.

Fremont Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Ky Harper
(No other results available)

Atomic Speedway
May 13, 2017

AMRA Late Models:
1. Delmas Conley
2. Rod Conley
3. Steve Casebolt
4. Jackie Boggs
5. Jeremy Berwanger

Hilltop Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Corey Conley
2. Jeromy Misel
3. Shane McLoughlin
4. Vic Hottinger
5. Dave Hornikel

Oakshade Raceway
May 13, 2017

UMP DIRTcar:
1. Rusty Schlenk
2. Mathew Chapman
3. Casey Noonan
4. Brad Eitniear
5. Andrew Reaume

Andrew Reaume started on the pole and led the first lap before a second-lap crash halted the action. ... Mathew Chapman took over on lap two and Schlenk went into the lead on the 15th lap.

Attica Raceway Park
May 12, 2017

UMP DIRTcar:
1. Jeff Babcock
2. Doug Drown
3. Ryan Markham
4. Cody Scott
5. Casey Noonan

Raceway 7
May 12, 2017

CARS Crates:
1. Chad Wright
2. Dennis Lunger Jr.
3. Kyle Zimmerman
4. Wendell Pinckney
5. Eric Wilson

Wright led all the way. ... Four cars were part of a lap-12 caution.

Skyline Speedway
May 7, 2017

AMRA Late Models:
1. Corey Conley
2. Tyler Carpenter
3. Freddie Carpenter
4. Chris Garnes
5. Colten Burdette

Conley won the Throwback 30, a tribute to former racers in the area including Steve Shaver and Mike Balzano.

Atomic Speedway
May 6, 2017

AMRA Late Models:
1. Jason Montgomery
2. Eddie Carrier Jr.
3. Delmas Conley
4. Jeremy Berwanger
5. Colten Burdette

Montgomery won the Dan Reno Memorial and $2,022.

Oklahoma

Outlaw Motorsports Park
May 12, 2017

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
2. Brian Knowles
3. J.J. Mazur
4. Chris Fleming
5. Brad Smith

The feature ran caution-free.

Oregon

Coos Bay Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Mike George
2. Toby McIntyre
3. Jared Bemetz
4. Trina Post
5. Thor Kristensen

Willamette Speedway
May 20, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Collen Winebarger
2. Brian Cronk
3. Bricen James
4. Joey Tanner
5. Trent Elliott

Madras Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Johnson
2. Kyle Coen
3. Jeremy Short
4. Dave Walters
5. Jesse Baccus

Madras Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jeremy Shank
2. Collen Winebarger
3. Jesse Roberts
4. Jason Johnson
5. Kyle Coen

Madras Speedway
May 12, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Collen Winebarger
2. Jason Johnson
3. Kyle Coen
4. Dave Walters
5. Brady Sell

Cottage Grove Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Blaine Taylor
2. Curtis Towns
3. Britton Donahoo
4. Eric Luckman
5. Jimmy Whisler

Coos Bay Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Mike George
2. Chris Ray
3. Loren McIntyre

Willamette Speedway
May 6, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Bricen James
2. Jeff Rash
3. Thomas Hunziker
4. Steve Moore
5. Brian Cronk

James inherited the lead when Brian Cronk had a flat tire in the final laps.

Madras Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Dave Walters
2. Jason Johnson
3. Kyle Coen
4. Jesse Baccus
5. Jeremy Short

Pennsylvania

Roaring Knob Mtsprts Complex
June 1, 2017

RUSH Crates:
1. Braeden Dillinger
(No other results available)

Port Royal Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Austin Hubbard
2. Coleby Frye
3. Jeff Rine
4. Matt Cosner
5. Andy Haus

Hubbard, who led the final 11 laps after overtaking Cosner, earned $3,000. ... Cosner led the first half of the race but struggled in lapped traffic. | RaceWire

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
May 27, 2017

RUSH Crates:
1. Justin Lamb
2. John Mollick
3. Ben Policz
4. Steve Beatty
5. Bill Kessler

Selinsgrove Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Hayes Mattern
2. Donnie Schick
3. Danny Snyder
4. Tony Adams
5. Luke Hoffner

Grandview Speedway
May 27, 2017

NASCAR Late Models:
1. Ron Kline
2. Steve Todorow
3. Bryon Sipe
4. Chuck Schutz
5. Steve Wilson

Kline became the division's first repeat winner in 2017.

Roaring Knob Mtsprts Complex
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. L.C. Powers
(No other results available)

Michael Duritsky won the Crate feature. ... Braeden Dillinger was disqualified by a June 7 ruling that found his fuel didn't meet RUSH specs.

Marion Center Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Sweeney
2. Alex Ferree
3. Charles Powell Jr.
4. Shawn Claar
4. Tommy Beck

Sweeney led every lap for his first Super Late Model victory. ... Doug Glessner ran second before fading. ... George Dixon Jr. won the Limited Late Model feature.

Hummingbird Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Paul Kot
2. Derek Rodkey
3. Denny Fenton
4. Jeff Taylor
5. Dan Gill

Clinton County Motor Speedway
May 26, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Yoder
2. Jeremy Ohl
3. Matt Cochran
4. Denny Fourney
5. Mike Smith

The caution-free affair lasted 6 minutes and 50 seconds. ... Ohl started on the pole and shared the early lead with Smith. ... Yoder took the lead on lap 14.

Lernerville Speedway
May 26, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Michael Norris
2. Mike Pegher Jr.
3. Matt Lux
4. Colton Flinner
5. John Flinner

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
May 20, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Colton Flinner
2. John Mollick
3. John Flinner Jr.
4. Jon Hodgkiss
5. Chris Lander

Flinner won two days after announcing he was dropping off the Lucas Oil Late Model Dirt Series. ... He was the national tour's Rookie of the Year in 2016. ... Daryl Charlier won the Crate feature.

Selinsgrove Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Bryan Bernheisel
2. Jeff Rine
3. Coleby Frye
4. Chad Hollenbeck
5. Danny Snyder

Bernheisel earned $2,000 in the Moon Shine Camo Route 35 Challenge opener. ... Frye started 10th.

Marion Center Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Alex Ferree
2. Doug Glessner
3. Gabe Shaffer
4. Ken Schaltenbrand
5. Tommy Beck

Ferree led all 25 laps. ... Scott Stein won the Limited Late Model feature.

Grandview Speedway
May 20, 2017

NASCAR Late Models:
1. Wayne Pfeil
2. Kyle Merkel
3. Steve Todorow
4. Chuck Schutz
5. Byron Sipe

Pfeil led all 25 laps. ... He sported a huge No. 7 on his car, a dedication to his father Wayne, who died last year (Pfeil's smaller No. 72 was included in the graphic).

Hummingbird Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Charles Powell Jr.
2. Paul Kot
3. Denny Fenton
4. Dwayne Brooks
5. Derek Rodkey

Roaring Knob Mtsprts Complex
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Scott Bittinger
(No other results available)

Michael Ott won the Crate feature.

Clinton County Motor Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. John Myers
2. J.R. Toner
3. Luke Hoffner
4. Jim Yoder
5. Dylan Yoder

Myers won by 1.785 seconds, leading all but the first lap. ... “I really have to thank my wife; she has helped me by putting a ton of money into this race car," said Myers, who gets help from his brother and brother-in-law in the pits.

Lernerville Speedway
May 19, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Brandon Sheppard
2. Russ King
3. Michael Norris
4. Alex Ferree
5. Chase Junghans

Driving the No. 02 Rocket owned by Todd Cerenzia and formerly driven by Brandon Burgoon, Sheppard won from ninth on a weekend off from WoO action.

Bedford Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Jeff Rine
2. D.J. Troutman
3. Andy Haus
4. Matt Sponaugle
5. Keith Barbara

Rine, who took the lead from Troutman on the 22nd lap, has 22 victories at Bedford, tied for fourth on the all-time list with Rick Eckert. ... Matt Cosner's car was destroyed in a rollover accident. Cosner was banged up but not seriously hurt.

Dog Hollow Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Dave Blazavich
3. Waylon Wagner
4. Dan Angelicchio
5. Clate Copeman

Lake overtook Blazavich on the last lap, diving into turn three and taking the lead in turn four. ... Lake restarted third on lap 21 and quickly got by Wagner. ... Ralph Morgan Jr. won the night's Mason-Dixon Shootout Series event for Limited Late Models. ... Mike Laughard won the Crates.

Thunder Mountain Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Doug Eck
2. Charles Powell Jr.
3. Kenny Schaffer
4. Joe Martin
5. Devin Lewis

Eck led all the way. .... Mike Blose contended before retiring with mechanical problems on the 15th lap. ... Joe Martin, driving Gale Huey's No. 11H, rallied after an early flat tire to finish fourth.

Eriez Speedway
May 14, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Dave Hess Jr.
2. Max Blair
3. Greg Oakes
4. Rob Blair
5. Rich Gardner

Jason Genco won the Crate feature.

Bradford Speedway
May 14, 2017

RUSH Crates:
1. Jeremy Wonderling
2. J.J. Mazur
3. Brad Messler
4. Andy Michael

Pittsburgh Pa. Motor Speedway
May 13, 2017

DIRTcar Late Models:
1. Keith Barbara
2. Alex Ferree
3. John Mollick
4. John Flinner Jr.
5. Jon Hodgkiss

Barbara has 24 career PPMS victories. ... He started sixth. ... Ferree recovered from an early spin.

Port Royal Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Rick Singleton
2. Tim Smith
3. Matt Parks
4. Austin Berry
5. Dylan Yoder

Andy Haus was leading early when he slammed the first-turn wall. ... Chad Hollenbeck started 16th and reach the lead after 11 laps, but he retired with four laps remaining, handing the lead to Singleton.

Roaring Knob Mtsprts Complex
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. John Over
(No other results available)

Michael Duritsky won the Crate feature.

Clinton County Motor Speedway
May 12, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Yoder
2. Joe Lusk
3. J.R. Roney
4. Gary Mellott
5. Bryan Benton

Yoder's son Dylan led the first six laps before retiring under a caution. ... “I believe Dylan’s car had some rear end issues, and if was not out of the race it would have been a little more challenging for sure," said the elder Yoder, who drove his own No. 42.

Thunder Mountain Speedway
May 12, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Charles Powell Jr.
2. Doug Eck
3. Max Blair
4. Michael Lake
5. Duane Stiner

Powell won by 0.178 seconds. ... Duane Stiner wasn't injured in a barrel-rolling wreck.

South Carolina

Cherokee Speedway
May 28, 2017

SECA Crates:
1. Thomas Robinson
2. Trent Ivey
3. Dennis Franklin
4. Ryan Atkins
5. Adam Yarbrough

Robinson won at the Mike Butler Memorial, earning $2,000.

Laurens County Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Billy Rushton
2. Frank Coates
3. Terry Bullard
4. Jeff Robinson
5. Jimmy Taylor

Jeff Robinson won the Crate feature.

Cherokee Speedway
May 20, 2017

SECA Crates:
1. Trent Ivey
2. Billy Rushton
3. Bryan Mullis
4. Doug Sanders
5. Steve Banal

Ivey won on Mike Duvall Benefit night.

Laurens County Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Michael Smith
2. Frank Coates
3. Jimmy Taylor
4. Mike Measamer
5. Austin Watkins

Dale Timms won the Crate feature over Goose Calvert.

Sumter Speedway
May 20, 2017

SECA Crates:
1. Hank Taylor
2. Kerry Gibbons
3. Hunter Bledsoe
4. Colby Quick
5. Tom Enger

Travelers Rest Speedway
May 20, 2017

SECA Crates:
1. David Smith
2. Taylor Puckett
3. Larry Timms
4. Dillon Brown
5. John Ruggiero Jr.

Laurens County Speedway
May 19, 2017

SECA Crates:
1. David Smith
2. Taylor Puckett
3. Larry Timms
4. Dillon Brown
5. John Ruggiero Jr.

While leading, Ruggiero had his first flat tire in five years of Late Model racing.

Laurens County Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Mike Huey
2. Frankie Coates
3. Michael Smith
4. Austin Watkins
5. Jimmy Taylor

Terry Gibbons won the Crate feature over Terry Bullard.

Lancaster Speedway
May 13, 2017

SECA Crates:
1. Timbo Mangum
2. Travis Steele
3. Hank Taylor
4. Carson Ferguson
5. Chris Fite

Cherokee Speedway
May 13, 2017

SECA Crates:
1. Dillon Brown
2. John Ruggiero Jr.
3. Adam Yarbrough
4. Jeff Cooke
5. Justin Wofford

Douglas Davis was running second when mechanical failure forced him pitside.

Sumter Speedway
May 6, 2017

SECA Crates:
1. Jordan Fieder
2. Kerry Gibbons
3. Brad Basey
4. Elliott Sanders

Cherokee Speedway
May 5, 2017

SECA Crates:
1. Thomas Robinson
2. John Ruggiero Jr.
3. Dillon Brown
4. Ryan Atkins
5. Trent Ivey

Robinson won on the undercard of Shane Clanton's WoO victory.

South Dakota

Casino Speedway
May 28, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Scott Ward
3. Thomas Weisgram
4. Curt Kranz
5. Josh Skorczewski

Becker won by 2.6 seconds.

Dakota State Fair Speedway
May 27, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Scott Ward
(No other results available)

Miller Central Speedway
May 26, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Brian Diede
2. Chad Becker
3. Thomas Weisgram

Wagner Speedway
May 26, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jared Hoerle
2. Seth Fischer
3. Gale Vogt
4. Anthony VanEverdin
5. Marty Myers

Casino Speedway
May 14, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Kent Arment
3. Chad Olsen
4. Curt Gelling
5. Thomas Weisgram

Dakota State Fair Speedway
May 13, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Gary Brown Jr.
2. Kent Arment
3. Mike Stadel
4. Curt Gelling
5. Kelly Duffy

Scott Ward was the first retiree.

Miller Central Speedway
May 12, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Kent Arment
3. Josh Skorczewski
4. Thomas Weisgram
5. Brian Diede

Wagner Speedway
May 12, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Ben Sukup
2. Gale Vogt
3. Seth Fischer
4. Terry McCarthy
5. Marty Myers

Sukup is the track's all-time winningest Late Model driver with 21 victories.

Black Hills Speedway
May 12, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Eric Mass
2. Mike Stadel
3. Lyndon Bolt
4. Lynn Amick
5. Brent Nielsen

Mass rebounded from engine problems the previous weekend at both Black Hills and Gillette.

Casino Speedway
May 7, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Curt Gelling
2. Cole Schill
3. Josh Skorczewski
4. Kent Arment
5. Chad Olsen

Gelling won the season opener by 1.132 seconds.

Dakota State Fair Speedway
May 6, 2017

WISSOTA Late Models:
1. David McDonald
2. Chad Becker
3. Kent Arment
4. Curt Gelling
5. Gary Brown Jr.

Miller Central Speedway
May 5, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Chad Becker
2. Kent Arment
3. Brian Diede
4. Thomas Weisgram
5. Curt Gelling

Black Hills Speedway
May 5, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Brent Nielsen
(No other results available)

Black Hills Speedway
May 5, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Brent Nielsen
2. Lyndon Bolt
3. Lynn Amick
4. Chris Johnson
5. Morris Oberle

Tennessee

Volunteer Speedway
May 29, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Ross White
2. Todd Morrow
3. Philip Thompson
4. Rusty Ballenger
5. Tim Maupin

White won on the undercard of Dale McDowell's Ultimate Southeast victory. ... Former World 100 winner John Blankenship competed.

Duck River Raceway Park
May 28, 2017

Unsanctioned Supers:
1. David Seibers
2. Eric Hickerson
3. Brad Skinner
4. David Brannon
5. Josh Putnam

Seibers earned a career-high $3,000. ... Randy Gifford won the Limited Late Model feature. ... Jesse Lowe won the Crate feature.
Wartburg Speedway
May 28, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Anthony White
2. Eddie King Jr.
3. Chris Marcum
4. Tim Ladd
5. Wesley Lester

411 Motor Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Cardwell
2. Chase King
3. Josh Henry
4. Ryan King
5. Trevor Sise

Winchester Raceway Park
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. David Brandon
2. David Seibers
3. Josh Putnam

Crossville Speedway
May 26, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Anthony White
2. Jesse Lowe
3. Jason Welshan
4. Ross White
5. Deke Waters

White earned $2,000.

Clayhill Speedway
May 26, 2017

NeSmith Crates:
1. Michael Zimmerman
2. Ben Garner
3. Ronnie Cooper
4. J.C. Waller
5. Cody Gentry

411 Motor Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Eddie King Jr.
2. Greg Martin
3. Chase King
4. Layne Clifton
5. Cameron Skinner

I-75 Raceway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Cory Hedgecock
2. Brad Coffey
3. Ryan Tims
4. Johnny Ridings
5. Paul Tims

Hedgecock steered a new Rocket Chassis to victory lane.

Wartburg Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Caleb Marcum
2. Tim Ladd
3. Wesley Lester
4. A.J. Russell
5. Chuck Freels

A portion of the night's program was rained out.

Crossville Speedway
May 19, 2017

Unsanctioned Crates:
1. Riley Hickman
2. Drew Kennedy
3. Michael Smith
4. Perry Delaney
5. Ruben Mayfield

Hickman's victory in a Rickey Tucker-owned car was on the undercard of the Schaeffer Oil Spring Nationals victory for Ricky Weiss.

Volunteer Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Chase King
2. Eddie King Jr.
3. Mike Weeks
4. Josh Henry
5. Jason Cardwell

The 24-year-old King won his first victory in the division. ... "Whether I drove the car down low on the bottom or up high in the banking, the car handled great and worked to perfection,” King said. ... Matt Henderson won the Crate feature.

Wartburg Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Anthony White
2. Derrick York
3. Wesley Lester
4. Stacy Boles
5. Keith Longmire

Tazewell Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jason Trammell
2. Dakotah Knuckles
3. Brian Shockley
4. Matthew Holt
5. Jody Horton

Clyde Overholt earned $100 for winning the dash.

I-75 Raceway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Cory Hedgecock
2. Sammie Russell
3. Andy Pickelsimer
4. Benjy Shaw
5. Johnny Ridings

Clarksville Speedway
May 13, 2017

UMP Crates:
1. Michael Zimmerman
2. Logan Brown
3. Garrett Schmidt
4. Doug Belew
5. Gavin Schmidt

Winchester Raceway Park
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Shannon Davis
(No other results available)

Randy Gifford won the Limited Late Model feature and Christian Hanger took the Crates.

Camden Speedway
May 13, 2017

NeSmith Crates:
1. Adam Ray
2. Ronnie Cooper
3. Joe Mike III
4. Jimmy Halford
5. Cody Qualls

Thunderhill Raceway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Riley Hickman
2. Justin Maxwell
3. Steven Holcomb
4. Cody Martin
5. Mike Henn

Hickman won on the undercard of Brad Skinner's first career Southern All Star victory.

411 Motor Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Ruben Mayfield
2. Ryan King
3. Chase King
4. Jesse Lowe
5. Clyde Overholt

Ryan King and Jason Cardwell tangled in turn four on the final lap, opening the door for Mayfield. ... Brand Miller flipped in a scary crash, but he wasn't hurt.

Camden Speedway
May 6, 2017

NeSmith Crates:
1. Joe Mike III
2. Ronnie Cooper
3. Jimmy Halford
4. Ben Garner
5. Scott Davis

Clarksville Speedway
May 6, 2017

UMP Crates:
1. Hunter Blackwell
2. Gavin Schmidt
3. Dean Morgan
4. Logan Brown
5. Travis Morgan

Blackwell won on the undercard of Tanner English's MARS East victory.

Texas

I-37 Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Frank Okruhlik
2. Patrick Kelly
3. Jason Kelly
4. Trey Votion
5. Aaron Leddy

Virginia

Natural Bridge Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Tyler Bare
2. David Watts
3. Cory Almond

Winchester Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Trever Feathers
2. Jonathan DeHaven
3. Dale Hollidge
4. Rodney Walls
5. Greg Roberson

Feathers earned $2,000 in leading the final 19 laps. ... It marked his first victory as a father; his wife Emiley delivered their son Kollin two weeks earlier. ... Transton Stoner won the Crate feature.

Eastside Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Tyler Hoy
2. Justin Williams
3. Joey Leavell
4. C.S. Fitzgerald
5. Travis Campbell

Wythe Raceway
May 20, 2017

Fastrak Crates:
1. Brandon Umberger
2. Brent Hilton
3. Lance Reynolds
4. Ryan Atkins
5. Tyler Arrington

Winchester Speedway
May 20, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jonathan DeHaven
(No other results available)

Logan Roberson won the Crate feature.

Eastside Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Derrick Rankin
2. Daniel Snead
3. Travis Campbell
4. Tommy Hoy
5. B.J. Mongold

Natural Bridge Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Walker Arthur
(No other results available)

Winchester Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Kenny Moreland
2. Ross Robinson
3. Dale Hollidge
4. Ronnie DeHaven Jr.
5. Walter Crouch

Leader Andy Anderson was disqualified because he climbed from his car to make a repair during a lap-14 red flag, handing the lead to Moreland, who earned $2,000. ... James Lichliter won the Limited Late Model feature and Logan Roberson took the Crates, ending Allen Brannon's three-race win streak.

Wythe Raceway
May 13, 2017

Fastrak Crates:
1. Kenny Peeples Jr.
2. Brent Hilton
3. Tyler Arrington
4. Lance Reynolds
5. Tam Topham

Virginia Motor Speedway
May 6, 2017

Fastrak Crates:
1. Justin Williams
2. Logan Roberson
3. Matt Quade
4. Stephen Childress
5. Jared Powell

Williams held off Roberson on a restart with two laps remaining.

Wisconsin

Shawano Speedway
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Josh Moesch
2. Ron Berna
3. Brett Swedberg
4. Troy Springborn
5. Jared Siefert

Moesch notched his first Shawano feature victory.

Plymouth Dirt Track
May 27, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jesse Glenz
2. Tim Buhler
3. Justin Schmidt
4. Brad Mueller
5. Taylor Scheffler

Glenz notched a victory in his first visit to Plymouth.

Cedar Lake Speedway
May 27, 2017

USRA Limiteds:
1. Justin Sass
2. Lance Hofer
3. Ryan Konkel
4. Matt Laduke
5. Larry Fitzsimmons

Shawano Speedway
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Nick Anvelink
2. Troy Springborn
3. Ron Berna
4. Jared Siefert
5. Tom Naeyaert

Plymouth Dirt Track
May 13, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Jim Schmidt
2. Tim Buhler
3. Mitch McGrath
4. Chris Carlson
5. Brad Mueller

Schmidt took the lead from Carlson on the 12th lap of the 25-lap caution-free main event.

Cedar Lake Speedway
May 13, 2017

USRA Limiteds:
1. Lance Hofer
2. Ryan Konkel
3. Justin Sass
4. Johnny Emerson
5. Mathew Laduke

Red Cedar Speedway
May 12, 2017

WISSOTA Late Models:
1. A.J. Diemel
2. Rick Hanestad
3. Jake Redetzke
4. Mike Prochnow
5. John Kaanta

The race ran caution-free, but Diemel nearly spun by himself mid-race. He regained control and kept Hanestad in check.

Amsoil Speedway
May 12, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Darrell Nelson
2. Terry Lillo
3. Tim McMann
4. Aaron Lillo
5. T.J. Adams

Nelson led all the way in the eight-car race.

Plymouth Dirt Track
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Brad Mueller
2. Justin Schmidt
3. Charlie Schmidt
4. Rick Scheffler
5. Tim Buhler

Mueller overtook polesitter Charlie Schmidt on the 15th lap and won in a new Black Diamond Chassis. ... The race ran caution-free after a T.J. Dolhun-Taylor Scheffler tangle on the opening lap.

Shawano Speedway
May 6, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Ron Berna
2. Brett Swedberg
3. Jared Siefert
4. Nick Anvelink
5. Tom Naeyert

Rookie Cole Spacek led the first six laps and ended up sixth.

Mississippi Thunder Speedway
May 5, 2017

USRA Limiteds:
1. Lance Hofer
2. Tony Bahr
3. Lance Matthees
4. Troy Langowski
5. Justin Sass

Hofer started on the pole.

Red Cedar Speedway
May 5, 2017

WISSOTA Late Models:
1. John Kaanta
2. Darrell Nelson
3. A.J. Diemel
4. Michael Keller
5. Jake Redetzke

Lafayette County Speedway
May 5, 2017

Unsanctioned Limiteds:
1. Steve Schueller
2. Jeff Schmidt
3. D.J. Sweet
4. Jamie Pfeiffer
5. Rich Picha

West Virginia

Ohio Valley Speedway
May 27, 2017

AMRA Late Models:
1. Tyler Carpenter
2. Freddie Carpenter
3. Derek Doll
4. Colten Burdette
5. Ronnie Mayle

Hurrying to beat approaching rain, the track's racing wrapped up at 9:30 p.m.

Beckley Motorsports Park
May 26, 2017

Fastrak Crates:
1. Zack Dohm
(No other results available)

Dohm earned $2,000.

Ohio Valley Speedway
May 20, 2017

AMRA Late Models:
1. Freddie Carpenter
2. Jeff Burdette
3. Harold Redman Jr.
4. Greg Gellner
5. Ronnie Mayle

Tyler County Speedway
May 20, 2017

AMRA Late Models:
1. Derek Doll
2. Michael Lake
3. Robbie Scott
4. Kyle Thomas
5. Steve Weigle

Doll won his third race in four 2017 starts at the Middlebourne, W.Va., oval. ... Crate winner Tyler Stutler won his first feature at Tyler County.

I-77 Speedway
May 20, 2017

AMRA Late Models:
1. Colten Burdette
2. Roy Roush
3. Randy Armes Jr.
4. David Gibson
5. Cody Walker

Corey DeLancey won the feature for steel-block engine Late Models.

Lizard Creek Speedway
May 20, 2017

Fastrak Crates:
1. Michael Bland
2. T.J. Salango
3. Eddie Hambrick
4. Danny Critchly
5. David Breeding

Elkins Raceway
May 19, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Tyler Carpenter
2. Steve Wilmoth
3. Shane Hitt
4. Bob Gordon
5. Shaun Poling

Carpenter won by nearly a half-track margin. ... Chad Green won the Crate feature.

Beckley Motorsports Park
May 19, 2017

Fastrak Crates:
1. Henry Hornsby III
(No other results available)

Ohio Valley Speedway
May 13, 2017

AMRA Late Models:
1. Freddie Carpenter
2. Jeff Burdette
3. Brandon Francis

Carpenter won the Gene Johnson Memorial.

I-77 Speedway
May 13, 2017

AMRA Late Models:
1. Tyler Carpenter
2. Roy Roush
3. Nick Dohm
4. Robbie Bostic
5. David Gibson

Tyler Carpenter also won the feature for steel-block engine Late Models.

Tyler County Speedway
May 13, 2017

AMRA Late Models:
1. Michael Lake
2. Kyle Thomas
3. Robbie Scott
4. Brian Baumberger
5. Shane Hitt

Winning on his 16th birthday, Lake used the high groove in rolling to victory in his grandfather Bobby Lake's No. 27. ... Kyle Lukon won the Crate feature.

Lizard Creek Speedway
May 13, 2017

Fastrak Crates:
1. T.J. Salango
(No other results available)

Elkins Raceway
May 5, 2017

Unsanctioned Supers:
1. Michael Lake
2. Kyle Thomas
3. Bob Gordon
4. Shane Hitt
5. Steve Wilmoth

The season opener drew five cars. ... Tyler Stutler won the 11-car Crate feature.

Wyoming

Gillette Thunder Speedway
May 27, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Eddie Kirchoff
2. Brent Nielsen
3. Jason Schierkolk
4. John Snyder
5. Jason Skovly

Gillette Thunder Speedway
May 13, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Dan Henrikson
2. Eddie Kirchoff
3. Marv Christopherson
4. Teresa Bau
5. Jason Snyder

Gillette Thunder Speedway
May 6, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Eddie Kirchoff
2. Marvin Christopherson
3. Jason Skovly
4. Jason Snyder
5. Teresa Bau

Heat winner Eric Mass was an early retiree.

Manitoba

Red River Co-op Speedway
June 1, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Rick Fawcett
2. Dustin Strand
3. Mike Balcaen
4. Bill Mooney
5. Kevin Sexton

Entering his fifth season in the division, Fawcett scored his first career Late Model victory, leading all 20 laps.

Red River Co-op Speedway
May 25, 2017

WISSOTA Late Models:
1. Mike Balcaen
2. Bill Mooney
3. Shane Edginton
4. Kevin Sexton
5. Mike Martin

Ontario

Humberstone Speedway
May 28, 2017

RUSH Crates:
1. Chad Homan
2. Sam Pennacchio
3. Rob Pietz
4. Jeff Dayman
5. Mike Greene

South Buxton Raceway
May 27, 2017

UMP DIRTcar:
1. Mike Lewis
2. Brent Colby
3. Dale Glassford
4. C.J. Field
5. Brett Reaume

Brighton Speedway
May 13, 2017

RUSH Crates:
1. Kyle Sopaz
2. Charlie Sandercock
3. Steve Baldwin
4. Adam Turner
5. Phil Potts

South Buxton Raceway
May 13, 2017

UMP DIRTcar:
1. Dale Glassford
2. Gregg Haskell
3. Mike Lewis
4. John Pinsonneault
5. Brad Authier

Search for results

advertisement
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1492733460.jpg
 
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1495130511.gif
 
http://www.dirtondirt.com/banners/banner_1496147399.jpg